Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1340) thyeby válasza L.Szilárd (#1339) üzenetére


thyeby
őstag

Azt hiszem, nem értettél teljesen:
Ismerem ennyire a CNC+-t, magam is szeretnék építeni egyet idővel (a szervomotorok már megvannak)
Perszepersze, vannak a szobrászgépek (négymisiért már kezd is tudni valamit), jól is fest egy diák tanulószobájának a falán egy fénykép alapján generált 3D-s fa karcolat, de amikor én egy virágszirmot, de akár csak egy ikszet mélyítek a fába, az másítatlan faragás, nem pedig kimart minta. Küldj nekem képet, és kép alapján megmondom, hogy faragott minta, vagy CNC.(amikor faragunk, akkor figyelünk a szálirányra -ezt egy CNC képtelen megtenni - az én szirmom a szálirányhoz fog illeszkedni, a CNC erre csak akkor képes, ha ugyanazt a fadarabot teszem be neki - rém pontosan állítva be a kezdőpozíciót) Ahogy tíz lépés után azt is megmondom, hogy géppel sakkozok-e, vagy intellektüellel.
Ha egy festőművész galériájában képet vásárolsz, és egy év után betévedsz, és azt tapasztalod, hogy az általad megvásárolt kép újfent ott lóg a "tárlat" falán, akkor bizonyos lehetsz benne, hogy nem művésztől vásároltál műalkotást. (Ilyennel bizony már találkoztam!) Vasarelli baromi könnyen tudná reprodukálni az alkotásait, ám nézz utána: Megteszi?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.