Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#42651) zolisx4 válasza Pyttawrx (#42650) üzenetére


zolisx4
őstag

Nem egyikben sem megy ugyan az,egyszerűen nem tudom mi a baja,a meghajtó biztosan jó mert a kártyában megy,memóriát kizártam,vga kizárva,egyedül a procit nem tudom kizárni ugye abból nem veszek másikat és nincs is itthon másik.
Alapból ezek a meghajtók vannak benne, azért vettem ezt mert már van egy ilyen benne csak az 240 es azzal megy,de úgy próbáltam hogy mindent kiszedtem belőle csak az újat tettem bele
A bios alap beállításon van.

[ Szerkesztve ]

(#42652) Pyttawrx válasza zolisx4 (#42651) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De próbáld úgy. hogy lehúzol minden sata és m.2 ssd-t, csak az új legyen. :)

(#42653) zolisx4 válasza Pyttawrx (#42652) üzenetére


zolisx4
őstag

Ugy próbáltam,ez a kép az hogy gyakorlatilag így működik a gép ezekkel a meghajtókkal csak az újat raktam bele csak azt az 1 db ot,először csak a WD helyére betettem hogy telepítem ré a wint de nem ment nem indult igy mindent kiszedtem belőle semmi meghajtó nem volt benne.Az ssd sem lehet rossz mert mutatom mindjárt miért.kb pár napja idegesít nem kicsit .
Ez már a 2. és nem egyforma típus számmal,csak amit először vettem azt eltörtem mert már elgurult a gyógyszerem kicsit,elmentem vettem egy másikat látod a típusa nem ugyan az és azzal sem jó.
Amit eltörtem az szerepel a támogatottsági listában.

[ Szerkesztve ]

(#42654) Pyttawrx válasza zolisx4 (#42653) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt esetleg nézted? Hátha találsz benne vmit: [link]
19. oldaltól talán ott lesz vmi ami elkerülte a figyelmed

(#42655) zolisx4 válasza Pyttawrx (#42654) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen a használati volt az első amit néztem a hibakód végett,nem tudom már mi lehet a baj és van-e megoldás rá.De hogy még egyszer nem veszek giga lapot az már biztos,gyakorlatilag egy üres lapban amiben nincs meghajtó,csináltam egy resetet és úgy raktam bele,igazából a biosba be sem enged nem kapcsol már képet dram ról nem megy tovább.
Pedig ennek minden mókolás nélkül mennie kéne.
Az egyik fórumon olvastam hogy garanciába vissza kell küldeni az alaplapot,de minek kipróbálják működik, :F :F

[ Szerkesztve ]

(#42656) Pyttawrx válasza zolisx4 (#42655) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem, csak hogy még maradjon hajad :D ha benne vagy a 14 napba (ezt már nem jegyeztem meg bocsi), akkor állj el a vásárlástól, és vegyél pl egy kingston A2000-et, vagy egy Samsung SSD 970 EVO Plus, bár bőven elég az A2000 is.
Lehet pont kifogtad ezt. Elvileg igen menniük kell

(#42657) zolisx4 válasza Pyttawrx (#42656) üzenetére


zolisx4
őstag

Hát ez nem lehetséges,mert vállalkozó vagyok és nekem nem járnak ezek a jogok mivel adószámos vásárló vagyok.Beszívtam :K

(#42658) Pyttawrx válasza zolisx4 (#42657) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:) Detto, ezt átérzem

(#42659) liszi70 válasza zolisx4 (#42657) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nekem nem járnak ezek a jogok mivel adószámos vásárló vagyok"

Adószámos vásárlásnál nem érvényesíthető a 14 napos elállás? :F

(#42660) Graphics válasza liszi70 (#42659) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

3 nap azt hiszem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42661) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egy Samsung SSD 850 EVO M.2 250GB SSD-m van a kovetkezo SMART ertekekkel:

Mennyire kene felnem attol, hogy hamarosan elromlik, vagy meg ki fog birni 1-2 evet gond nelkul? :F

(#42662) Graphics válasza Vasinger! (#42661) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért menne tönkre? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42663) Vasinger! válasza Graphics (#42662) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mert a blokkokat tul sok iras eri? :)

[ Szerkesztve ]

(#42664) Graphics válasza Vasinger! (#42663) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az adatok alapján minden rendben van vele

Használni kell, nem hinném hogy gond lenne vele.

