Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#41501) King Unique válasza Maxxy10 (#41499) üzenetére


King Unique
titán

Mivel vadonatúj az SSD, ezért nyilván gyárilag particionálatlan, azaz a használatbavételhez először inicializálni, particionálni és formázni kell a lemezkezelőben (bővebben).

Egyébként mit állítottál, átdugtad másik portra, vagy a BIOS-ban valamit?

(#41502) Pyttawrx válasza Maxxy10 (#41492) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nvme van mellette?

(#41503) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Köszönöm mindenkinek :R :R
Vagy 10 éve volt utoljára számítógépem, idén kb a nulláról kezdtem, ismerkedek a számomra új dolgokkal M.2, ray tracing, g-sync stb stb.

Próbáltam egy másik portban és ott láttam a BIOSban.

Graphics : Igen, M.2-n van a Windows.

Pyttawrx: Elnézést de nem tudom mi az a Nvme. :B

Holnap nekifutok az utolsó beállításoknak. :R

[ Szerkesztve ]

(#41504) tasiadam válasza Maxxy10 (#41503) üzenetére


tasiadam
veterán

M.2 sata + maci káve es protein szelet.
Nem sata, hanem pcie porton kommunikal a geppel. Igy a sebessege is szep nagy. Mint az inflacio.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41505) Pyttawrx válasza Maxxy10 (#41503) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha van az m.2 slotba ssd, akkor az 5. és 6. sata portod deaktiválódik, azaz nem használható
alaplapi leírás:
[link]

(#41506) Frawly válasza TechN7ne (#41491) üzenetére


Frawly
veterán

A Kingston egyébként is úgy szokta a kondíciókijelzést beállítani, hogy az első -1% gyorsan leesik, egész kevés adat írása után, de a második eséséhez több, több írás idő kell, mire a 98%-ot eléri.

(#41507) Frawly válasza Maxxy10 (#41503) üzenetére


Frawly
veterán

Ez 10 éve is így volt, hogy HDD-k sem jöttek particionálva és formázva. A floppy-kon, pendrive-okon és néhány memóriakártyán kívül sose jöttek a háttértárak előformázva. HDD-n, SSD-n szigorúan soha, mert nem tud a gyártó gondolatot olvasni, hogy te majd hány partíciót akarsz, milyen OS-sel használod, vagy adattároló lesz. Ha Windowst telepítesz rá, akkor semmit ne inicializálgass, majd a Windows telepítő megcsinálja. Inicializálni (=partíciós tábla létrehozása), particionálni akkor kell, ha adattár lesz.

(#41508) Hegyirabló válasza Frawly (#41506) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mondjuk az enyém Adata, és azzal is ez történt...

Aquila non captat muscas.

(#41509) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Mivel új SSD került a gépembe az előtte lévő ADATA Premier Pro SP920 2.5 128GB SATA3 típusú feleslegessé vált. Vagyis jelenleg fogalmam sincs mire használjam. Azok a programok és játékok, melyeket gyakran használok tökéletesen elférnek az új SSD-n. Mire tudnám használni a régi SSD-t? Eladni nem akarom, meg nem is kapnék érte semmit, odaadni se tudom kinek.

(#41510) Hegyirabló válasza Putyin90 (#41509) üzenetére


Hegyirabló
veterán

???

Én biztosan azt csinálnám ebben az esetben, hogy:

- ha van egy régebbi laptop, beleraknám, ha kezeli

- vennék hozzá racket, és külső meghajtó lenne, akár tévéhez, 4K filmekhez, vagy akármihez

Aquila non captat muscas.

(#41511) King Unique válasza Putyin90 (#41509) üzenetére


King Unique
titán

Miért, milyen gép ez, PC / laptop, nem fér el benne pluszban a régi SSD + háttértárként pl. adattárolási célra, vagy mi?

(#41512) Graphics válasza Putyin90 (#41509) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ismerősnek tökéletes lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41513) Maxxy10 válasza King Unique (#41501) üzenetére


Maxxy10
addikt

Siker, köszönöm szépen. :R :R

(#41514) Doky586 válasza Putyin90 (#41509) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mire tudnám használni a régi SSD-t?"

Pl pendrive helyett használhatod. (usb3-sata3 kábellel)
Jóval gyorsabb mint egy pendrive és nagyobb is.
Akár WinToGo nak is bitlockerezve. [link]

[ Szerkesztve ]

(#41515) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok.

