Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#42451) Pyttawrx válasza longwild (#42450) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor szedd le ezt, msjd töltsd le a legujabbat az 5.61 azt hiszem, arról tegyél be képet. :)

(#42452) Graphics válasza longwild (#42446) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha kidobnád, dobd felém :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42453) Pyttawrx válasza Graphics (#42452) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:U :D

(#42454) longwild válasza longwild (#42450) üzenetére


longwild
aktív tag

Közben feltettem a legújabb, 5.61 PRO-t is, amivel ugyanez a hiba, pontosan 30sec után.

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#42455) Pyttawrx válasza longwild (#42454) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem ez nem ssd hiba lesz. Vegyél házat hozzá, és pendrivenak használd. :)

(#42456) longwild válasza Pyttawrx (#42455) üzenetére


longwild
aktív tag

OK. köszi a tanácsokat!

Még egy :
SSD-k nagyjából mennyi ideig "élnek" ? MErt ez a 240PB írás, nem tűnik átlagosnak...

Házra van valami jó ajánlatotok?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#42457) Doky586 válasza longwild (#42450) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mit mond a HDS..?

(#42458) Pyttawrx válasza longwild (#42456) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Házat Graphics kolléga tud jót. :)

(#42459) Pyttawrx válasza longwild (#42456) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

100% az állapot nem?

[ Szerkesztve ]

(#42460) longwild válasza Pyttawrx (#42459) üzenetére


longwild
aktív tag

Performance: 100% Excellent,
Health: 100% Excellent

Power-on TIme 19days, 1 hours
Estimated remaining lifetime: more tha 1000 days
Total start / stop count: 145 (ez az érték nekem tuti rossznak tűnik)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#42461) Raymond válasza longwild (#42446) üzenetére


Raymond
félisten

"A total write és total read 240PB és 120PB körül vannak..."

Rosszul ertelmezik az iras/olvasas mennyiseget. Fizikailag keptelenseg annyit rairni 445 ora uzemido alatt:

580434 GB / ora = 96734 GB / perc = 161 GB per masodperc

A vilag legyorsabb SSD-je lenne meg ma is :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42462) Pyttawrx válasza longwild (#42460) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

?? Teljesen jók az adatok!
Total start / stop count: 145. Ugye ez ugymond osztandó 2-vel, 73x volt beindítva és 72 leállítva pl. :)
hibátlan adatok.
ez az ssd jo! A240pb pedig fals érték

[ Szerkesztve ]

(#42463) longwild válasza Graphics (#42452) üzenetére


longwild
aktív tag

Téged említettek, mint a tuti jó ház tudorát. Milyen házat és hol keressek? :)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#42464) Graphics válasza longwild (#42463) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

AliExpressen Rocketek, vagy Orico legegyszerűbb usb3.0-s háza is.

4-5$ körül vannak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42465) King Unique válasza longwild (#42456) üzenetére


King Unique
titán

"Házra van valami jó ajánlatotok?"
Például AXAGON modellek, ha helyi boltban/webáruházban megvásárolható és biztosan TRIM (UNMAP) képes modell kell SATA SSD-hez.

(#42466) Graphics válasza King Unique (#42465) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ahhoz a 32GB-os SSD-hez, amit "kidobásra" szántak nem biztos, hogy egy drága tok kell. :)

Megtriplázná az értékét

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42467) King Unique válasza Graphics (#42466) üzenetére


King Unique
titán

Ha figyelmesen olvastál, akkor az volt leírva, hogy ha hazai boltban/webáruházban megvásárolható és biztosan UNMAP (TRIM) képes modell kell, akkor. Ahol majd eldönti a kérdező, hogy neki mennyit ér meg és milyen kell. A 3-5 ezer forint körüli USB 3.0-s külső házak meg azért nem mondhatók drágának, bár az igaz, hogy eBay, Ali és társai "filléres" termékekhez képest lehet. :D Azon meg ugye nincs mit ragozni, hogy SATA SSD-hez egy biztosan UNMAP (TRIM) képes modell nyilván jobb választás lehet, mint akármelyik random, amelyiknél eleve lutri, vagy alapból nem működik az előbbi funkció, + SSD-t sem feltétlen kezel jól mindegyik és van amelyiknél ehhez frissíteni kell (ha lehet egyáltalán) a firmware-t (példa). ;)

[ Szerkesztve ]

