Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112651) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, tudna vki segíteni, egy régebbi laptopról lenne szó, a haveromé, SSD-t szeretne bele tenni HDD helyett, kb. 2012 végén? vehette, HP Pavilion, Intel HM76 chipset és Intel i7-3612qm. A kérdés, támogatott ilyen HW spec. mellett a SATA3? Vagy csak a SATA2 volt még akkor? Mivel tudná leellenőrizni? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#112652) SP4C3 válasza junior11 (#112651) üzenetére


SP4C3
veterán

Pontos típus alapján, gyártó oldalán...

HM76 Chipset spec.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#112653) Aryes válasza Hosssszu (#112650) üzenetére


Aryes
nagyúr

:N Akár azt is meg lehetne oldani szerintem, hogy csak a módosításhoz felcsatolni a másik meghajtót, vagy egy külön 5. vinyóra is lehetne telepíteni a boot record-ot, de ezt biztos van aki nálam jobban tudja.

(#112654) Aryes válasza junior11 (#112651) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tök mindegy, mert az ssd visszafelé kompatibilis, akár sata1-re is kötheted.

(#112655) junior11 válasza SP4C3 (#112652) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, szóval tudja, sejtettem, csak nem voltam benne biztos.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#112656) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Most szombat az munkanap igaz? Ha igen ilyenkor van futárszolgálat?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#112657) Ispy válasza FRENK1988 (#112656) üzenetére


Ispy
veterán

Elvileg van, nekem pont az előző munkaszombaton hozott a futár csomagot, meg is jegyeztem magamban, hogy, jé de fura, hogy szombaton kihozták a cuccot, akkor esett le, hogy munkanap van. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#112658) #65675776 válasza pjen (#112612) üzenetére


#65675776
törölt tag

Fogalmad nincs hogyan épül fel az a ház. De azért kötöd az ebet a karóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#112659) pjen válasza #65675776 (#112658) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy igen,de lehet,hogy nem.Láttam már olyant,hogy töb száz forintot adtak egy olyan HDD beépítő sínért amit négy hosszabb csavarral simán kiváltottam.

(#112660) inf3rno válasza philoxenia (#112636) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Közben megtaláltam én is őket. :-)

Buliban hasznos! =]

(#112661) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv Miért nem tudok képet elküldeni a hardver aprón?
A mérete 210 KB (215 655 bájt) JPG formátum.

(#112662) moma


moma
őstag

Lehet valahogy generálni valami aktivitást gépen autómatikusan x percenként, hogy ne legyek away? (és ne is logoljon ki a win)

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#112663) Freddycom válasza HoaryFox (#112625) üzenetére


Freddycom
őstag

Én egy ilyen pár dolláros izére gondolok, ebben kétlem h lenne bármi is. :D

[link]

(#112664) HoaryFox válasza Freddycom (#112663) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Biztosan valami tucat DAC van benne, de szerintem általános felhasználásra tökéletes.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#112665) Freddycom válasza HoaryFox (#112664) üzenetére


Freddycom
őstag

Értelek, köszi a választ!

(#112666) Aryes válasza moma (#112662) üzenetére


Aryes
nagyúr

- állítsd át az energiagazdálkodásban a kilogolás idejét végtelenre
- szerezz be egy olyan ócska értékelővel szerelt egeret, aminek az egérmutatója álló helyzetben is kúszik. Az garantáltan ébren tartja. :DDD

(#112667) Borisz76 válasza Aryes (#112666) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez tényleg működik!

2 db egerem van. 1 usb-s az asztalon és egy rádiós az ágynál.

1 hetembe került mire rájöttem , hogy miért mozog az egérmutató......
A rádiós egér és a lepedő nem voltak barátok....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112668) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Adott egy win 8 pro laptop amin újra szeretném rakni a rendszert. Nincs meg a telepítő ezért kiolvastam a serialt a gépből és keresnék hozzá egy telepítőt. Eddig csak 8.1et találtam. Az is működni fog az aktiválóval? Vagy csak a 8as?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#112669) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Van több darab okos TV-m és wifi hálózatom.

