Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) lapalapa válasza lapalapa (#86700) üzenetére


lapalapa
senior tag

Viszont nagy rajta a lyuk és tölcséresen tágul mint a tudjuk minek!:C
Viszont nem tud befordulni a kanyarban mint a tudjuk mi.
Sok belőle a méret, nem úgy mint a tudjuk minél, melyiket vegyem, próbálgatni kicsit drága. :F

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86702) lapalapa válasza lapalapa (#86701) üzenetére


lapalapa
senior tag

Aha, ha formáját veszti, akkor forróvíz azután hideg víz és győzelem, vagy kuka.
Hőkezelés közben ne húzogassuk. :B
Izgi! :U
Mégsem tágul tölcséresen, ha jobban megnézem.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86703) -NoVa- válasza lapalapa (#86701) üzenetére


-NoVa-
őstag

A tudjukmiből pont két méret között vagyok, az S FH3-on túl kicsi, P1-en pont jó, az M meg határeset, épphogy nem kényelmetlenül nagy, de azért egész napra nem szeretném a fülemben. Sednából 3 méretes szettet rendeltem, eleve nem minden fülesre ugyanaz jó. Szerintem elég extrémen el kell rontani a méretválasztást, hogy deformálódjon, vagy erőltetni kell, esetleg csak ráülve tárolni farzsebben, erre gondolnak a terméklapnál. Elvileg tartós. A gyakorlat elméletileg ugyanaz.

(#86704) fericske válasza Tulku (#86689) üzenetére


fericske
addikt

Csak a fülhallgatóhoz illeszthető apró-pici csatolásokról van szó.
Valamit mondott Dan, hogy több pines megoldás lehetne jó, mint fejhallgatóknál, csak olyan kis méretben nem működne jól, zavar, áthallás, mikrofónia miatt.
Ha gondolod olvass utána az Acoustune 1650 és 1655 cu közötti különbségeknek felhasználói részről, mert azt írják van, az újabb javára.
A két füles ugyanaz, csak az 55-ön már a saját csatlakozójuk van.
Ugyanígy a steel modelleknél is.

Egyébként valahol, valamikor olvastam ilyen elmélkedést fejhallgató és erősítő közötti csatlakoztatásról, hogy melyik a legoptimálisabb hangzás szempontjából.
Minél nagyobb felületen érintkezzen ez volt a lényege.

(#86705) Tulku válasza fericske (#86704) üzenetére


Tulku
veterán

2-nél minek több érintkezés, csatolás? Forrasztásnál sincs több...
Egyébként az mmcx melegere valóban kis felületen érintkezik, de a 2 pines csatlakozók bizony baromi nagy felóleten tapadnak, épp úgy mint a hifinél a szokvány csatlakozó....
Vásárlói visszajelzéseket köszönöm nem olvasnék inkább...megszoktam a külföldi (és a hazai) média felületeken tapasztalható hype vonattal együtt járó menetszelet....ettől függetlenül nyilván a fülhallgatójuk lehet baromi jó, én speciel szívesen hasonlítanám, mondanék róla véleményt, majd valakiét csendes környezetben meghallgatom...

Tegnapi saját tapasztalat pl hogy egészen addig, míg a G10-et be nem rakom a fülembe a P1 CIEM zseniálisnak mondható, csak hát a másik egy teljesen új világ, minden közelebb van, tágasabb, részletesebb, életszerűbb.....ettől még a P1 egy eltalált membrán, de nem világmegváltás, ahogy fórumokon olvasom...

Sokan azon az alapvetésen élnek, hogy a felső kategóriás fülesek baromira túlárazottak (amiben valljuk meg van is valami) de azért némelyik ad is valamit érte...

Stílusban, kiforrottságban vannak rettenetes különbségek...

Majd ezt a carbon fülest valakinél meghallgatom N8-ról, mit mutat ...gondolom a membránt nem maguk gyártják, inkább gyártatják megrendelésre...

(#86706) FőDudu válasza -NoVa- (#86696) üzenetére


FőDudu
addikt

20 dollar sincs. Az szerintem olcsobb egy sxomszedos orszagba meno csomagnal...

