Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35101) Speciali válasza zoli03 (#35084) üzenetére


Speciali
tag

beirtam a keresöbe, és láss csodát, egy másik topicban találtam meg a saját szoritomat, én már nem emlékeztem erre, hogy oda betettem ezt a képet, 6 éve volt már.
:)
Sajnos több kép nincs, csinálni sem tudok most rola. De a lényeg látszik talán. Ez pont egy esztergált laposmenetes orsóju, de a bolti menetes szár semmivel sem rosszabb, csak olcsobb. A menetes szárra kell a T hajtokar, a zártszelvényre meg a csuszka, ami egy U profil, valoszinuleg 60-as, a lényeg, hogy passzoljon a zártszelvényre.
Ez a csuszka legyen kb 10 cm hosszu, és a furat az orsohoz közelebb esö végére kerüljön, a támasztás miatt. Erre egy szögacélt hegesztettem, ennek támaszkodik a faanyag. Az U acélt a zártszelvénnyel furtam együtt, 10-es átmérövel, ebbe kerül a rögzitö tüske.
A menetes orso közepe olyan magasan legyen, amilyen a ragasztani kivánt anyag vastagságának a fele, vagy egy kicsit több.
A táblásitott anyagot én egyszerü modon, egy ráhelyezett fa, vagy acél anyaggal, pillanatszoritokkal fogattam le, a kiugrás ellen.

(#35102) Speciali válasza thyeby (#35088) üzenetére


Speciali
tag

a ragasztás szempontjábol nem lehet tulpréselni a faanyagot, esztétikai szempontbol viszont igen. Egy kicsit össze tud tömörödni a fenyö és egyéb puhafa a szoritopofák mentén, és ez a meglátszik, de valoszinüleg laikus nem veszi észre.

(#35103) Winner_hun válasza Speciali (#35102) üzenetére


Winner_hun
félisten

Culag a szorító alá aztán nyomódhat. Ha nincs és nem szakadnak a rostok, ragasztás után meg a kész méret van akkor nedves rongy + vasaló.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35104) Sterilzona válasza stgellert (#34863) üzenetére


Sterilzona
senior tag

na ezt kerestem / keresem itthon :)
[link]

(#35105) stgellert válasza Sterilzona (#35104) üzenetére


stgellert
aktív tag

jaaa, ez más:-)
műanyag van a praktikerbe, elég pontos:
[DERÉKSZÖG VONALZÓ, 250MM]

(#35106) Sterilzona válasza stgellert (#35105) üzenetére


Sterilzona
senior tag

tudom, ki is néztem, praktikerest. Elvileg még ingyenes szállítás is van, csomagmegőrzőbe. Erre ezt valamiért nem lehetett rendelni oda.
Köszi :)

(#35107) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv Urak!
Tervezek 2-3 polcot tenni a mosdóba két szemben álló fal közé. Az lenne a kérdésem, hogy milyen rögzítési technikák jöhetnek szóba, ha a legkevesebbet szeretném látni a rögzítésből. Nem nagy teher lesz rajta.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#35108) Nerazim válasza Nerazim (#35107) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez a megoldás mennyire működőképes?
link

A polc akácfából lenne, (kb 1,5-2 cm vtg.) mert az van elfekvőben szal van súlya, de kb 1-1,2 széles lenne és 15 cm mély.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#35109) Winner_hun válasza Nerazim (#35108) üzenetére


Winner_hun
félisten

Minimum 2 cm vastag, de ha lehet akkor vastagabb legyen ha ilyenben gondolkodsz.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35110) python1


python1
veterán

Üdv Szakik!

