Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#41751) Biga123 válasza Pyttawrx (#41750) üzenetére


Biga123
addikt

Asrock b450m pro4

Am az SSDOK és az SSD life is csak a második M.2 es WD t mutatja , az NVME SP ssd t nem :(((

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41752) Pyttawrx válasza Biga123 (#41751) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Şzerintem ezt akkor megfejtettük a gyártói * részek :

- 4 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1 and RAID 10), NCQ, AHCI and Hot Plug*
- 1 x Ultra M.2 Socket (M2_1), supports M Key type 2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s) (with Matisse, Picasso, Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge) or Gen3 x2 (16 Gb/s) (with Athlon series APU)**
- 1 x M.2 Socket (M2_2), supports M Key type 2230/2242/2260/2280 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module

*M2_2 and SATA3_3 share lanes. If either one of them is in use, the other one will be disabled.

**Supports NVMe SSD as boot disks
Supports ASRock U.2 Kit

(#41753) Biga123 válasza Pyttawrx (#41752) üzenetére


Biga123
addikt

Nemértem mit is fejtettünk meg?
2 db M.2 slot van , az egyik PCIe, a másik sata , a satás M.2 es slot nyomja ki a SATA3_3 portot, azokon nem lóg semmi.
Szal ezek nek kellene (mennek is) működni egyszerre.

2 db M.2 es ssd van a gépben jelenleg, de ha a satásat kiveszem akkor se változik semmi.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41754) Pyttawrx válasza Biga123 (#41751) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor most már nem is látja? Vagy látja csak lassú, akkor lehet mar itt belekavarodtam vagy a trimet nem látják? 😀.akkor mérj live rendszer alatt, illetve pl samsungnak van nvme drivere, azt tettem fel a ms drivere helyett. Esetleg az nem frissült?

(#41755) gyapo11


gyapo11
őstag

Adva van egy I-Tec Mysafe USB-C M.2 külső ház, benne egy WD green 240 GB-os ssd, és nem megy a TRIM. Asm235CM chip van benne, olvastam fórumban, hogy ezzel megy a trim. Mit kell tenni? A chip firmware-ét cserélni, windows drivert cserélni?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#41756) Biga123 válasza Pyttawrx (#41754) üzenetére


Biga123
addikt

SSDOK és az SSD life nem hozza be a PCIe s nvme ssdt , csak a satás WD t :D
Tehát most ott tartok h a trim et nem tudom leellenőrizni az nvme-s nél.
Az nvme -s 512 es SP ssd olvasásban megvan a 3GB/sec es tempója , csak írásban lassú, 500 -700 MB/sec, létezik h a rátelepített rendszer ennyire lefogja (holnap megliveolom)? A sata M.2 WD SSd teljesen ok hozza a kis szüttyögős 500 MB/sec es tempót . Én külön nem tettem fel drivert , nem is találtam hozzá.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41757) Frawly válasza Biga123 (#41756) üzenetére


Frawly
veterán

Az SSDOK (és nem ismerem, de feltehetőleg az SSD Life) csak SATA-s SSD-ket ismer, értsd, nem feltétlen csak SATA csatisat, de M.2-esből is csak M.2 SATA-sat. Az, hogy ilyen programok nem látják, az semmit nem jelent a működésére nézve.

Az NVMe írásproblémára nem tudok mit mondani. Próbáld első körben teljesen újraparticionálni, és üres állapotban lemérni, ha kell, az NVMe drivert is lecserélve. Ha kell, az UEFI BIOS-ban is matass, a PCIe opciók környékén, hátha lehet valami sebességet váltani rajta.