Ha nem akarod hogy sok írás érje :D ki kell kaccsolni :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42665) ubyegon2 válasza Vasinger! (#42663) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

a blokkokat tul sok iras eri?

Ujujjj, csak nem be van szerelve a gépbe az a fránya SSD? Gyorsan szedd ki! :D

(#42666) zolisx4 válasza liszi70 (#42659) üzenetére


zolisx4
őstag

Nem sajnos nincs 14 nap nincs 3 napos csere garancia,csak szavatosság ami 1 év

(#42667) gyapo11 válasza zolisx4 (#42655) üzenetére


gyapo11
őstag

Nálam memóriával volt ilyen gond, megvettem webshopban, betettem a notebookba és semmi, csak villogott a capslock meg a scrollock led. Vissza a webshopnak (postaköltség bukó), és kerestem olyan boltot, ahol helyben beleteszik és ha nem jó nem veszem meg. Szerintem ugyanez működhet ssd-vel is, mivel pár perc beletenni a gépedbe és kipróbálni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42668) gyapo11 válasza Vasinger! (#42661) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem is ilyen van, csak nem m.2 hanem sata, és 13 TB írással, 70 TBW a gyári max adat. Persze ha 1 MB szabad hely van akkor hamarabb el fog kopni. Ha van 10-20 % szabad helyed és ezt folyamatosan megtartod, akkor még sokáig menni fog.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42669) Vasinger! válasza gyapo11 (#42668) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm szépen, ilyen választ vártam, kézzelfogható adatokkal! :R

(#42670) ubyegon2 válasza gyapo11 (#42668) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha csurig írja kolléga azt az SSD-t, ahogy csak bírja, még akkor is ott lesz a 6GB terület, ami gyárilag overprovisioning-ra lefoglalt. ;) Persze az optimális minimum érték meglétéhez még jó, ha 12GB-ot szabadon hagy a felhasználó. Az a 10-20% is nagyon jó, de az inkább professional felhasználásnál előírthoz közelít. 7-28%-ot adnak meg a gyártók, ebből előbbi customer user, utóbbi datacenter felhasználás.

[ Szerkesztve ]

(#42671) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg a következő konfiggal rendelkezem:
I5 2500
2x4GB DDR3 RAM
RX560 2GB VGA
Asrock H61M -GS (SATA 2-es!) alaplap
500GB Samsung HDD + Kingston HyperX Fury 120GB SSD + Kingston A400 240GB SSD

Jelenleg Windows7 -et használok, azonban mivel egyre több játék igényli a Windows 10-et, ezért a közeljövőben szeretnék Win10 -re váltani. Jelenleg a HyperX Fury (120GB) SSD-n fut a rendszer, azonban felvetődött bennem a kérdés, hogy érdemesebb lenne inkább az A400 -as SSD-re telepíteni a Windows 10-et.
Mindkét SSD esetében lefuttattam a CrystalDiskMark programot, és a következő eredményeket kaptam:
HyperX Fury 120GB
A400 240GB
A kapott eredmények alapján az operációs rendszer működése, illetve a programok betöltése terén szerintetek éreznék bármiféle változást, ha a jelenlegi HyperX Fury helyett az A400-ra tenném a rendszert? Előre is köszi a segítséget!

