Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) ClintEastwoo válasza ClintEastwoo (#87879) üzenetére


ClintEastwoo
tag

SM E50C-től tudtok jobbat ajánlani 17-22e ársávban? Mikrofonost.

(#87902) kemcso válasza Kacsasült (#87900) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem most egy Tin Hifi T2 plus-om van edzeni, a közepe picit vékony, de ettől eltekintve nagyon bestbuy, cserélhető kábeles, fém házas. Pattogós, gyors a hangja, gyengébb forrásról fölveszi a versenyt a W60-al is (persze magához illő forrással magasan veri a W60, de árban is egy nagyon más liga)

Más hangkép, mint az SM.

(#87901) ClintEastwoo miben legyen jobb? :)

[ Szerkesztve ]

(#87903) Kacsasült válasza kemcso (#87902) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Soundmagic-hez kepest tobbet nyujtana vagy csak mashogyan szol?Ha nem tetszik vissza lehet kuldeni linsoulra? 50 valahany dollarra ment egyeb sarc?

(#87904) kemcso válasza Kacsasült (#87903) üzenetére


kemcso
Ármester

Többet nyújt sokkal, de hogy neked tetszene azt nem tudom, a preferenciáidról semmit nem mondtál eddig :) Nem lehet visszaküldeni, ha nem tetszik, Kínából jön, ott nem működik ez. A sarc mázli kérdése, mindt minden esetben, ha 22$f fölött rendel vki

(#87905) Kacsasült válasza kemcso (#87904) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Lehet beprobalkozok vele, jokat irnak rola...minden termeknek vannak hibai...Sm e50 melle szeretnek lenduletesebb fulest, szeparacio lehetne kicsit jobb, szubbasszus es az also kozep vekonyabb, Vokal kicsit tisztabb, konturosabb. Nem szeretnem, ha dinamikaban visszalepes lenne. Ibasso dc02-vel hasznalnam, ez kicsit elore tolja a kozepeket, masik sabre dac-om joval hatrebb pozicionalta, viszont a hangszerek konturosabbak voltak...

[ Szerkesztve ]

(#87906) -NoVa- válasza Kacsasült (#87905) üzenetére


-NoVa-
őstag

[link]

A sima Tin T2-re eléggé illik a leírásod. Technikás, gyors, tiszta, az alja vékonyabb, a közepe előrébb. Általános rajongás övezi, és olcsó. Nekem "csak" planar van a Tin-től, azt imádom, de az nem az iBasso teljesítményére van kitalálva. Meg árban is kissé kilóg.

(#87907) Tulku


Tulku
veterán

Mert hogy volt szó impedancia illesztésről...
Ezek az adapterek általában a két melegpontra rakott ellenállás értékről szólnak...miért kell ez egyáltalán?
- Ha magas egy készülék kimeneti impedanciája és egy kis impedanciás füles torzít (Ilyen volt pl az AK100 egyes fülesekkel)
- Ha karaktert akarunk áltoztatni fülesünkön
- Ha egy idióta cég kitalálja, hogy kizárólag bizonyos impedancia fülütt enged bizonyos opampokat bekapcsoltatni a készülékével (LG telefonok egyes típusai pl)
Utóbbira épp a hetekben volt példa, illető ugyanis kifejezetten kérte 60 ohm feletti kimeneti impedanciás füles tervezését.
Na már most; minden valamire való több armatúrás fülhallgató rendelkezik keresztváltóval...és vannak olyan megveszekedett építők (így én is) akik nem elégszenek meg egy rezisztor mély és kapacitor magas váltó alkalmazásával ( 1 rendű keresztváltó 6dB/oktáv) hanem mondjuk mindenhová másodrendú keresztváltót raknak (jobb szeparáció, kevésbé van hatással egyik váltó viselkedése a másikra, illetve 12 dB/oktávval vágnak) de itt mindkét helyen rezisztor-kapacitor összeköttetések vannak, ahol egy impedancia adapter rezisztora (pláne mondjuk egy 70 ohmos) irgalmatlanul eltolhatja a frekimentet, tehát teljesen át kell tervezni a keresztváltót hozzá.
De van ellenpélda is, sokan akkor kezdték keresni ezt a megoldást, amikor Ethymotic fülesükkel kezdeni akartak valamit, de az én 64audio U12 fülesem esetében is jót tett a hangképnek egy-egy 30 ohmos adapter, mert borzalamsan elnyomó basszusbomba volt esetemben (nem az U12t-ről beszélek).
Tehát az adapterekkel óvatosan, mert épp annyit hozhat, mint árthat....ugye...

