Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#41651) Submarine


Submarine
senior tag

Üdv!

Most vettem észre SSDOK v1.5.6.0 nem megy Win10 v1909 b18363.1082 alatt.
Vagy két hónapja még ment, a gépen változás nem történt a Win frissítésen kívül.
Azt írja nincs kompatibilis drive a rendszerben, abortál, aztán felajánlja a jelentés mentését.
Pedig 2db is van, és volt előtte is. Még soha nem tapasztaltam semmi gondot vele.
Néha kíváncsi volnék az ssd-k állapotára, nekem csak erre kell.
Lehet tudni mi a nagy fa van?
Esetleg valami alternatív progit tudtok ajánlani?

(#41652) Laccoss válasza Submarine (#41651) üzenetére


Laccoss
addikt

Eszköz illesztőprogram microsoft-os? Most volt windows frissítésben olyan, ami állítólag nem megfelelő (régi) drivereket frissített és esetleg az okozhatja.

(#41653) Doky586 válasza Submarine (#41651) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

20 éves nForce alaplap..? :F :W

(#41654) Submarine válasza Laccoss (#41652) üzenetére


Submarine
senior tag

Mivel én nem nyúltam hozzá, csak M$-os lehet. Akkor azért. Köszi!

Gigabyte B85-HD3
éppenséggel még nincs 20 éves, de a trend szerint az 5 is sok

[ Szerkesztve ]

(#41655) Laccoss válasza Submarine (#41654) üzenetére


Laccoss
addikt

Drivert módosíthat az windows magától is.

(#41656) Pyttawrx válasza Submarine (#41654) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A windows sokmindenre képes, kivéve a normális működésre :D

(#41657) Doky586 válasza Pyttawrx (#41656) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Windows mindig jó bűnbaknak.. :D

(#41658) Laccoss válasza Doky586 (#41657) üzenetére


Laccoss
addikt

De csak a felhasználó után.

(#41659) Submarine válasza Doky586 (#41657) üzenetére


Submarine
senior tag

És valami programot tudsz ajánlani helyette?

(#41660) Doky586 válasza Submarine (#41659) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy esti programot: megkeresed mi okozza a hibát..
Mit mutat a lemezkezelő?
Mit mutat az eszközkezelő?

(#41661) Frawly válasza Submarine (#41651) üzenetére


Frawly
veterán

A SATA drivert kéne lecserélni a gyári MS-os AHCI driverre. Nem a Windows változott, hanem a driver, amivel a SATA vezérlő hajtja a rajtó lógó drive-okat. Eszközkezelő, eszközöket listázod, ahogy megtalálod a SATA/AHCI vezérlőt, ott jobb kllikk, Tulajdonságok, Eszköz-illesztőprogram frissítése vagy cseréje vagy mi a fene a neve a magyar nyelvű Windowsban.

(#41662) Submarine


Submarine
senior tag

Nincs sehol semmi hiba.
Magukon az eszközökön, és külön a tárolóvezérlőn kérve a frissítést is ugyanazt írja: a legfrissebb illesztők vannak telepítve.
Nem nyúltam a windowshoz, teljesen gyári, de nincs is szándékomban.
Elnézést, ha nem fogalmaztam érthetően.
Sajnálatos, hogy egyeseknél nem erény a jómodor.
További kellemes délutánt.

(#41663) Pyttawrx válasza Doky586 (#41657) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát nem tudom..... :D

(#41664) Frawly válasza Submarine (#41662) üzenetére


Frawly
veterán

Nem is azt írtam, hogy hiba van, hanem az SSDOK, Samsung Magician, HD Sentinel, és egyéb SSD-infós programok kényesek arra, hogy milyen driverrel hajtod a SATA vezérlőt, amin az SSD is lóg. Vannak driverek, amiket nem szeretnek, az MS default driverrel viszont mindegyik megy. Egyébként még maga a Windows is kényes erre, vannak driverek, amiket nem szeret, és pl. nem megy velük a TRIM.

