Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) thyeby válasza Winner_hun (#750) üzenetére


thyeby
őstag

Flakonos volt, és a dolog pikantériája, hogy csupa véletlenül előtte órákon át bizbaszokat ragasztottam - magyarul jól megforgattam a flakont.

...mindenesetre amíg jobbat nem tudok, azt fogom használni, amit javasoltál. Köszi!

Több fa van, mint asztalos!

(#752) bbchris válasza Winner_hun (#743) üzenetére


bbchris
senior tag

SZtem meg nincs . legalábbis a legjobb tudomásom szerint mert simán kilökné a gépet . Pont az a lényeg enneél a fűrésznél hogy felfelé vágjon és odahúzza a gépet a fához vagy a fémhez , hiába tolnád lassan a gépet egy pici malőr és már ki is löki a gépet . Még felfelé is előfordul hogy megszorul és akkor is iszonyat rángatásba kezd a gép és alig lehet megfogni .

thyeby : A legtöbb asztalosipari ragasztó vízbázisú azaz a víz oldja fel . Bár nem vagyok annyira a ragasztókban jártas de régen a vízálló ragasztó a műgyanta volt amihez adtak egy kis szalmiáksót és üveg keménységre kötött és utána már semmi nem oldotta fel sőt még csiszolni is lehetett .

(#753) Winner_hun válasza bbchris (#752) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tapasztalat, hogy nem löki ki vastagabb anyagnál sem;)
Na mindjárt keresek ilyen fűrészt, egy pillanat...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#754) Winner_hun válasza bbchris (#752) üzenetére


Winner_hun
félisten

No itthon nem találtam most így hirtelen, viszont itt igen.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#755) ABnormal válasza Winner_hun (#754) üzenetére


ABnormal
őstag

amennyiben ez nem elég meggyőző akkor felhozom a pincéből az enyémet és lefényképezem...

(#756) ABnormal válasza bbchris (#752) üzenetére


ABnormal
őstag

sajnos a műgyantát betiltották,pedig nagyon jó ragasztó volt... ha sok ragasztani valónk volt akkor havonta kelett cserélni a kesztyűket,mert szétvagdalta...

(#757) thyeby válasza ABnormal (#756) üzenetére


thyeby
őstag

Miért tiltották be a műgyantát? Rákkeltő? Hiszen most is rahedlisok műgyanta alapú lakk, festék, ragasztó van...

Több fa van, mint asztalos!

(#758) thyeby válasza bbchris (#752) üzenetére


thyeby
őstag

Gondolkodás nélkül elhiszem Winner-nek, hogy használ ilyet is. Valóban vannak nem hozzáférhető helyek. Gondold el, hogy valaki azzal bíz meg, hogy cseréld ki a mosogatótálcáját nagyobbra. Szétszeded a szekrényt ízeire, vagy inkább megpróbálod ezt a visszafele fűrészlapot?
Biztosan nem banális kezdőknek találták ki, de akit szeretnek az asztalos gépek, azzal valóban nem tolnak ki :)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#759) Winner_hun válasza ABnormal (#755) üzenetére


Winner_hun
félisten

:DDD

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#760) Winner_hun válasza thyeby (#758) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ehh, ez a lehető legrosszabb példa:P
Mosogatótálcánál annyira tök mindegy, hogy milyen a munkalap széle, mivel a tálca pereme bőven eltakarja;)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#761) mdk01 válasza bbchris (#752) üzenetére


mdk01
addikt

Pedig van lefele szaggató fűrészlap és szinte semennyivel sem nehezebb vágni vele mint a felfele szaggatóval csak óvatosabban kell bánni vele.

Attól hogy vízesbázisu nem jelenti azt hogy nem vízálló.
D2 nem vízálló a D3 már jó kültérre a D4-et viszont állandó víznek kitett termémekhez használják(pl. csónak).

[ Szerkesztve ]

(#762) thyeby


thyeby
őstag

Tudtok segíteni anyagot találni?

