Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107601) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Ismét jelentkezem.

Ez milyen fajta növény?

Let the Zone take me if I am.

(#107602) Kékes525 válasza kutga (#107601) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen szoftverrel müködik? ;]
Ez IT topik. Kérdésed az Azonnali fáradt gőzös kérdések órája topikba tartozik.
Lehet, hogy Sárkányfa (tarka dracéna)?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107603) pjen válasza Kékes525 (#107602) üzenetére


pjen
félisten

"Milyen szoftverrel müködik?"Ha ezt tudnánk sok minden megoldódna, :)

(#107604) kutga válasza Kékes525 (#107602) üzenetére


kutga
nagyúr

Saját oprendszere van. Inkább megkérdem a kolléganőt akitől kaptam. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#107605) Kékes525 válasza kutga (#107604) üzenetére


Kékes525
félisten

Sárkányfa (tarka dracéna?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107606) baracsi válasza kutga (#107601) üzenetére


baracsi
tag

Pandanus pálma

(#107607) #73959936 válasza kutga (#107601) üzenetére


#73959936
törölt tag

3. tipp_zöldike

(#107608) Vakegérke válasza #73959936 (#107607) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az madár. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#107609) #73959936 válasza Vakegérke (#107608) üzenetére


#73959936
törölt tag

Az növény ;)

csík nélküli :B

[ Szerkesztve ]

(#107610) Vakegérke válasza #73959936 (#107609) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hol madár, hol növény... Tud élni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#107611) kutga válasza baracsi (#107606) üzenetére


kutga
nagyúr

Más néven csavarpálma. Ez lesz az. :C

Let the Zone take me if I am.

(#107612) varmi2 válasza kutga (#107601) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szrintem meg amarilisz, csak virág nélkül.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#107613) kutga válasza varmi2 (#107612) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem hagymás.

Csavarpálma lesz, a tövénél már hozza az új sarjakat.

Let the Zone take me if I am.

(#107614) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
pár napja megjelent egy mappa a C meghajtón a gyökérkönyvtárba és lakat van rajta.
Fogalmam sincs hogy mi lehet ez, hogyan tudom eltávolítani? a lakat miatt nem engedi.
Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#107615) quailstorm válasza Tompo92 (#107614) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez jellemzően valami Windows komponens telepítője.
Internet Explorer vagy Visual C++ redist a leggyakoribb, és az IE szokott zárolva lenni. Legjobb, ha elférsz tőle, takeownership nélkül nem törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#107616) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy egyik napról a másikra nem akar működni az Altgr + m kombó a notimon. Nem történik semmi ha lenyomom. Az Altgr és az m betű is működik természetesen ja és persze az összes többi Altgr-es kombó. :DDD Nincs ötletetek mi lehet?

(#107617) Aryes válasza Ideg (#107616) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mert eddig mit csinált?
Billentyűzetkiosztás nem változott (Alt+Shift)?

(#107618) philoxenia válasza kutga (#107601) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] Ide inkább az ilyesmit.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107619) Ideg válasza Aryes (#107617) üzenetére


Ideg
aktív tag

Hát próbáld ki mit csinál. :P Egyébként "<" jelet. Billentyűzet maga angol, de magyar kiosztáson van. Minden más altgr -es bill működik. Fene se érti ezt. :/

(#107620) Aryes válasza Ideg (#107619) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nyilván kipróbáltam volna, ha lett volna bármilyen fizikai billentyűzet a közelemben...

(#107621) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok,

Most építettem össze az adatlapomon látható konfigot, és a Rise of the Tomb Raider játékban masszív fps droppokat tapasztalok, főként nagyobb területek betöltésénél. Ez mitől lehet? Ennyire megfoghatja a vinyó a gépet? Későbbre terveztem SSD vásárlást, de nem gondoltam hogy ennyire esszenciális eleme a gépnek.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#107622) Xarina válasza sutyesz96 (#107621) üzenetére


Xarina
aktív tag

Biztosan nem a hdd a gond. Nekem egy jóval gyengébb gépen 5400-as merevlemezzel is jól fut.

(#107623) kutga válasza philoxenia (#107618) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, már mondták. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#107624) pjen válasza Ideg (#107619) üzenetére


pjen
félisten

Ez engem is érdekel.nálam sem csinál semmit?

