Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) kraftxld válasza emvy (#18432) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy importálni kell az egyik nagyszülőt ha van külön lakrész :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18452) Gabor tm válasza tildy (#18448) üzenetére


Gabor tm
tag

Genesis tényleg szép, plusz jó helyen hajt, de csak korea és amerika kap belőle... Minket kihagynak minden jóból :(

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#18453) Viszlát válasza fojtviki (#18447) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez egy kicsit zavaros lett, de gondolom az idegállapot miatt. :)

Ha jól rémlik, mind a ketten dolgoztok, két embernek klasszissal könnyebb azért sajátot bérelni, no meg egészségesebb is szvsz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18454) fojtviki válasza Viszlát (#18453) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igy visszaolvasva tenyleg zavaros, elnezest. :( A lenyeg az, hogy nem tetszett nekik, hogy itt voltak ismerosok 20 percre. Kitalaltak azt, hogy az a baj, hogy az ismeros a szekben ulve hatrafordult es felnezett a szomszed ablakra. Evvel inzultalta a szomszedot. Azert baj ez, mert a szomszed hazi orizetben van es veszelyes. Mindezt uvoltve mondta a no a paromnak, hozzateve, hogy nem egyszer meghazudtolta mar ot a parom. Na erre durrant be a feje a baratomnak, eleg rendesen. Egyebkent ok is Magyarok, a lenyeg az, hogy itt semmit nem lehet az o engedelyuk nelkul, holott ok is csak berlik a hazat. Mar a multkor is volt egy kis balhe. Egyszer megkert, hogy mosogassak mar el neki, mert keson er haza, oke felmentem a konyhaba elmosogattam szivesen. Ra egy hetre nalunk volt egy edenyuk, felvittem a konyhaba, elmosogattam, 2 napig hozzam sem szolt, mert mi az, hogy en feljarkalok oda. Szoval valami problema van a novel szerintem. Amikor idejottunk a masik szobaban egy lengyel par volt, oket epp azert raktak ki, mert feltettek levest fozni, kozbe elmentek a boltba 1 orara kb es nem zartak el a gazt. Ugy kuldtek el oket, hogy van 3 napjuk ra. Attol felek most nagyon, hogyha nem adjak vissza a depositot, hat akkor a parom nem tudom mit fog csinalni. Mondtam neki, hogy ha nem adjak akkor nem. Erre o, hogy olyan egyszeru oknal fogva ne jatszanak a penzzunkkel, mert az nem az oveke. Raadasul tenyleg sokat segitettunk nekik, dehat ez van. Ma kiderul mi van a deposittal.

(#18455) fazr


fazr
senior tag

Terv szerint hamarosan megveszem UK-ban az első autómat és a biztosítást egyben szeretném kifizetni. Jelenleg Londonban élek, de gondolkodom a vidékre költözésen. Kértem árajánlatot a tervezett városban egy random címre és ott a Londoni 1100 helyett csak 700 font lenne a biztosítás. Költözés esetén az eltelt időhöz arányosan visszakapom a különbözetet?

[ Szerkesztve ]

(#18456) fojtviki válasza fazr (#18455) üzenetére


fojtviki
senior tag

Visszakapod. Azert tudom biztosan, mert anno egy sracnak az en kartyamrol lett kifizetve az eves biztositas. Ottershaw-bol Reading-be koltozott, felhivta oket es 43 fontot vissza is utaltak neki. Mondjuk ez nem olyan nagy osszeg mintha Londonbol koltozol videkre. Nekunk is a felere csokkent, igaz, mi havonta fizetjuk.

(#18457) fazr válasza fojtviki (#18456) üzenetére


fazr
senior tag

Rendben, köszi.

