Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#42301) Graphics válasza Falcon C. (#42300) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ahogy jónak látod.

Én előtte még egy kábelcserét megejtenék a gépben, utána ránéznék, biztos, ami ziher.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42302) megint én válasza Pyttawrx (#42289) üzenetére


megint én
őstag

OMG Crucial az aquában most 30000 azért +6k és van egy terám, így már nem annyira örülök. ×D ×D
El is felejtettem, hogy jön ez a Black frd

(#42303) Graphics válasza megint én (#42302) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A BX500 és a 860 Evo nem egy kategória :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42304) Pyttawrx válasza megint én (#42302) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Örülj nyugodtan, közel sem egy kategória, plusz az crucial az jó pár fokkal melegebb is. Jobb ha nem sajnálod, hidd el.

(#42305) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Az ssd borítása mintha nem lenne összecsavarozva rendesen. Samsung 860 EVO ról van szó. Van belőle kettő, a másiknál nem tapasztaltam ilyet, hogy ez a két részből álló borítás mozogjon.
A kérdésem pedig az hogy ez okozhat valamiféle problémát?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#42306) Graphics válasza Moonwolf (#42305) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyomd esetleg össze. Gondot nem kéne okoznia :) Ez csak egyy ház

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42307) Moonwolf válasza Graphics (#42306) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Azt már próbáltam. Utána egyből vissza áll. Csavarozni meg nem fogom, mert az úgy is meglátszódna hogy egy kis festék lejött a csavarról. Akkor ugrik a garancia. A másik csavar meg a matrica alatt van.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#42308) Frawly válasza Moonwolf (#42307) üzenetére


Frawly
veterán

Nyugodtan összébb csavarozhatod. Az nem okoz garanciavesztést, a jótállást csak akkor bukod, ha sérül a garimatrica rajta, mert nem csak kicsavarod, de szét is szeded. Egyébként meg csak egy borítás, benne meg egy kicsi nyák van becsavarozva, úgyhogy kb. nem sok funkciója van, mindegy mennyire van összecsavarozva. Annyiból lehet mégse árt rendesen összecsavarni, főleg, ha fémes a ház, mert akkor hűtőbordaként működhet az SSD külső háza.

(#42309) Frawly válasza Falcon C. (#42300) üzenetére


Frawly
veterán

Ha már lebeszélted, vigyed vissza, de majdnem teljesen biztos, hogy az SSD-nek semmi baja, csak túl új típus, amit az SSD infós programok még nem ismernek, és rosszul olvassák ki a SMART-ot. Ezt a következő SSD-dnél is mondom, hogy nem szabad pánikba esni, ha egy program már újkorában azt írja, hogy hibás, mindjárt arra kell gyanakodni, hogy fals detektálás, és rá kell nézni más programokkal, a gyártó gyári programjával. Az esetek 99,9999%-ánál tényleg csak téves információról van szó.

Egyébként meg az SSD-infós programokra is ráférne egy vaskos per. Ugyanis beijesztik a felhasználók, aki reszkető térddel már szalad is vissza gariztatni. Nem csak te, ez tömegjelenség a topikban, főleg, akinek első SSD-je az illető drive. És nem is az a baj, hogy a program nem ismeri az SSD-t, és rosszul ír ki dolgokat, hanem emellett fel kéne hívnia a felhasználó figyelmét, hogy az adott SSD nem szerepel a program adatbázisában, ezért a leközölt adatokat fenntartással kell kezelni, és más módszerrel is validálni. Mert így az van, hogy biztosra állítják, hogy hibás, közben meg nem az.

(#42310) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Érdemes még samsung 840 evo ssd-t venni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#42311) UberMutant válasza Pityu. (#42310) üzenetére


UberMutant
őstag

5 forintért abszolút

(#42312) Multibit válasza Pityu. (#42310) üzenetére


Multibit
veterán

:N
Anno, újonnan sem adtam érte pénzt.

