Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87751) kamikaze7 válasza xabolcs (#87749) üzenetére


kamikaze7
tag

Openheartnek van, mmcx csatis, 3k körül

(#87752) xabolcs válasza bozont (#86464) üzenetére


xabolcs
őstag

Kosz a tippet a hosszu illesztekre! En meg keresni sem tudtam, ezert inkabb az Amazon.de-rol vettem egyet.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#87753) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Upcoming érdekesség, Etymotic EVO: [link]

(#87754) kemcso válasza -NoVa- (#87753) üzenetére


kemcso
Ármester

Etymotic-nak nagyon nagy volt a hype-ja egy időben, kíváncsi vagyok ebből mi lesz...

(#87755) -NoVa- válasza kemcso (#87754) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az ER2XR / ER4XR hype szerintem még tart, legalábbis máig lelkes friss véleményeket olvasok róluk. Az előbbinél időnként elidőzök az Amazonos rendelés előtt, de most pont nem kell az izoláció, csak ha már be kell járni az irodába.

(#87756) laleeee válasza -NoVa- (#87755) üzenetére


laleeee
őstag

Mér van ilyen csöve ? [link]

(#87757) -Skylake- válasza laleeee (#87756) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azert, hogy mostmar a nyakszirti lebenyeddel is tudj zenet hallgatni. Ranezesre be tudod tolni odaig.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87758) -NoVa- válasza laleeee (#87756) üzenetére


-NoVa-
őstag

Standard Ety, ijesztő, de pont a mélyre menő csöve miatt izolál jobban, meg szól szépen.

(#87759) kamikaze7 válasza -NoVa- (#87758) üzenetére


kamikaze7
tag

De sajnos nem mindenkinek való. Engem irritál ha túl melyre megy az illeszték, ezt meg mélyebbre kell be tenni.

(#87760) -NoVa- válasza kamikaze7 (#87759) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én nem tudom, nekem mennyire lenne kényelmetlen, és csak kipróbálásért venni nem olcsó. Nagyon régen nézegettem, de akkor gyáván megfutamodva vettem inkább Klipsch-et :)

(#87761) kamikaze7 válasza -NoVa- (#87760) üzenetére


kamikaze7
tag

A te fülese id mellé sztem felesleges. Van ott jobb is szerintem.

(#87762) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok! Korábban egy Sony MDR-EX15LP fülest használtam jó ideig. Mindig mikor tönkrement, vettem a következőt mert olcsó volt és könnyen hozzászoktam. Aztán most egy 6-7e Ft-os kínai BT fülest használok, amit már megutáltam, alapvetően a wireless nem jön be. Szeretnék venni valami normálisat most már. 15e Ft környékén Soundmagic E10(C) jó választás lehet? Esetleg ha most más a sláger ennyiért, nyitott vagyok arra is. Nem határozok meg kívánságlistát, a kétezer forintos Sony fülessel is elvoltam a végletekig. Viszont most rám férne egy kis improve. :)

Köszi előre is!

PSN ID: marquuard

(#87763) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, agybadugós füles érdekelne:
- 5k körül
- Aliexpress-ről
- nem kell mikrofon mivel hordozható audiolejátszó mellé lenne
- hangképben nincs extra igény a csilingelő magasakért nem vagyok oda és a közepet elnyomó túlzó basszusért sem.

:R

Ezt néztem: KZ ED9

(#87764) kamikaze7 válasza Cs1csó (#87763) üzenetére


kamikaze7
tag

Szia. Kz edx vagy rock Obsidian. Igaz, az Obsidian drágább, de 5k alatt van, én azt javasolnám. De pár oldallal hátrébb közzé tettem egy listát a 10$ alatti jó fülesekeől. Arra is rá nézhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#87765) tomazin válasza Cs1csó (#87763) üzenetére


tomazin
veterán

Kicsit visszabb irtam milyen problemaim voltak vele. Ellenben nekem mikrofonosak voltak es a problemak mind a mikrofonnal voltak.
En zenehallgatasra tudom ajanlani, de kicsit olvass visszabb lehet van azoknak mic nelkuli verziojuk is.

