Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) Zsoxx válasza V/ (#47800) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Köszi, megmondom neki.

(#47802) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Itt látszik, hogy Hungary van beállítva, mégis EIN számot kér.

(#47803) V/ válasza Zsoxx (#47802) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nekem hiába teszed ide, az hogy USA cég és USA jogszabály az előző oldalon van. Már tovább lépett rajta. Még annyit hogy a Windows Firefox-ot használom, lehet eltérés esetleg.
Az országot Hungary-ra állítva indulunk de akkor is rákérdez az USA dologra, csak ott létezik az EIN azonosító.
Végigvittem egy új magyar üzleti regisztrációt és közvetlenül az alapján írtam az előző hozzászólást, onnan másoltam be a képeket.
Keresse meg ahol ezt látja és a No legyen jelölve

Azt sem véletlenül írtam hogy hol kezdje a regisztrációt, Itt kell kezdeni a regisztrációt.

Lehet hogy újból kellene indítani, illetve ráér megadni később is a weboldalt, azt hagyja ki.

[ Szerkesztve ]

(#47804) Zsoxx válasza V/ (#47803) üzenetére


Zsoxx
senior tag

A belépés után 3 lehetőség jön be neki:
Confirm your email
Complete your profile
Link a bank

Abből a 2.-ra kattintva jön be az az oldal, aminek linkeltem a képernyőképét.

(#47805) V/ válasza Zsoxx (#47804) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit használna? Az e-mail cím meg lett erősítve, belépett és azután csinálná a többit?
Nekem meg az jött be amit írtam, eleve a képernyő amit látok nem így néz ki és még egyszer leírom nem USA regisztrációnál nem kér EIN azonosítót, mert az csak az USA-ban van használva.
Amit ezeknél kérnek az ez:

Az adószámot kell később megadni miután kész a profil.
De lehet hogy rossz cég besorolást adott meg.

[ Szerkesztve ]

(#47806) V/ válasza V/ (#47805) üzenetére


V/
Topikgazda

A lényeg az hogy EIN azonosítója nem lesz, itt meg addig nem tud továbblépni, törölje ezt az regisztrációt és kezdje újból. Gondolom ez magáncég akkor akként.

(#47807) Zsoxx válasza V/ (#47806) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Lehet, hogy az lesz. Ha elküldi a jelszót, akkor azért még körülnézek a profilban, hátha megtalálom ezt a U.S. entity kérdést valahol.

[ Szerkesztve ]

(#47808) Zsoxx válasza V/ (#47805) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Megnéztem, az a baj, hogy ez a fosadék Paypal nem enged be az Account Settingsbe, mert rögtön felugrik egy ablak, hogy adjak meg további adatokat. Pedig itt akartam megkeresni, hátha lehet módosítani a lokalizációt.

Az nem tudom, mennyiben számít, hogy hol kezdem a regisztrációt. Ha nem az általad linkelt oldalon, akkor hol lehet még regisztrálni?

(#47809) V/ válasza Zsoxx (#47808) üzenetére


V/
Topikgazda

Az USA PayPal oldal jöhet elő és az egy kicsit más. Nem lehet változtatni a lokalizációt, csak új fiók regisztrációval, ezért is javaslom hogy egy újat kellene indítani.

De kereskedni akar és PayPal-ra várja a pénzeket?
A Child Care Services ad el valamit? Ha csak vásárolni fognak és támogatás gyűjtés akkor az nonprofit besorolás lenne.
Ha támogatást vár (donations) és a képen olvasható megadott érték, akkor itt nem jó van jelölve:
Yes lenne a jó. Még akkor is ha a támogatás ajándéktárgyak eladásával valósul meg.

(#47810) V/


V/
Topikgazda

Kellemes Húsvéti ünnepeket

(#47811) Zsoxx válasza V/ (#47809) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Újra regisztrált, most már sikerült végigmenni a folyamaton. Kösz a segítséget!
(Nonprofit szervezetről van szó, nem kereskedik.)

[ Szerkesztve ]

(#47812) Gallmix válasza V/ (#47796) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nekem is járt a kezdetektől a net csomaghoz, mégis kevés emberrel találkoztam aki azt használta is.

(#47813) Beni2360 válasza Gallmix (#47812) üzenetére


Beni2360
félisten

Én is használok 3 db szolgáltatói email címet több mint 20 éve.
1: a hivatalos dolgokhoz.
2: a fix áruházakhoz
3: a páromnak a hivatalos dolgaihoz.
A Gmail.com meg a himi humi levelezés.
Részemről egy céges Gmail cím nem igazából bizalom gerjesztő.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#47814) Gallmix válasza Beni2360 (#47813) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Magán emberre gondoltam elsősorban. Egy Alianz ne gmail címet használjon, de pl egy kis cég, aminek nincs honlapja, esetleg fb oldala van,. Nincs külön net előfizetése, miért ne használhatna gmailt? Én tudok olyan szerelőről, akinek freemail címe van.