Videó vágó gépbe vettem még samsung evo 870 ssd-t, erről szeretnék dolgozni. Jelenleg van benne egy M2, még fér bele egy ugyan ilyen, amit raid 0-ra alakítanék, hogy 1 meghajtóként működjön... Ez RAID 0 ként gyorsabb lehet mind magában, vagy semmi köze hozzá, és ugyan azt a sebességet tudja majd mint amit a mostani egy db M2 tud.

Arra van lehetőség hogy esetleg a már meglévő 1TB - os M2 ssd-t RAID 0 ba kössem egy hagyományos (nem M2) 2TB os ssd-vel? Ez bezavarhat a sebességbe?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#41516) Graphics válasza trialboj (#41515) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

870 Evo tudtommal nincs.

Akkor Te 970 Evot vettel szerintem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41517) zizidor válasza trialboj (#41515) üzenetére


zizidor
senior tag

Szerintem nem éri meg ezzel bajlódni. A RAID 0-hoz eleve egyforma meghajtók kellenek, vagyis nem tudod kihasználni a 2 TB-os felét, 2 TB lesz a RAID meghajtód, és jelentős gyorsulást sem fogsz tapasztalni, mert a SATA visszafogja.

Egyébként az M.2 PCIe (NVME) meghajtók hiába gyorsabbak, a használatban ez nagyon minimális előnyt jelent.
https://www.youtube.com/watch?v=V3AMz-xZ2VM

A 870 EVO az 970 akar lenni? Vagy 870 QVO?

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#41518) trialboj válasza zizidor (#41517) üzenetére


trialboj
őstag

Elnézést samu 860 evo qvo.

Tegnap kutakodtam még, és nagyon sok hddről dolgozó videó van, ami hihetetlennek tűnik számomra. Találtam egy Linus videót ami kicsit poros a maga 10 évével, de már akkor is azt magyarázza amit én is gondoltam, hogy a raid 0 mivel fele felében ír, és olvas, elméletben a videó szerkesztők álma kellene legyen.
A valóságban nincs akkora teljesítmény ugrás?
Az 1TB os 860as samusng M.2 és 2TB satas 860 samsung ssd között van sebesség különbség? Mert ha nincs akkor tényleg nem bajlódnék a raid 0-val, és odaadom az M.2-t a kollégának, és csak simán berakom a satas ssd-t.
KÖszi

szerk.
Egyik m.2 sem NVMe szabványú, és igaz hogy ez a szabvány csak a nagy méretű fájlok másolásakor képes GB/s es sebességre, sok kis fájlt írsa v olvasása nagyjából ugyan olyan sebessége van mint a nem NVMe szabványnak?!

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#41519) zizidor


zizidor
senior tag

A RAID 0-t jól ki lehet használni 2 HDD-nél, de SSD-k esetén minimális az előnye.

Sebesség szempontjából ha egyik SATA, a másik meg M.2 SATA, akkor gyakorlatilag ugyanaz, csak a csatlakozó más. A PCIe/NVMe tényleg a nagy fájlok mozgatásakor előnyös, de csak akkor, ha a forrás vagy cél meghajtó is tud akkora sebességet, meg az interfész is (pl. USB 3.1, 3.2, Thunderbolt).

Amúgy nem hiszem, hogy egy SATA-s SSD ne tudna kiszolgálni egy videó szerkesztőt. Persze ha van egy nagy teljesítményű, hardveresen támogatott encoder, akkor megfontolandó. (Pl. az említett Linus-ék, akik külön render szervert használnak 6 vagy 8 grafikus kártyával.)

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#41520) trialboj válasza zizidor (#41519) üzenetére


trialboj
őstag

Köszi, annyit még tudnál segíteni hogy kell ezt rendesen raid 0 -ba kötni?

Meglepően kevés videó van yt-on róla, és ott is több féle módszer van win10-en belül, és állítólag az nem is jó, hanem biosban kell ezt megejteni, de olyat is hallottam hogy a win telepítése előtt valamit kell álltani hogy jó legyen.

Kicsit elvesztem most, nem tudom melyikre halgassak, wint újra nem akarok rakni, de szeretném a legjobb lehetőséget választani, hogy ne kelljen hozzányúlnom pár évig.

