Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87101) pulutodurumo válasza laleeee (#87098) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Egy flancos angol kifejezés arra, hogy megszokod a cuccod. Vagy hozzászoksz, ahogy tetszik.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#87102) laleeee válasza pulutodurumo (#87101) üzenetére


laleeee
őstag

Ja. Amikor már az ezer dolláros kábel sem segít :D

(#87103) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Megvan a flare audio valakinek?
Tapasztalatok esetleg? A fülcsengést is csökkenthető calmer érdekel, de ahhoz drágállom, hogy csak úgy beleugorjak.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87104) balbla


balbla
tag

Sziasztok,

Segitseget szeretnek kerni. Lehet az, hogy a btr5 2.5 kimeneten sokkal rosszabb a hangminoseg mint a 3.5on? Blonnal es Shureal probaltam, ugyanaz a tipusu 2.5 kabel 3.5 dunu atalakitoval. A 2.5on eltunik a dinamika, basszus csak alig van es leginkabb csak kozep es magas hangok vannak. 3.5 megjon a normalis hangzas. Lehet hogy az en btrem hibas? Vagy a hallasommal van baj? :W

Koszi

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#87105) Tulku válasza balbla (#87104) üzenetére


Tulku
veterán

Lehet nem szereti az elektronika, hogy közösíted a balanced minuszokat...nálam a balanced aljzaton kissé szélesebb a tér, de épp oly dinamikus...

(#87106) fehér_ember


fehér_ember
addikt

A minap épp vettem ki a fülhallgatót álmosan a buszon a fülemből és nem értettem miért is ragad a jobb oldali, mi az a barna ragadós trugyi rajta; egyáltalán hogy a fenébe került rá :F
Mikor később kerítettem egy alkoholos papírdrarabot amivel gondoltam letörlöm róla; na akkor ért a meglepetés:
Amint látható sikerült elveszítenem a fémlapot róla, ami ezek szerint csak valami öntapadós módon volt feltéve rá (soha nem gondoltam volna). Természetesen a fotón már le van törölve a ragasztómaradvány. Végülis több mint 6 évig bírta, de akkor is gáz.
Nem tudom érdemes-e egyáltalán megkérdeznem az audiopartnert hogy tudnak-e szerezni rá; vagy vegyem le inkább a másik oldalit (legalább nem lesz olyan feltűnő a füles) :D

(#87107) laleeee


laleeee
őstag

Prémium minőségű wide bore tip, ha valakit érdekel..[link]

(#87108) f4lcon válasza laleeee (#87107) üzenetére


f4lcon
őstag

messze van ez a prémiumtól, kemény mint az állat
ha valóban prémium (puha, kényelmes) widebore tip-et keresel, akkor Sennheiser.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#87109) laleeee válasza f4lcon (#87108) üzenetére


laleeee
őstag

De, prémium quality, puha mint az állat ,nagyon jól tapad, a Sednák sokkal keményebbek. És felismerték amit a Sennheiser még nem,hogy egy eartip legyen szabályos félgömb alakú ,mert ha aláhajlik a pereme akkor csak egy ponton érintkezik a füleddel, persze ez ízlés dolga, lehet hogy valakinek jó az is, én nem vennék ilyen formájú tipet.

(#87110) K1LLMy53Lf válasza laleeee (#87107) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

emlékeim szerint ez azért vesz el bizonyos mikrorészleteket (legalábbis azoknál a füleseknél, amikkel én próbáltam)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87111) balbla válasza Tulku (#87105) üzenetére


balbla
tag

Ezt most nem ertem. A balanced kimenet sokkal verszegenyebb mint a normal. Lehet ekkora kulonbseg a ket kimenet kozott?

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#87112) RetepNyaraB válasza laleeee (#87107) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Van ilyenem. Kemény (kényelmetlen) és a hangja se jó, érdekes módon csökkenti a basszust az E80 saját wide bore-jéhez képest.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87113) laleeee válasza RetepNyaraB (#87112) üzenetére


laleeee
őstag

Nekem puhát küldtek :) ,bevált. Milyet ajánlasz ( ajánlotok) még ebből az alacsonyprofilú wide bore szilikonokból ?

[ Szerkesztve ]

(#87114) kemcso válasza balbla (#87111) üzenetére


kemcso
Ármester

A balanced kimenethez balanced kábel kell. Ha nem azt használsz akkor összekötöd a két mínuszt az átalakítóval, ahogy mondja Tulku és lehet ezt nem szereti a BTR5...