(#42468) BTom1970


BTom1970
tag

Nem AHCI módban telepítettem a Windows-t. Ez mennyire baj? Compatibility módban van, de van AHCI is a BIOS-ban. Mindenképp újra kell telepíteni?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#42469) Graphics válasza King Unique (#42467) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ok :)

Nálam az említettek jól működtek, de majd tesztelem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42470) King Unique válasza BTom1970 (#42468) üzenetére


King Unique
titán

Ha SATA SSD-ről van szó, akkor pl. a TRIM a Windows inbox driverével működhet IDE módban is, de ha van rá lehetőség, akkor inkább AHCI szerint javasolt telepíteni és használni. Ahol nem írtad milyen milyen Windowsról van szó, de ha Windows 10, akkor annál az AHCI-re váltás egyszerűen megoldható a biztonságos rendszerindítással, amiről korábban blogbejegyzés is íródott itt. Legalábbis Intel-alapú hardvernél simán, AMD esetén már problémásabb, az utóbbinál szükség lehet a registry tákolós módszerre.
Vagy ha friss telepítés és még nincsen belakva, akkor másik opció értelemszerűen az újratelepítés AHCI szerint.

(#42471) BTom1970 válasza King Unique (#42470) üzenetére


BTom1970
tag

Windows 7. Mert egy Lenovo T500. Nem kéne rá talán Win10. Nem hiszem, hogy én leszek egyedül 7-essel.
Pár napja lett telepítve. Gyorsan meglenne újra. Driverekkel se lesz túl nagy gondom, mert valaki ajánlatára a "Driver Genius"-szal gyorsan lehet telepíteni.
A D: -re (adatok) nem kell új formàzás?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#42472) Graphics válasza BTom1970 (#42471) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább telepítsd újra, registry-ben egyszerű lenne ,de ha sose csináltál ilyet, akkor problémás lesz :)

( Én Win 10-et tennék rá, T400-asomon is az van )
Driver Pack Solution, de Lenovohoz lesz driver a gyártó oldalán is. Nem egy ördöglakat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42473) King Unique válasza BTom1970 (#42471) üzenetére


King Unique
titán

Te tudod, de technikailag lehet megoldható lenne azon is a W10, meg a W7 lakossági vonalon ugye már EOL.
A 7-esnél is megoldható az AHCI-re váltás a registry módszerrel, lásd ezen leírás végén. Vagy másik opció a tiszta telepítés, ahol törölni kell a teljes célmeghajtót / célmeghajtón belül a Windows-telepítésnek szánt lemezterületet, nem formázni.

(#42474) BTom1970 válasza King Unique (#42473) üzenetére


BTom1970
tag

Köszi!
De most ezt nem értem. Akkor az egész SSD-t újra kell formázni? A D: -t is? Már rámásoltam szinte mindent.
Újratelepítem inkább...

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#42475) longwild


longwild
aktív tag

Srácok nem akartam én itt war-t inditani. Köszönöm a tippeket! :)
Axagon minden egyes modelljánál van ez a trim unmap?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#42476) Graphics válasza BTom1970 (#42474) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tyűűű. A célmeghajtót kell törölni.. Az meg nem a D: ... :)

Ez már nagyon OFF. Megoldási javaslatok alapján Neked kell eldönteni mi a jó.

De a D-t nem kell törölni!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42477) King Unique válasza BTom1970 (#42474) üzenetére


King Unique
titán

Le volt már írva, hogy nem formázni, hanem törölni kell és alapesetben a teljes célmeghajtót, azt amire a Windows lesz telepítve. Ha a D egy másik HDD/SSD, akkor azt nyilván nem kell a telepítésnél törölni/formázni, pláne ha fontos adatok vannak rajta. Ha a célmeghajtón, vagyis 1 db SSD-n belül van külön a D meghajtó (partíció) fontos adatokkal, akkor azt sem feltétlen kell törölni, elég a lemez elején a Windowsnak szánt lemezterületet, azaz a korábbi Windows partícióit (C + a kicsik) és az utána létrejött szabad területet megadni telepítési célnak, lásd az előbb linkelt leírást.

