Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#41851) varmi2 válasza 0Hagyma0 (#41850) üzenetére


varmi2
nagyúr

A csavar és az ssd közzé nem kell semmi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41852) MaxxDamage válasza DonDragonka (#41839) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az erőműveknek pont az a lényege és erőssége vagy gyengéje! :K
A hővezetés hatékonyság.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41853) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok
Adott egy 256gb -s samu ssd.
Valami céges notiban volt ami sajnos megpusztult.és titkositva van az ssd valamivel.
Ha berakom másik gépbe ,ott megjelenik ,de nem engedi inicializálni meg semmi.. igy se particiót nem lehet rá rakni meg semmi.
Most ,hogyan lehetne ezt törölni ,és normál ssd-ként használni?
Nem akarok semmi adatot róla ,meg semmi... csak igy megy a kukába...
Tippek.... mivel lehetne törölni ,vagy ilyesmi?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41854) Graphics válasza tasiadam (#41759) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jelen, bocsi nem követtem ezt a topicot napok óta.

Szóval :D

Goldenfir m.2 SATA-t használok napi szinten egy pendrive-ban, annyira szuper, hogy már a másodikat állítom majd össze. Ez nagyon bevált.

SATA-s
- Xraydisk tesztelve
- Goldenfir
- Jaster , de itt az első rendeléssel beszívtam, mert hibás volt
- Netac
- Kingdian
- Gloway

Pontos típuskódokat holnap tudok összeszedni.

Amit én ajánlok, mert jól üzemel, az a Goldenfir és a Kingdian, ezek biztosan jó alapokra épülnek, a többivel se volt gondom, a Jaster és a Gloway netezős gépben megy azóta is.

Illetve néha aprón szokott feltűnni pár jó vétel, így van pár OEM Samsung és Lite-On is.

Még majd akarok rendelni pár nagyobb terméket is, ha lesz vmi jó akció

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41855) King Unique válasza ricsi99 (#41853) üzenetére


King Unique
titán

(#41856) Doky586 válasza ricsi99 (#41853) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ATA (bios) jelszó?
Beteszed bármilyen laptopba és megadod a jelszót. Ha nem tudod a jelszót: kuka. Ha tudod ezután biosban ki kell kapcsolni a jelszókérést. Asztali gépek általában nem tudják ezt, ott spéci program kell.

(#41857) MaCS_70 válasza ubyegon2 (#41700) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Egyébként vezérlő ide-oda pakolássza az új adatokat, ez eddig OK, de ami adat rajta van, azt nem fogja tetrisezni, főleg mivel ezzel még több cella használódna"

Szerintem meg éppen hogy tetriszezik a statikus adatokkal is. Éppen ez a nem is olyan régen kitárgyalt passzív wear leveling lényege, tudniillik, hogy a passzív adatokat is vetésforgóban tartja. Ez az, amit a pendrive-ok általában nem tudnak, és gyorsan halnak a hiánya miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41858) ubyegon2 válasza MaCS_70 (#41857) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elképzelhető, hogy én értettem rosszul a kérdést, mindegy, az alapján fura eredményre jutna így a dolog. Használat közben úgy lehet, ahogy írod. De a lényeg, hogy a kérdezőnek ebből a szempontból nem kell semmivel foglalkoznia.

A pendrive-okkal való összehasonlításokat olvastam a topikban, közel álltam a síráshoz, de már kihevertem. De már rutinosan kerülöm az értelmetlen vitákat.

(#41859) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Igyekszem valami érdekeset hozzátenni a külső ház témához...
ASUS ARION-ban, egy Kingston A2000, USB-C (HUAWEI P30 PRO is simán kezeli mint külső meghajtó :) )
A CDInfo-n látható hőmérséklet a tesztek alatt mért legmagasabb érték, alapban szoba hőmérsékletű...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#41860) ricsi99 válasza King Unique (#41855) üzenetére


ricsi99
addikt

Samsung magic se látja az ssd-t mert nincs inicializálva

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41861) Doky586 válasza ricsi99 (#41860) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Valami céges notiban volt.."
Sajnos a lopott céges notikat emiatt nem lehet részenként sem használni.
Vissza kell vinni a céghez és kérni a feloldást.

