Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#42801) hito


hito
nagyúr

Köszönöm mindenkinek! :R

Pyttawrx: jogos. Teljesen elfelejtettem :B

Akkor marad a SATA3, vagy az 512-es pendrive megoldás a játékoknak.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42802) Raymond válasza hito (#42801) üzenetére


Raymond
félisten

Marad a SATA3 es ebben a meretben legalabb nem kell tulkombinalni mert a Transcend-en kivul (MTS400/420/430) nemmigen talalasz mast :) Talan meg KingSpec de azt inkabb Kinabol, Europaban a Transcend amit jobban talalsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42803) Graphics válasza Raymond (#42802) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Goldenfir szintén Kínából mehet bele

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42804) hito válasza Raymond (#42802) üzenetére


hito
nagyúr

Találtam még valami UMAX-ot, ami picit drágább a Transcend-től, meg neten egy használt terrás Kingspec-t. Ha azzal kapcsolatban nem tudok az eladóval megegyezni, akkor Transcend lesz. Egyébként Kingspecről nem sok jót olvastam. A GPD nagyon be tud fűteni az SSD-nek és olvastam rendszer leállásokról és hasonló finomságokról a Kingspec tulajoktól.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42805) Raymond válasza hito (#42804) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, KingSpec vagy Goldenfir kinabol van, de a Transcend elonye az hogy van belole rengeteg EU-ban igy par perc alatt rendelhetsz egy MTS420S vagy MTS430S-t.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42806) Pyttawrx válasza hito (#42804) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pedig jók a kingspec ssd-k. Én is használta, meg Graphics kolléga is tesztelt ilyet. :) veheted nyugodtan szerintem

(#42807) hito


hito
nagyúr

Na, sikerült megegyezni, 32-ért odaadja az 1TB-os Kingspec-t. Remélem bírni fogja az egyenlítői klímát :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42812) lenoma válasza Pyttawrx (#42794) üzenetére


lenoma
aktív tag

A Gigánál az 1660 nem ajánlott, sokan panaszkodnak a kerregő ventillátorokra.
Asusnál pedig figyelni kell a tipust, mert az egyik legrosszabb és legjobb hűtőt is ők tették az 1660-os kártyákra.

(#42813) Graphics válasza lenoma (#42812) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ő SSD-re gondolt. :)

Szerintem, mehet offba

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42814) Pyttawrx válasza lenoma (#42812) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez ssd topik, nyilván arról beszélek.

(#42815) potyi23


potyi23
senior tag

sziasztok.kaptam egy intel ssd -t ,de 80 % -os a teljesitmény.mit kellene felraknom?

(#42816) Raymond válasza potyi23 (#42815) üzenetére


Raymond
félisten

A HDS egy ujabb, lehetoleg a legujabb verziojat...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42817) Pyttawrx válasza potyi23 (#42815) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Friss hds tegyél fel.

(#42818) potyi23


potyi23
senior tag

koszonom,a legujabbal helyre jott :D :R

(#42819) Frawly válasza Doky586 (#42778) üzenetére


Frawly
veterán

Mert az AMD, Asus stb. már eladta a lapot nagyon régen. De a Samsung most akarja, hogy tőle SSD-t vegyenek az emberek és ne legyenek keserűek. Persze tőlem tesztelhetné az AMD vagy az Asus is, tetszene, csak nehéz lenne megindokolni, hogy milyen alapon várjuk el tőlük.

(#42820) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Sziasztok! Remelem jo helyen jarok!

Szamitogepet fejlesztek de az elorendelt uj processzorom (Ryzen 5 5600x) kesik es csak honap vege fele fogom megkapni legjobb esetben is. A jelenlegi Ryzen 5 2600x pcie4-et nem tud kezelni csak pcie3-at.

A napokban megerkezik a Seagate Firecuda 520 SSD-m uj rendszermeghajtonak.

Jol gondolom, hogy ha beepitem akkor mukodni fog de pcie3 sebessege lesz a proci miatt? Tehat fogom tudni hasznalni?

Vagy ne is foglalkozzak vele amig meg nem jon az uj processzorom?

(#42821) Graphics válasza Dobi 562 (#42820) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát , elvielg igen, így kellene lennie

Nekem fordítva nem ment, PCIe 4.0 foglalatban nem ment a PCIe 3.0 SSD.