(#87115) fehér_ember válasza fehér_ember (#87106) üzenetére


fehér_ember
addikt

Írtam nekik. Majd válaszolnak. Addig azért levettem a másikról a lemezt: [a]; [b]; [c]
Nem jött könnyen; úgyhogy tényleg nem értem a másikról hogy tudott önállóan leválni (levitte a basszus :F :D ).
Amúgy kedvelem. Régen évente mentek tönkre a kábeleim az "olcsóbb" agybadugósakkal, pana, seni. Volt hogy a basszus se volt elég vagy épp túl sok. Akkor elhatároztam hogy veszek egy olyant aminek lehet állítani a basszusmennyiségét és cserélhető a kábele. 2014 nyarán vettem egy jó kis leértékelésnél; és még mindig ugyanaz a gyári kábel van rajta azóta is :K
Látom időközben a Kínaiak jól betörtek erre a piacra. Biztos azok között is akadnak fajinak.

[ Szerkesztve ]

(#87116) balbla válasza kemcso (#87114) üzenetére


balbla
tag

Bocs nem irtam hogy trn balanced kabel volt a kiindulasi alap :C (mmcx es 2 pines) a balanced kimenten es ugyanezek a kabelek egy 2.5 -> 3.5 dugoval atalakitva 3.5 re.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#87117) f4lcon válasza laleeee (#87109) üzenetére


f4lcon
őstag

van ilyenem, szerintem kemény

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#87118) laleeee válasza f4lcon (#87117) üzenetére


laleeee
őstag

Nekem újdonság volt de úgy látom hogy sokan ismeritek, most ez és a sedna xelastec a kedvencem. Mindegy nem fontos felejtsük el.. :R

(#87119) Tulku válasza balbla (#87116) üzenetére


Tulku
veterán

Ha 2,5-es a kábeled vége akkor lehet 3,5-es toldót használni....az ellenkeő eset (3,5-ről 2,5-re) szülhet ilyen kellemetlen meglepetéseket....

(#87120) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Sziasztok!
Van az a rossz szokásom, hogy fülessel alszok el. Ugye ilyenkor éjszaka kap a motyó egy krokodilos halálforgást. A második 25k-s Sennheiser után kérdezném, létezik valami nagyon masszív kábellel rendelkező füles, lehetőleg minél olcsóbban? A hangminőség teljesen mindegy, dokumentumfilmeket hallgatok.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#87121) pulutodurumo válasza RubbishBin (#87120) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vagy veszel TWS fülest (van külön topik nekik), vagy cserélhető kábelest.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#87122) kemcso válasza RubbishBin (#87120) üzenetére


kemcso
Ármester

Olyan masszív kábel nincs, ami hosszú távon kibírja ezt az igénybevételt (de nem csak a kábel kaphat komoly terhelést hanem a füles rész is). Én vmi olcsó fülesre szavaznék, pl az EZAudio D4, abból majd 10 darab is kijön egy 25e füles árából.

(#87123) jubilleum válasza RubbishBin (#87120) üzenetére


jubilleum
senior tag

én cserélhető kábeles fülesre szavaznék. nu edc3-at ajánlanám, csak most nem lehet kapni, (pedig keresem, mert az enyémet elhagytam, alternatívára elfogadok javaslatokat).

(#87124) -NoVa- válasza jubilleum (#87123) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én nem. MMCX kényes, 2pin elég hosszú erőkar ilyen hosszan kiálló szárral ahhoz, hogy ne legyen egészséges neki forgolódva elaludni. QDC még csak-csak, de annál is el tud törni a foglalat burkolata feszítésre. TWS BT jele egész jól viseli a csavargatást, elalvós podcast/dokumentumfilm dologra leginkább earbud formátumot mondanám ideálisnak.

De ha mindenképp vezetékes, akkor a Faaeal Rosemary nekem eléggé bevált, meg a VE Monk, Monk+ itt többeknek.

(#87125) darvinya válasza -NoVa- (#87124) üzenetére


darvinya
titán

Kíváncsi vagyok, mikor lesz használva repülőgép mikró csatlakozók.
Ezek csavarosak, s hosszú tűik vannak 5+1 a max. csatlakozása.
Pl: 1+1 csatlakozó 3.1mm∅ menettel együtt, a menethossz 1mm, belső tű .8mm∅, csatlakozó hossz 8mm.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87126) Tulku válasza darvinya (#87125) üzenetére


Tulku
veterán

Harvey használta a syren series-nél....már nem is 4 pin-nél tart, hanem 7-nél...tény hogy nem jön ki de vannak más hiba lehetőségek...
Alváshoz csak tws-t ajánlanék ezért....

