Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#42701) valakky válasza funk648 (#42698) üzenetére


valakky
aktív tag

nem olvastam vissza, de úgy látom, a400 és fw frissítés.
az a400 fw frissítést állítólag úgy szereti, hogy win10 és nem az a400-on van a rendszer.

(#42702) funk648 válasza valakky (#42701) üzenetére


funk648
aktív tag

Nagy nehezen találtam ehhez az A400-hoz egy firmware listát, ahol a javított tételek között szerepel a random fagyások megszüntetése (bár a mostani R0105A verzió ott nem is szerepel). Mindenesetre elég érdekes egy szoftvere van ennek, hogy Windows 7 alatt nem talál frissítést.

(#42703) tasiadam válasza Koga777 (#42700) üzenetére


tasiadam
veterán

bocsi, max, az XT procikat meg nem tamogato bios-al vettem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#42704) valakky válasza funk648 (#42702) üzenetére


valakky
aktív tag

nekem a SBFKK1B3 fw van fent a 480-ason, ahhoz nem talál frissítést, viszont lag sincs (úgy emlékszem kb. 1 éve ezzel a fw is jött de anno utánanéztem a fw frissítésnek, hogy másodmeghajtóként tudja csak. de lehet hogy frissítettem, tényleg nem emlékszem pontosan).
volt jáccósgépben másodmeghajtónak, nem volt vele gond, volt laptopban, nem volt vele gond. 8 tera feletti írás, meg 12 tera feletti olvasás van benne.
illetve a 3-4 giga feletti gigabites másolgatást nem nagyon bírta hálózaton, meg úgy a folyamatos, nagy mennyiségű írogatást sem, de ez természetes jelenség. ebből a szempontból mondjuk a bx500 se jobb. burst szépen bírja, meg a wd green is olyan 9-10 gigáig.

[ Szerkesztve ]

(#42705) Frawly válasza funk648 (#42702) üzenetére


Frawly
veterán

Hol találtad? Ezért kérdem, mert lehet van hozzá újabb firmware, csak az SSD Managerből régebbi verziót futtatsz, ami nem találja meg. A Kingston weboldala meg nem írja normálisan, hogy milyen frimware-ek vannak hozzá. A normális gyártóknál, mint Samsung, Crucial, rendesen listázva szokott lenni az összes firmware, az is szerep, hogy melyik hányas verzió, mikor jelent meg, milyen hibákat javított.

(#42706) funk648 válasza Frawly (#42705) üzenetére


funk648
aktív tag

Ennek az oldalnak az alján van egy firmware lista, bár ahogy nézem az enyém nem is szerepel itt.
Az SSD Managert pedig innen töltöttem le, a legfrissebb verzió van fent (próbáltam régebbi verziókat is), de így sem talál semmilyen frissítést. (Kipróbáltam, Windows 10 alól sem!) Ezt az A400-at 2019. áprilisában vettem, azóta gondolom jött ki hozzá legalább 1-2 firmware frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#42707) Selynelar


Selynelar
aktív tag

EGÉSZSÉGBEN ÉS TELJESÍTMÉNYBEN GAZDAG BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMTÁRSNAK!

(#42708) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Mitől lehet vajon , hogy 1 hét alatt csökkent a kondiciója ( igaz csak 1 százalékot ) az újonnan vásárolt A2000-es SSD-nek?

Másik kérdésem pedig , hogy kb mi az a romlási szint mikor már érdemes esetleg gariztatni ?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#42709) Doky586 válasza Dark KillerX (#42708) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha gari időn belül eléri a 0%-ot.. :D

(#42710) King Unique válasza Dark KillerX (#42708) üzenetére


King Unique
titán

Az nem olyan régen (kereső) már el lett magyarázva itt másnak is ugyancsak A2000 esetén, hogy ilyen csekély mértékű kondícióeséssel nem kell foglalkozni SSD-knél, lásd egy másik esetnél leírtakat. Ahogyan az összes írt adatmennyiséggel sem, hacsak nem extrém nagy (több 100 GB vagy több TB rövid üzemidő alatt, eléri a TBW-t, stb.), amiről ugyancsak volt szó nemrég A2000 esetén a másik SSD topikban, valamint itt is egy másik SSD-nél, egy másik esetnél, még mielőtt az is kérdés lenne. :))

[ Szerkesztve ]

(#42711) gya/352


gya/352
tag

BUÉK mindenkinek!