[ Szerkesztve ]

(#41862) Biga123


Biga123
addikt

Még az esetem margójára.
Bár tudom h megegyeztünk abban h minden rendben nálam.
De ezt a kis szösszenetet még idetenném.
[link]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41863) Pyttawrx válasza Biga123 (#41862) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:R

(#41864) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok,
Van egy másfél éves Samsung 860 EVO 500GB-om (5év gyártói garis) játékoknak amire egyszercsak nem tudott a telepítő írni. Újraindításnál nagy nehezen posztolt a gép majd a win hibákat javított rajta és ez lett:


Kábelhiba nem lehet, fixen van PC házban. Magician szerint minden szép és jó. Kicsit csalódtam benne. Lehetne emiatt már gariztatni?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#41865) varmi2 válasza B@ldrick (#41864) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez akkor is kábel hiba szokott lenni, cseréld. Ha kell más portba tedd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41866) B@ldrick válasza varmi2 (#41865) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Most megy, írtam rá. Kicserélem, de mozgatva nem lett, elromolhat csak úgy a kábel?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#41867) Pyttawrx válasza B@ldrick (#41866) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen el, meg melyik hds verzió vant? Illetve a ssd fw-je friss?

(#41868) B@ldrick válasza Pyttawrx (#41867) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Frissek: 5.61 standard, RVT04B6Q

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#41869) Pyttawrx válasza B@ldrick (#41868) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor marad a kábel, meg esetleg másik csatiba próba. Szokatlan nekem ez a samsungtól. Van egy 850-es is nálam, hibátlan még mindig.

(#41871) Pyttawrx válasza ricsi99 (#41870) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem nem létezik ilyen. És ez nem gyanúsítgatás, ez tapasztalat sajnos, ezt mindenki megértheti

(#41872) King Unique válasza ricsi99 (#41860) üzenetére


King Unique
titán

A Samsung Magician a Secure Erase miatt volt említve, ott létrehozni ehhez pendrive-ról bootoló megoldást, lásd a linkelt leírást. Az LLF-et meg ugye hagyjuk. :)
Viszont ha hardveresen lett titkosítva a BIOS-ban az SSD és nem ismert a feloldáshoz az ATA jelszó, akkor az úgy problémás, ahogyan az is, ha esetleg valamilyen OEM modell...

[ Szerkesztve ]

(#41874) Pyttawrx válasza ricsi99 (#41870) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kérlek hanyagold ezt a stílust itt, nem való ide. :R

(#41876) Doky586 válasza ricsi99 (#41875) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy SSDOK képet mutathatnál róla. Az megmutatja hogy be van-e kapcsolva a hardveres titkosítás.
Ha igen az nem törölhető semmilyen (LLF) formázással.

(#41877) Pyttawrx válasza ricsi99 (#41870) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Törlésre kerünek a hozzászólások, mert ez a stílus nem való ide. Ha szakmába vagy, ahogy írtad, akkor te is tudod nyilván, hogy nem véletlen vannak ezek "lockolva", ez tapasztalat is.
Doky586 kolléga is annyit írt, hogy ezek lopottak nem pedig, hogy te loptad. Szakmai irányt megkaptad, a többit törlöm, ami nem abba vág és sértő is. Kérlek ezeket a megnyilvánulásokat itt hanyagold. Köszönöm :R

(#41878) DonDragonka válasza Pyttawrx (#41877) üzenetére


DonDragonka
őstag

Na itt hozok nektek egy kis szakmát... Oszt nyugodjon le mindenki a ... :-D
Szóval 2db Sabrent NVMe Raid 0...