Itt a kérdés a támogatottsága

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42822) varmi2 válasza Dobi 562 (#42820) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, jól gondolod. De ne várj előre lépést a 4.0-tól sem. Érzésre semmivel sem lesz gyorsabb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#42823) Dobi 562 válasza varmi2 (#42822) üzenetére


Dobi 562
addikt

Koszi a valaszt!

Gondolom a 3.0-rol 4.0-ra lepesre erted, hogy nem ereznek kulonbseget de en Sata III-rol fogok valtani, Samsung 850 EVO-t hasznaltam eddig.

A lenyeg, hogy fogom tudni hasznalni addig is amig meg nem jon az uj proci. Majd nezek teszteket, venni akarok meg egy nagyobb NVme SSD-t a jatekoknak, lehet akkor veszek majd egy gen 3-asat.

(#42824) varmi2 válasza Dobi 562 (#42823) üzenetére


varmi2
nagyúr

sata ssd és pcie 4.0 között is minimálisak a külnbségek. Itt egy video.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#42825) Dobi 562 válasza varmi2 (#42824) üzenetére


Dobi 562
addikt

Igen, utananeztem kozben. Meglepoen kicsi a kulonbseg valoban a mindennapos hasznalat kozben.

(#42826) Dobi 562 válasza Dobi 562 (#42820) üzenetére


Dobi 562
addikt

Megerkezett a Firecuda 520. Meg sohasem volt Nvme SSD-m es meghajtot sem klonoztam soha ezert kicsit tartottam tole.

A beszereles nagyon egyszeru volt, a CPU melletti slotba raktam bar tudom ennek gyakorlatban nem nagyon van jelentosege.

A gep inditasa utan a Seagate Discwizard-al klonoztam a regi rendszermeghajtomat, egy 120 GB-s Samsung 850 EVO-t ami jo par evig kiszolgalt de sajnos a merete mar nem eleg szamomra.

A klonozas eleg gyorsan megtortent par percig tartott, a vegen kiirta a program, hogy sikeres volt a dolog, kapcsoljam ki a gepet es tavolitsam el a klonozott meghajtot.

Gep kikapcs, Samsung SSD kiszerel, - 2 kabel. Biztonsag kedveert beleptem a BIOS-ba de mar be is volt allitva bootmeghajtonak a Firecuda.

Gep ujraindit, Windows mukodik, minden popec. Eleg siman ment a dolog, elegedett vagyok vele. :)

(#42827) Pyttawrx válasza Dobi 562 (#42826) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper grat. :C

(#42828) Multibit


Multibit
veterán

Sziasztok!
Adott egy Liteon mSATA SSD. Ez az SSD egy SATA adapterben (SSD-házban) leledzik, ami egy dokkolóba van téve. A dokkoló eSATA kábellel csatlakozik egy Win10-es laptophoz.
Az SSD-t HDS 5.61 szoftverrel vizsgálom. Néhány perces időközönként az alábbi két állapot változik az mSATA SSD-nél oda-vissza (úgy, hogy közben semmit nem csinálok a laptopon):
[kép]
[kép]
Ami még érdekes - legalábbis nekem -, hogy a bad-good állapotokhoz tartozó SMART értékek mindig változnak.
Bad SMART-ok:
[kép]
[kép]
Good SMART-ok:
[kép]
[kép]
[kép]

Ez a látszólag instabil állapot az mSATA-SATA konverziónak, illetve a dokkolónak köszönhető, vagy tényleg használhatatlan maga az SSD? Ezt az Liteon-t egy FreeBSD-alapú mini PC-ben használnám a közeljövőben. Szerintetek bele merjek vágni, vagy inkább vegyek egy új Transcendet?

(#42829) Pug


Pug
veterán

Tiszteletem,

Január 7-én beköltözött a gépbe egy 250-es A2000-es SSD és rá a Win10.

A Win telepítése óta kb 30GB lett rá másolva és 90GB telepítve. Ennek ellenére már fél terra írásnál tart az SSD (naponta 40-60GB pörög valamiért rá)

Ezt csak én érzem kissé soknak, vagy valóban valamilyen gebasz van a rendszeremmel? :F

(#42830) King Unique válasza Pug (#42829) üzenetére


King Unique
titán

Erre vonatkozóan nemrég a másik SSD topikban már le lett írva a lényeg, ahol esetedben szintén nincs miről beszélni, mivel ha még 60 GB írás menne rá naponta - normál esetben nyilván nem fog - , akkor is kb. 6-7 év mire eléri a 150 TBW-t, a gyártó garancia meg 5 év erre az SSD-re... :B :)) + Az nem meglepő, ha a friss Windows-telepítés, programok telepítése, adatok másolása, tesztelés stb. után az elején összejön pár 100 GB írás, de itt a napi átlagos írásmenyiséget kell nézni, amit megmutat pl. a HDS. + Ha annyira érdekel, akkor le van írva egy másik válaszban az is, hogyan lehet megnézni melyik folyamat, program mennyit írt az SSD-re.