(#42313) Graphics válasza Pityu. (#42310) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Anno volt belőle pár darabom, van ahol még most is üzemel

De már nem vennék, max ha sok van és olcsón ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42314) Frawly válasza Pityu. (#42310) üzenetére


Frawly
veterán

Hacsak nem rettenet olcsón veszed, akkor nem. Régi modell, mára kezdenek dögledezni a 840-esek. Nézz helyette inkább valami mást, hasonló áron.

(#42315) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Akkor se éri meg ha zsír újj?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#42316) Graphics válasza Pityu. (#42315) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ritka lenne, de nem lehetetlen. Honnan?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42317) Raymond válasza Pityu. (#42315) üzenetére


Raymond
félisten

Leesett a szekreny/polcok moge es csak most talaltak meg?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42318) Graphics válasza Raymond (#42317) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Láttam már szekrényben porosodo vadiúj gépet, laptopot... :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42319) Raymond válasza Graphics (#42318) üzenetére


Raymond
félisten

Inkabb nem nezek korul az irodamban :B

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42320) Pyttawrx válasza Pityu. (#42315) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az érdekes lenne :) mennyi am?

(#42321) Pityu. válasza Graphics (#42316) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Neten,tudok más olyan dolgot is ami xy évesen teljesen új volt nem használt. De a lényeg ha nem olyan jó széria akkor nem érheti meg,de mondjuk az is kérdés mennyit érhet. Én hétezer xy forintért láttam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#42322) Pyttawrx válasza Pityu. (#42321) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Milyen ssd-t vegyek topikba legközelebb, kérlek. Ez oda tartozik. Ha van gar rá, akkor szerintem vehető

(#42323) Frawly válasza Pityu. (#42315) üzenetére


Frawly
veterán

Zsír újan talán megérheti. A legfontosabb tényezőt titkolod nagyon hatékonyan, az árat, az döntene. Ha piszok olcsón, akkor miért ne. Ha olyan áron, vagy nem sokkal olcsóbban, mint egy Crucial MX500, akkor viszont nem éri meg.

Van az a mondás, hogy rossz termék nincs, csak rossz ár. Értve ezalatt, hogy az sem baj, ha egy termék gyengébb, de akkor ez legyen az árában kompenzálva kellőképp, akkor még mindig megérheti megvenni csak azért, mert piszok olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#42324) Pyttawrx válasza Frawly (#42323) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Írta 7000xy

(#42325) Frawly válasza Pyttawrx (#42324) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, bocs, olyan hülyén volt kiírva, szavakkal, és elsiklottam felette. ~7k-ért megérheti, nagyon határeset. Felhasználástól is függ, meg hogy gari mennyi lenne rá, mert azt értem, hogy újonnan lenne, de garinál számít a beszerzési forrás hivatalossága, kap-e garipapírt hozzá.

(#42326) Pyttawrx válasza Frawly (#42325) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt írtam én is. :) :K

[ Szerkesztve ]

(#42327) Pityu. válasza Frawly (#42323) üzenetére


Pityu.
nagyúr

egy 250gb kapacitású ás 7500Ft őszintén meg mondom még nem kérdeztem rá a garanciára de lehet hagyom is.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#42330) Graphics válasza Pityu. (#42327) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kapugarancia. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42331) Pityu. válasza Graphics (#42330) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Olyan is megeshet nekem is van olyan csak az nem ssd megvettem 3 év gari cég oda most nulla gari de használom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#42332) Frawly válasza Pityu. (#42327) üzenetére


Frawly
veterán

A 250-esre meg aztán végképp jó ár a 7500 Ft, az majdnem pendrive ár, ha zsír új, akkor nem valószínű, hogy 5 éven belül tönkremegy. Ebben az esetben simán vehető, akár még gari nélkül is. De azért kérdezz rá, hátha megvan az eladónak a garipapír is.

(#42333) Pityu. válasza Frawly (#42332) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Meg kérdezem akkor.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#42334) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok!