Teszem hozzá nagyon nem jó érzés használni. Win10 64bit de érezhetően lassabban települ rajta minden, hiszen a randomban mindent felezett a RAID amit amúgy tudna a vas. Nem meglepő hiszen ezek nem az Intel csoda lapkái. Ami talán érdekes lehet, hogy a random Q1T1 lényegében nem borult de a Q32T16 na az már igen... szóval maradnak AHCI-ben mert amit nyerek a vámon azt többszörösen bulom a réven...:D

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#41879) Graphics válasza DonDragonka (#41878) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég beteg :C

Ahci-t nem értem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41880) varmi2 válasza DonDragonka (#41878) üzenetére


varmi2
nagyúr

Maradnak ahci-ben? Az nvme ssd-nek semmi köze az ahci-hez. Az csak sata ssd-nêl értelmezhető.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41881) DonDragonka válasza varmi2 (#41880) üzenetére


DonDragonka
őstag

Na jó értem és jogos, én csak hírtelen azt írtam amit BIOS-ban lehet állítani. Sajons ez egy noti, nem valam menő gamer alaplap... Itt bizony csak két lehetőséget ad a háttértárakhoz 1. AHCI, 2. RAID, nothig else :DDD
Szóval bár nem helyes amit írtam de jogos... :D Bocs ha pongyolán fogalmaztam. :R :)

Maradnak RAID nélküli konfigban. AHCI-t felejtsétek el... :B

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#41882) ricsi99 válasza Doky586 (#41876) üzenetére


ricsi99
addikt

Dell Data Protection
van rajta
nem tudom ,hogy miért etikátlan ez, a kérdés
mint leirtam... nem az adatokra vagyok kiváncsi ,hanem törölni és ujra felhasználni az ssd-t.
ügyfél noti...ha nem lehetséges a törlés akkor vesznek másikat...csak pisztkálta a csőrőm ,hogy nem bírok vele....
+ info... az mbr-be fészkete be magát... antivirus jelzi is... viszont win alatt semmiféleképp nem lehet inicializálni ,irni olvasni ... i/o hibát ir mindenre (is).
Samu cucca nem látja ha nincs inicializálva (pendrive alol sem)
Van egy "low level" teszt progim... az szerint hibátlan ... irni olvasni lehet... de az nem tud formázni / inicializálni.
lehet csinálok ma egy dos pendrivet és megprobálom ugy... kéne valami "low level format" ssd-re is,ami nem windows-os... nem a kiadott adat megsemmisitők mert azok csak épp file szerkezetü meghajtókat kezelnek.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41883) Pyttawrx válasza ricsi99 (#41882) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor máshogy mondom, arra hívtuk fel a figyelmed, hogy ezekkel vigyázni kell, mert nem véletlen kódolják le ezeket. Ha egy mégis eladja, akár a géppel együtt (sőt inkább úgy), azaz leselejtezi, akkor nyilván fel kell oldania minden védelmet, illetve hidd el ők törölnek is róla mindent. Ha ez nem így történt akkor gyanús lehet az eredete. Ez nem egyenlő azzal hogy te loptad vagy te agy a hunyó, de még véletlen sem üsd meg a bokád. :)
Természetesen te tudod, de azért vigyázni kell mit írsz le a fórumba. Innentől azért ez már más kategóriába is tartozhat.
Csak egy ötlet, aki bevitte a szervizbe nektek, nem tudja elkérni, ahonnan kapta/vette? ez lenne a leggyorsabb megoldás.

(#41884) MaCS_70 válasza Pyttawrx (#41883) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy apróság a Dellről, illetve arról, hogy mennyire komolyan veszik a lopásvédelmet.

Kb. 20 éve történt. Eladásra kínáltak egy Dell notebookot, kifejezetten nem megbízhatatlan forrásból, de nem volt hozzá tápegység. Felhívtam egy Dell-disztribútort, elmondtam, hogy mit szeretnék, elkérték az adataimat -- és egy órán belül csöngettek nálam a rendőrök. Az egész délutánt a kapitányságon töltöttem, kihallgatás alatt. Pedig még a notebook típusa sem volt ismert, csak az, hogy az elmúlt hónapban loptak el egyet.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41885) ricsi99 válasza Pyttawrx (#41883) üzenetére


ricsi99
addikt

Ma beszéltem az ottani rendszergazdával , majd ő lelevelezi a dell-el. Kapott a lapos egy másik ssd-t s csók.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41886) gyapo11 válasza ricsi99 (#41882) üzenetére


gyapo11
őstag

Az mbr simán átírható, nullázható, az onnan induló programok, pl. boot managerek is eltűnnek egy egyszerű átírással. Másrészt az mbr-ben ülő kód nem töltődik be, ha nem arról a drive-ról bootolunk.
Érdekelne a kódolás működése. Honnan töltődik be a kódoló-dekódoló program? A drive-ról betöltősek nem jók, mert máshonnan bootolva nem indulnak el. Ha a gépben van valahol, pl. bios, akkor meg másik gép nem tudja kezelni. Vagy a drive használata előtt külön be kell tölteni valamit?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#41887) Pyttawrx válasza ricsi99 (#41885) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper, amúgy most írta MaCS_70 kolléga, hogy ő hogy járt. Neked akartunk jót. :)

