Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35951) bim válasza pali923 (#35941) üzenetére


bim
veterán

Itt inkább az a kérdés milyen elektronika védi a cellákat. Mekkora intenzitással meríti és milyen melegen veszed ki amikor lemerült. Ha nem jól kezeli az akkut akkor teljesen lényegtelen elsőre mennyit vágsz vele mert pár hónapon belül drasztikusan csökkenni fog ez az érték. :F
Ahogy elnézem a gépbe befelé tolod az aksit ez akár azt is jelentheti hogy a motor levegőt fúj rá és így tartja normális hőfokon.

(#35952) yooccoo válasza bim (#35951) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ugyan az én kezemben nem volt még, de tudtommal nincs a gépeken ilyen opció, az új festool akkun és gépen viszont már lesz
https://www.youtube.com/watch?v=h1bB6v96-Ss
https://www.youtube.com/watch?v=QIw0vY4iSPg

(#35953) yooccoo válasza yooccoo (#35952) üzenetére


yooccoo
aktív tag

illetve annyit módosítanék rajta, hogy a festoolnál sem a gépen van a szellőzés, hanem a töltő hűtése be van vezetve a cellákhoz
megkérdeztem, a dewaltnál csak passzív hűtés van, tehát csak a külső burkolatot legyezgeti valamelyest a töltő ventilátora

(#35954) raidx válasza yooccoo (#35952) üzenetére


raidx
őstag

Furcsa, hogy nem olyan drága egy BMS ami megvédi az akkut a mély kisütéstől, túltöltéstől, túlmelegedéstől. Mégis csak a felsőkategóriás gépekbe teszik bele.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35955) szucszoli89


szucszoli89
csendes tag

Valaki tudja, hogy lehet-e 8-as befogóval rendelkező (felsőmaróhoz) hosszlyukfúrót kapni? És ha igen, hol?

(#35956) thomgrande válasza szucszoli89 (#35955) üzenetére


thomgrande
tag

Attól függ hogy neked ez a fogalom hogy hosszlyukfúró milyen mérettartományt takar?
Természetesen a 8-as száron kívül.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#35957) Zola007


Zola007
veterán

Valaki tudja hány cm a kihúzott hossza egy 30 vagy 35cm-es fióksínnek? (ez a sima 3-400 Ft-os 20kg teherbírású fehér fém sín)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35958) thomgrande válasza Zola007 (#35957) üzenetére


thomgrande
tag

Hossz minusz87mm.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#35959) Zola007 válasza thomgrande (#35958) üzenetére


Zola007
veterán

köszi :R
tehát 513 és 613
613 az pont jó

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35960) bim válasza yooccoo (#35953) üzenetére


bim
veterán

Töltés közben hűti a makita és a hilti is a cellákat de más töltési metódus van. Hiltinél beszélgettem az eladóval és az ő Li-ion rendszerük folyamatosan tölt és hűt nagyobb cellái vannak és van közötte légjárat, a makita meg tölt és utána hűt ciklikusan. (állítólag) Ott is van hézag cellák között.
Hiltinél olyan még nem volt hogy hűtenie kellett volna az akkut töltés előtt, makinál meg szinte olyan nincs hogy ne hűtene előtte. Ha hiltinél töltőn marad az akku és épp a napon van néha megindul hogy hűtse az aksit. Lehet apróság de az ilyenek miatt is veszek inkább ilyet.

Amúgy az utóbbi időben eszméletlen nagyot ugrott előre az akkus technológia. Nem feltétlenül a telepek teljesítménye, inkább a gépek fogyasztása csökkent.

