Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Winner_hun válasza thyeby (#650) üzenetére


Winner_hun
félisten

Keményfémlapkás fűrészlapot a következő vágás előtt cseréld le, nem erre való. Gyorsabban fog kopni és ahogy tapasztaltam, nehezebben is viszi a fűrészárut.
Ha záródik is, nem kéne, hogy szoruljon, hisz erre van a hasítóék. Bár lehet a vezetővonalzó és a hasítóék között tekeredik az anyag, azzal nem igen tudsz mit csinálni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#652) thyeby válasza Winner_hun (#651) üzenetére


thyeby
őstag

Értem. Sima HSS korongot tegyek rá? Milyen fogazásút?

Ja, és még egy érdekesség: Mindig a vonalzó felőli oldal ég meg jobban, Az őzbarna, a másik fele, csak zsemlebarna - de az is barna.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#653) Winner_hun válasza thyeby (#652) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az jó, átmérőtől függ a fogszám.
Azért a vonalzós ég meg jobban, mert ott nincs az anyagnak mozgása.
Erről jut eszembe, lehet megvan a hiba forrása. A vonaló a fűrészlap elejénél tiszta véletlen nem távolabb van, mint a fűrészlap végénél? Akkor jó, ha a fűrészlap hátuljánál a vonalzó legalább olyan messze van a fűrészlaptól, mint elöl, de ha egy grammot hátrébb van, az nem baj.
De ha túl lassan tolod az anyagot, attól is megbarnulhat.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#654) thyeby válasza Winner_hun (#653) üzenetére


thyeby
őstag

A fog tipusában segíts.
A vonalzó tulajdonképpen csak a korong tengelyéig ér. Ám mint írtam, hosszabbítás gyanánt odaszorintok egy kétcolos (gyalult) fadarabot, és azt egy hangyapucányival távolabb viszem a korongtól, mint ahol a vonalzó véget ér. Azért lehet, hogy a vonalzó odáig nem stimmel (?) - majd megnézem valahogy. Az anyagot gyorsabban nem tolhatom - így is gyakran megállít a hőkioldó, hogy most melege lett a motornak, és kicsikét fázni szeretne.
Ha csak colos fát dugok be, semmi baj. Akkor nem éget sehol. Lehet, hogy ennek a gépnek ez a határa. Amikor vettem, egy gyengébb darabbal kezdtem, amit épp a bükkel gyorsan tönkre is tettem. A Baumax kicserélte, de sajnálatomra nem volt hajlandó a Güde-től rendelni jelenlegi fűrész háromfázisú változatát. Az biztosan erősebb ennél.
(Egyébként az lesz ennek a vége, hogy kicsikét meggazdagodok, és veszek szalagfűrészt)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#655) Winner_hun válasza thyeby (#654) üzenetére


Winner_hun
félisten

NV fogtípus.
3 fázisú biztos, hogy erősebb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#656) thyeby válasza Winner_hun (#655) üzenetére


thyeby
őstag

Apropó: Szalagfűrész.
Amikor azzal dolgoztam, az anyag elejébe mindig belekanyarintott egy csinos tilde jelhez hasonló girbegörbét, aztán ment szépen párhuzamosan. Az mitől volt?

Több fa van, mint asztalos!

(#657) Winner_hun válasza thyeby (#656) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vezetővonalzó mellett vagy szabadkézzel? Milyen hosszú volt az anyag? Lehet, hogy nem volt eléggé meghúzva a szalag. Azt nem mondom, hogy hajtogatás, vagy egyik oldala fémet kapott volna, mert az máshogy viselkedik. Igazság szerint így még nem sikerült vágnom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#658) thyeby válasza Winner_hun (#657) üzenetére


thyeby
őstag

Akkor valószínűleg ez az én gépem sajátsága volt. Hiába spanoltam jobban a szalagot cseréltem újra a parafát, olyan érzésem volt, hogy a szalag rávezetéskor meglibeg. Igyekeztem oldalról, (alulról is) pászosan vezetni, belenyarított. (Nem érdemelt az a gép annyit, hogy csapágyas szalagvezetőt szerkesszek rá.) Nem emiatt adtam el, de ez is bosszantott. (persze hogy vezetőléccel dolgoztam). Az igazi bajom az volt vele, hogy nem lehetett finoman spanolni. Ha lehűlt a levegő, laza volt a szalag, ha melegebb lett, akkor elszakította a szalagot. Aztán amikor egy hónapon belül a harmadik szalagot kellett kidobnom, eladtam.
Nagy hezitám, hogy érjem be a Güde-től 100 E Ft-ért egy kisebbecske, de nekem már megfelelővel, vagy áldozzak háromszor annyit a Felder N440-es Hammer-jére?

