Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Winner_hun válasza palimadar69 (#900) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem baj, ha nem fekszik fel a falra, úgyis lógni fog. Ha felül eláll a fal síkjától a szekrény az sem baj, mivel a felfüggesztő állíthatósága miatt ez áthidalható.
Azt a szekrényfelfüggesztőt amúgy nem csak azzal a sínnel lehet feltenni, hanem kampós csavarral is, melynél a fúrás nagyobb pontosságot igényel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#902) palimadar69 válasza Winner_hun (#901) üzenetére


palimadar69
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat. Még elgondolkodom.

Mindenesetre nagyon sokat lendítettél a dolgon! :R

A képen látható csavarhoz volt szerencsém. Nagyon örültem neki, amikor félig már be volt csavarva, és a menet felett kettétört. (Pedig még bőven tartott a tipliből.)
Szóval amilyen szerencsém van, megtörténik megint és akkor (a fúrási pontosság miatt) nem is nagyon lehet mit kezdeni vele.

(#903) Winner_hun válasza palimadar69 (#902) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt elfelejtettem, hogy ilyen csavarból nem baj, ha hosszabban menetes. Meg a csavart nem árt megzsírozni / szappanozni, sokkal könnyebben bemegy a helyére, kisebb az esélye a törésnek;)

A síneket is kijjebb lehet hozni, csak valami fát kell alá tenni a csavarok mellett, hogy ne ferdítse el a csavar a sínt. Persze a hajlítás attól függ, hogy mivel, milyen erősen hajtod be a csavart.
Kb 2 hónapja szereltem fel konyhabútort, vályog ház, téglával megtoldva, 1 méteren volt 10 cm ferdeség (legalább) és pont a ferdeségre jött ki az utolsó darab. 4-5 cm-nyi távtartó fát pakoltam a sín alá míg nagyjából szintbe sikerült hozni, utána a vasalással állítottam be véglegesen.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#904) thyeby válasza Winner_hun (#897) üzenetére


thyeby
őstag

A Reiser csavartól én óvakodnék. Rideg, törékeny. (Sok törött Reiserrel volt már dolgom.) Mezei, régi svárdájú facsavart inkább, de még jobb a Hilti csavar.

Több fa van, mint asztalos!

(#905) Winner_hun válasza thyeby (#904) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem egy konyhaszekrényt raktunk fel olyannal, eddig egy sem szakadt le.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#906) emitter


emitter
őstag

Lambériát szeretnék felrakni egy szoba falára, és az a kérdésem, hogy kell-e alá léc, vagy mehet a lambéria közvetlenül tiplivel a falba? (gondolom elég minden 3-4. lambériadeszkát felfogatni)
Ha lécezéssel csinálom, akkor a konnektorok nagyon be lesznek süllyedve a lambéria síkjába (ami kb. 4-5cm a faltól), erre van megoldás, ami kiemeli őket?

(#907) emitter válasza emitter (#906) üzenetére


emitter
őstag

már megvan a válasz

(#908) mdk01 válasza emitter (#906) üzenetére


mdk01
addikt

Azért leírom hátha másnak is szüksége lesz rá.
Párnafa kell alá mindenképpen mert ahhoz szegeled hozzá utána a lambériát.
Párnafából elég a 15mm-es is meg lambériából is a 15-16mm-es így csak 30mm-t fog elálni a faltól.
Konnektoroknál szoktak olyan megoldást hogy a lambériából kihagynak egy 100x100mm-es négyzetet amit a lambéria felső élére szánt pipaléccel szegnek körbe így még mindig marad olyan 90mm belméreted a konnektornak ami ugye olyan 80-85mm szokott lenni.
Másik megoldás hogy körbenézel vmi villanyász boltba és utána érdeklődsz olyan konnektordoboznak amit fába lehet beépíteni. Ez kb. ugyan úgy néz ki mint amit falba szoktak rakni. Erre a dobozra vissza rakod a konnektort és már kész is.
Azt nem tudom hogy ezekből a fába építhető dobozokból van-e olyan vékony ami elfér a 30-35mm-be.
Nézz utána.

Üdv.

