Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#41401) brugo


brugo
aktív tag

Jó napot kivánok,
Milyen programmal ajálott (legkiméletesebb)letörőlni egy SSD -ét ?
operácios rendszert kéne cseréljek linuxról Windoszra .

(#41402) King Unique válasza brugo (#41401) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban nemrég le volt írva, hogy lehet a telepítésnél törölni a Windows telepítőjével a célmeghajtót, illetve arról a korábbi OS-t és annak partícióit, nem világos minek akarsz előtte külön törölni. Ha biztonsági törlést akarsz - amiről nemrég volt szó - , akkor meg azt írjad. De mondjuk ha utána úgyis OS lesz telepítve az SSD-re, akkor (részlegesen) úgyis felül lesznek írva a korábbi adatok.

(#41403) norba69


norba69
senior tag

Mikroszálas kendő, és enyhe alkoholos ablaktisztító.
Bocs :)
Egyébként az oprendszercseréhez szükséges újraparticionálás megoldja.

(#41404) brugo válasza King Unique (#41402) üzenetére


brugo
aktív tag

Párhuzamosan tettem fel a kérdéseket a 2 topikban.Elnézést.

(#41405) King Unique válasza brugo (#41404) üzenetére


King Unique
titán

Ja, tényleg, az más. Legközelebb viszont elég lesz egyszerre csak 1 topikban feltenni.

(#41406) Emperor_ válasza Szajkop (#41399) üzenetére


Emperor_
addikt

Szia,

sok okosat nem tudok mondani sajnos. Figyelgesd, mi történik!

Egy tippem van, az Erőforrás-Figyelőben meg kéne nézni, hogy amikor a sötétebb négyzetek vannak, akkor nem valami más terheli le a gépet és a miatt megy nehezen az SSD olvasása.

A napló fülön nincsen bejegyzés?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#41407) Pyttawrx válasza Szajkop (#41399) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Elsőre annyi tippem van, esetleg ha van fw frissítés a gyártói oldalon, azt tedd fel. De előtte mérj sebességet a hd tune pro progival, majd ha van fw frissítés, akkor utána is. Nézd meg, hogy jól a helyén van-e. Tudom ennek kb 1-2% esélye van, de találkoztam már ilyennel is nagyon ritkán

(#41408) Azie


Azie
őstag

Sziasztok, nem tudom ez-e a megfelelő topic a kérdésemnek, ezért offba teszem.

Adott egy Acer Swift 3, benne Intel 600p SSD-vel. Eddig gond nélkül működött, azonban pár napja "no bootable device" fogad bekapcsoláskor.

Biosban eredetileg nem látszott az SSD, lehúzás visszarakás után már látszik, de továbbra sem bootol.

A kérdésem az, hogy "fölösleges" (külső nvme, usb ház, 12k) beruházás nélkül hol/hogy tudnám kideríteni, hogy az SSD adta-e meg magát végleg / van-e esély adatmentésre (vagy tényleg csak az OS f*sta össze magát?

Amúgy a notebook már nem garis, az SSD még az (az intel oldala alapján).

További kérdés, hogy milyen SSD-t vegyek, de erre ott lesz a másik topic :)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#41409) UberMutant válasza Azie (#41408) üzenetére


UberMutant
őstag

fogsz egy usb sticket és arról bootolsz egy neked tetsző oprendszert. és megnézed azzal.

(#41410) Pyttawrx válasza Azie (#41408) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha ugyanazt a hibát írja ki, akkor még érdemes a biosba szétnézni. Esetleg más nem állítódott el a biosba? Pl óra vagy dátum? Ha tudsz privátba írj, hogy ne offoljuk annyit :) Vagy térjünk át másik topikra pl notebook hibák vagy az azonnali notebookos kérdések órája topikba. Amelyik szimpatikusabb a 3 lehetőség közül válaszd az :)
Köszi

(#41411) Laccoss válasza Azie (#41408) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha a bios jól van beállítva, de mégsem bootol, viszont látod, az eszköz, akkor egy windows telepítővel meg lehetne próbálni a javítást.

