Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Winner_hun válasza pweisz (#150) üzenetére


Winner_hun
félisten

jah :o akkor sok sikert;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#152) Ja no válasza pweisz (#150) üzenetére


Ja no
aktív tag

Az autólakkok bírják utólag az olajat, márha nem úszik benne folyamatosan. De nem tudom hogy hogyan fog tapadni egy némiképp olajos felületre. Szerintem mosd le higítóval is, hogy ami még benne van azt is kioldja a fából. (nitroval)
Amúgy tök jól tapad fára is, nekem az asztallapom azzal van lefújva.
( A spiece-hecker bőven jó és könnyű vele dolgozni. Mattítót ne kérj bele, mert nem keményszik ki annyira, mint nélküle)

(#153) Winner_hun válasza Ja no (#152) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nitróra gondoltam én is:DD Amúgy nemtom hgoyha elmossa higítóval az mennyire hatékony mivel az olaj tutibiztos hogy beszívta magát a fába. Egy próbát megér legrosszabb esetben ki kell cserélni a korlátot:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#154) Ja no válasza Winner_hun (#153) üzenetére


Ja no
aktív tag

Nem akarom cifrázni a dolgot, de ha komolyabb mennyiségről van szó, akkor megpróbálhatod az ipari padlót. ( mármint műgyantát). Abból létezik olyan ami tapad és ki is köt olajos padlókon. Gyárakban szoktak ilyet használni, ahol nincs lehetőség az aljzatbeton feltörésére, újraterítésére.

Autolakk: ha nitróval átmosod, az fog annyit kivenni belőle, hogy már nem befolyásolja a tapadást illetve kikeményedést. De modjuk én először lefújnám egy kétkomp. töltőalapozóval. Ha az ki tud kötni, akkor a végső lakkréteggel sem lesz gond.
Meg ha autófény mellet döntesz, akkor ott árulnak -néha pult alól- noname kétk. lakkokat is, töredék áron. (3-4kHUF). Bár szerintem a fához nem gyártanak külön, gyökeresen más alapanyagot, szóval egy jobb kétk. fa-lakk is megteszi.
Azért majd tudósíts léccy a végeredményről, mert engem is érdekel

(#156) mdk01


mdk01
addikt

A lenolaj kence is egyfajta olaj, mégis festés lakkozás elött használják az szűz anyag beeeresztésére.
Sztem át kell csak higítóval(olyan higítóval persze amijen bázisú lesz majd a lakk) törölni a korlátot, majd kicsit átcszolni és mehet rá a lakk.
Vegyél vmi olcsó de normális lakkot és kend le, ha lepereg akkor jöhet az új korlát vagy a még alaposabb csiszolás.
Látatlanba nehéz megmondani mi a teendő.


[Szerkesztve]

(#157) mdk01


mdk01
addikt

Itt van a folytatás
Bővebben: link

(#158) Ja no válasza mdk01 (#156) üzenetére


Ja no
aktív tag

Nekem eccer nem volt hajalndó kikeményedni az 1komp. lakk, mert lenolajjal átkent faanyagra kentem rá. Pedig vékony is volt meg minden. Aztán nem használtam már soha lenolajat, kivéve a kederkócos csőszereléshez.

(#159) pweisz


pweisz
senior tag

Tehát a két komponensű lakk már bírja az olajat, akkor olyan lessz majd véve.
Egyébbként így néz ki a korlát egy része:
Bővebben: link
Bővebben: link

(#160) Ja no válasza pweisz (#159) üzenetére


Ja no
aktív tag

Fújni fogod vagy kenni?

(#161) pweisz válasza Ja no (#160) üzenetére


pweisz
senior tag

Kenni.

(#162) Winner_hun válasza Ja no (#160) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valószínűleg lakáson belül fújni fogja:((( Fújtál már lakkot? mert ha igen ilyen marhaságon nem kérdeznél:U:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#163) mdk01


mdk01
addikt

Az elmúlt 15hsz kicsit off sztem.

Oké Ja no de akkor is ki kell próbálnia mert új korlát sztem nem lesz,max akkor ha lepereg a lakk.