FőDudu

(#86707) -NoVa- válasza FőDudu (#86706) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak nem mindegy, hogy 200$ vagy 15$ mellé kerül a 20$ szállítás.

(#86708) -NoVa- válasza -NoVa- (#86707) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ahogy Januártól lesz érdekes a vámügyintézés mindenre. Ha marad a postai fix díj magánszemélyeknek, akkor kb vége az olcsó bigyók EU-n kívülről rendelésének.

[ Szerkesztve ]

(#86710) FőDudu válasza -NoVa- (#86707) üzenetére


FőDudu
addikt

Tokmindegy, mert semmire nem vagyok hajlando 1 honapot (vagy tobbet) varni. ;)

Epp autot keresek, ha nem lesz keszleten vagy max 1 honapos szallitassal, akkor buktak. Nem egyedit rendelek, igy van esely a keszletrol torteno szallitasnak.
Van itt Koperben parszazezer auto a kikotoi telephelyen, csak van egy nekem valo is ;)

Megtanultam a lecket, a turelem nem erenyem.
Igy a kinabol rendelheto cuccok nekem kb. nem is leteznek. Ugyse jon meg, kar ra nyalat csorgatni :C

Akarmit rendeltem az utobbi 1 evben kinabol az nem erkezett meg. Nem a postas nyeli le, volt ami a Covid miatt el sem indult (aprilisban rendelt kabeleket eloszor meg idokeressel majd automatikus refunddal intezte a Gearbest), aztan olyan is amit ujrakuldtek (Tin T4 meg a Covid elott tavaly Kickstarteres verzioban). Utobbi ugyan trackinges volt, azonban 1 honap utan is valahol 'Shanghai' kulson mutatta mint epp elhagyja a szarmazasi orszagot. Aztan megjott ra egy hetre, tok mas ragszammal. Azaz valoszinu, hogy ujrakuldtek.

Azota megfogadtam, hogy semmire nem varok, fizetem a leggyorsabb shippinget vagy inkabb megrendelem nemet Amazonrol felarral.

Carbont tegnap megrendeltem, meglatjuk bejon-e a 4-5 nap szallitasi/vamolasi ido. Illetve tan vam nincs is ra, igy csak Afa fizetes lesz. Kollega szerint azt is lehet vamhivatal oldalan a paypal szamla feltoltese utan azonnal fizetni, igy kb fel se bontjak a csomagot.

Van par csomagom meg az eterben valahol, azok vagy megjonnek vagy refund lesz. Azonban az Amazon az egyetlen ceg ahol meg minden pontosan megerkezett ( akkor amikorra elere jeleztek). Nem igazan zavar ha ez nem a legolcsobb megoldas. A kenyelem nagy ur ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#86711) FőDudu válasza Tulku (#86705) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez melyik G10?
Amugy a P1 (mar ha a Tin Hifi P1-re gondoltal) nem isten. Szepen es reszletezoen szol a kozep es magas tartomanyban, de basszus fronton van nemi hianyossaga.

Talan ha azt a planar hangkeltot otvoznek egy jo DD membannal, akkor lenne belole egy korszakalkoto iem.
Shuoer Tape probalt hasonlot, hirek szerint nem lett atuto siker.

FőDudu

(#86712) FőDudu válasza -NoVa- (#86708) üzenetére


FőDudu
addikt

lesz ra kapacitasuk?
Mar most sem tul gyors, nem?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#86713) FőDudu válasza -NoVa- (#86698) üzenetére


FőDudu
addikt

Carbonra azt ajanljak.

FőDudu

(#86714) -NoVa- válasza FőDudu (#86711) üzenetére


-NoVa-
őstag

Saját gyártmánya, majd lesz belőle valami egyszer.

P1-et meg még mindig csak alulhajtva hallottad szólni, addig kár nyilatkozni a mélyéről. Egyszerűen nem kompatibilis a Mojo-val. Egyszerűen eleve így kellett volna csomagban árusítani, PDV2-vel, balanceddel meg 500-asokkal adva, kész. Kb olyan kötelező együttállás, mint az iSine planárokhoz a Cypher kábel, kár anélkül szivatni a tulajokat.

