Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80701) Feri1977 válasza mezis (#80696) üzenetére


Feri1977
senior tag

8 gb-os pcn-is, nem a kártya a rossz, mert dupla annyi képet mondom engedne fényképezni, csak videóból az idiági (4gb-os kártyán) 17 perc helyett, 18-at enged..pff...és megformáztam pc-n ntfs-re, de aztán a fényképező közli nincs megformázva az övé érvényesül, megformáztam, a kártyával mondom nincs gond...és sajnos nem 2*18-at enged, hanem egyszer 18-at simán. :-/

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#80702) Rivaul válasza Vakegérke (#80698) üzenetére


Rivaul
addikt

Megmondom őszintén hogy soha nem találtam volna meg :N Köszönöm.

Ezúton viszont kellemes ünnepeket kívánok minden kedves segítőnek és kérdezőnek!

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#80703) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Egy Asus P5B alaplapnál mit kell a BIOS-ban kikapcsolnom, hogy ne vegye vissza a CPU teljesítményét takarékoskodás miatt?

(#80704) Lompos48 válasza Pr0GrEsSiVe (#80700) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Sem a feszültség nem feleződik (hacsak nem kötöd sorba a 2 kamerát), sem az áram nem sok, Csak annyit nyelnek, amennyi kell nekik.

(#80705) Vakegérke válasza Rivaul (#80702) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80706) Pr0GrEsSiVe válasza Lompos48 (#80704) üzenetére

Köszönöm! Kellemes Ünnepeket!

(#80707) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Wondershare konvertáló programmal melyikbe (divx, avi) érdemes konvertálni, hogy egy mezei divx-es dvd lejátszó is vigye?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#80708) pjen válasza Pr0GrEsSiVe (#80700) üzenetére


pjen
félisten

Nyugodtan kösd rá mind a kettôt,csak ne sorba,hanem párhuzamosan.

(#80709) mezis válasza Feri1977 (#80701) üzenetére


mezis
nagyúr

A filmfelvétel felbontását nem babráltad közben ?

mezis

(#80710) STC Speed


STC Speed
őstag

Tudtok olyan programot mondani,ami egy telefonos videó recsegését tudja csillapítani,javítani?

(#80711) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Egy PUPot kapott a gépem, BuyNSave lenne a szemét malware. :W :W Eltávolítottam a windowsból magát a programot, majd lefuttattam egy vizsgálatot Malwarebytes Anti-Malware programmal, egy Bitdefender scant is lefuttattam, majd egy HitmanPro vizsgálatot is elvégeztem. A böngészőkből eltávolítottam a BuyNSave kiegészítőt mégis mindenhol szemét reklámok vannak (most ahogy írom ezt a hszt, három hirdetés van a hozzászólás írása box körül, mindenhol a provided by buynsave felirat látható). Hogyan tudom véglegesen kiirtani ezt a szemetet?

Üdv. Johnny

(#80712) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#80711) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Semmi gond, megoldottam. Remélem nem jön vissza ez a szemét. Már nagyon kivagyok. :W

Üdv. Johnny

(#80713) Lenry válasza jonnyjoker01 (#80711) üzenetére


Lenry
félisten

javaslom az ADWCleanert, a nálam járó gépeken nagy hatékonysággal szokott segíteni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#80714) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok! Először is kellemes ünnepeket szeretnék kívánni, de amiért igazából írok :D , az az, hogy van egy pc-m de csak USB2.0-t tud, Mit kell ahhoz vennem , hogy tudja az USB3.0-át? Mi annak a kábelnek vagy akárminek a neve?

(#80715) Lenry válasza 66zio (#80714) üzenetére


Lenry
félisten

nem kábeltől függ, hanem az alaplaptól. ha van rajta USB3.0, akkor tudja, ha nincs, akkor nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#80716) _Csaba_ válasza 66zio (#80714) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Hello!

Ha annyira fontos számodra az USB3 akkor egy PCIE bővítőkártyát kell venned. [link]

Én nem költenék ennyit csak az usb3 miatt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#80717) Balathruin válasza 66zio (#80714) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha van bővítőhelyed, akkor külön USB3 kártyával meg lehet oldani.

(#80718) 66zio


66zio
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

(#80719) Satyricon


Satyricon
addikt

Boldog Karácsonyt srácok

Lenne 1 kérdésem: Tegyük fel, hogy telefonra szeretnék számítógépről átrakni cuccokat. Legyen az 1, vagy akár 1000 mb. A telefont a géphez nem szeretném csatlakoztatni kábellal, és bluetooth-om sincs. Milyen lehetőségeim vannak még, hogy a fájlokat átküldjem a telefonra? Arra gondoltam, hogy mailbe feltöltöm magamnak a fájlokat, majd telefonról wifin keresztül belépek a gmailbe, és letöltöm onnan.

