Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32901) Sanyabá válasza salieri. (#32898) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ahogy olvastam 18mm-es bútorlap (ez jó, mert nem 16mm-es) de ez meg csavarozva van. :U
Leegyszerűsítve , az egyik kutya, a másik meg eb. :K

Az igazi bútor tiplizve, vagy lamellózva, ragasztva, a hátlap falcolva készül. Így most már,rajtad áll hogy melyiket veszed !

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#32902) salieri. válasza mdk01 (#32900) üzenetére


salieri.
őstag

Akkor felejtősek ezek a gyárban szerelt bútorok is. Nem is gondoltam,hogy ennyi pénzért megfelelő minőséget adnak. Asztalossal csináltatok most egy fenyőágyat ,kíváncsi leszek milyen lesz a végtermék (4,5cm vastagra ígéri)
Még abban tudnátok segíteni ,hogy ülőgarnitúránál van -e minőségbeli különbség?ez a 3 a jelölt így sorban.
[link]
[link]
[link]

Na és még egy szakmai kérdés: kezelhetem e ezeket az ajtókat sadolin vizesbázisú vastaglazúrral?

[ Szerkesztve ]

(#32903) Sanyabá válasza mdk01 (#32899) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Úgy igaz ahogy mondod, de hát sok valaki azt nézi hogy mi az olcsóbb.
Aztán 2-3 év és dobhatja ki , mert eltört, kifeküdte,szétszakadt az olcsó, de tetszetős szövet,stb.

Sajnos egyre kevesebben engedhetik meg, hogy minőségi terméket vásároljanak.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#32904) mdk01 válasza salieri. (#32898) üzenetére


mdk01
addikt

Megnéztem, kicsit jobban a bútort amit linkeltél.
Ezek a szekrénylábak valószínűleg szintén nem szintezhetőek, mert nem olyan a kialakításuk, de ettől független elképzelhető.
A szekrény sekélyebbik része kb. 30cm mély lehet, ami nagyon határeset egy összehajtogatott ruhának, inkább 35cm kellene.
Tegyük fel 30cm ez a sekélyebbik rész ahhoz lehet viszonytani, hogy a mélyebb akasztós rész mennyi lehet. Ha a képen megnézed nagyjából az akasztós szekrény 2/3-áig ér a sekélyebbik szekrény amiből arra lehet következtetni, hogy nagyon jó eséllyel ennek a bútornak is kb. 50cm mély az akasztós része.
Az alsó és felső szekrény le,-és felnyíló ajtós amibe elférne egy polc, de gyanítom nincs benne, mert az megint növelné az árat és még polcfuratokat is kellene fúrni ami az igazán "probléma" a gyártónak, mert szintén csak az árat növeli.
A fogantyúk itt is műanyagból lehetnek amik 2év alatt elkezdenek kopni, és kilátszik az alap fekete műanyag.
A hátfallemez is sima barna farostlemez szokott lenni, még annyit sem tesznek meg , hogy fehér, vagy fekete színű legyen a bútorlaphoz valamennyire passzoló.

Bocs, hogy kicsit leszólom, de szeretném, ha minél több laikus értené és tisztán látná, miért kerülnek ezek a bútorok ennyibe és miért olyan "drágák" az asztalosok, főleg aki érti is amit csinál és igényes a munkájára.

(#32905) mdk01 válasza Sanyabá (#32903) üzenetére


mdk01
addikt

Igazad van, azt még ki is felejtettem, hogy 2év alatt simán kiüli az ember az olcsó szivacsot és gödör lesz az ülőrésznél. :U

(#32906) mdk01 válasza PindurAnna (#32897) üzenetére


mdk01
addikt

Ha nem jutsz semmire, de mindenképpen szükséged van egy pontos rajzra szólj és megcsinálom neked ez a kép alapján.

(#32907) Sanyabá válasza salieri. (#32902) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Így képek alapján senki meg nem mondja hogy melyik a jobb ülőgarnitura.
Azt ott kell meg tapogatni, széthúzni, kinyitni.