(#42672) zolisx4 válasza gyapo11 (#42667) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen közben meg lett a gond nálam is le is akartam írni,.
G Skill TridentZ RGB F4-3200C16-8GTZR típusú memória okozza a problémát,B1 foglalatba téve elindul a gép rendeltetés szerűen,de csak 1 memóriával,ha beteszek 1 másik G Skill memóriát akkor nem megy már,viszont ddr4 es memóriával kértem kölcsön 4 db CORSAIR CMK64GX4M8X4200C19 típusú memóriát simán megy mind a 4 modullal,tehát valami memória kompatibilitás van ezt a G Skill oldalán meg is említik hogy lehetnek gondok.
Én nem vásárolok boltban hanem nagykerben,nem tudom kipróbálni,ott nincs lehetőség rá,.

(#42673) Doky586 válasza funk648 (#42671) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi különbséget sem éreznél.

Legfeljebb bosszúságot éreznél az elpocsékolt idő miatt amit a cserére szántál..

[ Szerkesztve ]

(#42674) Pyttawrx válasza funk648 (#42671) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia????
A400-ra, ne! A fury azért más ssd, az A400-at én meneszteném is. :)

(#42675) Pyttawrx válasza zolisx4 (#42672) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

(#42676) funk648 válasza Pyttawrx (#42674) üzenetére


funk648
aktív tag

Jelenleg játékok vannak csak rajta, viszont néha előfordul, hogy az adott játék 2-3 mp-re teljesen befagy, utána minden gond nélkül megy tovább. Az A400-hoz elvileg adtak ki egy firmware frissítést ami orvosolja ezt a problémát, viszont ha felrakom a Kingston SSD Manager programot, nem is látja az A400-as SSD-t, csak a HyperX Fury-t. A HD Sentinel szerint egyébként minden rendben vele.

(#42677) Graphics válasza funk648 (#42676) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Maradjon csak így minden.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42678) funk648 válasza Graphics (#42677) üzenetére


funk648
aktív tag

Rendben, és arra esetleg nincsen valami tippetek, hogy miért nem látja a Kingston SSD Manager az A400-at? A firmware frissítést miatt lenne rá szükségem.

(#42679) funk648 válasza funk648 (#42676) üzenetére


funk648
aktív tag

A néhány másodperces random fagyásokat már korábban is tapasztaltam, főként például egy Rainbox Six Siege esetén tud nagyon idegesítő lenni a dolog. (2-3 óra játék alatt kb. 2-3x fordul elő, ilyenkor teljesen lefagy a játék kb. 2-3 másodpercre, majd minden gond nélkül megy tovább.)
Lefuttattam egy HDS részletes öntesztet, de nem talált semmit. Ezen kívül egy felület tesztet is lefuttattam, csatolom az eredményeket, hátha ti észrevesztek belőle valamit:
A400 lemez és felületi térkép
A400 hőmérséklet és átviteli sebesség
Az első képen a sötétzöld elemekből nincsen egy kicsit sok? Ezeken a pontokon átlagosan 5-12MB/s sebesség mérhető.

A random fagyások elég idegesítőek, viszont így, hogy semmilyen program nem mutat ki hibát, garanciáztatni is gondolom elég nehezen menne. Ezen kívül semmilyen problémát nem tapasztalok ezzel az SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#42680) Graphics válasza funk648 (#42679) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel az A400 egy DRAM cache nélküli modell így ezeket az akadásokat az okozza, hogy beesik az SSD sebessége.

Ezen nagyvonalakban a FW update se fog segíteni.

Ezen az segítene, ha egy DRAM cache-s modellt használnál a játékokra. OTt nem lenne ez a lassulás :)

Igaz ezek leginkább írásra érvényesek, nem tudom megmondani, hogy a játék mennyi írást csinál játék közben.

Írástesztet nézz meg, ott jobban látszódni fog ez.
Illetve az átviteli sebességet én konstans alacsonynak találom. Szerk: Bocs a SATA 2 miatt.

