Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#41451) Graphics válasza tasiadam (#41449) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van már egy 961-esed, az belassul?

Minél kisebb a mérete amúgy annál kevesebb a dram cache ha van. Ha pedig nincs akkor a vezérlő intézi.

Függ attól hány db Nand chip van rajta.

De kicsit egyszerűbben közelítsd meg, mert azt, szar a 840 már hallottuk, aztán hogy meglassul mire érted? Szintetikus teszten ? Az annyira nem érdekes.

Nekem a Netac SSD lemerve 50MB-ot tudott... És nem volt valós, mert atto-n mérve semmi gondja nem votl, használva pedig szintén .

Ha meg nem jó , ok leírtad, tudjuk. :) Nem kell minden alkalommal megemlíteni :N

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41452) tasiadam válasza Pyttawrx (#41450) üzenetére


tasiadam
veterán

Igen errol. Nem gaz a masik 16x port hianya, hisz az 4x-es. Mar van egy nvme ssd-m, amit tarolni hasznalok, es caak egy nem tulsagosan uj es jo 840 evot akarok lecserelni. Ezert neztem 120as hasznalt 961-et.
Csak meg nem tudom h h jarok jobban, ha a 500as lesz a 2.0 portban, es akkor a 128as a full speedben, ergo jobb, gyorsabb rendszer, vagy forditva, es vesztek max 1 masodpercet a win10 toltesnel, de a jatekok gyorsabban toltenek be.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41453) tasiadam válasza Graphics (#41451) üzenetére


tasiadam
veterán

Nyilvan nem azert ismetelgetem magam, mert fiatalkori alzheimerem van, hanem mert en sem szoktam venni a farattsagot, hogy vissza olvassak 100 meg 200 bejegyzest.
Az 500as 961a van meg, a sima 961 meg nincs. A lelalssult pl az hogy abszolut nincs mellette semmi az ssd-n, es tobb ido a win10 boot, mint egy 64 gigas osi SLC-n, pedig ugyan azok a programok vannak rajta. A hibajatol eltekintve mondom, hogy valami nagyon nem oke vele, igy hogy rendszer van rajta. 1-2-3 napig gyors az uj rendszerrel, van hogy a win10 tolto kepet sem latom, ra 1 hettel mar masodpercekig ott porog. Es a 2 kozott annyi telt el, hogy hasznaltam. Kb semmit sem rakok ra, ami gyilkolja. Nincs hatterben futo alkalmazas, nincs foloslegesen futo program az indulassa, es ilyenek. Szuz win10, avast free, vga driver es kesz. Ennyi ami indul. Es igy is bo fel perc, de inkabb 1.

A 961 nem lassult be, csak van azert a 800as evo-kra meg pro-kra panasz, h a sebesseg leesik. Nalam egyszer 500/500, majd kevesebb. Es ha jol remlik, (lehet h tevedek!) A 970 pro ugyan az mint a 961a. A vezerjole uj, azt tudom. De nem ismerem annyira, tekintettel hogy tarolni van csak.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41454) Pyttawrx válasza tasiadam (#41452) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem túl rugózod... :)
Én tuti ebben a helyzetben nem vennék pcie ssd-t erre felesleges. :) Vagy ha már igen, akkor egy pcie A2000, és mellé egy sima sata3 wd blue 3d 1tb vagy 500gb

ja és az nvme ssd-re egy borda. :)

[ Szerkesztve ]

(#41455) kickboxko


kickboxko
tag

Sziasztok!

Normális hogy egy 860 evo 1TB 400MB/s körüli írást/olvasást produkál Crystaldiskmarkban , nem kellene 520+ felett lennie mint garantált, mindenhol ezt látom a tesztekben ?

