Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Winner_hun válasza thyeby (#600) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#602) thyeby válasza Winner_hun (#599) üzenetére


thyeby
őstag

...úgy hogy (mint írtam lentebb), én jóvastag bükkel sütöttem meg a motorját, ami épp "összeszorítósan" feszült vágáskor. A fenyőt vitte, mint a lájgtos vajkrémet.

A helyesírásra megpróbálok jobban figyelni. A col-t az iskolában nem tanultuk. Szakkönyvben hol így hol úgy láttam. Németül biztos, hogy zoll.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#603) Winner_hun válasza thyeby (#602) üzenetére


Winner_hun
félisten

Keményfát gyorsabban, könnyebben lehet vágni:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#604) thyeby válasza Winner_hun (#603) üzenetére


thyeby
őstag

Ez nekem új. Sokat dolgozok fenyővel, és bükkel, de volt már dolgom egyéb fákkal is. Sokféle fűrészen aprítottam, de épp az ellenkezőjét tapasztalom. A keményfa vágásához több erő kell.
Egy biztos: A keményfát sokkal szebbre lehet vágni, még ha vizes is. A komolyabb gépeket úgy is jellemzi a gyártó, h keményfa vágására is alkalmas. Keressek erre linket a pontosság kedvéért?

Több fa van, mint asztalos!

(#605) Winner_hun válasza thyeby (#604) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pedig így van:) Bár elsőre én is furán néztem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#606) thyeby válasza Winner_hun (#605) üzenetére


thyeby
őstag

Általában szalagfűrésszel dolgozol? Ott talán érezhető ilyen "nekem fonák". Ha faragjuk a fát, akkor tutti, h igyazad van. Nem is láttam még faragott puhafát.

Több fa van, mint asztalos!

(#607) Winner_hun válasza thyeby (#606) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem általánosítok, amivel kell.
Fafaragásnál a kemény fát nehezebb faragni, a hárs nem éppen kemény, de nagyon jól faragható;) Fenyőnél más a helyzet...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#608) Winner_hun válasza Winner_hun (#607) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bár többségben szalagon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#609) thyeby válasza Winner_hun (#607) üzenetére


thyeby
őstag

Úgy érzem, a féligazságainkkal feszülünk egymásnak.

Ha időm lesz utánalépek ennek jobban, mert zavar, h nem tudok biztos választ.

Írtad, h a vizsgamunkádhoz bükk kellett.
Mi volt a vizsgamunkád, és hogy sikerült?

Több fa van, mint asztalos!

(#610) thyeby válasza Winner_hun (#608) üzenetére


thyeby
őstag

Lehet, hogy csak arról van szó, hogy a keményfa erősebben szorít, ha már icipici "ferdét" sikerült belevágni, és a szalagfűrész ezt jól tolerálja? Akkor viszont lehet igaz, amit mondol.

Idevágó kérdésem: Lehet, hogy ha letisztítom a fűrészkorong oldaláról a lapkák mögé odagyógyult gyantát, akkor felkönnyül a munka? Egy kolléga legyintett rá - ezért hagytam is a francba.

Több fa van, mint asztalos!

(#611) Winner_hun válasza thyeby (#609) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rex asztal, 5-ös:)
A kemény fa lazulási tényezője kisebb, ezért lehet azt gyorsabban vágni.;)
Ha a gyantától megtisztítod a fűrészlapot az csak segíthet, kisebb lesz az ellenállása a lapnak.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#612) thyeby válasza Winner_hun (#611) üzenetére


thyeby
őstag

A lapját hogyan oldottad meg? Márvány?