(#87908) jimpo


jimpo
aktív tag

Sziasztok
Ezzel valakinek tapasztalata? Mennyire lehet minőségi cucc?
Illetve valami best buy 15ezer körül? Elsősorban zene abból is Hardstyle. Mikrofon épp ezért nem feltétel.
Előre is köszönöm

Stryd Next Gen

(#87909) ClintEastwoo válasza kemcso (#87902) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Hát overall :) Fekete zenét hallgatok javarészt, disco, funky, soul, r&b, hiphop, jazz. Egyébként mondhatni szeretem az audiofil cuccokat, van egy jobb hifi rendszerem, de most a pénztárcám eddig enged nyújtózkodni. Az SM E50C bejött, de nem hallgattam rajta kívül semmit, szóval lehet, hogy van jobb, ami tetszene. Szóval ár / overall hangminőség szempontból érdekelne mit ajánlottok mostanság 15-20e körül.

(#87910) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Plugfones fülhallgatóhoz milyen belső átmérőjű vagy megjelölésű ear tip való?

Konkrétan erről, a Guardian típusról van szó.

Plugfones 1 méretben ad triple flange ear tippet és foam tippet. Nagyon kicsik az én külső hallójáratomba. Átjönnek a gépek zajai.
Letettem egymás mellé a foam ear tippjüket és a 3M 1100 füldugót. Az ear tip mintha nőknek készült volna.

Plugfones ipari hallásvédelmi eszközöket gyárt amik egyben fülhallgatók/headsetek is. Occupational Safety and Health Administration (OSHA) compliant, NRR ANSI rated az oldaluk szerint.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#87912) -NoVa- válasza laleeee (#87873) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, úgy néz ki a Blon Mini mellé bemutatnak valami olyat, ami eddig náluk nem volt.
Egy értelmes kábelt :D

(#87913) Vanek25


Vanek25
tag

sziasztok!

Remélem megfelelő fórumban kérdezek:
- Munka miatt szeretnék egy jóminőségű, zajszűrős mikrofoson headsetet otthonra, ahol nem hallatszódik be a környezeti zajok a meetingekben.
- más igényem nincs hozzá, mivel tényleg csak home office miatt kell, meetingekre. Kis lakásban lakom párommal aki szintén sokat meetingel, nem szeretném hogy behallatszódjon ha ő beszél, se a mikrofonba, se a fülesembe.
- árban jó lenne 50e alatt megállni.

kösz a segítséget

(#87914) -NoVa- válasza Vanek25 (#87913) üzenetére


-NoVa-
őstag

Plantronics Blackwire headseteket nézd meg,

(#87915) laleeee válasza -NoVa- (#87912) üzenetére


laleeee
őstag

Igen és hibrid

(#87916) -NoVa- válasza laleeee (#87915) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aminek már nem biztos, hogy annyira örülni kell, de majd kiderül, ha kijön.

(#87917) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Belefutottam tin hifi t3 -ba is, 50€, t2 plus 45€. Valakinek van osszehasonlitasi alapja a ket fulessel?

(#87918) -NoVa- válasza Kacsasült (#87917) üzenetére


-NoVa-
őstag

A T3-ért kevésbé lelkesednek, van egy zavaró treble tüskéje. Én a T4-et sem szerettem, a túltolt 5k része miatt. A T2+ mentes az extremitásoktól, dícsérik, de a P1 mellett nem láttam értelmét.