(#87766) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni új füles beszerzéséhez. Eddig (3-4 évig) Sony XBASS MDR-XB50AP fülesem volt, teljesen meg voltam vele elégedve, árban sem volt olyan vészes, de gondoltam most nem vennék megint ugyan olyat, mert lehet kimaradok valamiből ami sokkal jobb :)

Az összefoglalóban adott irányelvek alapján:
- Stílus: Metal, Rock, EDM, ElectroSwing.
- Mit várunk el a fülhallgatótól leginkább: Szeretem a mélyet, valamint jó lenne minél izoláltabban.
- Milyen árban gondolkozunk: max 10-15k
- Milyen kialakítást keresünk: a: In-ear, b: mindegy, c: normális, d: jó lenne mikrofonos, mi 9-el lesz használva, jack-usbc átalakítóval (hacsak maga a füles nem usbc)
- Pontos elképzelés: Nincs. Covid végével valószínű utazófüles lesz, addig is itthoni használatra. Sportolás közben egyelőre nem látom, hogy használva lehetne.

Előre is köszönöm! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#87767) kemcso válasza racskobalazs (#87766) üzenetére


kemcso
Ármester

Mo-ról szeretnél? Ha igen, és kell az ultrasok basszus, akkor vmi Sony-t érdemes nézni, az XBASS szériából. Ha nem kell, akkor SM E50 is jó lehet.

(#87768) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Van valakinek tippje hosszú / magas fülbogyóra? Nem tudom elég mélyen bedugni a fülest, és folyton kilazul. Kb. M-es méret, tuti hogy hosszabb kell, nem szélesebb. Habos van, az kábé jó, de kéne szilikon is. Lehet olcsó, nem drága fülhallgatóhoz kell. Belső átmérő az átlag ~4mm.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#87769) kamikaze7 válasza pulutodurumo (#87768) üzenetére


kamikaze7
tag

Dupla, vagy tripla spirált próbáld ki, a foam is jó bent marad, de ha hosszú kell, akkor spirál.

(#87770) pulutodurumo válasza kamikaze7 (#87769) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ránézek, kösz. Bár nem kell extrém hosszú, 11-2mm elég kéne hogy legyen. Van itthon ezer féle ilyen-olyan bogyesz, de mind 8-9mm-es.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#87771) kamikaze7 válasza pulutodurumo (#87770) üzenetére


kamikaze7
tag

Ha gyorsan kell, vágj le egy illesztekbol amit nem használsz 2-2mm, és húzd rá a csőre és utána az illesztéket ezzel meg tudod kicsit hosszabbítani.

(#87772) B3ny00


B3ny00
aktív tag

Hello, fülhallgató vásárlás előtt állok és kéne egy kis segítség. 30k körül, mikrofonos legyen és androidos telefonhoz kell.
Ezeket néztem ki:
Audio-Technica ATH-CKR70ISBK
SoundMAGIC E80C In-Ear
De más is szóba jöhet.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#87773) EnterR válasza EnterR (#87762) üzenetére


EnterR
veterán

E11C lett végül. Köröket ver rá a 6ezer Ft-os kínai BT-s hulladékom. :DDD Jó boltot csináltam megint. Visszaállok arra a Sonyra, nem értem miért variálok. :))

PSN ID: marquuard

(#87774) kamikaze7 válasza EnterR (#87773) üzenetére


kamikaze7
tag

Rendelj Kínából egy Obsidiant, 5k körül van, de ha olcsóbbat akarsz kz edx 1.8k. De akár blon bl 03 is nagyon jó.

(#87775) RetepNyaraB válasza B3ny00 (#87772) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kialakítás miatt az AT feltehetőleg kényelmesebb és akár jobban ülhet a fülben. Viszont nem ismerem. Az SM jó cucc, főleg Angoloktól érte meg a Brexit előtt fél áron, de vastag, bumszli. Kisfülűeket zavarni fog. Mindkettő viszonylag magas impedanciás, füleshez képest legalább is. Gyenge telón halkabbak lehetnek.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87776) xabolcs válasza kamikaze7 (#87769) üzenetére


xabolcs
őstag

Fejtsd ki legyszives!