Mi lehet a probléma? (természetesen SATA 3-on van csatlakoztatva)
Kép

Köszönöm előre is,

"Life is simple"

(#41456) tasiadam válasza Pyttawrx (#41454) üzenetére


tasiadam
veterán

De 1 mar adott. A 840 evo mindenkepp cseres. Csak most vagy MX500 250, vagy hasznalt 961 120. Es ha mar adott az ne sebesseg, akkor inkabb azzal elnek. Meg igy is gyorsabb, hogy 2.0 4x. 6-8e ft egy 120as nvme, mig az uj sata 250es MX meg 10+. Igaz 20ert vettem valamikor tavasszal a 961a-t. Es nagyobbra nem igazan van szuksegem. A lappal egyutt 2db bordat mar berendeltem.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41457) tasiadam válasza kickboxko (#41455) üzenetére


tasiadam
veterán


Udv. Ja. Ugy tunik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41458) Pyttawrx válasza tasiadam (#41456) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de nem lesz kihasználva az eseteben a sebesség. Max 1-1 nagy fájl másolásnál. Rendszernél meg játénál nem jön ki.

(#41459) tasiadam válasza Pyttawrx (#41458) üzenetére


tasiadam
veterán

Alapbol munkara volt epitve a gep, de utana ugy alakult hogy nem kell nekem dolgoznom vele. Aztan hogy mi lesz a kesobbiekben azt nemtom. Ezert van benne a 961a. Amugy en sem ezt vettem volna.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41460) Pyttawrx válasza tasiadam (#41459) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor meg is vagyunk :)

(#41461) Graphics válasza tasiadam (#41457) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valós életben tapasztalsz lassulást?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41462) tasiadam válasza Graphics (#41461) üzenetére


tasiadam
veterán

Igen. Boot ido, meg bongeszesben surun kapok waiting for cachet. Elmultnfel evben ilyen nem volt. Olyan mintha a samu kontrollere betojt volna.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41463) tasiadam válasza tasiadam (#41462) üzenetére


tasiadam
veterán

Kimaradt: 4 masik gepen nem tapasztalok ilyet.
T480 500as nvme ssd: nincs waiting for cache
Anyamek i3mas gepe osi slc ssdvel: itt sincs
Baratnom i3 5005u gepe hddvel: itt se lattam soha.
Ubuntus gepem: i5 650m, goldenfir 120as ssd, itt sincs ilyen.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41464) #21346560 válasza Graphics (#41448) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ennyi! :R

(#41453) tasiadam Elég szomorú, hogy nem képesek az emberek kicsit keresgélni...

[ Szerkesztve ]

(#41465) tasiadam válasza #21346560 (#41464) üzenetére


tasiadam
veterán

En olvasok tesztet, redditet, aztan jovok ide, es teszem fel a kerdest, ha nem kaptam valaszt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41466) gerimoor


gerimoor
újonc

Sziasztok.
Jun18 óta használok egy SSD-t ami egy APACHER A350 Panther 256GB. Ezen van az oprendszer.
Mellette van két 1TB WD HDD.
Win7et használok és minden rendben működött, a mai napig.
A rendszer nem indult: „Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in a selected Bott device and press a key”
Újrainditás után nézem a BIOS-t. A SATA controllereknél csak egy Generi Loader (0.0GB) van!
Megnéztem a HBCD-s HDDSCAN programmal. Itt is Model: GENERI Loader SATA Device, nincs SN, NAME: GENERI Loader SATA Device ATA Device, FW:0000000,LBA:256, Dev#:0
Az SSD-re 36 hónap gari van.
Kérdés, hogy mi okoztathatta ezt? Gariztatáson kívül lehet e még valamit kezdeni vele?

(#41467) Graphics válasza gerimoor (#41466) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vezérlő hiba, most hirtelen nem tudom mi van benne.

