Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107251) Kékes525 válasza rii (#107250) üzenetére


Kékes525
félisten

Gépösszerakó topik kezdőknek

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107252) rii válasza Kékes525 (#107251) üzenetére


rii
nagyúr

sehogyse lett meg nekem .-)))

nagyon köszönöm!!! .-)

(#107253) Kékes525:
ok, köszönöm!
legközelebb segítésgül hívom a nagytesót is .-)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#107253) Kékes525 válasza rii (#107252) üzenetére


Kékes525
félisten

A Google nagyon jól indexeli a prohardvert (is) [link].

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107254) HoaryFox válasza hoby36 (#107248) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Első kérdés: hova is lett betéve az SSD? A HDD helyére vagy optibay caddy-be a DVD-író helyére?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#107255) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Valaha régen volt olyan, hogy vinyó méret határ. Mennyi volt az? 4GB ? 8GB ?
Küzdök egy régi géppel, ECS P4VXAD+ alaplap. 3,2-es vinyóra felmegy az XP, a 80-asra nem. Már a fájlok felmásolásánál mindnféle problémája volt, aztán a rendszer felrakásánál valami megoldhatatlan hibát írt és nem tudott tovább lépni. Most lepartícionáltam 3,2-re a 80-ast és felraktam, nem tudom mekkorára növelhetem, hogy még gond nélkül mennyen?
Köszi
Józsi

(#107256) SP4C3 válasza macssessz (#107255) üzenetére


SP4C3
veterán

Ott a HDD-vel lesz a hiba.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#107257) macssessz válasza SP4C3 (#107256) üzenetére


macssessz
tag

HDD jó. Másik gépben hibátlan, HD Sentinellel hibátlan. 3,2-re particionálva jól működik. Mekkora volt régen a vinyó mérethatár? 4GB v. 8GB?
Biosban esetleg állítgatni való? Bár nem találtam semmi extrát de hátha ?
Automatán felismeri egyből.
Szalagkábelt, portokat cserélgettem, vinyót, dvd-t másik portokra raktam, másik dvd-vel próbáltam, ami csak beugrott, kipróbáltam.
Vagy más ötlet amire nem gondoltam?
Régebben ez a vinyó volt a gépben, de megdöglött rajta az xp és újra kellett rakni oszt szívok mint a boci.

[ Szerkesztve ]

(#107258) SP4C3 válasza macssessz (#107257) üzenetére


SP4C3
veterán

Az még régebben volt...

Tessék:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#107259) macssessz válasza SP4C3 (#107258) üzenetére


macssessz
tag

?
A leírását megtaláltam neten én is.
Lehet rosszul fogalmaztam.
Valaha régen volt partíció méret határ. Már nem emlékszem mennyi volt. Úgy tudom az xp-t már nem érintette, de hátha segít.
Na mindegy, lehet már ti sem emlékeztek a méretre.

[ Szerkesztve ]

(#107260) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
UPC doboz kiír a csatornaszám előtt egy p betűt. Az mit jelent?
Köszönöm

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#107261) SP4C3 válasza hitvanyalak (#107260) üzenetére


SP4C3
veterán

Csak tippelek: Program?

@macssessz - Ha megtaláltad, akkor tudod mi a hardware limit, software meg enged:

Windows 98 - 128GB
Windows 2000, XP, 2003 and Vista using NTFS - 2 TB (boot part.)

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#107262) quailstorm válasza macssessz (#107259) üzenetére


quailstorm
nagyúr

32GB volt a BIOS limit NAGYON NAGYON RÉGEN. *
Erre pl 40-es vinyón volt egy jumper, amivel lehetett 32-esre csökkenteni.
Ezen kívül a FAT32-nek is volt limitje DOS alapú Windowsok alatt, de ez nem érdekes.
XP SP1-ig volt 128GB a partíciólimit, ezt nem léped túl, de nem is érdekes, gondolom SP3-at telepítesz.

Magyarul én is annyit tudok mondani, hogy szar a vinyó. Nekem 2TB-os Toshibáról fut az XP egy 60GB-os partíción.