Játék vasalódeszkához (kb 20x65 cm) kellene a legolcsóbb, de még strapabíró táblaanyagot megtalálni. Az MDF lapnak mi a táblamérete, milyen a legvéknyabb, és vajon az ára? (Eddig egy kiságy gyártó rétegelt hulladékát használtam, de megszűnt.)

Több fa van, mint asztalos!

(#763) Winner_hun válasza thyeby (#762) üzenetére


Winner_hun
félisten

MDF lapok

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#764) thyeby válasza Winner_hun (#763) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi!
Már legalább a lehetséges méretek megvannak. Kár, hogy nagy divat lett az árakat eltitkolni az online boltokban (Meg sok másutt is - számomra ez mindig azt jelenti, hogy akkor alapállásban csillagos ég, az érdeklődés elvesztése után engedményhalmok, amiből még mindig gyököt kell vonni a valós piaci ár megközelítéséhez.). Megkérdeztem e-mail-ben, s most várni, míg vakaróznak, hogy mennyiért is adják...

Több fa van, mint asztalos!

(#765) thyeby válasza Winner_hun (#763) üzenetére


thyeby
őstag

Apropó!
Te milyen vastagot ajánlsz - nemtom, mennyire hajlik...

Több fa van, mint asztalos!

(#766) zsid


zsid
senior tag

Helló szakemberek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit lehet csinálni a parkettával, ha pár elem felpúposodott? Ismerösömnék kiömlött vagy 10 liter víz, gondolom azt szívta fel. Valakinek valami ötlete egy egyszerű megoldásra?

<tRucKdriFteR>

(#767) thyeby válasza zsid (#766) üzenetére


thyeby
őstag

Fel kell szedni egy saroktól a púpig, aztán újrarakni, az egész szobát felcsiszolni, lelakkozni. Ennél egyszerűbb nincs. Az a baj, hogy a lakk nem engedi visszaszáradni. Úgy működik ez, mint amikor az órádba, mobiltelefonodba valahogy víz jut. Pici helyen hamar bemegy, ott szétterjed, de csak ugyanazon a pici helyen tudna távozni, ha tudná a pára, hogy hol kell kimennie.
Bizony, ha nem jól volt lakkozva, egy kicsi víz is így kitol vele.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#768) zsid válasza thyeby (#767) üzenetére


zsid
senior tag

Köszi. Akkor lesz vele melója :D

<tRucKdriFteR>

(#769) Winner_hun válasza thyeby (#765) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az attól függ, hogy alátámasztva hogy van. Rétegelt lemez amúgy jobb lenne, 10-es bőven elég. MDF lapból 16-18 mm körüli.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#770) bbchris válasza mdk01 (#761) üzenetére


bbchris
senior tag

Köszi a felvilágosítást , ezt tényleg nem tudtam hogy létezik de most már legalább világos a dolog . Tulajdonképpen az én tevékenységem is az asztalossághoz kötődik csak máshogy , de itt azt nem reklámoznám így jó dolog ilyeneket tanulni .

thyeby : Apropó lakk - te mivel szoktad a parkettát lakkozni ? Még van a Resistan meg a Gemini féle lakkok ?

[ Szerkesztve ]

(#771) thyeby válasza bbchris (#770) üzenetére


thyeby
őstag

Geminit még láttam. Vannak nagyon jó vizesbázisú lakkok. Kemények, jól terülnek.
Ha valaki világos parkettáért nyávog, annak csiszolás után rákenek egy réteg nitrolakkot. (A Gemini pl jól besötétíti azonnal a fát.) Aztán minden réteg felhordása után finomszemcsével átdörzsikélem, hogy az apró rücskök tűnjenek el. Ha a fugarés valahol nagy, ott fűrészporos lakkal tömítem, ami babrás ugyan, de egyrészt nem issza majd a lakkot nyakló nélkül, másrészt megelőzi később, hogy kevés víz kitoljon a parkettával.

Több fa van, mint asztalos!