(#909) thyeby


thyeby
őstag

Szalagfűrészhez a 4-es szalagot lehet újraélezni?

Több fa van, mint asztalos!

(#910) mdk01 válasza thyeby (#909) üzenetére


mdk01
addikt

Mit hívsz 4-es szalagnak?

(#911) thyeby válasza mdk01 (#910) üzenetére


thyeby
őstag

4 mm. Nagyon vékonyka, és jó drága. Kérdeztem az élezőben. Nem tudják befogni, annyira kicsi.
Egyébként ennek kapcsán eszembe is jutott egy régebbi fórumtéma. Arról vitáztunk, hogy a keményfát könnyebb fűrészelni, mint a puhát. Hevesen tiltakoztam ez ellen. Most jó gyantás borovi fenyővel dolgoztam, és rögtön megértettem, mi is az a tömörödési együttható. Néhány óra alatt kiment az éle egy ötezer forintos szalagomnak (amivel bükkfát legalább fél évig tudok fűrészelni) - úgyhogy ezúton fejet hajtok mdk01 tudásának, és egyben visszaszívom akkori butaságomat.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#912) bbchris válasza thyeby (#911) üzenetére


bbchris
senior tag

Így van , a 4mm széles szalagot szinte lehetetlen élezni . Erre van gyárilag a gép ami egyszer megélezi oszt ennyi . Valszeg azért ment ki hamar az éle a szalagnak mert túl apró fogazású és a borovi eltömítette a fogakat és mivel erősebben nyomtad rá így hamarabb tönkre is megy , ahhoz ugye ritkább fogosztás kell . A gépre ajánlatos egy kefét tenni ami letisztítja az alsó kereket a gyantától mert a borovi az túl gyantás . 4mm szalag az legtöbb esetben ugye kicsi szalagfűrészeken van kb olyan 143cm hosszú szalag ez kerül kb 25 euróba azaz 5k . Ettől ne várj csodát , nem fog hónapokat kibírni . Inkább ha teheted később ruházz be valami komolyabb gépbe aminek a kereke legalább 600mm átmérőjű , ezek már nem eszik annyira a szalagokat és vágni is lehet velük normálisan . Különben könnyebb a puhafát fűrészelni csak a megfelelő fűrészlap kell hozzá ! Puhafához mindig ritkább fogosztás kell hogy jobban kivigye a faforgácsot . Egyedül amit rohadt nehéz vágni a puhafák közül az a nyárfa , na azzal lehet kínlódni rendesen bár ezt csak raklaphoz használják legtöbb esetben de szinte csak 20mm fogosztással lehet normálisan vágni .
Visszatérve a témához 4mm szalaggal mivel aprófogú ezzel csak keményfát tudsz majd normálisan vágni .

(#913) thyeby válasza bbchris (#912) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi a kimerítő választ.
Nos, a következő a helyzet: Ezzel a picike géppel nagyon jól tudok dolgozni keményfával. Azt nem tudtam, hogy a puhafához ritkább fogosztás dukál. (Köszi az észt!) Hanem: Sok apró bizbaszt kel vágnom. Fajátékokat készítek. Van egy portéka, amihez a fenyő a legjobb - de ott is sok ív van. (puskatus) A 600-as szalagfűrész - úgy gondolom - nekem túl nagy. Volt egy kisipari 450-esem, de jól szaggatta a szalagot, berágott az agyam, és túladtam rajta mérgemben azzal a felkiáltással, hogy amíg nem lesz pénzem jó gépre, addig nem kell semmilyen. Ki is néztem magamnak a FELDER-től a 440-es Hammert-t. Mire üzembehelyezem, addigra már közel lesz az ára a félmillához. Kérdés, hogy ahhoz kapok e nagyonvékony szalagot.
A 450-essel, amíg volt, legkisebb 10 mm-es szalagot tudtam használni, de már azzal is nagyon nehéz volt pontosan tartani a vágásvonalat, mert feszt ki akart kanyarodni hol erre, hol arra.
Megnéztem magamnak a DeWalt egyik szalagfűrészét is. Ez úgy szemre vagy 300-as kerékkel dolgozik, "csak" 200 rugó az ára, és ami megragadott benne, az az, hogy a marketingfüzet valami tízszeres éltartósságú szalagot ígér. Tudsz Te ilyen erős szalagról, vagy csak duma?
Láttam egy házi készítésű rezgőfűrészt, ami kb 8-10 centit mozog le-fel. Dolgoztál már ilyen géppel?
Van egy honlap: www.kajcsa.hu. Ezen egy öreg szaki dolgozik egy fűrészgépen, ami gyönyörű görbe vékony vonalat vág colos fába. Milyen fűrészgép lehet az?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#914) Winner_hun válasza thyeby (#913) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ami "szaggatta" a szalagot annál nem lehet, hogy az alsó kerék és a fűrészlap közé por, vagy inkább fadarab került, aminek következtében szétment a szalag?
Lehet lombfűrészgéppel vágta a kis íveket.
Az oldalon a gépet nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#915) mdk01