Ha még nem volt semmivel kezelve az ajtólap, akkor mehet rá a vastaglazúr.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#32908) salieri. válasza Sanyabá (#32907) üzenetére


salieri.
őstag

Sajnos erre nincsen lehetőség,mivel Lengyelországban vannak, de szerintem ezen gyár termékeit árulják sokan Magyarországon.
Nagyon tetszenek a borovi bútorok is ,gondolom azok jobb minőséget képviselnek, de nyilván nem is ilyen árban mérik.

(#32909) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Asztalosszorítót keresek, derékszögűt is, nem ipari, csak otthoni használatra, de azért minőségi darabokat. Milyen márkákat nézzek?

(#32910) mdk01 válasza salieri. (#32908) üzenetére


mdk01
addikt

Pont 3 napja néztem a Jysk-ben egy ilyen borovi fenyő bútort, csak kis komód formájában.
Ugyanaz a színvonal mint a laminált bútorlapoknál.
Barna natúr farostlemez, csiszolatlan profilmarások, vékonyan nitro lakkal felületkezelve, és a kiállított darabon nem csukódott be az ajtó, mert xar volt a pánt.
Ezeket is csak úgy szabad megvenni, hogy megnézi az ember személyesen.
Viszont egy kis idő és pénz ráfordítással rendbe lehet rakni őket, úgy mint lehet rá szabatni egy fehér normálisabb hátfallemezt, és a vasalatokat kicserélni, de mindezekhez is kell egy kis szaktudás.

(#32911) jeness


jeness
csendes tag

Urak!

Valakinek van tapasztalata az ultravékony CMT ITK körfűrész lapokkal? Elvileg 1,7mm vastag 200 és 250mm átmérőben, 24 és 42 fogas verzióban gondolkozok rajtuk keményfák hosszvágására. Esetleg valami hasonló vékony, vagy kicsit vastagabb lapot (2.3mm vagy alatta) tudnátok ajánlani? Inkább jobb minőségű lapot vennék picit több pénzért, csak a lehető legszebb vágásfelületet produkálja, nem szeretnék sokat csiszolni a végeredményen.

Ezekre gondolok: https://korfureszlap.arukereso.hu/cmt/furesztarcsa-szaliranyu-favagashoz-250mm-z42-271-250-42m-p294371223/

És egy ilyesmi körfűrészt szeretnék hozzá venni: http://technorollshop.hu/einhell_tc_ts2025_asztali_korfuresz

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#32912) salieri. válasza mdk01 (#32910) üzenetére


salieri.
őstag

Néztem én is azokat,de ez konkrétan minden oldalról boroviból van, viszont nem is annyiba kerül.. Az a jyskes szekrény valami botrányos. Már a saját súlyát is nehezen képes megtartani . :(

(#32913) rii


rii
nagyúr

sziasztok

azt szeretném megkérdezni, hogy ha adott egy 15 m2-es terasz*, beton alap, pala tető, fém korlátok-tartószerkezet, akkor
- külsőleg ezt mivel lehetne a legolcsóbban, rés-nélkül, de mégse osb lapokból megoldani?
fózolt hajópadló minimum bruttó 2.000,-
- sima fából 2 réteg kellene, hogy jól takarjanak

más megoldás esetleg, ami olcsó, de nem osb?
bontott hajópadló, vagy sima deszkákból is meg lehet oldani?

illetve ezt hogy kell lekezelni (impregnálás előtte gondolom kell, ha nincs kezellve még a fa), ha egy elég sötét barnát színt szeretnék?

*persze kellene rá jtó meg ablak is, e téren jelenleg bontottakban gondolkodom
a terasz 2,5x6 m, és az egyik 6m-es oldalán van a faházikó, mely 3x6m-es
a végeredményként jó lenne kapni egy 5,5x6 m-es faházikót

illetve, hogy egy 3x6 m-es alapterületű, 2,5 magas fészerhez milyen faanyagok kellenek
lehet kapni olcsón 20x20cm-es gerendát? vagy szálfát? a lényeg csak hogy legyen egy stabi szerkezet, amit körbe lehetbe deszkáznim tetőt rá, .... fatároláshoz, kerékpároknak, meg lenne bent egy műhelyasztal is.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32914) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok!

Konyhába szeretnék munkalapot venni.
280cm hosszú kell.