(#42475) longwild:
Értelemszerűen azok, amelyekhez oda van írva a jellemzőknél, ahol ha 2,5" SATA SSD-hez kell, akkor pl. ezek: [link], [link], [link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#42478) BTom1970 válasza Graphics (#42476) üzenetére


BTom1970
tag

Egyáltalán nem nagyon OFF. A D: is az SSD-n van. Tehát ez is úgy lett formázva, hogy nem AHCI volt a BIOS-ban.
Ezért kérdeztem, hogy az egész SSD-t újra kell formázni az AHCI-ra állítás miatt? Vaccsak a C:-t?
(jó, nem volt egyértelmű, hogy hány meghajtó van fizikailag)

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#42479) BTom1970 válasza King Unique (#42477) üzenetére


BTom1970
tag

Egy SSD-n belül van a C: (windows) D: (adatok). Mindkettő úgy lett formázva, hogy NEM AHCI volt a BIOS-ban. Ezért nem volt világos, hogy ha most AHCI-ra váltok BIOS-ban, akkor a teljes SSD-t újra kell azzal a beállítással formázni vaccsak a C:-t?
Tehát akkor úgy jó, hogy a C: lesz csak újra formázva AHCI-val és a D: pedig marad AHCI nélküli formázással. (mindkettő ugyanazon az SSD-n van)

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#42480) BTom1970 válasza Graphics (#42476) üzenetére


BTom1970
tag

...kezd világos lenni. Most olvastam egy cikkben, hogy AHCI-módra a sebesség miat érdemes váltani. De ha átváltunk, a Windows-ban problémák lehetnek. Úgy hogy telepítés előtt kell megtenni ezt a váltást, ha nem akarunk gondot. (az adatok meg így tökmindegy, hogy melyik módban lettek felírva - gyorsabban lesznek elérhetőek AHCI-ban)

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#42481) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!
512 Gb-os m.2 SSD-t érdemes particionálni? Pl. 100 körül OS a többi meg játéknak? Vagy fölösleges, maradhat egyben a játékok meg külön könyvtárban, na meg Steam stb.
Bár ha az oprendszert újrarakom akkor sokszor a játékot és újra kell húzni, hiába van külön partíción.

(#42482) Raymond válasza hegegabi80 (#42481) üzenetére


Raymond
félisten

Egyeni dontes kerdese, technikailag nem szol semmi se mellette se ellene. Attol fugg milyen gyakran huzod ujra a Win-t es hogy milyen backup megoldast hasznalsz.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42483) King Unique válasza BTom1970 (#42479) üzenetére


King Unique
titán

Az AHCI mód a Windows telepítésere vonatkozik, nem a partíció formázására és le volt írva már világosan, hogy a telepítésnél törölni kell a teljes célmeghajtót nem formázni, illetve ha azon belül a D-n fontos adatok vannak, akkor csak a lemez elején a Windows-telepítésnek szánt lemezterületet (korábbi Windows partícióit) és a D-t nem, ennyi.. Meg nyilván nincs olyan, hogy a C AHCI, a D nem AHCI szerint van/lett telepítve/formázva, amikor maga a Windows is csak az előbbin van/lesz, ez nem tudom mégis honnan jött. :B

[ Szerkesztve ]

(#42484) King Unique válasza hegegabi80 (#42481) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván érdemes, máskülönben használni sem lehetne. :D :))
Ha a több partíció, pl. külön D meghajtó létrehozása célzol, akkor lásd egy korábbi esetnél leírtakat. Viszont ha ez esetedben ekkora kérdés és nincsen meg előre fixen, célirányosan, hogy miért akarsz mindenképpen külön partíciót létrehozni, akkor szvsz inkább hagyd "egyben" az SSD lemezterületét...

(#42485) hegegabi80 válasza King Unique (#42484) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nem túl sűrűn rakom újra a wint, a jelenlegi is még egy kb. 3-4 éves sőt még lehet több is 7-ről 10-re frissített hdd-ről ssd-ra klónozott rendszer.
Sőt backup sincs a rendszerről (bár lehet érdemes lenne), így ez se feltétel.
Végül is ha akarok utólag is lehet partíciót létrehozni vagy akár megszüntetni. Adatok doksik stb. külön hdd-n vannak, meg arról van mentés külön is.
Akkor marad egyben első körben, aztán majd meglátjuk, csak kíváncsi voltam van-e olyan érv, ok stb. esetleg ami miatt feltétlen érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#42486) liszi70


liszi70
nagyúr

Előzmény: [link]
Szinte mindenütt három év garit írnak a wd-re a boltok, van ahol kettőt. :F Az 5 év hogy érvényesíthető?
Tisztában vagyok vele, hogy a specifikáció nem szentírás, de az adatok hasonlóak a wd-hez, sőt, némileg még jobbak is. Miben "gyatra"?
"hiába néz ki jól"
Pont az, hogy nekem NEM néz ki jól ezekkel a foltokkal, bár biztos sokaknak tetszik. :D Na nem mintha ez bármit is számítana egy ssd esetén. :)

[ Szerkesztve ]

(#42487) Pyttawrx válasza liszi70 (#42486) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Alza és az MM is pl 60 hónapot ad.

