Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112901) philoxenia válasza Doky586 (#112900) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem a világon max néhány ember lehet, akinek be van kötve az internet (már nem a lakásába persze:D)
Amúgy arra gondoltam, hogy fórumtársunk nyilván nem azért kér tanácsot, mert nem tudja, hogy a Skype "azzal megy"... De magát az internetet, ami az egész világhálót jelenti nem viheti még félig idézőjelben sem, max. az internet eléréséhez szükséges eszközt. :D Tehát ha noobnak nézed a másikat, legalább Te legyél szakszerű szerintem.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#112902) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#112886) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Hurrá, sikerült megoldanom a problémát a mikrofonnal. Megírom, hátha valakinek egyszer hasonló gondja lesz.
Szóval az egyik forumon találtam ezt a javaslatot, kipróbáltam, és működött:

"Go to Task Manager, then Services, and find the PID for Audiosrv
Open a command prompt as administrator and run:
Taskkill /PID 1111 /F
(1111 is whatever pid Audiosrv was)
That'll kill it, then you can right click on it in task manager and start it again. Listen to this device then works again for a while.
I find I have to do this about once a day."

Tehát Ctrl+Alt+Del, ott SZolgáltatások fül, majd az "Ausiosrvr" melletti kódot kell megjegyezni.
Aztán parancssort indítani, fontos, hogy rendszergazdaként. Itt bepötyögni, hogy "Taskkill /PID kód ide /F" ahol értelem szerűen a "kód ide" az előbb megjegyzett kód. Ekkor a rendszer letiltja a hangokat, és mikor legközelebb megnyitottam az óra mellett a hangerő ikont, azon belül a Reögzítőeszközöket, már végre működött a mikrofon, láttam a kis zöld csíkokat, és Skype-ban is teszteltem, lehetett hallani.

Hurrá! :)

(#112903) Doky586 válasza philoxenia (#112901) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra céloztam hogy ha odaállít a 80+ éves nagyihoz azzal hogy: "Hoztam egy nagy zúgó dobozt ami ezentúl havi 5 ezrest fog kihúzni a zsebedből" ... akkor örüljön ha nem kergetik el. Vagy fizesse ő a netelőfizetés költségeit..

(#112904) philoxenia válasza Doky586 (#112903) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a része gondolom már rendezve lett.

Vagy most nyitott egy topikot, a "Hogyan vegyük rá a
83 éves nagyit...." címmel... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#112905) Aryes válasza Borisz76 (#112895) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem is inkább win7, kikapcsolt frissítések és vírusirtó nélkül, a desktopon 1db Skype parancsikonnal, illetve a Skype úgy is beállítható, hogy a rendszerrel együtt elinduljon, szóval csak a ki-be kapcsoló gombot kell rajta nyomkodni.

(#112906) pc360


pc360
addikt

Milyen fájlmegosztót, vagy felhő-szolgáltatást tudtok mondani, amivel át tudnék küldeni 40 GB-ot valakinek? Vannak jó, időlimites fájlmegosztók, ahova felfér ennyi anyag?

Gondoltam elsőre a MEGA-ra, ehhez létrehoznék egy accot, és azt adnám át a usernek, kezdjen vele, amit akar, de ott probléma lehet a browser-cache-es letöltési módszere. Minél egyszerűbb megoldás kéne, ahol a user könnyen le tudja kapni a 10 db 4 GB-os ZIP-et problémamentesen, böngészőn keresztül. Szeretném feltölteni, és ezzel letudni a dolgot, semmilyen szinten nem akarnék vele utólag foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112907) Aryes válasza pc360 (#112906) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én ezt régebben egy ingyenes apache szerverrel oldottam meg, feltettem a gépemre, a fájlokat meg a www mappába, és már csak az ip címet kellett megadnom a célszemélynek.
Ha mindenképp online tárhely kell, esetleg Google drive?

