Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) lorcsi válasza neduddki (#250) üzenetére


lorcsi
veterán

:Y Hú vazz' 1,5 Milla?

a fát honnan vette a mester?

(#252) neduddki válasza lorcsi (#251) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Rossz iranyba mesz :- ))))
arra en is kivancsi lenenk hogy ennyibol kihozta mert a fa mas asztalsok szeritn is elso oszytaju:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#253) Winner_hun válasza neduddki (#252) üzenetére


Winner_hun
félisten

Naja, az láccik rajta. 500k-nál olcsóbb?:Y

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#254) mdk01 válasza neduddki (#250) üzenetére


mdk01
addikt

ühüm:)

(#255) neduddki válasza Winner_hun (#253) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Bizony biozny:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#256) Winner_hun válasza neduddki (#255) üzenetére


Winner_hun
félisten

lopott anyag:Y:D 400k? De barkóbázzunk, mondd, hogy mennyi. Inkább írd, mert nem hallanám:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#257) lorcsi válasza Winner_hun (#256) üzenetére


lorcsi
veterán

az is lehet hogy külföldről jutott hozzzá ehhez a no1 fához ( pl. román), vagy talán erdész ismerőse van a mesternek

(#258) orbano


orbano
félisten

1.5m3 tolgy? ha valami jo vetelbol volt, akkor mondjuk 300k? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#259) phanfantom


phanfantom
senior tag

Nekem is van véleményem a tölgy-ről:)
Szóval szerintem nem arany árban mérik ezt.
Mivel asztalos, így megveheti rönk-ben is, természetesen szárítottan és így saját magának dolgozza fel.
Pontos adatot nem tudok mondani, de tavaly emlékszem, hogy 55.000ft/m3-ért is olvastam már, azért emlékszem rá, mert, akkor éppen érdekelt. Maga a deszka sem több szerintem 100-200k-nál m3-e.
Szóval relatíve olcsón ki tudta hozni ezt a 1,5m3-t, szerintem.

(#260) orbano válasza phanfantom (#259) üzenetére


orbano
félisten

55k/m3? naa. egy rendes minőségű tölgy anapság ha jól emlékszem 150k-nál kezdődik. szárítottan pedig még ennél is drágábban (úgy értem olyan, amit az asztalos egyből fel is tud használni)

A vér nem válik VAZZE!™

(#261) neduddki válasza Winner_hun (#256) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Cakom puder 4 es fel szazast nyomtam a kezebe:- )))

udv

neduddki

p.s. a faarhoz annyit: hogy a Mester ur is aszonda 150alatt nem nyul tolgyhoz, fole nem egy ijjenhez...

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#262) orbano válasza neduddki (#261) üzenetére


orbano
félisten

fub&$zki! :Y Mákom, hogy barátnőm édesapja asztalos :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#263) phanfantom válasza orbano (#262) üzenetére


phanfantom
senior tag

Hát igen...talán nem is véletlen, hogy pont ő a barátnőd ;) :D

(#264) orbano válasza phanfantom (#263) üzenetére


orbano
félisten

Ja :D Nem is az én mákom, hanem a nőmé, hogy mi az apja :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#265) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni. Keresek egy olyan szerszámot aminek nem tudom a nevét, sem azt, hogy hogyan néz ki, de még abban sem vagyok biztos, hogy létezik e. :B

Hangszóróknak szeretném a helyét kivágni MDF-ből vagy forgácslap-ból. Ehez kellene nekem egy körkivágó alkalmatosság.

Nem jó a dekopírfűrész, mert azzal nem igazán lehet szép kört kivágni, csak kínlódva, kis átmérőnél pedig méginkább nehéz. A felső maró sem jó mert azt nem lehet kis körökhöz alkalmazni.

Valami keményfémlapkás körkivágó cuccot gondoltam amit be lehet fogni fúróba, szempont még az is, hogy miliméterenként lehessen az átmérőt állítani.

Nos, ha valaki tud ilyen szerszámról kérem segítsen nekem. A segítséget előre is köszönöm.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#266) mdk01 válasza phanfantom (#259) üzenetére


mdk01
addikt

Arról az 55k-ról még annyit hogy rönkben annyi és azért annyi, mert félig meddig zsákbamacska.
Aki ért hozzá annak könnyebb dolga van, de az se mehet teljesen biztosra hogy jó anyagot vesz.
A normálisabbja, mint már írták 150k-nál kezdődik.

