Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mdk01 válasza Winner_hun (#50) üzenetére


mdk01
addikt

Mi nem tetszik bennük?
Komolayn kérdem mert én csak ezt ismerem...ugyanis ez van nekem.
Nem jó alink mert xar az oldal:( mindjárt linkelek egy jót
Ezzel tudnál jól dolgozni?

Pwies: vegyél egy 6mm átmérőjű, 8-as szárú 20-25mm hosszú DIMAR gyorsacél kést.
Tökéletesen megfelel a célnak és elérhető áron van 3500-4500,- között vhol.
Nem kell megilyedni hogy gyorsacél, ugyanis DIMAR.
Ilyet használok én is, ezért ajánlom.

[Szerkesztve]

(#52) mdk01 válasza mdk01 (#51) üzenetére


mdk01
addikt

na itt egy vmire használható:
Bővebben: link

(#53) pweisz válasza mdk01 (#51) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem kéne lapkás, szerintem nem biztos tartós ilyen butórlapoknál. Bár most egyelőre nem akarok venni semmit a felsőmaróhoz, elhasználom amik hozzá vannak, szerintem van valami ilyesmi hozzá. Mellesleg a gép nem sokkal volt drágább mint a marófej amit ajánlasz :) Dekopírhoz akarnék majd egy új lapot.

(#54) Winner_hun válasza mdk01 (#52) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az ilyen marógéppel én nem tok rendesen marni mert roszs a fogása. ha találok 2 kezes gépről képet linkelek vagy majd vhogy lefotózom ami nekünk van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#55) mdk01 válasza pweisz (#53) üzenetére


mdk01
addikt

Tartós az hidd el, én is bútorlapra vettem inkább.
Mondom 600Ft egy lap aminek két éle van és egy éllel is sokat lehet vágni.
Gondolom a drágábbiknál volt drágább picivel a gép..azért az olcsóbikat bevállalhatod majd...sztem mert az is megéri.

(#56) mdk01 válasza Winner_hun (#54) üzenetére


mdk01
addikt

1kezesről nem?
2kezesről már linkeltem.

(#57) Winner_hun válasza mdk01 (#56) üzenetére


Winner_hun
félisten

De:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58) pweisz válasza mdk01 (#55) üzenetére


pweisz
senior tag

Aham, hát ha ott használod és bírja akkor frankó. Lapot néztem ilyen Tecsó, Metró meg Praktiker helyeken, de ott nincs normális, lehet szakboltba kéne néznem. Most asszem 5ezer ért van a Metróban, annó 7ért vettem ha jól emlékszem.

(#59) mdk01 válasza pweisz (#58) üzenetére


mdk01
addikt

Miért Metró meg Praktiker megmittudomain?
Szakbolt szigorúan de ne márkabolt mert azok drágák nagyon.
Merre laksz?


MOD: Dombóvár:B
na azt nem tom hol van bocs, de akkor is próbálj szakboltban keresgélni mertr ki tudja miket árúlnak.
Bővebben: link
Nézz körbe itt hátha látsz vmi jót és ár után már tudsz esetleg érdeklődni vhol ahol kapcsolatba vannak a DIMAR-ral.

MOD2: #60:P

[Szerkesztve]

(#60) Winner_hun válasza mdk01 (#59) üzenetére


Winner_hun
félisten

Dombóvár;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61) pweisz válasza mdk01 (#59) üzenetére


pweisz
senior tag

Itt helyben nincs szakbolt, de Pécsen van, ahol szoktam néha fémipari cuccokat venni, ott gondolom van fához is. Kár hogy weben nincsenek beárazva a Dimar termékei.

[Szerkesztve]

(#62) rii


rii
nagyúr

Sziasztok!!!

Érdklődni szeretnék, hogy IKEA jellegű asztallap, JUHAR színben milyen áron szerezhető be, vagy állíttatható elő.

méretek: 110 cm széles, 80 cm mély, 2 cm vastag
Az IKEA-ban csak 120 cm széles van.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#63) mdk01 válasza rii (#62) üzenetére


mdk01
addikt

Én nem tudom milyen az IKEA féle asztallap mert fehérvári vagyok és IKEA-ba 2x voltam összesen és nem is mostanába.
Ha van róla képed az jó volna.
JUHAR szinű, vagy tömör JUHAR fa?(gondolom elöbbi mert azt irtad)
Ugye nem a munkalapra gondolsz ami a konyhákba van hanem tényleges egy asztalnak a lapjára?