Hát esetleg egy SATA3-as adaptert lehetne venni. Az nem nagy beruházás

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42681) Frawly válasza peter889 (#42642) üzenetére


Frawly
veterán

Balszerencsés voltál, AM3+ platform már általában kompatibilis a 860 EVO-val, bár nem mindegyik alaplap, te belefutottál ebbe. Pedig a Milyen SSD-t vegyek topik összefoglalójába bele van írva emlékeim szerintem, meg kb. minden oldalon le van írva, hogy régi AMD-s lapokkal inkompatbilis lehet ez az SSD. Bár ez inkább AM2 és régebbieket szokott érinteni, az AM3 már átmeneti ebből a szempontból, AM4-ben meg mindben megy.

Elkanyarodsz a lényegtől. Felesleges a CD/DVD-vel foglalkozni, elavult formátum, elhajítod a vállad felett a lemezt. A legtöbb gépben már optikai meghajtó sincs évek óta, se laptopba, se szubnotiban, se ultrabookokban, asztali gépeknél is terjednek már évek óta olyan házak, amikben nincs 5,25 inches meghajtóhely. Már hosszú évek óta mindent lehet USB-ről csinálni, OS install meg minden, semmiért nem kell lemezeket írogatni meg pörgetni mechanikusan meghajtóban. Ha csak nem vagy retró gamer, akik még régi, lemez alapú kiadásokat telepítenek, vagy valami RIP-elős csapat tagja, értelmetlen ma már CD/DVD meghajtókkal foglalkozni. PATA HDD-vel sem szenvednék már, lassú, ha még van is ilyened, rakd bele egy olcsó PATA-USB adapterbe, és használd úgy.

Az Ulta ATA CRC error meg nem mindig jön ki fájlszinten. Sokszor maga a vezérlő adatújraküldéssel korrigálja, ezért nem érzékeled, hanem csak a SMART statisztikái rögzítik. Add el a 860 EVO-t, tedd be másik gépbe, vagy használd külső meghajtóként USB-SATA átalakítóval, míg nem cseréled le a gépet. Vagy add el. Sok mindent ezzel nem tudsz csinálni. Esetleg BIOS frissítéssel megpróbálkozhatnál még, meg a kábelcsere mellett, ami megejtettél, próbáld rádugdosni másik SATA portra, de nem tartom valószínűnek, hogy segíteni fog. Ha inkompatibils, akkor az.

(#42682) funk648 válasza Graphics (#42680) üzenetére


funk648
aktív tag

Megint elkezdte, rosszul emlékeztem, nem 2-3 mp-re, hanem inkább 5-10mp-re fagy meg az egész játék (de csak azok, amiket erről az SSD-ről futtatok). Nincs esetleg valami olyan program ami alaposan megizzasztja az SSD-t? Így, hogy a HDS se mutat semmit, nem hiszem, hogy garanciáztatásnál foglalkoznának vele.

(#42683) Graphics válasza funk648 (#42682) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Leírtam mi a probléma oka :)
Attól, hogy SSD nem jelenti azt, hogy minden feladatra jó.

Te játszani akarsz róla, miközben az A400-as egy fapad SSD.

Nem az igényeidhez vetted az eszközt. A400-as jó mondjuk papa-mama-Icuka irodai gépébe, Win-Lin és egyéb alap dolgokhoz.

Ráengedsz mondjuk egy Atto benchmarkot, akkor látni fogod, hogy be fog esni az írás drasztikusan.

Ha az a játék menet közben írna az SSD-re és nagyobb mennyiségben, akkor ez a probléma oka.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42684) Frawly válasza Graphics (#42683) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem azért rá kéne nézni annak az A400-nak a SMART-jára, mert 5-10 mp.-re nem kéne beakadjon. Azért játékok alá kb. elégnek kéne legyen, szekvenciális átvitele nem vaskos, meg sok apró fájlnál is hátrányban van a DRAM cache hiánya miatt, de 5-10 mp.-re nem kéne beakadnia, bőven vernie kéne akármelyik HDD-t.