Több fa van, mint asztalos!

(#659) Winner_hun válasza thyeby (#658) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha lehűlt a levegő, laza volt a szalag, ha melegebb lett, akkor elszakította a szalagot.

Ezt nem fordítva akartad írni? Melegben tágulnak a dolgok, hidegben meg összehúzódnak.
Nem tudom, hogy a két szalagfűrész között mi a különbség, hogy pontosan mire is használnád, ha teheted, a nagyobb szerintem jobban megéri, nagyobb terhelhetőség az erősebb motor lévén, könnyebb fűrészelés, mivel szerintem nagyobb az asztala, stb stb...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#660) bbchris válasza thyeby (#658) üzenetére


bbchris
senior tag

Akkor egy kis segítség : Nos a WD-40 egy olajozó spray amit ha ráfújsz a lapra akkor csak a rozsdásodást gátolja . Gyantaoldásra a Würthnek van a csodaszere ami leold minden rátapadt gyantát . AMi odaég a lapra azt már csak ultrahangos csodák vagy a flex drótkorong szedi le . Nos olyan fűrész hogy HSS fűrész olyan nincs csak CrV azaz Króm-Vanádium aminek ugye ki vannak hajtva a fogai . Másik ugye azt ajánlatos tudni hogy mit akarsz vágni ha hosszában akkor ugye ritka fogazaú fűrész kell ha keresztbe akkor ugye sűrűbb fogazású kell . Életlen a vidiáslap ha zajos , éget vagy ha a fénynél megnézed a fogéleket és olyan cérna vékonyságú fényes csíkot látsz az már életlen . Olyankor nem érdemes tovább terhelni mert kiolvadnak a fogak aztán az nem olcsó mulatság pótolni . Olyan kis szalagfűrész gépeket el kell felejteni mert azok eszik a szalagokat és marha drága rá a szalag kb 5k-tól felfele ami jó is na meg a 3 kerekes gépeket :W . Félrehúzást okozhatja a túl laza szalag vagy életlen vagy eleve nem jól kihajtogatott vagy nem megfelelő szorítópofák a gépen . Vegyél normális szalagfűrész gépet ami legalább 600-as kerékkel van az legalább nem fogja enni a szalagodat és legyen k*rva jól beállítva a kerékfutás csapágyazás stb . És szoktak rátenni kefét az alsó kerékre hogy ne tapadjon rá a gyanta a szalagra . EGyedül ami makacs anyag az a borovi fenyő . Remélem egy kicsit segítettem .

[ Szerkesztve ]

(#661) thyeby válasza Winner_hun (#659) üzenetére


thyeby
őstag

Dede, fordítva akartam írni ezt a hideg-meleg dolgot.
A szalagfűrész hezitámon igazítottál kicsikét: várok inkább a jobbikra - ki tudja, mikor növöm ki a mostani volument a munkámban?

Több fa van, mint asztalos!

(#662) thyeby válasza bbchris (#660) üzenetére


thyeby
őstag

Segítettél, köszi - nem is kicsit.
(Még háromkerekes gépről sose hallottam)

Több fa van, mint asztalos!

(#663) Winner_hun válasza bbchris (#660) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor ez a HSS dolog azért volt egy kicsit furcsa:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#664) bbchris válasza Winner_hun (#663) üzenetére


bbchris
senior tag

HSS-ben pl . gyalugépkés van +18% wolfram , nahh ezekkel már lehet normálisan gyalulni - hátránya a magas ár . De pl HSS a csigafúró , körkivágó esztergakés stb .

thyeby : AZ a jó ha nem halottál róla akkor nincs olyan neked és ne is vegyél olyat mert az lezabálja a szalagot 15 perc alatt .