Lenne egy életbevágó kérdésem hozzátok.
Bambuszt szeretnék lakkozni,de valami olyan lakk kellene ami nem módosítja nagyon az eredeti színt,és jó lenne ha valami ellenállóbb fajta lenne. Szórópisztollyal hordanám fel ha számít valamit.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#35111) Winner_hun válasza python1 (#35110) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vizes parkettalakk.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35112) Nerazim válasza Winner_hun (#35109) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a segítséget, valószínű nem lesz 2cm vastag akkor milyen rögzítés jöhet szóba ami nagyon keveset látszik?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#35113) python1 válasza Winner_hun (#35111) üzenetére


python1
veterán

Köszi a tanácsot! :R

(#35114) Winner_hun válasza Nerazim (#35112) üzenetére


Winner_hun
félisten

54. oldaltól
Forest polctartók.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35115) Nerazim válasza Winner_hun (#35114) üzenetére


Nerazim
őstag

Ezer hála :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#35116) raidx válasza Sterilzona (#35106) üzenetére


raidx
őstag

Sajna kifutü termék. Nálunk nincs és nem is lessz. Volt már olyan, hogy másik áruházból áthozattak terméket amit venni szerettem volna. Sajna ezt nem hajlandók. :(((

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35117) mdk01 válasza python1 (#35110) üzenetére


mdk01
addikt

Akril

(#35118) raidx


raidx
őstag

Ezen a videón tetszik a leszorítási mechanizmus.

Sajnos nem sikerül a beágyazás.

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35119) thyeby válasza Winner_hun (#35103) üzenetére


thyeby
őstag

Kifejtenéd nekem ezt a nedves rongy+valasólt? Nem csörrent a tantusz.

Több fa van, mint asztalos!

(#35120) Winner_hun válasza thyeby (#35119) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nedvesség jut a fa rostjaiba, visszanyeri a fa az eredeti állapotát. Kemény fánál sokáig is eltarthat. Ha szakadtak a rostok akkor az mindenféleképpen látszódni fog, nem lehet teljesen eltüntetni a sérülést.

Fogj meg egy puha, középkemény és kemény anyagot, csapj rá kalapáccsal vagy valamivel hogy benyomódjon. Nedves rongy + forró vasalóval dolgozd ki belőle a benyomódást. Ha szárad a rongy akkor nedvesítsd újra - ezt sokszor is kellhet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35121) Speciali válasza Winner_hun (#35103) üzenetére


Speciali
tag

Mindig rakok culagot, de ez általában keményfa, leginkább bükk, ez képes összenyomni a fenyöt. De azért annyira nem, hogy vasaloval nekiálljak. Ezt csak javitásoknál szoktam alkalmazni. Egyébként sokan nem ismerik ezt a modszert, az idösebb asztalosok körében sem
.Ezt a szot, hogy culag, otthon nem használtuk, a tobzást ismertük, furcsa volt ezt magyarul leirva látni. Itt viszont culáge-nak nevezik, csak persze Zulage-nak irják a friccek. :)

[ Szerkesztve ]

(#35122) Winner_hun válasza Speciali (#35121) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mekkora anyagot teszel rá hogy még úgy is benyomódik?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35123) Speciali válasza Winner_hun (#35122) üzenetére


Speciali
tag

ha rövid, 10 cm körüli hosszu, akkor képes benyomodni. Ezt a zártszelvény szoritot nagyon meg lehet tépni. Persze csak akkor szoktam nagyon tulhuzni, ha kicsit görbe az anyag, és vizet kell facsarni a fábol. :)
Tudom, hosszabb Zulage kellene. :)

(#35124) thyeby válasza Winner_hun (#35109) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem az akác van annyira kemény, hogy akár 15 mm vastag is elég. Van tapasztalatod róla, hogy az akác behajlik? Ha van, fejtsd már ki, mert ezügyben jó lenne okosodnom.
Imádom az akácot, de nem sokat dolgoztam még vele.

Több fa van, mint asztalos!

(#35125) thyeby válasza Winner_hun (#35120) üzenetére


thyeby
őstag

Még mindig tanulok itt újakat.
Ez jó trükk.
Köszönöm!

Több fa van, mint asztalos!

(#35126) stgellert válasza raidx (#35118) üzenetére


stgellert
aktív tag

Ez az emelő, leszorító mechanizmus nagyon tetszik, köszi!