Ez nem Windows 10 alverziótól függ, hogy 1909-es, vagy 2004-es. Még attól sem függ, hogy te nyúltál-e a Windowshoz, attól még valami update feltehetett a háttérben automatikusan valami spéci chipset drivert, ami a SATA vezérlő driverét is kicserélte. Épp ezért kéne ellenőriznek, hogy a SATA vezérlőt milyen driver hajta KONKRÉTAN. Még egyszer hangsúlyozom: nem arról szól, hogy mi hibás, mi hibátlan, friss-e a driver, meg te mihez nyúltál.

A modorom nem tudom miért kritizálod, jó indulattal próbálok segíteni, mert úgy érzékelem, hogy nem vagy képben a probléma hátterével kapcsolatban, és te jöttél a topikba segítséget kérni.

(#41665) Maelephant válasza Frawly (#41664) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Bizony, olyan szinten, hogy a Z370-390-hez (meg lehet, hogy máshoz is) adott ASMEDIA chipset (két extra SATA port) driver merevre fagyasztja pl. a HWInfo-t.

(#41666) ubyegon2 válasza Frawly (#41664) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg nincs valami jó modorod! Ilyen kifejezéseket használsz, mint:

-gyári MS-os AHCI driver
-Windows
-Eszközkezelő
-Eszköz-illesztőprogram frissítése
-magyar nyelvű Windows

Milyen dolog már ez!? :N (vicc az, hogy nálam ezek tényleg szitokszavak, persze ez neked nem újdonság) ;]

(#41667) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Ezek a mért értékek rendben vannak?
[kép]
500GB WDC

(#41668) Pyttawrx válasza liszi70 (#41667) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Teljes mértékben rendben van. Max annyit tehetsz még, hogy úgy láttam, hogy nincs fent a ahci driver csak az alap ms. :) De szerintem akkor sem lesz sokkal több, mivel sata-3, csak én felszoktam tenni

(#41669) Multibit


Multibit
veterán

Még februárban írtam a routerem SSD-jének hőmérsékleteiről.
Ma beraktam az SSD-t egy ilyen szendvicsbe. Most 53 fok az alapjárati hőmérséklete. Kicsit jobb lett :)

(#41670) liszi70 válasza Pyttawrx (#41668) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor oké, köszönöm!

(#41671) Pyttawrx válasza liszi70 (#41670) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nagyon szívesen. :)
SATA III (revision 3.x) interface, formally known as SATA 6Gb/s, is a third generation SATA interface running at 6.0Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 600MB/s. This interface is backwards compatible with SATA 3 Gb/s interface.
Azaz max 600 lenne, neked közel 500 van

(#41672) Maelephant válasza Pyttawrx (#41671) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Pont tegnap másoltam nagyobb mennyiséget (full játékmappák, 50-120 GB) Samsung EVO 850 és 860-asok között és 500 MB-t tudtak tartósan produkálni, de volt, hogy 300-400 környékére is lement. Ennyit tud a SATA III.

(#41673) Pyttawrx válasza Maelephant (#41672) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ez tökéletes nálad is. :K

(#41674) Frawly válasza Maelephant (#41665) üzenetére


Frawly
veterán

Az Asmedia elég hulladék SATA vezérlőket gyárt, az eleve csak a saját driverével fog normálisan menni. Így az mindenképp kompromisszum lesz sajnos. Ez ilyen.

(#41675) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Most néztem SSDOK progival és a 4 SSD-ből 2-t lát a program :D

2 db SP A80 2TB amit nem lát, de HDS látja rendben.

