Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32451) Haugland válasza mdk01 (#32449) üzenetére


Haugland
aktív tag

Bar annak ellenere, hogy egy akkumulator osszeszerelo es gyarto cegnel (sanyo) kezdtem a palyafutasom, mint minosegellenor...lovesem sincs :)
Asszem, hogy a NiMh hibroid es NiCd aksik jobbanterhelhetoek aramerosseggel mint a Liion-os tarsaik (amik cserebe konnyebbek).

Na mindegy, a lenyeg a lenyeg:
Szetszedtem a furo akksit -> belemegy a 8xAA meretu cerkaakksi, aminek darabja 2500mAh a gyari 1200mAh helyett.
Ami viszont NAGYON FONTOS, hogy az eredeti akksik NiCd akksik voltak a mostani pedig NiMh!!
Ez azt jeleni, hogy a gyari tolto mehet is a kikaba a haztartasi hulladekos fakkba, mert ezekkel TILOS tolteni a NiMh akksikat!! (Ezt majd valamelyik nap megoldom egy masmilyen megoldassal)
Vettem elem tartokat es azokat holnap majd osszeforrasztom es megcsinalom az elso tesztet.

Napi 15 percet tudok ezzel foglalkozni ami meg nem megy a csalad rovasara ;)

(#32452) yooccoo válasza Haugland (#32451) üzenetére


yooccoo
aktív tag

és az olyan töltővel, amire a gyár ráírja, hogy "NiCd+NiMh" ?

(#32453) thyeby válasza yooccoo (#32452) üzenetére


thyeby
őstag

Épp ezt akartam mondani. Nekem ugyanaz a Makita töltő tölti a NiCd-t is, mint a NiMh-t. (Meg mindenkinek.)

Több fa van, mint asztalos!

(#32454) Armahun válasza thyeby (#32453) üzenetére


Armahun
addikt

Lehet, hogy különböző elektronika van az akku belül és az alapján dönti el a töltő, hogy hogyan töltse. :F

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#32455) thomgrande válasza Haugland (#32451) üzenetére


thomgrande
tag

Nem akarok vészmadár lenni de nem véletlenül vannak az eredeti akku cellák ponthegesztéssel egymáshoz rögzítve. A rugós elemtartó nem fogja bírni a terhelést. Azt nem erre találták ki.
Egy rúdcsavarozó 3,6v 3db 1,2v-os NICD akku cseréjén én is gondolkodom 3,7v-os li ion-ra. Ennek a rögzítését én csavaros szorításúra gondolom.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#32456) Attix70 válasza Haugland (#32451) üzenetére


Attix70
aktív tag

Szia,
Ahol dolgoztál ott téves információra tehettél szert mert a NiCd akku szinte megegyezik a NiMh akkuval mind feszültség és mind töltés téren.
A NiCd előnye csak annyi, hogy jobban bírja a hideget (azért használják még ma is őket ipari gépekbe , holott a legrégebbi akku típusok közé tartozik) és ezenkívül csak hátránya van.
A gyárilag beépített cellák hiába nem nagy kapacitásúak de attól rendkívül nagy terhelőáramot képesek leadni.
Felesleges kísérletezgetni ceruza akkuval.
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#32457) Goose-T


Goose-T
veterán

Sziasztok!

Keresnék Budapesten olyan asztalost, aki elvégezne némi marást ezeken a hangdobozokon. Annyit kellene csinálni, hogy a hangszórók alatt ki kellene úgy marni az előlapot, hogy a hangszórók egy síkban lehessenek a dobozzal. A magasnyomónak egyszerű kör alakja van, a mélyközépnek viszont füles a felfüggesztése, ott szerintem bonyolultabb marni. Természetesen fizetnék a munkáért (vagy van nagyon jó házipáleszom is :) ). Várom a jelentkezéseket privátban, mert itt a topikban szerintem jobban elvesznek a nekem célzott üzenetek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32458) jimy_l válasza martong (#32445) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Ecsettel felhordod, szivacshengerrel elhúzod. Mintha fújtad volna olyan lesz. :Y

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#32459) Haugland válasza Attix70 (#32456) üzenetére