(#87127) darvinya válasza Tulku (#87126) üzenetére


darvinya
titán

Az mikró XLR, nem repülőgép csatlakozó.
Kettő nem ugyanaz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87128) -NoVa- válasza darvinya (#87125) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azzal meg a menet nyalódna el, vagy az akrilház törne, nem ráfekvésre való egyik sem.

(#87129) darvinya válasza -NoVa- (#87128) üzenetére


darvinya
titán

Aki elnyalja 1.30-s menetet, annak semmilyen eszköz nem való. :DDD
Nem lehet kézzel annyira meghúzni, max. fogóval, de azzal már a dugót is tönkre teszi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87130) kamikaze7


kamikaze7
tag

Sziasztok! Meg jött a blon bl 05s, így egy nap hallgatás után, el mondhatom hogy jobban tetszik mint a bl 03. A basszusa sokkal gyorsabb, pontosabb, nem olvad egybe. Közép és magas tartomány szinte majdnem ugyanolyan mint a bl 03 nal, de nem annyira harsány, fülbántó néhány számnál mint a bl 03 on. Összegségében a basszusban van nagyobb eltérés, számomra a bl 05s szebben szól, jobban is illeszkedik, az eredeti kábel hasonló mint a bl 03 nál, de puhább, jobban lehet használni, de ez is csere javasolt. Én yinyoo 16 Core silver plated kábellel használom, azla xelastec illeszték. Forrás teló + hiby w3. Hátha valakit érdekel.

(#87131) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok

[Ebben] tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#87132) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Segítséget, tippeket kérnék füles vásárlásához. Alapvetően a kiegyenlített, szellős hangzásképet kedvelem. Mindenféle zenéhez, kivéve tucctucc és rock kevésbé hangsúlyosan. Lejátszó telefonról direktben vagy leginkább egy sony sbh20 BT egység, ami amúgy elég jó, de tervben van egy fiio BT lejátszó is. Aktív zajcsökkentés nem kell, mikrofon sem lényeges.
Keret 10-15 körül. Elsődlegesen itthoni beszerzést preferálnék, kínait csak akkor, ha tényleg annyival jobbat lehet onnan beszerezni.
1-2 éve már egy KOSS Portaprot használok, aminek a hangzása számomra szinte tökéletes, ha ez kiindulási alap lehet. Csak annak a nyitottsága miatt kéne egy ilyen fülbe dugós újra, hogy ne zavarja este az asszonyt, meg ha néha tömegközlekednem kell, akkor se zavarjon másokat (volt már, hogy szóltak a KOSS miatt a metrópótlón).

Köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87133) fericske válasza stellaz (#87132) üzenetére


fericske
addikt

Soundmagic E11

(#87134) stellaz válasza fericske (#87133) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87135) kamikaze7 válasza stellaz (#87132) üzenetére


kamikaze7
tag

Avax 330

(#87136) stellaz válasza kamikaze7 (#87135) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi, találtam egy tulajdonosi véleményt, akinek Soundmagicje is van és azt egyértelműen jobbnak írta.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87137) fehér_ember válasza fehér_ember (#87106) üzenetére


fehér_ember
addikt

Válaszoltak. Nem tudnak szerezni. Úgyhogy akkor nem logózunk, nem reklámozunk :P.

(#87138) K1LLMy53Lf válasza fehér_ember (#87137) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

aliexpress-en nézted már? elég populáris ez a füles, előszeretettel hamisítják, hátha valamelyik eladónál van "alkatrész" :) (mondjuk a minősége kérdéses, meg hogy egyáltalán ugyanígy építik-e össze az utánzatot is, de hátha)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87139) laleeee


laleeee
őstag

Van valami új blon ,nem tudom , [kép] mi a neve

(#87140) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Nem vagyok otthon a témában, de usb type c -s telefonhoz mi a szerencsésebb megoldás a type c fülhallgató vagy jack és átalakító. Van a kettő között minőségbeli különbség?
SM 11C és 11D a két esélyes.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#87141) s4tch válasza Seraph 16 (#87140) üzenetére


s4tch
veterán

Mennyi a keret? Ha csak olcsón kell valami, akkor mindegy. Ha hosszabb távon tervezel és minőségi zenehallgatás a cél, akkor egy átalakító + füles kombóval szerintem jobban jársz.