SSDOK ezt a 2-t látja (de szerintem a WD Blue 3D 1TB M.2 Sata SSD-t nem megfelelően)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41676) Frawly válasza MaxxDamage (#41675) üzenetére


Frawly
veterán

Az SSDOK csak a SATA, M.2 SATA alapú SSD-ket kezeli, az M.2 PCIe, NVMe-ket nem. Azért lát csak a 4-ből 2-t. A legutolsó képnél a WD Blue-n nézd meg a partícióeltolást, hogy mi nem jó. Ha csak valami bootpartíción nem jó, azzal nem kell foglalkozni. Csak a rendszer és adatpartíciókon legyen jó. Extended partíció nálad kizárva, mert az MBR partíciós táblán van csak, te meg GPT-t használsz.

(#41677) MaxxDamage válasza Frawly (#41676) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Erre gondolsz?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41678) Frawly válasza MaxxDamage (#41677) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, erre gondoltam, ezek szerint rendben van. Csak az MSRP eltolás nem jó, de azzal nem kell foglalkozni.

(#41679) MaxxDamage válasza Frawly (#41678) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lemezkezelőben csináltam ahogy kell. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41680) ubyegon2 válasza Frawly (#41678) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem ismerem a Wint, de nem furcsa, hogy ez az MSRP nem az OS meghajtóján van, hanem a most gépbe rakott WD Blue 3D-n? Hogy ugrott az át oda?

(#41681) Frawly válasza ubyegon2 (#41680) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, ezt nem értettem én se, de a gyakorlatban simán elképzelhető, hogy ez az SSD lógott a SATA 0. portján, és a Windows telepítő automatán erre tette az egyik szutykát. Szerintem is gáz, de sok mindent nem befolyásol, hogy egy 1 terás drive elején ott van-e egy 16 megás minipartíció, sok vizet ebben a formában nem zavar.

(#41682) ubyegon2 válasza Frawly (#41681) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, hallottam, hogy a Win ilyen kis cuki, hogy szanaszét hányja a nyamvadt particióit más meghajtókra, emiatt javasolják, hogy telepítéskor le kell húzni a többi meghajtót, gondolom. :F Eszméletlen, no de akkor is furcsa, ha csak a kolléga az új SSD örömére nem telepítette újra a Wint a 860 EVO-ra....de azt meg minek?

(#41679) MaxxDamage

Újratelepítetted a Windowst, ahogy beraktad a WD Blue 3D-t?

[ Szerkesztve ]

(#41683) MaxxDamage válasza ubyegon2 (#41682) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem telepítettem újra. :N
Másik 3 SSD mellé raktam be, Win betöltésekor egyből lemezkezelő ablak jött be és tudtam csinálni a tárhelyet (alakítani) - lehet ott a "mégse" amit választanom kellett volna?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41684) Doky586 válasza ubyegon2 (#41682) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"szanaszét hányja a nyamvadt particióit más meghajtókra"
Ha nem ezt tenné dupla ennyi ember panaszkodna hogy -nem bootol a frissen telepített windowsom!- :K
Főleg a hozzá nem értők közül.
Így legalább bootol és nincs panasz.

Aki meg ért hozzá az ésszel telepít és semmi sem kerül másik meghajtóra..!

(#41685) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

WD Blue 3D 1TB M.2 Sata SSD teszt.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41686) MaxxDamage válasza Frawly (#41678) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rendszer SSD meg így néz ki.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41687) King Unique válasza MaxxDamage (#41675) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert mint már említették, az SSDOK ezekből csak a SATA-s változatokat kezeli, az NVMe SSD-ket eleve nem, meg pl. az USB-s típusokat sem, ellenben a HDS az utóbbiakat is.
Ha a telepített Windows alól GPT-re inicializálsz helyi lemezként kezelt meghajtót, akkor eleve létrejön az MSR partíció adatlemezen is, annak nyilván semmi köze a rendszermeghajtóra telepítéshez, meg hogy ott esetlegesen másik lemezre kerülnek a kicsi partíciók a felhasználó által nem megfelelőn végzett telepítés és a hozzáértés hiánya miatt, ez sem újdonság. Meg hogy az említett program problémázik az MSR eltolása miatt, mármint csak adatlemeznél, rendszermeghajtónál oké szokott lenni, de az előbbivel nem kell foglalkozni, vagy ha nagyon muszáj utólag módosítható.