(#41758) Pyttawrx válasza Biga123 (#41756) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah megértettem, azért nem látják, mert azok satat ismernek csak. Nem kéne neki lefogni ennyire. Várjuk a live eredményt. :)

(#41759) tasiadam


tasiadam
veterán

kérdés, direkt nem a "milyen esesdét fetyek" csoportba kérdezem/írom de
Graphics kolega ajánlata érdekelne főleg: milyen SSD-ket próbált már? Goldenfir, jeston vili, kingdian is. Esetleg SUNBOW?
Akarok rendelni 2-3darab 120-250-est, és amikor kell, akkor beledobni gépekbe. Vagy 120-asból többet. Eladni nem érné meg, mert 4800ért van 120as goldenfir, és nem sok hasznot lehet rátenni, hogy el is vigyék :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41760) Biga123 válasza Pyttawrx (#41758) üzenetére


Biga123
addikt

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41761) Pyttawrx válasza Biga123 (#41760) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Látom, sajnos nem változott és fura is. Még annyit tudsz tenni amit még Frawly kolléga is írt:
"teljesen újraparticionálni, és üres állapotban lemérni, ha kell, az NVMe drivert is lecserélve. Ha kell, az UEFI BIOS-ban is matass, a PCIe opciók környékén, hátha lehet valami sebességet váltani rajta."
Ha ez megoldható tedd meg és ha így sem hozza a várt értéket, akkor ha van még rag rá, akkor gariztasd.
Fuss egy kört, akár bios frissítés, vagy driver szinten is. Plusz ha van lehetőséged másik gépbe/laptopba kipróbálni, azt is tedd meg

(#41762) Raymond válasza Pyttawrx (#41761) üzenetére


Raymond
félisten

Nem a kollega az elso ezzel a problemaval, mar regebben letezik de en meg 100% konzisztens megoldas nem lattam. [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41763) Biga123 válasza Pyttawrx (#41761) üzenetére


Biga123
addikt

Alvasási értéket hozza, tehát a bios beállítást kizárnám. Ott is turkáltam már + volt downgrade / upgrade de semmi változás. De a CrystalDiskInfo szépen mutatja a 4x es pci e -t.
Inkább nekem is a Trim gyanús, hisz random 4K ban beelőzi a szekvenciálisat ami azért több mint furcsa. :W

NTFS DisableDeleteNotify = 0 (Disabled)
ReFS DisableDeleteNotify = 0 (Disabled)

OS oldalról elvileg OK.
Van rá más mód h leellenőrizzem?
NVME drivert honnan tudok szerezni ? elvileg ez már built in a win 10 ben ..
A samsungos nem megy fel hisz nem samu.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41764) Pyttawrx válasza Biga123 (#41763) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze ne a samsung drivert tedd fel, nem is ezt mondtam, hanem a saját ssd gyártói oldaláról leszedett drivert, ha van. A windows saját driverei sok esetben.... hagyjuk kategória. Én minden esetben az adott hardver gyártói oldláról leszedett drivereket használom, és tiltani is szoktam a win drv update-t, amennyiben szükséges.

Még valami, lehet volt már, de egy sentinel képet lökj már fel légyszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#41765) Pyttawrx válasza Raymond (#41762) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én még nem találkoztam ilyennel, ha megy a trim, meg normálisan fel van rdiverezve, (akár még a beépített win driverrel is), akkor azért ettől jóval többnek kellene lennie. Itt jön be amit te írtál, hogy egyértelmű jó vagy 100%-os megoldás nincs. Ezért kellene kizárni a hardver hibát, azzal amiket itt javasoltunk

(#41766) Biga123 válasza Pyttawrx (#41764) üzenetére


Biga123
addikt

szerk : Jogos

Gyártói oldalon nem találtam drivert .. :(((

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41767) Laccoss válasza Biga123 (#41766) üzenetére


Laccoss
addikt

Áttekintésnél nézd, egyébként meg ha nem xp-t használsz, akkor van trim.

(#41768) zizidor válasza Biga123 (#41766) üzenetére


zizidor
senior tag

Én úgy tudom, az NVMe-nél alap dolog a trim, nem kérdés hogy megy vagy sem.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#41769) Raymond válasza Biga123 (#41766) üzenetére


Raymond
félisten

A TRIM az SATA parancs, az NVMe-nel ugyanez mas parancsokkal mukodik de alapbol van, ezt mar ott nem kell nezegetni.