mdk01
addikt

A szalagfűrész egy eléggé "bonyolult" szerkezet beállítás szempontjából egy nem gyakorlott embernek.
Sok mindent lehet állítani rajta nem úgy mint a körfűrésznél, hogy csak felrakod a tárcsát, esetleg ha nagyon szabályos vagy még beállítod a hasítóéket.
Én kétszer sem mondom hogy nem volt rendesen ha ki volt egyáltalánkihajtogatva rendesen a szalagod azért ment egyszer erre, másszor meg arra.

ui.:Egyébként a fémvágó szalagfűrészeklapok aprófogúak és az én 600-as szalagfűrészemre való sem szaggatta az anyagot. Ráadásul minden foga edzett.
Ezzel csak az a baj hogy a fogai nincsenek kihajtogatva ezért kanyarodik jobbra és balra.
ha pedig kiakarod hajtogatni letörnek a fogak mert annyira rideg edzett.
Én nem tudom használni semmire, de ha állod a postát feladom.Van 3-4 tekercs.
Bár elég rideg lehet folyamatosan eltörne a kis kerék miatt. Nem tudom.

(#916) thyeby válasza Winner_hun (#914) üzenetére


thyeby
őstag

Nem volt odaszorulva semmi. Frissen parafáztam a kereket, és azt mindig tisztán tartom. Azt gyanítom, hogy a tavaszi hőmérséklet ingadozás gyilkolhatta a szalagjaimat.
A Kajcsa bácsi gépe a honlapon a történetünk menüben látható.
Vettem én egy német lombfűrészgépet 50 rugóért, de már az 1 centis rétegeltlemezzel is kínlódik, kétcentis bükkfát pedig végképp nem tudok vele fűrészelni. Gyakorlatilag semmire nem tudom használni.
Olyan szalagfűrész tetszene nekem, amibe végtelenített lombfűrész szalagot lehet fogni.
A rezgő rendszerű gyakorlatilag max 10-12 fogat használ, és azt gyorsan el is koptatja. De ilyen "hibrid" gépről még csak nem is hallottam. :((

Több fa van, mint asztalos!

(#917) thyeby válasza mdk01 (#915) üzenetére


thyeby
őstag

AHány beállítási szempont létezik, én mindenre odafigyeltem. Előtte fél évig elég jól vizsgázott, és új szalagokat szaggatott.
A fémvágó szalag nem nagyon tetsik nekem. Abból a legkeskenyebb is széles.
Majd később folytatom, most sürgős dolog akadt.

Több fa van, mint asztalos!

(#918) Winner_hun válasza thyeby (#916) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az szerintem lombfűrész.
Van az oldalon telefonszám, hívd fel, kérdezd meg:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#919) mdk01 válasza thyeby (#917) üzenetére


mdk01
addikt

Szerintem is lombfűrész, és egy ipari géppel és lappal át is lehet vágni a 2cm-es anyagvastagságot, csak ugye lassan.
Szerintem a játékokat nagyon nem is csiszolja annyira finomra viszi a szalagfűrészlap.
Sztem....