(#41412) Szajkop válasza Pyttawrx (#41407) üzenetére


Szajkop
csendes tag

FW frissítésre ezt írja a progi: [kép]
Lefuttattam a HD tune-t is: [kép]
Futás alatt látszott a resource monitorban is a sebesség visszaesése, miközben 100% maradt az aktív idő. Más program kb nem nyúlt hozzá, nagyon kis adatmozgatások történtek a háttérben.
HDSentinel naplója üres
Lefuttattam egy Crystaldiskmarkot is: [kép]
Itt az olvasások látszólag rendben vannak 4GBos új adat esetén. Mondjuk az írást nem értem miért csak 300mega/sec el sikerül neki.
Hőmérséklet most a tesztek alatt 60fokon állt meg, ez valami mesterséges limit (throttling?)
vagy azt jelenti hogy jó/elegendő a hűtés?

(#41413) Pyttawrx válasza Szajkop (#41412) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A hűtés rendben lenne, viszont az érték a 300 az kevés neki, ha garos én visszaküldeném lehet.

(#41414) myckey


myckey
veterán

Üdv Urak !

Van egy XPG SX 930 240GB SSD-m....
Megvan 4-5 éve, már nem is tudom
Összesen , közel 3TB adat íródott rajta , ezidáig....leginkább ez csak játékprogramoknak van fenntartva, semmi más, soha. Ki van kímélve a lelkem. :DDD

Alapból 223GB a látható/felhasználható, gondolom a többi overprovisioning. Általában mindig hagytam rajta 20-30GB ot free, nem töltöttem fel soha. Most viszont kb. 8gb maradna ki.
Érdemes még figyelni a szabad hely körüli dolgokra? Esetemben nem is rendszermeghajtó, játékon kívül semmit nem tárolok rajta, és nem is használom, csak futtatásra/tárolásra. ( látszik a több éves, írt adatból )

Tudom, amatőr kérdés, meg volt már sok helyen, én is olvastam már stb....de na !

Egyébként van egy ,
Kingston SSD V+200-120GB is, ezen van rendszer és volt már sok sok minden, sok sok éves tapasztalattal és 26TB írt adattal bír. Tökéletes a mai napig,-kopkop- pedig soha nem érdekelt mennyi helyet hagyok rajta. De persze a megfelelő és javallott dolgokra mindig figyeltem vele. Kivéve a helyre, mert úgy tartom.....van azon amit nem tudok használni, ne takarékoskodjak, hanem használjam.

Esetleg ha nem idevaló, vagy problémás, TG teheti OFF-ba
:R

(#41415) Runo
Hasonlóan vélekedtem, de vártam egy ilyen jellegű tapasztalatra .
Köszöntem!

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#41415) #21346560 válasza myckey (#41414) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az égadta világon semmi problémát nem okoz...

(#41416) ubyegon2 válasza myckey (#41414) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Üdv!

Van egy XPG SX 930 240GB SSD-m

Ez OK! :)

Alapból 223GB a látható/felhasználható, gondolom a többi overprovisioning.

Ez tutira duplán marhaság. :D

223GiB a tényleges használható hely, ami ha konvertálod, ahogy a marketingesek szeretik, akkor 240GB lesz hirtelen. Az overprovisioning az teljesen más dolog, ne keverjük az előbbi marketing/valós mérettel.

Mivel a Te SSD-d 256GB NAND-ot tartalmaz és 240GB az elérhető hely, így van 16GB gyárilag foglalt terület, ehhez jön még a 8GB, amit említesz. 24GB hely overprovisioningnak már akkor is elegendő lenne, ha erről futtatnád az oprendszert! 7% a minimum, ami 17,92GB. ;)

(tudom, hogy nem értesz hozzá, azért is kérdezem, hogy ez így tiszta volt, amiket leírtam itt?)