[ Szerkesztve ]

(#665) Winner_hun válasza bbchris (#664) üzenetére


Winner_hun
félisten

Körfűrészlapban biztos nincs? Fater azt mondta van.
Nekem először a pneumatikus üvefúró befogója ugrott be róla.

Mi az, hogy lezabálja a szalagot? Suliba van ilyen gép, sose használtam, sőt, működni se láttam. Bár egyszer kicsit megbontottam, érdekes volt.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#666) bbchris válasza Winner_hun (#665) üzenetére


bbchris
senior tag

HSS tárcsa van de az a fémiparban van úgy mint darabolótárcsa , azzal szoktak vasat és egyéb fémeket vágni . Lezabálja itt azt értem hogy darabokra repedezik fogtőben , bocs én írtam konyhanyelven :B . AMire apud gondol az HM körfűrésztárcsa lehet azaz ez az amit vidiáslapnak neveznek . Ebben ugye beforrasztott lapkák vannak és ezt a lapot nem kell hajtogatni . A pneumatikus ütvefúróban is HM lapka van csak itt éppen kőfúró vidia van benne azaz rugalmasabb és nem törik .

[ Szerkesztve ]

(#667) Winner_hun válasza bbchris (#666) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem, biztos nem vídiás és biztos hajtogatott;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#668) bbchris válasza Winner_hun (#667) üzenetére


bbchris
senior tag

Akkor azt tuti CrV lap . A HSS-t nem lehetne hajtogatni mert letörne a foga . Bár érdemes megemlíteni hogy egyesek a fémipari tárcsát használják favágásra aminek nagyobb foga van . Nem kell hajtogatni nekik mert finom munkára használják és mivel ugye a HSS tárcsa tőbe lefelé keskenyedik így nem szorul be . De ez csak mint írtam finom munkára való . Tehát nem lehet vele deszkát vágni .

(#669) Winner_hun válasza bbchris (#668) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#670) bbchris válasza Winner_hun (#669) üzenetére


bbchris
senior tag

Nincs mit . HA kell valami segítség írd le , talán majd tudok segíteni valamit .

(#671) thyeby


thyeby
őstag

Hú, milyen buli volt itt még tegnap este...

Kellett volna tudnom ezt a HSS dolgot. Nem tudom, honnan szedtem. (biztosan keveredett bennem, hogy a felsőmaróhoz létezik a gyorsacél, meg a vidialapkás kivitel, én meg szépen adaptáltam a fűrésztárcsához)
Mindenesetre köszi, hogy kiigazítottatok.

Más:
Ha a gérvágóval dolgozok, akkor is okos keményfánál leszedni a vídialapkás korongot? Már rengeteget dolgoztam így vele, és még mindig olyan gyönyörű felületet fűrészel, mint ha gyalult lenne. (mondjuk annak semmi dieje megmelegedni)

Több fa van, mint asztalos!

(#672) Winner_hun válasza thyeby (#671) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ott hagyhatod, nem hiszem, hogy gérvágón fogsz pl. bútorlapot méretre vágni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#673) bbchris válasza thyeby (#671) üzenetére


bbchris
senior tag

Így van , felsőmaróknál valóban létezik HSS és HM kivitel . A HSS már kissé kiöregedett így már szinte csak HMlapkásat kapni . DE van még másfajta is , pl olyan amiben cserélhető a HM lapka azaz csavarokkal van berögzítve .

Gérvágón miért kéne levenni a HM fűrésztárcsát , azért mert keményfa ?! Ááá dehogy hisz vághatsz vele akár kemény akár puhafát . Ha javaslom akkor negatív dőlésű fogazású lapot használj gérvágásra ugye ez eleve szebb felületet vág . Onnan ismered fel hogy nem előrefelé hanem hátrafelé állnak a fogak . CrV lapot felejtsd el gérvágón , azzal mindent lehet csak nem jól vágni , az max sima favágásra jó ahol nem számít a minőség . Minden vídiáslap jó egyaránt kemény és puhafára is csak olyan fogszámú kell amire használod amit már fentebb leírtam . Bútorlapra tudni kell hogy a trapéz-egyenes fogazású vídiáslap a jó vagy a holkerfogas annak ugye olyan homorú a fogbelseje .