NTFS DisableDeleteNotify = 0 (Disabled)

Ez a masik hozzaszolasodbol egyebkent azt jelenti hogy a TRIM be van kapcsolva es aktiv. A TRIM kikapcsolasa (DisableDeleteNotify) van kikapcsolva, ergo a TRIM aktiv.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41770) Biga123 válasza Raymond (#41769) üzenetére


Biga123
addikt

Igen, ezért nem értem hol a tempó szekvenciális írásnál. :F

Szerk :
izé... :F :F

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41771) Doky586 válasza Biga123 (#41766) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NVME drive nál nincs értelmezve trim.. az csak SATA lemeznél van.

(#41772) ubyegon2 válasza Biga123 (#41770) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha van egy pendrive-od kéznél, egy live Linux alatt pár terminalos parancsot lefuttatsz, annyit megér a megbizonyosodás. ;)

NVME SSD meghajtók - ellenőrzés Linux alatt: align, TRIM, hőmérséklet

(#41773) Biga123 válasza ubyegon2 (#41772) üzenetére


Biga123
addikt

Csak ezért most nem volt kedven Linux distrót letölteni.
De elvileg ezek nind rendben vannak.:


Meglepődtem volna ha nem ok , mindíg win telepítő alól particionálok, pont ezért .

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41774) Pyttawrx válasza Biga123 (#41773) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem ez hibás. De igen linuxolj egyet :)

(#41775) Biga123 válasza Pyttawrx (#41774) üzenetére


Biga123
addikt

Mért hibás ? Hisz mind2 offset osztható 4096 -al .
AS is zöld .

szerk : mea culpa :D (de az offset maga is ilyen formátumban van :D)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41776) Doky586 válasza Biga123 (#41773) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gagyi a számológéped kijelzése. Mindenkit megtéveszt..!

(#41777) Pyttawrx válasza Biga123 (#41775) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor vagy csinálj egy linux tesztet is a javasoltak szerint vagy fogadd ez most ilyen.

(#41778) Doky586 válasza Biga123 (#41775) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne aggódj, minden rendben.

(#41779) Biga123 válasza Pyttawrx (#41777) üzenetére


Biga123
addikt

köszi :C
Ha ugyanazt meg tudom nézni win alatt minek bohóckodjak linuxal?
Ja mert az van a silabuszban, hogy annak mit kell kiírni. értem
De ha más úton , ugyanazt meg lehet nézni az már nem jó?
Félreneértsd , tök jófejek vagytok h próbáltok segíteni, csak nem jutok 1 ről 2 re
Az meg h kinullázom a lemezt és mondjuk fél év múlva megint itt tartok nem opció.
(de kénytelen leszek megcsnálni ) De ha akkor is ugyanez lesz , akkor megint ugyanitt vagyok :D csak elb@sztam fél napot .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41780) ubyegon2 válasza Biga123 (#41779) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem se szánj rá 10 percet, ha már 26 órája megy a thread cc 40 hsz elment erre....főleg ha ennyire tudod, hogy Linux CLI is ugyanazt az eredményt dobja, mint a Windows csicsás GUI appjai. Így marad, amit javasolt kolléga legutóbb, ez van, ez így működik. ;]

Nem értek a WIndowshoz, de miért írják sokszor, ha valaki berak egy eredményt, hogy nézd meg még ezzel is meg azzal is..... :Y

[ Szerkesztve ]

(#41781) Pyttawrx válasza Biga123 (#41779) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Te se értsd félre, de a javasoltak kb felét csináltad meg, így látatlanban szerintem többet nem tudunk (legalábbis én nem), bele kéne tenni másik lapba, vagy notiba, linux-al is kellene tesztelni, plusz végső esetben kinullázni, ahogy írtuk, amég ezek nincsenek meg addig csak körbe-körbe jársz, és ahogy írta ubyegon2 kolléga "Szerintem se szánj rá 10 percet, ha már 26 órája megy a thread cc 40 hsz elment erre...."
Remélem sikerül megoldani a problémád, és bármi kérdés van ezeken felül bátran keress/írj, ha tudunk segítünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#41782) Biga123 válasza ubyegon2 (#41780) üzenetére