(#47815) szasza0802


szasza0802
tag

Sziasztok.

Az alábbi történt meg velem nemrég. Egy weboldalon rákattintottam az "egy havi előfizetésre", melyért a díjat a paypalon keresztül fizettem. Az egy hónap leteltét követően, arról kaptam értesítést, hogy levonták az egy évi díjat az adott szolgáltatás igénybevételéhez a számlámról.
Gyorsan ellenőriztem a paypalt-t és azt vettem észre, hogy az egy havi kifizetés miatt az adott weboldal bekerült az automatikus fizetés fül alá és ez miazz automatikusan egy évi díjat le is vontak.

Egyből panaszt indítottam a paypal oldalán, töröltem az automatikus fizetést és lemondtam a szolgáltatást.

A paypalon még folyamatban van a panaszkezelés, azonban a kérdés az, hogy nem a vásárló megtévesztése-e vagy tisztességtelen eljárás az, hogy az egy havi előfizetésre kattintva, egyből automatikus fizetés ágyazódik be a bankkártyához/paypalhoz ?

Van valakinek ebben tapasztalata? Gondolkodom a fogyasztóvédelmi hatóság illetve a békéltető testület megkeresésén ....

(#47816) V/ válasza szasza0802 (#47815) üzenetére


V/
Topikgazda

Az akinél fizettél állította be így a PayPal fizetési klienst, erről neki kell tájékoztatni a vásárlókat, nem a PayPal-nak. A legtöbb esetben ez megtörténik de azért nem mindig hangsúlyozzák. ezt. Át kell bogarászni a szerződési feltételekben hogy miként utalnak rá és ha nincs benne akkor az illetékes hatóságok felé tehetsz ellene valamit.

[ Szerkesztve ]

(#47817) szasza0802


szasza0802
tag

Átolvastam az ÁSZF-et, sajnos benne van, hogy bármely előfizetés esetén azt követően automatikusan levonják majd a következő időszak díját, azonban én olyan fülre kattintottam, mely egy havi díjat tartalmazott és nem egy egész évnyit.....

(#47818) Gallmix válasza szasza0802 (#47815) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Sok oldalon csinálnak hasonlót. Olvasni, hogy pl életrajzot, vagy pdf-et generálhatsz pár száz forintért, aztán később havonta vonnak díjat, ezt már nem nézi a felhasználó. Sok oldal esetében le tudod mondani, de lejárat előtt pár nappal.

Jó lehet erre egy virtuális kártya, befagyasztva nullára vitt limittel, vagy nagyobb körül tekintéssel :(

(#47819) Beni2360 válasza Gallmix (#47814) üzenetére


Beni2360
félisten

Annak a kis cégnek van net szolgáltatója és ott kap akár több email cím lehetőséget.
Én magán emberként használom amit írtam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#47820) pro70


pro70
tag

Sziasztok!

Rossz e-mailre ment a pénz. Írtam neki pár órája, de semmi válasz. Mit csináljak, meddig várjak?

Köszi a választ

(#47821) V/ válasza pro70 (#47820) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem személyes küldés volt akkor jelezd a PayPal-nak azonnal. Ha személyes volt és "zsebre teszi", nem küldi vissza önként azt csak hatóságon keresztül tudod visszaszereztetni, jelezheted a PayPal-nak de ők is - ha be tudják azonosítani - csak írni tudnak neki hogy adja vissza, ezt nem lehet visszaköveteltetni velük.

(#47822) pro70 válasza V/ (#47821) üzenetére


pro70
tag

Egyelőre azt látni hogy nem fogadta a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#47823) V/ válasza pro70 (#47822) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor is kell neki valami reakció, az hogy nem fogadja el és akkor visszakerül hozzád.

(#47824) envagyok válasza V/ (#47778) üzenetére


envagyok
veterán

Hardveraprón, jófogáson, fb marketplace-en, vaterán is van ilyen dac 7 vagy dac 8 információátadás?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#47825) V/ válasza envagyok (#47824) üzenetére


V/
Topikgazda

Akik pénzeket kezelnek az eladásokkal kapcsolatban (nem a jutalék a lényeg), a felsoroltak nem tartoznak alá,
A Meta (FB dolgait) most pontosan nem tudom, ott az üzletszerű eladásra (üzleti tevékenység) most is más feltételek vonatkoznak.
Ha a Vatera érintett benne akkor ők már írták volna.
Ha valaki lebukik és eljárás indul ellen akkor ők is szolgáltatnak adatot, de az egyedi eljárás.