Winner_hun : Arra ott a lapszabászgép :DDD

[ Szerkesztve ]

(#674) föccer


föccer
nagyúr

Jó reggelt!

No, kezdeti költségvetést végeztem a konyhabútorra. Megközelítőleg 220-230e forintba fogok vele megállni. Ez reálisnak tűnhet, egy 1,3+1,9 méteres bútornál? (plusz egy kifordított pult 1,8m hosszan?

Üdv, föccer

ps: ja, természetesen gépek nélkül...

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#675) emitter


emitter
őstag

na, megjött, összeszereltem a Güde asztali körfűrészét. Jónak tűnik így elsőre, az árához képest mindenképp.. bár van rajta elég sok karcolás, meg 1-2 maszat, nem tudom, honnan, ha egyszer új
majd hétvégén tesztelem. Az összeszerelés nem ment teljesen simán, a hozzá adott leírás semmit nem ér, kb a dobozon lévő nagy színes képről silabizáltam ki, h mit hova kell rakni :)

egy gond van máris , h túl rövid az asztal hosszában, és csak szélességében nagyobbítható a két oldallappal.. ha mondjuk egy 2 vagy 3 méteres deszkát vágok hosszában, az eléggé kétemberes munka. Sajnos nincs a közelben olyan asztal, amit mögé tolva meghosszabbíthatnám a hasznos munkafelületet.
És elég sok fűrészport termel, úgyhogy megpróbálom ráapplikálni a kettes számú ócska porszívónkat, már csak azt kell kitalálni, mit rakjak a porzsák helyére, mert gondolom 1-2 vágás után megtelne :-))

(#676) Winner_hun válasza emitter (#675) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem lehet hogy azért szélességében toldható, mert kép alapján raktad össze?;]:P
Anyag vastagságától sokat függ, hogy mennyi idő alatt telik meg a porzsák. Próbáld ki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#677) emitter válasza Winner_hun (#676) üzenetére


emitter
őstag

kizárt :D
azért nem vagyok olyan műszaki antitalentm, h ezt ne tudjam megállapítani :)
még gondolokozom a dolgon. Lehet h ácsolok fából egy megfelelő magasságú bakot v kis asztalkát e célra

(#678) Winner_hun válasza emitter (#677) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs is jobb a home-made dolgoknál.

Más:
Vizsgamunka előzetes: [KLIKK]

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#679) thyeby válasza emitter (#677) üzenetére


thyeby
őstag

...ezért is jártam jobban a nagytestvérével. Engem is bosszantott, hogy a szélesítő nem variálható hosszabbítóvá. Egyébként nem kell asztal a hosszú anyagokhoz, hanem vegyél két görgős bakot, ami állítható. Egyet elé, egyet mögé - én úgy használom. Úgy 12-15 ezer forintból lehet hozzájutni, de ha sokallod, készíthetel magad is.

Több fa van, mint asztalos!

(#680) thyeby válasza emitter (#675) üzenetére


thyeby
őstag

Az a gyanúm, h azért karcos, mert egy visszacserélt darab kijavított változata - esetleg ki se kellett javítani, mert egy törvény szerint kevés munkanapon belül indoklás nélkül visszakérhető az ára.

Több fa van, mint asztalos!

(#681) thyeby válasza Winner_hun (#678) üzenetére


thyeby
őstag

Jó lehet most a suliban. Még a képeket nézegetve is megmelengeti az ember szívét - élőben a munkaláz is emelheti az adrenalint...

Több fa van, mint asztalos!

(#682) thyeby válasza föccer (#674) üzenetére


thyeby
őstag

Ötvenezertől ötszázezerig reális egy akkora bútor.
Miből készíted? Mi a front, mik az oldallapok? Még a fogantyúkban is akkora árbeli szórás van, hogy nehéz így Téged megnyugtatni.
Ha azt írod, hogy egy ajtó (méret x méret) ilyen anyagból ennyibe fáj, az oldallapok ennyit tesznek ki, a szerelvények pedig ennyit, akkor könnyebb valamennyire kontrollálni.
Kell egy konyhabútorhoz egy félzsák kivetőpánt. Én 70-90 Ft/db áron jutok hozzá, de az OBI-ban biztosan a többszöröse. Csak egyetlen tétel, és a különbség lehet tízezer forint is. Még azt is meg szoktam nézni, h az élfóliát mennyiért adják, mert amikor az ember kér egy gurigával, akkor a pénztárnál már számít tíz forint is méterenként.