(#35127) Winner_hun válasza thyeby (#35124) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem a hajlás hanem a kiszakadás miatt jobb a vastagabb anyag a lebegő polctartónál. Túl vékony anyagnál oldalanként alig marad néhány mm az anyagból.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35128) thyeby válasza Winner_hun (#35127) üzenetére


thyeby
őstag

Jah! Most kapcsoltam, hogy lebegőről van szó.
Tényleg.

Több fa van, mint asztalos!

(#35129) Drebil


Drebil
csendes tag

Sziasztok, hadd meséljem el tegnapi "alkotásomat". Én okultam belőle. Hátha másnak is jól jön.
Beltéri MDF ajtók beépítése megtörtént a télen. Erezetes, anyagában nyomott mintával, világosbarna színben. Az egyik ajtótok takarója kissé lötyögött, de a tulajjal megbeszélve, inkább nem ragasztottuk be a tok nútjába, mondván hátha nincs rá szükség. Aztán múlt héten szóltak, hogy de mostmár viszont nemcsak hogy lötyög, de rendesen ki is jár. Mivel meglehetősen mozgalmas az életem és kissé szétszórt lettem (erre oda kell figyeljek), fogtam a műhelyben lévő MESTER építési ragasztó kartust, és lelkesen felmentem a problémát orvosolni. És akkor tűnt fel, hogy ez bizony fehér. Mondom sebaj, majd óvatos leszek. Meg úgyis oldószermentes, simán vizes ronggyal azt a keveset ami mellémegy, letörtlöm.

1. Nem kevés ment mellé, mert mielött a beszáradt dugót kiszedtem volna, már préseltem párat, így amint a cucc szabad utat kapott, törekedett a friss levegőre. Hiába igyekeztem a kartus csőrét célon tartani, de vagy parkinsonos vagyok, vagy sokat recskázok, de abba a kb 5 mm-es nútba elég nehéz volt beletaláljak.

2. A vizesrongy nem segített. Remekül elmaszatolható vele az anyag, ezáltal nagyobb felületen lesz fehér az anyagában erezetesre nyomott barna tok.Sebaj, majd a MESTER ragasztón biztos fel lesz tűntetve hogy mivel lehet oldani. Nem, nincs feltűntetve.

Tulaj kissé aggályoskodva nézi ténykedésemet, érzi, hogy a magabiztos mosolyom mögött némi tanácstalanság rejtezhet. Sebaj, viszem a balhét, mondom, hogy akkor én most elszaladok festékboltba higítóért.Trilak festékboltba el, eladó udvariasan kérdi miben segíthet. Mondom, hogy MESTER univerzális kissé ömlengős lett, le kéne szedni valahogy. Na pont ezt a termékük kifogyott, de minnyá felhívja területi képviselőt. Képviselő mondja, hogy mechanikus úton, spakli, csiszoló csodákat tesz vele. Gondoltam anyáddal is. Higító nem javallott, mondván, hogy az MDF-et is kikezdheti.

Hívom kollegámat, hallom a sercegést a telefonba, ahogy a fejét vakarja. Meg kellene kérdezni lapszabászaton, hátha okosabbak. Kettőt hívok, nem okosabbak.

Eladó felsorolja a náluk fellelhető opciókat a lakkbenzintől az aromás higítóig. Meg a Soudal szilikon elleni oldószerét. Mondván, hogy a MESTER termékminta palettáján ez a ragasztó kissé rugalmas maradt, hátha jó lesz rá. De sajnos drága. Sebaj, ez tűnik a legszimpatikusabb megoldásnak, kiperkálom a közel két rugót és boldogan el.

Kissé félve, kis helyen kipróbálom, szépen szedi, és a tok borítása is megmaradt. Tulaj boldog, és én is.

Számomra mi ebből a tanulság? Kellő odafigyelés hiányában a legegyszerűbb munka is rémálommá válhat.

(#35130) thyeby válasza Drebil (#35129) üzenetére


thyeby
őstag

"Számomra mi ebből a tanulság?"

Aki nem hibázik, nem is tanul.
Már van praxisod, és referenciád. Megért ez két ezrest, nyugi.