(#772) thyeby válasza Winner_hun (#769) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi!
Mire használják a nagyon vékony MDF lapokat? (láttam 3 mm-est is)

Több fa van, mint asztalos!

(#773) Winner_hun válasza thyeby (#772) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, ha abból kéne csinálni, biztos abból csinálnám:D
Íves felület bevonására pl.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#774) mdk01 válasza thyeby (#771) üzenetére


mdk01
addikt

A parketta mozog, mivel tömör fából van..., ha egy rideg anyaggal tömöd ki a parketták közti fugát szted mennyire fog tartós lenni?
Lehet kapni parketta fugázó anyagot kb. 10 féle színben, sztem jobb azt használni erre célra én is így tettem nem is bántam meg, mert keménnyebb a sziloplasztnál tehát jól lehet csiszolni viszont mozog a parkettával együtt.
Az ilyen vizásbázisu cuccok marha jók mert nem kell higítót használni és könnyű velük dolgozni, de én még mindig azt mondom hogy az oldószeres cuccok hosszú távra jobbak.
Itt főleg kültérre gondolok ahol ami rosszat megtud kapni a fa azt megkapja sokszorosan.

(#775) thyeby válasza mdk01 (#774) üzenetére


thyeby
őstag

Tulajdonképpen teljesen igazad van abban, hogy a speciálisan erre a célra gyártott fugázók nagy választéka ma már az igazi megoldás. (Azért a kisördög megjegyezteti velem, hogy a marketingesek igyekeznek a sivatagban eladni a homokot, tehát jó résen lenni. Amit árulnak sokszáz forintért pl a csempefuga penészmentesítésére, az közönséges nátrium hypoklorit priccolós flakonban nyolcszoros áron) A lakk-fűrészpor keverék ősrégi "mesterfogás". Voltaképpen több benne a fűrészpor, mint a lakk, tehát inkább fa-ként működik, mint lakk-ként. Jómagam három főbb okból szeretem: krvaolcsó, mindig kéznél van, és a szine abszolút egyező (persze csak ha ugyanazzal a lakkal kevered, ami az első réteg volt, és a parkettacsiszológép porzsákjából nyered ki a fűrészport.)
Parkettalakkot kültérre nemigen használok. Arra találták ki a csónaklakkokat. A csónaklakk bírja mindazt a terhelést, amit a szabad ég kiszab neki, míg a parkettalakk térhálósodó, nagyon rideg, de kiváló nyomás, és nagyon jó ütésálló. (Kár, hogy a karcolásra nem fejlesztettek ki még lakkot. Sokszor az a parkettalakk halála, amikor a culágerek végighúzzák rajta a háromajtós szekrényt)
Túl hosszútávú tapasztalataim még nincsenek a vizesbázisúval - de szerintem az még Neked sincs. Majd az idő megmutatja. Negyven éves Geminit már láttam. Nem úgy nézett ki, mint amit frissen kentek. Az öt éves vizesbázisú viszont még olyan, mint ha tegnap kentem volna. Hogy milyen lesz 35 év múlva? ...

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#776) mdk01 válasza thyeby (#775) üzenetére


mdk01
addikt

Na igen...részben igazad van de maradjunk a fugázónál.
Én is szoktam alkalmazni bár inkább ragasztóval.
A ridegsését amúgy akkor is megtartja mert maga a lakk tartja össze a trutyit.
Egy trükk még hogy miután kiveszed a zsákból a fűrészport szitáld át vmi ritka szűrőn és akkor tényleg csak a por marad..bár ez a csizsológéptől is függ meg a papír finomságától.
Vizesbázisu anyagnál én általánossságba mondtam hogy nem túl jók hosszú távra, kültérre persze egyértelműen lazúr a nyerő. A csónaklakk 10 éve kiment a divatból.

(#777) Winner_hun válasza thyeby (#775) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csiszolatpor. (Csiszolópor.) De nem fűrészpor, az más, durvább, nagyobb szemű...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#778) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Láttam, hogy van egy Asztalost keresek topic, de mivel már 2006. novembere óta senki nem írt semmi, gondoltam nem hozom fel, hátha itt is tud valaki segíteni.