Haugland
aktív tag

Az tény és való, hogy ilyen dolgokkal, mint például töltési áram és töltésvezérlő elektronika nem foglalkoztam sosem.
Ellenben arra emléxem, hogy jött vissza olyan tesztelt és elfüstölt töltő amit nicd és nimh akksik töltésére használtak helytelenül és emiatt a töltő elfüstölt.
A normálisabb töltőkben egy sima kis elektronika képes szabályozni ezt a fajta változást, de nem hiszem, hoyg az én régi kis skil akksis fúrógépem (ami eredetileg is NiCd-rett gyártva) az tartalmazza ezt a kis elektonikát... úgyhogy tuti, hogy nem fogom azzal kipróbálni.

A ponthegesztést is mondtátok -> ezen én is elgondolkodtam, hogy ez mennyire lesz tartós a rugós megoldás... Lehet, hogy kicsit megköszörülöm a cellékat és inkább forrasztom az akksikat (ezzel kb. le is mondtam az akksik használhatóságáról más eszközökben)

u.i.: utolsó opciónak pedig meghagyom a fúrógép vezetékesre való átalakítását :)
Így kizárom az akksikat az egész dologból :)

[ Szerkesztve ]

(#32460) generatoros válasza martong (#32445) üzenetére


generatoros
tag

Festő barátom azt mondja : lakkozást olajfesték esetén min.3 hét múlva lehet megismételni. Ti. ennyi idő kell ahhoz, hogy csiszolni lehessen. Higítani nem nagyon ajánlja még 5%-ban sem. Azért nem terül estleg mert nem volt ami terüljön, vagyis lehet túl vékonyan kented. A hőmérséklet is fontos. Széles lapos vastag ecset kell hozzá. Az alapozó festést rétegenként, utoljára vízesen is meg kell csiszolni, persze nem eláztatva, mint az autofényezők. ez is egy vélemény, nekem hihető, mert bevált.

(#32461) Speciali válasza martong (#32445) üzenetére


Speciali
tag

ha vizszintes a felület, akkor én ugy szoktam csinálni, hogy felviszek jo sok festéket, hogy tudjon terülni. Higitani csak annyira higitom, hogy ne ragadjon, tapadjon le az ecset.Oldoszeres Trinátot használtam ecsetes festéshez.
Vizbázisu festékkel nehezebb ecsettel festeni, mert az gyorsabban szárad, mint a higitos. Azt mindenképpen jobb szivacshengerrel csinálni.

Olajfestéket nem ismerem, azzal nem szoktam dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#32462) zoli03


zoli03
őstag

Hobbi használatra akarok venni egy kézi körfűrészt (OSB lap, 18 mm bútorlap, fenyő deszka és léc darabolására, nem iparszerűen, kb havi 1-2 alkalommal), a Maktec MT582-t néztem ki. Nem kevés az 1050 W a 190 mm-es laphoz?

(#32463) Winner_hun válasza zoli03 (#32462) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tűnik kevésnek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32464) zoli03 válasza Winner_hun (#32463) üzenetére


zoli03
őstag

Néztem róla videókat, ezt is. Nem volt még körfűrészem, így nemigazán tudok viszonyítani se, de ha szerintetek nem kevés, akkor még a héten megveszem.

(#32465) epmd válasza Armahun (#32328) üzenetére


epmd
tag

Hogyan szoktátok utólag kialakítani a hornyot a körbevágott frízeken,vagy az már nem csap-hornyosan megy össze a kerettel?

(#32466) mdk01 válasza zoli03 (#32464) üzenetére


mdk01
addikt

Nem lesz kevés, de sok múlik a lapon.

(#32467) Armahun válasza epmd (#32465) üzenetére


Armahun
addikt

Most már mióta tényleg jó minőségű 2k pu alapú ragasztók vannak nincs csak egyenes illesztés.
Csak arra kell figyelni, hogy odáig legyen kenve a ragasztó ameddig kell.
Utána ki lehet zsinórozni és egy merülő fűrésszel végigvágni, kivésegetni.
Haladós és szép az illesztés.