És a tanulság az, hogy mindig sokkal olcsóbb kitakarni (Tesa szalag - mert a havannát pont úgy nem tudod pl levakarni, mint a Mester ragacsot.), mint bízni a csülkeink hibátalanságában.

De szerencsés vége lett, ez a lényeg.

Az igazi tanulság meg az, hogy nyugi mindig, mert amikor az ember megborzoli a sheggén a szőrt, úgyis megold mindent. És a nyugodt szaki mindig hamarabb talál megoldást, és nem tetéz bajokat teleszart gatyával.

A párom orvos. Ha Ő elcsesz valamit, akkor nagy gubanc van. Ha meg mi, hát legrosszabb esetben is kezdjük előröl. Az "csak" pénz, meg idő. Szóval qrvajó dolgunk van, gyerekek.

Több fa van, mint asztalos!

(#35131) MrChris válasza Drebil (#35129) üzenetére


MrChris
nagyúr

Maszkolok mindent, bejavítás, pótlás... az ilyen jellegű munkák nagy része ebből áll. A festéket, ragasztót, tömítőt már pikkpakk bárki odakeni. Így a lehúzás is szép lesz.

(#35132) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Durván karcos parkettát mivel lehet szemmel láthatóan helyrehozni? Tudom, hogy tökéletes nem lesz csak ha felcsiszolom és újralakkozom, de egyenlőre szeretném most ezt a procedurát megúszni. Köszi előre is.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#35133) Winner_hun válasza Nerazim (#35132) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha csak a lakk sérült akkor át lehet kenni. Ha az anyag is és csodát vársz csiszolás nélkül akkor szőnyeg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35134) AndrewBlase válasza Nerazim (#35132) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ha csak a felület karcos, ideiglenes megoldásnak esetleg valami polírpaszta is megteszi.

Miért mindig én???

(#35135) Armahun


Armahun
addikt

Sok esetben a mélyebb öregebb karcok még hosszas csiszolás után is megmaradnak.
Legyen az egy félretolt szekrény lába vagy egy leszállt ajtó éle.
Főleg ott ahol szeretik felmosni a parkettát, ott az a piszkos víz leszivárog és ott is marad.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#35136) raidx


raidx
őstag

szereltem össze a szorízós munkapadot és olyan gyebge vékony lamazből gyártották, hogy kezdtem bánni a vásárlást. Mire minden a helyére került elég stabilnak tűnik.

Nézegettem vifeókat, hogy a kis elektromos gyalut, hogyan lehetne használhatóbbá tenni. Egy srác mutatja, hogy a deszka két végén ki kagylósodik. Elkezdte a késeket állítgatni de elég befejezetlenül ért véget a filmecske. Jól gondolom, hogy azt nem a késbeállítás okozza? Csak a kezdésbél és befejezésnél volt kagylósodás.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35137) exlepra válasza raidx (#35136) üzenetére


exlepra
tag

Tegyél be előtte és utána is anyagot.

(#35138) thyeby válasza exlepra (#35137) üzenetére


thyeby
őstag

:K

Ez az általad kagylósodásnak nevezett jelenség még a komolyabb gépeknél is jelen van vastagoláskor, talán az egyengetőasztalok krémje lehet kivétel. Semmi köze a késbeállításhoz és a fogásmélységhez. Nagyon profin kell eltalálni a kézigyalu két síkját a gyártónak ahhoz, hogy ez észrevehetetlen legyen. De nem is számolgatják félholtra magukat, mert a kés él kopik, akár tizedet is veszít az anyagból, akkor már megint más értéken kellene állni a két talpnak.
Rá szoktunk hagyni, amit majd levágunk, vagy meg beteszünk anyagot elé is, utána is - ha nem hagyhatunk rá.

Több fa van, mint asztalos!

(#35139) MrChris válasza thyeby (#35138) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van nekünk egy Robland x31 kombinált gépünk az is vastagolásnál kagylósítja a végeit a munkadarabnak. Próbáltuk húzni, tolni, emelni de nem lett jobb. Kb 8cm-t rá kell hagyni.
Nagyobb probléma, hogy a fogazott tolóhenger mintát hagy a fán. Ehhez nagyobb késmagasság kellene?