Csak érdekességképpen.
Aliexpressről rendelt XrayDisk 120 gigás SSD egy HP15-bs151nn laptopban, kb 3/4 éves alig használt win10-zel, ami most egy AOMEI Backupperrel lett klónozva az alábbi teljesítményt produkálta. Nem tudom jó-e vagy sem, de a laptop látványosan gyorsabb lett mint a HDD-vel volt.

(#42712) Pyttawrx válasza gya/352 (#42711) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez tökéletes, ugye ez sata szabvány, úgyhogy tökéletes. :) :K

(#42713) kecstama


kecstama
tag

Hali, BÚÉK.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Windows haldoklik, vagy létezik hogy lassan tölt kép előnézeteket egy M.2-es 970Evo?

Ahogy görgetek a mappában, 2-3 másodperc mire betölti a előnézeteket. Laptopon nem tapasztalok ilyet, abban elvileg egy Hynx PC401 van. :R

(#42714) Pyttawrx válasza kecstama (#42713) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Valószínűleg ez a Windows 10 topikba fog tartozni.
De mielőtt oda átmész, nézd meg az ssd állapotát akár egy HDS vagy a samsung magician progival. Nincs-e firmware frissítés rá, és a samsung nvme driver is fent van-e.. stb
Mikor vetted ez új stb. :)

(#42715) Graphics válasza gya/352 (#42711) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kb. nekem volt először ilyen ssd-m :D azóta is működik.

Egy tök jó ssdt kaptam akkor olcsón :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42716) gya/352 válasza Graphics (#42715) üzenetére


gya/352
tag

Igen, emlékszem, már akkor eldöntöttem , hogy venni fogok. Először megrendeltem augusztusban, nem néztem a postai nyomkövetést, a királyi posta meg baszott értesíteni amikor megérkezett a cucc, a postás sem hagyott értesítőt, mire ránéztem a nyomkövetésre, addigra már elindult visszafelé. Eladó természetesen visszautalta a pénzt. Most ujra rendeltem, de már résen voltam de most a postás ki is hozta.

(#42717) Graphics válasza gya/352 (#42716) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kíváncsi lennék abban ugyanaz van-e mint ami nekem akkor.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42718) gya/352 válasza Graphics (#42717) üzenetére


gya/352
tag

Háát kiszedni már nem nagyon akarom a laptopból. Már bánom hogy nem szedtem szét.

(#42719) peter889 válasza Frawly (#42681) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a választ.

Vásárlás előtt alaposan érdeklődtem és pl. a milyen SSD-t vegyek topikban többen is ajánlották nekem a 860 EVO-t. Mindent ők sem tudhatnak.
Azt mondom, csesszék meg a gyártók, hogy elvileg kompatibilis eszközöket inkompatibilisekre gyártanak!
Talán így akarnak rávenni, hogy vegyem meg az újat mindig mindenből, akkor is ha egyébként nem kell.
A 8 éves gépemmel már a böngészés is lassú, ezzel a csúcsszuper SSD meghajtóval is (igaz, jóval gyorsabb, mint a korábbi Raid0-ám), ha vírusirtót használok, és ha a sötét módot kreáló kiegészítőt is működtetem.
Persze, mert procit is kéne cserélni, stb.
A programozók nem képesek normális módon megírni a programokat, mert el vannak kényelmesedve a hiper-szuper csodagyors gépeik mellett.
A Samsung cégnek jól láthatóan le kéne közölni, hogy milyen SATÁ-s eszközökkel nem kompatibilis.
Szerintem többet az életben nem veszek samsung terméket!
Csak azért vettem meg, mert a legjobbnak volt beharangozva.
Nem foglalkoznék én a CD/DVD-vel, ha lenne egy normális pendrájvom.
Nagyon ritkán van rá szükségem, majd veszek egyet. Igaz, az utóbbi 2 évben vagy kétszer volt a kezemben DVD lemez.
SATA portok cseréje megtörtént, nem segített.
Többen is azt mondták itt, hogy nyugodtan tartsam meg változatlanul. És mivel ez az Ulta ATA CRC errornak egyelőre nem látom valós megnyilvánulását megtartom változatlanul, főleg mert nincs erre energiám, hogy másik beszerzésével foglalkozzak.
Nem tudom áttenni másik gépbe, és külső HDD-ként használva sem lenne jó megoldás.

---------------------
Kívánok Mindenkinek boldog új évet!