Utoljára bő tizenöt éve nútoltam össze a szélét.
Akkor úgy csináltuk, hogy az utolsó sor egészen elmaradt a széleken körbe, majd szárazon beraktam, hozzárajzoltam a frízhez, megszámoztam, kiszedtem, levagdostam, ha kellett lefogatott szalagcsiszolóval finomítottam rajta, hogy ne legyen cakkos a széle, majd nútolás és mehetett vissza a helyére.
Ez igy elég macerás volt.

Nem tudom mennyire látszik, de azok a rövid parketták amiből kettő ad ki egy kockát 15 x7,5 centisek.
Azokat hosszra egyesével vagdostam le gérvágóval majd 400 négyzetméterre valót. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#32468) zoli03 válasza mdk01 (#32466) üzenetére


zoli03
őstag

A hozzáadott Makita lap azért használható, vagy egyből cserés?

(#32469) exlepra válasza Winner_hun (#32463) üzenetére


exlepra
tag

ütős unboxing :)

(#32470) martong


martong
tag

Sziasztok,
Ilyen kerekeket vettem az asztalok alá bő egy éve.

Ezidáig 3 pusztult el, pedig 150 kg-ot írtak a terhelhetőségre.
Tudtok ajánlani olyan márkát, ami bírja a gyűrődést? Az asztal össztömege 50-70 Kg lehet.
A padló járólapos, elég sima.
Köszi

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#32471) thomgrande válasza martong (#32470) üzenetére


thomgrande
tag

Milyen betegség a pusztulás oka?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#32472) thyeby válasza martong (#32470) üzenetére


thyeby
őstag

Csapágyas lett, vagy elgörbült? Lement a gumi? Mi lett vele? Ez az, amit a Tóthkisgéptől rendeltél postán?

Vannak jók, de azoknak darabja annyi, mint ebből egy tucat. Azt gondoltam, hogy ez házi hobbi használatra bőven elég.

Több fa van, mint asztalos!

(#32473) martong válasza thyeby (#32472) üzenetére


martong
tag

A képen a bal oldalin látszik. Letört a belső perem és lefordul a gumi a "felniről".
Ezt vettem a Tóthéktól, igen.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#32474) thyeby válasza martong (#32473) üzenetére


thyeby
őstag

Jah! Értem.
Szerintem érdemes fémből esztergáltatni ilyen alkatrészt, úgy látom, hogy a műanyag nem bírt 150 kg helyett tizenötöt se. Valószínűleg a hideg ölte meg - olyankor a legtöbb műanyag rideggé válik. Ha nem csal a szemem, egyszerűen szétcsavarozható, és cserélhető az alkatrész. Szerintem túlzás darabonként 2-6 ezer forintot adni német minőségű kerekekért, és olcsóbb lenne a javítás, illetve pótlás fémmel.

Több fa van, mint asztalos!

(#32475) martong válasza thyeby (#32474) üzenetére


martong
tag

Az esztergáltatás jó ötletnek tűnik. Köszi. Hideg mondjuk nem volt, fűtött helyiségben üzemelt.
Azon gondolkodom, hogy hogyan tudom majd az állati kemény gumit átugrasztani a peremen.
Elsőre kézzel nem ment.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#32476) aszamóca válasza Haugland (#32459) üzenetére