Arról lenne szó, hogy kellene nekem egy dohányzóasztal. A bútoraim nagy része fenyőből van, ezért jó lenne ha ez is fenyő lenne. Igazából semmi extra elképzelésem nincs, inkább a méret ami lényeges ....

A lap 100cm x 50cm, a nagasság 50 cm.

Esetleg az asztallap alatt egy polc is lehetne ...

Esetleg valaki meg tudná csinálni? És mennyiért?

:R

Press any key to continue ...

(#779) Winner_hun válasza marsu (#778) üzenetére


Winner_hun
félisten

Meg. Annyiért.
:D
Sokféle létezik, valami elképzelés?
Fenyőből sem mindegy, hogy milyen, igen sok fajta van.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#780) ABnormal válasza marsu (#778) üzenetére


ABnormal
őstag

egy "móricka" rajzot azért dobhatnál ,hogy mégis hogy nézzen ki,szinte bármit le tudunk gyártani,sima teteje legyen vagy kell bele valamilyen minta? az élébe kell profilt marni? miből legyen? borovi? luc?
amennyiben az előttem jelentkező fórumtárs nem készíti el -> írj privit... :D

(#781) marsu


marsu
addikt

Esetleg egy ilyen, de az előzően megadott méretekben ...

Press any key to continue ...

(#782) Winner_hun válasza marsu (#781) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor konkrét elképzelés nincs, csak legyen?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#783) marsu válasza Winner_hun (#782) üzenetére


marsu
addikt

Szép legyen, jó legyen és profi legyen ....

;)

Press any key to continue ...

(#784) bbchris válasza thyeby (#771) üzenetére


bbchris
senior tag

Köszi a választ akkor marad a Gemini mert az ahogy tudom elég jó kopásálló .

(#785) meriva69


meriva69
csendes tag

Sziasztok
Kerti kiülő (filagória) készítésében szeretnék tanácsot kérni. Hatszögletűt építenék, de a tetőszerkezethez kéne egy kis segítség hogy hozzam össze a hat gerendát a csúcsban. Ha van esetleg valakinek képe is erről az is jó lenn. Előre is köszönöm a segítséget.

(#786) thyeby válasza meriva69 (#785) üzenetére


thyeby
őstag

Gondolom, a kupola felállítására gondolsz, és nem akarsz oszlopot középre, azért kérdezed.
Ideiglenesen tégy be egy oszlopot. (két colos deszka összefogatva néhány szeggel), Állíts fel három kupolagerendát (ne az egymás melletieket :) ), aztán kiveheted az oszlopot, mert már stabilan áll a tető, a többi már megy magától. A függőleges és a kupolagerenda találkozásait még kösd át rövid darabokkal, hogy a kupola súlya ne nyomja szét a tartóoszlopokat. Vagy a kupolatetőre belülről három vízszintes "küllőt" ácsolj. Minél lentebb hozod a csúcstól, a kötés annál nagyobb strapát fog bírni. (A hóterhelésre feltétlenül gondolj!)
Gondolom, a gérvágásokat ki tudod számolni. Ha nem vagy biztos a dolgodban, csinálj előbb makettet gyújtósnak való fából.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#787) mdk01 válasza meriva69 (#785) üzenetére


mdk01
addikt

Érdemes szem elött tartani a meleget is ami bennt reked a tető alatt és nem tud eltávozni.
Ezt ki lehet küszöbölni egy nyílással a tető közepén.
....ha van CAD-ed akkor tudok köldeni 3D rajzot.

(#788) meriva69 válasza mdk01 (#787) üzenetére


meriva69
csendes tag

Szia

A CAD egy program? olyanom nincs de valami kép jól jönne , átnéztem a leirást is de kép jobb lenne salynos nem vagyok ács és kép alapján jobban el tudom képzelni. Én is gondoltam középre egy oszlopt melyet egy áthidalóra teszek és benn is hagyok . Az áthidaló természetesen a felső összekötőkre kerülne.