[ Szerkesztve ]

(#41688) MaxxDamage válasza King Unique (#41687) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Eleve ezért nem megy a korábban (másik topikban) beszélt rendszer bizt.mentés sem? :B
Erre gondolok pl. [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41689) King Unique válasza MaxxDamage (#41688) üzenetére


King Unique
titán

Ott linkelve volt a válaszban a leírás a probléma lehetséges okairól, azok megoldásáról, aminek semmi köze az MSR-hez.

(#41690) Szajkop válasza Szajkop (#41412) üzenetére


Szajkop
csendes tag

Erre a régebbi gondomra egy kis update
Most volt időm foglalkozni az SSD-vel, rábootoltam egy külső windows-ra és ott HDSentinel-en futtattam egy adatterület frissítése műveletet az M.2-esen. (futó rendszer alatt nem engedett ilyet). Ez a 256GB-os NVMe SSD-n több mint 1 óra volt, 80-100mb/sec es átlagsebességgel... Ahogy indult a teszt, pár perc alatt felment a hőmérséklet 59fokra és utána végig ott maradt. A futás után úgy tűnik jobb lett az SSD olvasási sebessége, bár a gyári 3200 MB/s-től még mindig elég messze van.
HDTune kép: [kép] .Összehasonlitásképp az frissités előtti mérés: [link]
Ez mitől lehet, hogy a régen irt területeket sokkal nehezebben tudja olvasni/irni mint a frisseket? Kb ott tartok, hogy megérné töredezettségmentesiteni mert az felfrissítené a fájlokat.
A Windows kezelheti hibásan az SSD-t? Vagy ez még mindig a gyári hibás kategória és gariztatni kéne?
segítséget előre is köszönöm!

(#41691) ubyegon2 válasza MaxxDamage (#41683) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor elképzelhető, hogy inicializáláskor a Win adott neki egy ilyen akármit, particiónak nem nevezném. A rendszer meghajtón is látom ott van, csak nagyobb méretben. Igazán nincs jelentősége, engem mondjuk zavarna egy légypiszok az új SSD-men. ;]

(#41684) Doky586

Aki meg ért hozzá az ésszel telepít és semmi sem kerül másik meghajtóra..!

Én nem értek hozzá, még se kerül semmi másik meghajtóra! :N De egyébként is nekem sok dolga nagyon magas ennek a Windowsnak.

(#41685) MaxxDamage

Super! :) Megvan a teszt is! majd megnézegetem és ha csináltam CDM klónszerű script-tel tesztet, összehasonlítom. Köszi, hogy beraktad! :R

[ Szerkesztve ]

(#41692) MaxxDamage válasza ubyegon2 (#41691) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó ez így ahogy van, sok vizet nem zavar. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41693) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Lecseréltem az irodai gépemben a HDD-t SSD-re (erre: [link] ), és Macrium Reflect-el klónoztam a HDD-t az SSD-re. A hétvégén beletettem a gépembe, és most azt vettem észre, hogy használat közben sokszor furán viselkedik a billentyűzet, pl.: olyan mintha le lenne merülve az elem ( pedig most cseréltem elemet), és nem ír, kihagy betűket, le van fagyva stb.
Logitech MK235 a billentyűzet.

A kérdésem az lenne, hogy okozhatja-e ezt a problémát az SSD-re váltás, vagy a billentyűzetben keressem a problémát?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#41694) Pyttawrx válasza szotyika77 (#41693) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Sajnos ezzel asz SSD-vel kevés a tapasztalat, de azonnal rá tudsz jönni, ha pl visszateszed a hdd-t vagy még 1x cserélsz elemet a billentyűzetben. Nagyon max még driver probléma, ha közbe volt win upd

(#41695) Doky586 válasza szotyika77 (#41693) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem az ssd okozza.

Ha "lecserélted" akkor ok, de ha bennefelejtetted akkor a hdd okozhatja..