(#35140) Armahun válasza MrChris (#35139) üzenetére


Armahun
addikt

Valószínűleg picit feljebb áll a görgő az asztalon a síknál és erre fel ill erről leugratva hagy nyomot az anyag végén.
Én ezt úgy küszöböltem ki, hogy teszek egy bútorlapot a vastagoló asztalra a két szélén léccel, hogy ne tudjon lemászni az anyag.
Igy nem kapja le a végeit sőt nem is kell kenni az asztalt és nem tapad meg rajta az anyag még a gyantás fenyő sem nagyon.

A behóző henger szorításán lehet lazítani, meg kell találni azt a rúgófeszességet, ahol viszi szépen az anyagot, de nem szorít annyira hogy nyomot hagyjon.
Negyed, fél fordulat is elég lehet a csavaron.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#35141) exlepra válasza thyeby (#35138) üzenetére


exlepra
tag

ops, elnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#35142) thyeby válasza MrChris (#35139) üzenetére


thyeby
őstag

Ha nagyobb fogásmélységgel dolgozol, nem lesz minta. Ez ritka jelenség, mert egy átlag vastagolón már 3 tized fogásmélység is lefaragja a recét. Ha a kihúzó henger hagy nyomot, akkor állítani köll rajta. (Sok esetben a kihúzó nem is bordázott, csak sima.)

Jó trükk a végek szépre gyalulásához:
Olyan esetekben, amikor nem egyetlen szál fát gyalulsz, mindig told a következőt az előző végéhez. Így nem lesz lépcső. Csak ugye akkor kíméljük leginkább a kések éleit, ha elosztva terheljük azokat, mindig máshova dugva a fát. Ezt azzal lehet kibekkelni, hogy amikor már gyalul, akkor oldalra kényszerítjük a fát, hogy máshol is koptasson, ne csak egy helyen.

Több fa van, mint asztalos!

(#35143) MrChris


MrChris
nagyúr

Köszi, megnézem, kipróbáljuk!

(#35144) raidx


raidx
őstag

Ha valaki arra vetemedne, hogy házilag szertne akut eloxálni a linken elér egy kis segítséget.

[Elox]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35145) thyeby válasza raidx (#35144) üzenetére


thyeby
őstag

De jó!

Köszi!

Több fa van, mint asztalos!

(#35146) pali923 válasza raidx (#35144) üzenetére


pali923
tag

Ez meg majdnem ugyanaz, képekkel.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#35147) raidx


raidx
őstag

Vaterán lehet kapni úgynevezett labortápot aminél a V és A is állítható Kell hozzá egy megfelelő noti táp vagy hasonló meg egy hűtőborda és máris egyenárammel dolgozhatunk.

Hűtőborda kialakítás:

Beszerzés:

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35148) raidx


raidx
őstag

Találtam olyan megoldást a kis kézigyalura, hogy egywengetni és vastagolni is lehet vele csak a derékszög nem megy. Ahhoz külön velállás kell sajnos.

[link]

Ez a felállás jónak tűnik. Nem tudom miért nem sikerül a videót beágyazni?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35149) zoli03


zoli03
őstag

A felsőmarómba 8 és 6 mm-es marószárakat lehet befogni, viszont rendelni akarok Kínából marószárakat, de azok ugye 1/4"-osok. Elvileg létezik adapter, ami 8 mm-ről 1/4"-ra alakít, de a kommenteknél azt írják, hogy valójában 6 mm-re szűkít, nem 6,35-re. Mindenhol csak ezt az adaptert látom, így félek megrendelni, mert a végén semmire se megyek vele. Tudna linkelni valaki adaptert, ami biztos jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#35150) stgellert válasza zoli03 (#35149) üzenetére


stgellert
aktív tag

nekem thomgrande segitett, itt a link amit küldött:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X+Conversion+Chuck+6mm+to-3.175mm.TRS0&_nkw=+Conversion+Chuck+6mm+to-3.175mm&_sacat=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.