Le tudnád írni nekem, pontosabban, mit jelent a lazulási tényező?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#613) Winner_hun válasza thyeby (#612) üzenetére


Winner_hun
félisten

MDF lap, nem kell oda más, nem hajlik az meg.
Pontosan most nem tudom leírni, hülyeséget meg nem akarok leírni. Tanár valami szivaccsal mutatta be, hogy mi is az, azóta se tudom pontosan.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#614) mdk01 válasza Winner_hun (#603) üzenetére


mdk01
addikt

Gyakorlat nem ezt mutatja ezt te is tudod.:)
Sztem itt kicsit túlságossan tudományosra vette a tanár a figurát de kockás papíron számokkal bizonyítva biztos van benne vmi igazság.

(#615) mdk01 válasza Winner_hun (#611) üzenetére


mdk01
addikt

Grat!
Szép lett.

(#616) Winner_hun válasza mdk01 (#614) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sose próbáltam lemérni, én is furcsának tartottam, sőt, tartom is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#617) thyeby válasza Winner_hun (#611) üzenetére


thyeby
őstag

Jó nézegetni ezt a biliárdasztalt. Ha nekem kellene elkészíteni, az alábbi két dolog akasztana meg:
Mit kell tenni a mandinerlécen a szövet alá, h a golyó ne vágja ki? Hogyan van a filc eldolgozva a lyukak körül, h ennyire szabályos?

Több fa van, mint asztalos!

(#618) Winner_hun válasza thyeby (#617) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet kapni mandínergumit, a filcet meg a lyuknál bevagdostam, lehúztam és odatűztem.
Ja és nem biliárd hanem rex.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#619) thyeby válasza Winner_hun (#618) üzenetére


thyeby
őstag

Asztalos vagy, nem játékos :)
Van pool biliárd, rex biliárd...

Több fa van, mint asztalos!

(#620) Winner_hun válasza thyeby (#619) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tanuló vagyok:P (még)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#621) vazzz válasza Winner_hun (#611) üzenetére


vazzz
őstag

Ügyes vagy, szép lett! :K :C

(#622) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Digitális tolómérők közül milyet érdemes venni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#623) thyeby válasza Winner_hun (#622) üzenetére


thyeby
őstag

A kedves öcsém vett nekem egyet a lidiben 3500 magyar királyi koronáért. Teljesen korrekt. Századpontosan mér, jókora gombelem hajtja - egy perc nemhasználat után kikapcsol, h spóroljon. Amióta megvan (kb 1 éve), azóta a hagyományos nemigen volt a kezemben.
Műanyag tokban adták, amiben egy erős szivacs bélése van, és olyan pontosan jár benne, h csak óvatoskodva merem mindig a helyére passzentani.

Több fa van, mint asztalos!

(#624) Longeye válasza Winner_hun (#611) üzenetére


Longeye
tag

Szia!

Először azt hittem, hogy valami 3D progival van renderelve az asztal :))
Gyönyörű, gratulálok!

/* Egy lelkes kontár */

(#625) mdk01 válasza Winner_hun (#622) üzenetére


mdk01
addikt

én maradok a hagyományosnál mert nem bízok a digitálisba. Túl bonyolúlt meg ugye Morphy törvénye. Hol használsz század milimétert?

(#626) Winner_hun válasza mdk01 (#625) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem is jó a hagyományos, faternak lenne jó beszereznem egy digitálist:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#627) thyeby válasza Winner_hun (#626) üzenetére


thyeby
őstag

Szemüveges?

Több fa van, mint asztalos!

(#628) Winner_hun válasza thyeby (#627) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem. Bár közelre inkább távolabbról lát jöl.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#629) thyeby válasza Winner_hun (#628) üzenetére


thyeby
őstag

Akkor lassan olvasószemüveggel fog operálni, ha már rövidnek bizonyul a keze... :)

Azt hiszem, szerencsés meglepetés lesz neki, - én azért használom elsősorban, mert nem kell a szemüveg után nyúlnom, látom a kijelzőt, és nem hezitálok, hogy ez most hány tized is?

Több fa van, mint asztalos!

