Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#42401) King Unique válasza lenoma (#42396) üzenetére


King Unique
titán

Itt most az lenne a lényeg, hogy a klónozás után bebotoljon a célmeghajtóra klónozott Windows és annál ne jelenjen meg, ne kapjon meghajtóbetűjelet a rendszer számára fenntartott partíció, nem az hogy Windows alól klónozva mi van egyik/másik meghajtónál.
Egyébként meg nem meglepő módon a meghajtóbetűjel elvétele (+ külső programmal is lehet), vagy esetleg a kötet rejtetté (hidden) tétele (+ külső programmal is lehet) stb. ilyenkor a megoldás, mármint ha tartós az állapot és pl. újraindítás után is fennáll.

[ Szerkesztve ]

(#42402) Reaper


Reaper
őstag

Sziasztok, vettem egy egy A2000 1tb NVME SSD-t, beraktam az alaplapomba, MSI Z97 Gaming 5 és semmi nem történik. Se a biosban nem látom sehol, sem a windowsban a disk managernél. Olvastam máshol, hogy valakinek volt ilyen gondja samsunggal, annak ajánlottak NVME drivert és az megoldotta, letöltöttem én is, de az én cuccaimmal nem megy a telepítő se. Van esetleg kingston driver, Win 10-re? Tudom fel kéne ismernie, de nem teszi.
Ma kb egész nap fórumokat bújtam ezzel kapcsolatban és nem sikerült megoldani. Már áttoltam a win 10et GPTről MBR-re is, bios hozzá állítva, hátha, de semmi. FW a legutolsó, ami van rajta, valami 2016os.

(#42403) Imy válasza Raymond (#42400) üzenetére


Imy
veterán

A problémajelentésekben nem jelenik meg a kékhalál.

(#42404) Reaper válasza Reaper (#42402) üzenetére


Reaper
őstag

Esetleg erre a JM2_1-re kéne jumpert rakni?

(#42405) lenoma válasza King Unique (#42401) üzenetére


lenoma
aktív tag

Köszönöm. A lemezkezelés-sel próbálkoztam, de ott csak súgót kínált fel lehetőségként. A minivel ment.

(#42406) Imy válasza Imy (#42399) üzenetére


Imy
veterán

Erre még valakinek valami ötlete? A rendszer nem naplózta a leállásokat, nem látni.

(#42407) Graphics válasza Reaper (#42404) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

UEFI beállításokon szerintem módosítani kellene.

Én ma szívtam ,igaz frissebb lappal, de ha jók az emlékeim Z170-nél is állítani kellett, hogy megjelenjen BIOS-ban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42408) Reaper válasza Graphics (#42407) üzenetére


Reaper
őstag

Az a baj, hogy sejtem mi lehet a gondja, de nem tudom, hogy lehetne ezen állítani. Más lapokon van M.2 módja a pci-e-nek, itt viszont nem találok ilyesmit.
Ilyen opciók vannak csak:
[kép] [kép] [kép]
Ez meg maradék, hátha segít: [kép] [kép]
A Kingston oldalán ez van interfacehez írva:
Interface: NVMe™ PCIe Gen 3.0 x 4 Lanes
Az MSI alaplap oldalán meg ez:
PCI-E GEN: Gen3 (16,0,0), (8,8,0), (8,4,4)
M.2 SLOT: 1x 2280 Key M(PCIe Gen2 x2/SATA)

Mire kéne állítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#42409) Krystal_s válasza Raymond (#42380) üzenetére


Krystal_s
addikt

és Graphics:
Pyttawrx:
King Unique
:

Köszönöm.
Olvastam, hogy a kondíció a ráírt adatmennyiség hatására folyamatosan csökken, de úgy tudom olyan 1 TB után szokott csökkenni 99-re.
Átklónoztam a korábbi lemezem adatait, plusz pár dolog és így lett 400GB 4 nap alatt, ami miatt még korainak tartom a csökkenést.
Tudom, hogy x hónap használat után ez teljesen normális lenne, de már 4 nap alatt? :F 400 GB egyszeri másolás a beszerelés napján, majd csak szinte üresjáratban volt a gép, mert a böngésző a memóriába ír. Tehát nem mondhatnám, hogy aktívan használtam.
Elfogadom, ha így marad, de azért ha pl hetente esik 1%-ot úgy, hogy én szinte semmit nem másolgatok külön, csak rendszerfolyamatok vannak, akkor nem tudok nyugodt lenni.