(#87919) gelbelex válasza Kacsasült (#87917) üzenetére


gelbelex
őstag

AudioMonkeys T2+ , AudioMonkeys T3 , Audiodiscourse T2+, Reddit commentek

Csak a T3-at hallottam, nincs több saját információm.

Szubjektív értékelés:
Szeretem a feszes-száraz basszusait, a 3.-4. linkben azt írják, a T2+ mélyei kevésbé feszesek.
A magasai a bejáratástól megjavultak majdnem teljesen, már csak alig néhány (elrontott?) felvételen jelenik meg sziszegés. Cserébe van annyi magas, amennyi az én fülem átviteléből hiányzik. Részletes a közepe, sosem fedettek a vokálok, ott szólnak, ahová keverték.
Az egész hangzáson még tovább javított egy nekem megfelelően jó nagy és feszesebb gumiharang (kényelmetlenebb, de nem hallgatom órákig). Picit még elvett a magasak éléből, határozottabbá tette a mélyeket, így már sosem mélyhiányos nekem, amelyik felvételen van mély, az hallatszik. Jó középút lett, több méllyel egy sokmélyes zene már túl sok lenne.
A kábel szuper, nem zajos, és könnyen karikába sodorható, ami komfortfaktor.
Talán a fülfeletti ív plasztikhüvelye túl hosszú egy kicsit a tárolás szempontjából.

Bő három hónap után nagyon elégedett vagyok vele, elterelő saját összevetés nélkül könnyű.
(Vásárlás előtt (jóval) már hallottam, tudtam mit kapok). Az a jó benne, hogy nekem kellően muzikális, hallgatás közben behúz a zenébe, nem keresem a hibákat.

És mindenestől 51$ volt, akciósan, szállítással, EU-ból (TinHifi Store, Poland), ennyiért nekem nagyon megérte.

(#87920) gelbelex válasza gelbelex (#87919) üzenetére


gelbelex
őstag

A Headfonia egyértelműen jobbnak írja a T2 Plus-t a T3-nál.

(#87921) Tulku válasza laleeee (#87915) üzenetére


Tulku
veterán

Egy árva FK és vmi DD...passzív alkatrész meg nem igen dudorodik sehol...viszont a dizájner új drogot kapott láthatóan ;]

(#87922) pulutodurumo válasza Tulku (#87921) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem dizájner volt, ez sok mérnök komoly munkája. Azért ilyen az alakja, mert így nincs szükség passzív alkatrészekre, a ház akkusztikája mindent megold. Biztos forrásból tudom. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#87923) Tulku válasza pulutodurumo (#87922) üzenetére


Tulku
veterán

Az más....akkor a topik zárható is ;]

(#87924) -NoVa- válasza Tulku (#87921) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem egy JH Jolene féle elbonyolítás :)

(#87925) Tulku válasza -NoVa- (#87924) üzenetére


Tulku
veterán

És borítékolhatóan más lesz a hallott hang is...

(#87926) -NoVa- válasza Tulku (#87925) üzenetére


-NoVa-
őstag

Apróságok, apróságok. Átlag nagyvárosi vevő úgyis valamennyire halláskárosult, és minden mindegy. Én szerintem beszerzek egy Blon kukacot a kinézete miatt, de gyanús, hogy KZ irányba húz majd a hangja az eddigi meglepően eltaláltról. A Tea és a Buds Live mellett értelme kb nem lesz, de fotogén. Legalább marad a hobbiköltségvetésből a röpködő bigyóim felújítására is:

(#87927) vicze válasza -NoVa- (#87926) üzenetére


vicze
félisten

Hm ez a füles integrált hajvágóval rendelkezik? Ez épp egy piaci rés. ;]

(#87928) -NoVa- válasza vicze (#87927) üzenetére


-NoVa-
őstag

És gázadás után ráadásul off, mert a vezeték nélküli fülestopicba kerül. Ezekszerint a lezárások mindenkiből James Mayt csinálnak?