(#87142) Seraph 16 válasza s4tch (#87141) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nem nekem lesz, és jelenleg nincs is tervben külső DAC.
Telefonról és PC-ről lesz hajtva. Mindenestül 15-25e közötti ársávban teljesen ok.

Szerk.: bár most ha jól értem, akkor a 11D-ben aktív dac van....

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#87143) kamikaze7 válasza laleeee (#87139) üzenetére


kamikaze7
tag

11.11 jön ki elvileg egy új blon

(#87144) -NoVa- válasza laleeee (#87139) üzenetére


-NoVa-
őstag

01 lesz a neve, nem összekeverendő a BL-01-el. Kb úgy néz ki, mintha a P1 LDS-t szedett volna. Elvileg ergonómikusabb, jobban illeszkedik, kicsit javítottak ott, ahol a 03-at kritizálták, nem változtattak sehol máshol a hangján, úgyhogy jó kis izé lesz. Most kihagyom, a Tape Pro-t még meggondolom, de csak mert Elstat driveres cuccom még nem volt.

(#87145) laleeee válasza -NoVa- (#87144) üzenetére


laleeee
őstag

Tape Pro mikor lesz kapható ?

(#87146) -NoVa- válasza laleeee (#87145) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hamar. 3. prototípusgenerációnál járnak, lassan megy a végleges. Aztán megvárok pár véleményt, az sem sürgős annyira, hogy vakon vegyem.

(#87147) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Tudtok e ajánlani futasra valo, tehát hurkos, kampos, kitámasztós fulest jó hanggal? Jó hang mércéje az edifier w200, btn is már jó volt. Xiaomi nagyon rossz volt.
Egy Bt earstudio kimenetre tennem, tehát akár balanced 2.5 is jó. Viszont bírnia kell az izzadtsagot, ne essen ki a fulembol, és jó lenne 10k alatt.
4e az edifier, szoval nem lehetetlen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#87148) kamikaze7


kamikaze7
tag

Sziasztok! Ha valakit érdekel, ilyen leárazások lesznek 11.11 Alin, plusz erre még jöhet coin és követéses kedvezmény.

IEMS:
Audiosense AQ7 - $448.2
Audiosense T180 - $34.85
Audiosense T260 - $53
Audiosense T300 - $98
Audiosense T800 - $268.2
Audiosense TX15 - $14.50
BGVP DM8 - $372
BGVP DN2 - $53
BGVP Zero - $62.40
BLON BL-03 - $22
BLON BL-05S - $34
BQEYZ Spring 2 - $130
CCA C10 Pro - $31
CCA C12 - $28
CCA CA16 - $47 (CCA CA16 is a hybrid)
CCA C16 - $66 (CCA C16 without the A is an older model 8 BA hybrid, not to be confused with the above)
CVJ CS8 - $26
CVJ CSA - $16
CVJ CSN - $44
FAAEAL Hibiscus - $32
Fiio FD1 - $76
Fiio FH3 - $130
HZSound Heart Mirror - $42
iBasso IT00 - $69
Jade Audio EA1 - $30
ISN D10 - $157
KBEAR Diamond - $65
KBEAR Lark - $25
KZ ASF - $54
KZ ASX - $84
KZ ZSN Pro X - $17
KZ ZS10 Pro - $26
KZ ZSX - $34
LZ A6 - $197
LZ A6 Mini - $47
LZ A7 - $287
Moondrop Blessing 2 - $304
Moondrop SSR - $34
NF Audio NM2+ - $148
NICEHCK NX7 MK 3- $109
Shozy Form 1.1 - $71
Shozy Form 1.4 - $166
Shuoer Tape - $100
SMABAT Black Bat - $45
SMABAT NCO - $48
Tanchjim Cora - $45
Tanchjim Hana - $150
Tanchjim Oxygen - $256
Tin P1 - $137
Tin P2 - $342
Tin T2 - $30
Tin T2 Plus - $44
Tin T4 - $75
TFZ No. 3 - $89
TFZ No. 3 19th edition - $70
TFZ Live 1 - $35
TFZ Live 3 - $57
Toneking Lucifer - $135
TRI I3 - $140
TRI Starsea - 90
TRN BA5 - $37
TRN BA8 - $110
TRN STM - $17
TRN V90S - $39
TRN VX - $54
Urbanfun YBF-ISS014 - $54

(#87149) kamikaze7


kamikaze7
tag

[kép] némi infó az új Blon 01ről

(#87150) -NoVa- válasza kamikaze7 (#87149) üzenetére


-NoVa-
őstag

22$-al indítanak, annyi extrát hozzá tudok tenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.