(#18458) Viszlát válasza fojtviki (#18454) üzenetére


Viszlát
addikt

No, mi lett?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18459) fojtviki válasza Viszlát (#18458) üzenetére


fojtviki
senior tag

Visszaadjak a deposit-ot ha megyunk, viszont ahova menni akartunk az megse kiado:( Ugy dontottunk, hogy veszunk ki mi magunk, de mindenkeppen privatot kell, nem vagyunk meg itt 3 eve! Talan ez lesz a legjobb megoldas, a szemetseget nem szeretjuk. Talan meg annyi szerencsenk lehet, hogy sogornomek venni akarnak hazat, olyat akarnak ahol van also epulet, akkor mehetunk oda, meglatjuk mi lesz.

(#18460) legiaap válasza fojtviki (#18459) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ezt a nem vagyunk még itt 3 éve úg érted, hogy akkor nem kaptok agencys lakást?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18461) fojtviki válasza legiaap (#18460) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, ide majdnem mindenhova 3 ev history kell. Akit mondtam, hogy keresnek, 6 ho deposit-ot tettek le igy kaptak. 7200 font. Annyi penzunk nincs:)

(#18462) legiaap válasza fojtviki (#18461) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mi meló nélkül 1,5 ev kintlét után vettünk ki agency-s flat-et. Dupla depozittal, de csak azért mert nem volt melónk. 1.500 volt a depozit plusz a papír költség.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18463) Bubee82 válasza fojtviki (#18461) üzenetére


Bubee82
őstag

En egyedul, kevesebb, mint egy ev itt lettel kaptam ugynoksegen keresztul lakast. 1 havi depoval.

(#18464) Wyco válasza Bubee82 (#18463) üzenetére


Wyco
tag

En ket ev utan kaptam, 6 hetes deposittal.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18465) melon válasza Wyco (#18464) üzenetére


melon
tag

Szerintem ez teljesen valtozo. En eloszor egy ev ittlet utan kaptam, egy honap deposittal. Legutobb pedig a munkaugyi helyzetem miatt alig talaltunk ugynokseget, aki szoba allt velunk, vegul talaltunk egyet, akik ket honap deposittal belementek. Ez azert volt, mert onfoglalkoztato vagyok, es nem volt meg az elso egesz uzleti evem, hiaba volt elotte vegig foallasom. Sok tenyezon mulik, de leginkabb az ugynokseg es a landlord hozzaallasan. Volt egy ugynokseg, aki berleshez is harom uzleti evet kert, vagy guarantort vagy 6 honapot elore. :Y

A legtobb ugynokseg es landlord szeret biztositast kotni a berleti dijra. Ehhez gyakran nem eleg a credit check, az ellenorzest vegzo ceg szabalyain is mulik.

[ Szerkesztve ]

(#18466) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szerintetek mi a folyamata annak, ha le akarom adni a szemelyimet+lakcimkartyamat? Csak besetalok az okmanyirodaba, bejelentkezek az ehhez kijelolt szemelynel, es paff? Az autohasznalat miatt hetfon lepni fogok, nem akarok zurt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18467) Bubee82 válasza MPowerPH (#18466) üzenetére


Bubee82
őstag

Biztosan nem tudom, de szvsz annyi lehet amit leirtal. Max. kitoltetnek veled a formanyomit melle.

(#18468) tildy válasza Bubee82 (#18467) üzenetére


tildy
nagyúr

Kicsit több az azért. Külföldi letelepedés bejelentése, személyit bevonják, lakcimkartyat újat adnak, amin az szerepel, külföldi lakcím.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18469) Bubee82 válasza tildy (#18468) üzenetére


Bubee82
őstag

:R

Legkozelebb en is leadom a 'koloncot'.

(#18470) Balinov válasza tildy (#18468) üzenetére


Balinov
félisten

a szemelyit bevonjak? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18471) Csabusman18 válasza Balinov (#18470) üzenetére


Csabusman18
tag

Igen, bár én fél év angliai tartózkodás után sem tettem semmit. Minden angol papírom meg van,kinn szándékozom maradni, úgy, hogy nem érdekel.