[Szerkesztve]

(#164) pweisz


pweisz
senior tag

Ne egymást cseszegessétek. Inkább akkor aztmondjátok hogy jó lessz e a két komponensű lakk tényleg?

(#165) mdk01 válasza pweisz (#164) üzenetére


mdk01
addikt

Persze hogy jó lesz.
Az 1komponensű hobbi felhasználásra van, a 2komponensű már profi, a 3komponensű mint azt már Ja no is irta a másik topicba szerintem az ipari felhasználáshoz sorolhatjuk.


[Szerkesztve]

(#166) Winner_hun válasza mdk01 (#165) üzenetére


Winner_hun
félisten

És miylen az a 3 komponensű?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#167) mdk01 válasza Winner_hun (#166) üzenetére


mdk01
addikt

Ott van a másik topicba.

(#168) Winner_hun válasza mdk01 (#167) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hol?:F cask a flexes részt találtam meg:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#169) zoa


zoa
tag

Hali!

Lenne egy kerdesem vmilyen fa alkatresz szettort az agyunkban. A kerrdes van e itt asztalos aki ki tudna jonni megnezni es kicserelni mert igy nem lehet rajta aludni.

Kedvenc szinem a szivarvany

(#170) tr00p3r válasza Winner_hun (#168) üzenetére


tr00p3r
őstag

láttad, hogy gödön is dupláztak már!?!?!? :C

(#171) mdk01 válasza Winner_hun (#168) üzenetére


mdk01
addikt

Flexes?
A lakkozás topicba irta vhol a vége felé Ja no a 3kompnensúű lakkot.Ha jól emléxem....

(#172) mdk01 válasza zoa (#169) üzenetére


mdk01
addikt

Szia!

A kérdés az hogy hol lax?
Winner hun újpesten tanul de asztalos familia és Gödön lakik.
Én fehérvári vagyok, és fejérmegyébe bárhova elmegyek.

Gondolom smia nyitott ágyról van szó és a keresztmerevítő tört el...de ez csak tipp.

(#173) zoa válasza mdk01 (#172) üzenetére


zoa
tag

Bocsi mar hivtam mast!

Kedvenc szinem a szivarvany

(#174) Winner_hun válasza tr00p3r (#170) üzenetére


Winner_hun
félisten

mostmár tom de mivel modemmel vok ezért nem sokat érzek belőle, bár mostanság ismerősnél vok szal azért vagyok többet:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#175) Winner_hun válasza mdk01 (#172) üzenetére


Winner_hun
félisten

jaja, lassan mindent tucc rólam csak az a qva _ :((( ja és mutasd meg hogy hol van leírva hgoy miylen az a 3 komponensű lakk plíz mert ott nem írta le hgoy miylen vagyis miből van meg hgoy kell kutymákolni csak azt, hgoy van oylan is

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#176) mdk01 válasza Winner_hun (#175) üzenetére


mdk01
addikt

Azt nem irta le ohgy miből kelll kutyúlni meg hogy is néz ki csak megemlítette hogy van ilyen is.
Yahoo-n keress rá hátha.....google egy x@r.

(#177) pweisz


pweisz
senior tag

2komponensű Gemini parketta lakk lett véve a korláthoz, remélem bírni fogja.

(#178) mdk01 válasza pweisz (#177) üzenetére


mdk01
addikt

Én is remélem.
Egyébként van ám egy ilyen topic is
Bővebben: link

(#179) x_o_n


x_o_n
veterán

sziasztok!

én éppen asztalost keresek , ezért gondoltam megkérdezem nincs e valaki aki tud egy megbizható asztalost?
gyorsan kellene és csak pár dolgot kéne késziteni ( 2 kisablak zár nélkül) illetve 3-4 ablakot bepasszitani:) valamint egy kis gittelés és egy küszöb magasítás:)

tudtok nekem segíteni?az elöző asztalos meglépett a pénzel:(illetve felvette az anyag előleget aztán eltünt...király

(#180) Winner_hun válasza x_o_n (#179) üzenetére


Winner_hun
félisten

Merre lax?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#181) x_o_n válasza Winner_hun (#180) üzenetére


x_o_n
veterán

budapest, és nagyon kellene...