(#42720) Frawly válasza peter889 (#42719) üzenetére


Frawly
veterán

Ez ilyen. Régi AMD lapok közül sok eleve problémás bármilyen SSD-vel, mivel nem a legjobb SATA vezérlőket integrálták rá anno. Már más SSD-kel is néha gond volt, hogy az adott AMD lapon ment ugyan az SSD, nem volt inkompatibilis, de mégis belassulgatott, mert az alaplapi vezérlő nem tudott AHCI módot, meg nem ment emiatt a TRIM, stb.. A modernebb AMD-s lapokon már ez nem probléma.

A 860 EVO már évek óta a legjobb kapható konzumer SSD a megfizethető kategóriában. Kifogtad, hogy pont azt vetted meg, ami régi lapokkal nem megy. Esetleg még amit tudnál csinálni, hogy veszel egy PCIe SATA vezérlőkártyát hozzá, de annak is az a baja, hogy amik normálisak, azok elég drágák, és egy 8 éves gépbe belefektetni ezt a pénzt majdnem biztosan nem éri meg.

Nem azért, hogy hibáztassalak, de az SSD topikban pont ezért kezdődik mindig úgy, minden kérdés, az összefoglaló javaslatára, hogy egy kérdőívet kell kitölteni, mennyit szánsz rá, mekkora kell, milyen feltételekkel, milyen felhasználásra lesz, és ami a legfőbb: milyen gépbe lesz. Ez utóbbi nagyon fontos, nem csak a csatoló eldöntése szempontjából, hanem pont az ilyen inkompatibilitások megelőzése miatt is kérdezik, azért kell konkrét géptípust, meg alaplaptípust írni, annyi nem elég, hogy régi gép, meg laptop. Ezen be is sértődnek emberek, hogy jönnek az „ajánljatok jó SSD-t”, meg a „mi most a legjobb SSD” kérdéssel, és nem kapnak választ, hanem ujjal mutogatás van a kérdőívre.

De ez az SSD-k világa ilyen kaotikus. Azzal is sokan szopnak, hogy előzetes utánajárás nélkül megveszik a gépbe az M.2 SSD-t, mivel van rajta M.2 csati, de erre vásárlás után derül ki, hogy a gépben/lapon lévő M.2 port csak M.2 SATA SSD-t kezel, ők meg M.2 NVMe-t vettek, vagy fordítva, meg olyan is előfordul, hogy még az M.2 NVMe is menne, de a BIOS/lap régebbi, és bootolni nem tud róla. Vagy éppen megy, de ahogy beteszik a gépbe, az alaplapon letiltódik valamelyik SATA port, ami meg kéne nekik mégis. Szívások tárháza, SSD vásárlás előtt nagyon meg kell nézni mit vesz az ember, már a gépet is, nem elég teszteket, benchmarkokat árlistákat nézni. Ezek már nem olyanok, mint régen a HDD, hogy bemész a boltba, megnézed mekkora, hány rpm-es és megveszed. Már lassan HDD-knél sem olyan egyszerű, mióta a specifikációkban eltitkolt DMSMR-ral trükköznek, lásd a WD Red HDD-k körül kialakult legutóbbi botrányt.

(#42721) zolisx4 válasza Frawly (#42720) üzenetére


zolisx4
őstag

Az hogy mit veszel milyen lapba ,semmit nem számít ,lehet az ő AMD gépébe bármit teszel elindul vele ,ha megnézed és ott a támogatási listában és benne van de nem megy .Mert ilyen is van . Gigabyte z390 aorus ultra alaplapomba most vettem nem rég már a 3. 1 Tb- m.2 ssd igen NVMe mert ez tudja ,csak az a baj hogy az istennek nézett Samsung 1TB 960 Evo NVMe M.2 SSD vel is ugyan azt a hibát hozza amit a mondjuk az XPG 1 Tb ssd vel .Csak a samsung az 140 ezer forint ,nem 43 mint az XPG.
Mondjuk most a Samsung 1TB nem kértem áfás számlát és vissza tudom vinni .Igazából a memória végett nem indul el mert a memóriával nem működnek rendesen vagy már ki tudja mivel, a samsung sem.
Van itt baj az ssd- memória és processzor támogatás miatt ,nagyon nem mindegy milyen alkotó részek vannak a gépbe.

Ha teheti akkor inkább vigye el a gépet és rakják bele ott hogy el indul-e.

