Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88851) Gézengúz válasza pzolika9512 (#88850) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ahha, az, viszont mindenfelé azt olvasom, hogy nem használja semmi, annyit találtam róla, (elég régi írás volt) hogy a majdani jövőben jövő eszközök esetlegesen használják..

(#88852) pzolika9512 válasza Gézengúz (#88851) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

lehet, de az is lehet, hogy ha éppen nem pörög a vinyo akkor csak 3.3-asról eszik, így spórolva, de ezt nem tudom bizonyítani, lehet hülyeség :R mondjuk képen is írja amit küldtem, hogy általában nem szükséges a 3.3v

mindegy szerintem nagy károd nem lesz, vagy ha mégis szeretnéd az 5. kábelt, akkor vegyél y elosztót amit linkeltem :R

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#88853) nyunyu válasza pzolika9512 (#88852) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha jol remlik a SATA1 szabvanyban az van leirva, hogy majd valamikor 3.3V-t fognak hasznalni a jelatvitelre, meg az elektronika etetesere, de ez akkor meg opcionalis volt.
5V viszont kotelezo.

SATA2-ben asszem mar kotelezo lett a 3.3V-n kommunikacio, viszont az 5V betap lehetosege kompatibilitasi okokbol megmaradt.

Vinyok elektronikaja altalaban tartalmazza az 5V-bol 3.3V-t eloallito kapcsolast, igy ha olyan kabelt dugsz ra, amin nincs meg az otodik 3.3V er, akkor is mukodnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#88854) Gézengúz válasza pzolika9512 (#88852) üzenetére


Gézengúz
addikt

+ egy SSD ugrik a gépembe, a kábel már megvan, egy molexet levágok és arra az ágra ráforrasztom a satát..

(#88855) MineFox54


MineFox54
őstag

Linkelnétek nekem egy olyan átalakítót, ami 4 pines jackból (mikrofon+sztereó kimenet) csinál egy mikrofon és egy hangszóró kimenetet? Lehetőleg MO-n.

(#88856) varmi2 válasza MineFox54 (#88855) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ilyenre gondolsz?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88857) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Extreme Digitalban vettem egy Equip USB MicroB USB 3.0 típusú kábelt, de az alábbi gondom adódott a kütyüvel:
Van USB 3.0-ás házam, és egy netbookkal van összekötve torrent, adattári célokra.
Viszont tegnap reggel vettem észre, hogy eldobta a laptop a hdd-t. Tehát egyáltalán nem látta, pedig be volt dugva. Kihúztam, visszacsatlakoztattam, ismét nem látta. Kihúztam, gépet újraindítottam, utána látta estig.
Amikor nem látta, akkor egy USB 2-es drive-ot belepróbáltam, na azt látta rendesen, csak ezt a csodát nem.
Most az jelentette a megoldást, mert megint előjött, hogy egy rövid kábellel összekötöttem, jó lett, vissza az Equip, és megint jó, ki tudja meddig.
Kérdésem az lenne, mi okozhatja, vagy mitől lehet ez az idegesítő jelenség? Már a Windows-omat is újraraktam, igaz nem ezért, hanem mert már kellett a rendszer felfrissítése.
De reinstall után is csinálja.
Mit tudnék tenni?
Köszi!

üdv, adika4444

(#88858) varmi2


varmi2
nagyúr

Tudtok ilyet linkelni, szükségem lenne egy db 12cm ventihez valóra. Nem találok sehol. Ebayes is jó

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88859) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok!

Van egy külső merevlemez rack-em, és amikor csatlakoztatom a gépemhez állandóan fel le csatlakozik és használhatatlan, baromi idegesítő.