Több fa van, mint asztalos!

(#683) föccer válasza thyeby (#682) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát igen, erre Én s rájöttem, hogy agyon nem mindegy, hogy miből csnálja za ember...

Amit eddig láttam (számoltam), hogy az ajtól fogják elvinni a pénz egy jelentős részét ( a gépészet után persze). Többek között ezért is fogom saját magam kimarni a mintákat...

Hogy pontosan mi miből lesz még nem tudom. Még pontosan meg sem terveztem...

Ha építem, majd serényen fotózok :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#684) ABnormal válasza Winner_hun (#678) üzenetére


ABnormal
őstag

bakker,mennyi jány tanuló :) nálunk 21 év alatt ha 2-3volt...
igényes vizsgamunkákat csináltok,így első ránézésre,a mieinké sajnos nem ilyen... :( sokkal egyszerübbeket csinálnak (illetve sokszor csináltatnak velünk,a cncken ;] )

[ Szerkesztve ]

(#685) Winner_hun válasza ABnormal (#684) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amikor indult az osztály, 10 lány volt, előtte ha 2 volt már az is sok volt. Aztán mostanság már lakberendezői osztályt is indítanak, na ott az arány pont fordított. A 10-ből 2 maradt így 6-ik végére, közülük csak az egyik látható a képeken.
Az, hogy ki mit csinál az saját döntése. CNC "biznisz"(:D) van nálunk is rendesen.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#686) ABnormal válasza Winner_hun (#685) üzenetére


ABnormal
őstag

az a sok lány a képeken mind ugyanaz? :) sorry,már a szemem sem a régi ezekszerint,én legalább kettőt láttam :)

bútorlap vágáshoz kapcsolódva: mi az asztali körfűrészen trapéz-egyenes fogazású lapokat használunk,a táblafelosztó gépen kipróbáltuk a trapéz-egyenes,trapéz-trapéz és a holker-es lapokat is,végül nem is a fogkiképzés hanem a zajmentesség volt a döntő :)
tömörfa vágásához pedig ritka fogú de szintén keményfémlapkás (trapéz-egyenes) fűrészt használunk,nem nagyon szokott megégni a vágott felület...mondjuk ezt nagymértékben befolyásolja a használt fa minősége ,a lap élessége és nem utolsó sorban a fűrészgép minősége is...mi altendorf gépeket használunk erre a célra...

(#687) Winner_hun válasza ABnormal (#686) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak az egyik az osztálytársam, van ám másik osztály is;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#688) bbchris válasza ABnormal (#686) üzenetére


bbchris
senior tag

Van zajcsillapított fűrésztárcsa is , ugyamcsak trapéz-egyenes fogazással . A táblafelosztóra eleve nagyobb átmérőjű a lap és vastagabb is ez nem fog csendben menni . Favágásra inkább le kellene cserélni favágólapra pláne ha hosszában vágtok . Meg nem ég a felület a trapéz-egyenes laptól de könnyen hazalehet vágni ha túlhevűl a fűrésztárcsa szóval csak óvatosan . Inkább sima fára a WZ azaz váltott fogazású a jó lap .

(#689) ABnormal válasza bbchris (#688) üzenetére


ABnormal
őstag

5évig dolgoztam a régi táblafelosztón (steton gyártámány,mindenki kerülje) ,hangról megismertem a lapokat :) a legjobban az egyik gyártó betétes lapja jött be,na,az szinte hangtalan,pedig 400-as 4,2-es...
a mostani táblafelosztón már nem használunk 400-as lapot,csak 350-est,már nem nagyon kell 5táblát vágni egyszerre...jó ez így is...ebből van 4,2-es és 4,4-es is...