(#41888) Pyttawrx válasza MaCS_70 (#41884) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Durva, és tanulságos is. :R

(#41889) Doky586 válasza ricsi99 (#41885) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amikor magamnál bekapcsoltam a bios titkosítást akkor az így nézett ki az SSDOK-val:
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" [link]
Ugyanezt a HDSentinel is megmutatja.
De te még ezt sem tudtad megnézni hogy valóban ez-e a problémád, vagy csak valamit félredugtál..

[ Szerkesztve ]

(#41890) ricsi99 válasza gyapo11 (#41886) üzenetére


ricsi99
addikt

Én sem értem...
Mbr nullázó programot tudsz valami linket adni? Már ami dos alul fut.
Nekem ugy tunik a win amikor beolvassa a mbr adatiait és valami tév utra vezérli ,igy nem enged semmit

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41891) gyapo11 válasza ricsi99 (#41890) üzenetére


gyapo11
őstag

Összecsomagoltam egy file-ba a bootmanagereket, innen letöltheted. Van benne egy-két .arj, peazip ki tudja csomagolni. Az STP-t nézd meg, az pont a partíciós tábla írására-olvasására való.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#41892) tasiadam válasza MaCS_70 (#41884) üzenetére


tasiadam
veterán

Nalunk osztogattak dell lapost, ceges (volt). Memoria, ram es bios flash utan adtak ide. Remelem nem rakjak belem a kest, ha nekem is van.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41893) ricsi99 válasza gyapo11 (#41891) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi. Hétfőn majd kisérletezgetek...
arj... úr isten ,de régen használtam :R

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#41894) Maelephant válasza gyapo11 (#41891) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Arj ffs!!! Szent ég! 20+ éve nem hallottam a kifejezést! Most eszembe juttattad a hőskort...uc2 ugrott be rögtön (tudom, későbbi, mint az arj és már kihalt).
Mindent is tömörítettünk, mert sosem volt elég tárhely...

(#41895) Doky586 válasza Maelephant (#41894) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

TC:

(#41896) MaCS_70 válasza Maelephant (#41894) üzenetére


MaCS_70
félisten

És windows alatt is fejből tudtuk a CLI kapcsolókat...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41897) Frawly válasza Biga123 (#41775) üzenetére


Frawly
veterán

A 4096=4K ofszetet már el kell felejteni. Az régi SSD-khez volt ajánlva, SLC-sekhez és MLC-sekhez. A mai TLC-s SSD-k általában min. 16K-s ofszetet igényelnek, de ez sem probléma, mert a modern OS telepítők, particionálós progik 1024K-s eltolást alkalmaznak sztenderdként, ami 4K, 8K, 16K, mindenféle kettő hatványa K, 512K, 1024K-val is osztható maradék nélkül. Ez a helyzet nálad is, szóval az eltolás rendben van. Azt egyébként is észrevenni, ha nem stimmel, mert nagyon belassul tőle az SSD, a gyári érték töredékére.

(#41898) Frawly válasza B@ldrick (#41864) üzenetére


Frawly
veterán

Ez lehet kábelhiba. Nem hinném, hogy az SSD, mert akkor más SMART érték is hibákat mutatna.

[ Szerkesztve ]

(#41899) Doky586 válasza Biga123 (#41773) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az 1GB-nál nagyobb partíció(k) esetén: (pl C)
676331520 / 2^20 = 645 egész szám, azaz rendben. :B

(#41900) Biga123 válasza Doky586 (#41899) üzenetére


Biga123
addikt

(#41897) Frawly
(#41899) Doky586
Köszi Srácok, igazából már több módon megnéztem és elvileg rendben van egyedül a CrystalDiskMark nem hozza a szekvenciális írás tempóját.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.