(#87929) vicze válasza -NoVa- (#87928) üzenetére


vicze
félisten

Vagy skinhedet, ez változatos. :D

(#87930) laleeee válasza -NoVa- (#87926) üzenetére


laleeee
őstag

Nekem ez tetszik nagyon, hátha ebből is lesz valami.
Amúgy tényleg állíthatnak a gyógyszerein a srácnak aki ezeket tervezi, mindent megtesz hogy emberi fülbe ne illeszkedjenek a cuccai.

[ Szerkesztve ]

(#87931) fericske válasza -NoVa- (#87926) üzenetére


fericske
addikt

Nemhogy inkább egy normális dapra tennél félre, hogy ki is tudd hajtani a fülhallgatóid :)

(#87932) laleeee válasza fericske (#87931) üzenetére


laleeee
őstag

Mondj egy olyat ami már normális

(#87933) fericske válasza laleeee (#87932) üzenetére


fericske
addikt

Egy ideje már le vagyok maradva ezekkel (is) sajnos, de Astell & Kern lejátszókkal nem nyúl mellé az ember.

(#87934) laleeee válasza fericske (#87933) üzenetére


laleeee
őstag

Nagyon drágák sajna
Most jön ez a dongli [link]

(#87935) -NoVa- válasza fericske (#87931) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nyújt érdemi minőségi lépcsőt egy PC-ről hajtott AKM DAC + THX erősítőhöz képest?

Az egyetlen DAC, amin eddig komolyabban elgondolkoztam, az a Hiby R2, és azon is csak azért, mert USB stream hostként tudná hajtani a FiiO Q3-at, úgyhogy teljesen mindegy, milyen DAC és AMP van benne :)

(#87936) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Tin T5 is jön:

(#87937) fericske válasza -NoVa- (#87935) üzenetére


fericske
addikt

Konkrétan mik azok? Mert ezekkel a divatos akm meg thx hires izékkel már a bundáskenyeret is eladják, aztán hallgathatod.

(#87938) -NoVa- válasza fericske (#87937) üzenetére


-NoVa-
őstag

FiiO Q3 (AK4462 + XMOS XUf208)

(#87939) vicze válasza -NoVa- (#87938) üzenetére


vicze
félisten

Már csak rendes füles kéne hozzá. ;]

(#87940) fericske válasza -NoVa- (#87938) üzenetére


fericske
addikt

Ahm...oké
Nem volt még vele dolgom, bár sok más Fiio-val már igen.
Azokból kiindulva van még bőven hovatovább.
Úgy csinálod ezt a hobbit ahogy érzed, de az én véleményem az, hogy ameddig nem lesz egy korrekt hangminőségű lejátszód addig sok füles fog megfordulni nálad az nélkül, hogy bármelyiket is hallottad volna kihajtva.
Ezek persze nem olcsók, de néhány "gagyi" fülesre elköltendő pénzt inkább félreteszel és élvezed a már meglévőket.
Fiio-ból az m11pro jöhetne csak szóba, hogy érezd is mire adtál ki pénzt.
Viszont A&K-ból a legújabb alapmodell is oké, sr25.
Ez volna az alap induló ára a beruházásnak.
Próba nélkül persze semmit, de ezek a modellek vannak Pesten is üzletekben szerintem, csak ki lehet próbálni őket valahogy.

(#87941) -NoVa- válasza fericske (#87940) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, ez már irány, az M11 Pro-ban ugyanaz az erősítő van, mint a Q3-ban, csak nincs mögötte az elavult mobil HW és az SW környezet, amit a DAP rész ad.

Azért post-Covid meghallgatok párat, ahogy sikerül. Ezelőtt nem igazán volt olyanom, amit a WM1Z-n érdemes lett volna, most meg nem férek épp hozzá :)

(#87942) fericske válasza -NoVa- (#87941) üzenetére


fericske
addikt

Azért csak hallgasd össze majd őket.
Nem lepődnék meg ha az lenne majd, hogy "....pedig ugyanaz az erősítő van benne!...."
Nem mindegy mit erősít fel az erősítő.
Amúgy az m11pro-ban van a fejlettebb HW, erősítő és dac is.
Én amúgy nem a Fiio-ra mennék rá, de ez én vagyok.
Cayin lejátszók is figyelemre méltók, de nem tudom ott azokat hol tudnál kipróbálni.