aszamóca
aktív tag

A ponthegesztést azért alkalmazzák a forrasztás helyett, mert a hőbevitel rövidebb ideig áll fenn, mint a forrasztás esetében. A forrasztásnál az akkunak, a nagy, hosszan tartó hőhatás miatt megváltozik, csökken a névleges kapacitása, e-miatt nem ajánlott a forrasztás.
A rugós érintkezésnél, ha belegondolunk egy 12V-os , 100W-os terhelésnél ugye 100W/12V= 8,3A áram folyik keresztül. Ez nem is olyan nagy gond lenne, ha lenne felület, de egy spirálrugós érintkező felülete a kör keresztmetszet, ill a csökkenő átmérő miatt rendkívül kicsi, amiből adódik, hogy nem igazán alkalmas ilyen áramok átvitelére melegedés nélkül.
A nikkelmetálhibrid akku nagyobb tárolókapacitással rendelkezik mint a nikkelkadmiumos társa, és a belső ellenállása is nagyobb, ezért kisebb az áramterhelhetősége, és bonyolultabb töltés-folyamatvezérlést igényel..
Pluszként szól még a nikkelkadmiumos mellett, hogy olcsóbb az előállítása, egyszerűbb a töltése, és hogy a hideget is jobban bírja. Hátránya hogy a Cd igen mérgező, ezért a környezetterhelése nagy. Havonta le kell meríteni őket, mert ha nem használjuk, akkor maradandó károsodást szenvednek..
Mindkettő ellen szól viszont az átkos memóriaeffektus, vagyis "megjegyzik meddig merültek le, mielőtt töltőre tették, és a töltést legközelebb onnantól hajlandóak csak felvenni. Sok új aksi kerül(t) emiatt szemétre évente.
Mindkettő cellafeszültsége ~1.24V A töltési folyamat során, más görbék adódnak a két típus esetében. A töltés maximuma előtt van egy un. letörési feszültség, ami különbözik, ( NiMH ~3mV NiCd ~10mV) ezt (is) figyelik az elektronikák, és az akkuk hőmérsékletét. Ezért nem egyező a két töltő, ill kombináltnál ezt az értékfigyelést kapcsolják át.
A lítiumionos technológia kikerüli a memóriaeffekt hátrányt, (bár egy nagyon kicsi itt is van) ráadásul gyorsabban töltődik, kisebb a tömege, mérete mint az azonos kapacitással rendelkező elődöknek, viszont rendkívül bonyolult a töltése, ezért nemcsak az akku előállítása, hanem a töltőegység is drága. Nem szeretik ha totálba lemerítik őket, ennek megakadályozására is el vannak látva a jobbak védelemmel.
3,7V névleges cellafeszültséggel rendelkeznek.
Minden akkura igaz, hogy lehetőleg mindig tartsuk feltöltött állapotban, szobahőmérsékleten.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#32477) bim válasza Armahun (#32467) üzenetére


bim
veterán

Tetszik. Értékelem az ilyen babra munkákat amin látszik hogy nem 5 perc alatt készültek el. Talán ezért is vonzódok a múltban készült fa dolgokért ahol elsődleges szempont a tartósság volt és nem az hogy minél hamarabb a legtöbb pénzt sikerüljön megkeresni. Remélem megfelelően honorálták a munkádat. :C

(#32478) lentivator válasza martong (#32470) üzenetére


lentivator
csendes tag

Jó csomó kereket legyaláztam én is ,aztán kipróbáltam ezeket , meg ezeket is.
Jól bírják,s emlékeim szerint van ennél olcsóbban is,de most nem emlékszem,hol láttam...
A Penn Elcom 100mmes forgó fékes az Németországban talán 7euro.
Érdemes ott is keresni.

(#32479) Haugland válasza aszamóca (#32476) üzenetére


Haugland
aktív tag

Na EZ AZ amire gondoltam akkor, hogy majd az okos emberek felvilagositanak!
Ertheto, vilagos es elhiszem, hogy olyan ember irta aki ert is hozza!

:R :R

(#32480) thyeby válasza martong (#32475) üzenetére


thyeby
őstag

Ha azon a lóf@sz műanyagon átugrasztották, akkor neked is át fog ugrani a vason. ;)

Először beáztatod a gumikat langyos vízben. Ettől puhábbá, nyúlékonyabbá válnak - már ha kaucsuk alapú. Aztán be köll szappanozni. Megkened ultradézivel, aztán a kezedet jól megmosod, szárazra törölöd, hogy az meg ne csússzon. Ha nem megy kézzel, hát ott az új Piher, majd ő ráugraszti. Meg kell kérni az esztergányost, hogy a felnik széleit kerekítse le, és akkor nem vágja el a gumit, hanem szépen ki tudja tágítani. Esetleg lehet kúposra is kialakítani a felni peremét. Akkor teljesen tuti a dolog, ha a kúp kisebb átmérője a gumi belső mérete.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#32481) thomgrande válasza lentivator (#32478) üzenetére


thomgrande
tag

Én a kombi gyalumat 91kg húzogatom több éve a Lidl-ben vett kerekeken. Egy készlet 2000 pénz volt.
2 fékezhető 2 nem. Tömör műanyag kerekek.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#32482) Haugland


Haugland
aktív tag

Asztali körfűrésznél miért van az, hogy valaki használ feszítőéket valaki pedig nem??
Van ennek valamilyen szakmai magyarázata vagy csak pusztán emberi lustaság kérdése lehet?