(#42831) Pug válasza King Unique (#42830) üzenetére


Pug
veterán

Köszönöm a választ!

A legtöbbet irogatók a Chrome és a Win Def, HDS szerint a napi átlag írás 33GB...

(#42832) gyapo11


gyapo11
őstag

Korábban volt róla szó, hogy az nvme ssd-nél a trim nem játszik, alapból máshogy oldja meg a törölt szektorok felszabadítását. Így van ez akkor is, ha usb enclosure-ban van a diszk?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42833) King Unique válasza Pug (#42831) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a böngészők is sokat tudnak írni, de a 33 GB írás naponta még mindig nem olyan sok, sőt mondhatni átlagos érték Windowson, meg úgy kb. 12-13 év mire elérné a TBW-t és az még mindig nem feltétlen a tényleges íráslimit az SSD-nél, max a gyártói garanciában foglalt névleges érték. Vagyis továbbra sem aggasztó a helyzet, nem különösebben kell vele foglalkozni. :N

[ Szerkesztve ]

(#42834) King Unique válasza gyapo11 (#42832) üzenetére


King Unique
titán

Igen, NVMe SSD-knél a beépített Dataset Management látja el a TRIM szerepét, ami elvileg USB-n is működik, sőt egyes gyártók a külső ház felől is feltüntetik a biztos támogatást (példa).

(#42835) Pug válasza King Unique (#42833) üzenetére


Pug
veterán

Értem és köszönöm, akkor az írásparát egyelőre elengedtem. :DDD :R

(#42836) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Sziasztok!
Vásároltam decemberben egy Kingston A2000 1TB SSD-t.
A milyen SSD-t vegyünk topicban jókat olvastam róla, szóval ezért is vettem meg.
Telepítettem rá Windows10-et, és a napokban már kétszer fordul elő, hogy bootoláskor a következő üzenet fogad: "scanning and repairing drive c"
Ennyire megbízható lenne az SSD vagy valami mástól lehet?

A HD Sentinel 100%-ot mutat. ( ha ez jelent valamit )
Köszönöm

(#42837) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag


Sziasztok!
:C
Szeretnék segítséget kérni, van egy Samsung 970 Evo plus SSDém. Ami sajnos a lap kialakítása miatt, a vga alatt helyezkedik el, van rajta egy Ekbw hűtőborda, azonban én láttam Nvme PciE adaptereket, és inkább beleraknám a 4X PcIE foglalatomba. Tudnátok ajánlani olyat, ami meg is tartja a normál gyári írási-olvasási sebességet? Valami ilyesmi https://www.axagon.eu/hu/produkty/pcem2-n

(#42838) Pyttawrx válasza tomaszka88 (#42837) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mire van/lesz használva az ssd?

Másik topikból töröltem. :)

[ Szerkesztve ]

(#42839) Pyttawrx válasza Fancy-boy (#42836) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Másik topikból töröltem. :)

Mikor leállítod leáll szabályosan?

[ Szerkesztve ]

(#42840) lajosx válasza Pyttawrx (#42838) üzenetére


lajosx
őstag

Sziasztok adott egy laptop amiben gyárilag Intel Pro 7600p NVME PCIe M.2 256gb ssd volt. Azt már nem kapni,de milyen tipust vegyek ami jó lesz bele? Ugyan ez a méret kell vagyis 256gb csak nem akarok rosszat venni. Köszönöm szépen :R

(#42841) tomaszka88 válasza Pyttawrx (#42838) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Szia!

Op.rendszer van rajta, és néha játék. Más egyébre nem nagyon. 1Tb-os. Hűtőbordával játékok alatt, és Crystal teszt alatt 65-70 fok között volt a hőmérséklete, ugyanez hűtőborda nélkül 92-95.