(#112908) pc360 válasza Aryes (#112907) üzenetére


pc360
addikt

Pont ez az, amivel nem szeretnék foglalkozni. A feltöltési időt vagyok hajlandó megvárni, utána innen törlöm a fájlokat. Nem foglalkoznék azzal, hogy a másik oldalon mikor kerülnek letöltésre, hogy aztán magamtól is törölhessem. Az offos részben ez volt a kitétel.

A Drive csak 15 gigás.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112909) pc360 válasza pc360 (#112908) üzenetére


pc360
addikt

Mindegy, megoldás: 100 GB-os előfizetés a Drive-ra röhejes 690 forintért 1 hónapra, aztán majd max törlöm a fájlokat.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112910) Vakegérke válasza pc360 (#112909) üzenetére


Vakegérke
veterán

A Mega 50GB-ot ad ingyen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#112911) Doky586 válasza pc360 (#112906) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Javaslom a torrentet, főleg ha amúgy is szoktál torrentezni.. :K

A torrent kliensben engedélyezt a DHT-t, routeren nyiss neki portot.
Hozz létre .torrent filet: trackershez ezt "udp://11.22.33.44:8880/announce" amiben az ipcímed és dht portod szerepeljen, tedd be a filet a letöltési könyvtáradba, elküldöd az illetőnek a torrent filet és ő töltse le tőled, így nem neked kell bajlódnod a lassú megszakadozó feltöltéssel..

Ha még NASod is van akkor csak ez az optimális módszer.

[ Szerkesztve ]

(#112912) pc360 válasza Doky586 (#112911) üzenetére


pc360
addikt

Resilio Sync-et is ismerem, az még jobb megoldás. De pont ez volt a lényeg, hogy minél előbb el akarom takarítani a gépemről. Lehet, nem kellett volna offba raknom. Mindegy, már megoldva.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112913) Doky586 válasza pc360 (#112912) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A torrentnél nincs ami optimálisabban használja ki a sávszélességet..

Ha pedig a gyors eltakarítás a lényeg akkor nálam a DEL gomb viszi a prímet.. :))

(#112914) pc360 válasza Doky586 (#112913) üzenetére


pc360
addikt

Nem érted az alap kitételt, úgyhogy hagyjuk.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112915) Doky586 válasza pc360 (#112914) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Majd rájösz amikor már harmadszorra nyomod fel újra és újra és mindig 99%-nál megszakad és kezdheted előről az egészet.. :O

[ Szerkesztve ]

(#112916) pc360 válasza Doky586 (#112915) üzenetére


pc360
addikt

Miről beszélsz? Már rég megoldottam.
Mondom, hogy ismerem, ne nézz hülyének!
Eleve, ha nem vagy képes megérteni egy bekezdést...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112917) Doky586 válasza pc360 (#112916) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már arra se emlékszel mit kérdeztél..?

(#112918) pc360 válasza Doky586 (#112917) üzenetére


pc360
addikt

Az égvilágon senki sem kérdezte a sávszélességet, úgyhogy leállíthatod magad. Kulcsszó: megoldva. 99%-olás, és egyéb vergődés nélkül. Ha olvasni sem tudsz, és ezzel mást idegesítesz, akkor lehet, nem a legjobb napszakot/évtizedet választottad fórumozásra.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112919) Aryes válasza pc360 (#112918) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kicsit nagy az arcod.

(#112920) pc360 válasza Aryes (#112919) üzenetére


pc360
addikt

Azért, mert idegesít, ha valaki hülyének néz, és rohadtul nem olvas másodjára sem, aztán még rólam állítja, hogy a kérdésem sem tudom? Ez a tipikus, szimpla kérdésből eszkalálódó baszakodás, ami oly jellemző az egyszerű topikokban. Már herótom van tőle, hogy megpróbálják a kérdezőt felülbírálni a saját céljairól is. Főleg, amikor érthetően fogalmaz, és úgy gondolom, a formátummal sem lehetett gond.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112921) Aryes válasza pc360 (#112920) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Szeretném feltölteni, és ezzel letudni a dolgot, semmilyen szinten nem akarnék vele utólag foglalkozni."