(#630) föccer


föccer
nagyúr

Üdvözlet,

Ha minden igaz, akkor nagyából megvan az elképzelés, hogy hogyan is fog kinézni a konyhabútorunk. Elkezdtem nézegetni a lapszabászati árakat, és arra a szomorú felismerésre jöttem rá, hogy nem vagyok tisztában a szakkifejezésekkel. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mi micsoda? Milyen anyagokra lesz szukségem, azoknak mi a neve.

Szóval:

Kell egy "munkalap" (ezt talán megtalálom munkalap név alatt. Ismertető jegye, hogy 28 mm-er vastag, és 600 mm-er mély)

Kell olyas valami, ami a bútor vázát adja. Ebből lenne a fiokok anyaga, és a belső polcok. Olyan anyag kell, ami bírja a terhelést, nem deformálódik, és könnyű vele dolgozni. Talán ez lenne a rétegelt lemez? Ebből persze a felhasználási területhez alkalmazkodva különböző vastagságú lapok kellenek.

Kell valami olyasmi, amit a búzor hátlapjának használok. Ez még lehet hogy ugyan olyan anyagból fog készülni, mint az előző pont. Ez főként ártól függ. Ha nem, akkor miből?

Illetve kell valami olyasvalami anyag, amiből meg lehet csinálni a frontlapokat. Maratott ajtólapokat szeretnék. Az alsó szekrényben tele ajtólapok, a felső szekrényben pedig üvegtáblásat. Erre sem tudom, hogy mi a legmegfelelőbb anyag.

Nagyából ennyi.

Ja, ezen kívűl meg szerettem volna kérdezni, hogy mi a különbség (azaz mi micsoda) az alábbi termékek közül:

MDF lap
Natur faforgács lap
Laminált faforgácsalp
Táblásított lap
Színfurnérozott faaforgácssalp
Szinfornérozottt perforált MDF
Lakozott HDF lap
Csúszásmentesített rétegelt lemez
Natur HDF lap
Hajlítható MDF lap

(HDF, MDF, Színfurnérozott.... :Y)

Segítségeteket köszönöm.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#631) Winner_hun válasza föccer (#630) üzenetére


Winner_hun
félisten

Munkalap nyert, van többfére vastagságban is;)
Bútor vázának a faforgácslap jó, van vízálló meg nem vízálló is, a nem vízálló jó lesz neked, az élei úgy is le lesznek zárva és nem hiszem, hogy locsolással fogjátok lemosni:D Olcsó, méretre vágás után (amit neked megcsinálnak) élfóliázni kell, utána lehet összerakni és kész is van.
Rétegelt lemezből is lehet, csak annál ott van az a probléma, hogy lehet jobbra-balra tekeredett (trehány tárolásnak köszönhetően) + drágább a faforgácslapnál és szvsz nem is konyhabútornak való.
Bútor hátlapnak lakkozott HDF lapot ajánlom, mivel lehet ugyan olyan színben kapni, mint a laminált faforgácslapot. Már ha abból csinálod a vázát.
Ajtónak attól függ. Ha festeni szeretnéd, akkor MDF, ha csak lakkozni, akkor a fa színétől függően lehet ajánlani fát. Vagy lehet pácolni + lakkozni is.

MDF lap - Medium Density Fibreboard - közepes sűrűségű farostlemez, könnyű megmunkálni (pl marni, csiszolni), ajtófrontnak kiváló, remekül felületkezelhető.
Natur faforgács lap - faforgács lap, melyen nincs semmi. Utólag furnérozható, legolcsóbb faforgácslap. Ezt nem nagyon fogod használni a konyhabútorhoz.
Laminált faforgácsalp - az előzővel ellentétben valamilyen színű, famintájú fóliával be van vonva, van, amelyiknek 1, vagy, amelyiknek mindkét oldala bevont.
Táblásított lap - keskeny fadarabokból összeragasztott fadarab, a fában lévő feszültség minimálisra csökkentésére, így nem annyira fog vetemedni.
Színfurnérozott faaforgácssalp - minőségi furnér van a faforgácslapon, nem mintázott laminátum. Úgy néz ki, mint a fa, de könnyebb annál.
Lakozott HDF lap - High Density Fiberboard - Magas Sűrűségű Farostlemez - az anyag egyik oldala fautánzatú (is lehet), lakkozott, hátfalnak kiváló, mivel a laminált bútorlappal azonos színű.
Csúszásmentesített rétegelt lemez - én nem hallottam még ilyenről, gondolom valami anyagot ráraknak a rétegelt lemezre.
Natur HDF lap - mind a kettő oldala sima, felületkezelhető.
Hajlítható MDF lap - hajlítható, íves felületek burkolására, felületkezelhető