Ne keresd az okot, garancia

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41468) Azie válasza gerimoor (#41466) üzenetére


Azie
őstag

kisertetiesen hasonlit az en hibamra. nekem vegul sikerult lementenem a cuccot ilyen full mákkal, mert egyszer felismerte a külső dokkolo, utana lehuztam, se kep se hang se a gepben, se a dokkoloban. a2000 valtja, amig intelnel gariztatok

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#41469) Graphics válasza Graphics (#41467) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megnéztem, hát számomra ez beazonosíthatatlan vezérlő:

Van ahol 2258 alapú valaminek írják, egyszóval akár egy klón vezérlő is lehet, mitn a HG2258.

Teamgroup L5 Lite-ban és Kingdian S280-asban volt tán ilyen vezérlő.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41470) gerimoor válasza Azie (#41468) üzenetére


gerimoor
újonc

Van egy Sharkoon - QuickPort XT USB3.0 dokkolóm, de nem volt szerencsém, egyszer se ismerte fel. :(((

(#41471) gerimoor válasza Graphics (#41467) üzenetére


gerimoor
újonc

Köszi, akkor marad a garancia. Addig egy Samsung 860 Evo lett helyette.

(#41472) Frawly válasza Hegyirabló (#41442) üzenetére


Frawly
veterán

Nem sok egy hónap alatt a 797 giga. Az napi kb. 26 giga, ami teljesen átlagos használat, ilyen ütemmel az a 60 TBW-s SSD 6 évig bírja, de nem fogsz rá minden nap 26 gigát írni.

Az elején Windowst telepítesz rá vagy visszaklónozod, így az első hónapban több írás megy rá, mint egyébként. Majd ha már fél éve használod, le fog menni ez a napi statisztikai átlag, anélkül, hogy kevesebbet írnál rá, vagy kímélni kellene. Ha átlagos a felhasználás, még 10 év alatt sem éred el a limitet egy 60-75 TBW-s SSD-n.

Átlag felhasználásnál a böngésző írja a legtöbbet az SSD-re, meg a Windows saját hülyeségei, Windows Update, Registry, stb.. Win7 kevesebbet ír, mint a Win8, ami kevesebbet ír, mint a Win10. A Linux mindháromnál lényegesen kevesebbet ír rá alapjáratban, azonos felhasználás mellett. A MacOS-t nem tudom, feltehetőleg a Linuxnál többet ír, de a Windowsnál kevesebbet.

(#41466) gerimoor: meghalt a drive. Te vagy az első, aki Apacer-ről visszajelez, nincs vele tapasztalat. Nem tudni, hogy ezek ilyen gyopárak, vagy csak te fogtál ki selejtet.

[ Szerkesztve ]

(#41473) Frawly válasza tasiadam (#41449) üzenetére


Frawly
veterán

A 961 nem lassul be. Ennek ellenére nem lehet kijelenteni, hogy NVMe SSD nem lassul be, gyártó/modellje válogatja. A 961 nem lassul, de pl. a QVO pl. igen. Ezen a ponton az, hogy NVMe, az nem számít, az csak a vezérlő használt protokoll (ami nagyobb sávszélességet jelent elméletileg), attól még a NAND, vezérlő, lehet lassú, előfordulhat cache-hiány, azaz épp úgy belassulhat. Overprovisioning is ugyanaz NVMe-nél, mint a SATA-nál, ugyanannyi szabad helyet kell hagyni.

(#41474) Hegyirabló válasza Frawly (#41472) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Teljesen igazad van. Hogy megnyugodjak, csinálok egy kis statisztikát, sajnos még kevés adat van, de 10GB napi írás van eddig rajta átlagban. Az előzős SATA SSD-m hét év után 94 százalékos kondícióval adtam el, annak 14GB volt a napi átlag írása. Nem lesz itt gond. :R

Aquila non captat muscas.