(#35961) thomgrande válasza Zola007 (#35959) üzenetére


thomgrande
tag

Ez a -87 azt jelenti hogy a fióksin hosszánál ennyivel rövidebb a kilógó méret. Inkább 426 és 526.
300-87 és a 350-87 hogyan lett 513 és 613 azt nem értem.
Nem. Ez a méret a kérdezett méretekre vonatkozik. Nagyobb méretnél ezek is nőnek.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#35962) thomgrande válasza Zola007 (#35959) üzenetére


thomgrande
tag

Talán így érthetőbb. Az AV méret 87 97 117. Ahogy nőnek a méretek úgy nőnek ezek a távok is.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#35963) mdk01 válasza Zola007 (#35957) üzenetére


mdk01
addikt

Ne vedd meg az annyira olcsót.

(#35964) thyeby


thyeby
őstag

Figyelj, thomgrande!

Te biztosan tudod a jó választ.

Kellett hirtelen egy jó fa fúrószár - fontos volt, hogy pont tíz legyen a tíz. Elszalantam a boltba, betettem a kosárba egy Festool-t - arról tudom biztosra, hogy nem lehet belekötni. Igen sürgős volt a munka, toltam hát a fába, ahogy csak bírtam. Úgy 120 furat után végeztem, és amikor vettem ki a gépből, láttam, hogy jól elszíneződött - szép acélkék lett. Amíg pörgött, nem láttam ezt. (Nem is nagyon figyeltem.)

Ezzel kilágyítottam?

Több fa van, mint asztalos!

(#35965) Zola007 válasza thomgrande (#35961) üzenetére


Zola007
veterán

2db 300 vagy 350mm hosszú elemből áll
tehát ha az átlapolás 87mm, akkor 600mm és 700mm-ből lejön 87
én szintén nem értem mit nem értesz

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35966) AndrewBlase válasza Zola007 (#35965) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A két db 300/350 mm-es fióksín közül az egyik fixen van a korpuszon. Tehát a fiók kihúzhatósága 300/350 mm - 87 mm. :U Ez a "hasznos hossz".

De igen, a tényleges hossz az 600/700 mm - 87 mm lesz.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#35967) generatoros válasza thyeby (#35964) üzenetére


generatoros
tag

Szia Tibi! Legközelebb nem sietsz és lassab előtolást és fordulatot válassz. Az elszineződés ismereteim szerint szövetszerkezet változással jár. Úgyhogy azért ne dobd ki a fúródat hanem küld el nekem ingyé. nekem hobbira még jó lesz egy darabig. Ha... Ha...

(#35968) Zola007 válasza AndrewBlase (#35966) üzenetére


Zola007
veterán

azért kérdeztem a teljes kihúzott hosszát, mert nem fiókhoz kell
az átlapolást pedig csak egyszer kell kivonni, erre értettem a dolgot.
Ha a hasznosat nézzük, akkor 213 vagy 313, ha a teljeset, akkor 513 vagy 613

köszi mindenesetre :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35969) Winner_hun válasza bim (#35960) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35970) raidx válasza Winner_hun (#13480) üzenetére


raidx
őstag

Ilyen akkor szokott leginkább előfordulni, ha több cella van és balanszol a BMS. Vagyis megpróbálja a cellák feszültséget 0.1 V-on belül összehozni.

Balanszolás két féleképpen zajlik általában. A már kellően feltültött cella töltését leállítva folytatódik a töltés addig míg minden cella el nem érte a megfelelő szintet. Másik eljárás esetén a már kész cellát egy ellenállaton keresztül eklezdi kisütni a szabályzó majd ismét tölteni kezd. Ez zajlik addig még minden cellák kész nincsenek.
Ezzel elkerülendő, hogy egy cella túl töltődjön. Azt a Li akkuk nam tolerálják és hamar kuka a pakk.