Sejtem a választ, de teszek egy próbát, hátha tudtok valamit, amit én nem ;)
Adott egy 860 EVO 250 GB-os változat. 1-2 hónapot ment, majd bedobta a törölközőt szüleimnél. Apukám most szólt és odaadta, hogy ha tudok vele kezdeni valami, akkor az enyém lehet.
Sajnos gari papír, számla nem került elő, így hiába van hozzá 5 év gari, nem vagy előrébb :D
Eléggé szomorúvá tesz, mert az otthoni szerveremben is egy ilyen csücsül és megrendült a bizalmam a Samuban...
Ezelőtt A400-as kingstonjaim voltak. Azok máig hibátlanok... Van két crucial is, de azokkal sincs bajom.
Na de visszakanyarodva a problémához.
Bios látja, op rendszer nem. Se windows, se Linux alatt. Bár linux alatt felismeri lasaan és mintha létezne az eszköz, de se mountulni, se fdisk nem megy fele. Valami félhalott állapotban van a cucc. Mobil rack meg villog folyamatosan, miután felismerte.
Samsung Magician se látja windows alatt.
Van esetleg ötlet, mit lehetne megpróbálni még? Félhalott állapotban egy FW csere vagy bármi trükk. Vagy simogassam meg és mehet az e-hulladékgyűjtő?

Ha van ötletetek, várom! Köszönöm előre is!

Üdv.,
János

(#42335) Raymond válasza bodorjanos (#42334) üzenetére


Raymond
félisten

A smartctl mit mond? Ha ennyire kohog akkor annak jelezni kene.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42336) bodorjanos válasza Raymond (#42335) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Semmit sajnos, leginkább le se fut sajnos.... Vár, vár, vár, vár....

(#42337) Doky586 válasza bodorjanos (#42334) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HDSentinel mit mond rá? (Win alatt)

Szerintem faterod bekapcsolta a hardver titkosítást majd gyorsan elfelejtette a jelszót. Így lehet gyorsan tönkretenni egy lemezt. "simogasd meg" a buksiját.. :))

[ Szerkesztve ]

(#42338) bodorjanos válasza Doky586 (#42337) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Nem hiszem, ilyeneket nem tud :D :D Azt mondta, hogy használta és egyszer csak befalcolt. Persze lehet telepítésnél kérte a lemez titkosítását ;) Gondolod, hogy a hardveres lock az oka? Ha az lenne, illene szolnia az ssd-nek, hogy ez van, nem? :D
majd megnezem hd sentinellel, de win alatt a lemezkezeloben sem latom...

(#42339) Raymond válasza bodorjanos (#42336) üzenetére


Raymond
félisten

Az fdisk se latja? Egyaltalan nincs listazva? Mert meg ha titkositva is lenne az eszkozt azert az mutatja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42340) ubyegon2 válasza bodorjanos (#42334) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eléggé szomorúvá tesz, mert az otthoni szerveremben is egy ilyen csücsül és megrendült a bizalmam a Samuban...

Engem meg az tesz szomorúvá, hogy egy minőségi meghajtót, legyen az HDD vagy SSD, olyan táppal szerelt gépbe is beraknak esetenként, amely gép áramellátása gyakorlatilag semmire nem alkalmas. Fura ez, mert a HDD-s topikokban azért szóba kerül, ha meghibásodik a merevlemez, de valahogy, mint ha az SSD-t nem is áram hajtaná....vagy olvastad valahol, hogy egy 860 EVO-nak egy ótvar tápos gépben is stabil működést garantál a gyártó?

Ez csak egy tipp volt, nem offense akart lenni. ;)

Ezelőtt A400-as kingstonjaim voltak. Azok máig hibátlanok...

Ja, akkor OK, megvan a következtetésed is, nyilván akkor az A400 a megbízhatóbb! :DDD ;]

Ilyenkor Sata kapcsolat alatt próbálod megnézni, mi a gond?

[ Szerkesztve ]

(#42341) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziasztok!