(#47826) envagyok válasza V/ (#47825) üzenetére


envagyok
veterán

A jófogásnak van ilyen irománya:
[link]
Gondolom a háztól házig rendelés lehetősége miatt.

De az Ebay hogy kezel pénzt?
Utalással is lehet fizetni ott, meg paypal-al.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#47827) V/ válasza envagyok (#47826) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen csak arra vonatkozik ,mert ilyenkor ők kezelnek pénzeket az eladással kapcsoltban.

A jogszabály 2023. január 1-jétől alkalmazandó, az adatszolgáltatást abban az esetben kell elvégezned, ha a naptári év folyamán, vagy a következő Háztól-Háziggal vagy Foxposttal történő eladásoddal átléped a fent említett mennyiségi vagy összegbeli határt.

Már majd 3 éve megváltozott az eBay fizetési rendszere, egy dolog az hogy te mivel fizetsz, a beérkező pénzeket mind az eBay kezeli, nem direktbe kerül az eladóhoz, hanem az eBay utalja ki neki, minden rajtuk keresztül fut. Még a PayPal reklamációt is ők intézik pénzügyileg.

[ Szerkesztve ]

(#47828) envagyok válasza V/ (#47827) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor konkrétan most itthon csak a jófogás háztól házig szolgáltatás van jelentve 30db vagy 600k felett?

Tudomásom szerint most az ellenőrzési osztályokra százszám kerültek magánszemélyek ellenőrzendőek, akik adatait központilag küldték le.
MI alapú kockázatelemzés alapján, vagy emiatt a DAC rendszer miatt, nem tudom.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#47829) ciricica


ciricica
újonc

Sziasztok!

Vennének tőlem egy terméket és az illető paypal-al szeretne fizetni.
Van ennek valami buktatója?
Pro/kontra?

Ha jól tudom 2 fajta utalás van ott.

Igazából azt nem szeretném, hogy kifizet, elköszönünk, aztán a pénz eltűnik mielőtt kitudnám utalni magamnak.
Vagy ilyen nem lehetséges?

Köszi!

(#47830) Met válasza ciricica (#47829) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, két fajta utalás van.

1. Mint barátnak küldi a pénzt, Te annyit kapsz amennyi küldött, viszont így ő elesik mindenféle védelemtől.
2. Mint vételárat küldi, Te kevesebbet kapsz és neki lesz vásárlói védelme.

Összefoglalóban valószínűleg van ezekről pontos infó, illetve majd a TG kijavít, mert Ő van naprakészen a témában.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47831) ciricica válasza Met (#47830) üzenetére


ciricica
újonc

Köszi!

Így világos. :R

(#47832) V/ válasza ciricica (#47831) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy apró kiegészítés, ha eladsz valamit akkor annak az árának megszerzését tiltja egy szerződési feltétel, személyes tranzakcióval nem fizethető, mivel ez keresekdelmi tranzakciónak minősül.

A PayPal Felhasználói megállapodás tiltja mind az eladónak, mind a vevőnek.
2. Az általános szerződési feltételek
Korlátozott tevékenységek
Webhelyünk, saját PayPal-számlája vagy a PayPal-szolgáltatások használata, illetve a PayPallel, más PayPal-ügyféllel vagy harmadik féllel lebonyolított műveletek során tilos:
- Megszegni a jelen felhasználói megállapodást, a PayPal Használati irányelveit, a Kereskedelmi szereplők közötti megállapodást (amennyiben alkalmazandók), illetve minden más, az Ön és a PayPal között létrejött megállapodást.
- Kereskedelmi természetű tranzakciók esetében személyes tranzakción keresztül küldeni vagy kérni a kifizetést.

[ Szerkesztve ]

(#47833) envagyok válasza V/ (#47832) üzenetére


envagyok
veterán

Ez mit jelent?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#47834) V/ válasza envagyok (#47833) üzenetére


V/
Topikgazda

Kiegészítettem a hozzászólást a magyarázattal. De a lényeg hogy jár a vásárlónak a vásárlói védelem és az eladónak jutalékot kell fizetni. A 3,4%+90 Ft jutalékkal többet kell kérni a vevőtől mint az eredetileg gondolt eladási ár és nincs gond.
A vásárlói védelemhez tartozó dolgok meg az ÁSZF-ben, lehet reklamálni ha nem kapod meg, vagy ha nem azt kapod amit kifizettél, itt értve az állapotát is.

(#47835) envagyok válasza V/ (#47834) üzenetére


envagyok
veterán

Ahhoz képest mikor veszek európából a gyűjteményembe valamit, szinte mindenki F&F módba szeretné kérni a pénzt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#47836) Met válasza envagyok (#47835) üzenetére


Met
nagyúr

A tiltott és a nincs rá lehetőség két külön dolog.
Nyilván az eladónak jobb mert nincs levonás (bár írjon olyan árat amibe már ezt beleszámolja) és rögtön hozzáfér a pénzhez.
A vevőnek rosszabb mert nincs vásárlói védelme.