(#920) thyeby válasza mdk01 (#915) üzenetére


thyeby
őstag

No, a fémfűrészlapoknál tartottunk:
Leghamarabb is köszönöm a nemes felajánlásodat, de ha nem sértlek meg, nem élek vele. Szerintem azzal én sem tudnék mit kezdeni. Szűkségből vágtam én már vasfűrésszel fát, de azt mégiscsak vasra találták ki. Ahhoz, hogy a termelésből meg tudjak élni, mindig azt kell használnom, ami a célnak legmegfelelőbb, különben csak dolgozni fogok kereset nélkül, mint apáink a kommunizmusban.
Lehet az én fűrészemre fémvágó szalagot is kapni, még olcsóbb is annál, amit jelenleg használok, de nem jutott eszembe, hogy kipróbáljam.

Hanem: Úgy sejtem, Te már elég sokféle fával dolgoztál, van tapasztalatod. Visszatérnék erre a borovi fűrészelésre. Bizonyára igazad van, hogy nagyon toltam a fát, azért ment ki hamar. (Azért meg kell mondjam, hogy mindössze két szál 4 m-es colos deszkából vágtam ki kb 35 puskatust. Ennyi kevéstől is tönkretehettem a szalagot?) Javasoltad a kerékre a kefét. Van a gépemen. Ám az a gyantát nem tudja lekaparni. Úgy képzeld el, hogy ez az anyag annyira gyantás, hogy a két szál a gyalu vivőhengerjét is vastagon eltömítette. A tapintása olyan, mint ha zsíros lenne. Lehet vajon az a baj, hogy műszáríttattam? Tudniillik mindig akkor faragok be a szerszámélekkel, amikor a műszárítóból hozok anyagot - vagy ez csak véletlen? El is határoztam, hogy műszárított borovi helyett megpróbálom legközelebb légszáraz orosz fenyővel inkább. Szemre annak is elég sűrűn vannak az évgyűrűi.
Szeretnék sokat megtudni a fafajtákról. Mindenek előtt a hársat szeretném kipróbálni, mert nagyon szép a fája. Nem tudod, hogy hol, mennyiért lehet ahhoz hozzájutni?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#921) thyeby válasza mdk01 (#919) üzenetére


thyeby
őstag

Azt nem tudod, hogy ilyen ipari gépet ki gyárt és mennyiért?

Több fa van, mint asztalos!

(#922) thyeby


thyeby
őstag

Próbálta már valaki a dekorfűrészt asztalba építeni?

Több fa van, mint asztalos!

(#923) mdk01 válasza thyeby (#920) üzenetére


mdk01
addikt

Elég nagy a foga ahhoz hogy vigye a fát, mert én is vágtam vele 2"-os bükköt.
na mind1..

Dekorpírfűrészt én vagy próbáltam vagy láttam ahogy vki használja ilyen formában
Véleményem csak annyi hogy mivel a gép a fix és az anyagot mozgatod megvan hogy mekkora a legkisebb anyag amit tudsz vágni, az a méret alatt balesetveszélyes.
Értem ez alatt pl. hogy ha egy 10x10cm-es 1"-os fát akarsz vágni úgy hogy az anyag fix a gép mozog az bevállalható de fordítva valószínű nem próbálnám meg.
Szumma szummárum próbáld ki mert elvileg lehetséges csak óvatos legyél.

(#924) mdk01 válasza thyeby (#921) üzenetére


mdk01
addikt

Nem.....
Google....esetleg

(#925) thyeby válasza mdk01 (#924) üzenetére


thyeby
őstag

23 mm-es jógyantás borovit akarok vele vágni. Egyedül a dekorfűrésszel boldogulok, hogy tempó is legyen, és a szerszámél is maradjon, csak az szétrázza az agyamat is 2-3 óra munka után, nekem pedig hetekig kell majd fűrészelnem.
A gyalumat két szál deszkánként pucolgatni kell denaturált szesszel a gyantától. Kínlódás. Erre nincs valami praktika?
Mit használsz sikosítónak? A keményfa szedi lefele az egyengetőasztalról a teflont, az aluöntvény meg szép fekete csíkot hűz a fába emiatt. Vettem a FELDER-től sikosítót. Az kurvajó, de rámegy a gatyám. Jó lenne valami ócsóbb megoldás.