(#41475) tasiadam válasza Frawly (#41473) üzenetére


tasiadam
veterán

Gyari 7% eleg? Vagy tegyek ra plusz 10%ot?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41476) Frawly válasza tasiadam (#41475) üzenetére


Frawly
veterán

A gyári minimálisan elég lehet, de egy kicsit tegyél hozzá, nem muszáj +10%-ot, elég +3%. Nem is kell semmit rátenni így külön kifejezetten, mert a Windows pl. nem engedi teljesen betelni, főleg ha rendszerpartíció, már 5% környékén hibaüzit dob. A lényeg, hogy ne állandóan betelve használjad. Particionálatlan helyet csak akkor hagyj rajta, ha tudod, hogy nem jó az önfegyelmed, lusta vagy takarítani róla és állandó helyhiányban fogsz szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#41477) tasiadam válasza Frawly (#41476) üzenetére


tasiadam
veterán

Sosincs tele. Csak pl a magician a gyarira dob 10%ot. A 840 evom meg 7+20%al megy, de elovigyazatossagbol. Akkor makd ha formazom oket, csinalok kisebbet, de ugysem telitem be, erre mindig vigyazok.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41478) Frawly válasza tasiadam (#41477) üzenetére


Frawly
veterán

Ha kisebbre particionálod, akkor nem kell vigyázni, a partíció csurig lehet. Ez csak azokra vonatkozik, akik nem hagynak szabad helyet, állandóan betelítik és nem csinálnak rajta helyet sem. Persze ez is inkább kisebb SSD-n fontos, 500+ gigáson általában azért akad hely, be lehet telíteni persze azt is, de ott kevésbé lesz ez annyira fontos tényező.

(#41479) tasiadam


tasiadam
veterán

Gyors kerdes: nvme ssd-t mire kell formazni ahhoz, hogy win10et tudjak ra telepiteni? Holnap lesz meg az uj rendszernek, egy 120-as, es nem akarok vele szivni, miutan osszeraktam, es nincs rajta win10 :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41480) Pyttawrx válasza tasiadam (#41479) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A telepítőd megoldja, nem kell előre fomázni. De amúgy ntfs

(#41481) King Unique válasza Brekkk (#41445) üzenetére


King Unique
titán

Mármint nálad, a saját felhasználói szokásaidhoz, szoftverkörnyezetedhez mérve, nem általánosan, ami nem mindegy. :N Már csak azért sem, mert pl. nálam most az egyik telepítésnél csekkolva a HDS szerint ~ 13 GB körüli a napi átlagos írás W10 alatt úgy, hogy semmi nincsen erővel letiltva és áthelyezve, ami ugye bőven elmarad attól a 20-30 GB-tól... De még ha napi 30 GB-tal számolunk, akkor is a 60 TBW-t durván 6 év alatt érné el, a garancia meg 5 év, + a TBW túllépése nem feltétlen a tényleges íráslimit, bírja akár annak többszörösét is az SSD, vagyis pont nem sok értelme van emiatt aggódni...

(#41482) King Unique válasza tasiadam (#41479) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván NTFS-re, de inkább ne akard előre inicializálni, particionálni, formázni stb. az SSD-t, mert vsz pont találod el a megfelelő párosítást, aztán telepítésnél meg így jársz és amiatt lesz a szívás... :)) Meg sehol nincsen az előírva, hogy telepítés előtt okvetlenül és fixen particionálni, formázni kell a célmeghajtót, pláne hogy BIOS/MBR és UEFI/GPT szerinti telepítésnél egyaránt létrehoz kisebb partíciókat a W10 telepítője (is), ellenben ha totál feleslegesen fixen előre van particionálva és formázva, akkor nem tudja hova létrehozni a céllemezen. Meg azért sem javasolt másik Windows alól matatni rajta, mert ilyenkor szokták egyesek tárolóhelyként beállítani az SSD-t, amiről később megfeledkeznek és nem távolítják el onnan, aztán utána meg azért nem lehet rá telepíteni (példa). Meg ha már Windows 10-telepítés pendrive-ról, akkor azt lehetőleg pl. az alábbi bejegyzésben és hozzászólásban leírtak szerint kellene csinálni, még mielőtt sikerülne nem úgy.
Ja, és ha NVMe SSD, akkor arról támogatnia kell a bootolást az alaplapnak, illetve az UEFI BIOS-nak, meg célszerű UEFI/GPT mód szerint telepíteni a W10-et, bár bizonyos esetekben akár a BIOS/MBR szerinti telepítés is működhet (példa).