(#32483) GeriCool válasza zoli03 (#32462) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Hali!
Nekem is ilyen gépem van. Számomra is ez volt az első körfűrész amit használtam így összehasonlítási alapom nem volt. Nekem nagyon tetszik a készülék. Én egy időben be is építettem asztal alá. Rétegelt lemezt, frnyőt vágtam sokat. Ezekkel nem volt bajom. A teljes vágásmagasságát talán még én sem használtam ki, de 3-4 cm teljesen jó az említett fa típusokhoz. Erőlködést nem tapasztaltam. A hozzáadott lap egy ritka fogazású alap korong. Tüzifa vágására alkalmas, de szerintem cseréld alapból. Én csak 3-4000 forintos Bosch lappal támogattam meg, de lehet, hogy egy kategóriával megérdemelne jobbat ha olyan munkáid lesznek és csak ez a géped lesz. Én nem tettem meg, mert közben beszereztem egy másik gépet. Mondjuk bútorlapot azzal sem fogsz szépen vágni, ahhoz szerintem sokkal mélyebben a zsebbe kéne nyúlni.
Én a hozzá szerkesztett asztallal és vezetősínnel pontosan tudtam vele dolgozni. Kicsit hangos, de ha jól tudom a szénkefés kialakítása miatt van. Viszont kívüről lehet szerelni, amit otthon házilag meg tudsz tenni.
Ha valami még érdekel, akkor termüszetesen írj, remélem tudok rá válaszolni.
Üdv

(#32484) thyeby válasza Haugland (#32482) üzenetére


thyeby
őstag

Vannak olyan feszítőék megoldások, amiknek nem lehet a magasságát állítani. A barkács szektorban szinte egynek sem állítható. Pl a Makita MLT 100-nak is fix. Vagy van, vagy nincs, állítani nem lehet. Mi több, amikor a gép parkol, akkor kíméletlenül kiáll, hogy le se tudd rendesen takarni az asztalt.

Namármost, nútot akarnál vágni. Nem fog menni, ha fent van a hasítóék. Tehát leszeded. Egész biztos, hogy akad bőven, aki ezután lusta visszatenni. Helytelenül teszi. Könnyebb, pontosabb, és biztonságosabb a vágás, ha fent van az ék. Ezentúl motorkímélő is, amikor épp be is tölti a legfőbb szerepét, ugyanis egy összefele húzó keményfa deszka vágás közben még a combosabb motorokat is képes lefullasztani. Balesetvédelmi szempontból is van jelentősége, ugyanis elszedő oldalnál nem tudja a fűrésztárcsa "visszakapni" a fát. Ha visszarántja, akkor jobb esetben kilövi, és ki tudja, honnan mit ver le, rosszabb esetben eltalál valamit/valakit nagy sebességgel, még rosszabb esetben a kezelőt pofánlövi, legrosszabb esetben csülköt is csonkít. És az ilyen elfűrészelt fa rendszerint már menthetetlen selejt.

Röviden összefoglalva. Amikor nem állítható az ék, akkor csak olyan esetben vegyük le, amikor lehetetlen a feladatot vele elvégezni. Legfontosabb a fentléte rövid darabok vágásakor, mert ha visszarántja a korong, hiába tolófával operálsz, azzal együtt is csonkolhatod magad.
Ha pedig állítható az ék magassága, akkor tessék csak átállítani, és mindig azzal vágni. Nincs útban, nem zavar, és jó, ha van.

Több fa van, mint asztalos!

(#32485) mdk01 válasza exlepra (#32469) üzenetére


mdk01
addikt

Macsétán én is meglepődtem...mindig tanul az ember. :D

(#32486) mdk01 válasza zoli03 (#32468) üzenetére


mdk01
addikt

Nem azonnal, annyira biztosan nem rossz, bár soha nem használtam.

