Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

A kijelzős táblázatban csak a Pro változat van, alap nélkül nehéz összehasonlítani :))

Jól látom, h vízállóságért nem törték magukat, és ez is csak USB 2.0?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Az idei telefonok drágák is, meg vérszegények is

Én elég nagy tech mániás vagyok, és rossz szokásom, hogy feleslegesen vágyakozom az új, újabb dolgok után szinte azonnal, de idén biztos hogy elmarad, az eddigi felhozatalból még egy új telefonom sem lesz

Borzasztó év ez

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Elég húzós a kezdő ára, turbadó 248, firstphone 240
és single sim :O

¯\_(ツ)_/¯

(#4) hroberto


hroberto
addikt

Nekem ez a telefon a kiszemeltem, összességében nem lenne rossz nekem. 230 körül már meg lehet venni itthon is, de ezt is sokallom érte, úgyhogy várok még a vásárlással.
Amit végképp nem értek, hogy miért nem dual SIM-es?! :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5) ghiottone


ghiottone
nagyúr

"9-1-es pixel binning eljárás után 25 megapixelen " - itt nem 4-1-es van, amit 25 megapixelre vág? S20 Ultránál van 9-1.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#6) Steve1207 válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


Steve1207
veterán

Amióta a Xiaomi is kezd elszállni egyre jobban nézegetek a Realme felé. Ahogy láttam a javítások is gyorsan jönnek, használhatóak és értelmes frissítések, szóval számomra esélyesek a csúcskategóriában majd egyszer, ha az X50Pro-hoz hasonló minőséget letesznek később (vagy az ;] ).
A Xiaomi pedig nem szimpi ezzel az árazással, pedig amúgy jó kis teló lenne ez a "szokásos" nyitóáron, de így tényleg a Poco vonal marad max tőlük érdemben.

[ Szerkesztve ]

.

(#7) dbius válasza Zsoleszhun (#3) üzenetére


dbius
veterán

Bár ez a single SIM probléma szerencsére orvosolható xda fórum szerint link rom és SIM tálca cserével.

De hogy miért kell sufnituning és miért nem alapból így adták ki, ennyi pénzért érthetetlen.

(#8) #10949376


#10949376
törölt tag

Nekem ilyen van,egy valami hiányzik nekem 1080p 960fps nincs csak 120fps ami szánalmas ,am nagyon jó telefon a másik hogy tok,skin nélkül iszonyatosan csúszós, mint egy szappan lenne a kezembe de már megszoktam ,meg nem matt a hátlap mint a pro-n.

(#9) RedSwallow válasza Steve1207 (#6) üzenetére


RedSwallow
tag

Én is nézegettem Realme-t, de nem igazán láttam hozzá alkatrész. Ha 1 hónapot kell várni egy kijelzőre mire Kínából elküldik, azért az kellemetlen lehet.

(#10) Ezekiell válasza Steve1207 (#6) üzenetére


Ezekiell
veterán

Teljesen rendben van a Realme, többünknek van X2 Pro-ja, és a kamerán kívül (ami jó, de csak simán jó) más "gyenge pontot" nem igazán tudok mondani. Bőven megéri megvenni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#11) ghiottone válasza dbius (#7) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:W egy 250+-os telónál még mókoljak ha dual sim kell. Bravo Xiaomi, nálam most ásták el magukat végleg.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#12) Töftting


Töftting
csendes tag

Nincs dual sim,és még ráadásul nagyon drága is :W . Fogalmam sincs így mire fogom lecserélni az Mi 9-emet :F .

(#13) Sn00k válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


Sn00k
veterán

Meg ne kiabald el.
Szeptemberben jonnek az iphone-ok ;]

3njoy the Lif3

(#14) Doki42


Doki42
őstag

Köszi a tesztet... :K
Drága és ennyi. Pont.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#15) TunerJoe válasza Töftting (#12) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Miért akarod 1 év után lecerélni?

instagram.com/albert__gyorgy

(#16) t72killer válasza dbius (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Ezen azért egy ilyen drága telónál ne kelljen már vakerálni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) nuke7


nuke7
veterán

és akkor az apple a drága :C :Y lol...
mostmár tényleg nulla indok szól az android mellett lassan :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) Lami66


Lami66
őstag

Drága, drága, drága...
Egy törött kijelzőt gariban cserélnek ha leejted!
Jaaa, akkor nem drága.
(Segítsetek már, melyik márka cserél gariban leejtés miatt törött kijelzőt?)
Szerk
És ha már kijelző..."végtelenek a betekintési szögek". Ezek szerint látszik a kijelző hátulról is? ;]

[ Szerkesztve ]

(#19) Viper26 válasza Ezekiell (#10) üzenetére


Viper26
nagyúr

Most nézem mennyire jó ára van.