(#182) Winner_hun válasza x_o_n (#181) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szorri, de nagyon nem ér rá faterom.:B
ha ismerős lennél akkor is el kéne halasztani, anniy a munka:R esetleg tavasszal:U legkorábban:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#185) pweisz válasza Kalandor (#183) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem tudom, épp ma gondolkodtam ezen, én praktikerben vettem fenyőt, de a minőség(ragasztott, rengeteg a hibás), és a választék is tré. Lehet valami fa telepet kéne megnézni, de ott csak nagy tétel van gondolom. Barkács bolt mostanában nyilt egy valag ahol lakok, de azoknál sincs ilyen téren semmi(farost, faforgács lapok, esetleg különböző foliával aztán szevasz, rendes fa, vagy furnér nukú)

(#186) szicsu válasza Winner_hun (#1) üzenetére


szicsu
őstag

Hi!

Én Baján végeztem a Jelkyben faipari technikus szakon.
Szerintem még beleférek a keretbe :C

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#188) Winner_hun válasza szicsu (#186) üzenetére


Winner_hun
félisten

Üdv a klubban;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#189) Winner_hun válasza Kalandor (#187) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sikerült? Amúgy nem tudtam, hgoy írt ide bárki is, mert új motor óta nem kapok e-mailt, ha nincsa a kedvencekben a topik:(((
Az ilyen előre legyártott lapok nagyon soxor tele vannak csomóval és nagyon rondák jó, otm hogy göcs, de olyan hülyén hangzik, nekem mindig is csomó voltvanlesz:D Szóval ilyeneket szerintem asztalostól rendelj, az bizotsan jó lesz, még méretre is csinálja, sőt a pántoknak a lyukait is kifúrja;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#190) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A parafa lakkozás után zsugorodik? Csakmert itt van ez: [link]. Nemotm, hogy mennyire látszik, a lényeg az, hogy mielőtt lelekkoztam volna a parafát, tök jól mg volt csinálva, sehol egy rés vagy bármi, de lakkozás után olyan nemteccőd lett a dolog, bár messziről nem is anniyra látszik, mint közelről. Amúgy az egész projekt: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#191) Ferger


Ferger
tag

Sziasztok!

Valaki tud felvilágosítást adni a témában?
Nem találtam gógléba semmit....
Igaziból ezeknek a fafajoknak a tömege érdekelne:
tölgy, akác, nyár, kőris.
tonna/köbméter, légszáraz állapotban.
de hogy ha van olyan táblázat valahol, ahol a hazai fafajok ( fenyők kivételével) tömege fellelhető különböző szárítási állapotban, az is jó lenne.
előre is köszi

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#192) Winner_hun válasza Ferger (#191) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tölgy:[link]
Akác:[link]
Nyár:[link]
Kőris:[link]

Remélem tudtam segíteni, én nem igazán néztem meg a fájlokat:B Csak belenéztem, aszem van benne infó:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#193) Ferger válasza Winner_hun (#192) üzenetére


Ferger
tag

:R :R :R
Benne volt...
Örök hála :C :C

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#194) Winner_hun válasza Ferger (#193) üzenetére


Winner_hun
félisten

;) Szerencséd, hgoy van itthon egy csomó ilyen:D Ha kell még szólj;) Meg vannak rajzok is...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#195) Papucsek


Papucsek
csendes tag

Nagy UP a Kozmásoknak!

Norbee

(#196) Winner_hun válasza Papucsek (#195) üzenetére


Winner_hun
félisten

ehh, az egymásik topik:U;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#197) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Konyhabútor:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

A váza forgácslap (bútorlap), az ajtó gőzölt bükk cseresznyével pácolva és matt lakkal fújva.

[ Módosította: essexboy ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#198) mdk01 válasza Winner_hun (#197) üzenetére


mdk01
addikt

Másnak se müxik a link?

(#199) Winner_hun válasza mdk01 (#198) üzenetére


Winner_hun
félisten

nekem megy:U:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#200) mdk01 válasza Winner_hun (#199) üzenetére


mdk01
addikt

már nekem is..grat hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.