Azon probléma megoldásában szeretnék segítséget kérni, hogy mit kell vennem/tennen ahhoz, hogy az összes TV-n ugyanaz a kép legyen?

Pl.: Van-e olyan program, ami direkt erre lett kitalálva? Tehát szeretnék olyan felületeket létrehozni, amelyeken egy időben tudok képeket/videókat, különböző adatokat megjeleníteni párhuzamosan.

Minden ötletet, javaslatot szívesen fogadok. Ha bővebb info kell, szívesen válaszolok bármilyen kérdésre.

Köszi,
Szép napot

(#112670) King Unique válasza JoolsNOS (#112668) üzenetére


King Unique
titán

A 8.1 a telepítésnél nem fogja elfogadni a 8.0 termékkulcsát, viszont utána a gépházban / vezérlőpultban már igen. A telepítésnél ilyenkor ún. generic key szükséges, amiről a téma topikjában is volt szó. Sima Windows 8-at pedig már amúgy sem érdemes telepíteni és használni, mivel megszűnt a támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#112671) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok. Eléggé kezdő vagyok ezen a téren, de otthoni hálózattal kapcsolatban lenne kérdésem.
Adott egy hálózat, amin van 7 access point. Pár változtatás kellett végeznem (többek között a wifi jelszava is változott). 5 AP UniFi-s, azoknak a felületéhez hozzá tudtam férni és a jelszót ott is át tudtam írni, de a másik kettő AP egy régi D-Link DAP-2553.
A probléma az lenne, hogy a két D-Link Access Pointhoz még mindig csak a régi wifi jelszóval tudok hozzáférni, és a beállításokba nem tudok belépni. Hiába próbálom az AP hátulján lévő IP-t, egyszerűen nem található az oldal.
Ilyenkor mit lehet csinálni? A routeren statikus IP van beállítva a D-Linkeknek. Őszintén, azt nem tudom, hogy azt az IP-t kéne-e neki beállítani ami a készülék hátulján található, vagy másikat, de mind a kettővel próbálkoztam és továbbra sem férek hozzá a beállításokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#112672) Krogoth válasza Heavyrain (#112671) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nem lehet, hogy megváltoztatták?
Wifijére csatlakozz fel és töltsd le pl. a WUM wifi?-t, azzal meg tudod nézni az adott eszköz IP címét.

(#112673) Heavyrain válasza Krogoth (#112672) üzenetére


Heavyrain
őstag

Megnéztem, de nem :F
Na mindegy végül egy reset megoldotta.

(#112674) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek melyik, melyek a legjobb teljes adatmentő program(ok), amik teljes lemezkép készítését is tudják a rendszerről? Csak a rendszer mentések érdekelnek, mert az adatokra van mentésem. Windows 10 pro 64 bit (Opr. verziója 10.0.16299.371 (Win10 RS3)) a rendszerem. Abszolút értelemben kérdezem, azaz a fizetősöket is beleértve.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#112675) Vakegérke válasza Kékes525 (#112674) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem a Macrium Reflect nagyon bejött.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#112676) #65675776 válasza Vakegérke (#112675) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nekem is, ráadásul WD HDD-k esetén van (vagy legalábbis volt) ingyenesen használható verziója.

(#112677) Vakegérke válasza #65675776 (#112676) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez is ingyenes, bár van fizetős verzió is az oldalon, ami jóval többet tud.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#112678) Kékes525 válasza Vakegérke (#112677) üzenetére


Kékes525
félisten

A Macrium Reflect fizetős verziója tudja a növekményes mentést, amivel valószínűleg gyorsabb és kevesebb helyet is foglalnak a mentések.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#112679) Vakegérke válasza Kékes525 (#112678) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amire nekem kell, arra az ingyenes is elég. Ha beüt a katasztrófa, pár perc, és máris működik újra a rendszer. Már klónoztam is vele, nem hibázott.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#112680) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Adott egy gép win server 2008 van rajta és egy sharp mx2600n gép.
Serveren van egy mappa, jogosultság beállítva, ahogy a sharpon is megadva a kellő infó.
A gond, hogy ha scannelni akarok, akkor az első próbánál "A kivál. kiszolgálók nem találhatók".
ismét rányomva a scannelérre már megy gond nélkül.
Vajon mi lehet az oka, hogy először nem jó, majd másodszorra már szépen beolvassa a dolgokat?