Pixel 7 | FR955

(#20) MittuDomain_ válasza ghiottone (#5) üzenetére


MittuDomain_
őstag

ugyanezt akartam kérdezni, de a 25MP sehogy nem jön ki a 108ból. Vagy 27 lesz 4:1 pixel binningel, vagy 12 9:1-el.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#21) Gubu0101 válasza nuke7 (#17) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mondjuk az Akkumlátor kapacitás ;]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#22) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Khirály. Minden egyben van a kijelzőjében, amit utálni tudok ezekben a mai telefonokban. :DHálát adok az égnek, h nem akarom mostanában (még évekig) lecserélni az őskövület telómat.

(#23) t72killer válasza nuke7 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Droid fronton:
- eltűnt a kivehető akksi ("ősrégen", de bizony a tartaléktelómban pikpakk cserélhető, van is 2 pótakksim hozzá)
- eltűnőben a microSD slot
- eltűnt Jack
- az egyik fő gyártónál (hüjevej) még gugli is eltűnt

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Ezekiell válasza Viper26 (#19) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nagyon, ráadásul amazon.es-rol rendelve meg olcsóbb. Sztem best buy idén.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#25) dbius válasza t72killer (#16) üzenetére


dbius
veterán

Hát sajnos úgy néz ki mégis kell, ha valaki egynél több kártyával használná a global verziót. De mint említettem számomra is érthetetlen.

(#26) beyruth82


beyruth82
veterán

Nekem ez már sokkal jobb vételnek tűnik mint a pro modell.250 ezerért annyira nem rossz érték arányban szerintem.Oneplus 7T pro-hoz képest a kamerája jobb vagy rosszabb szerintetek?Az 5G és a S865 miatt jobb es egy árban vannak kb.

(#27) nuke7 válasza Gubu0101 (#21) üzenetére


nuke7
veterán

igen, azért írtam h lassan... :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#28) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Azt értem hogy régebben alig volt árkülönbség a redmi és Mi széria között,és el kellett különíteni a 2 márkát,na de ha egy pld. Poco F2 pro (Redmi K30 pro) kb. 170 ezer annyival nem rosszabb szerintem,vagy egy Redmi Note 9S vehetünk 70 körül,pedig sok a közös alkatrész.....
Amúgy is borzalmas az értéktartása a xiaomi-nak.
Na most a 250 ezerből mekkora bukta lesz..

[ Szerkesztve ]

(#29) Sgr_A válasza Lami66 (#18) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem mondom remek ez a kijelző csere, de nekem 96 óta egyetlen telóm kijelzője sem tört be sőt semmilyen sérülést nem szenvedtek jobban mondva egy céges nokia 3110 klasszikot egyszer eldobtam az udvaron :DDD
viszont tudom ez bármikor változhat
de az árak nagyon elszaladtak igaz nem kedvelem a márkát többször rápróbáltam de egyikkel sem kötöttem szorosabb barátságot leginkább a szoftver miatt

(#30) pusszycat válasza SkyLine3000 (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"nem akarom mostanában (még évekig) lecserélni az őskövület telómat." - mazochista ;]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#31) Fecogame válasza Zsoleszhun (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

és single sim

Itt vesztettem el az érdeklődésem a telefon iránt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32) Lami66 válasza Sgr_A (#29) üzenetére


Lami66
őstag

Kijelzőmegóvásban ritka kivételek vagyunk (én sem ejtettem még le egyetlen telefonomat sem `98 óta). De ilyen péklapátot már le sem kell ejteni, elég ha véletlenül odaütődik valaminek, esetleg ráülnek.