Biga123
addikt

xubuntu@xubuntu:~$ sudo parted /dev/nvme0n1
GNU Parted 3.3
Using /dev/nvme0n1
Welcome to GNU Parted! Type 'help' to view a list of commands.
(parted) p
Model: SPCC M.2 PCIe SSD (nvme)
Disk /dev/nvme0n1: 512GB
Sector size (logical/physical): 512B/512B
Partition Table: gpt
Disk Flags:
Number Start End Size File system Name Flags
1 1049kB 556MB 555MB ntfs Basic data partition hidden, diag
2 556MB 660MB 104MB fat32 EFI system partition boot, esp
3 660MB 676MB 16.8MB Microsoft reserved partition msftres
4 676MB 512GB 511GB ntfs Basic data partition msftdata
(parted) align-check
alignment type(min/opt) [optimal]/minimal? o
Partition number? 1
1 aligned
(parted) align-check
alignment type(min/opt) [optimal]/minimal? o
Partition number? 2
2 aligned
(parted) align-check
alignment type(min/opt) [optimal]/minimal? o
Partition number? 3
3 aligned
(parted) align-check
alignment type(min/opt) [optimal]/minimal? o
Partition number? 4
4 aligned
(parted)
:C

Pyttawrx
Nem nem tudom betenni másik gépbe . De igen ez lenne az én első tanácsom is másnak. Megnéztm már usb ről bootolva , szinte mindent leellenőriztem. Allinálás is rendben winnel is és linuxal is .
Eddig csak a kinullázást és a másik gépben próbát nem csináltam meg .

(sent from xubuntu) :DDD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41783) ubyegon2 válasza Biga123 (#41782) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super! Na ugye, hogy mennyivel nyugodtabb így. ;] Ha már ott vagy, az ebben lévő pár sebességmérést is megcsinálhatnád!

(#41784) Biga123 válasza ubyegon2 (#41783) üzenetére


Biga123
addikt

xubuntu@xubuntu:~$ sync; dd if=/dev/zero of=tempfile bs=1M count=1024; sync
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB, 1.0 GiB) copied, 0.261978 s, 4.1 GB/s
xubuntu@xubuntu:~$ dd if=tempfile of=/dev/null bs=1M count=1024
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB, 1.0 GiB) copied, 0.0802918 s, 13.4 GB/s
xubuntu@xubuntu:~$ sudo /sbin/sysctl -w vm.drop_caches=3
vm.drop_caches = 3
xubuntu@xubuntu:~$ dd if=tempfile of=/dev/null bs=1M count=1024
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB, 1.0 GiB) copied, 0.0712906 s, 15.1 GB/s
xubuntu@xubuntu:~$ sudo hdparm -Tt /dev/nvme0n1
/dev/nvme0n1:
Timing cached reads: 32538 MB in 2.00 seconds = 16292.81 MB/sec
HDIO_DRIVE_CMD(identify) failed: Inappropriate ioctl for device
Timing buffered disk reads: 3772 MB in 3.00 seconds = 1257.24 MB/sec
xubuntu@xubuntu:~$

Na eztbogozdki :D irreaális 15GB/s es eredmények :D Ramdisken mértem ilyet :D

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41785) ubyegon2 válasza Biga123 (#41784) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen jó ez, van ugyan egy failed érték meg lehet, hogy optimalizálni kéne a parancssorokat NVME-re*, de szerintem azzal az SSD-vel semmi gond nincs. Mondtam már, hogy nem egy Samsung? ;]

*ja, szóval ez Sata optimalizált, de nem értek hozzá, a leírásban konkrétan leírják mi mit miért mér, de valamelyik sorban van egy logikai bukfenc, egy fórumtárs hívta fel anno a figyelmem rá. De talán nem is befolyásolja a konklúziót, jó az SSD csak ilyen.

15GB/s es eredmények

Hát Te aztán semminek nem tudsz örülni! :D Ilyen gyors Linux alatt a faja kis SSD, nem baj az.

Itt van némi mélyebb szakmai korrekció még.

time sh -c "dd if=/dev/zero of=testfile bs=100k count=1k oflag=sync"

ez a parancs már valami tisztított eredményt dob, ahogy azt a kolléga roppant egyszerűen leírta.

[ Szerkesztve ]

(#41786) Pyttawrx válasza Biga123 (#41784) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A linuxhoz már ilyen szinten nem értek, de annyit ebből látok, hogy szerintem ez így rendben van. Talán a kdisk progi vagy mi van linuxra. Ha még van kedved, azt megpróbálhatod.