(#112681) Ispy válasza customer114 (#112669) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor most ugyanannak kell mennie minden tévén, vagy különböző tartalomnak egyszerre?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#112682) Aryes válasza customer114 (#112669) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hdmi elosztó + közös jelforrás?

(#112683) customer114 válasza Aryes (#112682) üzenetére


customer114
senior tag

Kábel nem jöhet szóba. A TV-k messze vannak egymástól.

Egyedül wifi-m van.

(#112681) Ispy: Azt szeretném, hogy ugyanaz legyen mindegyiken. Ugyanazt a tartalmat adják.

Pl.: megnyitom az excelt és mindegyik azt mutassa, hogy megnyitottam az excelt. (egyszerű eset)

Bonyolultabb eset: Ha megtörtént valami eszközzel ezen TV-k összekapcsolása, akkor olyan programot(?) keresek, ami adott időközönként váltogat videókat/képeket vagy akár komplexebb műveleteket - mint adott excel fálj/word fájlt nyit meg adott időre. (és persze mindezt önállóan csinálja, csak egyszer kelljen rendesen beállítani és menjen magától)

Lényegében: ugyan azt a "reklámot" adja egy időben az összes TV.

[ Szerkesztve ]

(#112684) Aryes válasza customer114 (#112683) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kell egy program, ami live stream videót csinál a desktopodról, a tv-ken meg wifin keresztül lejátszani a streamet. A hang valószínűleg nem lesz tökéletes szinkronban, de szerintem a célnak megfelel így is. Például ez egy gyors és ingyenes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#112685) customer114 válasza Aryes (#112684) üzenetére


customer114
senior tag

Köszönöm, de zárt rendszerre van szükségem.

(#112686) Ispy válasza customer114 (#112685) üzenetére


Ispy
veterán

Az egyedüli megoldás szerintem a kábelezés, ha ez nem megy a távolság miatt, akkor ez mission impossible.

Vagy van még a hdmi wireless transmitter, de én még sohasem használtam, nem tudom menne, egyébként is elég drága cucc.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#112687) Aryes válasza customer114 (#112685) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kb 20mp alatt találtam neked helyi hálózaton működő megoldást.

(#112688) HurkaLES


HurkaLES
tag

Sziasztok.
Adódott egy olyan problémám, hogy filmet akartam nézni és azt tapasztaltam, hogy sem a lejátszón belül, sem pedig a hangerő szabályozónál nem tudtam állítani a hangerőt. Próbáltam az alap lejátszóval, illetve VLC-vel is. A lejátszón belül hiába húzom a csúszkát koppra lehúzva és maxra felhúzva is ugyan azt a hangerőt adja, a hangerő szabályozónál pedig ha teljesen lehúzom akkor némít, de ha egy picit húzok a csúszkán akkor már ugyan olyan hangerőt ad mintha maxon lenne. Ez csak a lejátszóknál észleltem. Youtubenal illetve alap használatkor működik a csúszka... Valaki találkozott már ilyennel? Milyen beállítás a megoldás?

(#112689) Borisz76 válasza HurkaLES (#112688) üzenetére


Borisz76
veterán

Van ilyen.

Pl . : Egy adott videó aminek mp3-s a hangsávja azt lehet szabályozni de egy másik film aminek DD5.1-s a hangja azt nem lehet szabályozni. Elsősorban lejátszó program beállításán múlik.

Nálam ez utóbbi a gyakori de nálam ez nem gond mert én PC-ről tolom a filmeket ( MPC-HC vagy KODI ).
HDMI kábellel megy a jel a VGA-ból az erősítőbe.
Erősítőből egy másik HDMI kábel megy tovább a TV-be.
Az erősítőn állítom a hangerőt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112690) VoidXs válasza HurkaLES (#112688) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kapcsold ki a bitstreamet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#112691) xTREem


xTREem
tag

Sziasztok!