(#267) mdk01 válasza csapos2 (#265) üzenetére


mdk01
addikt

Hangszórónak nem mindegy mennyire pontos kört vágsz ki?
Egyébként meg kis gyakorlással tökéletes kört lehet vágni.
Körzővel szépen megrajzolod és végigmész a vonalon.
Ennél egyszerübb megoldás nem hinném, hogy van és olcsóbb se.
Egy normál lappal egy d=10-es kört kilehet vágni simán, ha viszont ennél kiseb kör kell akkor veszel keskenyebb , kanyarítólapot.

Gondolkodom még mit tudnék ajánlani ,de nem hinném, hogy lesz vmi is.

Mod: meg vannak körvágók(d=15cm-es biztos van) amit állványos fúrógépbe tudsz befogni.
Itt már kell egy állványos fúró(nem holmi gagyi) és ugye a normális körvágó aminek nem türik ki a foga és kopik el egy lyuk után.
Ez már költésgesebb, de tökeletes kört kapsz, viszont 15cm felett még itt is bajba vagy.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#268) orbano válasza csapos2 (#265) üzenetére


orbano
félisten

Nem létezik ilyen univerzális marószerszám; vagy fix átmérőjű marófej, vagy dekopír. ha nem tudsz dekopírral egy hangszórónak szükséges kört kivágni, akkor inkább ne csinálj, már megbocsáss :)
ha pedig túl kicsi a luk, akkor vágsz egy beleillő háromszöget vagy négyzetet, és ráspollyal kikerekíted. egy asztalos sem csinálná másképp szerintem

A vér nem válik VAZZE!™

(#269) orbano válasza mdk01 (#267) üzenetére


orbano
félisten

miért kellene hozzá állvány? sima kézi gépbe is berakhatod, van bennük központosító. elkopni meg esetleg valami keményfától fog, nem hiszem hogy ilyen sz**tól :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#270) mdk01 válasza orbano (#268) üzenetére


mdk01
addikt

Na igen.....ha meg nem megy még a dekopírral való vágás akkor a ráspoly még mindig jó barát.

(#271) csapos2 válasza mdk01 (#267) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Nekem nem mindegy mennyire pontos, meg nem is szép az üres doboz, míg bele nem kerülnek a hanszórók.

Azért várok még, hátha eszedbe jut valami... :)

Szerk : Ezek a kökivágók állíthatók? Tudnál képet vagy nevet adni?

orbano Már megbocsás :D , ki tudom vágni, csak nekem nem elég jó :)

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#272) orbano válasza csapos2 (#271) üzenetére


orbano
félisten

akkor esztergáltasd ki, vagy nemtom :DDD
ezt dekopíron kívül mással nem fogod kivágni az fix .P

A vér nem válik VAZZE!™

(#273) pweisz válasza orbano (#268) üzenetére


pweisz
senior tag

De lehet csinálni:) Még régebben csinált édesapám, az oszlopos furóhoz, csak annyi gáz volt vele hogy egy menetben nem lehet átvágni a fát vele. Felsőmaróval is frankón meglehet csinálni csak ott kell egy sablon kis körnél, vagy neten láttam házi gyártású speckó talpat amivel lehet kiskört is vágni.

(#274) csapos2 válasza pweisz (#273) üzenetére


csapos2
addikt

Igen, igen, igen....
Hol láttad azt a speckó talpat?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#275) mdk01 válasza orbano (#269) üzenetére


mdk01
addikt

Az MDF és más faforgácsalapu lapokhoz vídiabetétes szerszámok a legjobbak, a fához viszont nem feltétlen szükséges.

Ezek a lapok ragasztóval vannak összepréselve amik, ha megszilárdulnak műanyag lesz belőlük és ezért kemények.

Egyébként fúrtál már valami hasonló lapot, mondjuk egy ksiebb 7cm-es körvágó fúróval?
Én egy 15cm-ről beszélek.
Tegyük fel nagyon erős gyerek vagy és ügyes is..ezek után mutass nekem egy olyan kézifúrógépet ami nem fullad le, ha az a 30 hatalmas fog hozzáér a fához.