Mindenhol azt írják, hogy a B+M-esek azok azok SATA vezérlós SSD-k.
Akkor hogyan sikerült nekem venni egy PCIe NVMe-st B+M bevágással?
Ilyet: [link]

Most akkor ez SATA-s vagy PCIe? És bedughatom e PCIe csatolóba vagy csak M.2-be?
Teljes a képzavar! :F

D°°ci

(#42342) zizidor válasza Dagaddt (#42341) üzenetére


zizidor
senior tag

Miután azt írják róla, hogy "PC SN520 NVMe SSD", szerintem nem kérdéses.

A bevágásokra nem lehet alapozni:

PCIe csatolóba közvetlenül nem tudod bedugni, csak egy PCIe/M.2 adapterrel.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#42343) bodorjanos válasza ubyegon2 (#42340) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Kicsit kiforgatod a szavaimat, de ha jól esik hajrá...

A családban 4 db Evo 860-as van ebből 1 elromlott. Kingstonból is van úgy 4 db 60 gb-től a 480 GB-ig és 2 crucial is egy bx500-as és egy mx 500-as. Ezek közül egyelőre a 860-as adta meg magát. A gépek nem cserélődtek közben és a többi SSD ugyanezekben a gépekben tökéletesen működnek...

Az meghibásodás okát nem tudom, de ótvar tápokkal szerelt gép nincs a családban, persze akár ez is okozhatta, mert nem mérem minden percben mullméterrel a táp minden feszültség értékét... Bármikor jöhet egy tüske egy kiszáradt konditól, stb.....

Legkevésbé se akarok senkit lebeszélni a 860-ról, tudom, hogy jó cucc ezért is van ennyi a családban, de nálunk beszart 1 közülük és ez tény.

Én csak tanácsért jöttem ide, mert talán több ilyet láttatok és esetleg tudtok konstruktívan ötletelni, ami a fórum lényege lenne. Hátha tudok valami tweak-t vagy bármit, hogy életre tudjam kelteni és még sok évig boldogan használjam.

(#42344) bodorjanos válasza Raymond (#42339) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Fdisk se jut vele dűlőre. Lassan a kernel felismeri, még a méretét is, de mountolni már nem tudom, fdisk se látja. Valamennyire él, de semmit nem tudok tenni vele. Kicsit még olvasgatok, de valószínűleg lemondok róla, ha már ekkora balekok vagyunk, hogy elkeverjük a Mari papírját :D :D :D

(#42345) Raymond válasza bodorjanos (#42344) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a te gepedben levo masik kabellel ezt csinalja akkor az sajnos tenyleg kuka.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42346) bodorjanos válasza Raymond (#42345) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Gépben, rack-ben, mindenhol... Hát ez van ;)

(#42347) Dagaddt válasza zizidor (#42342) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Köszi a segítséget! Ez már valamelyest megnyugtató! Tehát nem gond. Csak adapterrel. hmm...
Már csak 2 kérdésem volna: Az lehetséges, hogy véletlen egy nem NVMe-s alaplapon van M.2 foglalat? És bele tudom rakni fordítva vagy az lehetetlen?
:R
A PCIe-ben csak kipróbálni akartam de akkor ezt... inkább hagyom. (azt hittem azért találták ki egyébként az M.2-t hogy a PCIe es és a SATA-s is belemenjen egy foglalatba, de akkor valamit az összefoglalók olvasásakor félreérthettem)

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#42348) Graphics válasza Dagaddt (#42347) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ha egy NVMe SSD-t a megfelelő foglalatban akarsz kipróbálni, akkor nem értem mi a gond?

Elrontani nem lehet. Ez működni fog rendesen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42349) Dagaddt válasza Graphics (#42348) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Van olyan, hogy nem NVMe-s egy M.2 foglalat? (alaplap, nem tudom mi az NVMe)

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#42350) Graphics válasza Dagaddt (#42349) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

M.2 Sata a neve... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.