(#32487) zoli03 válasza GeriCool (#32483) üzenetére


zoli03
őstag

A talpa mennyire stabil? Tartja a beállított szöget?
Bútorlap vágása alatt otthon levő hulladék bútorlapra gondoltam, nekem elég, ha egyenes, az esztétika nem szempont, ha szép kell, akkor úgyis lapszabászatban vágatom le.
Egyelőre kipróbálom a gyári lapot, meglátom hogy vág, aztán utána veszek csak másikat.

(#32488) thyeby válasza GeriCool (#32483) üzenetére


thyeby
őstag

Régóta várom, hogy mikor jelennek meg a fórumban a Maktec használók hosszabb használat utáni tapasztalatai. Végre Te most megtörted a jeget, és várom a követőid tapasztalatait is. Új még ez a piacon.

Annyira tré lap volt benne, hogy egy occó Bosch-al fel tudtad javítani? Mi volt a baj vele? Ütött? vagy égetett?

A Makita MLT 100 vágótárcsája (éget) helyett épp tegnap rendeltem egy átmérőben picit kisebb, vastagságban picit húsosabb Freud korongot - keddre ígérték, hogy beszerzik. Még sokat kell moddingolnom ezt a gépet, mire azt mondhatom, hogy mostmár tud annyit, mint a metamó TS 250. A minap pl a stellerjén tuningoltam picit, hogy a gép átalakítása nélkül, egyszerűen, gyorsan lehessen azt két ponton rögzíteni. A Makita márkanév úgy rögzült a köztudatban, hogy az ipari gépeket gyártó cég. Nos, ez az MLT 100 ízig - vérig barkácsgép. De nem ám annak a kategóriának a teteje, ahogy az árából sejtené a tudatlan, hanem csak szerény középmezőnybéli harcos. De legalább többnyire tuningolható. Az első asztali körfűrészem egy occó Einhell volt - bocs, valójában egy szovjet barkácsgépen nevelkedtem fel. Kidobott pénz volt, amit adtam érte, ugyanis abszolút rendbehozhatalanul elcseszték. Mármint az Einhell-t. A szovjet barkács multifunkciós tünemény mai mértékkel már szót sem érdemel. Látok néha használtat hirdetve, és szemtelenül sokra tartják őket.

Végül egy érdekesség:
Azt a szovjet barkácsgépet dufla olyan drgágán vettem, mint az MLT 100-at. A nyolcvanas évek elején pontosan kéthavi átlagbért adtam érte (a bizományiban, garancia nélkül!), Az MLT 100-at pedig szaküzletből egy szerény havi átlagbérért vettem számlával, három év garanciával. Azért nem kicsivel jobb, mint az orosz barkácsképem volt.

Több fa van, mint asztalos!

(#32489) GeriCool válasza thyeby (#32488) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Szia!
Igyekszem a kérdésekre építő jellegű válaszokat adni, de sajna kevés gép fordult meg a kezemben.
Ami benne volt lap az egy tényleg ritka fogazású volt, nem volt szép vágásképe. A vágandó anyag végén mindig nagyot szakított. De a lappal amúgy semmi baj nem volt. Egy egyszerű, durva lap.
Igaz azt mondtam, hogy összehasonlítási alapom nincs, mivel apósom kiváló Lidl körfűrész terméke forgott még a kezeim között. Természetesen ezzel a készülékkel összehasonlítva a talp kiképzése jóval masszívabb, még asztal alatt se deformálódott el. A szögállítás két műanyag szárnyasanya kilazítása után kényelmesen állítható. A hangja az említett Lidl termékhez képest barátibb. Az inkább visít. A súlyeloszlása is kényelmesebb a Maktec terméknek. A forgácskivetője úgy van megoldva, hogy nem fújja az ember arcába a fűrészárut. Szemben a Lidlissel. Viszont ami nem szimpatikus a Maktec kivezetésében, hogy a csonkot ilyen féloldalasra vágták le és porszívót nem lehet hozzá csatlakoztatni vagy csak valami mókolással, ellentétben a Lidlissel.
Összességében szerintem jó kis termék, pláne hobbystáknak. Én még sokat fogom használni a másik mellett is.
Gondolom azért ez olyan lehet ha az ember a semmi után kap egy Opelt övé a világ. Viszont ha kipróbál egy jobb verdát már is észreveszi a hiányosságokat.
Most így hirtelen ennyi