En is ilyet keresek, es habos mar nekem is van, a Google pedig nem baratom, amikor megkerem, hogy ertelmezze az irottakat! ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#87777) kamikaze7 válasza xabolcs (#87776) üzenetére


kamikaze7
tag

Ilyenre gondoltam :
https://a.aliexpress.com/_m0vXYvD

[ Szerkesztve ]

(#87778) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok! Az alábbival kapcsolatban kérnék segítséget.

Nagyothalló illetőnek próbálok megoldást találni. Egyszerű TV nézésről van szó amit fülhallgatóval kell megoldani. Eddig crt TV-t használtunk most váltunk újabbra. Az új tv-be bedugva a jack-es in-ear fülhallgatót (2 eur-os aliexpresses semmi extra füles) egyszerűen halkabban szól mint egy 20 éves crt tv-vel. Szóval a hangerő a probléma.
A tv-hez csatlakoztatott fülhallgató esetében a hangerőt mi korlátozza? A TV technikai jellemzője vagy a fülhallgató vagy mi?
Ezen erősítővel lehet segíteni amit be kellene iktatni a TV és a füles közé? A hangminőség/hangzás/márka teljesen másodlagos, a hangerővel küszködünk.

Köszönöm előre is a segítséget!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#87779) s4tch válasza Grass (#87778) üzenetére


s4tch
veterán

A tévé és a fejes együttesen adja ki, mennyire lesznek hangosak. Több paraméter számít, de most nektek csak az, hogy kevés, amit hall az illető.

Mennyi a keret? Mi a tévé és a fejes pontos típusa?

IEM helyett nem lenne jobb egy fejhallgató?

[ Szerkesztve ]

(#87780) Grass válasza s4tch (#87779) üzenetére


Grass
aktív tag

Lehet rossz a megközelítés de a leírtak miatt úgy gondoltuk hogy jack kimenetes tv kell. Ez már kizárja a TV-k 98%-t.
Ezt tegnap hoztuk el: Philips 43PUS7505/12. A hangteljesítménye elvileg 2x10W.
Fülhallgató: Samsung Earphones EHS64 [link]
Nincs keret, minél kevesebb. A hallásprobléma miatt ez a hangerő probléma amit le kell küzdeni.

A fejhallgató (ugye a hangszóró mondjuk 2 centivel hallójárattól sugározza a hangot) már annyival kisebb hangot ad ki a fülbe bedughatóval szemben hogy egyszerűen már nem hallja, vagy csak zajként.

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#87781) Pierre75 válasza Grass (#87780) üzenetére


Pierre75
senior tag

Legfontosabb a halláscsökkenés mértéke, kétoldalú, szimmetrikus?
Amíg ez nem tisztázott, addig ködszurkálás mi működhet.

(#87782) Grass válasza Pierre75 (#87781) üzenetére


Grass
aktív tag

Ha ez fontos akkor megpróbálok utánanézni. Elsőre azt mondanám kétoldali, szimmetrikus és olyan 20% a megmaradt hallás. Azt megkérdezhetem ez miért releváns?
Én úgy gondoltam csak a hangerőn kell emelni az pedig technikai kérdés.

(Az okot az orvosok sem tudták megmondani. Nagyságrendileg 20 év alatt folyamatosan romlott le ennyire).
Van külső hallókészüléke de az életben az sem teljes értékű megoldás. Az elmondása alapján a készülék tekintettel arra hogy egy eszköz torzít a hangon tehát nem úgy hall mint mi az ép fülünkkel. Tehát az nem lesz megoldás például hogy a készüléket fülbe teszi majd arra fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#87783) kamikaze7 válasza Grass (#87778) üzenetére


kamikaze7
tag

Ha csak a hangerő a probléma, egy erősíti kell, és ennyi. Akár egy neoteck amp vagy valami hasonló jó megoldás lehet.