Ebből nem csak neki, nekem se jött le, hogy te rögtön törölni akarod az anyagot. Akkor azt kellett volna írni. Vagy semmit nem kellett volna írni, amire más azt gondolhatta, hogy megoldást keresel. Elég lett volna annyi, hogy "fájlmegosztót keresek 40G adat feltöltéséhez". A többi szöveggel te magad zavartál össze mindenkit.
A topikba az jön, aki tanácsot kér. Az nem lehet a kifogásod, hogy öttel több megoldást kaptál, mint szerettél volna, főleg nem ilyen stílusban.

[ Szerkesztve ]

(#112922) pc360 válasza Aryes (#112921) üzenetére


pc360
addikt

Én úgy gondolom, a kitételem tartalmazta azt az infót, de akkor valóban, legközelebb ON-ban, és pár IQ-val lejjebb célozva kell megfogalmaznom a dolgokat. :R

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112923) Doky586 válasza pc360 (#112922) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudod te kértél segítséget, hogy ne keljen sokat foglalkozni vele, erre adtam egy jó megoldást, amivel 5perc alatt végzel (legfeljebb akkor nézel rá ha hetek múlva takarításkor megnyomod a del-t), de te inkább azt választod ami lassú (nálam napokig vagy egy hétig is eltartana).

Valószínűleg meg sem értetted a válaszom lényegét.

(#112924) K1nG HuNp válasza pc360 (#112922) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

tényleg nem tudod az ilyen viccesnek szánt félmondataid megtartani magadnak?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#112925) Ispy válasza pc360 (#112922) üzenetére


Ispy
veterán

Vagy inkább pontosan fogalmazni, ez nem a gondolatolvasó topik. Az iq-s megjegyzésed meg sértő, személyeskedő és felesleges.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#112926) pc360 válasza Ispy (#112925) üzenetére


pc360
addikt

Vannak jó, időlimites fájlmegosztók, ahova felfér ennyi anyag?

Szeretném feltölteni, és ezzel letudni a dolgot, semmilyen szinten nem akarnék vele utólag foglalkozni.

Egyéb kérdés?

K1nG HuNp Köszönöm, eldöntöm magam.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112927) Met


Met
nagyúr

Nem tudom, nekem teljesen érthető volt mit akar. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#112928) pc360 válasza Ispy (#112925) üzenetére


pc360
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112929) pc360 válasza Doky586 (#112923) üzenetére


pc360
addikt

Napokig meg hetekig fog tartani, valóban. Azért végeztem már akkor, amikor legelőször írtam. De azért köszi az aggodalmat. Sok értelme volt. :C

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#112930) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali, van élő topikja a wifis HDMI videó/képtovábbításnak?

Google csak régi linkeket dobott be, van valami aktuális top favorit közepes árfekvésben, amit ajánlani lehet filmezéshez, munkához, prezentációra? (azaz mindennapi célokra és felhasználásra)
Esetleg IOS gépekkel lesz összekapcsolva, képek vetítésére.

PC lenne összekapcsolva egy még nem okos vetítővel és/ vagy képernyővel. (32" Samsung)
Ezt néztem ki (kb 1 év távlatában, 2016-2017), mert sokan mondták hogy jó, de Amazonon megoszlanak mostanában (2018.03-tól) a vélemények a biztos jeltartásról.

https://www.microsoft.com/accessories/en-us/products/adapters/wireless-display-adapter-2/p3q-00001

Milyen segéd programot használjak esetleg, vagy nem kell, elég amit a win 10 kikeres magának?

Ha valamit kihagytam szóljatok.
Előre is köszönöm!

"... hát persze ..."

(#112931) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

kivettem egy HDDt a gépből (már nincs is nálam mert elvitték) és bekapcsolást kovetően
Hiányzoo BOOTMGR hiba üzenet fogad.

A win SSDn van, ujra telepítés jelenleg nem opcio mert ami rajta van nélkülözhetetlen.

Telepítésnél valószínűleg az SSD mellett más HDDk is be voltak dugva.

