Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#41951) Pyttawrx válasza makoss (#41950) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ismeretlen valóban, és úgy tudom itthon nem kapható. Tesztek alapján nem lehet rossz, de több tapasztalat kéne róla. Amazonnal sincs amúgy gond. Egyenlőre én is samsungnál maradnék

(#41952) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#41951) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sabrent SSD-k tényleg nagyon jók*, anno olvasgattam róluk, de mivel nálunk nem forgalmazzák a márkát.....innentől kezdve nincs miről beszélni. Az kicsit meredek, hogy a Samsungnál jobb, de ebbe nem is mennék inkább bele, mert megint támadásnak veszi Graphics kolléga. ;)

*persze nem is kínai dzsunka gyártmány

Plusz Amazonról 50 dollár a szállítás! Talán Newegg-nél most free shipping-es. Nagyon nem mindegy.

(#41953) Pyttawrx

Ja! OK. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41953) Pyttawrx válasza ubyegon2 (#41952) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szarkazmus volt!

[ Szerkesztve ]

(#41954) Graphics válasza ubyegon2 (#41952) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát szerinted hol készül ? :N

HP SSD is Kínában készül pl... Ez a Sabrent se egy michigani pajtában lesz összerakva.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41955) ubyegon2 válasza Graphics (#41954) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

HP SSD is Kínában készül pl... Ez a Sabrent se egy michigani pajtában lesz összerakva.

Az OK, hogy Kínában készül, de nem mindegy, hogy egy nagy márka gyártat ott vagy egy gyorsan felhúzott kínai gyár a piacon felvásárolható ilyen olyan maradékokból dob össze valamit nulla fejlesztési költséggel.

A 860 EVO-n is rajta van, hogy Made in China, ezek szerint az is annyira megbízható, mint amiket venni szoktál, Sárkányfüle meg hasonló csodamárkák? :D (kinézetre amúgy a kínai megbízható márkákhoz hasonlít a Sabrent termékpalettája)

De bármilyen fura is neked, tényleg nem kötekedésből írtam az imént, amit írtam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41956) Pyttawrx válasza Graphics (#41954) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De nekem szarkazmusként jött le, hogy azt írtad, h jobb mint a samu. :) Remélem :D

(#41957) Csengődi


Csengődi
csendes tag

Van valakinek ötlete mitől van az alábbi anomália. Van a legfrissebb win 20H2 19042.572 Edu. egy Ryzen 1600-as gépen és egy Core2Quad Q8300-as gépen és van az AOMEI partition wizard portable programja. A Q8300-ason hiba nélkül megy a Ryzen-en látszólag elindul mert a kis ablakban kicsomagolja magát aztán eltűnik minden hibaüzenet nélkül. Se a feladatkezelőben sem sehol máshol nem jelenik meg, vajon hol lehet? Vagy miért nem fut az újabb rendszeren?

(#41958) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Két SSD van a gépemben.

Az egyik ilyen: Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD 500 GB (Ezen van a Windows 10)
A másik pedig egy ilyen: Samsung 2.5 860 QVO 1TB SATA3 MZ-76Q1T0BW

Ilyen SSD beállításokat találtam a BIOS-ban:

Azt szeretném kérdezni, hogy a BIOS-ban miket kell beállítani, hogy a lehető leggyorsabban működjenek?
Köszi!

(#41959) Pyttawrx válasza neo81 (#41958) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Qvo az rossz döntés volt egy 970 evo mellé. Én az 500-as ssdre tenném a rendszert a qvo pedig tárolónak. Ezen beállítások jók így. :)

(#41960) varmi2 válasza neo81 (#41958) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez így jó. Nincs más amit allithatnal.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41961) neo81


neo81
senior tag

Aha!

De pl. mi az az NVMe RAID mode beállítás?

(#41962) Pyttawrx válasza neo81 (#41961) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az két db nvme esetén kellene

(#41963) neo81 válasza Pyttawrx (#41962) üzenetére


neo81
senior tag

Köszi az infókat!

(#41964) Ciccuka válasza David89 (#41945) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az olvasási eredmény anomáliás (persze nem üresen tesztelted).
SEQ1M-nek többnek kéne lennie.
RND4K is gyenge szerintem.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#41965) Krystal_s válasza ubyegon2 (#41955) üzenetére


Krystal_s
addikt

"A 860 EVO-n is rajta van, hogy Made in China"
Kína? :\ Bíztam benne, hogy Koreában gyártják.
A WD Blue 3D NAND-ot hol gyártják, amiket nálunk lehet kapni? Láttam Made in Malaysia és China felirattal is a neten.

(#41966) Pyttawrx válasza Krystal_s (#41965) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az evo 970 az korea. De engedjük el ezt a szálat. Az számít inkább milyen alkatrészekből dolgoznak.... amúgy meg ami nem kínai az hamisítvány. :DD :R

(#41967) ubyegon2 válasza Krystal_s (#41965) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:D Tényleg nem érdemes ezt a szálat tovább vinni, ahogy Tg kolléga írja, minden Kínában készül és például a 860 EVO-n jó nagy felirat jelzi, nem is apróbetűs. Ezer éve a Motorola telómon is Made in China volt, az iPhone jó ideje Kínában készül. Abszolút nincs jelentősége. :N

(#41968) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Jááááá mekkora hozzászólás cunami lett ebből a Sabrent márkából...