XP SP3 határa amúgy a 2TB-os vinyó, afölött már nem fog menni, GPT-t nem támogat.

* Asus AMD K6-2 alaplapomhoz már van beta BIOS, ami 40GB-ig kitolja, pedig az aztán nagyon messze van S478-tól. S478 SATA-n 2TB-ig tuti visz mindent, IDE-ből nekem 250-es volt a legnagyobb valaha.

Hiren's boot CD Mini XP-je jó ahhoz a géphez, pendrive-ra tegyél ki egy portable HDSentinelt, az el fog rajta futni, és nézd meg mi van.

[ Szerkesztve ]

(#107263) inf3rno válasza macssessz (#107255) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az alaplap 160GB-ig jó elvileg. [link] Azt írják az oldalon, hogy 2010-es lap, ez stimmel?

Azt hiszem még a Pentium 2-es időkben volt 3.2GB-os Seagate vinyóm 20 éve. Azokra a rendszerekre 4 és 8GB-ot írnak, meg azt, hogy többet is elbírhatnak akár. Szóval nem valószínű, hogy ilyen jellegű a hiba.

Egyébként minek az XP? Évek óta nincs már rá support, ha netre van kötve, holnapra vírusos lehet. Akkor már inkább bármelyik asztali Linux-ot tenném fel helyette.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#107264) hitvanyalak válasza hitvanyalak (#107260) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Funkcionalitásban történő változások a UPC Horizon HD Mediabox-on

Tájékoztatjuk Tisztelt Előfizetőinket, hogy a UPC Horizon HD Mediabox-ok esetében - 2017.07.11.-ei dátumtól - az alábbi változásokat tapasztalhatják a berendezések működésében:

- A készülék aktív/passzív (stand by) állapotát jelző „piros” LED bekapcsolt állapotban folyamatosan világít

- Az eszköz LED-es visszajelző-paneljén a csatorna helyek száma előtt „P” és „R” jelzés jelenik meg. A „P” jelzés az aktuálisan megjelenített lineáris csatornákat, az „R” a rádiócsatornákat jelöli

Forrás

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#107265) Kernel válasza macssessz (#107259) üzenetére


Kernel
nagyúr

Volt például a DOS-alapú rendszerek 1024 cilinderes boot-határa (kb. 8 GB), de az is más téma.

Ilyen esetben célszerű a vásárláskori állapotba hozni a merevlemezt (szektorszintű törlés, nullákkal feltöltés), vagy legalább az elejét gyalulni, az MBR-szektort. Ezzel együtt elszáll a partíciós tábla is, lehet tiszta lappal kezdeni, telepítővel particionálni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#107266) kjani18


kjani18
őstag

Melyik topikban lehetne érdeklődni "android tv box" problémával?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#107267) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziaszok, hardveraprón archivált hirdetésre ra lehet valahogy keresni, ha tudom a pontos leírását?

Üdv, István.

(#107268) quailstorm válasza Istyu74 (#107267) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Maximum Google-ből. Azzal viszont jó eséllyel.
Nekem jelentkeztek 1 évvel később olyan cuccomra, aminek az eladásáról lemondtam (laptop ház+kijelző), és sikeres üzlet lett belőle :DDD

(#107269) HoaryFox válasza kjani18 (#107266) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Szerintem ide nyugodtan belefér :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#107270) Prémvadász válasza macssessz (#107257) üzenetére


Prémvadász
tag

LBA módot ismeri az alaplap?

Nem bűn a lustaság.

(#107271) macssessz válasza Kernel (#107265) üzenetére


macssessz
tag

Üdv!
Köszi az ötleteket. A 4GB-os határ működik. Ha nagyobbra próbálom rakni az xp telepítés behal. Ha később veszem nagyobbra kékhalál.
Particionálás és format volt párszor. Fdisk /mbr is természetesen volt.
A vinyó mint írtam másik gépben hibátlan. Telepíthető, indítható a 80GB egyben is.
El is fogadtam volna simán inkompatibilitásnak, ha nem ebből a gépből lett volna a vinyó. Bár az volt a baja, hogy random kékhalálozott, de sok éves xp volt rajta.
Azért nem linux mert:
1. Tök vagyok hozzá, 2. A felhasználó nem is hallott linuxról.