Mi lehet a megoldás?

beraktam most a telepitő lemezt -- helyre állítás -- indítást akadályozó tényezők javítása vagy mire rányomta, de semmi ugyan ugy nem indul.

Mit tudok tenni?!

köszI!

(#112932) Vakegérke válasza Hooper (#112931) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Csatlakoztasd az SSD-t egy működő rendszerhez, mentsd le, amire szükséged van, aztán úgy telepíts rá rendszert, hogy ne legyen másik írható eszköz (SSD, HDD) csatlakoztatva.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#112933) Doky586 válasza Hooper (#112931) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Telepítésnél valószínűleg az SSD mellett más HDDk is be voltak dugva."

Gondolom ebből okulva a következő telepítésnél sokkal jobban figyelsz majd rá hogy ez ne így legyen.. :(((

(#112934) Hooper válasza Vakegérke (#112932) üzenetére


Hooper
őstag

érdekesség: lehuzom most az összes merevlemezt és ugy inditom ujra akkor nem jön fel a bootmgr hiba hanem egyből a biosba lép...számomra ez érdekes.

Az SSD M2.. ötletem sincs mihez csatlakoztassam most.

Más, kevésbé drasztikus megoldás nem létezik?

Ha esetleg vissza szerezném a kivett HDDt? rendszer visszaállítási pont létre hozása, bármi?

rengeteg munka van rajta, programok személyre szabva. rohanásban vagyok nem fér most bele az ujra telepités utáni személyreszabás..

[ Szerkesztve ]

(#112935) pjen válasza Hooper (#112934) üzenetére


pjen
félisten

Azt esetleg,nem lehet.Kiveszed az SSD-t.Kölcsön kérsz,vagy veszel egy HDD-t,telepítesz rá egy rendszert.Vissza teszed az SSD -t,már adat lemeznek fogja látni.Leszeded róla ami kell,aztán formázod,telepíted.Még egy ,ha van a gépben ODD ,bootolsz egy live linuxról,és kiírod lemezre ami kell a vinyóról,vagy egy külső vinyóra.

(#112936) Doky586 válasza Hooper (#112934) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

(#112937) pjen válasza Doky586 (#112936) üzenetére


pjen
félisten

Akkor,nincs válasz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#112938) Vakegérke válasza Hooper (#112934) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha visszaszerzed a kivett HDD-t, csatlakoztatod a régi módon. Akkor indul a gép, a HDD-re átmásolod mindazt, amire szükséged van, lecsatlakoztatod. Aztán jöhet az új telepítés az SSD-re, ismét csatlakoztatod a HDD-t, visszamásolod a mentett dolgaidat. HDD ki, visszaadhatod az új gazdájának.

Az egész csak ott bukik meg, ha a HDD-t formázták.

pjen fórumtársunk ötlete is jó. :)

Szerk: "... nem fér most bele az ujra telepités utáni személyreszabás.."
A személyre szabás ráér. Persze ha van jobb ötleted, mint a mieink, akkor te nyertél.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#112939) Doky586 válasza Vakegérke (#112938) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ha visszaszerzed a kivett HDD-t.."
Ha eladta, elvitték, törölték, újraformázták, stb...

(#112940) Vakegérke válasza Doky586 (#112939) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hooper fórumtársunk felvetette ezt a lehetőséget.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#112941) Hooper válasza Vakegérke (#112938) üzenetére


Hooper
őstag

döbbenet hogy csak a reinstall oldja meg.
igen tudom én voltam a figyelmetlen hogy most bent hagytam a többi lemezt telepítésnél..
előkotortam a régi SSDmeg, hálisten volt rajta win, arról bebootoltam, mentegetek, ujratelepítek :(((
Köszi a tippeket!

szerk:
a régi HDD meglenne, a kedves vevő volt oylan készséges h nem gyalulta még le. de igazábol csak annyira mennék vele hogy amig azt bekötöm addig fut a redszer.. reinstallt nem tudom megkerülni. 2018..microsoft..grat