Ez a benti gépem, ez pedig az alaplap: [MEG X299 CREATION] Nem értek a RAID rendszerekhez valami részletes leírást keresek, amivel nem tudok kárt csinálni :F
Kösz mindent!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#41521) Frawly válasza trialboj (#41518) üzenetére


Frawly
veterán

Ne bajlódj RAID-del, jellemzően nem éri meg. Ennek az az oka, hogy az SSD vezérlője, amennyiben az SSD-n több NAND chip van, eleve párhuzamosítja közöttük a lemezműveletet, azaz egyfajta saját, belső, RAID-hez hasonló módban kezeli őket.

Ha nem elég az a sebesség, amit egy SATA, M.2 SATA SSD nyújt, akkor vegyél M.2 NVMe-set, feltéve, hogy a gép kezeli.

860 evo qvo megint nincs. Van 860 EVO, van egy teljesen másik, ami 860 QVO, és nemrég jelent meg a 870 QVO, de ez az utóbbi kettő nem EVO.

[ Szerkesztve ]

(#41522) trialboj válasza Frawly (#41521) üzenetére


trialboj
őstag

Nem a sebesség miatt kell a raid 0, hanem hogy a 2 különálló 1TB-os ssd, egy nagy 1.8TB os meghajtó legyen.

Ezt hogy tudom elérni úgy hogy a sebesség legalább nem csökkenjen, jelenleg 563MB/s az olvasás és 533MB/s az írás, nekem ez elég csak legyen 1 meghajtó.

Bónusz kérdés, itthon van egy ki nem használt 500 as M.2 NVMe ssd-m, ha nem Raidbe kötöm hanem ajánlasz egy más módszert az egyesítésre, esetleg ezt az 500gb-os ssd-t is be lehetne olvasztani, vagy ez felejtős?

Ez egy megbízható metódus? Nekem itt a "Striped volume" kell, igaz?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#41523) Graphics válasza trialboj (#41522) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha az egyik meghibásodik, akkor bukod...mindent!

Szerintem ezzel ne is rizikózz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41524) Frawly válasza trialboj (#41522) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, akkor én értettem félre. Ha csak ennyi kell, hogy egy lemeznek látszódjon, akkor ez a striped volume egy járható út. Viszont vannak veszélyei: ha pl. valamelyik meghajtó kiesik alóla, vagy a fájlrendszerben valami hiba keletkezik, sokkal nagyobb eséllyel teljes adatbukás lehet a vége. Ez a stripped volume egyfajta MS-specifikus hekkelés, amit a Windowson kívül semmi más nem tud lekezelni, se a Linux, se adatmentő-particionáló szoftverek, mert egy nem szabványos valami, hanem egy házon belüli megoldás.

Ha csak annyi kell, hogy a két meghajtó egynek látszódjon, akkor azt is lehet csinálni, hogy simán 1-1 NTFS partíció hozol létre rajtuk, ami átfogja az egész meghajtót, majd felcsatolod az egyik partíciót X: meghajtónak, a másik meghajtó partícióját meg külön meghajtójel nélkül csatolod fel egy X: meghajtó egyik mappájába. X: meghajtón most azt értem, hogy ami betűjelet akarsz neki adni, D: vagy E: vagy nem tudom nálad mi lesz az első szabad betűjel. Ennek a megoldásnak nincs veszélye, mert továbbra is normál NTFS partícióid lesznek, ami mindenfajta adatmentő, klónozó szoftver alól kezelhető Windows nélkül is.

Ugyanis a Windows az XP óta nem csak betűjelre tud meghajtót, partíciót felcsatolni, hanem előre megadott mappába is, Lemezkezelőben kell beállítani, úgy emlékszek.

(#41525) zizidor válasza trialboj (#41522) üzenetére


zizidor
senior tag

Én annyit tennék hozzá, hogy a linkelt leírás jó, az alapján meg lehet csinálni.

A "striped" változathoz egyforma méretű meghajtók kellenek, ez olyan mint egy szoftveres RAID 0. Gyorsabb lehet, mert párhuzamosan tudnak működni.

A "spanned" csak logikailag összefűzi a meghajtók területeit egymás után. Ezt simán megcsinálhatod különböző meghajtókkal is. Gyorsabb nem lesz, csak kapsz egy több meghajtóra átnyúló fájlrendszert.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#41526) Azie válasza Azie (#41408) üzenetére


Azie
őstag

tegnap vitte el az SSD-t a DHL gariztatni az intelhez

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#41527) ricsip válasza zizidor (#41525) üzenetére


ricsip
addikt

A spanned volume-nak megvan ugyanaz a hátránya mint a striped volume-nak: ha megdöglik 1 lemez, akkor ugrik a teljes volume tartalma. Tehát csak ésszel használni ezeket, legyen backup az 1. perctől.