[ Szerkesztve ]

(#107272) Kernel válasza macssessz (#107271) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bár a lényegen nem változtat, csak a tévhitek miatt jegyezném meg, hogy az fdisk /mbr műveletét (vagyis az MBR indítókód felülírását) a telepítő egyébként is elvégzi, épp amiatt szoktak reklamálni a Linuxosok, amikor lehal a LiLo stb.

Viszont az XP telepítő nem bántja a szintén ott található NT Disk Signature bejegyzést, amihez kötődnek a betűjelek, míg az fdisk /mbr azt is törli (ilyenkor az NT-alapú rendszer újraosztja a betűjeleket), de az adott esetben ez is lényegtelen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#107273) seederking


seederking
őstag

Sziasztok.
Módosítani szeretnèk 1-2 dolgot az adatlapomon (itt ph-n) ès hiába írom be újra ès újra az email címet,jelszót 2x. Azt írja,hogy hiba,belèpèsi email cím megadása kötelező. Találkozott valaki ilyennel?

(#107274) HoaryFox válasza seederking (#107273) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Bugok a RIOS PH! motorban

Itt hamarabb kapsz választ :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#107275) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Nem ismerek senkit akihez fordulhatnék ezzel a témával kapcsolatban, remélem nem gond ha itt teszem fel kérdésem:

Ausztriából behozott autót szeretnék vásárolni, méghozzá jövőhét hétfő-kedden! Az autó jó állapotú, és tegyük fel, hogy a szerelő által elvégzett teljes körű átvizsgálás után megveszem az autót. Mivel külföldi okmányokkal rendelkezik, szeretném a nevemre íratni és forgalomba helyezni. Egyáltalán nem vagyok képben... Mit csináljak? Hova menjek? Mondjuk az okmányirodában tudnak segíteni eligazodni? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#107276) HoaryFox válasza Satyricon (#107275) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ez a számteches Azonnali kérdések topikja, esetleg az Autós topikban kérdezd meg, ott jóval tapasztaltabbak az embërkék.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#107277) HoaryFox válasza Satyricon (#107275) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Szerk: Még kimaradt, hogy írhatsz akár a Milyen autót vegyek? topikba, végülis ott is foglalkoznak ilyenekkel.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#107278) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Sógorom birkózik egy Huawei Mediaworks pad t1 7.0-ás készülékkel. Tudok itt kérdezni felőle vagy van saját topikja?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#107279) deedee


deedee
őstag

Üdv!

Tegnap kiment a táp, amitől leállt a gép. Azóta sem tudom bekapcsolni. Eddig egyszerű a dolog, de.... Most jön a lényeg!
A táp már nem garis, viszont a többi alkatrész/alaplap, vga, ssd stb/ igen. Ha a táp miatt meghalt még más is a gépben, akkor azokra él a garancia vajon?

Holnap hívom a boltot /skynet-computer/, csak addig türelmetlen vagyok és kérdezek. :)

(#107280) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Vettem egy workstation lapot itthonra mikroszervernek. Nincs IPMI rajta, HDMI-s monitoron állítanám be rajta a BIOS-t, telepíteném a rendszert, aztán onnantól minden SSH, amíg nincs valami extrém eset. Tudnátok ehhez valami nagyon alap HDMI-s videokártyát ajánlani, ami nem füstöl el egyből és rántja magával a gépet? (Topicjában kérdeztem már, de úgy tűnt csak gamer gépekkel foglalkoznak.)