(#42685) funk648 válasza Frawly (#42684) üzenetére


funk648
aktív tag

Szia!

Kingston A400 SMART

Én semmi furcsát nem látok benne, a kondíció is 99%. Az viszont érdekes, hogy a Kingston saját programja sem látja az A400-as SSD-t, a HyperX Fury-t viszont igen. Utánaolvastam, több ilyen esetet is találtam a neten, de megoldást sajnos sehol sem.

(#42686) Frawly válasza funk648 (#42685) üzenetére


Frawly
veterán

Ezen nem sok rendellenes van. Egyedül az első, Read Error Rate, de az se magas, és nem vont maga után áthelyezett szektort. A Kingson progija lehet azért nem látja, mert nem tetszik neki a SATA driver, amivel hajtod. SSDOK progival még rá lehetne nézni, mármint nem az SSD-re, hanem a beállításaira.

(#42687) funk648


funk648
aktív tag

(#42688) Laccoss válasza Frawly (#42686) üzenetére


Laccoss
addikt

Az nem lehet, hogy a manager program csak 1 SSD-t kezel? És mivel kettő van benne, így a másodikat (A400) nem látja?

(#42689) funk648 válasza Frawly (#42686) üzenetére


funk648
aktív tag

Frissítettem a chipset drivert, most már látja az A400-as SSD-t is az SSD Manager. Lehet valami driver probléma volt az időszakos befagyás, a következő néhány napban úgyis kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#42690) Frawly válasza funk648 (#42689) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor most teszteld így. A SATA driver megfelelőnek tűnik, Intel SATA, nem a legajánlottabb (az a MS-féle SATA driver), de az inteles is megteszi, galibát nem okoz, TRIM megy vele, SSD infós progik kezelik vele az SSD-t, úgyhogy maradhat.

Az 1 tera íráson meglepődtem, mert a HDS táblázatából csak 32-33 gigát számoltam, de ~1 év alatt az 1 TB se sok írás, ennek a drive-nak valami 40-70 TBW a limitje, attól még mindenképp nagyon messze van, NAND erase cycle se magas rajta, ezt kifejezi a 99%-os kondíció is.

Amit még meg lehetne tenni, hogy SSD Managerben frissíteni az A400-on a firmware-t, lehet segít. Azt nem tudom, hogy a jelenleg rajta lévő R0105A a legújabb-e, a Kingston oldalán nem látszik, mert elég barom oldaluk van, amin csak ilyen marketing bullshit van, semmi érdemi infó.

(#42691) funk648 válasza Frawly (#42690) üzenetére


funk648
aktív tag

Azt írja, hogy a legfrisebb firmware van rajta, a következő napokban akkor jön a teszt. Köszi a segítséget!
Valószínűleg az se segített a dolgon, hogy most 9 éve, hogy ugyanaz a Windows 7 van rajta, csak egyszer lett klónozva, amikor meglett az első SSD. :)

[ Szerkesztve ]

(#42692) Graphics válasza funk648 (#42691) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Kiderülnek itt részletek szép lassan :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42693) funk648 válasza Graphics (#42692) üzenetére


funk648
aktív tag

Igen, eredetileg az volt a terv, hogy Windows 10-re váltok, mivel az utóbbi időben egyre többször érzem a Windows 7 korlátait.

(#42694) tasiadam


tasiadam
veterán

Mi a különbség a transcend SSD370S és sima 370 között? Külsőre egyik fém, másik műanyag házas. Esetleg a cache megléte? Eléggé "őskori" ssd mind a kettő.