(#42410) Raymond válasza Krystal_s (#42409) üzenetére


Raymond
félisten

Attol fugg a gyarto hogy szamol. Vannak amik csak akkor 100% amikor nincs rajtuk semmi es lefele kerekitenek igy az elso iras utan mindjart 99-et mutatnak de ez ahogy mar irva volt lenyegtelen.

Tuti hogy nem fogod megallni, de az lenne a legjobb ha nem neznel ra csak majd husvet korul megint ;)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42411) Krystal_s válasza Raymond (#42410) üzenetére


Krystal_s
addikt

Értem és igyekszem nem foglalkozni vele. 1-2 hétig akartam csak figyelni. :B

Az utóbbi pár hónapban állandóan figyelnem kellett egy lemezt, ami még most is 100%-os, de 1-2 havonta olvasási hibákat jelzett (több milliót) szinte nulla lemezaktivitás mellett. A kondíció 100%-ról 0% lett és még a Windows is jelzett, hogy cseréljem....DE pár perc után eltűntek a hibaszámok, kondi 100% lett mintha mi sem történt volna és 1-2 hónapig 0 hiba volt. Semmi lassulás, semmi hiba, csak 1-2 havonta a jelzés.
Több komolyabb tesztet futtattam (minden szektort átnéztek) és soha semmi hibát nem találtak.
Állandóan figyelnem kellett és most sincs semmi baja, de belefáradtam és inkább lecseréltem.

[ Szerkesztve ]

(#42412) Pyttawrx válasza Krystal_s (#42409) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem fog hetente 1%-ot esni :).
Tényleg nem kell ettől így félni.

(#42413) ubyegon2 válasza Krystal_s (#42411) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg értelmetlen figyelni, sok új SSD-nél már valóban minimális terhelés után esik egy százalékot. A régebbi SSD-knél ez nem volt így, az Intel 520 120GB SSD-met 4 éves korában néztem meg második alkalommal, akkor még 100%-os volt, igaz csak 7TB adat volt ráírva mindennapos használat mellett, de ezt persze letöltésre nem használtam.

(#42414) Krystal_s válasza ubyegon2 (#42413) üzenetére


Krystal_s
addikt

Úgy emlékszem neked is van ilyen 860 evo. A tiédnek mikor kezdett csökkenni a kondíciója? Most milyen állapotban van? Mennyi a SMART 177 Wear leveling count?

[ Szerkesztve ]

(#42415) Maelephant válasza Krystal_s (#42414) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szia,

több éves 1 TB 860 Evomnál 177-es adat Current/Worst: 98, Raw data: 25, TBW: 20,7 TB (rendszerlemez)
egész friss 4 TB 860 Evomnál Current/Worst: 100, Raw data: 0, TBW: 3,01 TB
és szintén régebbi 1 TB 850 Evomnál Current/Worst: 99, Raw data: 8, TBW: 6,4 TB

(#42416) ubyegon2 válasza Krystal_s (#42414) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyszer néztem meg, akkor eszerint 100%-os volt, 177 napot ír a program, de ez a folyamatos üzemre ért, valóságban több napos volt.

Mennyi a SMART 177 Wear leveling count?

Ezt megnézem holnap, mert elő kell keresnem a 860 EVO-t nincs most gépben, a smartctl -x /dev/sda parancs kimenetét rakom majd be, abban %-os életciklus érték nincs, ezt csak a HDS szereti, de abban elég speciális mutatókból számolja ki a program, lehet nem is célszerű ezt így jeleznie. Mondani nem mond semmit az az érték, max idegesíti a usert legtöbb esetben.

Lehet megnézem a HDS-sel is, van-e változás, bár mostanában a mérete miatt nem nagyon használom, inkább tartalékban van, párom gépébe rakom, ha valaha hozzáférek, mert abban elég régi és kicsi is a Fury 120GB-os SSD. Ha a WD Blue 3D 500GB kezd kicsi lenni, lehet 1GB-os 860 EVO-t rakok az Elitebookba. Bár az én alap felhasználásomhoz a WD Blue 3D bőven elég lenne.

(#42417) lenoma


lenoma
aktív tag

Egy SAMSUNG PM991 256GB NVMe van a rendszer.
Idle hőfok 46C, de ha telepítek 65-70C-re felmegy, ám 100+GB másolásánál 80C fölé.
Amikor 60C-t írt ki kézzel megfogtam és csak kicsit volt melegebb a kezemnél.
Rosszúl jelzi ki?
Most nincs rajta még borda. Ha leszedem a matricát róla és úgy teszem fel a hűtöt azzal nyerhetek néhány minusz fokot?