[ Szerkesztve ]

(#41417) myckey válasza ubyegon2 (#41416) üzenetére


myckey
veterán

Kapacitás: 239 530 405 888 bájt - méret: 223GB
;]

Mondjuk a gyártó oldalán direkt rákerestem a méretre, de nem találtam kicsit tágabb leírást.
Egyébként a 7% az megvolt,( mármint a lexikális része a dolognak ) csak nem voltam biztos magamban, a tényleges kapacitások terén, amivel bír a tárolóm.
--18 963 148 800 bájt - 17,6GB maradt , mint szabad kapacitás. Nem kellett annyi a játékprogramnak. hejehuja ! :C

Tehát teljesen jól érzi magát, csak piros lett a "telítettség indikátor". ilyen még nem történt ezzel az eszközzel.

Nem, valóban nem értek hozzá, nem rendelkezem semmilyen szakképesítéssel ezen területen. :D
Pusztán csak olvasok

Jaja, letisztáztuk.Ma is találkoztam újjal, ami a méretek ilyen olyan minőségét illeti, és még felhasználói tapasztalatot is gyűjtöttem!
Tiszta tiszta ! :K

Nem offolunk? Ha igen, sorry !

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#41418) ubyegon2 válasza myckey (#41417) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem offolunk? Ha igen, sorry !

Szerintem nem, hiszen kifejezetten az SSD méreteiről, overprovisioningról esett szó. :)

Tehát teljesen jól érzi magát, csak piros lett a "telítettség indikátor". ilyen még nem történt ezzel az eszközzel.

Ó, ez valami igen korszerű haszontalan idegesítő valami lehet. Sose láttam még ilyet szerencsére. :D

Nem, valóban nem értek hozzá, nem rendelkezem semmilyen szakképesítéssel ezen területen.

Én sem, pusztán csak olvasok. Max ebben a témában nálad többet, de innentől már sokkal több dolog tiszta, így ment ez nálam is. ;)

Mondjuk a gyártó oldalán direkt rákerestem a méretre, de nem találtam kicsit tágabb leírást.

A gyártó a lehető legkevesebb hasznos infót akarja az orrunkra kötni, részéről a marketingértékű adatok jönnek, mert nem tudást akar neked adni ingyen, hanem eszközt, pénzért.

(#41419) myckey válasza ubyegon2 (#41418) üzenetére


myckey
veterán

Találtam ott sok sok "okosságot"...csak előrébb nem jutottam. De tesztekkel sem ....
Na de erre való a konverzáció :DDD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#41420) ubyegon2 válasza myckey (#41419) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Találtam ott sok sok "okosságot"...csak előrébb nem jutottam.

Jó vannak persze, sok gyártó oldalán azért lehet bányászni hasznos infókat, de egyszerű vásárló orra alá azt tolják, ami szépséges és jól hangzik! Mit gondolsz, hányan vesznek totál feleslegesen NVME SSD-t SATA3-as vagy M.2 SATA helyett, csak azért, mert woooow 3000MB/s az de durva, a SATA meg csak 500MB/s....... :DD

(#41421) Frawly válasza myckey (#41417) üzenetére


Frawly
veterán

Az teljesen elég, mármint a 7%. Mert egy 240 GB-os SSD szinte biztos, hogy igazából 256 gigás, és van rajta ennek alapján 16 GB overprovisioning terület, ami már önmagában 6,25%, erre rájön még a te 7% szabad helyed, az már 13,25%, az már több mint elegendő szabad tárterület, ahol az SSD vezérlője tud vitézkedni wear levelinggel meg garbage collection-nel.

A szabad helyet mindig össz SSD szintjén kell figyelembe venni. Tehát nem az számít, hogy az SSD második partícióján (pl. D: meghajtó) csak 3% szabad hely van, ha mondjuk a C:-n meg egyeben több, a szabad helyet az össze partícióra kell nézni.

Ennek ellenére szerintem az a 7%-os szabad hely mindenképp mutatja, hogy kinőtted ezt az SSD-t.