(#41696) szotyika77 válasza Pyttawrx (#41694) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Az HDD-vel simán ment, kicseréltem azóta nem megy. Megpróbálom új elemmel, ha az se segít probálok kölcsönkérni egy másik billentyűzetet, és kiderül.

Doky586:
A hdd-t nem hagytam benne, kivettem belőle, annak a helyére ment a ssd.

(#41697) general


general
addikt

egészen noob kérdésem lenne. :) most teszek először nvme m.2 ssd-t a gépbe, van rajta gyári matrica, az adatokkal, seriallal. az gondolom marad rajta, ugye? heatsink alá is mehet? gigabyte lapban van gyári hűtőborda, ami alá kell betenni, ráragasztós.

(#41698) Frawly válasza szotyika77 (#41696) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem is sanszos, hogy nem az SSD-vel függ össze a probléma, de nagyon elméletileg elképzelhető, hogy lagol a rendszer valami miatt az SSD-n, rossz driver, rossz partícióeltolás, haldokló SSD vagy SATA vezérlő, és az finoman be tudja úgy lagoltatni a rendszert, hogy látszólag ne vegyen be billentyűket. De valami az súgja, hogy ennek kicsi az esélye nálad.

Mindenképpen telepíts egy tiszta Windows az SSD-re, úgy, hogy a telepítő particionálja is újra. Úgy értem, hogy nem átklónozásból, hanem friss telepítéssel, és ha az alatt is ezt a hibajelenséget produkálja, akkor még lőjj ide egy SSDOK meg Hard Disk Sentinel SMART képet, hogy lássuk mi nem oké. Próbáld ki vezetékes billentyűzettel is.

(#41697) general: nem noob kérdés egyáltalán, nem egyértelmű. Elméletileg alapból le kéne venni a matrciát, mert a hűtési teljesítményt rontja, DE!!!!!!! Sajnos a gyakorlatban sose veheted le, nem műszaki, hanem jogi okból, mert ahogy eltávolítod a matricát, bukod az SSD-re a jótállást, ezt pedig senki nem kockáztatja meg. Így azt mondom, hogy amíg garis az SSD, mindenképp hagyd rajta a matricákat, az összeset.

[ Szerkesztve ]

(#41699) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, okozhat-e gondot hogy az SSD-n nagy mennyiségű adat van változatlanul?

Konkrétan több mint egy éve letöltöttem 3-4 nagyobb játékot ahol beállítottam az irányítást, felbontást, mindent, de valahogy nem jut időm játszani velük.

Így viszont a 256 Gb-s SSD-n kb 100 Gb változatlan már jó ideje, lényegében csak a fennmaradó részt használom.

Hallottam olyat hogy a Win időnként átmozgatja az adatokat hogy egyformán öregedjenek a cellák, ez tényleg így van? Ha igen akkor kell tennem ezért valamit, vagy ez automatikus?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#41700) ubyegon2 válasza nobela (#41699) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok, okozhat-e gondot hogy az SSD-n nagy mennyiségű adat van változatlanul?

Hááát lehet, hogy azok a cellák kicsit besüppednek. :DD

Ilyen gondra gondoltál?

Egyébként vezérlő ide-oda pakolássza az új adatokat, ez eddig OK, de ami adat rajta van, azt nem fogja tetrisezni, főleg mivel ezzel még több cella használódna*. Én legalábbis így tippelek, bár Wint nem ismerem, de nem is attól függ, hanem a vezérlőtől. (ha jön cáfolat, akkor egyszerre ketten fogunk új, de roppant értelmetlen és káros jelenséget megismerni)

*amúgy amíg az adat csücsül a cellán, az nem károsodik, mivel egyszer már károsodott, amikor rákerült

Ha igen akkor kell tennem ezért valamit, vagy ez automatikus?

Gyakorlatilag automatikusan nem kell tenned semmit, használd az a nagyszerű SSD-t, annyi dolgod van vele. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.