(#42418) DonDragonka válasza lenoma (#42417) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ez egy notiban van? Mert elég magas volt nekem is a mind az alapjárati mind a terheléses hőmérséklet. Aztán vettem "csoda" Graphene(amazon.de-ről) bordákat és azóta béke van. Matrica ugyan nem hőhíd, de ha garancia matrica, akkor az maradjon rajta(legalábbis a gari idő végéig). Max 2 fokot ha jelent hogy rajta van(igaz? kérdem a nálam profibbaktól, én csak olvastam erről, de nincs tapasztalatom). Nekem mondjuk Sabrent cuccom van és ott a jó mérnökök gondoltak az ilyen utólagos igényekre is, és a garancia matrica a hátulján (ahol nincs chip) van.
A képen a második sorban lévő Sabrent egy igen ramaty helyen van a notiban, zéró szellőzés vagy rés a házon azon a környéken, borda nélkül abban a slot-ban 81 fokig is eljutott terhelés mellett. Ja és ez az eredmény úgy jött ki, hogy az adott NVMe-n az adott teszt (PEAK+mix) 2x egymás után lett futtatva... ;]

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#42419) Doky586 válasza DonDragonka (#42418) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Matrica ugyan nem hőhíd, de ha garancia matrica, akkor az maradjon rajta"

Hogy rögzíted a bordát ha rajta a matrica..?

(#42420) Krystal_s válasza Maelephant (#42415) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, köszönöm szépen, hogy megnézted.

ubyegon2: Köszönöm.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#42421) DonDragonka válasza Doky586 (#42419) üzenetére


DonDragonka
őstag

Azokhoz a bordákhoz amiket rendeltem, küldtek egy egy szilikon, vagy szilikonszerű hőhidat és 3db hőálló, tartós(legalábbis ez a promóciós duma) gumi gyűrűt. Nyilván vannak kétségeim a gumikkal kapcsolatban, de majd az idő megmutatja mire képesek.
Ezekkel így néz ki a mutatvány, a borda 3mm-es:

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#42422) Dagaddt válasza Pyttawrx (#42397) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

E szerint pedig amit linkeltél nem lehetne a két bevágással NVMe-s.pedig az. Papír szerint és még is B+M es.

D°°ci

(#42423) Doky586 válasza DonDragonka (#42421) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Így OK.
Arra gondoltam ha valami öntapadós azt úgyse bírnád máshogy leszedni az ssd-ről csak ha letéped, ez igy simán levehető róla. :K

(#42424) Pyttawrx válasza Dagaddt (#42422) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

??? te mit olvasol?? :D
bemásolom akkor:

M.2-es SSD-ből sokféle létezik, de leginkább az alábbi típusokkal találkozhatunk:
- SATA3 vezérlő két bevágással ellátott csatlakozás (Type B+M) (Ezek a betűjelek függetlenek a fenti képtől, csak a csatlakozóra vonatkoznak.)
Akkor érdemes ilyet venni ha:
- kábeleket, helyet akarunk spórolni.
Sebességben nem nyerünk semmit, mert ugyanakkora, mint a sima SATA3-as SSD-ké. Az alaplapod vezérlőjétől függően viszont ezek a konnektorok osztozhatnak a lapod többi („hagyományos”) SATA3 csatlakozójával a sávszélen, de egyes lapok le is tilthatnak egy hagyományos SATA3 portot. Sok SATA-s eszköz használata esetén ezt érdemes az alaplap leírásában ellenőrizni.
- AHCI vezérlő, PCI-E interface; létezik (Type B+M) PCI-E x2 és (Type M) csatlakozású
- NVMe vezérlő, PCI-E interface; egy bevágással ellátott csatlakozás (Type M)
Akkor érdemes ilyet venni ha:
- ki tudjuk használni és szükségünk is a magas szekvenciális sebességre, pld videóvágás napi szinten.
- kábeleket, helyet akarunk spórolni.
Sebességben nem nyerünk semmit, mert oprendszer alatt nem észrevehető a sima SATA3-ashoz képest a tesztprogramokban mérhető sebességkülönbség. Játékbetöltések esetén 1-2 másodpercet nyerhetünk csak.
Melegedéssel számolni kell e típusok esetén, ezért vagy eleve hűtőbordást vegyünk vagy csak jól szellőző házba tegyünk.
Meg kell említeni, hogy az AHCI vezérlős típusok relatív rövid ideig voltak kaphatóak, kihaltnak tekinthetők. :R