Igyekszem azokra reagálni amiket biztosan tudok. Egész pontos típusa: Sabrent 1TB Rocket Nvme PCIe 4.0 M.2 2280 (SB-ROCKET-NVMe4-1TB). Öt év garis, ha regisztrálod a terméket. A regisztráció kb 3 perc. 72E HUF volt szállítással együtt(2 nap alatt itt volt) az 1TB-os, amazon.de-ről(Jelenleg szállítással együtt 74457HUF, de ez az Euro miatt változik, amúgy 190Euro, de a 970 EVO Plus 1 TB csak 170Euro cserébe "csak" PCIe3). Made In Taiwan, ugyanakkor a Sabrent az egy Amcsi cég. Kontroller: Phison E16, DDR4-es SK Hynix DRAM, memória: Toshiba/Kioxia 96L TLC, 4Kn, TBW 1800, MTBF 1700000
Minden technikai paraméter elérhető ITT

Jobb e mint a Samsung? Mit tudom én, nincs NVMe Samsung-om. Nem is mondtam ilyet. Szerintem ennek a kérdéskörnek nincs értelme.

Ezt tudja:

Sok sok tesztet néztem át és azok alapján döntöttem a Sabrent mellett. Arra amire nekem szükségem van arra megfelel(bőőőven). Olvastam fórumokat is és nem találkoztam olyannal, hogy lenne bármi gond a Sabrentekkel. Amit biztosan tudok, hogy gyors, veszettül, de gondolom a Samsung is az. Kicsit melegedetek az elején(notebook-ban használom őket) de rájöttem mi a baj és kaptak spéci bordákat (amik nem járnak gari vesztéssel mert a garis matrica nem a chip-eken van...).

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#41969) Pyttawrx válasza DonDragonka (#41968) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi, ezek hasznos infók. Lehet meg említem a milyet vegyek ssd topik összefoglalójába, mint “tartalék” ssd, de még utánanézek. :D

(#41970) makoss válasza DonDragonka (#41968) üzenetére


makoss
addikt

Az első képnél állísd vissza IOPS-ről! :B [link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#41971) Ciccuka válasza Pyttawrx (#41966) üzenetére


Ciccuka
veterán

840 Evo is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#41972) DonDragonka válasza makoss (#41970) üzenetére


DonDragonka
őstag

Mit :B ? Ez a PEAK profile default-ja én nem piszkálom a default beállításokat. Az első kép PEAKmix, a második meg DEFAULT profile. Igazából nem értem mire gondoltál, sorry :R

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#41973) DonDragonka válasza makoss (#41970) üzenetére


DonDragonka
őstag

De ha már beraktad ezt a videót akkor az azzal teljesen megegyező 0Fill-es eredményeket is megosztom, kommentár nélkül, csak viszonyítás végett, eskü többet nem terhelem a topicot ezzel a tmával... :R



A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#41974) Pyttawrx válasza DonDragonka (#41973) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szeretjük ha jók a tesztek, ebből tudunk kiindulni. :)

(#41975) MaxxDamage válasza Pyttawrx (#41969) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Általam vásárolt/használt SP A80 2TB se került be az említett helyre, vagy ott a "bolti/beszerzési" ár ami magas és az ami akadályozó tényező? :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41976) Pyttawrx válasza MaxxDamage (#41975) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kevés tapasztalat van ezzel is, meg igen az ára. A sabrent is “csak” oda kerülne max be egyenlőre, hogy várjuk a teszteteket, tapasztalatokat. Ha itthon nem lesz kapható, akkor meg csak a bevállalósok rendeljék. Valószínüleg az sem lesz elterjedt. :R

(#41977) MaxxDamage válasza Pyttawrx (#41976) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én teszteltem és használom azóta is.
Sokszor megy 0-24 is.
Hőmérsékletek és sebesség is rendben.
TBW/Garancia értéknek is rendben.
Bolti ára az nem épp a legjobb, de ennyiért vállalható (én külön jó áron szereztem be, ez igaz) :D :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41978) Pyttawrx válasza MaxxDamage (#41977) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:R

(#41979) tasiadam


tasiadam
veterán

urak. van valakinek m.2 csavarja? Nem kaptam az intel alaplaphoz. BP-n atvennem, ha akad. Rendeltem 10-et alirol, de sok ido mire ideer.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41980) Raymond válasza tasiadam (#41979) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet nem egy zacsiban volt kulon hanem bele van csavarozva, megnezted? Egybkent pedig M3x2, nem kell Ali-rol rendelgetni, talalsz Bp-n is gondolom barmilyen PC szakuzletben/szervizben.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41981) tasiadam válasza Raymond (#41980) üzenetére


tasiadam
veterán

nem uj a lap. Akkor megyek vadaszok, nem tudtam a meretet. Koszonom!