(#86715) FőDudu válasza -NoVa- (#86714) üzenetére


FőDudu
addikt

Mojo biztosan eleg neki es ugy is egy kalap fos a basszusa. Errol kar vitatkozni, nem vagyunk egyformak.

A planar ilyen. Hiba volt megvenni.
Nem esek meg egyszer ilyen hibaba, nem veszek kiprobalas nelkul semmit.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#86716) -NoVa- válasza FőDudu (#86712) üzenetére


-NoVa-
őstag

A mystery boxom egy hétig állt náluk úgy, hogy áfahatár alatti összegről volt szó, csak a küldőtől utánkértek róla igazolást. Áfás/vámos cuccok hamar mennek, egy email a postának, 3 nap alatt kijön a vámról kb, csak utána a postásnak kellene készpénzben kifizetni, mint dédapáink. Ott a postás a csomaggal az ajtóban, én meg megmondom, hogy cipelje csak tovább, másnap átveszem a postán kártyával fizetve, KP-t nem fogtam évek óta a kezembe.

A nagyobb gond az, hogy a posta fix díjat kér a vámügyintézésért, és viccesen fog mutatni az a talán 6k huf egy 1$-os szar mellé befizetve, erre gondolom lesz botrány.

(#86717) FőDudu válasza -NoVa- (#86716) üzenetére


FőDudu
addikt

Periodic mar fel is adta, DHL ertesites megjott.
Expected delivery:Monday

Dhl se jotekonysagi intezmeny:
Import tax 45 euro (2xx eurora), dhl handling fee 20 euro. Vam nincs ra.

Azaz az ugyintezes 20 euro. Pont mint amit irtal.

Innentol nalatok is inkabb mehet a DHL-es szallitas, az legalabb pikkpakk kihozza egalabbis nalunk).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#86718) -NoVa- válasza FőDudu (#86717) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az nem is volt kérdés soha, én azért rendeltem sógorhoz, mert adómentes, vámmentes, áfamentes, és még ki is tudja próbálni. Nála 1 napos szállítás az egyszerűbb ilyenekre. Lelkes is lett tőle, aztán majd bedobja egy csomagba magánszemélyként, és jön. Esetleg mellédobatok egy Grado SR80E-t, az továbbra is érdekel, csak itt 2x annyiba kerül.

(#86719) Tulku válasza FőDudu (#86711) üzenetére


Tulku
veterán

P1 mélyeivel (én természetesen az általam átalakított változatról beszélek) szerintem nincs gond....persze nem basszusbomba, nem modern műfajokra szakosodott...
Magasai épp elegek, nem szúr, de finoman ott van....közepei nagyon jók életszerűek...
Én összességében így nézem ezt a fülest (természetesen az N8 megfelelő alap lehet számára) nem ajnározom (azt hiszem én voltam leginkább ellene) de kis átalakítással és custom-izálva megfelelő alap...
G10 az saját, kész van, de egyelőre nem lépek vele, mert kovidvilág van...

(#86720) FőDudu válasza Tulku (#86719) üzenetére


FőDudu
addikt

milyen atalakitast csinaltal P1-en?

FőDudu

(#86721) -NoVa- válasza FőDudu (#86720) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jelentéktelen... Komplett :)

(#86722) dogpatch06


dogpatch06
csendes tag

Sziasztok,

Eddig egy Superlux HD 668B fejhallgatóm volt, ami most kontaktos lett, ill. nagyon hiányzik a mikrofon. Milyen olyan vezetékes fülhallgatót tudtok ajánlani, ami ízléses (nem ilyen bumfordi), de legalább ilyen hangminőséget produkál és van mikrofonja is?

Főleg irodai munkára és zenehallgatásra használnám.

(#86724) kemcso válasza dogpatch06 (#86722) üzenetére


kemcso
Ármester

Fej vagy fülhallgatót keresel?

(#86725) dogpatch06 válasza kemcso (#86724) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Fülhallgatót mikrofonnal.