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#632) Winner_hun válasza föccer (#630) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit elfelejtettem, mi az a centiméterer? Egy új mértékegység?:P

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#633) sanyye1


sanyye1
újonc

helló kollegák. lehet hogy nem ez a legmegfelelőbb hely ahova ezt ki kéne yrnom, de mégis megtenném. van egy bosh ütvefúróm aladó. vadonat új, minden tartozékával. a listaára 62, 35be tudnám adni számla nélkűl garanciával. bosh GBH 2-22 RE érdekel valakit vagy adjam le a méhbe? ;]

(#634) thyeby válasza sanyye1 (#633) üzenetére


thyeby
őstag

Add le a MÉH-be

Több fa van, mint asztalos!

(#635) sanyye1 válasza thyeby (#634) üzenetére


sanyye1
újonc

ok, majd hétfőn :)) :))

(#636) Winner_hun válasza thyeby (#612) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na meg van a pontos definíció:

Ami anyagot leválasztunk a fatestről, az hogy tömörödik bele a fogüregbe.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#637) thyeby válasza Winner_hun (#636) üzenetére


thyeby
őstag

Próbálgattam ezt a mondatot. Kicsit mesterkélt tudomány íze van. A fogüreg szerintem általában nagyobb annál, hogy a vágás nehézségében szerepet játsszon. Azt gondoltam, hogy a lazulási tényező a leváláshoz szükséges erővel fog operálni.
Van egy mondás, hogy aki tudja, műveli, aki nem tudja, tanítja - nos, ezt a lazulási dolgot tanítják...

Több fa van, mint asztalos!

(#638) Winner_hun válasza thyeby (#637) üzenetére


Winner_hun
félisten

:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#639) thyeby válasza Winner_hun (#632) üzenetére


thyeby
őstag

Most melyik centimétererről van szó: a bécsiről, vagy az angolról?

Több fa van, mint asztalos!

(#640) Winner_hun válasza thyeby (#639) üzenetére


Winner_hun
félisten

Többféle van?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#641) thyeby válasza Winner_hun (#640) üzenetére


thyeby
őstag

Hát nem tudtad? A jobbos sarokbaszorítódeszkát bécsi centimétererben mérjük, a balosat mindig angolban.

Több fa van, mint asztalos!

(#642) Winner_hun válasza thyeby (#641) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egs:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#643) mdk01 válasza föccer (#630) üzenetére


mdk01
addikt

csúszásmentesített rtg.lem úgy néz ki hogy a rtg.lem két oldalán egy sötét bordó réteg van. Egyik oldala rücskös.Ált.20<mm feletti vtg.ba lehet kapni, mert t.autó platójára használják. Ha jól emlékszem vízálló is,meg a logika is ezt diktálja. Teraszhoz is jó.

(#644) föccer


föccer
nagyúr

Winner, mdk01: köszi a tájékoztatás, sokat segítettetek.

Ja, tegnap megvettük a gépészet nagy részét (azaz a konyhai gépeket a hűtő kivételével. Nem a leg magasabb minőségben, de elérhatő áron... (így is 1/4 milla felett áltunk meg :O )

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#645) bbchris válasza thyeby (#610) üzenetére


bbchris
senior tag

"Idevágó kérdésem: Lehet, hogy ha letisztítom a fűrészkorong oldaláról a lapkák mögé odagyógyult gyantát, akkor felkönnyül a munka? Egy kolléga legyintett rá - ezért hagytam is a francba."