(#18472) Balinov válasza Csabusman18 (#18471) üzenetére


Balinov
félisten

nekem lassan 6,5ev utan is megvan a magyar szig+lakcimkartya..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18473) Csabusman18 válasza Balinov (#18472) üzenetére


Csabusman18
tag

Nem érdekel a dolog, ha nem jövök "haza" mit csinál velem? Lesz@rom. :D

(#18474) BÁ Nutrition válasza Csabusman18 (#18471) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem vonjak be. ha ideiglenesen tartozkodsz kint
azt meg korlatlan ideig fenttarthatod

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18475) MPowerPH válasza Balinov (#18472) üzenetére


MPowerPH
félisten

En a kulfoldi rendszamos auto miatt felek... Sok az atrocitas a nyomorek rendorok felol. :( Es evente ketszer legalabb itthon vagyok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18476) Balinov válasza MPowerPH (#18475) üzenetére


Balinov
félisten

ott nem az volt, hogy igazolnod kell a kulfoldi lakcimedet? azt, hogy hogyan, arra mar nem emlekszem, 5eve voltunk otthon kocsival. akkor a kutya nem zargatott (meg)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18477) MPowerPH válasza Balinov (#18476) üzenetére


MPowerPH
félisten

Engem egyfolytaban. A kornyekunk duplan rossz ilyen teren, sok fiatal sohanc lett rendor, akiknek a 8 altalanos is eppen sikerult. Most ok orzik a rendet, es sajnos szemetkednek. Elso nap megallitottak, es mar akkor sem tetszett nekik a dolog. Egyfolytaban azzal jott, hogy leszedhetne a rendszamot... Szoval inkabb szemelyi le, aztan ha megallitanak, csak angolul beszelni, az ugysem megy nekik. Es nincs tamadasi felulet.

En egyebkent lakas, munka szerzodessel jarkalok, vissza kompjegy kinyomtatva, bankszamla kivonat szinten. Plusz a friss telefonszamla, council igazolas, na meg az angol jogsim, amin rajta a cimem. Es igy is... Persze valszeg fogalmuk sincs, mi vagyon leirva. Kell valami forditas is elvileg. Na de ne vicceljunk mar, alap angol kotelezo lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18478) fojtviki válasza Balinov (#18476) üzenetére


fojtviki
senior tag

Elvileg ha Angol a jogsi akkor avval mar igazolod is, mivel rajta van az angliai cim.

(#18479) Viszlát válasza Balinov (#18476) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha nincs magyar lakcíme, akkor nem kell igazolni a külföldit, ezért az a legtisztább ha az ember kijelentkezik, kap egy új lakcímkártyát amin fel van tüntetve a külföldi cím, innentől fogva a rendőrrel is tiszta sor minden.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18480) tildy válasza Balinov (#18470) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha vegleges letelepedest jelentesz be, akkor igen. Ideiglenes tartozkodas kotelezo bejelentese meg megszunt, lassan masfel eve, emlekeim szerint.

Ba nutrition , a kerdes az alabbi volt : "Szerintetek mi a folyamata annak, ha le akarom adni a szemelyimet+lakcimkartyamat? " Ha o ezt le akarja adni, annak az a feltetele, hogy vegleges kulfoldi letelepedest jelent be. Ennyi.

fojtviki: regebben, ha volt magyar ideiglenes lakcimed, akkor 1 napod volt ra, hogy megfeleloen igazold, hogy jogszeruen tartozkodsz kulfoldi rendszmau kocsival otthon.

Amugy meg korabban, mikor meg az egesz elojott, kikertem az ugyfelkapun a velemenyt:

"Amennyiben Magyarországot a külföldi letelepedés szándékával hagyja el, úgy
magyarországi tartózkodási hellyel nem rendelkezhet. Ahogy azt előző
levelünkben is említettük, az országot ily módon elhagyó magyar állampolgárnak
a személyi azonosítóról és a lakcíméről szóló hatósági igazolványát az
illetékes jegyző bevonja. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a magyar
állampolgárt megfosztják személyazonossága igazolásának a módjától. Utóbbi
esetben a külföldön élő állampolgár mind a külföldi, mind pedig a magyar
hatóságok előtt érvényes útlevéllel igazolhatja magát. Tekintettel arra, hogy
a nyilvántartásban a bejelentést követően a fenti tény kerül rögzítésre, így a
hatóságok, valamint az egyes közigazgatási szervek az igazoltatás, ellenőrzés
során nem fognak Öntől lakcímkártyát kérni."

