Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#585) thyeby válasza emitter (#584) üzenetére


thyeby
őstag

Ezt égettem meg néhány perc alatt. Ismétlem, 2 collos keményfával. Ennek sem túl vastag az asztallapja, de bírni fogja. Nem bántam meg, h a nagytesójára cseréltem.
El kell mondjam, hogy én eléggé gyilkolom a gépeimet, nem sok időm és lehetőségem van "kíméleteskedni" - a tempót tartanom kell. Ma már ipari gépek beszerzésén spekulálok, mert számomra hosszú távon megtérülőbb lesz.
Attól, h az asztallap kicsit benyomódik, nem kell megijedned. Mint mondtam, horonyvágáskor jelent csak némi körülményeskedést. Alá kell tennem egy egyenes keményfa lapot, rétegelt lemezt, és már újra pontos. Nekem azért nyomódott be, mert ötcentis bükkfát élével toltam rajta elég sokszor - aminek súlya is van (talán több is, mint ha egy 10x10-es fenyőgerendát nyalábolna)
A TK 2400ECO pontos volt, colos fenyőmunkákhoz elsőrendű, csak hiányzott belőle a túlmelegedés védelem, és amikor toltam a fát, éreztem, hogy baj van - de nem engedhettem el, mert ha visszalöki, kiszámolhatatlan, mi történt volna, ezért inkább leégettem.
A GTKS 315 már komolyabb. Elsősorban is erősebb, másodsorban a kétméter hosszú anyaghoz van kalibrálva az asztalhosszabító révén - és számomra nem utolsó szempont, h kerekein könnyen és korrektül tologatható. ..és persze ebben már van túlmelegedésvédelem.

Az a benyomásom, hogy a Güde a Makita és a Metabo egyedeket másolja. Szinte minden termékének találtam valami komoly nevű megfelelőjét, amellyel szinte mm-ről mm-re meghasonul. Van ebben jó is, rossz is. Jó, hogy korrekt áron jó eredményeket produkálnak a gépei - többnyire a barkács szektorban -, de van tőlük olyan gépem is, amit napi nyolc órás használatra kínáltak, és ezt valóban hozza is - kicsikét több karbantartásért cserébe, mint mondjuk Merabo "alteregója". Rossz, hogy egy mezei másolás kicsit olyan szovjetes fílinget mutat. Nem mérnök tervezte az összes alkatrész anyag és tűréshatár pontos megadásával, hanem mérnök rajzolta le azt, amit az ölében készen látott. Az anyagminőségek, a csapágyazások és a kidolgozottság azért elmarad a Metabo-tól, Makita-tól, de mondok egy példát a javára.
A Makita minden gépét felszerelt elektromos, mechanikus motorfékkel, ami nagy előny balesetvéselem, és munkatempó tekintetében. Azonban ez a Makita sajátság ma még kiforratlan és drága. Ezek a fékek rendre elromlanak, és nagyon drága a javításuk.
Güde bácsi nem teszi bele ezt a plusz szolgáltatást, és lehet, hogy nyerő is vele. Motorja szép lassan kifut, amikor kikapcsolod. Ezt tíz perc után megszokod, és elfogadod. Beláttatja veled, h kis pénz kis foci, és elmarad a mérgelődés, amikor megáll a nagynagy nyugati márka. Adtál a gépért 20-30 E Ft-ot, és azt kaptad, amit vársz. A Makitáért majdnem 100ezret adtam, és addig a napig, amíg el nem romlott, abban a tudatban dolgoztam vele, h azt kaptam, amit vártam, ám utána tartósan úgy éreztem, h meg vagyok jól kopasztva.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.