Több fa van, mint asztalos!

(#926) thyeby válasza mdk01 (#923) üzenetére


thyeby
őstag

Milyen széles az a szalag?
Ha vállalják az élezőműhelyben, hogy az én kerekemre forrasztják, akkor elküldetem Veled a kontómra. Milyen gyorsan vitte az ötcentis bükköt? Mennyire szaladgált el?

Több fa van, mint asztalos!

(#927) bbchris válasza thyeby (#913) üzenetére


bbchris
senior tag

Sajnos bele kell törődni hogy a kis szalagfűrészgépekben ez a buli a gyártóknak hogy "olcsón" adják és jó drágán a szalagot rá . A borovifenyő elég elfuserált fa , én nem igazán ajánlom ilyen kis gépen feldolgozni . Nem mindig kell a "márkákban" gondolkodni mert relatívan drágán adják a gépeket lásd Felder stb . Érdemes néha hírdetésekben böngészni gépeket . Sajnos bele kell törődni hogy 500-as kerék alatt törni fognak a szalagok akármilyen drága szalagot veszel is rá . Az hogy 10×-es élettartamú szalagot reklámoznak na ez az amit nem kell elhinni mert ez hülyeség . Ez is relatíve hogy mihez képest 10×-es ?! Egy gagyi laphoz képest lehet jobb de max 2-3×-osan . Vannak edzett fogú faipari szalagok ami 1× használatos azaz ha kimegy az éle akkor kuka , mert ugyan élezhető ha van rá gép de hajtogatni nuku mert ahogy írták már letörik a foga . Vagy éppen annyira apró foga van hogy képtelenség rá élezőkövet és gépet találni . A másik hogy hosszú élettartamú szalagot az ilyen gépekre eleve nem is gyártanak mert akkor nem lenne buli az egész .
A másik leggyakoribb hiba : mikor befejezed a munkát a gépen akkor szalagot meg kell lazítani éjszakára ! Sztem ezt te tudod de sajnos sok asztalos nem tudja , pedig fontos mert ha hideg van akkor másnap kapásból el fog törni a szalag a gépen . Néha pihentetni is kell a szalagokat pl 1 óra munka után 15 perc pihenő , ez csak egy tipp az élettartam meghosszabítására .
4-es szalagnál túl nagy fogosztást nem tudnak csinálni mert berepedezik a terhelés miatt . A fémipari szalagnál az a baj hogy az fémre van és mikor vágni kezdesz akkor nehezen megy bele a fába de utána már megy rendesen . Élettartamra ugyan hosszabb de mivel a gép kicsi ez is berepedezik . Szal röviden egy kis gép csak hobbizgatásra való és nem borovifenyő feldolgozásra ahhoz túl kicsi az a szalagfűrész .
Talán annyit lehet tenni hogy mikor vágod a borovit akkor néha keményfával kitisztítod a fogakat .

Sikosítónak jó a sima szappan is fára gyaluláshoz , nem tudom próbáltad-e de arra nem fog a gatyád rámenni .

[ Szerkesztve ]