Budapesten hová érdemes menni, ahol van választék, meg lehet nézni, méretre vágják, és a szükséges eszközöknek (mosogatótálca, főzőlap) is ki tudják vágni a helyét. :R

üdv

(#32915) Winner_hun válasza werszomjas (#32914) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bármelyik lapszabászat. Környékeden keress.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32916) zoli03 válasza #03969024 (#32909) üzenetére


zoli03
őstag

Yato-t jónak mondják, sok méret van, szerintem viszonylag jó áron is van (pl 250x80 2e Ft), én is Yato-kat fogok majd venni, de nekem egyelőre nem sürgős. Ott van még az Extol is, de abból kevés méret van, viszont van derékszögű nekik.

(#32917) #03969024 válasza zoli03 (#32916) üzenetére


#03969024
törölt tag

Köszönöm, a Yato-t megnézem. Az Extol nekem eléggé barkácsáruházi minőség, de lehet, tévedek. Valamikor a Würth-nek volt jó derékszögű szorítója, de már nem forgalmazzák.

(#32918) rii


rii
nagyúr

március elején le lehet kezelni a fát?
impregnálni, lakkozni?
megszárad?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32919) zoli03 válasza #03969024 (#32917) üzenetére


zoli03
őstag

Extolból van a Craft (zöld) meg a Premium (szerszámgépeknél még van az Industrial is). A Premium szerszámaik egyáltalán nem rosszak, legalábbis amihez eddig szerencsém volt, azok ár-érték arányban igen jók voltak (nem ipari használatról van szó). Craftot még nem vettem, arról nem tudok nyilatkozni, de nem is tervezem, hogy veszek, a Premium se drága.

(#32920) GeriCool válasza werszomjas (#32914) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Hali!
A Megyeri út (Budapest) eleje környékén vagy egy kimondottan konyhapultokkal foglalkozó cég. Nagyon sok a választék és természetesen minden egyéb kívánságot is teljesítenek.
Én itt csináltattam kb 8 éve a pultot. Igaz drágább mint az átlag, de nagyon jó anyagból van. És az előkészítés is páratlan volt. Remélem még megvannak és ugyanilyen jó a minőség.

(#32921) thyeby válasza rii (#32918) üzenetére


thyeby
őstag

Akkor a legideálisabb, meg ősszel.

Több fa van, mint asztalos!

(#32922) rii válasza thyeby (#32921) üzenetére


rii
nagyúr

huuu .-O
e zzsírostészta ! .-)

esetleg azt meg szabad még itt kérdeznem, hogy ha erős sötétbanrát szeretnék,matt felületetel, hajópadló, vagy bármilyen deszka esetében mit kell használni?
impreggfnáláshoz, illetve hogy színt kapjon?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32923) PindurAnna válasza werszomjas (#32914) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Kellett neked eladnod ami volt, nekem :D

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#32924) thyeby válasza rii (#32922) üzenetére


thyeby
őstag

Választhatsz a festékboltban, amilyen tetszik.Pl a paliszander már elég sötét. Ilyen színben van Xiladekor, az matt vékonylazúr. De vigyázat, beltérre az nem jó, mert mérgező! Ha gyomorbarátot akarsz, akkor okosabb olyan színtelen lazúr alá, ami megfelel az EN 71 szabványnak (ezt a boltban megmondják) szintén gyomorbarát pácot kenni inkább.
A kültér egyszerűbb. Oda azt választasz, ami megtetszik. A festékboltban mutatnak színmintát, ami kis falapocskákra van kikenve.

Több fa van, mint asztalos!

(#32925) mdk01 válasza rii (#32918) üzenetére


mdk01
addikt

A fenti kérdésedhez írnám, hogy esetleg a víz-,és főzésálló rétegeltlemezen is érdemes elgondolkodnod.
Felületkezeléssel kapcsolatban én még várnék áprilisig, mertt elég drága a festék ahhoz, hogy elpocsékold.