Az összefoglalóban van

(#42425) lenoma válasza DonDragonka (#42418) üzenetére


lenoma
aktív tag

PC-be került, szerintem notiból kiszedett.
Az https://www.usanotebook.hu/ oldalról van.
Néhány gyártónál olvastam, hogy az alapból hőszigetelő matrica helyett hővezető rézlapot is tesznek a matricába, bár a hatékonyságát nem tudom.
Rendeltem már rá Jonsbo hűtőt külföldről addig a hétvégén teszek rá egy nagyobb IC hűtőt.

(#42426) DonDragonka válasza lenoma (#42425) üzenetére


DonDragonka
őstag

Sabrenteken is van ilyen gyári "hűtés" de mint látható igazából csak jól néz ki de nem hatékony, hogy is lenne az, hiszen csak egy kb 0,5mm-es alu lapocska.
IC hűtő bevált? Jobb lett?

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#42427) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Egy ilyen laptopot gondoltam felturbózni ssd-vel. 500-as hdd van most benne. Kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek ezzel a laptop-típussal tapasztalata, ilyen téren?
Látványos javulást hoz konkrétan ebbe a gépbe, konkrétan ilyen procival egy ssd? Vagy a proci így is úgy is megfogja?
Lenne az ssd-nek (átlagos, mindennapi használattal) egyértelműen érezhető sebességelőnye ENNÉL a laposnál?

[ Szerkesztve ]

(#42428) kutga válasza liszi70 (#42427) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem mindenképpen van értelme a cserének.

Let the Zone take me if I am.

(#42429) Pyttawrx válasza liszi70 (#42427) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pont tegnap tettem egy gyengébb HP 15xxx gépbe egy ssd-t, és igen sokkal jobb sikamlósabb lett, pedig itt most csak klónoztam. Ebbe én még ha lehet tennék egy 4gb-os ramot, illetve ssd-ből, a 2,5 WD BLUE 3D-t vagy ha olcsóbb szegmensbe gondolkodsz, akkor pedig Patrior Burst. Mindkettőt használom napi szinten nincs velül gond.

U.i.: A másik topikba tedd fel legközelebb, a Milyen SSD-t vegyek topik. Ennek az lesz a megfelelő topikja :) Köszönöm

(#42430) liszi70 válasza Pyttawrx (#42429) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

Ismerem azt a topikot, de mivel a kérdés nem az, hogy milyen ssd-t vegyek, hanem hogy vegyek-e, így úgy gondoltam, itt van jó helyen. :D

Pont egy 250-es WD Blue-t néztem ki. :) (Nekem is az van az asztalimban, csak 500-as.)

RAM: Persze, tudom, nincs az a ram mennyiség, ami ne jönne jól, de egyelőre az ssd a prioritás, valószínűleg az hoz a legtöbbet gyorsulásban. (Az hoz a legtöbbet gyorsulásban?)

#42428 kutga

Köszönöm!

(#42431) Pyttawrx válasza liszi70 (#42430) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen az ssd lesz látványosabb mindenképpen. :)

(#42432) kutga válasza liszi70 (#42430) üzenetére


kutga
nagyúr

Inkább 500-ast vegyél, jobban megéri.

Let the Zone take me if I am.

(#42433) lenoma válasza DonDragonka (#42426) üzenetére


lenoma
aktív tag

5cm-es IC hűtőt tettem rá. 10C minusz átlagban.
Idle 40C, Másolás 55-60C.
Az IC ragasztócsikja rajta fogja tartani a hűtőt, vagy egy idő után levállhat?
Pont a GPU-ra potyogna.