(#928) thyeby válasza bbchris (#927) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi, elég kimerítően válaszoltál.
Azt hiszem, hogy a 6-os szalaggal is meg tudom oldani majd a legtöbb ívemet. Ott már remélem, nagyobb választék van. Hogyan tudok annak utánanézni, hogy milyen jó minőségű szalagokhoz lehet hozzájutni?
A borovi fenyő tulajdonképpen csak az én butaságom volt, mert annak garantáltan sűrű a rajzolata, vagyis keményebb, tarósabb, és sokkal szebb is. Mivel nem volt gyakorlatom, nem számoltam vele, hogy nagyon gyantás lesz. Ha már megmunkáltam, valóban párját ritkítja minőségben és esztétikailag, ám drága is.
Majd próbálkozok egyéb fafajtákkal is.
A szappant a fára kell kenni, vagy az egyengetőasztalra? (Biztosan a fára, de hülye vagyok. Lényeg, hogy ott legyen.)
Tudod, a FELDER megnyert magának. Drága, de amit eddig vettem tőlük, abban keresve sem lehet hibát találni, és eddig az jött le egyértelműen, hogy relatíve olcsó. Mert hét év garanciát ad, amit nem is kell aztán használni - és nem kell az embernek törődnie semmivel, csak dolgozni. Példát mondok: A Metabo elszívócső évente tönkrement, és kurvadrága. Áttértem a Felder-re, picivel drágább, és azóta el van felejtve. Magyarul már eddig feleannyi az ára, de ahogy az idő telik, mindig olcsóbbá válik, mert tartós - azon túl átlátszó, jóval hajlékonyabb, és még tűzbiztonságilag is a legjobb helyezése van. A Metabo gyalugépem ára szintén közelít a FELDER-éhez, de sorolni tudom, hogy miket lehetett volna még fejleszteni rajta ennyi pénzért. Stabilan dolgozik, de kényes, és a Felder-hez mérten rém körülményes az átállás. Nem tud pl. egyszerre két lécet megenni. Be lehet ugyan tenni, elvégzi, de akkor már oda a tizedes pontosság. Magyarul ilyenkor feleolyan gyors, és duplaannyi áramot fogyaszt.
Elromlott néhány hónap után a Metabo elszívóm szuper porbiztos kapcsolója. Már az magában is beszédes, hogy elromlott. Van ugyan három év garancia, de tegyem az egészet biciklire, vigyem a szervízbe, ők majd Pestre küldik, rendelnek, javítanak szállítanak, tévednek, elnézést kérnek, én meg addig oldjam meg a porelszívást a nózimmal. Mindezt egy szaros kapcsoló miatt. Felder ilyenkor kijön, huszonnégy órán belül újraüzemel, és még elnézést is kér, amiért malőr lett.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#929) thyeby válasza bbchris (#927) üzenetére


thyeby
őstag

Talán annyit lehet tenni hogy mikor vágod a borovit akkor néha keményfával kitisztítod a fogakat .

Nem néha, hanem olyan stílusban dolgoztam, hogy egy puhafa, egy keményfa a termelési sorrend, és mégis.

Egyébként Te vagy, aki ráébresztettél, hogy ha nem akarok beletörődni a kis kerék okozta anomáliákba, akkor vennem kell nagyobb gépet. Köszönöm!

Több fa van, mint asztalos!

(#930) Winner_hun válasza thyeby (#928) üzenetére


Winner_hun
félisten

A gyalugép asztalát kell bekenni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#931) thyeby válasza Winner_hun (#930) üzenetére


thyeby
őstag

Megpróbálom. Azért gondoltam a fára kenni, mert szerintem a teflon nem nagyon fogja magára szedni a szappant.

Több fa van, mint asztalos!

(#932) Winner_hun válasza thyeby (#931) üzenetére


Winner_hun
félisten

Parafinnal szokták amúgy leginkább.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#933) thyeby válasza Winner_hun (#932) üzenetére


thyeby
őstag

Magyarul gyertyával? Vagy parafinolajjal?

Több fa van, mint asztalos!

(#934) Winner_hun válasza thyeby (#933) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jah, pl:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#935) thyeby válasza Winner_hun (#934) üzenetére


thyeby
őstag

köszi

Több fa van, mint asztalos!

(#936) bbchris válasza thyeby (#933) üzenetére


bbchris
senior tag

Inkább csak szilárd dolgokkal mert azok nem hagynak nyomot a fán . paraffin ( gyertya pl ) vagy szappan vagy bármi ami egy kicsit keni a fát .