[ Szerkesztve ]

(#32490) GeriCool válasza zoli03 (#32487) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Hali!
Előző írásomban írtam , hogy szerintem stabil a talpa. Szöget idáig egyszer vágtam vele (45). Annál semmi probléma nem volt. Viszonylag gyors az állítása is.
A levágandó anyag az egyenes lesz az tuti. Amikor nekem kellet dekopírral ajtót vágni..... Miután megvettem a körfűrészt hát egy más világ tárult elém.
Amikor bútorlapot vágsz és van időd, akkor meg lehet próbálni, hogy levágás után még néhány tizedet lemarsz belőle. Nekem ezzel szebb lett a bútorlap. Természetesen ha van maród.

(#32491) zoli03 válasza GeriCool (#32490) üzenetére


zoli03
őstag

Ma meg is vettem. Ez az első körfűrészem, úgyhogy viszonyítani nemigen tudok, de teljesen meg vagyok vele elégedve. Mondjuk kicsit csodálkoztam, hogy ami alulról ráfordul a lapra védőlemez, az nem fémből van, hanem műanyag, bár ez nem olyan nagy probléma. Ma csináltam vele pár próbavágást, a gyári lap se tűnt rossznak, persze leszedi a bútorlap szélét kicsit a felülről, de sokkal rosszabbra számítottam, műhelybe polcnak még úgy is tökéletes lesz. De azért veszek majd hozzá egy sűrűbb fogazású lapot, kíváncsi vagyok, azzal milyen lesz. Erőre sincs vele gond, kipróbáltam max vágáson is fenyőben. Vékonyabb anyagokat minden gond nélkül átvisz nagyon gyorsan, keményfán még nem próbáltam. Alaposabban csak hétvégén tudom letesztelni. A forgácsot tényleg nem fújja az arcodba, szinte az egész csak lábra vagy a földre megy.

Szerintem jövő hónapban veszek egy Maktec MT981 szalagcsiszolót is. Itt ugyanaz a gondom, hogy iparira nem akarok költeni, nekem nem éri meg megvenni havi 1-2 használatért, az olcsóbbak meg nem néznek ki túl biztatóan.

[ Szerkesztve ]

(#32492) GeriCool válasza thyeby (#32488) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Amúgy aszt nem is írtam Neked, hogy az ilyen gépemben lévő gyári Makita penge is égeti az anyagot. Főképp ha kőrist vágok. Majd idővel beszerzés alatt lesz egy jó kis Freud lap. Már ki is nézetem. Remélhetőleg azzal nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#32493) GeriCool válasza zoli03 (#32491) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Szerinte a Maktec gépek nem rosszak. Pont a mi szegmensünket célozták meg. Sőt!
Igaz nem tudom, hogy mennyire van alapja, de kereskedőtől hallottam, hogy van olyan Maktec gép amiben ugyanúgy Makita belső van. csak úgy többet el lehet kérni.
Kollégám az én biztatásomra vett egy ilyen körfűrészt és mellé egy Li behajtót és egy excentercsiszolót. Kb egy 30 m2-es tetőteret csinált meg velük. Padlóra osb lapokat vágot, oldalra gipszkarton rakot. Ezeket csavarozta és a végén a leglettelt oldalfalat a csiszolóval csiszolta. Jelentem nagyon tetszett neki a gépek és gondolom még egy darabig hű barát lesz mindhárom eszköz.
Szóval jó szórakozást a géphez és teszteléshez és az ujjakra vigyázni.

(#32494) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Multigépet keresek, elsősorban fugakiszedésre, otthoni célra. Makita, vagy Fein lenne alkalmasabb? Feinből elég lenne a 250W-os is? Elsődleges a megbízhatóság.
Köszönöm a válaszokat!