Még este leszek.


[Szerkesztve]

(#64) rii válasza mdk01 (#63) üzenetére


rii
nagyúr

Hát .... végül is lehet, hogy Juhar szinű is jó lenne ... Az ár eléggé sokat számít.
Mert lehet, hogy az IKEA-s is csak OSB lap. Az a baj. hogy már a NET-en sincs fent róla kép.

Át szeretném variálni a munkahelyemen a szobánkat, és ehhez kellene a mostani 160, illetve 120 cm széles asztalok heylett 110 cm széles.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#65) Winner_hun válasza rii (#64) üzenetére


Winner_hun
félisten

IKEA-val vigyázz lehet olcsónak tűnik a cumó de ha egy jó asztalossal megcsináltatod és 1-2k-val drágább lehet jobban megéri, mert mondjuk sokkal tartósabb lesz:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#66) mdk01 válasza rii (#64) üzenetére


mdk01
addikt

Várjál csak..nem bútorlapra gondolsz?
Az 19mm illetve újabban már 18mm:(((
Sztem az kell neked, mert tömör juhar anyagot nem egyszerű beszerezni(mifelénk).
A bútorlapnak 2000-2500Ft/m2 a szabott ára.

Plusz erre kell élfólia vagy élléc.
Élfólia: az a hagyományos vékony 0,2mm-es.100-150Ft/m rakják fel kb.
Élléc pedig van 1 illetve 2mm-es változatba. 400-500ft/m rakják fel.kb.
Ha munkahelyre kell akkor inkább a 2mm-es éllévcet ajánlom(otthonra is inkább az a jó, mert többet kibír)

Ha Bp.-i vagy akkor sztem a nagyobb értékeket vedd figyelembemindenhol.

Ha nem erre gondoltál csak szólj.

(#67) Winner_hun válasza mdk01 (#66) üzenetére


Winner_hun
félisten

Élfóliát biztos hogy annyiért húzzák le az embert? Csakmert 30-40 ft egy méter. Az élléc az az ABS? vagy mi?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#68) mdk01 válasza Winner_hun (#67) üzenetére


mdk01
addikt

Élfólia akkor annyi ha megveszed méterre.Odairtam hogy annyiért fel is rakják. Bár nem muszáj felrakatni de ha nem volnék asztalos és csak egy asztallap kellene biztos hogy nem venném elő a szerszámokat.:))
Nálunk 100Ft-ért rakják fel ha jól emléxem, de ha Bp-i akkor lehet 150 is.
Igen az ABS az élléc, de így jobban megértik a boltba meg egyszerübb megjegyezni.:)

(#69) Winner_hun válasza mdk01 (#68) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jajó. Bár elég hozzá egy vasaló:DD hiszen otthon milyen szerszáma legyen egy tök hozzá nem értő usernek? Forró serpenyő?:DD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#70) mdk01 válasza Winner_hun (#69) üzenetére


mdk01
addikt

vasaló, zietling, zulag, csisz.papír
Na én ezeket nem venném elő, meg azért meg is kell fogatni azt az anyagot...egyébként serpenyő se lehet rossz mert meleg az alja, na majd kipróbálom:)). Hőlégfúva az működik de gyakorolni kell.

(#71) Winner_hun válasza mdk01 (#70) üzenetére


Winner_hun
félisten

vasaló, zietling, zulag, csisz.papír a középsők mik? a 3-al nyomod rá?:F
serpenyő csak úgy jöttt:DD Hőlégfúvós meg van itthon. Ha hőlégfúvó, akkor a ragasztós részt kell értelemszerűen fújni. De én csináltam már öngyújtóval is;] meg gyufával, csak kicsit inverzbe váltott a fehér:DD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#72) mdk01 válasza Winner_hun (#71) üzenetére


mdk01
addikt

szinlőpenge=zietling(citling)
azzal a fadarabbal nyomom rá=zulag(culag)
Csisz.papír=csiszolópapír:))

(#73) Winner_hun válasza mdk01 (#72) üzenetére


Winner_hun
félisten

culag zulag okés azzal a pengével megakkor a maradékot a széléről tolod le. Itthon úgyhíjjuk hogy Véső:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#74) mdk01 válasza Winner_hun (#73) üzenetére


mdk01
addikt

A zietling nem ua. mint a véső. vagy csak viccelsz?