[ Szerkesztve ]

(#42722) lenoma


lenoma
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a képet megnézné valaki? 50 millió olvasási hiba naponta? Foglalkoznom kéne vele? Amúgy hibátlanul megy, már több mint 2000 napot futott.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#42723) UberMutant válasza lenoma (#42722) üzenetére


UberMutant
őstag

csak a szokásos hiba, ne törődj vele.

(#42724) Pyttawrx válasza lenoma (#42722) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd meg az 5.61 verzioval is

(#42725) lenoma válasza Pyttawrx (#42724) üzenetére


lenoma
aktív tag

Frissítettem.
Most az On-the-fly ECC... 172 milliós értékét a Raw Read error Rate-nál is megjeleníti.

A másik gépben az 1 hónapos NVMe 3,27 TB írás ellenére ezt írja ki.
Ez 75TB lenne, valós lehet?
[kép]

(#42727) Pyttawrx válasza lenoma (#42725) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valami nem kerek nekem, most 2 ssd-ről beszélünk? Mert utóbbin samsung van, előbbin meg ocz.
melyiknél mi a kérdés?

(#42728) lenoma válasza Pyttawrx (#42727) üzenetére


lenoma
aktív tag

Szia!

Korábban kitett képre írtad, hogy frissítsem a legújabb-ra megtettem az egy retro OCZ meghajtó és frissítés után a Raw Read Error Rate 50 milliós mai értékét átírta az 5,5 és 5,61 verzióban is ugynazt jelző On-The-fly ECC... sor 172 milliós értékére.

Egy másik gépnek a képét tettem be az előbbi hozzászólásomba. Ott pedig az 1 hónapos Samsung NVMe a HDSentinel főoldalán 3,27TB írást ír, miközben a képen a Smart adatoknál 75TB látható?.

Ugyanazen képen lévő 2 db WD Blue meghajtónál a smart adatok között Bad sectort jelez mind a két meghajtó, viszont a HDTunePro nem!
A 2 WD blue meghajtót 100%-os kondicióval jelzi a HDSentinel 5.61, miközben a WD saját programja a Dashboard 95 és 99% life remaningot ír.

4 SSD-ről van szó és a kérdés már csak az, hogy ennyire megbízhatatlan a HDSentinel? Illetve mivel tudok valós adatokat kapni az SSD-kről?

(#42729) Pyttawrx válasza lenoma (#42728) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen leginkább a gyári proginak kell hinni.

(#42730) Doky586 válasza lenoma (#42725) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rossz sort nézel.

(#42731) Pyttawrx válasza lenoma (#42728) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem se jót nézel, de ebben itt a kollégák jártasabbak, mint én. :)

(#42732) lenoma válasza Doky586 (#42730) üzenetére


lenoma
aktív tag

Köszönöm, ez jó hír, féltem a 75 TB-s írástól 1 hó alatt.
Akkor kettővel felette kellene az 51200 b-t szorozni a 7 millióval és úgy jönne ki a 3,5TB írás?

(#42733) Frawly válasza zolisx4 (#42721) üzenetére


Frawly
veterán

Elindul a régi AMD a nem kompatibilis SSD-kkel is, csak belassulások, rejtélyes fagyások, SMART-ban adatátviteli hibák lehetnek, illetve néha eltűnedezhet BIOS-ból. Az, hogy valamivel bekapcsol a gép, az nem azt jelenti, hogy kompatibilis teljesen.

A 3. M.2 SSD a legtöbb lapban problémás. Ez nem azért van, mert szar a lap, hanem a legtöbb konzumer prociban 16-24 PCIe sáv van, ebből kapásból elvesz a dedikált GPU, meg az amellett üzemelő eszközök, aztán 4-esével csökkentik az NVMe SSD-k, így már a 2. M.2 NVMe is problémás lehet, a 3. meg általában az, mert amögé már a chipset van bedrótozva, nem a proci. Ez, hogy valamibe sok meghajtót csatoljál, meg nem tudom én hány másik eszközt, az a szerverek kiváltsága, ott akár 60-88 PCIe sávot is támogat a proci, igaz az ára is úgy van megállapítva, hogy még egy 0 mögötte van.

(#42734) Frawly válasza lenoma (#42728) üzenetére


Frawly
veterán

Látni kéne mind a 4 meghajtó teljes SMART táblázatát, teljesen azt értve, hogy minden sor és oszlop olvasható, Adat oszlopot átállítva decimálisra (hexadecimálisról).