(#32495) thomgrande válasza #03969024 (#32494) üzenetére


thomgrande
tag

Szerintem nem annyira a gép a domináns mint a benne levő szerszám.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#32496) thyeby válasza GeriCool (#32492) üzenetére


thyeby
őstag

Nekem szemre ugyanilyen gépem van, csak Güde márkájú. Sokáig moddingoltam, míg elég jól használhatóvá vált. Amikor feltettem rá egy Freud hosszvágó korongot, szó szerint megtáltosodott. Évente egy teherautónyi szélezetlen 30 mm vastag bükköt vág nyers méretre. Ez jó sok vágást jelent, mert úgy a harmadát, negyedét 70-100x13 vastag stafnikká szelem, és a 100-as csak két menetben megy neki a vágásterjedelem okán.
Ma már csak akkor éget, ha összefele húz a fa, vagy lelassulok tolás közben. És a vágáskép is príma, pedig ritka fogú, fogáshatárolós a korong. Néhol olyan szép, mint ha gyalulva lenne.
(Nemsokára beteszek egy képsort reményeim szerint a Makita MLT 100 steller kétpontos rögzítésének moddingjáról - valószínűleg remekül tudod majd adaptálni szóbanforgó gépedre magad is, mert attól igen pontossá varázsolható lesz ez a tábori ketyere.)
A kőris ezzel is meg lehet itt-ott pörkölni, hisz az is jó kemény anyag, de ha jók a beállítások, zömmel hófehér marad a fa majd neked is, meglátod.

Több fa van, mint asztalos!

(#32497) thyeby válasza #03969024 (#32494) üzenetére


thyeby
őstag

Mindenek fölött Fein! És teljesen elég a 250 watt.
Elsőre vettem egy Dremelt. Megakasztott, hogy nehézkes a lapok beszerzése hozzá, és kicsi a választék. Aztán vettem egy Fein-t, 250W-osat. Erre százezer féle lap jó. A Fein is bőséges kínálattal leledzik, de jó rá a Bosch, és azt hiszem, a Makita lap is - mindenféle átalakító adafter nélkül. Szóval maximálisan elégedett vagyok vele. Szerintem ez a márka a multi gépek Mercedese. Ha megvetted, jelezz, mert lehetséges, hogy tudok jó segítséget hozzávalók beszerzésében.

Több fa van, mint asztalos!

(#32498) thyeby válasza thomgrande (#32495) üzenetére


thyeby
őstag

Ez igaz. Szó szerint a lap minőségén van a hangsúly. Igen ám, de az OBI-s, és tsai gépekbe nem valószínű hogy betehetők a jobbféle lapok - a befogatás okán. Meg azért van olyan része is a dolognak, hogy nem mindegy, hogy azt a jó lapot miként mozgatjuk.
(Erősen túlzó a hasonlat, de talán érthető: Van egy Toyotánk, és egy Suzukink. Ha a Toyotába töltök az ÖMV-nél drágább benzint, az érezhetően jobban fog muzsikálni, mi több az árát is visszahozza, mert kevesebbet kér belőle. Ugyanakkor a Suzukiba hiába töltök jóféle benzint, gyakorlatilag csak pénzkidobás, mert nem változik tőle semmi a normál benzinhez mérten. Szóval a jó lapnak és a jó gépnek együtt kell lenni, hogy zongorázni lehessen a különbséget.)

Több fa van, mint asztalos!

(#32499) GeriCool válasza thyeby (#32496) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Én végül így oldottam meg a beépítést. Sajna még sok rajta a munka és kevés az idő rá. Lehet, hogy a végén nem is lesz olyan az eredmény, mint amilyet szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#32500) husaj


husaj
újonc

Sziasztok!

Olyan dologgal találkoztam, amivel még sosem, s nem tudom, hogyan oldjam meg.
Egy régi komódot újítok fel. Mindegyik lába vizes volt, mert akitől kaptuk, valamilyen sufniban, vagy pincében tárolta. 3 lába teljesen kiszáradt, a negyedik viszont egyáltalán nem szárad. Kb másfél hónapja ugyanolyan nedves. Arra gyanakszom, hogy talán olajos lehet, bár nem tudom, hogy mitől. Mindenesetre nem tudok vele mit csinálni.
Tud ebben valaki segíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.