(#87784) s4tch válasza Grass (#87780) üzenetére


s4tch
veterán

A használati útmutató (pdf) alapján a tévének van optikai kimenete. Ez alapján egy olyan dac/amp (digitális/analóg átalakító + fejhallgató erősítő) kell nektek, aminek van optikai bemenete. A hardveraprón épp nem találok ilyet, aliról ilyesmit meg lehetne próbálni: [link] [link] A lényeg, hogy legyen rajta optikai bemenet, hangerőszabályozó, és 3,5mm jack, amibe a fülest tudod dugni.

Ha elakadsz, itt folytassuk: [link]

(#87785) kamikaze7 válasza s4tch (#87784) üzenetére


kamikaze7
tag

Nem feltétlenül kell optikai. Sima jack be és ki menet elég. Nem kell ezt túl komplikalni, nem minőség kell neki hanem hangerő, legalább is én ezt vettem le. De lehet jobban járna ha másik topikban kérdezne rá erre.

(#87786) s4tch válasza kamikaze7 (#87785) üzenetére


s4tch
veterán

Ne keverjük a szövegértést a komplikálással: olvashattad te is, a kolléga a lehetőségekhez képest a legolcsóbb megoldást szeretné. A neoteck kb. duplája annak, amit linkeltem.

(#87787) kamikaze7 válasza s4tch (#87786) üzenetére


kamikaze7
tag

Igazad van, elnézést.

(#87788) andor80


andor80
senior tag

Tegnap szétszakítottam a fiio f9 promat.
Hasonló áron kellett valami gyorsan.Fiio fh3 lett belőle.Elsőnek még elég mocsaras a közepe de érrzem(remélem)javulni fog a bejáratás alatt.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#87789) laleeee válasza andor80 (#87788) üzenetére


laleeee
őstag

Mi az hogy mocsaras ?

(#87790) RetepNyaraB válasza laleeee (#87789) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ugye nem lesz flém? Vagy hozhatom a patikukit?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87791) laleeee válasza RetepNyaraB (#87790) üzenetére


laleeee
őstag

Nem tudom miről beszélsz de hozhatod

(#87792) RetepNyaraB válasza laleeee (#87791) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87793) andor80 válasza laleeee (#87789) üzenetére


andor80
senior tag

Mosott/ zavaros.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#87794) laleeee válasza andor80 (#87793) üzenetére


laleeee
őstag

Majd írj még róla ha lesz kialakult véleményed....

(#87795) -NoVa- válasza andor80 (#87793) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kábelre, tipre kényes, azt a gyári drótot dobd ki a fenébe, cseréld le... Bármire.

(#87796) andor80 válasza laleeee (#87794) üzenetére


andor80
senior tag

Van kialakúlt véleményem azt írtam le.Majd írja ha képes vagy érdemit írni...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#87797) andor80 válasza -NoVa- (#87795) üzenetére


andor80
senior tag

f9 pro gyári 2.5 es kábele van most a rendelt Yinyoo úton.Biztos vagyok benne ,hogy igazad van

Tip comply az tuti bevállt nekem eddig minden cuccomon .

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#87798) laleeee válasza andor80 (#87796) üzenetére


laleeee
őstag

Arra gondoltam hogy írj még róla a bejáratás után, de ha nem írsz ,az sem baj. Akartam én is venni egy ilyet ,de lebeszéltél róla :)

(#87799) andor80 válasza laleeee (#87798) üzenetére


andor80
senior tag

Ha én letudtalak beszélni az rég rossz.HA csak ennyi kellet hozzá nem is akartál venni.
Nálam kompetensebb emberekkel teli a net.Nyilván amúgy írtam volna róla nem írtam,hogy nem írok. :D

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#87800) laleeee válasza andor80 (#87799) üzenetére


laleeee
őstag

Döntöttem ,nem kell mocsaras fülhallgató !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.