Van esetleg ettől egyszerűbb megoldás is? :F

Szerk.:

Csak megjegyzem: A telefont azért nem szeretném csatlakoztatni a géphez, mert rájöttem, hogy a két mp4 lejátszóm és az egyik telefonom akksija is pontosan emiatt ment tönkre! Ezt szeretném mostantól elkerülni

Várom az ötleteket :U

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#80720) cattus válasza Satyricon (#80719) üzenetére


cattus
őstag

Felhő.

Do the thing!

(#80721) anonymus89 válasza Satyricon (#80719) üzenetére


anonymus89
addikt

Ftp-s alkalmazás, Wifi file transfer esetleg...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#80722) Lenry válasza Satyricon (#80719) üzenetére


Lenry
félisten

FTP
én a SwiFTP nevű appot használtam, bevált.

másik megoldás az AirDroid

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#80723) philoxenia válasza Satyricon (#80719) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Google Drive

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80724) _Csaba_ válasza Satyricon (#80719) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Androidos telefonod van? ES File explorer jó lehet.

(#80725) sanyi02


sanyi02
tag

Üdv.!
Kellemes ünnepeket!
Tud valaki segíteni, hogy ezen az oldalon, hogy lehetne megkérdezni LG TV 1000ft. megvan-e még?

http://mivefuwapaduzu.blogspot.hu/2013/06/lg-cf-21e20-televizio-jelenlegi-ara-1.html

[ Szerkesztve ]

(#80726) _Csaba_ válasza sanyi02 (#80725) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Mivel 2013-ban lejárt az aukció így biztosra veszem hogy nincs meg. Illetve 1000Ft-ért nem igazán fogsz találni tvt.

(#80727) Sub-ZeRo válasza Satyricon (#80719) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Google drive, onedrive, cubby, mega, dropbox, wifi kapcsolat.

Hm, akkor a kábel volt a rossz, ha tönkre ment mindened. Én mondjuk kábellel kötöm össze a gépet és a telefont, kábellel. Semmi baj vele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#80728) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv újra,

A gépemen a képeket (bmp, png, gif, jpg, jpeg) minden egyes megnyitásnál megkérdezi, hogy mivel, milyen programmal szeretném megnyitni. Társítottam már kétféleképpen, gépresi, semmi. Nem bírja egyszerűen megjegyezni, hogy melyik programmal akarom társítani, mindig megkérdezi, már kezd az idegeimre menni! :W Ha valakinek van valamilyen megoldása erre, és megosztaná velem, annak előre is köszönöm! :R

Kellemes ünnepeket! :)

gölmétcsül ©

(#80729) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Volna egy USB HDD-m amin BD filmek vannak tárolva (220db) TV-hez használom.
Néha rakok rá tárolásra zenéket és az a bajom, hogy Win 8.1 Pro alatt lett rárakva, a fájlokat tudtam törölni, de a mappákat sehogy ! :( /átnevezni átneveztem, de törölni nem engedi/
Próbáltam WinXP alatt és Win7 alatt is (Biztonság és ott hozzáadni az ottani felh.-i nevet) de azt sem engedi... törölni se engedi a már meglévő neveket a biztonságnál... mi lehet a megoldás a könyvtár/könyvtárak törlésének megvalósításához ? (van esetleg erre valami mód?) :F :R

/Win8.1 rendszerem már nincs, mert eladtam az a gépet/ Win7 a max. rendszer jelenleg ami elérhető

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#80730) pjen válasza MaxxDamage (#80729) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ha Live linuxal be bootolsz az letörli.

(#80731) MaxxDamage válasza pjen (#80730) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszönöm, megnézem! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#80732) sanyi02 válasza _Csaba_ (#80726) üzenetére


sanyi02
tag

Köszönöm! :R

(#80733) MaxxDamage válasza pjen (#80730) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Nyelv kiválasztás és lemezről indulás után nincs képem, ez megszokott egy HD3850 esetében? (AGP-s 2 DVI csati) másik kártyán VGA csatin van képem :K

Ui.: meg az milyen már, hogy van egy secondary hdd-m megfelelően jumperolva mobil rackbe amire töltök le dolgokat és egy ki/bekapcs után a rendszerbe nyomát sem látom? (easeus és aida se látja) biosba meg látom mint secondary :DD
ez mi lehet? :F

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#80734) pjen válasza MaxxDamage (#80733) üzenetére


pjen
félisten

Nemtudom,én csak akkor használok linuxot,ha valami probléma van.