[ Szerkesztve ]

(#41483) tasiadam válasza King Unique (#41482) üzenetére


tasiadam
veterán

A masik nvme ssd-mre mar csinaltam. Csak akkor nem tamogatott formatum miatt nem engedte elsore telepiteni. De nem gaz, mert benne lesz a mukodo win10el a 840 evo is, ha gaz lenne vele.
De koszi! A bejegyzest elmentem, nehogy elcsesszem.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41484) King Unique válasza tasiadam (#41483) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ott vagy a fájlrendszer, vagy az MBR/GPT séma nem stimmelt, illetve teljesen törölni kellett volna a célmeghajtót, ha előzetesen már particionálva volt.
A telepítés idejére meg amúgy nem feltétlen kell benne lennie a gépben a másik SSD-nek, mert akkor szokták egyesek a nem megfelelő telepítés és/vagy BIOS-beállítás miatt ezen hibát elkövetni, erről is van szó a linkelt anyagokban. Valamint ha 2 SSD-vel és azon 2 W10-zel lesz használva a gép, akkor Windowsoknál a gyorsindítást (Fast Startup) célszerű majd kikapcsolni, ami nem összekeverendő az UEFI-nél a Fast Boot szolgáltatással.

(#41485) tasiadam válasza King Unique (#41484) üzenetére


tasiadam
veterán

Ugy ertem h opcionalisan lesz ott, ha gaz adodna, akkor formazni az mvme-t. De igen, megprobalom egyeudl formazni. Alig varom h ki es be rskjam a vga-t parszor :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41486) Frawly válasza tasiadam (#41483) üzenetére


Frawly
veterán

Ne particionáld semmivel. Majd a Windows 10 telepítője megcsinálja. Mondom, az NVMe és a SATA SSD-k nem különböznek ilyen szempontból, ugyanúgy be tudnak lassulni, ugyanúgy kell szabad helyet hagyni, ugyanúgy kell rájuk OS-t telepíteni (jó, elvileg az NVMe-n csak UEFI boot támogatott, nagyon ritka kivételtől eltekintve). Egy valamiben térnek csak el az NVMe-k, nem kell kábelezni, meg nem kell nézegetni, hogy megy-e a TRIM vagy az AHCI mód, mert egyik sem lesz releváns.

(#41487) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

Lenne egy 500GB os Kingston A2000 M.2 es ssd m ,4 hónapja raktam vele össze az új gépem ,mennyire normális ha már most 99/100 as hd sentinel szerint?

[kép]

Remélem jó helyre írtam ,köszöntem előre is , :R

(#41488) Hegyirabló válasza TechN7ne (#41487) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hasonló helyzetben vagyok én is, nekem sajnos azt írták, hogy teljesen normális. :(

Aquila non captat muscas.

(#41489) Pyttawrx válasza TechN7ne (#41487) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Teljesen normális. Ssd-nél nem ugyanaz a konsíció mint az ssd-nél. Kb olyan ez mint a kocsinál az 5 év /100e km garancia. Amelyik hamarabb elhön addig van gar, attól még tökéletes a kocsi.