Nekem egy Asus laptopom van, azon nem működik. Tesóm asztalián, haverok laptopján mind hibátlanul működik, fogalmam sincs mi baja van. Laptopom amúgy még nincs egy éves. Ilyen a rack-em, és amúgy nem pár percenként csatlakozik le, hanem ilyen 20-30 másodpercenként. és Utána egyből vissza. Az elején még csak fél óránként negyed óránként fordult elő most már legtöbbször egy percen belül többször, valamikor egy két másodpercen belül. Fogalmam sincs hogy mi lehet a probléma. Tudnátok segíteni?

(#88860) nucky30


nucky30
tag

Üdv!

Érdekelne, hogy erről a fejhallgatóról mi a véleményetek ? ----> Genius HS-G500V

Főként filmezésre és zenehallgatásra kellene.

(#88861) varmi2 válasza nucky30 (#88860) üzenetére


varmi2
nagyúr

Van erre szaktopic, ott sokkal jobban értenek hozzá, mint itt.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88862) nucky30 válasza varmi2 (#88861) üzenetére


nucky30
tag

Köszönöm :R

(#88863) adika4444 válasza ZTE_luky (#88859) üzenetére


adika4444
addikt

Ha adtak hozzá tápot be van dugva áramba? Ha nem, keress hozzá egyet, és próbáld meg úgy.

üdv, adika4444

(#88864) ZTE_luky válasza adika4444 (#88863) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

be van dugva.

(#88865) iceool20


iceool20
tag

Sziasztok! Valaki tud megoldást vagy topicot ahol ezzel foglalkoznak?
Telíptettem a win7-et ssd-re de a boot-ot egy vinyóra tette rá. Ezután újratettem és jó minden de a vinyón rajta van a boot amit nem enged törölni és formázni nem szeretném mert 1.5TB amiből kb 1tb adat.
Amikor indítom a gépet 2 win7 jelenik meg amiből az egyik ugye nem boot-ol a másik meg az ssd-n van vagy ezt kiiktatni vagy valami megoldás a boot fileok tölrésére? Eddig semmivel nem engedte :(

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#88866) adika4444 válasza iceool20 (#88865) üzenetére


adika4444
addikt

Próbáld meg Unlockerrel, vagy LiveLinux-xal

üdv, adika4444

(#88867) spiritex válasza iceool20 (#88865) üzenetére


spiritex
veterán

Mivel a telepítés idejére bennehagytad a vinyót a gépben (kár volt), így oda tette valószínűleg a 100MB-ot partíciót. Gondolom azért nem engedi törölni, mert azt használja, arról boot-ol. Törölheted, de akkor nem fog indulni a géped. Én kipróbálnám a helyedben először azt, hogy ha lehúzod a vinyót elindul-e egyáltalán a win7... Mert ha nem, akkor a boot törlése után sem fog.
Ha így van, csinálj egy tiszta új telepítést, de ezúttal húzd le a vinyót a telepítés teljes idejére!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#88868) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Van egy Gigabyte GA-MA770-UD3 v2.0 alaplapom,s most vettem bele 4 GB DDR2 RAM-ot,amit támogat is az alaplap(Samsung,s a pontos típusa is egyező mint amit ír a hivatalos honlap) s volt benne még 4 GB RAM de csak 6 GB-ot lát.Miért?Az összes RAM tökéletesen benne,BIOS-ban is csak 6-ot lát.Mi lehet a probléma?
Aida jelzi hogy mind3 benne van,s érzékeli is.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#88869) Shingen


Shingen
addikt

Hír

風林火山

(#88870) pzolika9512 válasza Potyka03 (#88868) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

ez érdekes :U

op rendszer ?

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#88871) Potyka03 válasza pzolika9512 (#88870) üzenetére


Potyka03
senior tag

Win 7 Ultimate 64 bites

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#88872) pzolika9512 válasza Potyka03 (#88871) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

pedig annak kéne kezelnie :F

ha jól értem akkor most 2x 4Gb van benne ? vagy 2x2+4 ?

keresgetem neten mi lehet a gond, de eddig nem sokra jutottam

szerk. : egy darab rammal próbáld végig az összes foglalatot!