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18481) emvy válasza Balinov (#18476) üzenetére


emvy
nagyúr

En havonta vagyok otthon kulfoldi rendszamu kocsival, allitott mar meg rendor (nem kozuti ellenorzes, hanem valami forgalmi tajekoztatas miatt), sose volt semmi gondom.

while (!sleep) sheep++;

(#18482) Viszlát válasza emvy (#18481) üzenetére


Viszlát
addikt

Van magyar lakcímed?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18483) emvy válasza Viszlát (#18482) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze. A kocsiban van az a papir, amivel bejelentkeztunk itt a hatosagokhoz, ennyi elvileg boven eleg.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18484) tildy válasza Viszlát (#18482) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg az angol jogsi az itteni cimmel kozokiratnak szamit, ha valakivel packaznak, ezzel gyorsan pontot lehetne tenni az ugy vegere, bar van par tulbuzgo rendor.

Amugy:

"A magyarországi lakóhellyel rendelkező járművezető akkor jogosult nem
magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel a közúti
forgalomban részt venni, ha:

a) rendelkezik bejelentett külföldi tartózkodási hellyel és ezt a tényt
külföldi hatóság által kiállított igazolvánnyal (közokirattal)
igazolni tudja, vagy

b) rendelkezik az üzembentartó által kiállított, a birtokba adás
időpontját megjelölő hozzájárulással (magánokirattal), amely alapján
megállapítható, hogy a járművet Magyarországon 30 napnál rövidebb
ideig használja, vagy

c) rendelkezik a munkáltatója által kiállított olyan munkáltatói
igazolással (magánokirattal), amely alapján megállapítható, hogy
rendszeres munkavégzésének helye külföldön van. A rendszeres külföldi
munkavégzés céljából használt külföldi rendszámú gépjármű esetén
elsősorban a külföldi munkavégzés tényét, annak helyét, gyakoriságát,
időtartamát kell igazolni, hogy a hatóság a maga következtetését a
rendszeresség tekintetében levonhassa, és nem azt, hogy a járművezető
a külföldi járművet rendszeres munkavégzés vagy munkába járás miatt
használja.

d) a gépjárműflotta-üzemeltetőtől bérbe vett személygépkocsi bérlője,
vezetője, rendelkezik a vámhatóság által kiállított, a regisztrációs
adó megfizetéséről a személygépkocsi rendszámát, alvázszámát,
valamint a bérbeadó és bérlő adatait tartalmazó - a Kkt. 20. §-ának
(4) bekezdése szerinti bírság alól mentesítő – igazolással"

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18485) Viszlát válasza emvy (#18483) üzenetére


Viszlát
addikt

Na igen, a hangsúly az elvilegen van sajnos, sok múlik azon (pedig nagyon nem kéne), hogy milyen rendőrt fog ki az ember.

tildy: hja, de köszönhetően a szlovák rendszámos bulinak elég sok hajmeresztő esetről hallani...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18486) Balinov válasza Viszlát (#18485) üzenetére


Balinov
félisten

tobbek kozt azert kerdezem en is, gyori leven qrvasok DS/ BA rendszamu kocsi kozlekedik magyar allampolgarral a volan mogott.

Tildy: ideiglenesen vagyunk itt, nem orokre (remelem),

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18487) tildy válasza Balinov (#18486) üzenetére


tildy
nagyúr

Errol is kikertem a velemenyt, vissza lehet vonni siman a "veglegest".

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18488) MPowerPH válasza tildy (#18484) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi ezt a sok infot. :R Ellenben arra sehol nem jon le konkret valasz, hogy en most, itt nyaron a nyaralas alatt vezethetem e az automat Magyarorszagon a nelkul, hogy visszaadnam a szemelyimet?! Es ez a nonszensz. Mert van olyan rendor aki nem szol erte, van aki meg elkezd pampogni.