(#107625) celafat


celafat
tag

Egy Thinkpad x40 gépről szeretnék Viberen keresztül beszélgetni. Az a gond, hogy engem mindenki hall normálisan én viszont csak szaggatott beszédet hallok vissza, szinte érthetetlen az egész. A hangszóróval nincs probléma, minden másban remekül működik. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond?

(#107626) sutyesz96 válasza Xarina (#107622) üzenetére


sutyesz96
őstag

Akkor mi más?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#107627) celafat válasza sutyesz96 (#107626) üzenetére


celafat
tag

Fogalmam sincs, azért kérdeztem. Az összes médialejátszó, filmek, zenék, játékok normálisan szól, de skype-on keresztül is tökéletes a hang, így szerintem nem a hangszórónak van baja. Viszont fontos lenne a Viber, mert pár emberrel csak azon keresztül tudok beszélni.

(#107628) Xarina válasza sutyesz96 (#107626) üzenetére


Xarina
aktív tag

Nem lehet valami driver probléma?

[ Szerkesztve ]

(#107629) celafat válasza sutyesz96 (#107626) üzenetére


celafat
tag

Bocs, de csak most vettem észre, hogy a kérdésed az előző hozzászólásomnak szólt és nem az én kérdésemre.

(#107630) Tim82 válasza celafat (#107629) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megnézhetnéd, hogy fülessel is hasonlót tapasztalsz-e.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#107631) celafat válasza Tim82 (#107630) üzenetére


celafat
tag

Sajnos az nincs nekem. Max. egy sima egyszerű valami régi mp3 lejátszóhoz. Az is megteszi vagy valami komolyabb kellene?

(#107632) sutyesz96 válasza Xarina (#107628) üzenetére


sutyesz96
őstag

Nvidia driver telepítve van, ellenőrizte is hogy a legfrissebb van fent.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#107633) Tim82 válasza celafat (#107631) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem meg, csak annyit kellene ellenőrizni vele úgyis, hogy a notid fül/fejhallgatókimenetén is ugyanazt tapasztalod, mint a hangszórókkal.

Az én tippem amúgy az, hogy inkább valami a hálózatoddal (vagy inkább a hálókártyád tudásával) lesz, úgyhogy ha fülessel is ezt tapasztalod, akkor a következő javaslatom az, hogy ha van rá mód, próbáld ki LAN kábellel csatlakozva a netre.

Ha valóban X40-ed van (ami azért úgy 12-13 éves noti), akkor a wifi kártyája elég régi és mai igényekhez képest lassú szabványokat tud, az lehet talán valamiért szűk keresztmetszet a Viber-nek. Az Ethernet (vezetékes háló) részével szerencsésebb vagy, mert az viszont gigabites szabványt is tud.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#107634) celafat válasza Tim82 (#107633) üzenetére


celafat
tag

Kipróbáltam és sajnos ugyanúgy szaggatva, akadozva hallom csak a másik fél hangját.
Nem wifin kapcsolódik a gép hanem Lan-on keresztül, így sajnos az sem okozhatja a problémát.

(#107635) Xarina válasza sutyesz96 (#107632) üzenetére


Xarina
aktív tag

Ha minden más játék tökéletesen fut és csak ezzel van probléma, akkor szerintem kérdezd meg a játék fórumában. Ha valaki másnál is akad, akkor könnyebben rá tudsz jönni, mi a közös nevező.

(#107636) chopin42


chopin42
őstag

Sajnálom, ha off, de hallott már valaki ezekről, mennyibe kerül, ad-e használható tudást, vagy csak wc papír sok pénzért, ami csillog? http://www.iecinfo.hu/
Ha nem ide tartozik, kérlek irányítsatok át! Köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#107637) Tim82 válasza celafat (#107634) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van arra lehetőséged, hogy az integrált hangvezérlő helyett mondjuk egy USB-s külső hangkártyával kipróbáld?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#107638) celafat válasza Tim82 (#107637) üzenetére


celafat
tag

Sajnos nincs.