A Raw Error Rate-nél SSD-je és gyártója válogatja, hogy hogyan kell értelmezni a sort, az Érték vagy az Adat oszlop száma irányadó-e, ezt elvileg gyártói dokumentáció alapján lehetne eldönteni, de ez inkább az SSD-infós progi írójának a dolga, pl. HDS-é. Az írásmennyiséget (3,5 TB) azt viszont második nekifutásra jól fejtetted meg végül.

(#42735) Pyttawrx válasza lenoma (#42732) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#42736) zolisx4 válasza Frawly (#42733) üzenetére


zolisx4
őstag

Ezt mind értem és tudom is amit le írtál ,az AMD FM-2 régebbi lapon irodai gépekbe egy 6 ezer forintos M.2 PCI adapter és hibátlan jó 3 db gépen csináltam csak ,hiba nélkül működik. Az hogy néha belassul-e azt nem tudom ,mivel sokkal gyorsabb mint a hdd,. Ez igy jó megoldás lehet.
Az én bajom az hogy nekem 1 db M.2 ssd vel sem indul el mert mindig 2 hibára hivatkozik 7F hibakód ezzel együtt a DRAM led nem megy tovább még képet sem ad, nem tudok mit kezdeni vele ,vagy memóriát kell cserélnem ,most G.Skill Trident 3200 Mhz memória van benne kértem kölcsön egy G.Skill Trident Z DDR4-4600MHz kittet azzal meg simán megy ,érted mire gondolok szénné húzott rammal működik a rendszer amúgy meg el sem indul .

(#42737) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

valamiféle problémám adódott, vagy valamit nem jól csináltam. kingston a2000 512-es M2-es ssd-vel kapcsolatosan. Új eszköz.
Szóval 256-os sata ssd-ről átmásoltam AOMEI -vel a rendszert lemez másolás paranccsal.
Ez után régi ssd kivesz, a rendszer működik, szóval win. 10 fut.

A gond az, hogy HD sentienl 5.01 pro a kingstone-nál nem lát sem hőfokot, sem smart-ot, semmit. Ezért a teljesítmény 100%, kondíció 0% Ez nem tudom mitől van.

(#42738) Raymond válasza -Gabesz- (#42737) üzenetére


Raymond
félisten

Nem adodott semmi problemad csak az helyzet hogy a meg a Beatles korszakabol levo HDS verziod nem ismeri az SSD-t. Nezd meg a legujabbal, de a legjobb az elnne ha nem hasznalnad a HDS-t egyaltalan az SSD-hez.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42739) -Gabesz- válasza Raymond (#42738) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Hupsz, köszi. :R
Kalóban egy újabb verziót felrakva már nincs ilyen gond.
Fene sem gondolta hogy bios szintről nem tudja megkapni az információkat.

(#42740) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

hibakeresés üzemmódban vagyok pár hete, most jutottam odáig, hogy az SSD alá is benézzek. egy A-Data SX8200Pro 1TB a rendszermeghajtóm, két partícióval. szerettem volna ellenőrizni a firmware-t, esetleg le is frissíteni, de nem járok sikerrel.

- az A-Data és az XPG oldalán sincs letölthető firmware
- az A-Data Toolbox programja csak továbbirányít a weblapra, ahol ugye nincs semmi

ez azt jelenti, hogy nincs / nem szeretné a gyártó a FW frissítést biztosítani otthoni felhasználónak?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42741) -Gabesz- válasza Raymond (#42738) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Egyébként SSD-hez miért nem ajánlott a HDS?

(#42742) varmi2 válasza -Gabesz- (#42741) üzenetére


varmi2
nagyúr

Senki nem mondta hogy nem ajánlott. Csak azt hogy a legújabb hds-el nézze.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#42743) MaCS_70 válasza varmi2 (#42742) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezért a kérdés, amihez én is csatlakozom:

"Nezd meg a legujabbal, de a legjobb az elnne ha nem hasznalnad a HDS-t egyaltalan az SSD-hez."

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42744) Pyttawrx válasza MaCS_70 (#42743) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sok esetben falsh értékeket mutat, ezért jobb a gyári tool, ha van.
Még nem minden ssd-t “ismer” nèhány verziója, van hogy a legújabb sem. Van pl ssdok progi a sata ssd-hez, az erre van írva.

(#42745) Frawly válasza hoffman_ (#42740) üzenetére


Frawly
veterán

Próbáld telepíteni az Adata SSD Toolbox legfrisebb verzióját. Hátha az talál újabb firmware-t. A weblapjukon valóban nincsenek fw-ek listázva külön letöltésre, ami szerintem is gáz, mert pl. a Linux userek a hajukra kenhetik a windowsos SSD Toolboxot.