(#86726) fericske válasza dogpatch06 (#86725) üzenetére


fericske
addikt

Final e2000c - 3000c

(#86727) laleeee válasza -NoVa- (#86708) üzenetére


laleeee
őstag

Elhalasztották, várhatólag 2021 júliusától szűnik meg a 22 €-os vám és áfamentesség.
Azután 150 €-ig kell áfát fizetni, attól felfelé meg áfát és vámot. Online is lehet majd rendezni

(#86728) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Annó volt egy jó deal amire itt a csoportban hívtátok fel a figyelmet(mem) egy NUFORCE EDC3-at zsebeltem be jó áron. Ezt a fülest nem rég elhagytam :(
Esetleg most nem tudtok valami hasonló jó eszközt? In-ear monitor, cserélhető kábeles mikrofonos fülhallgatót keresek. Köszönöm

(#86729) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok!

Azon gondolkozom, hogy egy Sennheiser GSP 302 vagy egy Kingston HyperX Cloud Alpha/S-t válasszak? A segítséget megköszönném :)

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#86730) laleeee válasza undercover (#86729) üzenetére


laleeee
őstag

Erre van külön FEJhallgató fórum 🎧, ez fül.

[ Szerkesztve ]

(#86731) laleeee


laleeee
őstag

Jópofa mondás ,a head-fin találtam erről a hobbyról :
"There’s a saying in this hobby - Some people use earphones to listen to their music, and others use music to listen to their earphones."

Válasz:
"Sadly, I’m finding that I’ve been 50:50% lately. I need to shift back to listening to the music."

(#86732) dogpatch06 válasza fericske (#86726) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Köszi a hozzászólást!

Olvasgattam és - valószínűleg kiakadsz - de azt hiszem, inkább a Sephia SP3060VC-t próbálom ki előbb. Az tesztek, vélemények alapján nem sokkal rosszabb, mint a Final e2000c vagy e3000c, de röhejesen olcsóbb.

(#86733) Greg204538 válasza dogpatch06 (#86732) üzenetére


Greg204538
tag

Bátor vagy. Ennyiért max egy marék legyet lehet kapni. :Y Ne legyen igazam. :DDD
Akkor már -1.5 £: [link]

[ Szerkesztve ]

(#86734) f4lcon válasza laleeee (#86727) üzenetére


f4lcon
őstag

és addigra az alin minden eladónak lesz már európai raktára

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#86735) Tulku válasza dogpatch06 (#86732) üzenetére


Tulku
veterán

Final audio termékeit azért ne hasonlítsuk szerintem hozzájuk....de ez szigorú magánvélemény...

(#86736) laleeee válasza f4lcon (#86734) üzenetére


laleeee
őstag

Ezt honnan veszed ?

(#86737) -NoVa- válasza laleeee (#86736) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert szaporodnak a Spanyol/Lengyel raktárok már most is.

(#86738) laleeee válasza -NoVa- (#86737) üzenetére


laleeee
őstag

Akkor ez akár jó hír is lehet, főleg ha tényleg annyiért fognak árulni mint a kínai shopok.

[ Szerkesztve ]

(#86739) f4lcon válasza laleeee (#86736) üzenetére


f4lcon
őstag

hát csak abból, hogy egyre többnek már most is van, ahogy Tulku mondja, spanyol, lengyel, olasz raktárak

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#86740) laleeee


laleeee
őstag

Ha jól látom, ma feladott nekem a Linsoul egy Legacy 3-at Belgiumból . Létezik hogy van már raktáruk Belgiumban is ? Vagy eddig is volt ?

[ Szerkesztve ]

(#86741) dogpatch06 válasza dogpatch06 (#86732) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Azt mondod? Amit olvasgattam, a vélemények alapján nem sok különbséget láttok a Sephia SP3060VC és Final e2000c között - bár a vélemények az nyilván szubjektívok.

(#86742) dogpatch06 válasza Tulku (#86735) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Azok alapján, amit olvasgattam nem látok nagy különbséget - de köszönöm a hozzászólást, elgondolkodtattál. Valószínűleg olvasgatok akkor még egy picit.