és írd le a procid nevét is

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#88873) iceool20 válasza spiritex (#88867) üzenetére


iceool20
tag

Szia! Igen benne hagytam és oda is tette a boot-ot ez a gondom... De mivel újratettem a gépet és szépen az ssd-re tette fel a rendszert és a boot-ot is hozzá így a vinyón lévőről nem is tud bootolni...
Az a gondom, hogy nem tudtam eltüntetni a bios utánni képernyőról a választó képernyőt a két boot szekció miatt... A vinyóról kellene leszedjem úgy, hogy a többi file ne sérüljön...

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#88874) adika4444 válasza Potyka03 (#88868) üzenetére


adika4444
addikt

nem ismerem az alaplapot, de nem lehet h ennyi ram a korlátja?

üdv, adika4444

(#88875) pzolika9512 válasza iceool20 (#88873) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

keresésbe írd be hogy msconfig (másképp futtatásba írd be), ott a rendszerindításra, és minden igaz ott tudod törölni :R vagy legalábbis tiltani

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#88876) pzolika9512 válasza adika4444 (#88874) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

nem, 16 giga a korlátja, procinak lehet kevesebb, de nem hiszem

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#88877) Potyka03 válasza adika4444 (#88874) üzenetére


Potyka03
senior tag

biztos hogy nem,nem egy őskövület alaplap :)
32 GB-ig támogat :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#88878) iceool20 válasza pzolika9512 (#88875) üzenetére


iceool20
tag

Nagy Király vagy! Sikerület is :R

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#88879) pzolika9512 válasza Potyka03 (#88877) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

4 x 1,8V DDR2 DIMM foglalat, legfeljebb 16 GB

ezt az eredeti oldalról másoltam be :R

használtan vetted a ramot ?

cpu-z-t szedd le és nézd meg a memória nevét, aztán keres rá neten

mert ha használtan vetted akkor lehet egy átcímkézett memot kaptál :F

(#88878) iceool20

na örülök :K

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#88880) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Video dvd íráshoz szeretnék tippeket kérni.

Youtube videókat töltögetnék le (kb 10-15 darabot, kb 120 perc), és abból szeretnék egy video dvd-t kiírni, amit mai lejátszók le tudnak játszani (nem tudom biztosan, milyen formátumok vannak supportolva és mik nem). Jó lenne valami külön program a videok elő-konvertálásához, mert ha egyben akarok mindent csinálni, gondolom ki fog írni ilyen 180 óra művelet időt, és azt jobb lenne több kisebb darabban csinálni.

Vannak valamilyen handy tool-ok kitalálva ilyesmire?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#88881) snecy20


snecy20
veterán

Ha a Windows 8.1-em mellé szeretnék majd egy Win10-et, akkor lesz lehetőség a Windows 8.1 megtartására?
Vagy majd mindenképpen 8.1-ről frissítve lehet majd használni? Régen még az XP-t és a Vistát használtam úgy, hogy bootképernyőn választhattam hogy épp melyik oprendszert használom. Lehet kicsit kacifántosan adtam meg a helyzetet, de biztos értitek mit szeretnék.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#88882) Laci2277


Laci2277
senior tag

Sziasztok!

Erre esetleg valaki tudja a megoldást?

(#88883) spiritex válasza Laci2277 (#88882) üzenetére


spiritex
veterán

Nincs összekötve a monitorod valamelyik alaplapi USB-vel?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#88884) iceool20 válasza snecy20 (#88881) üzenetére


iceool20
tag

Ha elvileg felteszed a win10-et és csak frissíted akkor a régi oprendszert egy old windows mappába teszi ahonnan vissza is állíthatod bizonyos ideig! :U Ha rosszul tudom javítson ki valaki :DD

[ Szerkesztve ]