Az egyszerűbb esetekben, ahol nincs cella védelem (BMS) a töltő érzékeli a kész feszültséget és úgynevezett kiegyenlítő töltésre kapcsol. Ekkor is történik balanszírozás de ez már a töltők sokfélesége miatt nem egyforma kivitelű és kevésbé precíz.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35971) thomgrande válasza Zola007 (#35965) üzenetére


thomgrande
tag

Valaki tudja hány cm a kihúzott hossza egy 30 vagy 35cm-es fióksínnek?
Ebből a kérdésből szerintem 100 ból 99 ember arra következtet hogy mekkora a fiók kihúzhatósága a korpuszon kívülre mivel nem teljes kihúzású sínről beszélünk. Szerintem. De úgy látom Te inkább arra vagy kíváncsi hogy kihúzott állapotban a sín első és végpontja közötti távolság mekkora.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#35972) thomgrande válasza thyeby (#35964) üzenetére


thomgrande
tag

Szerintem a kilágyuláshoz a fa súrlódásakor keletkező hő kevés.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#35973) raidx válasza thomgrande (#35972) üzenetére


raidx
őstag

Á dehogy. Kaptam pár darab fához köszörült kínai fúrót. Keményfát nem szerették, szinte elkenődtek Nem kellett azoknak kilágyulni. Alapból lágyak voltak. Ügyesek ezek a kínaiak! Állítólag valami készletbe voltak, azt mondja a tulaj, hogy még a vídiás fúrók sem bírták a téglát.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35974) generatoros válasza thomgrande (#35972) üzenetére


generatoros
tag

A fa fúrásánál is tud komoly hő keletkezni. A kék szerintem még nem veszélyes, főleg egy jobb fúrónál.

(#35975) thomgrande válasza raidx (#35973) üzenetére


thomgrande
tag

Hát azért remélem hogy a Festool nem kínai lágyacélból gyártatja a fúróit. Ha annyira lágyacél lenne akkor azt a 120 furatot sem bírta volna.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#35976) raidx válasza thomgrande (#35975) üzenetére


raidx
őstag

A Festool biztos nem! De a kínaiak mindent szeretnek hamisítani, a hazai kereskedők többsége meg mindent szeret jó áron eladni. Így belefuthat az ember a Kínaí lágyacél fúróba.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35977) Zola007 válasza thomgrande (#35971) üzenetére


Zola007
veterán

elnézést, ha nem fogalmaztam elég körültekintően. :R
azért nem a fiók kihúzhatóságát írtam, mert a sínre voltam kíváncsi.
a 426 és 526 továbbra sem jön ki sehogy ;)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35978) MrzNur válasza thyeby (#35964) üzenetére


MrzNur
újonc

Mérj rá tolómérővel vagy mikrométerrel, de biztos, hogy kilágyult sajnos.

Fánál is keletkezik akkora hő, hogy a termikus kölcsönhatás által szövegszerkezeti változás jön létre.

HSS-nél a kék szín ezt jelenti.

Hasonló munkáknál érdemes bevonatos fúrót venni, a jobb hő és kopásállóság (inkább bútorlapnál) miatt.

[ Szerkesztve ]

(#35979) exlepra válasza MrzNur (#35978) üzenetére


exlepra
tag

Én keményfát fémfúróval szoktam fúrni, eddig bevált.

[ Szerkesztve ]

(#35980) zoli03


zoli03
őstag

Ha már ennyire téma a fióksín: sima, egyszerű sínből melyik a legolcsóbb, amit már érdemes megvenni? Nem kell semmi extra, fékes. Az ilyen 3-400 Ft-osak gondolom felejtősek.

(#35981) Winner_hun válasza zoli03 (#35980) üzenetére


Winner_hun
félisten

Blum standard részleges kihúzású.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35982) Zola007 válasza Winner_hun (#35981) üzenetére


Zola007
veterán

Ez billentyűzettartóhoz alkalmas szerinted?
Mennyi a beépítési szélessége?
Úgy értem, ha adott egy 700 mm-es széles nyílás amibe menne, mennyit kell leszámolni a bútorlapból?