[ Szerkesztve ]

(#112942) Vakegérke válasza Hooper (#112941) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nem is egyszerű, de a probléma megoldva. Használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#112943) King Unique válasza Hooper (#112931) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk lemaradt az infókból, hogy milyen Windowsról van szó, milyen telepítés, lemezkezelőről sem ártott volna lehetőség szerint egy (korábbi) screenshot stb. De, ha a HDD-re került(ek) a rendszer számára fenntartott partíció(k), akkor az szívás. Ez a példa egy UEFI módban telepített Windows 10-nél szemlélteti ezt. Ezért szokták azt javasolni egyik opcióként, hogy a telepítés idejére legyen a többi háttértár fizikálisan leválasztva. De amúgy nem kötelező, mert hardvertől függően ideiglenesen akár a BIOS-ban is le lehet tiltani. Vagy a telepítésnél eleve particionálatlan területet kell megadni célnak és ott létrehozni a telepítővel a rendszer számára fenntartott kisebb partíciókat. Akkor elvileg nem pakolja másik lemezre és mutatja is egyből a változásokat.

Ha másik fizikai lemezre került(ek) a rendszer megfelelő működéshez szükséges partíció(k), akkor akár utólag is létre lehet hozni azokat. Az alábbi leírás pl. a Windows 10 UEFI-s telepítésénél szemlélteti ezt, de van elvileg egyszerűbb módszer (+ infó) is ehhez. Viszont ezeknél is nyilván az az ideális eset, ha már rajta volt a partíció a lemezen, csak sérült a rendszerindítás és emiatt kell törölni, újból létrehozni ott, újraformázni stb. Másik megoldás pedig a már javasolt újratelepítés az adatok lementése után.

[ Szerkesztve ]

(#112944) Marci112233 válasza Hooper (#112941) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem kötekedés képen, de ahogy látom van bőven HDD a gépben, sőt NAS is szerepel az adatlapodon. Ha tényleg van NAS, akkor én ha már csak az SSD-vel megy a rendszer, akkor NAS-ban lévő merevlemezekre lementettem volna amit kell,( Lehet lassú lenne, de legalább megoldás.) mert ugye azt elvileg működő rendszerről eléred. Ha ez meg van, jöhet a Win reinstall, és a ha megvan minden szükséges adatot visszarakhatsz az SSD-re.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#112945) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy gép amin a google kereső azt mondja, hogy szokatlan forgalmat észlelt, ezért captcha-t kér, megkapja, de újra előjön a dolog. A gépen kb 50-60 keresés megy ki naponta. Mi okozza ezt? Vírus? MS gyári kergetője semmit nem észlel.

[ Szerkesztve ]

(#112946) xtro válasza diegho (#112945) üzenetére


xtro
aktív tag

(#112947) diegho válasza xtro (#112946) üzenetére


diegho
nagyúr

Rendben köszönöm, szerdán járok arra és megnézem.

(#112948) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Olyan problémám lenne,hogy faterom feltette a legfrissebb win10-et(eredeti) minden drivert feltett,de a nyomtató nem akar működni(Epson SX400-as széria). Pedig szükség lenne a nyomtatóra. Próbáltuk lemezről is telepíteni,de úgyse működött. Aztán a Driver Booster töltötte le de úgy se.
Mi lehet a probléma?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#112949) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Egy kis segítséget kérnék.
hazajöttem ma és a laptop nem akar wifin csatlakozni a routerre.
Látja a routert de amikor rákattintok csatlakozás kiírja hibás a kapcsolat, stb.
Többször újraindítottam a lapit meg ki bekapcsolgattam a wifijét de semmi.
Aztán újra indítottam a routert, laptop kiírja csatlakozva de tesz egy felkiáltó jelet.
Net nem megy át a lapira, routerre csatlakozik de nem megy a lapin.

Okos telon működik minden, szóval a lapin van vmi baj.
Mi lehet a gond?

風林火山

(#112950) ElektrikusDE válasza Potyka03 (#112948) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Stornó...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.