(#80735) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Van egy tapom: Dell DA 2(a google-be beirva megtalaljatok a labkiosztast meg mindent, ami egy hozzaertonek kellhet). Ezt szeretnem tapnak hasznalni akksi toltohoz, de ez nem olyan egyszeru, mint gondoltam, mivel csak ugy nem jon ki belole a 12V. Mit kell tennem vele, hogy megkapjam a szukseges feszultseget? Elore is koszi!

Kozben itt egy leiras angolul, de nem vagom egeszen: http://www.helifreak.com/archive/index.php/t-188279.html

(#80736) MaxxDamage válasza pjen (#80734) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

:R
Secondary HDD felismerési gond a rendszeren megoldva !
Linuxos meg egy másik gépbe lesz majd, amibe másik VGA Display port is van, nem csak DVI :K
/ez miatt nem cserélek VGA-t a gépbe addig.. felesleges/ :U

(#80737) pjen : :K Viszont kívánom ! ;)
/amúgy az jutott eszembe, hogy BIOS látja a HDD-t , de WinXP meg Win7 sem.. akkor XP alatt megpróbálom a Control Panel / "Add Hardware" opciót és kiválasztottam a listából (mert ügye korábban használtam és jelen volt a gyári SN száma a listbe) és kiválasztva már láthatóvá is vált.. érdekes ez, hogy csak úgy eltűnt, de ezzel megoldva ! :C

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#80737) pjen válasza MaxxDamage (#80736) üzenetére


pjen
félisten

Meg látszik,hogy Karácsony van,minden jó ha a vége jó. :R :R :R Boldog Karácsonyt!!!! :C :C :C

(#80738) philoxenia válasza Ricardo128 (#80728) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapértelmezett program választását pipáld be a megjelenő kis négyzetben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80739) Ricardo128 válasza philoxenia (#80738) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Próbáltam már számtalanszor.

gölmétcsül ©

(#80740) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy adott pár notebook (windows 7 Prof Sp1 x64) és egy NAS. Azt szeretném, ha a gépek egy megadott időpontban a megadott mappákat a NAS-ra másolnák.

Tudnátok olyan programot ami ingyenes (vagy olcsó, mert szerencsémre minden szoftver legális) ami ezt a feladatot képes elvégezni?

Válaszotok és segítségetek előre is köszönöm!

Boldog karácsonyt és jó étvágyat az ebédhez! :)

Üdv. Ádám

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#80741) wolfman


wolfman
veterán

Létezik, hogy egy USB 3.0 pendrive úgy megy tönkre, hogy semmilyen USB 3.0 csatlakozó nem hajtja meg, csak a 2.0-ásak??? Na nekem most ez van. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80742) wolfman válasza wolfman (#80741) üzenetére


wolfman
veterán

Bocs a duplikázásért!

Szóval alaplap látja az USB 3.0-ás pendrive-ot BIOS-ban 3.0 csatoló alatt, de Windowsban nem. Bátyám laptopján ugyan ez a helyzet, szóval most fullra meg vagyok lőve.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80743) Simivok


Simivok
senior tag

Melyik fogyasztja kevésbé az akksit: 3G vagy WiFi?

Galaxy S23 256GB Cream

(#80744) lacik25 válasza Satyricon (#80719) üzenetére


lacik25
tag

Samba: [link]
vagy adbwireless + pc-n vinkommanderhez adb plugin.

(#80745) philoxenia válasza Ricardo128 (#80739) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Melyik program ikonja jelenik meg a képfájloknál?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80746) varmi2 válasza Simivok (#80743) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel a router közelebb van, mint az adótorony, így kevesebb energia kell a kommunkiációra, így én a wifire szavazok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80747) kmisi99


kmisi99
addikt

Van egy olyan problémám, hogy egy egyszerű acer aspire one d270 netbookot az LCD tv re akarok kötni de a gépen nem működik a Win+P gomb amivel beállíthatnám hogy ugye ne csak a monitorra küldje a képet ki hanem külső eszközre is. Az se jó ha a startmenübe beírom, hogy displayswitch.exe Látni látja de nem indul el.

(#80748) DrojDtroll válasza kmisi99 (#80747) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Asztalon helyi menü (jobb klikk) >> képernyőfelbontás. Itt be tudod állítani.

(#80749) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Sziasztok! Azzal a problémával szembesültem ma sajnos, hogy egyik pillanatról a másikra nem indul el a gépem. Pont indítottam újra a gépet, és azóta be se bootol a gép, a post se megy le, egyszerűen csak fekete képernyő, a biosba se tudok belépni. Cmos clr-t, elem kiszedést próbáltam, egyik se se jött össze! Valakinek valami ötlet? Előre is köszönöm! :R

(#80750) föccer válasza matthew95(2) (#80749) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért kellett újra indítani? Volt bármi változás?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.