Buliban hasznos! =]

(#107281) SP4C3 válasza inf3rno (#107280) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha ipari hulladékot akarsz venni, akkor ilyen GT 610 - 620, ha viszont értelmes dologra költenéd a pénzed, akkor 1050ti. Másrészt meg azt a 750ti-t beledobod addig amíg telepítesz.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#107282) Shingen válasza kjani18 (#107266) üzenetére


Shingen
addikt

ITT :)

風林火山

(#107283) inf3rno válasza SP4C3 (#107281) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem megy a lap videokártya és csatlakoztatott monitor nélkül. Sajna az MSI komolyan gondolja, hogy workstation célra használjuk ezt a lapot. Volt egy passzív Radeonom, eladtam pár hónapja, az 2d-t elég jó teljesítménnyel jelenítette meg, a 3d-re meg alkalmatlan volt. Valami ilyesmi kellene frissebb kiadásban, nem gamer kártya, de ezt már leírtam az előzőben is.

Buliban hasznos! =]

(#107284) SP4C3 válasza inf3rno (#107283) üzenetére


SP4C3
veterán

GT 1030

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#107285) Vitka675


Vitka675
tag

Sziasztok! Cirka 4 óra fórumozás után fordulok hozzátok a következővel. MSI B350 Tomahawk alaplap, Realtek HD Audio. Most váltottam Win7ről 10-re. Előző lappal és Win7-tel tökéletes ment a mikrofon, most pedig annyira halk, hogy ordítanom kell bele, és még úgy is alig hallani.

Nem egyedi a probléma, sokan szenvedtek tőle, azt tudom. Ami más fórumon elhangzott, mindent kipróbáltam. Jelszint, mic boost, driver reinstall 10szer, próba nélküle, front audio lehúz, külön választottam a külön csatis eszközöket stbstb, de sehogy nem akar jó lenni.

Ha valaki megszánna egy megoldással, nagyon megköszönném :R

(#107286) Zin


Zin
senior tag

5-6 MB-os jpg-ket hogyan tudok 4MB-ra allitani?Ugyanis fb reklamál s nem tudom feltolteni a telefonos fotóimat...röhej!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#107287) Lompos48 válasza Zin (#107286) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Irfanview-vel

(#107288) philoxenia válasza Zin (#107286) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Telefonról.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107289) kjani18


kjani18
őstag

Hali!

W7 ultimate -nél hol tudom a felhasználói jelszót (lehet, hogy rendszergazdai) megváltoztatni?

Köszi

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#107290) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Miért lehet hogy egy gépet elindítva 10bol 6* nincs kép, aztán hetedjere újraindítva már van

Szinte új gép

A monitor nem írja ki hogy nincs jel csak nincs kép

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#107291) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok Üdvözöllek Titeket! Az alábbi problémával fordulok hozzátok....Több mint egy éve használom a STEAM nevű közismert kliensprogramot amin keresztül több játékkal is játszunk nap mint nap....Pár nappal ezelőttig tökéletesen működött a program. A gép indítása után automatikusan bejelentkezett a fiókomba és felugrott az asztal közepén maga a program hogy be vagyok jelentkezve, sőt még az éppen akciós játékokról is felugrott egy kis értesítő ablak a játék képével és címével.....Viszont múlt hét csütörtök óta nem működik megfelelően a STEAM......Miután a szokásos módon bekapcsolom a gépet nem történik semmi és a steam nem jelentkezik be és nem is ír ki semmi hibát hanem szimplán nem történik semmi, és ha az asztalon rákattintok az ikonjára akkor sem reagál semmire....A feladatkezelőben viszont fut a steam.exe és ha ezt a folyamatot leállítom a feladatkezelőben és ezt követően kattintok rá az asztalon a STEAM ikonjára akkor jelentkezik csak be a fiókomba....Mi lehet erre a megoldás? Legyetek szívesek segíteni....Annyi észrevételem van, hogy múlt hét csütörtökön volt egy 77 megabájtos programfrissítése a STEAM-nek és attól a naptól fogva van ez a hiba.....Ha tudtok kérlek segítsetek....

(#107292) kjani18 válasza #85154688 (#107291) üzenetére


kjani18
őstag

Telepítsd újra

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#107293) #85154688 válasza kjani18 (#107292) üzenetére


#85154688
törölt tag

Igen erre én is gondoltam viszont van rá valami megoldás hogy a telepített játékaimat ne keljen újra letöltenem miután újratelepítette ma STEAM-et?