Bizonyos értelemben működik pl ultra+trisó-s víz majd utána fújd be WD40-el vagy valami műszerolajjal vagy törölgesd le nehogy megfogja a rozsda . De ha fénynél látod a fogak éleit akkor már ajánlatos élezésre küldeni a fűrésztárcsát még mielőtt tökrevágod a lapot .

(#646) thyeby válasza bbchris (#645) üzenetére


thyeby
őstag

Mi az a WD40?

A télen történt, hogy olyan műszárított fát dugtam a gyaluba, hogy félcenti vastag gyantakristály vonta be a továbbítóhengert, a kést. Dolgozni kellet nagyon - a FELDERtől épp meg volt rendelve gyantaoldó - de nem volt idő várni, míg megérkezik a csomag. A feleségemet rászabadítottam az Internetre, hogy nézzen gyorsan valami gyantaoldót, ha nem akar éhenhalni. Nem akart. Utánajárt, hogy a gyantát denaturált szesszel kell pucolni.
Kipróbáltam, és nagyon jól működik.
(Azért akinek gumi továbbítóhengere van, az nem biztos, hogy jól jár a denszesszel.)

Szerintem a trisónál alkalmasabb vegyszer.

Mégegyszer írd le (kicsit pontosabban), miként kell a fénynél sasolni a lapkák élét?

Köszi

Több fa van, mint asztalos!

(#647) Winner_hun válasza thyeby (#646) üzenetére


Winner_hun
félisten

WD40
Denszeszt ajánlani akartam, nem kell úgy látom:)
Lapka élét megnézed, ha látod, akkor élezni kell, már tompa, élezésre érett.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#648) thyeby válasza Winner_hun (#647) üzenetére


thyeby
őstag

Aha, értem: Nem húsleves, hanem WD40. A templomban kell kérni?

Idevág:
Tulajdonképpen azért írtam akkoriban, hogy a keményfát nehezebb vágni, mert mindkét oldalamon elmúlik a munkakedvem, amikor kétcolos bükkfát kell szabdalnom a körfűrésszel. Ugyanolyan fenyőt nyesi a gép, mint a vajat, ám a bükkfával izzadok. és nem tudok rájönni, mi a titka annak, hogy ne égessem meg vágáskor. Az egy dolog, hogy utána szükségtelen rágyújtanom, az viszont egy másik, hogy bátrabban kell a gyalulásra ráhagynom, hogy a szép barna felület fehéredjék ki újra.

Mit csinálhatok rosszul?

Több fa van, mint asztalos!

(#649) Winner_hun válasza thyeby (#648) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hasítóék van a körfűrészen? Szalagfűrészed nincs? Azzal szerencsésebb lenne az anyagot vagdosni. Az anyag, amit vágsz, vágáskor nyílik vagy záródik?Vezetővonalzó mellett vágsz? Mennyire egyenes az anyag? Keményfémlapkás fűrésszel vágod az anyagot?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#650) thyeby válasza Winner_hun (#649) üzenetére


thyeby
őstag

Van hasítóék. A szalagfűrészt eladtam, mert egy nem túl sikeres kisipari darab volt, és az árán vettem egy Güde asztali körfűrészt, ami 8,5 cm-t vág. Az anyag hol nyílik, hol záródik. Ha nyílik, kicsit nehéz, ha záródik, akkor úgy káromkodok, mit a hetihetes.
Vezetővonalzó mellett vágok, de sajnos a vonalzó csak az egyik végén rögzíthető. Ezt úgy játszom ki, hogy az asztalhoz szorítok egy vastag deszkát, hogy a vonalzó ne tudjon kihajolni az erőlködéstől. Ha keményfát vágok, azt mindig egyengetem, és derékszögbe gyalulom, mielőtt rátolom a fűrészkorongra. Keményfémlapkával vágok.

Nos?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.