(#75) Winner_hun válasza mdk01 (#74) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jajj jóhogy csak vicceltem mi nem oylan pengével tojjuk le hanem vésővel. De akkor sem jut eszembe hgoy hgoy is néz ki ez a penge :B Pedig már hallótam rólla:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#76) mdk01 válasza Winner_hun (#75) üzenetére


mdk01
addikt

Pedig ha kipróbálnád tuti ilyet használnál.
Mint a villám úgy lehet vele dolgozni.

(#77) Winner_hun válasza mdk01 (#76) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor kérek egy képet:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#78) mdk01 válasza Winner_hun (#77) üzenetére


mdk01
addikt

Nincs kép mert nem találtam.
Ez egy kb. 6cm széles 15cm hosszú 2,5-2mm vastag lemez. Edzett lemez tehát elvileg nem kellene hogy elgörbűljön.
Nézz be vmi komolyabb boltba és mint ''szinlőpenge'' keresd. Ha zietlinget mondasz csak pislogni fognak rád.:):U

(#79) Winner_hun válasza mdk01 (#78) üzenetére


Winner_hun
félisten

a vastagságán kívűl olyan, mint a gyalukés:DD:DD:DD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#80) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Denaturált szesz minden tulajdonsága kellene, google nem segített:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#81) Winner_hun válasza Winner_hun (#80) üzenetére


Winner_hun
félisten

senki nem tud ebben segíteni?:F:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#82) mdk01 válasza Winner_hun (#81) üzenetére


mdk01
addikt

én nem.
Sztem keress vmi más topicot vagy ami a legjobb ha beteszed az azonnali kérdések órája c. totyikba

(#83) Winner_hun válasza Winner_hun (#80) üzenetére


Winner_hun
félisten

Esetleg még valaki?:F:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#84) Ja no válasza Winner_hun (#83) üzenetére


Ja no
aktív tag

próbáld angílusul (methylated spirit vagy denatured alcohol) , úgy agész sokat ad ki a google. Pl:
http://adunk.ozehosting.com/metho.html
Itt szinte minden jellemzője fennt van.


[Szerkesztve]

(#85) Winner_hun válasza Ja no (#84) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R már csak le kéne fordítani:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#86) Ja no válasza Winner_hun (#85) üzenetére


Ja no
aktív tag

elkezdem, de nem tudok angolul, szóval nézz te is utána sztakiban.

DenSzesz:

összetétel: ETIL Alkohol (másnéven ETANOL) ~95% és metil alk. ~ 5%. Az utóbbit -mivel mérgező- azért teszik bele, hogy a jómunkásemberek ne igyák meg. (mellesleg egy másik oldalon 3 összetevőt írtak és ebből 85% volt az etil alk.)
*************
Az ETIL alkoholt cukor erjesztéséből, vagy ''direktszintézis'' útján etilénből. BTW megújuló erőforások közé sorolható

forráspont 78,5C (ETIL Alk)
olvadáspont -117,3C ( -''-)

Az ETANOL meleg, halványkék lánggal ég és vízzel higítható. felh. terület: üzemanyag, fagyálló, oldószer és tudatmódosító szer. (értsd: szeszesital). Használják még üzemanyagadalékként gépjárművekhez, illetve folyékony oxigénnel keverve rakátahajtóművekben is. Ha levegőben égeted el, akkor széndioxidot illetve vizet kapsz eredményűl
*************
METIL Alk:
Hívják még ''faszesz''-nek is. Fa ''destruktív'' desztillációjával, vagy szénmonoxid és hidrogéngáz reakciójábol nyerik.

forráspont 64,6C (METIL Alk)
olvadáspont -97C ( -''-)

Halvány lánggal ég és MÉRGEZŐ. Elfogyasztva vakságot, elmebajt, végső esetben halált okoz. A ''denaturant''-ot gőzöm sincs mit jelent, szintén vízzel higítható.
************
És akkor ami valszeg legjobban érdekel:

Denaturált szesz:

égéskor kb 30 kJ/g energia szabadul fel. Összehasonlításként: a propán ill. bután esetén ezek rendre 50 kJ/g ill 49 kJ/g.

ezekután azt taglalja hogy kb mennyi idő alatt forral fel egy liter vizet meg néhány biztonsági előírást.

(#87) Winner_hun válasza Ja no (#86) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R:R:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#88) Ja no válasza Winner_hun (#87) üzenetére


Ja no
aktív tag

valamiféle heatpipe-on töröd a fejed, vagy az asztalos szakmához szükséges oldószernek?