(#41422) myckey válasza Frawly (#41421) üzenetére


myckey
veterán

Manapság már több tárolót használok, egy külsőt adatokra és mindenféle médiatartalomra stb....Egy SSD rendszernek, programoknak ( esetleg helyet alig foglaló platform játéknak ), továbbá még egy SSD velősebb játékoknak. Ez már kezd kicsi lenni, a 240GB a mai adatmennyiséggel, elmúlt felette az idő....
Valószínű a legrégebbi SSD megy másik gépbe, rendszer alá. Én meg veszek 500GB vagy Terrás SSD-t. Ez a 240-es meg lesz rendszernek.
Így lenne értelemszerű, csak lusta vagyok nekilátni a műveleteknek, amit maga után von ez a kis akció....húzom, halasztom. :)

Már csak másik gépen van a merevlemez particionálva....( de ha kap OS alá meghajtót, azt sem fogom ).

Kinőttem, igen. ( vagy csak mohó vagyok, és nem elég egy egy program szórakozásnak/pihenésnek )
:R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#41423) ubyegon2 válasza myckey (#41422) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én meg veszek 500GB vagy Terrás SSD-t.

Terrás SSD-t ne vegyél, még ha tízen biztatnak is...... :N

(#41424) Frawly válasza myckey (#41422) üzenetére


Frawly
veterán

Kötve hiszem, hogy bármilyen háttértárat is használnál partíciók nélkül, főleg nem rendszer alatti meghajtót. Minden OS létrehoz min. 1 partíciót, de a modernek többet is, min. 2-3 partíció, egy EFI, egy másik boot, meg egy rendszerpartíció.

Mindegy hány partíció van rajta, az SSD vezérlője nem lát partíciókat, meg fájlokat, sem mappákat, csak nyers, low level adatokat, melyik LBA szektorba mit akar írni az OS, és ezen emulált LBA szektorok mögött milyen NAND lapok vannak. Teljesen mindegy neki, hogy a szabad hely az hol van az SSD, partíción belül, több partíción, vagy particionálatlan területen, csak tudja, hogy ebben nincsenek már olyan adatok, amikre szükség van.

(#41425) myckey válasza Frawly (#41424) üzenetére


myckey
veterán

Nos igen, nem pont erre gondoltam, mikor hsz-t írtam....mint amit kifejtettél. :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#41426) ricsip válasza ubyegon2 (#41423) üzenetére


ricsip
addikt

Amíg nem írod le egyértelműen, hogy a teRa (1 R-vel) az 1000 x Giga-t jelent, míg a teRRa (2 RÖ betű) az meg a "föld" szócskát jelenti, addig általában nem megy át a kacsintás, és csak értetlenkedés van a túloldalon.

[ Szerkesztve ]

-

(#41427) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok, egy kis segitseg kellene??

Egy Samsung 850 EVO 500GB,lenne bovitve mivel szukos a hely.
Az alaplapom ASUS AMD TUF Gaming X570-Plus.
Ket valasztasom lenne:

1.Samsung 860 QVO 1TB SSD
2.M.2 1TB hasonlo arban,csak nem tudom melyiket(WD(5 ev garancia),Intel,AData,Kingston :F

Szerintetek, melyik lenne a legjobb valaszatas???Koszonom

(#41428) Szajkop válasza Pyttawrx (#41413) üzenetére


Szajkop
csendes tag

Lehet visszaviszem, csak addig nem lesz mivel helyettesítenem.
Szervízbe érdemes vinni valami teszt eredményeket, ami bizonyítja a hibát? Csak azt nem szeretném, hogy egy hét múlva vissza adják mint hogy "nálunk működik" és felszámoljanak még bevizsgálási költségeket...
Mert valóban működik a használat 80-90%ában, csak a maradék esetekben meg olyan lassú mint egy sima HDD.

(#41429) Pyttawrx válasza Szajkop (#41428) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát mutasd meg nekik esetleg, csak ugye ők a saját mérésükre fognak hagyatkozni. :)

(#41430) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőhöz:

Van egy ADATA Premier Pro SP920 ssd-m ami 1-2 hete elkezdett kékhalálozni. Ezt a hiba kódot írta ki: UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION
Lefuttattam az adata gyári szoftverét, majd egy hard disk sentinel-t. Mind a két szoftver szerint kíváló kondícióban van az ssd.