(#86743) -NoVa- válasza laleeee (#86738) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ki mondta, hogy annyiért adják. Banggoodon, Gearbesten is minden raktárra más árat kapsz ugyanarra a termékre, a döntés a tiéd.

Más, hasznosabb kontent. Jött egy kupac SpinFit, próbálgattam. A CP100 jobban szorul a BL03 csövén, minden másban, hangban is ugyanolyan, tehát jó.
A CP155 kifejezetten nagyszájú cuccokra való. A P1-en kellemesen szól, az FH3 inkább az 500-assal marad. Az Urbanfun csövére tökéletesen rácsúszik, de a sajátja is még éppenhogy kényelmes és jobban izolál, hagytam úgy. Mindenesetre sokkal vékonyabbnak érződik vele az 5.5mm-es cső, jól jön ez még valamikor..
A CP360 TWS-re való, ez az első, amivel nem szól rosszabbul a Buds, kicsit tisztább, mint a gyári.

Már csak az 500-ast várom, meg persze a Xelastec, Acoustune, aztán esetleg egy elborultabb pillanatomban valami double/triple flange szörnyűségest még talán megpróbálok, de nagyjából mindenre van már többféle jellegűm, kb elég..

(#86744) -NoVa- válasza laleeee (#86740) üzenetére


-NoVa-
őstag

Odáig más cég hozza, ez csak annyit jelent.

(#86745) laleeee válasza -NoVa- (#86744) üzenetére


laleeee
őstag

alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""" alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
Az eredetinél Kína az eredet, most meg Belgium. Egyébként a 'hibás' darab három nap alatt visszaért a Linsoulhoz.
A Blonhoz ez jó állítólag csak már egy ideje nem lehet kapni [link] alt="" title="" alt="" title=""
Jól sikerült :D

[ Szerkesztve ]

(#86746) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Mindent sajnálok, minden jóindulatú ajánlást nagyon köszönök, de
végül akcijósan vettem az angol soppból egy SM E80-at. Annyira elvette a kedvem az utóbbi év rémes kínai szállítási tendenciája (plusz a mindig fenyegető rémként megjelenő vám baszakodás), hogy nem vágtam bele se Blonba, se final audioba, se más sárgába. Egyelőre. Ha szopó a soundmagic (nem hallgattam meg sehol persze), eladom és tovább kergetőzöm.
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#86747) laleeee válasza -NoVa- (#86744) üzenetére


laleeee
őstag

Egyébként az L3-at használod még ? Most hogy megvan a Fiio fh3 és a BGVP DS1 :) és már be is van járatva , mi a véleményed a thieaudio hangjáról ?

(#86748) fericske válasza RetepNyaraB (#86746) üzenetére


fericske
addikt

Angol boltból van Final is, de szerintem jóban leszel az e80-al is, az is jó füles az áráért.

(#86749) -NoVa- válasza laleeee (#86747) üzenetére


-NoVa-
őstag

Húúú, a BGVP az endgame. Kipróbálod, egyből tudod, hogy nem játék, az nagyon komolyan szar! :D

Amúgy használom, mert egyformán jó az FH3-mal, más tengely mentén. Az FH3 egy intenzív dinamikus élmény, az L3 pedig finom, nyugodt, könnyed, pihentető, kellemes, stb. Mindkettőhöz megvan az alkalom, zene, hangulat.

Aztán úgyis a Rosemary-t használom mostanában a legtöbbet :D

(#86750) laleeee válasza -NoVa- (#86749) üzenetére


laleeee
őstag

Hát nem tudom. Nekem szörnyen basszushiányos volt, nem bírom elképzelni hogy mindkét oldalon egyszerre legyen hibás a DD. Visszautalták az árát meg ha igaz ez a tracking number, akkor küldtek egy újat is, de félek hogy ugyanez lesz a probléma. Mindenesetre jó lenne megtapasztalni hogy mi volt ez a hype körülötte. Basszusban melyik az erősebb az L3 vagy az Fh3 ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.