De ennek ellenére az, hogy nem talál fw-t, az nem feltétlen baj. Lehet az SSD-den már eleve a legújabb fw van, és újabb fw meg azért nincs, mert a meglévő is hibátlanul működik, így nem tartották szükségesnek foltozgatni, javítgatni.

#42741 -Gabesz-: az egy kicsit erős, hogy nem ajánlott, de fenntartással kell fogadni, amit ír, mert sok SSD-t nem ismer, főleg ha nem kellően új verzióval nézed. A másik, ami a legtöbb SSD infós proginak gyengesége, így a HDS-nek is, hogy inkább csak 2,5 colos/M.2/mSATA meghajtóból csak PATA/SATA/AHCI-set kezel, NVMe-ket nem nagyon (néha azt is, de csak elvétve). A HDS-nél még a neve is mutatja, hogy HARD Disk Sentinel, és bár az SSD is Hard, ha leejted, szépen koppan, de itt most Hard a HDD-ket értik. Ennek ellenére a legtöbb ilyen progi megküzd a PATA/SATA/AHCI SSD-vel is, mivel ugyanazt a protkollt és SMART szabványt használják, mint a HDD-k. Viszont NVMe-k általában egész mások, ott csak kevés meghajtó támogat egyáltalán SMART-tot, egész máshogy kell megírni az egész progit, más adatbázist kell tartani az SSD-khez.

Drivereknél, fw-eknél, SSD-s progiknál, klónozó-adatmentő-particionálós szoftvereknél meg kiemelkedően fontos, hogy mindig a legfrissebb verziót használd. Az nem jó, ami 2 évvel ezelőttről lett még letöltve, meg valami pcword vagy softpedia oldalon találtan, vagy valami warez oldalról szedtek le, mert volt hozzá törés.

(#42746) hoffman_ válasza Frawly (#42745) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a választ!

legújabb verzió a Toolbox, most vadásztam le azt is. ahogy olvasgattam külföldi forrásokat is, elég fapados egy szoftver, illetve másnak is így viselkedik az fw update, valószínűleg nincs elérhető.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42747) gya/352 válasza Frawly (#42745) üzenetére


gya/352
tag

Ha nem ismeri fel a HDS az SSD-t vagy fals adatokat szolgáltat róla, fel lehet venni a kapcsolatot a fejlesztővel. Szerencsére magyar. Én is így tettem mikor megvettem az Apacer SSD-met. Néhány email-váltás, néhány adatkérés, néhány próba és néhány nap múlva már korrekten kezelte az SSD-t.

(#42748) Frawly válasza gya/352 (#42747) üzenetére


Frawly
veterán

Jó, de ilyenkor sokan megijednek, hogy elromlott az SSD-jük, és rohannak gariztatni, nem pedig a kapcsolatot a HDS fejlesztőjével felvenni. Ez vele a gond. A korrekt úgy lenne, ha egyértelműen kijelentené a progi, hogy az adott SSD-t nem ismeri, de felajánlaná, hogy legacy módban beolvasná az adatait, azzal a figyelmeztetéssel, hogy az így nyert adatok nem biztosan felelnek meg a valóságnak, más szoftverrel is ellenőrizendők.

(#42749) Pyttawrx válasza gya/352 (#42747) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah pont ezaz, amit ír Frawly kolléga. Tudod, hogy hányan írtak, még “szakik” is, hogy rossz az ssd.... stb. Akkor olyan, aki “ csak” user, nem fog ez eszébe jutni.

(#42750) King Unique válasza -Gabesz- (#42741) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD-k külön állatfaj, azoknál elődlegesen mindig a gyártó szoftvere (ha van) javasolt a SMART állapotinformációk lekérdezéséhez, kiértékeléséhez. Lehet másodlagosan egyéb programokat is használni, amelyek közül a HDS pont hogy népszerű és ajánlott szoftver, csak javasolt annak is lehetőleg mindig a legújabb stabil (5.61) / béta (5.61.15) verzióját használni, hogy a régi, az új SSD-t nem ismerő programverzió ne írjon zöldségeket, lásd a legutóbbi esetet. Ahol az szimpla user error, amikor valaki úgy használ valamilyen elavult muzeális programverziót (pl. 5.01), hogy már jó ideje elérhető a program újabb verziója (jelenleg 5.61 stabil ágon), sőt ingyenes promós változatból is van 5.50-es...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.