Hol kezdjem a hiba felkutatását? Sata kábel csere? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#41431) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Miért lehet az, hogy az összes SSD és a HDD közül a Samsung 860 EVO 500GB a legmelegebb, több, mint 10 fokkal? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41432) UberMutant válasza Dolphine (#41431) üzenetére


UberMutant
őstag

mert azt fújja a passzát

(#41433) Dolphine válasza UberMutant (#41432) üzenetére


Dolphine
addikt

Hogy mi? :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41434) Frawly válasza MegalodonS (#41427) üzenetére


Frawly
veterán

A 860 és 870 QVO-kat nem ajánlom, mert belassulósak, és még ezzel sem lenne probléma, de ez az árukban nincs kompenzálva, így valami mást ajánlok helyette, 860 EVO, WD Blue, ezek alig drágábbak, és nem lassulnak be.

Ez az M.2 nem világos, hogy NVMe-t akarsz, vagy M.2 SATA-t. Töltsd ki a milyen SSD-t vegyek topikban hozzászólva az ottani összefoglalós kérdőívet, mennyit szánsz rá, milyne felhasználásra lesz. Ott ajánlani fognak neked a pénzbeli keretedbe illő modellt.

(#41435) Frawly válasza Phobion (#41430) üzenetére


Frawly
veterán

Erre alapból azt mondanám, hogy ez nem SSD hiba, telepítsd újra a Windowst, de másik oldalról az SP920 pont egy olyan problémás széria, ami szokott hasonlóan problémázni, mikor már haldoklik, el-eltűnedezik a BIOS-ból, a rajta futó rendszer kékhalálokat dob. Ezen a ponton az sem releváns, hogy a SMART táblázatban a kondíció jónak látszik, mert az nem mutat ki minden közelgő hibás és halálozást. Én azt mondanám, hogy próbáld ki másik gépben, vagy másik SATA kábellel, másik SATA portban, vagy csak simán gariztasd, ha van még rá jótállás.

(#41431) Dolphine: ez a 10 fokkal melegebb ténylegesen milyen hőmérsékletet takar? Mert 69-70 fokig semmilyen probléma nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#41436) Phobion válasza Frawly (#41435) üzenetére


Phobion
őstag

Rendben köszönöm, ezeket kipróbálom! Gariztatnám egyből, de a kedves AQUA 3 ezer forintot felszámol, hogy ha nincs semmi baja a terméknek. :W

Plusz: elég ritkán jelentkezik, nem napi szinten

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#41437) Lavar


Lavar
aktív tag

Hali,
hozzám kerül egy Kingston A2000, olvastam, hogy ezekre az M.2-kre csak jó ha van borda.
Kérdésem, hogy egy ilyen [link] alap is megteszi? Vagy komolyabb kell?
Játékra lenne használva, de lehet az oprendszer is rámegy.
Köszi! :)
(Házban egyelőre 3 venti van, egy 120mm hátul, egy 120mm fent, egy 140mm elől.)

szerk.: Illetve, ha szeretném, hogy megmaradjon a gari, mennyire vészes ha nem szedem le a matricát és úgy teszem fel rá?

[ Szerkesztve ]

(#41438) Pyttawrx válasza Lavar (#41437) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Elég lesz rá bôven. Plusz ha van még venti is ahogy írod, így meg duplán elég

(#41439) Frawly válasza Lavar (#41437) üzenetére


Frawly
veterán

Először kerüljön hozzád, nézd meg, hogy a te házadban mennyire melegszik, mert ha valami jobban szellőző házról van szó, akkor akár hűtés sem kell rá. De igen, ha kiderül, hogy kell, mert 70 fok fölé megy rendszeresen, meg 90-100 fok közelében throttlingol, akkor igen, elvileg egy ilyen egyszerű aluborda is teljesen jó rá, amit linkeltél. Elvileg, mert ez megint háztól, szellőzéstől függ, hogy milyen melegedős alkatrészre, milyen hűtés megfelelő az adott szellőzési fok mellett, ezt nem tudod meg, míg meg nem veszed, és ki nem próbáltad. Ezt így előre nem lehet tudni.