Közbenegy off kérédés: Az AMD lassabban bootol, mint az intel, vagy valami hasonló probléma? Összeraktam végül őseim fancy "új" gépét, és konkrétan 9mp a gomb megnyomástól a chrome megnyitásáig az idő.
Abban i5 6400
Z170 HD3P
Sata patriot burst 120gb
win10

Én gépem: 2700X
B450M Mortar
NVME Samu 961
Szintén win10

És szerintem bő 15s+ az egész, mire odáig eljutok. Érezhetően lassabb a boot.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#42695) Armagedown válasza funk648 (#42693) üzenetére


Armagedown
őstag

Mi azok a korlátok? :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#42696) funk648 válasza Armagedown (#42695) üzenetére


funk648
aktív tag

Elsősorban az új játékokra értem, pl. az idei F1 2020 már csak Windows 10-re jött ki hivatalosan, de hidd el, magamtól én se váltanék. :D
Bár a laptopomra (Intel 3825U, 4GB RAM, SSD) most került fel friss Windows 10, eddig nincs vele problémám, aztán ki tudja milyen lesz fél éve múlva.

[ Szerkesztve ]

(#42697) Frawly válasza funk648 (#42691) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, azt a rendszert mindenképp húzd újra. 9 éves az elég sok, simán lehet, hogy nagyban hozzájárul a belassulásokhoz. Nem állítom biztosra, de így innen messziről nekem eléggé úgy tűnik, hogy ez a helyzet. Persze az is játszik, hogy az A400 kezdett el csak haldokolni szép lassan, az se lepne meg.

@tasiadam: elvileg a 370S egy újabb, ráncfelvarrott modell, ami benchmarkokon kicsit gyorsabb, a sima 370-es DDR2 cache-ét lecserélték DDR3-ra benne, a 20 nm-es 2D MLC NAND-ot 16 nm-esre. Nagy különbség azért nincs. Mind a két változat vehető, szériahibájuk nem ismert, belassulni egyik sem lassul be. Ami miatt nem sokszor találkozol vele a topikban: árban általában kicsit drága, főleg akkor szokták itt a népek venni, ha laptopba kell valami régi form factor változat, 2242-es méret, vagy mSATA, vagy hasonló spéciség, akkor sokszor a Transcend SSD-k az egyetlen értelmes alternatíva.

(#42698) funk648 válasza Frawly (#42697) üzenetére


funk648
aktív tag

Tegnap 3 óra Rainbox Six alatt 5-6x megint eljátszotta, ilyenkor csak maga a játék fagy be, a Discord (ez a másik SSD-n van) például tökéletesen megy tovább.
Valószínűleg az újratelepítem az egész rendszert, még azt nem döntöttem el, hogy feltegyem -e a 10-est, a biztonság kedvéért a mostani rendszerről csináltam egy biztonsági mentést, hátha. :)

[ Szerkesztve ]

(#42699) Frawly válasza funk648 (#42698) üzenetére


Frawly
veterán

Újratelepíteni, meg Win10-re upgrade-elni mindenképp érdemes, akkor is, ha végül nem segít, mert az A400 hibás. Legalább ingyen kizársz egy hibalehetőséget, meg meglépsz egy olyan upgrade-et, amit egyébként is érdemes lenne SSD nélkül is. A Win10 telepítője a mai napig megeszi a Win7-es kulcsot, bekativálódik vele, megy az ingyenes upgrade, aminek pedig hivatalosan évek óta vége. Sok veszteni valód nincs.

Már pedig az A400 tud így haldokolni, hogy belagoltatja a rendszert, meg néha fagyassza, meg néha a BIOS-ból is eltűnedezik, és végül már sehogy nem látszik, ha látszik is, ilyen zagyvalék meghajtónéven. Nem tudni, hogy nálad is ez áll-e fenn. Nem a világ legmegbízhatóbb SSD-je, az biztos. Alap feladatokra viszont elmehet, ha nem fogtál ki hibás darabot.

(#42700) Koga777 válasza tasiadam (#42694) üzenetére


Koga777
tag

Szia! Nekem is ilyen alaplapom van, az újabb BIOS-okban javították a lassú bootolást, esetleg próbálj BIOS-t frissíteni.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.