Gondolom ha kiderülne (nem tudom hogy) az ilyen jellegű tranzakció akkor a fiók zárolásával jutalmazná a PP.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47837) V/ válasza envagyok (#47835) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy valaki nem hajlandó valamelyik cégnél a szerződési feltételeket betartani arról meg van véleményem. Ne használja cég szolgáltatását ha erre nem hajlandó.
Ahogy írtam az értelmetlen hivatkozás hogy nem akarja a költséget kifizetni, fizettesse ki a vevővel, hiszen az eladás ár lényege az hogy minden költséget beleépítünk. Másik dolog az hogy igénybevesz egy szolgáltatást ami díj köteles, mi az hogy nem fizeti ki?

Nézzük a vásárló szemszögéből. Mit csináljon ha személyes tranzakcióval fizet és nem kap semmit, nem olyan állapotban van ahogy az eladó állította? Legyen tanulópénz?
Lehet menni a rendőrségre feljelenteni csalásért (ha befogadják egyáltalán), abból egyhamar nem lesz meg a pénze.
A PayPal-nak ekkor nincs semmi kötelezettsége a pénz visszaszerzéshez. Ha családtagnak, barátnak, ismerősnek küldte a pénzt és gondja van akkor rendezzék le maguk közt.
Ha eleve így kéri az eladó akkor abban aki akar vállalni felelősséget, tudatosan nem tartja be a PayPal szerződési feltételeit akkor miért is kellene megbízni?
Becsület, tisztesség smafu, mert 10000 Ft esetén megspórol 430 Ft-ot, 100000 Ft-nál 3490 Ft-ot, amit egyébként a vásárló is fizethet ha belerakja az eladás árba? Komolytalan.

(#47838) envagyok válasza V/ (#47837) üzenetére


envagyok
veterán

Én úgy szoktam különben, hogy postával 10-20€ között szoktam f&f-el küldeni, de 20€ felett kizárt.
Alapvetően a jutalékot rászámolva szoktam a pénzt elküldeni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#47839) V/ válasza envagyok (#47838) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egyébként is kifizeted akkor miért ne járjon a vásárlói védelem az esetleges átverés ellen? Mert mindig vannak aki képesek ilyenre.

(#47840) envagyok válasza V/ (#47839) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem azt szokták írni az eladók, hogy sok rossz tapasztalatuk volt, pl. a vevő visszahúzta a vételárat, de nem küldte a terméket vissza, ilyesmik.
Én régi pc cuccokat szoktam venni, ott pl. 10% a selejt kb

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#47841) V/ válasza envagyok (#47840) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem meg az a rossz tapasztalatom hogy az eladó lódít termék állapotáról, nem azt küldi el amit kifizettem és nem küld semmit, eltűnik. Ezért vagyok csak hajlandó kereskedelmi tranzakcióval fizetni.
Kinek az igazsága legyen a döntő?

Ha az első két feltétele teljesül akkor bizony visszakérem az árat, gondolom aki ezt válaszolta neked az adós maradt a teljes történettel. Elküldött egy hulladékot, persze hogy visszakérik a pénzt, ez lényege a vásárlói védelemnek.

Létezik eladói védelem is, a jutalék az nem öncélú beszedés.

[ Szerkesztve ]

(#47842) envagyok válasza V/ (#47841) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt mondtam én is nekik.
Mindkét felet védi a rendszer.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#47843) laleeee


laleeee
őstag

Visszaküldtem egy 400 dolláros cuccot kínába és paypállal akarják visszatéríteni. kérték hogy küldjek egy igénylést..
Mind a 400 dollárt meg fogom kapni vagy von le valamennyit a paypal ?

(#47844) V/ válasza laleeee (#47843) üzenetére


V/
Topikgazda

Onnan csak úgy tudják küldeni hogy tőled 5,4% jutalékot vonnak, küldjenek annyival többet.

[ Szerkesztve ]

(#47845) laleeee válasza V/ (#47844) üzenetére


laleeee
őstag

Köszi :R

(#47846) laleeee válasza V/ (#47844) üzenetére


laleeee
őstag

Egyébként Kínából Magyarországra nem lehet küldeni ezzel a "barát módszerrel" ?
"The country you're trying to send money to can't receive this payment"
Állítólag próbálták, de nem sikerült nekik

(#47847) V/ válasza laleeee (#47846) üzenetére


V/
Topikgazda

Benne van a PayPal szerződésben és eleve üzleti fiók esetén nincs ilyen.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.