(#89) Winner_hun válasza Ja no (#88) üzenetére


Winner_hun
félisten

Faternak kell nemtom hogy minek:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#90) pweisz válasza Winner_hun (#89) üzenetére


pweisz
senior tag

Lehet ürhajót épít :) Azt nem ám mentek meglátogatni a Discoverit:)

(#91) Winner_hun válasza pweisz (#90) üzenetére


Winner_hun
félisten

:)) majd megkérdem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#92) Ja no válasza pweisz (#90) üzenetére


Ja no
aktív tag

Tán az ISS-en lévő orosz űrhajós megcsappant vodkakészletét akarjátok feltölteni... :). Hideg van a zürben, kell a tüzelő.
Hamár itt a szeszeknél tartunk: nemtudjátok véletlenűl, hogy pesten hol tudok venni sokcsillagos metaxát? És ami miatt nem szürkítem ki, az az, hogy most ez teljesen ontopic, mivel egy asztalos cimborámnak lógok vele.

(#93) Ja no válasza Ja no (#92) üzenetére


Ja no
aktív tag

UP!

(#94) DaSilva válasza Ja no (#92) üzenetére


DaSilva
senior tag

Bővebben: link

huss, fohászom száll feléd

(#95) Ja no válasza DaSilva (#94) üzenetére


Ja no
aktív tag

KÖszi. Sajna 30kHUF a minimumrendelés. Nekem meg csak egy üvegre van szükségem. Már néztem mindenféle boltokban de csak a pancsokat árulják.

(#96) badbrother


badbrother
aktív tag

Falat kell fúrnom, és kellene egy-két tanács nehogy vezetékbe fúrjak. Volt itt az elsö hozzászólásoknál valaki aki szerint nem nehéz felderíteni hol menek a vezetékek, de kicsit böövebben is kifejthetné. Olyanokra gondolok, hogy hol szokás vezetni a drótot, felül, vagy alul, elképzelhetöö-e hosszabb vízszintes szakasz a drótban, vagy csak le/fel vezetik függöölegesen a konnektorokhoz, kapcsolókhoz. Meg ilyenek.

A másik az, hogy szeretnék venni egy fúrót, szigorúan csak házkörüli használatra, ki mit ajánl.
Ùgy tudom a Metro-ban csütörtöktööl akciósan 20.000 Ft-ért lesz Black&Decker KR70LSR Ütvefúró + lézer szintezöö. ezt néztem ki egyenlööre, észrevételeket szívesen fogadok.

(#97) Ja no válasza badbrother (#96) üzenetére


Ja no
aktív tag

szerintem házkörüli használatra vedd meg a legolcsóbbat aminek a paraméterei már megfelelnek. Ha meg betont akarsz fúrni, arra érdemes egy hiltit bérelni, ha beleszámolod az elhozást-visszavitelt, még mindig gyorsabb lesz.

Villany: a kötéseket ált átmérő 80mm-es dobozba teszik. ha látsz ilyet a konnektor felett valahol 2m-es magasságban akkor ott fuggőlegesen megy, ha nem akkor mehet mindkét irányban, mert végülis soxor egy dobozból viszik el az összes konnektor felé, a megfelelő számú kanyar beiktatásával. De ha belenézel a kötődobozokba és a konnektorosba, ott sokminden kiderül, hogy mi merre mehet. De egy vastagtalpú bakkancs sosem árt! :)

(#98) DaSilva válasza Ja no (#95) üzenetére


DaSilva
senior tag

ezeknek rendes boltjuk is van, ott nincs minimum. a Hegedűs Gyula utca külső részén, kb a Lehel térrel egy magasságban.

huss, fohászom száll feléd

(#99) Ja no válasza DaSilva (#98) üzenetére


Ja no
aktív tag

Hálás köszönet! Megmentetted a becsületemet az asztalosnál.

(#100) pweisz válasza badbrother (#96) üzenetére


pweisz
senior tag

Ha egy évben egyszer kétszer használod akkor kicsit jobb minőségű gagyi is jó, de mielött megveszed akkor nézegesd meg, ha azt nem is tudod akkor egy kiálított darabot hogy nem e esik szét, megkell mozgatni a gombokat kapcsolokat ilyesmi. Gagyiban a Ferm pl jó márka, barkácsra megfelel. Black and Decker -t akkor érdemes ha viszonylag sürün szándkékozod használni, hetente egyszer kétszer, vagy ilyesmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.