(#33) Sgr_A válasza Lami66 (#32) üzenetére


Sgr_A
addikt

Így 50 felett már nem kapkodunk, pedig nem irodában üldögélek
vagy a derekamon van egy bőrtokban vagy a melósgatyám oldalzsebében
a fiam már legalább 3 mobilt zúzott le és 10 évvel később kezdett mobilozni

[ Szerkesztve ]

(#34) enginev3.0 válasza Sn00k (#13) üzenetére


enginev3.0
félisten

De kíváncsi leszek, hogy ezek hatására lesz-e pofájuk még sokkal drágábban adni a telefonokat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35) Gubu0101 válasza Lami66 (#32) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én az S10 Plus ejtettem jó 150cm magasról betonra,tok nélkül és egy karcolás nélkül megúszta :)) Nyilván szerencse :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#36) t72killer válasza Gubu0101 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Híg sár vagy plüssmacigyűjtemény volt a fogadómédium :P?

Az s7edge-emnek 40centi + fapadló is elég volt a keresztberepedéshez :(((.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) hroberto válasza Lami66 (#32) üzenetére


hroberto
addikt

Én nem is tudom pontosan hány telefonom kijelzőjét törtem már össze. Gyakorlatilag ha leejtettem garantált volt a kijelző törés.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#38) Gubu0101 válasza t72killer (#36) üzenetére


Gubu0101
veterán

Munkahelyen voltam,melóban,targoncáról esett,tehát se maci se sár :D 1 napos volt a készülék,mellékesen :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#39) Töftting válasza TunerJoe (#15) üzenetére


Töftting
csendes tag

1 évnél nem szoktam tovább használni egy telefont. Alapjában véve meg vagyok elégedve az Mi 9-el csak az a fránya kijelző idő kevés, 5 óra szűken egy nap.

(#40) Postas99


Postas99
senior tag

ezt sem fogom megvennni....

Tegye már meg valaki, hogy alvó üzemmódból felébreszti a telefont majd nyom egy képernyő jobbrahúzást...mert ha dadog akkor ez a teló is szar.. Ez Xiaomi betegség mindegy hogy 300e+ az ára..

(#41) hroberto válasza Postas99 (#40) üzenetére


hroberto
addikt

Nekem Mi9-en sem "dadog".

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#42) dilajoska1 válasza Postas99 (#40) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem se dadog a mi 9!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#43) Postas99 válasza hroberto (#41) üzenetére


Postas99
senior tag

Bocsánat lehet hogy pontatlan voltam:

1, Alvó üzemmód
2, feléleszt
3 képernyő felold
4, főképernyő jobbahúz ahol a soxemét található

Így is korrekt?

(#44) dilajoska1 válasza Postas99 (#43) üzenetére


dilajoska1
őstag

Én alapból minden telefonomon Nova launchert használok. Ott ilyen nincs.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#45) hroberto válasza Postas99 (#43) üzenetére


hroberto
addikt

Így van, semmi dadogás. De ha zavar a "soxemét", kikapcsolható.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#46) leslien


leslien
nagyúr

jó teló abszolút,de valóban drága... csak azt nem értem ,h mitől lett SD855+ és SD 865 között ekkorra árkülönbség?! mi lehet az ok?
Vakandában csinálták és vibránium- ból van.... ;]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#47) Ezekiell válasza leslien (#46) üzenetére


Ezekiell
veterán

50%al drágább a 865 az 5G miatt, mint a 855 - de ettől még a telefonnal nem kéne 50%al drágábbnak lennie :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48) gattolino


gattolino
senior tag

Tyű, azért nem rossz hogy egy kiherélt MI 10 Proért is elkérnek 300.000-et
Pusztulásra ítéltetett.. ;]

Vivo X90 Pro Plus

(#49) SkyLine3000 válasza pusszycat (#30) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Szülinapjára kapott az asszony egy Sáomit. A hányinger kerülgetett, míg nálam volt a teló. Azt a szájbavert cseppet is gyorsan eltüntettem, mert nem bírtam elnézni. Pedig lehet, őt nem is érdekelte volna. :D Egyébként jól elvagyok a G4-el. De itt van a G3 is. :D Ja! Meg az LG F6, meg a Siemens sl45i, meg a Nokia 6131, meg a Motorola D160 megamega... Ezek közül bármelyik, mint akármelyik új.

[ Szerkesztve ]

(#50) joey04


joey04
titán

pedig igazából ha nekünk kéne összelegózni a rendelkezésre álló elemekből valamit, akkor először az 5G-t dobnánk ki, aztán a 90 Hz-es kijelzőt, de meghagynánk a frankó ultraszéles kamerát inkább.

+1

btw rég olvastam már itt ilyen jó, olvasmányos tesztet. mint a régi szép időkben. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.