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#88885) snecy20 válasza iceool20 (#88884) üzenetére


snecy20
veterán

De nem frissíteni akarom, pont ezaz. :)
Hanem hogy két egymástól tök független oprendszerem legyen két külön partíción.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#88886) Laci2277 válasza spiritex (#88883) üzenetére


Laci2277
senior tag

Nincs, csak az egér és a billentyűzet csatlakozik usb-n keresztük. Ha kihúzom őket, akkor is ez a hibajelenség. :F

(#88887) iceool20 válasza snecy20 (#88885) üzenetére


iceool20
tag

Szerintem azt is simán meg lehet csinálni! :) Ez anno sem okozott gondot és szerintem most sem fog :K

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#88888) pzolika9512 válasza snecy20 (#88885) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

külön leszeded majd a win10-et a microsoft oldaláról, és akkor fel tudod tenni mellé.
első évben így is ingyen van, más megoldást én nem látok :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#88889) spiritex válasza Laci2277 (#88886) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor ez egyértelműen driver probléma, vagy valami chipset mizéria:

ilyet találtam: [link]

Jó kutatómunkát!

U.i.: még azt próbáld meg, hogy körözöl az egérrel mielőtt betöltődne a win dekstop.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#88890) spiritex válasza spiritex (#88889) üzenetére


spiritex
veterán

Van itt mindenféle megoldás: [link]

Főleg az utolsó bekezdés érdekes:

"After computer reset I got the screen where you can select to enter into windows normally or into safe mode. I selected safe mode and there the usb and mouse was working.

I then uninstalled the crappy intel usb 3 drivers and rebooted and now the mouse and keyboard is working in normal mode again."

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#88891) nem_tom


nem_tom
őstag

Sziasztok! Volna egy kis nagy problémám. Egyik merevlemezről a másikra másolnék fájlokat, (régi HDD-mről az új WD10EZEX -emre) viszont cirka 12GB -nyi adatot hagy ki.

A rejtett fájlokat láthatóvá tettem, rendszergazdaként nyitottam meg a wondows intézőt is és kihagy. Mi lehet a baja? Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném. :R

(#88892) janos1988 válasza nem_tom (#88891) üzenetére


janos1988
addikt

Nyugtass meg, hogy ez nem a te géped! :B :U

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#88893) Laci2277 válasza spiritex (#88889) üzenetére


Laci2277
senior tag

Majd holnap átnézem, köszi. :R

(#88894) nem_tom válasza janos1988 (#88892) üzenetére


nem_tom
őstag

Mi a gond? :F

(#88895) varmi2 válasza nem_tom (#88894) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem a lila szín. :))

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#88896) Vakegérke válasza Laci2277 (#88893) üzenetére


Vakegérke
veterán

SlimDrivers
Egy próbát megér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#88897) Laci2277 válasza spiritex (#88889) üzenetére


Laci2277
senior tag

Egy bios default megoldotta a problémát, csak azt nem tudom, hogy egyik napról a másikra miként állítódhatott el. :F Na mindegy, örülök, hogy most már ok minden. :)

(#88898) civil3d


civil3d
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogyan tudok olyat csinálni, hogy pl. adott egy érték legyen 5, és ez alapján pontosan 5 db cellát színezzen be egy sorban, és dinamikusan változzon, tehát ha az 5 7-re változik akkor 7 db cellát színezzen egy sorban. Régebben volt és találtam egy videót erről de már nem találom.

Sávos ütemterv készítéséhez kellene.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

(#88899) #65675776 válasza nem_tom (#88891) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha nincs jogosultságod bizonyos file-okhoz, akkor azokat nem is fogja másolni. Mert sokmindenhez még a rendszergazdai jogkör sem elég. Pl System Volume Information.

(#88900) nem_tom válasza #65675776 (#88899) üzenetére


nem_tom
őstag

Értem. Ezt hogyan tudnám kiküszöbölni?

(#88895) varmi2: Jó az, én szeretem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.