(#42434) BTom1970


BTom1970
tag

Van a laptopban a régi HDD-m. Új SSD a DVD helyén lenne a telepítés idejére. Mert napokig eltarthat még működő rendszer épül fel az új telepítésben. Használnám a régi és az új telepítést is.
Inkább a HDD-t tegyem a DVD helyére és az SSD legyen a "fő" helyen? Úgyis később is ez lenne a végleges helye? Tehát van valami jelentősége, hogy HDD / SSD közül melyik hol van?
Boot-nál úgyis lehet választani, hogy mi induljon.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#42435) Graphics válasza BTom1970 (#42434) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van , sebességben különbség.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42436) BTom1970 válasza Graphics (#42435) üzenetére


BTom1970
tag

Telepítès idejére SSD az elsődleges helyen. HDD teljesen kivéve. Valahol olvastam, hogy a "boot szektorok megkeveredhetnek" vagy valami ilyesmit.
Majd a telepítés után úgyis a HDD az ultrabay-ben lesz. Onnan is tud majd boot-olni, mert az új rendszer még napokig nem lesz meg, mire mindent betelepítek.
(Valami másodlagos célra fogom használni a jelenleg 13 bad sectoros HDD-t, filmek, letöltések.)

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#42437) ubyegon2 válasza Krystal_s (#42414) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megtaláltam a 860 EVO-t külső házban, szerencsére hajlandó volt a HDS így is megnézni:

root@MintCbeta-8570p:/opt# ./HDSentinel
Hard Disk Sentinel for LINUX console 0.17x64.8556 (c) 2017 info@hdsentinel.com
Start with -r [reportfile] to save data to report, -h for help

Examining hard disk configuration ...

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : WDC WDS500G2B0A-00SM50
HDD Serial No: 194598803518
HDD Revision : 411030WD
HDD Size : 476940 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : 33 °C
Highest Temp.: 51 °C
Health : 1 %
Performance : 100 %
Power on time: 181 days, 19 hours
Est. lifetime: 1 days
Total written: 2.84 TB
The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found.
The health is determined by SSD specific S.M.A.R.T. attribute(s): #230 Media Wearout Indicator
It is recommended to backup immediately to prevent data loss.

HDD Device 1: /dev/sdb
HDD Model ID : Samsung SSD 860 EVO 250GB
HDD Serial No: S3YJNX0K609165E
HDD Revision : RVT01B6Q
HDD Size : 238475 MB
Interface : SAT Standard SCSI/USB/ATA
Temperature : 29 °C
Highest Temp.: 57 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 178 days, 6 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
Total written: 2.67 TB
The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found.
No actions needed.

Érdekes amúgy, hogy a WD Blue 3D-nél 1%-ot ír! :D

A 177-es értéket külön megnéztem:

SMART Attributes Data Structure revision number: 1
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAGS VALUE WORST THRESH FAIL RAW_VALUE
5 Reallocated_Sector_Ct PO--CK 100 100 010 - 0
9 Power_On_Hours -O--CK 099 099 000 - 4277
12 Power_Cycle_Count -O--CK 098 098 000 - 1104
177 Wear_Leveling_Count PO--C- 099 099 000 - 9
179 Used_Rsvd_Blk_Cnt_Tot PO--C- 100 100 010 - 0
181 Program_Fail_Cnt_Total -O--CK 100 100 010 - 0
182 Erase_Fail_Count_Total -O--CK 100 100 010 - 0
183 Runtime_Bad_Block PO--C- 100 100 010 - 0
187 Uncorrectable_Error_Cnt -O--CK 100 100 000 - 0
190 Airflow_Temperature_Cel -O--CK 078 043 000 - 22
195 ECC_Error_Rate -O-RC- 200 200 000 - 0
199 CRC_Error_Count -OSRCK 100 100 000 - 0
235 POR_Recovery_Count -O--C- 099 099 000 - 84
241 Total_LBAs_Written -O--CK 099 099 000 - 5732420649
||||||_ K auto-keep
|||||__ C event count
||||___ R error rate
|||____ S speed/performance
||_____ O updated online
|______ P prefailure warning

Ez a RAW 9-es érték nem tudom, mit jelent.

(#42438) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Ántéztem a topicot, de nem látok megoldást:
oprendszer:w10/64 ssd:wd240 green. olyan a végletekig egyszerű program kellene ami a TBW + pár más információt kijelez , lehetőleg free legyen(ne járjon le) és ha portable az még jobb...

[ Szerkesztve ]

(#42439) Pyttawrx válasza zsolt_64 (#42438) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. pl. Hard disk sentinel? Miért kell

(#42440) zsolt_64 válasza Pyttawrx (#42439) üzenetére


zsolt_64
senior tag

csak látni akarom mennyi írás ment rá, hds nem jó mert lejár.
tényleg nincs egy ilyen tök eccerű valami mint a speedtest commandline
verziója ?