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41982) Raymond válasza tasiadam (#41981) üzenetére


Raymond
félisten

Upsz, mielott elrohansz, elirtam! M2x3 a helyes meret!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41983) Graphics válasza tasiadam (#41979) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sima csavar , akár egy laptopból is kiszedhetsz addig egyet. Van olyan, ami magától is elhagyja.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41984) tasiadam válasza Graphics (#41983) üzenetére


tasiadam
veterán

nem a nagy, hanem a belevalo kicsim nimcs meg. A lapba belemegy a nagyobbik, azt neztem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41985) tasiadam válasza Raymond (#41982) üzenetére


tasiadam
veterán

akkor lenyegeben ami a lapba megy vastagabbik resz az egy sima mezei ssd lefogato csavar :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41986) Raymond válasza tasiadam (#41985) üzenetére


Raymond
félisten

Ja hogy neked a spacer kell ami az alaplapba megy? Az 6mm magas ha jol tudom.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41987) Pyttawrx válasza tasiadam (#41985) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Miért nem dobsz egy fotót mi kell, könnyebb lenne.

(#41988) tasiadam válasza Pyttawrx (#41987) üzenetére


tasiadam
veterán

na abba a kicsi csavar kell nekem, nem a spacer.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41989) Pyttawrx válasza tasiadam (#41988) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah igy tiszta, neked az ssd rögzítő kell. Ha nem találsz a szervizbe szerintem tudok küldeni, és igen ez az a méret amit írtak m2x3

(#41990) tasiadam válasza Pyttawrx (#41989) üzenetére


tasiadam
veterán

m.2 csavar. Igaz ez ertheto meretre is. Csak benne van a gyari soacer, de a kis rogzito nem sajna. :W

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41991) Pyttawrx válasza tasiadam (#41990) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ne haragudj ezt most nem értem

(#41992) Frawly válasza tasiadam (#41990) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, nem m.2 csavar, hanem M2. Megtévesztő a név, mert úgy lehet érteni elsőre, hogy a kettőnek köze van egymáshoz, de csak vélten névegybeesés, az Mx csavarszabvány (M2, M3, M5, M7, stb..) már sokkal az m.2 foglalat előtt létezett, és használt volt PC-kben, laptopokban.

A soacer gondolom spacer akart lenni, arra sem minden esetben van szükség Elvileg az alaplap dönti el milyen csavar (és spacer) kell, és normális alaplaphoz kell adjanak szükséges számú csavart, hogy az m.2-es meghajtókat rögzíteni tudja az ember. Csak ezeket a plusz alkatrészeket sajnos az emberek 99%-a szépen kidobja, mint visszamaradt sallang, hulladék, és csak később derül ki, hogy mégis szükség lett volna rá.

Egyébként nem drága beszerezni, inkább csak szopás, hogy rendelgeti az ember, meg rendelésre, postára várni, meg nem minden alaplapba kell M2-es csavar, létezhetnek spéci lapok, amikben spéci méretű csavar van (pl. M3), vagy valami nem szabványos rögzítőmegoldás, ha ezt kihajítja valaki, néha nagyon nehéz pótlást találni rá. Ugyanez igaz a házban lévő meghajtósínekre, csavarokra is.

[ Szerkesztve ]

(#41993) tasiadam válasza Pyttawrx (#41991) üzenetére


tasiadam
veterán


nem tudok jobb kepet felrakni, de van a 80asban egy spacer. Csak a csavarja nincs benne. Bocs nem olvastam el mielott elkuldtem :DD

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41994) Pyttawrx válasza tasiadam (#41993) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen tehát m2x3-as csavar kell. Ha nem tudsz szerezni, szétnézek, lehet van és elküldöm. Nem tudom érthetőbben leírni. Vagy mi nem világos? :D

(#41995) tasiadam válasza Pyttawrx (#41994) üzenetére


tasiadam
veterán

Azt hittem hogy ami az alaplapba megy menet, az a m2x3. De ezek szerint nem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41996) Pyttawrx válasza tasiadam (#41995) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem.... már csak kivancsisagbol, mit rendeltél aliról :)

(#41997) tasiadam válasza Pyttawrx (#41996) üzenetére


tasiadam
veterán

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41998) Pyttawrx válasza tasiadam (#41997) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor végképp nem értem mit nem értettél, hisz jót rendeltél, max csak a csavart fogod felhasználni. :)

(#41999) tasiadam válasza Pyttawrx (#41998) üzenetére


tasiadam
veterán

igen, csak hamarabb fordul meg a fold ket polusa, minthogy ez ideerjen idoben :))

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#42000) #21346560 válasza tasiadam (#41993) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ezek milyen kimenetek az alaplapon? Jó sok Ampert tud leadni... :DDD

Hijjnye, most nézem, milyen szép kerek sorszám... ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.