(#107639) Tim82 válasza celafat (#107638) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez áll még legközelebb a "Viber szaktopikhoz": [link], de nem tudom, mennyire fognak tudni segíteni. Amennyire visszaolvastam, ott is inkább a Viber hibákat említik, megoldások nem nagyon vannak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#107640) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Újabb probléma:

DS4 kontrollert csatlakoztatnék a géphez, de amint rácsatlakoztatom USB-n, elmegy a hang. :F

Egy kis Genius hangszóró van rácsatlakoztatva USB-n és RCA kábelen. Mi lehet a gond?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#107641) Xarina válasza Tim82 (#107639) üzenetére


Xarina
aktív tag

Egy mobilrack-be van egy 1Tb-os merevlemezem. Másolás közben időnként ledobja a hdd-t,majd rögtön újracsatlakozik. A rack másik hdd-vel tökéletesen működik. Mi lehet a hiba?

Tim82: Bocs, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#107642) Aryes válasza sutyesz96 (#107640) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az usb tápellátása lehet kevés a két cucchoz együtt.

(#107643) Aryes válasza Xarina (#107641) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szintén tápellátás gond lehet, a másik vinyó (pillanatnyi) áramfelvétele kevesebb lehet, mint az 1T-é.

(#107644) King Unique válasza Xarina (#107641) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyennek számos oka lehet, de jellemzően semmi konkrétum nincsen megadva... Azt is csak sejti az ember, hogy vsz külső megoldásról lehet szó és talán 2,5"-os típusról. Tápellátási problémák utóbbiaknál valóban előfordulhatnak, de inkább csak USB 2.0 porton használva.

[ Szerkesztve ]

(#107645) celafat válasza Tim82 (#107639) üzenetére


celafat
tag

Köszönöm! Megpróbálom ott, hátha lesz valakinek valami ötlete.

(#107646) Xarina válasza King Unique (#107644) üzenetére


Xarina
aktív tag

2,5"-os külső rackről van szó. Egy 1Tb-os 5400-as Toshiba hdd-t dobál le állandóan. A rack-ben 4-5 különféle hdd is meg szokott fordulni, köztük egy 1Tb-os 7200-as fordulatú Seagate merevlemez is, amik viszont tökéletesen mennek. Kipróbáltam másik usb kábellel csatlakoztatva, de úgy is ledobja. Usb3-nál szintúgy, mint usb2 esetében. A Toshiba közvetlenül a gépre kötve megy hibátlanul. Nem gondolnám, hogy az 5400-as Toshiba jelentősen többet fogyasztana, mint a 7200-as Seagate (persze előfordulhat).

(#107647) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy microlab Solo 7C eszközt, de sehogy sem sikerül hangkiadásra bírnom... Hova a bánatba menjen az az egy db Jack csatija? Gép alaplai hangba is próbálom és az Asus xonar U5-be is -.....

(#107648) King Unique válasza Xarina (#107646) üzenetére


King Unique
titán

Ez azért érdekes, mert ilyen hibánál általában a port / kábel / alaplapi vezérlő / külső ház / OS stb. szokott lenni a probléma forrása, nem pedig maga a (belső) háttértár. Pláne nem úgy, hogy csak egy bizonyos HDD-vel fordul elő a probléma, ellenben más hasonló típusokkal teljesen OK minden. Bár olyan már előfordult, hogy HDD-vel jól működött egy 2,5"-os külső ház, ellenben SSD-vel már nem. Ez esetben a firmware-t kellett frissíteni a külső házon és utána már az SSD is OK volt.

A tápellátás USB 3.0 porton biztos nem lehet gond, mert az mondhatni stabilan meghajt 5400 & 7200 RPM-es notebook merevlemezt egyaránt. Illetve egy 5400-as típus energiaigénye nyilván nem nagyobb, mint a 7200-asé.

Ha a Toshiba merevlemez a HDS szerint is OK, valamint a külső házban a SATA csatlakozás is rendben van, akkor esetleg pl. egy újraparticionálást lehetne megpróbálni. Illetve, ha SATA-n lett inicializálva & particionálva a HDD, nem pedig USB-n, akkor szoktak még előfordulni bizonyos esetekben problémák.

[ Szerkesztve ]

(#107649) kerlac válasza kerlac (#107647) üzenetére


kerlac
őstag

megoldva!

(#107650) Xarina válasza King Unique (#107648) üzenetére


Xarina
aktív tag

A Toshiba teljesen hibátlan a Sentinel szerint is, újan vettem. Alig ment pár órát. Nem a rack-ben formattáltam, hanem közvetlenül satán a gépre kötve. Nem is gondoltam, hogy ez okozhat hibát. Mindenesetre holnap kipróbálom, jobb ötletem nekem sincs. Kösz a tippet.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.