Hidd el kell az állványos....

-áttétel
-a merőleges, állandó tartása
-a fúró stabil megtartása
-stb.

...miatt.

[Szerkesztve]

(#276) pweisz válasza csapos2 (#274) üzenetére


pweisz
senior tag

na ez egy jó kérdés, egy német oldalon találtam valami német srác csinálta. De nincs meg már a link, akkor találtam amikor a hangfala témához kerestem dolgokat.
Asszem a http://www.hifi-forum.de valamelyik topicjában volt talán, de nem biztos.

[Szerkesztve]
itt is van valami, de nem ez volt az: http://www.hifi-forum.de/viewthread-129-4.html

[Szerkesztve]

(#277) mdk01 válasza csapos2 (#271) üzenetére


mdk01
addikt

Akkor tisztázzunk egy két dolgot....

Te kereskedsz ezekkel és szép kört akarsz hogy ne rohanjanak el a vevők?

Eztn em árt tisztázni, mert akkor én is olyan irányaba gondolkodom.

Körvágónak szokták hívni, a másik neve nem jut ezsembe de a boltba ezen a néven megkapod.

(#278) csapos2 válasza mdk01 (#277) üzenetére


csapos2
addikt

Az, hogy kereskedek vele az túlzás, csináltam már vagy több tíz pár dobozt és lenne rá kereslet. Szeretnék fejlődni a minőségben, mert a lyukak nem tökéletesek és nekem nem tetszenek így.


Mennem kell dolgozni :O holnap még benézek.

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#279) orbano válasza mdk01 (#275) üzenetére


orbano
félisten

én csak rozsdamentes acélt vágtam ilyennel, ahoz tudok viszonyítani. egy kellően nyomatékos profi fúróval kell csinálni, nem egy tecsós x@rral. na mind1, ezen ne vesszünk össze.

A vér nem válik VAZZE!™

(#280) mdk01 válasza orbano (#279) üzenetére


mdk01
addikt

Igen de ott apró kis fogak vannak... mivel fémről van szó.
Gondolom én....

Ja és én se a tescsós minőségű gépre gondoltam.
DE ezen tényleg felesleges vitázni.:)

[Szerkesztve]

(#281) mdk01 válasza csapos2 (#278) üzenetére


mdk01
addikt

cnc?
Bérmunkába?

[Szerkesztve]

(#282) orbano válasza mdk01 (#281) üzenetére


orbano
félisten

továbbra sem értem, hogy az utólagos kézi csiszolás miért nem jó. Körberajzolja az ember ceruzával és szép egyenletes köralakúra csiszolja. a CNC pedig eléggé drága lenne szerintem, ha egyáltalán szóba állnak vele :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#283) csapos2 válasza mdk01 (#281) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Ezek drága dolgok, meg ahogy orbano is írta, szerintem szóba sem állnának velem, no meg kisváros vagyunk és elképzelhető, hogy nincs is olyan aki esetleg bérbe dolgozna cnc-vel.

Jómagam egy olyan állványt gondoltam amilyen az állványos fúróé, erre egy sínszerkezetet amibe bele lehet fogni a felsőmarót úgy, hogy a kést be lehessen vinni egészen a tengelyközépig. Ezálltal 0-tól szinte bármeddig lehetne az átmérőt növelni.
Ezt a sínszerkezetet pedig el lehetne körbe forgatni.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#284) csapos2


csapos2
addikt

Közben találtam egy ilyet [link] esetleg tudja valaki, mi a neve, a tokmányban látható szerszámnak?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#285) orbano válasza csapos2 (#284) üzenetére


orbano
félisten

Holnap megkérdem asszony édesapját, hátha mond valami okosat erre az egészre. Amúgy elsőre erre azt mondanám, hogy ütőkés fához :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#286) csapos2 válasza orbano (#285) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Az ütőkés fához megnevezés tökéletesen helytálló :) azt meg, hogy megkérdezed az asszonyod édesapját, köszönöm. :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#287) Winner_hun válasza neduddki (#261) üzenetére


Winner_hun
félisten

:Y:C

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#288) mdk01 válasza orbano (#282) üzenetére


mdk01
addikt

továbbra sem értem, hogy az utólagos kézi csiszolás miért nem jó

Ilyet hol mondtam?
Ő nem akar xarakodni vele.