(#32926) Blackmate


Blackmate
senior tag

Tud valaki ajánlani Pesten, illetve környékén (Nagytarcsa, Pécel, Vecsés) egy megbízható, szépen dolgozó asztalost?
Dolgozó szobába szeretnék számítógépasztal-sarkot és néhány szekrényt készíttetni.
Mivel ez itt nem feltétlen a reklám helye privátban jöhet a tipp. Thx

(#32927) thyeby válasza rii (#32922) üzenetére


thyeby
őstag

Ja, igen. Jó hogy szólt mdk01 fórumtársunk. Száradásig öt fok felett kell maradnia a hőmérsékletnek. Az nem túl nagy baj, ha valamivel kevesebb, de az igen, ha akár csak egy órára is fagyot kap. A lényeg tehát nem az, hogy március, vagy május, hanem az, hogy a teljes száradásig ne kapjon fagyot. Egyébként általában a festékek ideális száradási hőmérséklete úgy 16 és 20 fok körül van. Hidegebben lassabban szárad, kánikulában pedig összerándul, és nem tapad meg rendesen, esetleg be is repedezhet.

Több fa van, mint asztalos!

(#32928) Speciali válasza rii (#32922) üzenetére


Speciali
tag

a szin felvitele elött ajánlatos gombaölö alapozot használni, pl Xylamon. Utána jöhet valami kültéri vastag vagy vékonylazur. Ez a Xylamon / Xyladekor család már létezik vizbázisuban is, de ezek sem ajánlottak beltérre, a mérgezöanyag tartalom miatt.

(#32929) mdk01 válasza thyeby (#32927) üzenetére


mdk01
addikt

Igen erre gondoltam, jól olvastad a sorok között. :)
Március közepén még simán lehet mínusz meg havazás, de még április elején is.
Inkább fogalmazzunk úgy, hogy akkor érdemes festeni, mikor már tartósan 10-15fok felett van a hőmérséklet.

(#32930) mdk01 válasza Speciali (#32928) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem már elég volt a vastaglazúrból.:)
A következő a Milesi vékonylazúrja lesz amit kipróbálok, jókat hallottam róla és árban is ugyanott van, és egy vastag Sadolinnál még olcsóbb is.
Ettől független ha valaki tud jó vastag lazúrt az ossza meg, mert én még nem találtam. :)

Más: Polírozó gépekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Vennék egyet 15-25k között, de nem tudom ebben a szegmensben melyiket érdemes, illetve miben különbözik egy 60-100k polírozógép egy 15-25k polírozótól.
Köszönöm

(#32931) Speciali válasza mdk01 (#32930) üzenetére


Speciali
tag

Korábban elég sokat poliroztam. Kezdetnek volt egy Aldis polirozogépem. Ez kb 15 ezer Ft volt. Kicsit gyenge volt, de ha nem nagy mennyiseget kell polirozni, akkor kezdetnek megteszi ez is. Egy idö után azonban az elektronikus fordulatszabályozos kapcsoloja csak hosszas probálkozásokra inditotta el a gépet.

Aztán egy Festool Rotexal csináltam meg egy munkát, de ez felejtös, hiába a reklámszöveg, ez erre nem alkalmas.

Következö, egy FESTOOL SHINEX RAP 150 volt. Favorizálom a Festoolt, de ez a gép csalodás volt. Nagyon szépen müködött, jol kézreállt meg minden, de ha felmelegedett a fej rész, akkor egy érzékelö megszakitotta a müködését a gépnek. A munka kezdetetöl ez kb fel ora volt, és ez után ha eröteljesebben nyomtam neki, nagyon hamar ujra letiltott. Nem tudom, ezt hogyan lehet igy ipari méretekben használni??? Ráadásul a legdrágább gép a jelenlegi piacon.
A következö tapasztalat egy Hitachi gép. Ennek nem tudom a pontos tipusát, de egy viszonylag nagy gép, kb mint a Festool. Ennek lehetett nyomni, nem volt vele semmi gond. Ezt tudom ajánlani, amugy nagyon nem a kedvencem a Hitachi márka.

Nem probáltam még, de szerintem jo vétel lehet a Makita polirozoja is.

Tanács, kicsi gépet ne vegyél. Ha csak 5-6 m2 is kell polirozni, ez elég nagy igénybevétel a gépenek.Kis gép melegszik, nem birja. Ami még fontos, hogy fordulatszámszabályozos legyen mindenképp !
Valamint a 125 mm-es tányér méretet is ajánlom. Erre megy a 150 mm átméröjü szivacs. Erre mindenhol kapsz könnyedén szivacsot, és a használatban is a legoptimálisabb méret szerintem.