(#690) thyeby válasza Winner_hun (#657) üzenetére


thyeby
őstag

No, odafigyeltem most alaposabban gépre, mert egy kisebb tétel 6 cm vastag bükköt kellet szeletelnem.
Igazad volt vezetővonalzóilag: Állítottam rajta icipicit, így elértem, h kevésbé szoruljon, de még mindig égetett. Ekkor górcső alá vettem a hasítóéket, mert az volt a gyanúm, hogy belebeszél az anyag futásába az is, mert mintha ráfeszítette volna a fát a korong oldalára. Home made tákolások sorozata, hogy pontosan a korong vonalában álljon, és elértem, hogy már nem féloldalasan éget, hanem mindkét oldalt egyenletesen és persze kevésbé. Ezzel felgyorsult a munka - de még mindig lassú.
Amikor végeztem, nekiveselkedtem, és jó órán át puceváltam a lapot a régebbi gyantától. Nem azt mondom, hogy a Salamon tökével vetekszik, de tiszták a lapkák, a fogüregek. Újból rátoltam a fát, és nem történt semmi csoda, nem nyújtott további javulást.
Szóval ehhez szalagfűrész kell majd, csakhát szegény ember vízzel főz. Most be fogom vezetni a házi Gyurcsány csomagot: megszorító intézkedések, reformok következnek, hogy az ország használhasson eggyel több szalagfűrészt.

Mindenesetre köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem erre a vezetősín dologra - nem gondoltam, hogy hibás a skálajelzés, és hogy fél fok is milyen sokat ront vagy javít.

Több fa van, mint asztalos!

(#691) Winner_hun válasza thyeby (#690) üzenetére


Winner_hun
félisten

A hasítóék ugye vastagabb a fűrészlapnál?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#692) mdk01 válasza Winner_hun (#691) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem nem szabad vastagabbnak lenni, de nem értek hozzá.

(#693) Winner_hun válasza mdk01 (#692) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy iciri-picirit se?:D Akkor minek lenne? Amúgy a hasítóék hátsó fele:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#694) ABnormal


ABnormal
őstag

1-2 tizeddel vastagabbnak kell lennie...

(#695) bbchris válasza ABnormal (#689) üzenetére


bbchris
senior tag

A mostani tábalefolsztókon pl a Giben-en ott is átmérő 350mm -es TFZ lap van 72 foggal és ha jól tudom akkor átmérő 160mm-es Z=36 fogas kónuszos elővágó a párja neki . Gondolom a Freud lapra gondolsz amiket már gyárilag zajcsillapítva adnak ki pozíciófuratokkal . Persze van több gyártó is csak ugye ami olcsó annak híg a leve is .

Más : Szabászgépeken többféle hasítóéket használnak , most már vannak ugye az új lapoknál vastag majd folyamatosan keskenyedő hasítóékek . Általában már 3 fajta van persze megszokták mod-olni őket ugye amelyik gyártó nem ad annak a vastag hasítóékjét lesíkköszörülik és kész is . És ugye nem kell vastagabbnak lennie a hasítóéknek mert akkor beszorulna sőt ugye keskenyebb pár tizeddel . Ami viszont tény hogy nagyon be kell lőni a szabászgépet különben alul-felül kitöri a bútorlapot a fűrész még újonnan is . Főleg a csapágy és az ékszíjra érzékenyek .

[ Szerkesztve ]

(#696) ABnormal válasza bbchris (#695) üzenetére


ABnormal
őstag

nem,nem freud hanem leitz gyártmány,csak nem akartam kiírni a márkát...tudod...nehogy azt mondják,hogy reklám :D
ez egy olyan betétes lap,hogy egy másféle fémből egy betét van a fűrészlap egyik oldalába süllyesztve,na,ez volt eddig a leghalkabb lap amivel találkoztam,de az új gépen már nem ilyeneket használunk

most,hogy így belegondolok a hasítóék témába,az asztali körfűrészeinkről le van szedve,de arra már nem emlékszek,hogy miért szedtük le...

(#697) bbchris válasza ABnormal (#696) üzenetére


bbchris
senior tag

Hmmm ismerem ezt a márkát is , csak ugye azért nem veszik mert relatíve drága és már a Leitz sem az amilyen a régi volt de még mindig jó .

(#698) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ez mennyit érhet?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#699) bandus válasza Winner_hun (#698) üzenetére


bandus
veterán

öccáz' ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#700) Winner_hun válasza bandus (#699) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy kiló festékkel már ötezer?:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.