(#41440) Lavar


Lavar
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ, akkor még jelentkezem miután beszereltem. :R

[ Szerkesztve ]

(#41441) MegalodonS válasza Frawly (#41434) üzenetére


MegalodonS
őstag

Koszonom a segitseged :R ,igen mar ott is feltettem es segitettek ;)

(#41442) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Egy hónapja használatban lévő, kizárólag rendszerhez használt SSD-nek nem sok egy kicsit összes írt adatmennyiségre 800GB? Az előbb tíz perc idle alatt 500MB adatot írt. A kondíció is már csak 99%.

Köszönöm!

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#41443) Laccoss válasza Hegyirabló (#41442) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

Attól függ milyen ssd, mekkora, és mekkora a TBW értéke. Általában TBW arányában szokott csökkenni ez az érték.

(#41444) Hegyirabló válasza Laccoss (#41443) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Ez egy Adata SX6000 Lite 128GB, 60 TBW-vel. A kondíciócsökkenést megértem és elfogadom, csak ezt én túl gyorsnak érzem, azt meg soknak, hogy egy hónap alatt egy terát írtam volna rá, úgy, hogy csak rendszer SSD, meg mondjuk levelező kliens, Office fut róla. Oké, volt vagy három Windows 10 telepítés rá, de még így is soknak tartom.

Szerk: De aztán lehet, hogy nem az.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#41445) Brekkk válasza Hegyirabló (#41444) üzenetére


Brekkk
senior tag

Napi 20-30 giga simán felmegy csak Win10 használattal.
Én is soknek tartottam a napi írásmennyiséget, de ennyi. Kicsit tudtam lejjebb szorítani csak, pedig órákat szórakoztam vele, hogy leszorítsam. Néhány gigával sikerült csökkenteni a napi írást. Rengeteget Log-ol a WIN10. El sem hittem mennyit.
Ezen a meghatón van a Temp könyvtár? Erre megy a netezés is?
Erre megy a driverek letöltése?
Ez mind mind eszi az írást, ha ezen vannak.
A 60 TBW sajnos nem sok, főleg, ha 5 év garis a meghajtó. Havi 1 Tb. Elivleg csak Winnel és alap használattal elég lesz, ha megvan a WIN beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#41446) Hegyirabló válasza Brekkk (#41445) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Én is úgy vagyok vele, hogy ha az öt évét kibírja, akkor már megérte.

Aquila non captat muscas.

(#41447) varmi2 válasza Hegyirabló (#41446) üzenetére


varmi2
nagyúr

Attól, hogy a kondíció lemegy 0-ra, az nem azt jelenti, hogy el is romlott. Csak annyit, hogy lejárt a jótállás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41448) Graphics válasza Hegyirabló (#41446) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kár ezt nézegetni, a Honda Jazzembe se nézegetem mennyit kopott a motor 3 év alatt az oktatás során :D használni vetted az SSD-t.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41449) tasiadam


tasiadam
veterán

Yo
B450M mortar lapot rendeltem delutan, lattam hogy 2 m.2 slot van rajta. Egyik sata/nvme, masik pedig csak nvme, viszont 2.0 4x.
A hulladek 840 evo helyett 961 120gb-t neztem ki oda rendszernek. 961a 500gb van jatekoknak perpill.
Mennyore jellemzo ezekre az nvme ssd-kre az olyan belassulas, mint a 80pas sata ssd-knel tapasztalhato?
Kell itt is az overprovision? Mondjuk 20% a 120asra?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41450) Pyttawrx válasza tasiadam (#41449) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most akkor tennél bele 2 m.2 ssdd-t?
csak azért kérdezem:
PCI_E4 slot will be unavailable when an M.2 SSD is installed in the M2_2 slot.
Ezt láttad?
Ha erről a lapról beszélünk:
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.