(#937) thyeby


thyeby
őstag

Na, fiúk, megint nyávogok:
Még régebben vettem a szalagfűrészre olcsón szalagot. (6mm-est) Ám nem tettem rá abból a megfontolásból, hogy keményebb anyag, jobban megkínozza a gépet - ugyanis ez a kis masina olyan oszlopos tagja a műhelynek, ami nélkül teljesen megáll a termelés. Most megnéztem jobban ezt a régi (de új) szalagot, és felcsillant a szemem, hogy nagyobb a fogosztása. Nnna, ez biztosan jól vinné azt a krva borovit. Hogy a gépet ne kockáztassam, inkább elmentem a boltba, és vettem mégegy fűrészt - mondván, hogy nem kell cserélgetni a szalagot, mert most más fával dolgozok. Rátettem az ominózus nagyobbfogút, és már dörzsöltem a tenyerem, hogy de fasza lesz. Hát nem lett az. Egyrészt baromi lassan vág, másrészt táncikál. még egyenest se tudok vele vágni, nemhogy ívet. Pedig a gép minden legetséges szempont szerint beállítva, újra ellenőrizve. Nem tudom, mi lehet a baj? Talán az, hogy nagyobb sebességgel kellene futnia a szalagnak? Mert egy 5-600-as gép biztosan gyorsabban pörgeti. Jól gondolom?

Szóval adtam a szarnak egy pofot. Jó drágán. A tenyeremet, a csuklómat nem érzem, mert végül dekopírral kellett kikínlódnom a megrendelést.
Tudom, egy nagyobb gép kellene. De annyi pénzem most nincs. Elhatároztam, hogy veszek egy valami komolyabb dekorfűrészt addig, amíg össze nem gyűlik egy igazán jó szalagfűrészre való. (merthogy jelenleg csak a legolcsóbb Black&Decker-t birtokolom) Ki is néztem, milyen kellene: A DeWalt 45 rugóért olyat kínál, aminek valami rezgéscsillapító mechanikája van. Két kérdésem van:
1. Ismeri valaki közelebbről a DeWalt rezgőfűrészét?
2. Kétféle elrendezésű markolattal is árulják (ugyanannyiért). Melyik markolattípus mire való?

Több fa van, mint asztalos!

(#938) Winner_hun válasza thyeby (#937) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor vissz össze-vissza ha rossz a hajtogatás vagy a feszítés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#939) thyeby válasza Winner_hun (#938) üzenetére


thyeby
őstag

Megnézem holnap jobban. Ha a hajtogatás rossz, akkor annak szemmel is látszania kell. És mikor visz kurvalassan?

Több fa van, mint asztalos!

(#940) Winner_hun válasza thyeby (#939) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pl életlen?
Ha a gép nem bírja akkor hallodd, hogy lassul az egész. Ha túl kicsi a hajtogatás, az is lehet gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#941) thyeby válasza Winner_hun (#940) üzenetére


thyeby
őstag

Új, tehát elvileg nem lehet életlen. Nem éreztem lassulni a gépet - báár, a zajvédő a fülemen volt. De szerintem észrevettem volna - ha másból nem, a rezgésből. A gyári szalagon még ennél is kisebb a hajtogatás, és azzal úgy szalad a fában, mint kés a vajban. Meg kellene néznem, de ma már látni se akarom a műhelyt.

Több fa van, mint asztalos!

(#942) mdk01


mdk01
addikt

Egy 30mm széles lappal is kilehte vágni egy 100mm átmérűjü kört. Mindez csak a hajtogatáson múlik.
Minnél szélesebbet visz a fűrész annál inkább eltud fordulni a vágásba a fűrész ezáltal annál kisebb ívet tudsz vágni.Ez gondolom eddig is világos volt.
[HA]
Ha pedig nincs kihajtogatva akkor arra megy a lap amerre csak akar.
Ha pedig nem egyenlő mértékben van kihajtogatva akkor pedig vagy jobb vagy balra fog menni a lap.
Ha viszont nincs megfeszítve rendesen akkor is kacskarongózik jobb-balra.
Ha pedig túlhúzod a lapot idővel elpattan a hegesztésnél.
[/HA]
A jól kihajtogatott széles lappal is lehet szép felületet vágni csak lasabban kell tolni az anyagot.
Egy nagy kerékátmérőjü gépre is fellehet rakni a keskeny lapot de a kis kerékátméröjű gépre nem lehet a széles lapot. Mi a 600-as gépen szoktuk haszálni a 10-es lapot és nincs gond a felülettel.
Körfűrészeknél sem mindegy hogy milyen lapot rakunk fel fenyőre, keményfára vagy lamináltra.
Ugyanez a helyzet a szalagfűrészeknél.Sokféle fogazatú szalagfűrész van de igazából egyet használ sztem mindenki esetleg a keskeny lapnak más a fogazata mert annak apróbb a foga.