-

(#41528) MaCS_70 válasza ricsip (#41527) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez szerintem nem így van.

A sima összefűzött kötetek (lagalábbis JBOD-nál) a rájuk írt állományok teljes tartalmát tartalmazzák. Ha tehát valamelyik kötet kiesik, a másik kötet olvasható vagy olvashatóvá tehető. Az már más kérdés, hogy az felhasználói oldalról a véletlen kérdése, hogy ez az információ éppen mi és mennyire teljes, de nincs az, mint a csíkozásnál, hogy a fájlok is darabolódnak. Tehát adatbiztonság szempontjából olyan, mint két külön meghajtó, csak nem én mondom meg, hogy melyik fájl melyikre kerüljön.

Nem egy ilyen tömbről állítottam már vissza adatot nagyon egyszerű módon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41529) zizidor válasza MaCS_70 (#41528) üzenetére


zizidor
senior tag

Kérdés hogy a fájlrendszer egyes részei (MFT és társai) ilyenkor hol tárolódnak. Mindegyik meghajtón csak a rá vonatkozó, vagy valahol az egyesített fájlrendszeren.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#41530) Doky586 válasza zizidor (#41529) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És hogy a filerendszer töredezett-e.
Ideális esetben legfeljebb 1db file nyúlik túl a másik lemezre, de megtörténhet (ha nagyon töredezett) hogy szinte mindegyik file darabkái ott vannak mindkét lemezen, ekkor ezek elvesznek..

(#41531) nyaky666


nyaky666
kezdő

Sziasztok!

Ismét elakadtam. Kérem a segítségeteket!

Tegnap megjött az a2000-es m2ssd.
Beraktam a foglalatba, látja a gép hurrá.
Windows 10 telepítése után, újra a telepítési ablakba dobott vissza... Ugyanez 3 szor. Majd kék háttér.
Visszadugtam a régi ssd-t működik.
Megnéztem pár videót, hogy kell, de nekem nincs olyan menüm a biosban. <amúgy sem értek hozzá>
Asrock b450 pro4 alaplap.

A segítséget előre is köszönöm :R

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#41532) Doky586 válasza nyaky666 (#41531) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Megnéztem pár videót, hogy kell" :O

"de nekem nincs olyan menüm a biosban."
(uefi)Biosban semmi keresnivalód nem volt (legfeljebb a default beállítások betöltése).
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41533) nyaky666 válasza Doky586 (#41532) üzenetére


nyaky666
kezdő

CSM-met kellett módosítani, de így sem indult el az m2ről
Advanced settings-ben állított valamit a fickó, de mivel nem volt az a menüpont, így feladtam :W

[ Szerkesztve ]

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#41534) nyaky666 válasza nyaky666 (#41533) üzenetére


nyaky666
kezdő

Végigcsináltam a link alapján,
"erre az eszközre nem lehet Windowst telepíteni"

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#41535) Doky586 válasza nyaky666 (#41534) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Alaplapod leírását olvasgattad? Pl
"**If M2_1 is occupied, PCIE4 will be disabled.
Supports NVMe SSD as boot disks"

(#41536) nyaky666 válasza Doky586 (#41535) üzenetére


nyaky666
kezdő

Az "m2_1 is occupied, will be desabled, megvan. A boot nincs
Ha átrakom m2/2 akkor nem érzékeli

[ Szerkesztve ]

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#41537) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

Crucial BX500 240GB ssd, ilyen most az írásképe:

Gondolom, hogy ez nem normális. Tavaly volt már ilyen, csak akkor sokkal durvábban. Akkor egy "Sanitize disk" után normális lett, de lehet, hogy most megint kezd elromlani?
Garis még, ilyen hibával vajon cserélik?

[ Szerkesztve ]

(#41538) Pyttawrx válasza scott_free (#41537) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. És mibe van benne? pontos típus kellene

[ Szerkesztve ]

(#41539) scott_free válasza Pyttawrx (#41538) üzenetére


scott_free
senior tag

Asztali gépben. Asus M3A78-EM. Sata 2-n megy.