(#41787) King Unique válasza Biga123 (#41784) üzenetére


King Unique
titán

Ezek a 15 GB/s értékek nyilván irreálisak még NVMe SSD-nél is, ott vsz a RAM cache miatt lett ennyi. :))
Ha a CrystalDiskMark tesztjével akarod összehasonlítani, akkor hasonló programként ott van Linuxra a KDiskMark, meg további grafikus programként pl. a Disks, lásd ezen leírást.

(#41788) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#41786) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De igazad van, a CDM analogja a Kdiskmark! Na az jó ötlet valóban. :K

(#41789) Biga123 válasza Pyttawrx (#41786) üzenetére


Biga123
addikt

Hát én nemtudom milyen értékeket adott ez most vissza ..
Eleve usb ről bootoltam. 2 disk van a gépben.
Az első parancsokban nincs is beparaméterezve h melyik disken mérjen.

Csak ebben van az nvme diskre vonatkozó infó:
xubuntu@xubuntu:~$ sudo hdparm -Tt /dev/nvme0n1
/dev/nvme0n1:
Timing cached reads: 32538 MB in 2.00 seconds = 16292.81 MB/sec
HDIO_DRIVE_CMD(identify) failed: Inappropriate ioctl for device
Timing buffered disk reads: 3772 MB in 3.00 seconds = 1257.24 MB/sec
xubuntu@xubuntu:~$

A többi a DEV/null-on mért :D vagy a "zero" lenne a boot disk?

Sajna a Linuxhoz én is tök vagyok

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41790) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Sziasztok,
Sejtem ez a hőmérséklet nem annyira menő... :-(
Notiban (ASUS TUF FX506UI), hogyan és mivel lehet hatékonyabban hűteni szegény Sabrent-et? Nyilván az nem volna gond, ha a burkolatot vissza lehetne szerelni... (A minimum érték nem annyira érdekes mert a teszt már futott amikor monitorozni kezdtem, amúgy olyan 40 fokos max)

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#41791) Biga123 válasza King Unique (#41787) üzenetére


Biga123
addikt

Igazából pont ezért zárkóztam el a linuxtól mert rühhellem terminálban bütykölni, mivel live rendszeren vagyok nem nagyon akar telepiteni repoból semmit. És most kaptam vissza egy értelmezhetetlen valamit amivel kb megmértem a memória a sebességet.
Szal köszi srácok.
"szerintem is rendben van" :R
Várok egy vin update re hátha :D
És utólag is elnézést , hogy telespam eltem a fórumot

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41792) King Unique válasza gyapo11 (#41755) üzenetére


King Unique
titán

Mármint erről a külső házról van szó? :F

Ha igen, akkor egyrészt a gyártó weboldalán + a termék adatlapján sehol nincs említés az UNMAP (TRIM) biztos támogatásáról, vagyis lutri. Ha olyan külső ház kell, aminél biztosan működik, akkor eleve olyat kellett volna venni, aminél a gyártó is világosan feltünteti, lásd pl. az AXAGON kínálatát, ott M.2 SATA USB-C kivitelben az EEM2-U3C modellt.
Másrészt mi alapján állítod, hogy nem működik, letesztelted (+)? :F Aztán milyen Windowson próbálod? Ha esetleg legacy, EOL W7, akkor annál eleve felejtős, mivel az UNMAP parancs működésének feltétele az UASP csatlakozás és adatátviteli mód, ami Windowsok esetében natívan csak 8, 8.1, 10 rendszereknél támogatott.

(#41793) ubyegon2 válasza Biga123 (#41791) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazából pont ezért zárkóztam el a linuxtól mert rühhellem terminálban bütykölni,

Már rég nem kell terminalban bütykölgetni a modern Linuxokon, csak lehet. Célszerű, hasznos, etc...annyit kell itt is, mint Winen kb.