(#943) thyeby válasza mdk01 (#942) üzenetére


thyeby
őstag

Minderre megtanított még az első szalagfűrészem. Nagyon kényes jószág volt. Hanem ha már a szalagfeszességnél járunk:
Miből állapítod meg, hogy túl feszesre húztad? Csak abból, hogy már elpattant a szalag?

Több fa van, mint asztalos!

(#944) bbchris válasza thyeby (#943) üzenetére


bbchris
senior tag

Elvileg ami feszítőkerék van rajta azt ahogy kézzel megtudod húzni akkor jó . Újabbakon rugós mérő van ami Newton-ban mér és rá kell állítani a skálát a megfelelő feszességre . Ha túlhúzod berepedezik a szalagfűrészlap hátulja sok helyen . Attól hogy új egy szalag az nem azt jelenti hogy éles is . Kézzel lehet hogy úgy érzed de attól még nem biztos hogy jó . Főleg ha régi előfordulhat hogy az oxidáció már belekezdett az élébe , persze ez attól függ hogy tároltad . Esetleg nem fémipari szalag volt ?! Ritkább fogú szalagnak jobban kell vinnie a fát ez tény . Ugyanúgy ahogy a fémeknél is a ritkább fogú szalag az alumíniumra van a sűrűbb pedig vas vagy egyéb kemény fémre , ugyanígy van a fánál is , kivétel a vidiás fűrészlap mert ugye ott a ritkább fog a hosszvágó a sűrűbbfogú pedig a keresztvágó fűrész . Gérvágóra ugye sűrűfogú negatív lap kell . Ez ugyan nem tartozik a témához de segítségképpen leírtam . Ahogy fenn is lett írva sokminden befolyásolja egy szalagfűrészlapot .

(#945) mdk01 válasza bbchris (#944) üzenetére


mdk01
addikt

Pontosan...
Régen az ipari igazi öntötvas szalagfűrészeknél egy kb.10kg-os súly mutatta mennyire lehet megfeszíteni a lapot.Manapság úgy néz ki erőmérővel segítik ezt.

(#946) Baboon


Baboon
senior tag

Üdv emberek!

2 jó kérdésem is lenne:

1. felpattinthatós élzárót árulnak-e még? Ha igen vaj' merre? Csak mert kéne fekete.

2. [link] Ez milyen dió? Kikába minden dió ilyen de ez nem az original és kéne vágatni belőle ide-oda.

Előre is köszönöm.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#947) Winner_hun válasza Baboon (#946) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. Itt lehet kapni, nincs is tőled messze;)
2. Nagyobb kép nincs? Biztos, hogy ez dió? Talán kerti, amerikainak biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#948) mdk01 válasza Baboon (#946) üzenetére


mdk01
addikt

1.Létezik.fehérváron tudom
2.Nem lehet így megállapítani.

domoterc.hu
jafholz.hu
El kell hozzájuk menni és vinni egy darabot a meglévő b.lapból.
Egy viszont szívás a kika, retz, és baumax/praktiker-es forgalmazók közel sem abból a lapanyagból dolgoznak mit te csak úgy leszabatsz vmelyik lapszabásznál. Esély van de inkább szerintem táblaméretben tudsz majd venni.

(#949) Baboon


Baboon
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
Sajna dunakeszi autó hiányába messze van :D Bp-en nem tudsz?
A lappal valszeg ez lesz de nem baj ha lapot kell vennem jó sok kell mert nagy beépített szekrény ajtajait cserélném ki ilyenre + kell egy nagy tábla amit a falra szerelek és tükröket ragasztok rá.

Mod.: a bútor német és más cégek is dolgoznak ezzel a színnel így tuti beszerezhető csak tudni kéne mi ez :D

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#950) Winner_hun válasza Baboon (#949) üzenetére


Winner_hun
félisten

Újpest határában van a bolt, nem tudom miért keszihez írták, ha jól rémlik akkor Újpest vagy, azért írtam;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.