(#107294) kjani18 válasza #85154688 (#107293) üzenetére


kjani18
őstag

Rendszer visszaállítás a STEAM frissítés előttre?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#107295) inf3rno válasza SP4C3 (#107284) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézegettem, Nvidia-nál a GT az általános jellegű dolgokra való kártya, a GTX meg a játékra tervezett. Van még a Quadro, ami munkához való, a lapom AMD FirePro or Nvidia Quadro-ra optimalizált. Nézegettem a Quadro-t, de igazából annyira erős sem kell. A GT 1030 olyan 2300 pontos, én olyan 1000-1500 pont körüli kártyában gondolkodok és max 10 pénzben. Igazából még ez is túlzás arra a célra, amire nekem kell. Max 1080p video-t néznék a szerverről, de valószínű, hogy azt is inkább hálózaton streamelem majd a TV-re. Azért kösz a tippet.

Buliban hasznos! =]

(#107296) philoxenia válasza #85154688 (#107293) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mikor elindul a Steam állítsd be, hogy ne induljon a rendszerrel, mindig kézzel indítsd, ha játszani akarsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107297) ferob


ferob
őstag

Egy a Telekomtól származó Huawei E5577C MiFi a bekapcsolás után, de a PIN kód megadása előtt, jelszót kér, viszont semmi ilyesmiről nincs szó a leírásában és a sima admin és bármi egyéb egyszerű vagy egyértelmű próbálkozás nem működik, de a gyári beállítások visszaállítása se változtat semmin.
A kérdés, hogy netán valaki tudja, hogy mit kéne beírni?

(#107298) philoxenia válasza ferob (#107297) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig admin-t írnak. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107299) ferob válasza philoxenia (#107298) üzenetére


ferob
őstag

Nálam nem is kér felhasználónevet, csak jelszó van és alatta a nyelv választása, próbáltam megkeresni én is, de ezeken túl nem jutottam.

(#107300) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Ismét kérdezek a múzeális lapommal. P4VXAD+ Rev.1.0 alaplap, (az a fajta aminek a jobb alsó
sarokban van a floppy meghajtó és fölötte 2db ide csati helye mert ebből volt raides is meg
hason de más féle amiket keresésre dobál fel a google) csak és kizárólag egy régi 3,2 GB-os
vinyóval hajlandó XP-t telepÍteni. Előzőleg 80 GB-os vinyója volt, ment de kékhalálozott
sokat. Most azt sem hajlandó elfogadni. Kábeleket, vinyókat cserélgettem, a vinyók jók,
másik lapon hibátlanok, HD sentinellel is és az xp is simán felmegy. Ha telepítve a P4VXAD+
-ra rakom akkor is kékhalál van. Mivel a vinyókat az alaplap hibás méretnek ismeri fel,
próbálgattam a biost állítgatni auto, lba, chs módokra, próbáltam beírni a vinyók adatait,
akkor se megy a telepítés pedig egy 4.3-asról a pontos adatok alapján jól azonosítja be a
méretet. De erre sem hajlandó xpt telepíteni. Kerestem bioszt, hogy frissítsem. Az ECS
oldaláról leszedhető innen:
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_DOWNLOAD.aspx?
DetailID=48&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0
A bin file zippelve, kicsomagolom kapok egy bint. AWD860B biosz frissítő progi nem eszi meg
gondolom mert a bin-ben is egy bin file van. Kicsomagoltam neki, arra meg azt írja unknown.
Kerestem a bootoláskori kiírás alapján, P4X333-8235-6A6LWE19C-00 és minden link a BIOS
Agent Plus oldalaira visz. Ott találtam egyel újabb biosz mint ami fent van. Szabad
innen letölteni bioszt? Nagyon régen egyszer frissítettem csak.
Ha bárkinek van más ötlete örömmel fogadom. A dobd el vegyél másikat verziót kihagynám.
Bocs ha hosszú, remélem érthetően le tudtam írtni a problémám.
Köszi előre is a segítségeteket.
Józsi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.