De köszönöm a gyors válaszokat és a segítséget.

(#789) thyeby válasza meriva69 (#788) üzenetére


thyeby
őstag

A CAD egy műszakirajz program. Érdemes beszerezned, ha jóminőségű szakrajzot szeretnél használni.
Ha elmégy mondjuk a Baumax parkolójába, ott élőben puskázhatsz ötleteket, és levadászhatod a kötéseket is.
A kupolacsúcsba valóban érdemes szellőzőt kialakítani - bár az ilyen szerkezetek általában nyitottak, és jóval a fejünk fölött reked csak meg a levegő. A melegérzetet inkább az növeli, hogy a tetőszerkezet átforrósodik, és az sugárzik a fejünkre, ha áll a levegő. Itt érdemes figyelni a tető szögének kialakításakor, hogy a délutáni napsugár minél kisebb szögben érje, ill. a tetőfedő színe és anyaga is befolyásolja, hogy az mennyire tud beforrósodni. A végtelenségig lehet fokozni a minőséget az ár és a munkaidő rovására. Két hasonló méretű fa garázsom belső hőmérséklete kánikulában nyolc-tíz celsiussal is eltér egymástól - az áruk pedig 80-100%-al.

Több fa van, mint asztalos!

(#790) meriva69 válasza mdk01 (#787) üzenetére


meriva69
csendes tag

Na van CAd progi .
Akkor ha tudnál küldeni képeket azt megköszönném , főleg a kupola kötései érdekelnek, de természetesn minden más is érdekel a témával kapcsolatban.

(#791) thyeby


thyeby
őstag

Fiúk!
Keresek valakit, aki elég jól otthon van a kamerák, fényképezők közt.
Link?

Több fa van, mint asztalos!

(#792) Winner_hun válasza thyeby (#791) üzenetére


Winner_hun
félisten

Link

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#793) laolaj


laolaj
aktív tag

hi all..

ejjj de jó h megtaláltam ezt a topicot...

nekem olyan bajom lenne h karfa ügyben tudna e valaki segíteni????

....

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#794) Winner_hun válasza laolaj (#793) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kicsit bővebben?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#795) thyeby válasza laolaj (#793) üzenetére


thyeby
őstag

Folyosó végén a kilences ajtó, Karfa ügyosztály!

Több fa van, mint asztalos!

(#796) laolaj válasza Winner_hun (#794) üzenetére


laolaj
aktív tag

karfás fotel...

eltört a bal oldali..
és olyat kellene készíteni ....! mind2 oldalra... fából..

ennyi. csak a jobb oldali van meg.

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#797) Winner_hun válasza laolaj (#796) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt vagy összeragasztás / kivágás kombinációval, vagy hajlítással lehet megcsinálni.
Mikorra kéne? Merre laksz?
Esetleg a töröttet megragasztani?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#798) laolaj válasza Winner_hun (#797) üzenetére


laolaj
aktív tag

szolnoki vok...
sajana töröttet nem lehet mert darabok is kitortek belöle és elis kalodott egy asztalosnál aki nem bírta megcsinálni.. de megvan a mási oldala.. és egy olyat kellene meg egy szinkrontársat neki.
megprgóbáltam bevinni tanulokhoz gyakorlatra h csinálják meg de nem volt hajlítógép..
az a baj vele h a 2karfa tartja össze a szék ülés és háttámláját.

az h mikorra.. :DDD már vagy bő éve h így van a szék.... :)) szóval amikor ....
meg h mennyi lenne. az is fontos...

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#799) Winner_hun válasza laolaj (#798) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem az messze van. A hajlításhoz nem kell hajlító gép, osztálytársam hintaszéket csinált vizsgamunkának, legalább a fele hajlított alkatrész volt, meg tudta csinálni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#800) laolaj válasza Winner_hun (#799) üzenetére


laolaj
aktív tag

mert te merre vagy???

max lenne posta ha tudsz segíteni..!

üdv

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.