Viszont az a gyanúm, hogy ez a mérés sorozat éppen nem live-ból az igazi, legalábbis nekem nem volt hajlandó mérni, szóval bocsi. Nincs kedved feldobni inkább a Linuxot, megvan max 10 perc alatt! ;]

itt írja is, hogy így nincs kedve mérni:
Inappropriate ioctl for device

[ Szerkesztve ]

(#41794) Biga123 válasza ubyegon2 (#41793) üzenetére


Biga123
addikt

Nade akkor az nvme re kéne "feldobni" a linuxot ..
Ergo kinullázom az egészet. és ugye nem linuxal akarom használni ezt a sz@rt.
Tehát akkor se vagyok beljebb ha linuxon ok , hiszen nekem win en kell a sebesség :D
A lassúság meg szerintem nem garis ok , azzal úgy elhajtanak mint a sicc.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41795) King Unique válasza Biga123 (#41791) üzenetére


King Unique
titán

Tudtommal a Linux live rendszeren is lehet programokat telepíteni, előtte netet csiholni stb., max. a KDiskMark esetében aszem (?) Ubuntu vonalon legalább 20.04-es verzió kell az egyes függőségek miatt. Illetve ott is az SSD reális írási sebességét kellene tesztelni, nem az olvasást, meg hogy a RAM cache mennyit dob rajta. :D
Egyébként visszaolvasva a legelső hozzászólásodig, ott az AS SSD Bechmark szerint ok volt a szekvenciális írási sebesség is. Az, hogy a CDM mást mutat, az egy dolog, de ha az előbbi + pl. az ATTO, valamint a Windows saját teljesítménytesztje (WinSAT) szerint is oké az írási sebesség, akkor a CDM mérésénél nem stimmelhet valami. + Ha van rá lehetőség, akkor ugye lehetőleg üresen és nyugalmi állapotban kellene tesztelni az SSD-t, nem 3/4-ed részéig telemásolva és aktív használat közben, mert úgy nem feltétlen fogja hozni a gyári maximumokat.
Aztán nem derült ki az sem, hogy milyen Windows 10-verziót használsz, az naprakészre van-e a frissítve, a megfelelő illesztőprogramok lettek-e telepítve Windows Update-en / manuálisan a hardvergyártó weboldaláról letöltve, stb.

(#41796) Pyttawrx válasza ubyegon2 (#41793) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Live alol nem megy a kdisk?

(#41797) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#41796) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem, de megnéztem most, hogy jól emlékeztem-e, ezt írja ki live alatt:

(#41794) Biga123

Csak live alól nem megy, másik meghajtóról már ki lehetne választani az NVME-t. :K Ha szerencséd van! ;]
De ha később is azt a spyOS-t akarnád használni, akkor tényleg nincs sok értelme Linux alatt csodálni a sebességét. (a RAMDISK-nek) :DDD

(#41798) Pyttawrx

;)

[ Szerkesztve ]

(#41798) Pyttawrx válasza ubyegon2 (#41797) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:R Köszi

(#41799) Biga123


Biga123
addikt

C:\WINDOWS\system32>winsat disk
Windows System Assessment Tool
> Running: Feature Enumeration ''
> Run Time 00:00:00.00
> Running: Storage Assessment '-ran -read -n 1'
> Run Time 00:00:00.11
> Running: Storage Assessment '-seq -read -n 1'
> Run Time 00:00:01.09
> Running: Storage Assessment '-seq -write -drive C:'
> Run Time 00:00:00.88
> Running: Storage Assessment '-flush -drive C: -seq'
> Run Time 00:00:00.25
> Running: Storage Assessment '-flush -drive C: -ran'
> Run Time 00:00:00.25
> Dshow Video Encode Time 0.00000 s
> Dshow Video Decode Time 0.00000 s
> Media Foundation Decode Time 0.00000 s
> Disk Random 16.0 Read 370.96 MB/s 8.1
> Disk Sequential 64.0 Read 2392.02 MB/s 9.1
> Disk Sequential 64.0 Write 1856.95 MB/s 9.0
> Average Read Time with Sequential Writes 0.054 ms 8.9
> Latency: 95th Percentile 0.071 ms 8.9
> Latency: Maximum 0.272 ms 8.9
> Average Read Time with Random Writes 0.054 ms 8.9
> Total Run Time 00:00:02.64

:W

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41800) Pyttawrx válasza Biga123 (#41799) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D Csak jó az a write :D :C

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.