Nekem kellene egy olyan, amit ha kihúzok, akkor lockolható a végponton stabilan, lötyögés nélkül
A legjobb lenne, ha lehetne állítani a végpontot.
Létezik ilyen? :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35983) Winner_hun válasza Zola007 (#35982) üzenetére


Winner_hun
félisten

Alkalmazható, nekem is ilyen van.
12,5 mm oldalanként, szóval belső korpuszszélesség - 25 mm.
Lehet rögzíteni, kicsit meg kell emelni, kijjebb húzni és beakad. Csak egy helyen végezhető el ez a rögzítés, a kihúzás végénél.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35984) Zola007 válasza Winner_hun (#35983) üzenetére


Zola007
veterán

az pont jó, az 300 Ft-os is 25-ös vesz le, akkor nem kell új lapot vágatnom, ha sikerül egy ilyet szerezni.
:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35986) Armahun válasza #46372352 (#35985) üzenetére


Armahun
addikt

Idővel minden kihull bármit teszel oda.
Ha zavar az esetleges rés inkább nűt féderes osb lapban gondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#35988) Bokrász válasza #46372352 (#35987) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Fújd ki PU habbal.

(#35989) aszamóca válasza #46372352 (#35987) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Légnedvesség hatására térhálósodó fugamassza. Magyarul, Sziloplaszt. :)
kapható színesben is.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#35991) GoTi


GoTi
újonc

Üdv az uraknak!
Érdeklődnék Szegeden vagy a közelben hol tudok körfűrész lapot éleztetni?

(#35992) raidx válasza #46372352 (#35990) üzenetére


raidx
őstag

Szilóba olyan is létezik ami festhető!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35993) yooccoo válasza GoTi (#35991) üzenetére


yooccoo
aktív tag

szerintem csongrádon a TSS Kft-nél

(#35995) raidx válasza #46372352 (#35994) üzenetére


raidx
őstag

Régen a parkettások az adott parketta fűrészporát keverték össze rozslisztel és vízzel. ez volt a tömítő anyag (rájbolás). Ha kevés a rozsliszt kimorzsálódik, ha sok kifehlredik. Kb.2 rész fűrészpor 1 rész rozslist és ebből vízzel kenhető masszát keversz. Ez száradás itán bírta a gyalulást és vagy 10-évet. Ettől olcsóbb nincs. De kapható ma divatos kivitelbe is megfelelő fa színben. De azt hiszem a szikoplaszt olcsóbb mint a kész javító.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35996) raidx válasza #46372352 (#35994) üzenetére


raidx
őstag

Manapság szokták ragasztóba is keverni a fűrészport tömítés céljából. Legalább is youtube-n láttam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#35997) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok! Bp-en vagy esetleg a környékén keresnék egy megbízható nem túl drága asztalost. Térelválasztóként üzemelő polcos szekrényt szeretnék csináltatni (vmi ilyesmit csak 230x160x25-ös méretbe és az egyik oldala zárt legyen. Ha valaki ismer asztalost, vagy akár Te magad az vagy és mostanában van annyi időd hogy vállalnád, privátban nyugodtan keress meg :R
Többiek: árban körülbelül mire számíthatok ami reális lehet? Egyik oldala zárt bútorlap lenne, másik meg polcos.

[ Szerkesztve ]

(#35998) föccer válasza Dyde (#35997) üzenetére


föccer
nagyúr

Ikeában van ehhez nagyon hasonló, szerintem annál gyorsabb/olcsóbban nem oldod meg.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35999) Dyde válasza föccer (#35998) üzenetére


Dyde
aktív tag

Néztem már az összes ilyen helyen de sehol sem találtam olyat aminek zárt az egyik oldala, és akár méretben megfelelne még úgy is hogy 2-t ha veszek akkor kijön. Sajnos vagy mind nyitott, vagy túl magas. A méret fontos lenne ezért gondolkoztam gyártásban. De azért köszi

(#36000) aszamóca válasza raidx (#35996) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Kevernek itt már mindent mindenhez. A zománcfesték-felpattogzást, benyomódásokat újrafestésnél pl. a festék gipszel kevert sűrű masszájával spaklival felkenik, majd miután meghúzott, festik.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.