(#42842) Pyttawrx válasza tomaszka88 (#42841) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor a sebessége nem lesz kihasználva, tehát "mindegy" melyiket veszed az adapterből, de lesz itt olyan kolléga akinek van gyakorlati tapasztalata, ő pontosabb választ tud adni.
A 65-70°C nem vészes, gyártó is 0 - 70 ℃ Működési hőmérsékletet ír. De igaz ha lehet csökkenteni, akkor miért ne. Szerintem ha elkerül onnan, és jó lesz a szellőzése is, akkor terhelés alatt 55-60°C körül lesz. :)

(#42843) tomaszka88 válasza Pyttawrx (#42842) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszod. Azt gondoltam játék alatt kihasználja a gyári sebességet, már kíváncsiságból is megnéznék egy tesztet a gépházamban egy ilyen adapterrel, azért olyat nem szeretnék venni amit még pluszban sata portra kell kötni. :)) Elég jól néznek ki ezek a hűtőbordás adapterek.

(#42844) lenoma


lenoma
aktív tag

Macrium Reflect-tel vagy mással, hogyan tudom egy 120Gb-os rendszer SSD tartalmát egy 240GB-osra átklónozni, úgy hogy a teljes területe az újnak a rendszermeghajtó legyen?

(#42845) King Unique válasza lenoma (#42844) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válasz végén, + egy másik esetnél leírtakat a hogyan kell Windowst klónozni témában. :))

(#42846) lenoma válasza King Unique (#42845) üzenetére


lenoma
aktív tag

Köszönöm.
Nem particionált meghajtóra klónoztam, így nem kinálta fel az állítgatást.
Utána meg nem lehetett törölni a 3. pici meghajtót az üresen megmaradt helyelőtt csak bootolható linuxon.
Így viszont lesz egy 4. üresen maradt hely mert nem lehet kicentizni a huzigálással.
Vagy törölhető a rendszermeghajtó utáni kis partició?

(#42847) King Unique válasza lenoma (#42846) üzenetére


King Unique
titán

Jáj... :O
A screenshoton lévő ablak értelemszerűen akkor lesz, ha a célmeghajtóra át vannak másolva, akár drag & drop módon áthúzva a forrásmeghajtóról a partíciók, majd ott a kijelölt partíció tulajdonságaira kattintva. Ahol egyrészt az alignálással nem kell foglalkozni, alapértelmezetten az 1 MB-os eltolás lesz beállítva, meg ha a forrásmeghajtón is eleve rendben volt. Másrészt drag & drop módon egyesével át lehet húzni a klónozandó partíciókat a célmeghajtóra, BIOS / UEFI telepítési elrendezést követve először az SR / ESP+MSR partíciót, majd utána a C-t, a C méretét megnövelni, végül pedig a fennmaradó lemezterületre a WinRE partíciót (az lehetett a 3.) áthúzni, stb. Vagy akár utólag is megoldható a C kiterjesztése Windows alól 3rd party particionáló programmal, erre is direkt linkelve van egy példa a leírásokban. Szóval nem, nem kell semmilyen rendszerpartíciót törölni, pusztán csak az előbb leírtak szerint kellett volna eljárni, ennyi. :B

[ Szerkesztve ]

(#42848) lenoma válasza King Unique (#42847) üzenetére


lenoma
aktív tag

Közben megnéztem a még december elején megcsinált másik gépet. Ott nagyobbról ment kisebb meghajtóra a klónozás és ott csak 3 meghajtó va.
Rendszer számára fenntartott
EFI
Rendszer
Levágta volna anno az utolsót?
Mi ennek a hártánya?

(#42849) King Unique válasza lenoma (#42848) üzenetére


King Unique
titán

"Rendszer számára fenntartott
EFI
Rendszer"

Inkább mutattál volna egy screenshotot, mert ez így elég érdekesen hangzik, mivel rendszer számára fenntartott (System Reserved, röviden SR) partíció BIOS/MBR szerinti telepítésnél van, EFI-rendszerpartíció (ESP) meg UEFI/GPT-nél... :))

Nem derült ki, nem tudom te akkor hogyan telepítettél, hogyan klónoztál, de az előbb világosan szemléltetve lett Windows 10 esetén milyen partícióknak kell létrejönni egyik-másik telepítési módnál, ahol ha megfelelően történik a klónozás, akkor utána a célmeghajtón is nyilván azok a partíciók lesznek, amik a forrásmeghajtók vannak.
Ha elrontottad a klónozást, össze lettek kutyulva a partíciók, akkor meg kezd újra a leírtak alapján! Ha megfelel számodra így is és működik, nem akarod újraklónozni stb., hát akkor meg használod így, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#42850) lenoma válasza King Unique (#42849) üzenetére


lenoma
aktív tag

Ez az amit még decemberben csináltam 500GB-ról 256GB-ra. de működik. Nem hiányzik a vége?
[kép]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.