(#41540) Pyttawrx válasza scott_free (#41539) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem akkor az átlag sebesség az tökéletes. Ugyanez a progi a speed map mit mutat? illetve a health fül?

(#41541) Brekkk válasza scott_free (#41537) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nekem is hasonlót csinál egy Goldenfir SSD.
Ha teljesen legyalulom róla az adatokat utána jó lesz.
Én arra tippelek, hogy a vezérlő túlmelegszik az SSD-n és megbolondul.

(#41542) scott_free válasza Pyttawrx (#41540) üzenetére


scott_free
senior tag

speed map:

health:

(#41543) Pyttawrx válasza scott_free (#41542) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt nem tudom hogy garanciába cserélik-e, de szerintem is túlmelegszik. :)

(#41544) MaCS_70 válasza Doky586 (#41530) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, egy atomjaira hullott fájlrendszer nyilván rosszabb esélyeket biztosít.

Őszintén szólva nem tudom, hogy ez a fajta tömbösítés milyen szinten megy, tehát, hogy a fájlműveletek látják-e a fizikai meghajtóhatárt, illetve valami nézi-e, hogy átlóghat-e fájl, áttöredezhet-t fájl, illetve, hogy kb. azonos legyen a terhelés.

Az biztos, hogy én eddig mindegyik ilyen alkalommal kb. a ismert adatmennyiség felét különösebb bűvészkedés nélkül vissza tudtam állítani -- ami csíkozásnál ugye fogalmilag kizárt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41545) ricsip válasza MaCS_70 (#41528) üzenetére


ricsip
addikt

Elméleti esélye van annak, amit mondasz.

https://serverfault.com/questions/565209/windows-spanned-volume-data-recovery-possible-technical-advice-only-please

Szerencsétlen kérdező itt is próbálta kiszedni az.igazságot az internet népéből, de hát a gyakorlati válaszok többsége továbbra is az maradt, hogy spanned volume-ról az adatmentés továbbra is szopó. Jó profi adatmentő program kell hozzá, mert az általános NTFS ismereten felül még azzal is meg kell bírkóznia, hogy a köztes lemezeken se MFT se backup MFT nincsen. Vagy van. Fingom sincs igazából, és a msft se nagyon köti a nép orrára.

[ Szerkesztve ]

-

(#41546) MaCS_70 válasza ricsip (#41545) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az is lehet, hogy komoly különbségek vannak az egyes megoldások között. Számomra az lenne a logikus, hogy az ilyen átnyúló köteteknél menjen két paralel adattábla.

Én eddig három RAID-kártyás, illetve NAS-os JBOD-ból tudtam csont nélkül visszamenteni, ráadásul legalább kétszer a "második" lemezről.

Mondjuk nem tegnap volt, tehát nem zárom ki, hogy valami egyszerű struktúravisszaállító programot lefuttattam, de nagy varázslat nem lehetett, mert akkoriban a jelenleginél is nagyságrendileg kevesebbet konyítottam az adattároláshoz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41547) norba69 válasza MaCS_70 (#41546) üzenetére


norba69
senior tag

Ezeknél az MS okosságoknál (is) egyetlen, jól használható megoldás van, azt úgy hívják, sűrű adatmentés más helyre. Ami amúgy is javasolt.

(#41548) Frawly válasza nyaky666 (#41531) üzenetére


Frawly
veterán

Az UEFI BIOS-ban töltsd be a default gyári értékeket, meggyőződve arról, hogy UEFI boot be van kapcsolva. A Kingston A2000 egy NVMe SSD, NVMe-knél kötelező GPT partíciós táblával UEFI bootot használni a CSM Legacy helyett.

Ha kell, a régi SSD-det is szereld addig ki a gépből. A Windows 10 írogathatja azért is, hogy nem telepíthető, mert mégis sikerült felgányolni az A2000-re felgányolni egy MBR-es partíciós táblát, ami csak CSM Legacy boothoz jó, de az meg nem jó NVMe SSD-hez.

Arra is figyelni kell, hogy a Win10 telepítője USB-re úgy legyen kiírva, hogy UEFI boottal is bootolható legyen.

(#41549) Frawly válasza MaCS_70 (#41528) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, ez nincs így. Striped volume-nál áttöredeznek a fájlok a meghajtók között is. Simán adatvesztés a köbön, ha az egyik meghajtó kiesik.

(#41550) nyaky666 válasza Frawly (#41548) üzenetére


nyaky666
kezdő

Köszönöm szépen :R

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.