(#41490) King Unique válasza TechN7ne (#41487) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

Vagyis adott a válasz, hogy mennyire normális, meg majd esetleg akkor kell nekiállni aggódni, ha 0% körüli, vagy azt elérő lesz a kondíció. Aztán az A2000 adatlapján 350 TBW van feltüntetve az 500 GB-os modellnél, ellenben jelenleg csak 5,36 TB írás van rajta, ami ehhez képest megint kb. semmi. Sőt, ha 4 hónapra fixen ennyivel számolunk, akkor majd' 22 év mire eléri csak a TBW-t, ami túllépésénél max. a garancia ugrik - ami mellesleg csak 5 év - , ellenben maga az SSD, benne a NAND kibírhatja ennek akár a többszöröse írást is. Vagyis igen, tényleg hatalmas probléma, hogy 1%-ot esett a kondíció 5,36 TB írásnál, ja amúgy nem, nyilván nem az :N De ha ennyire zavar, akkor esetleg vedd ki a gépből és ne használd, nehogy tovább essen, nehogy lemenjen 98%-ra, vagy az alá... :))

[ Szerkesztve ]

(#41491) TechN7ne válasza King Unique (#41490) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a tömör választ.

5 év gari van rá am ,nem is érzékeltem semmi problémát ,csak gondoltam rá lesek.

Köszöntem+1x! :R

(#41492) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok!
Remélem a megfelelő topikba írok.
A mai nap vettem egy Samsung Evo 860 500GB SSD-t tárhely bővítés miatt. A probléma, hogy nem látja a gépem de még csak a BIOS-ba se látom. Cseréltem SATA kábelt és portot is. Ötlet? Esetleg sikeresen elhoztam egy hibás példányt?

(#41493) King Unique válasza Maxxy10 (#41492) üzenetére


King Unique
titán

Ha még csak az OS nem kezelné, ellenben a BIOS-ban látszana, az más. De ha már a BIOS sem detektálja, akkor az gyanús. BIOS-t próbáltál már frissíteni, esetleg másik gép van a közelben, abba téve kipróbálni az SSD-t? Valamint nincs a gépben M.2 PCIe/SATA SSD, az miatt nincsen esetleg letiltva egyik-másik SATA port? + Ha van rá lehetőség, akkor a mostani gépnél esetleg USB-n csatlakoztatva is lecsekkolni.

(#41494) Maxxy10 válasza King Unique (#41493) üzenetére


Maxxy10
addikt

Eddig még nem csinaltam BIOS frissítést de akkor utána nézek, hogy mi a menete.
Egy darab M2-es SSD van a gépben, hol tudom megnézni hogy le van e tiltva port?

(#41495) King Unique válasza Maxxy10 (#41494) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz tudni kellene, hogy pontosan milyen alaplapról van szó és annak a leírásában megnézni. Példák: [link], [link].

(#41496) tasiadam


tasiadam
veterán

Holnap elvileg meglesz a b450m mortar. Varom is veluk :D
[kép]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41497) Graphics válasza tasiadam (#41496) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem fogok tudni aludni ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41498) tasiadam válasza Graphics (#41497) üzenetére


tasiadam
veterán

Amugy most hogy vettem le rohogtem egy sort a gigabyte geniusz nvme hutojen. Asszem 110es a hutoje, es kesz. Ratettem az 512es 2280ra, es ahol latszik h fekete, ott hutotte, de ra is ragadt, konkretan olvadt a thermal pad. Mig a kontroller es a masik NAND nem kapott semmi hutest. De hat mit is vartam toluk.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41499) Maxxy10 válasza King Unique (#41495) üzenetére


Maxxy10
addikt

MSI Tomahawk max b450

Na odáig sikerült eljutni, hogy látom a BIOSba és a eszközkezelőben is. Viszont a my filesba nem látom. Innen hogy tovább? :R

(#41500) Graphics válasza Maxxy10 (#41499) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha Windows alatt használod, akkor először lemezkezelő és ott inicializálni kell, utána tudod formázni.

Ha simán telepíteni akarsz rá, akkor pedig UEFI mód.

Az m.2-esnél , ha SATA-s, akkor 5-6-os port pl lehet tiltva van, így oda hiába dugod.

Gondolom a rendszer fut az m.2-ről, tehát akkor ugrunk vissza a lemezkezelős részre :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.