(#289) mdk01 válasza csapos2 (#283) üzenetére


mdk01
addikt

NEm drága anynira mint gondolnád és Te mondtad hogy tökéletes kör kell..és gondoltam mnél kevesebb utómunkával.
Az meghoyg nem állnak szóba veled hülyeség.
Az utolsó senkiházival is szóba állnak akinél pénz van.
MEgkérdezem mi mennyiért marunk bérbe..nem drága az biztos.


Egyébként meg van olyan fúró is ha jól emléxem amin lehet állítani a átmérőt csak az egy régi ritka szerszám és nem tom jó e forgácsapalapu lapokhoz.
Körbenézek.

HA neked van ötleted akkor gondold ki tervezd megnagyjából majd gyártasd le és már kész is.Az se drága főleg hoyg nagyba gondolkosz.biztos visszahozná az árát.

(#290) mdk01 válasza csapos2 (#284) üzenetére


mdk01
addikt

Jéé..lehet olvasni kellene elöször mint írni.....

Erről a ''fúróról'' írtam az elöbb:)
Ilyen van nagyobba is és ahogy elnézem jó a forgácsalapu lapokhoz....legalábbis egy darabig míg elnem kopik.
Sztem ez kell neked.


[Szerkesztve]

(#291) csapos2 válasza mdk01 (#289) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
''HA neked van ötleted akkor gondold ki tervezd megnagyjából majd gyártasd le és már kész is.Az se drága főleg hoyg nagyba gondolkosz.biztos visszahozná az árát.''

Megtörtént :D meg van a megoldás, sokat gondolkodtam is meg kutakodtam is és sikerült a tökéletes megoldást kiagyalni.

Leírom, hátha valki mást is érdekel, majd később.
Kell hozzá egy jobbacska kézi felsőmaró. Ehez terveztem egy kiegészítőt, amit a talpa alá kell erősíteni.
A kiegészítő a következő képpen néz ki:
-kb. 30cm hosszú és 15-20cm széles 5 mm vastag korrózióálló acél lemez
-ebben fut 3 hoszlyuk, egy a tengejközépen egy-egy pedig két szélen
-a középső átmérője kb.20-25mm lesz, itt fog menni a felsőmaró kése, a két szélső a maró talpán található két furat szélességével fog megeggyezni, azok rögzítést szolgálják
-a középső hoszlyuk végétől 5mm-re lesz egy 8mm átmérőjű furat a középpontnak

Az egész alá pedig kell egy kis ''asztalocska''amiből kiáll egy 8mm átmérőjű tengej.

A kiegészítő nagyából így fog kinézni [link] elnézést a kezdetleges rajzért, de a gépen való rajzolásban még nem merültem el :B

Mindenkinek köszönöm szépen a segítségét :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#292) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ide is:D Tabló kész van, igaz, épp, hogy meglett, de meglett: [link] :R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#293) neduddki válasza Winner_hun (#292) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Szip lett drakula:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#294) Winner_hun válasza neduddki (#293) üzenetére


Winner_hun
félisten

:) köcce
én ''csak'' a faragást csináltam:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#295) neduddki válasza Winner_hun (#294) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ugy erzem nem sokaig lesznek meg nalm sem ezek aszekrenyajrok, valami amoft formakat akarok kezzel fragva:- ))) Imre aszongay meg kezel ne faragott, de lattam rajta hogy teccik nekije az otlet:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#296) Winner_hun válasza neduddki (#295) üzenetére


Winner_hun
félisten

:DD Faragj bele abba a tölgy szekrénybe;] Jó tökölést;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#297) neduddki válasza Winner_hun (#296) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ket even belul ugysem lesz fojtatas, szeitrnem:- ))) van ra idom, remelm:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#298) mdk01 válasza Winner_hun (#292) üzenetére


mdk01
addikt

;)

(#299) pemete2 válasza Winner_hun (#292) üzenetére


pemete2
csendes tag

Ahhoz képest.....

(#300) Winner_hun válasza pemete2 (#299) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mihez képest?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.