(#87943) RetepNyaraB válasza fericske (#87942) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"Cayin lejátszók is figyelemre méltók"
úgy 3k dollár körül legyen is az, ugye :Y
Asszem Tulkuét hallottam valami talin két szecsuáni szárny között. Elég meggyőző volt, de a pénzért inkább komplett szobai láncot vennék (az Ecserin persze) :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87944) -NoVa- válasza fericske (#87942) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem Tulkunál. De az is odébb van, hogy eldobjak felé egy kupac chifi érdekességet játszani. Eddig úgy voltam vele, hogy az FH3-L3 pont jól kiegészíti a P1-et, és igazából elégedett vagyok a kupaccal.. Aztán jött a Mangird Tea, és fiókba száműzte az egészet. A P1-el együtt. Az az egyetlen, ami legalább megközelíti, de nincs olyan reális teremakkusztikája, mint a Tea-nek. Ez kb kihozza a legszebb összhatást a jelenlegi forrásimból, és valóban egy ideje keresgéltem, hogy értelmes DAP ad-e bármi pluszt. Pláne akkorát, ami validálja az árát. Kénytelen leszek a fülemnek hinni, a netes vélemények végigérnek a semmitől az óriásiig, szép egyenletes eloszlásban :)

(#87945) fericske válasza RetepNyaraB (#87943) üzenetére


fericske
addikt

Neeem :) Nem csak az N8-at csinálja a Cayin.
Egy régebbi modellt próbáltam. N6
Az tetszett áráért is, az akkori Ibasso, Lotoo, A&K meg nemtom mikhez képest.
Az N3pro-t kipróbálnám, jókat olvastam róla, de a többiről is.
Az asztali erősítőit is végigzongoráznám. Az IH-6 tetszett amit szólt néhány fejessel.

Nova
A BE-t se hagyd otthon próbáknál, jól skálázódik.

(#87946) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Keresek fülhallgatót 15k Ft alatti kategóriában, mivel elhagytam a VSonic VSD1 -met.. 4 évvel ezelőtt ez volt a favorit, változott azóta valami a piacon? :)

(#87947) kemcso válasza ad4m1337 (#87946) üzenetére


kemcso
Ármester

Tin hifi T2 Plus nekem az ajánlatom, szerintem előrelépés a VSD1-hez képest.

(#87948) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

sorry, nem irtam meg, hogy nem keresek fül mögött átvezetőset, csak hagyományos jöhet szóba

(#87949) -Skylake- válasza Tulku (#87925) üzenetére


-Skylake-
addikt

Meg valószínűleg egy raklappal (ha nem egy konténerrel) lehet majd venni belőle egyetlen pár Jolene árán...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87950) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok

Egy kicsi segítség kellene nekem.

Olvastam anno az összefoglalót és mivel nem komoly célokra kellett, gondoltam rendelek egy ilyet:
- Xiaomi Piston Basic (DD, V karakter, egyenes kábel, mikrofonos)
Ezt meg is tettem. Meghozta a posta, de kétségeim vannak.
Az első, hogy a dobozon nem szerepel sehol sem a piston felirat. Bár tudom, hogy a xiaomi esetén komoly katyvasz van a nevek körül, de gondolom csak feltüntetik egy terméken hogy az egy bizonyos variáns.
Aztán a kábel is érdekes, mert a legtöbb helyen én azt lapítottnak láttam ennek a fülesnek az esetében míg itt, bár nem bontottam fel de a dobozon látható, hogy egy vékony hengeres kábel van.
Aki esetleg vett ilyet és küldene vagy tenne be egy fotót a termékről, esetleg hozzá a dobozról annak nagyon megköszönöm!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.