Update : közben rájöttem hogy a crystaldiskinfo-t ha frissítem akkor mindent megkapok ami kerestem :W :C bocs mindenkitől

[ Szerkesztve ]

(#42441) varmi2 válasza zsolt_64 (#42440) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ssdok miért nem jó?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#42442) zsolt_64 válasza varmi2 (#42441) üzenetére


zsolt_64
senior tag

  Power On Hours : 915 óra
  Power On Count : 35 x
      Host Reads : 2888 GB
     Host Writes : 2741 GB
     NAND Writes : 2367 GB
     Temperature : 40 C (104

crystalDisk tökéletes csak frissíteni kell néha ;)

[ Szerkesztve ]

(#42443) Krystal_s válasza ubyegon2 (#42437) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, ezt jó látni.
Közben a kiírásom óta jobban utánanéztem a kondíció, elhasználódás (#177 Wear leveling count, vagy a #230 Media Wearout Indicator) értékeknek, amik elég sok embert ijesztettek meg, (én is ideges voltam miatta) mert tényleg már pár nap, hét után már jelez rá a SMART.
Nálad Samsungnál az elhasználódás 9 és emiatt 100-ról 99-re csökkent az érték, de a HDSentinel és a normális programok ettől még 100%-osnak jelzik a kondíciót.
A CrystalDiskInfo viszont túloz ilyen szempontból, mert nálam a Wear Leveling.. 1 miatt már az egész kondíciót csak 99%-nak jelzi 3 nap után. (jól megijesztett) Miközben minden más program 100%-nak írja.

WD-nél nagyon korai lenne az 1% kondi, nem tudom az mennyire valós, vagy miért jelzi ilyen hülyén. A SMART jelzések alapján lehetne látni, hogy valóban van-e valami gond. Bár ott a #230 MWI még hülyébben jelez, mint Samsungnál a #177 WLC.

(#42444) zsolt_64 válasza Krystal_s (#42443) üzenetére


zsolt_64
senior tag

a 42442 es bejegyzéshez nekem 98%ot mutat a crystal

(#42445) ubyegon2 válasza Krystal_s (#42443) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a WD 1% hasonló okok miatt van, mint amikor a Windowsos HDS nem legfrissebb verziója jelez rossz értékeket. De mivel ezt írja ez a HDS is, The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found., így csak az elhasználódás lehetne az 1% oka, de az meg megint vicces, mivel Total written: 2.84 TB

De előbbi hsz-emben is említettem, hogy ez a százalékos lifetime kicsit értelmetlen, HDS-en kívül más ezzel nem is szórakozik, mivel ez egy kalkuláció és nem egy egzakt érték.

WD Blue-nál tényleg fura ez a #230 érték, de két külön kimenet is ezt írja:

230 head-amplitude 1 1 n/a n/a 0x430014004300 old-age online n/a n/a
230 Media_Wearout_Indicator 0x0032 001 001 --- Old_age Always 0x004300140043

Nem szoktam nézegetni, néha a program kimenetére vagyok kíváncsi, de 860 EVO totál felesleges nézegetni, de a WD Blue-t sem kell. Ezeknél annyira ritka a hibás példány, ha 860 EVO esetén olvasok valamit, többnyire user hiba szokott lenni. Hát az ellen ez sem védett, sajnos. :N

Ilyenkor, ha lenne egy Windows valamelyik gépen, biztosan megnézném az ottani programokkal is, de kibírom nélküle. ;]

(#42446) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2001. oct gyártású Sandisk P4 32GB SSD-m. (tudom, erről már akkor se sok jót lehetett hallani, de pontos infókra már nem emlékszem)

A csatolt képek alapján a szelektív tárolóba tegyem vagy még érdemes lehet bármire használni?

A total write és total read 240PB és 120PB körül vannak...

[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#42447) Pyttawrx válasza longwild (#42446) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
esetleg pendrivenak, egy megfelelő házban szerintem jó lehet. Az önteszt amúgy hibára futott?

(#42448) longwild válasza Pyttawrx (#42447) üzenetére


longwild
aktív tag

Igen, a ~2percesre saccolt onteszt mindig 30sec utan hibara fut a csatolt hibauzenettel. Nekem az nem mond semmit... Van tapasztalat a HD Sentinel ilyen hibajelzesevel?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#42449) Pyttawrx válasza longwild (#42448) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Melyik verzio van fent a hds-nek?

(#42450) longwild válasza Pyttawrx (#42449) üzenetére


longwild
aktív tag

Hd Sentinel Professional v5.50 (10482)

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.