Vásároltam a webes Microsoft Store-ban egy Battlefield 1 Premium Pass-t Xbox-ra, de sajnos PC-re kellett volna. Tudjátok, hogyan lehet erre visszatérítést kapni? Próbáltam hívni a Microsoft ügyfélszolgálatot, de össze-vissza hablatyoltak 5 napos visszavételi időről s a többi. Próbáltam kéttő telefonszámon is e-mail elérhetőséget is kapni, és NEM ADTAK. Nincs e-mail címe a microsoftnak, amin vásárlással kapcsolatos kérdéseimet feltehetném...

Tudtok valami konkrétumot erről?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#112692) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a képernyőn történő dolgokat szeretném rögzíteni, lehetőleg jó minőségben, tutorial videókhoz. Melyik alkalmazást ajánlanátok erre a célra? Előre is köszi! :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#112693) Ispy válasza plejik (#112692) üzenetére


Ispy
veterán

Mi camtasiat használunk erre.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#112694) Borisz76 válasza plejik (#112692) üzenetére


Borisz76
veterán

Egyszer kipróbáltam az Open Broadcaster Software-t.
Akkor nagyon megtetszett.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112695) VoidXs válasza plejik (#112692) üzenetére


VoidXs
nagyúr

ShadowPlay, ReLive - ingyen vannak, és nullával egyenlő az erőforráshasználatuk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#112696) mezis válasza plejik (#112692) üzenetére


mezis
nagyúr

oCam

mezis

(#112697) xkoti


xkoti
senior tag

Üdv urak.

A minap kedvet kaptam egy kicsit a Shadow of Mordorral játszani .
De a probléma ott kezdődik hogy sajnos nincs 1920x1080 felbontás a játékba hol ott a monitorom felbontása az lenne .

Utána olvastam mindenhol mik lehetnek az okozatai , ergó módosítottam már cfg fájlt is de úgy se volt jó .

Majd később találtam egy olyat hogy ha egyedi felbontás van beállítva és sajnos a legújabb amd driver miatt az van mert valamiért a win 10 nem ismeri fel normálisan a full hd felbontást , így ezzel kapcsolatban a kérdésem az lenne hogy ha egy régebbi drivert teszek fel ami még catalyst control center néven fut akkor vajon mekkora az esélye hogy csúnya teljesítmény csökkenésem lenne . (sanszos ez oldaná meg a problémát)

Egyébként egy HD 7790 videókártyám van (ami játékokra számomra megfelel amikkel játszok)

Vagy esetleg az új driver-ben is van olyan lehetőség, csak én nem találom mint annó a régi driver beállításokban ?

(Elnézést ha kicsit értetetlen a megfogalmazásom 14 óra meló után mert gondolkodni se tudok :B )

KO

(#112698) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Tesóm laptopján megbolondult touchpad mióta bedugott egy USB-t.

Bedugta csatlakozott azóta a bal egérgomb funkciók nem működnek, tehát se meg nyitni se bezárni semmit nem lehet. Klikkeléskor "ragadt" le mert a kijelölés úgy maradt és nem ehetett belőle kimenni. Restart volt 2x is már.

Ami tuti h se a touchpad se jobb gomb(amiből 2 van a laptopon) esélytelen hogy egyszerre romoljon el. Külső USB-s egérre megy a dolog.

Ötletek? :D Rajtam már kifogott.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#112699) mezis válasza erikke17 (#112698) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Touchpad driver eltávolítása, újra installálása.

mezis

(#112700) erikke17 válasza mezis (#112699) üzenetére


erikke17
őstag

Az is meg volt.

Ami érdekes, hogy ha átállítom a touchpadet másik kézre, akkor a gomb ugyan még nem működik de touchpaddal már tudok megnyitni bezárni dolgokat. Ellenben előzőleg amikor nem megy a touchpaddal nyitni zárni dolgokat(normál kezes módban) egérrel ugyan úgy tudok tekeregni.

Szóval elég nagy rejtély ez most :F Olyat tudok elképzelni, hogy gomb le van ragadva és azért.

Most átállítottam másik kézre touchpadet kézre így működik félig ellátva funkcióját, USB-s egérrel meg teljes értékűen.

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.