Don't Tread On Me

(#18489) tildy válasza MPowerPH (#18488) üzenetére


tildy
nagyúr

Leirja, vezetheted, akkor ha kulfoldon kiallitott kozikoratod van, hogy nem Magyarorszagon laksz, ha van nalad munkaszerzodes, meg miegymas.
Meg kell keresni pontosan melyik torveny, melyik pontja, es a rendornek hivatkozni ra. Nezze meg, olvassa el. Netan kozlonybol, vagy egyeb helyrol, ami relevans, kinyomtatni, es orra ala dugni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18490) MPowerPH válasza tildy (#18489) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rakeresek, es kinyomtatom ezt is. :R

Don't Tread On Me

(#18491) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Nem tudjatok, hogy ez a mobile home-nak nevezett hazakra is van council tax? Eleg jo aron adjak ki, lehet, hogy tudnank berelni. £500/ho+bills. Ket szoba meg minden ami kell, jol nez ki, szoval nem zarkozunk el elole:)

(#18492) ronson válasza fojtviki (#18491) üzenetére


ronson
őstag

Erről egy linket tudnál adni, hogy ez milyen? Csak kiváncsi vagyok rá.

(#18493) fojtviki válasza ronson (#18492) üzenetére


fojtviki
senior tag

Most hireteln linket nem tudok adni. Munkatarsam koltozik ilyenbe, 500 font lesz nekik, csak elfelejtettem megkerdezni a council dolgot. Kerek majd tole valami internetes cimet. Azt tudom, hogy eleg sokat vartak ra mire sikerult nekik, mivel nem konnyu ureset talalni. De megkerdezem tole holnap, hogy van e valami internetes cim.

(#18494) Bubee82 válasza ronson (#18492) üzenetére


Bubee82
őstag

[link]

Fojtviki

Szinte biztos vagyok benne, hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#18495) MPowerPH válasza Bubee82 (#18494) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez odab@sz. :D Azt hittem ilyen csak amcsiban van.

Don't Tread On Me

(#18496) Gyick válasza fojtviki (#18493) üzenetére


Gyick
őstag

Sok ilyen van uk-ba?én sose láttam még ilyen házat.biztos nagy biznisz lehet ilyeneket épiteni....

(#18497) Bubee82 válasza MPowerPH (#18495) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem, itt is. Eleg sok. Cornwall-ba eleg gyakor nyaraloknak, de sok teliesitve is van, szoval telen-nyaron lakhato.

Egesz emberi aron kaphatoak. Jo alternativa lehet annak, aki nem a varoskozpontban, teglagettoban akar elni, vagy kastelyban a kerek erdo kozepen :D

[ Szerkesztve ]

(#18498) fojtviki válasza Gyick (#18496) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem tudom, en most hallottam rola eloszor:) Annyit sikerult megtudnom most, hogy £500 de abba benne van elvileg a council ha van. Mivel ezen felul aki megy oda ismeros, mar csak a gazt es villanyt kell top-up-olni. Mar csak azt kellene tudni, hogy egy ilyenbe bekotik e az internetet:))

(#18499) Balinov válasza Gyick (#18496) üzenetére


Balinov
félisten

sztem rengeteg, itt irben is, meg eszakireknel lattam sokat Carlingfoldnal, bar azokat inkabb udulesre hasznaljak, mint allando lakhelynek. Viszont parba bekukukcskaltunk, qrva faszanyosan nez ki egynemely belulrol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18500) fojtviki válasza Balinov (#18499) üzenetére


fojtviki
senior tag

Inkabb lakom egy ilyen ketszobasban a parommal, mint szintugy a mostani helyen, egy kis szobaban, plusz 4 emberrel 500-ert. Ha tudtuk volna, hogy van ilyen lehetoseg, akkor mar regebben keresgeltunk volna:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.