(#42488) kutga válasza liszi70 (#42486) üzenetére


kutga
nagyúr

Alzánál 5 évet adnak rá.

Let the Zone take me if I am.

(#42489) gyapo11


gyapo11
őstag

Megjött a 128 GB ssd meg a pendrive-szerű enclosure hozzá, kipróbáltam a ventoyt, szépen működik a multiboot. Érezhetően gyorsabb, mint egy akármilyen microsd meg usb3-as kártyaolvasó.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42490) Pyttawrx válasza gyapo11 (#42489) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K :K :C

(#42491) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Remélem, itt nem lesz off, szóval:

Vettem a minap egy Adata SU 630-as típusú 1,92 TB-os SSD-t.
Csak játékokhoz vettem, nem fog kapni intenzív használatot.
Ami a problémám vele, hogy pl. játék telepítésekor 60 fok fölé is megy a hőmérséklete a HDS szerint.
De a gép indulása után közvetlenül is 40 fok körüli hőmérsékletet mér a HDS.

Szerintetek a Sentinel szolgáltat helytelen adatokat, vagy az SSD lehet hibás?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Üdv:
S

(#42492) Pyttawrx válasza TSanya (#42491) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ebből a szempontból nem rossz az ssd, hogy agyártói adatok szerint: Operating temperature0°C - 70°C, de tudni kell ez egy ilyen ssd, nem megbízható és nem is ajánlott, jobban jártál volna másikkal de ez már mindegy. :)

(#42493) TSanya válasza Pyttawrx (#42492) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia.

Gondoltam, hogy nem egy csúcshardver, de mivel nem rendszer alá vettem, úgy gondoltam, nem lesz vele gond.
Ilyen fokú melegedésre viszont nem számítottam.

Van rá 3 év gari, meglátom, hogyan bírja..

Köszi.

Üdv:
S

(#42494) kutga válasza TSanya (#42493) üzenetére


kutga
nagyúr

Szia!

Nekem SU800 van, az is melegszik de nem különösebben aggódok miatta. Ha tudod úgy szerelni, köss elé egy házventit, az irodai gépben így oldottam meg.

Let the Zone take me if I am.

(#42495) Pyttawrx válasza kutga (#42494) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pedig pont az su800 talán az ami jobban sikerült modell :)

(#42496) kutga válasza Pyttawrx (#42495) üzenetére


kutga
nagyúr

Igazad van, MX500 van az irodaiban, otthon van SU800, hazaérek megnézem ott mit mutat a hds.

Let the Zone take me if I am.

(#42497) TSanya válasza kutga (#42494) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia.

Hétvégén keresek neki valami széljártabb helyet a házban :)

Hát igen, ezen táblázat alapján az SU 800 jóval strapabíróbb.

Üdv:
S

[ Szerkesztve ]

(#42498) Graphics válasza TSanya (#42493) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez még nem is izgalmas hőfok, kár aggódni miatta.

Laptopokban magasabb értékek vannak és ott nem tudsz plusz szellőzest se csinalni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42499) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Megérkezett a Kingston A2000 500GB M.2. Kaptam hozzá Acronis True Image HD Software Activation Key-t.
Mennyire biztonságos klónozni a Windowst ADATA SX930 120GB-ról? Vagy inkább a windows újratelepítést javasolnátok?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#42500) King Unique válasza FoLey-v (#42499) üzenetére


King Unique
titán

A klónozás viszonylag régóta alkalmazott, bevett megoldás, meg ha már egyes SSD-k gyártói is mellékelnek ehhez célszoftvert, akkor nyilván azért, mert megoldható és működőképes, nem pedig az ellenkezője miatt, nem világos miért kérdés ez egyáltalán. Illetve ha valakinek van egy már belakott Windows rendszere és nem akarja a 0-ról újratelepíteni és minden programot újból feltelepíteni, beállítani stb., akkor evidens, hogy a klónozás és tiszta telepítés közül melyik megoldást választja. Ha nincsen belakva a rendszer, könnyű újratelepítés után is reprodukálni a mostani állapotot, akkor meg értelemszerűen mehet az utóbbi, illetve lehetőleg a linkelt hozzászólásban javasolt módon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.