15-25 ezer körül szerintem ne vegyel semmilyet. Ha hosszu távon fogsz vele dolgozni, le fogod cserélni, mert nem fogja birni. Igen azt irtam, kezdetnek megteszi pl egy Aldis is, de csak kezdetnek...:)

Ja a lazur. Életemben nem sokat lazuroztam, személy szerint nem sokra tartom semelyik lazurt sem, de a vekony talán valoban jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32932) mdk01 válasza Speciali (#32931) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi
Csatlakozás szempontjából egyformák? Nem kell valami átalakító adapter, hogy valamelyik gyártó valamelyik korongját, vagy szivacsát rá tudjam rakni?
Olyanra gondolok, mint pl. a multifunkciós gépeknél a szerszám rögzítés.

Hitachi is drága, mindenképpen az olcsó szegmensben maradnék, mert megcsinálom amit kell és berakom a szekrény majd lehet évekig fog ott pihenni.

[ Szerkesztve ]

(#32933) jimy_l válasza mdk01 (#32930) üzenetére


jimy_l
tag

Düfa, lazúrok. Sűrű mint a tejföl, és olyan a felülete mint a lakk. Ugyan az van az OBI-ban OBI Classik néven, csak olcsóbb.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#32934) aszamóca válasza mdk01 (#32930) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Saját tapasztalat, a Milesi vastag lazurja sem jó. Igaz rá is van írva, hogy tartós nedvességet nem szereti, de pl. kültérben, fedett helyen, egy lengőajtóra felkenve azt sem bírja, ha sokszor egy helyen megfogják. Ettől tapadóssá válik, gusztustalanul szedi a koszt, és nem igazán bírja az UV-t sem.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#32935) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Milesi viaszos vékonylazúrt kerítésre kentem, több év alatt semmi baja, pedig napot sokat kap, eső se kíméli.. borovi volt az anyag, két végén bütüvédővel (valami milesi cucc az is). A lazúr ezt már annyira nem fogta be de nem maradt natúr fa színű - igaz natúr fenyő színnel lett lekezelve, lehet sötétebb árnyalatú lazúrnál már jobban elütött volna a végeredmény.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32936) Speciali válasza mdk01 (#32932) üzenetére


Speciali
tag

ami gépekkel találkoztam, azok tányérfelfogatása mindnek egyforma volt. Menetes, ha jol emlékszem M8-as.
A tányérra jön rá tépözárral a polir szivacs. Létezik olyan szivacs is, ami menettel rögzithetö közvetlenül a gépre.
Ennek az az elönye, hogy központosabb, kevésbé rázkodik a gép, de valojában ez elhanyagolhato, és macerásabb a szerszám (szivacs) csere.
Ha olcsot veszel, minél nagyobb teljesitménye legyen.
Az Aldis gépemen valami böszme nagy tépözáras tányér volt, talán 150-es, ezen egy 180 átméröjü szivacs.
Vettem rá egy 125-ös tépözáras tányért, ennyit kellett rákölteni pluszban.

Még annyit, hogy "flex" felépitésü gépet vegyél, ezeket a duplafogantyus vackokat nagy ivben kerüld el, az ilyeneket, ami a képen van.

[ Szerkesztve ]

(#32937) AndrewBlase válasza Speciali (#32936) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Még annyit, hogy "flex" felépitésü gépet vegyél, ezeket a duplafogantyus vackokat nagy ivben kerüld el, az ilyeneket, ami a képen van."

Mi a baj az ilyen felépítésű gépekkel? Rosszabb az irányíthatósága? Vagy...?

Pusztán kíváncsiság...

Miért mindig én???

(#32938) mdk01 válasza Speciali (#32936) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi akkor ezek függvényében nézelődöm.

(#32939) mdk01 válasza AndrewBlase (#32937) üzenetére


mdk01
addikt

Ezeket nem ajánlják sehol ahogy olvastam, gondolom a gyenge motor, a nyeklő burkolat miatt, és hogy nem lehet rá bármit felfogatni.

(#32940) thyeby válasza mdk01 (#32930) üzenetére


thyeby
őstag

Hú, 15-25 ezer között korlátozottak a lehetőségek.
Robi öcsémnek van egy Makitája. Eltalált gép, soha baja nem volt vele.
És hogy húzzam a mézesmadzagot: Nyáron sokáig hirdettek a jófogáson valami 25-30 ezerért egy ilyen Makitát, újszerűt. Biztos elkelt már. :(

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#32941) Attis1971


Attis1971
csendes tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni felületkezelés témában. Tölgy konyhai munkalap felületkezelését mivel lenne jó megoldani, ami azért valamilyen védelmet nyújt a konyhai ( foltok, stb.. ) használatban.

(#32942) Drebil válasza Attis1971 (#32941) üzenetére


Drebil
csendes tag

Szia, nekem az IKEA Behandla nevezetű cuccosa teljesen megfelelt. 11 éve van meg a tömörfa munkalap, akkor is volt utoljára lekezelve vele, és szinte semmilyen nyoma nincs a napi használatból eredő foltoknak. Értelemszerűen a céklalevet ne hagyd rajta napokig. :D

(#32943) thyeby válasza Attis1971 (#32941) üzenetére


thyeby
őstag

Olajos, vagy viaszos kezelés.
Nekem a méhviasz tetszik legjobban, de pl IKEA: Behandla. Jó munkalapra, és van többféle.

Több fa van, mint asztalos!

(#32944) thyeby válasza Drebil (#32942) üzenetére


thyeby
őstag

Egyszerre szóltunk - ugyanazt.

Több fa van, mint asztalos!

(#32945) martong


martong
tag

Beépítettem a merülőfűrészemet asztalba.
Sajnos a rétegelt lemez szélső rétegét (alul is és felül is) nagyon felszaggatja, ha keresztbe vágom.
Mit lehet javítani?
köszi

[ Szerkesztve ]

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#32946) python1 válasza thyeby (#32943) üzenetére


python1
veterán

Mi ilyen olajat használunk,Ikeának dolgozunk. :)

Haladok a gépek beszerzésével. :))

[ Szerkesztve ]

(#32947) Attis1971 válasza thyeby (#32943) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Urak,

nagyon szépen köszönöm.

(#32948) thyeby válasza martong (#32945) üzenetére


thyeby
őstag

Kétszer tolod:

Először csak belevágsz max 1mm mélyen, majd másodszor felemelve a fűrésztárcsát annyira, hogy éppencsak átvágja az egészet, és Voila!

Nézd meg!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#32949) martong válasza thyeby (#32948) üzenetére


martong
tag

Kétszer tolod:
Erre én is gondoltam (laminált bútorlapnál így teszek), de sajna felül is szaggat hátul, a "felfelé" jövő korong.
Lamináltat felül nem csipkézi ki.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#32950) Speciali válasza AndrewBlase (#32937) üzenetére


Speciali
tag

ilyen kivitelben csak 120 Watt körüli teljesitmenyü gépeket gyártanak, ami vicc kategoria. Ez arra elég, hogy az autorol a koszt levigye. A másik az irányithatosága, igen.
De belegondoltam, ha ilyen kivitelben készitenének egy 1200 wattos gépet, az meg szinte használhatatlan lenne , a nagy csavaroerö miatt nem lehetne megtartani. Amikor a gép kidolgozza a vizet a pasztábol, nagyon elkezd ragadni a szivacs, ilyenkor nagyon meg kell fogni a gépet.
De amugy is, sokkal kényelmetlenebb hosszu távon az a megoldás.

Találtam egy egész használhato cikket a témában. a géptesztröl. Nem igazán profi szemszögböl teszteltek, de hulyeseget nem irnak, inkább csak hiányos a cikk. A tesztben szereplö kedvezö áru Einhell, teljesen ugyan az, mint az Aldis gépem, csak a szine más.

Polirgépek

Anno, amikor teljesen nulla tudással elkezdtem megtanulni a polirozást, ezen a forumon sokat segitettek. Ajánlom Dodi72 nevü forumtársat, ö profi fényezö ha jol emlékszem.

Fényezes topic

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.