Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) tildy válasza noorbertt (#18597) üzenetére


tildy
nagyúr

Februarban biztosan, de csak ha nem szokoev:)

30 napos honapokban inkabb 857 , 31 napos honapokban 885. Az pedig mar inkabb kozelebb van a 900-hoz.

Ennyiert pedig szobat berelni Londonban, ( ha jol ertettem 7 masik emberrel, ha rosszul ertettem akkor 5 masik emberrel) en picit sokallom, pedig mi is laktunk Hoxtonnal a shoreditchi reszen (1-2 zonahatar) 736/hoert 3 masik emberrel egy epuletben( rezsivel egyutt) .

Ennyiert azert mar garzonok, 1 szobas lakasok siman vannak kulkeruletekben , ahol nem kell osztozkodni massal. En csak ennyit akartam mondani.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18602) noorbertt válasza tildy (#18601) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem voltam ertheto ezekszerint. En fix aras szobarol irtam, nem hiszem hogy ez ritka lenne itt.
Tisztaban vagyok azzal hogy kulkeruletekben ennyiert mar jobb is lehetne, de okkal vagyunk itt. /5 plusz mi, bar perpill 3 es mi ketten/
De ez is teljesen mindegy a fenti hszm tekinteteben.

(#18603) eszgé100 válasza noorbertt (#18600) üzenetére


eszgé100
őstag

no offence, közben tildy megmondta a tutit.

de, hogy legyen egy kis okoskodás is ( :) ): ha fizethetsz előre 800-at/hó, akkor csak magadnak tennél jót vele, ugyanis 142 fontocskát spórolhatnál, mindössze 2 hónap alatt. személy szerint ezt választanám, minthogy minden hétfőn kicsengessek 200-at

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18604) noorbertt válasza eszgé100 (#18603) üzenetére


noorbertt
őstag

Mar leszoktunk a heti procedurakrol eleg reg:)

[ Szerkesztve ]

(#18605) eszgé100 válasza noorbertt (#18604) üzenetére


eszgé100
őstag

helyes, miért nem ezzel kezdted? :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18606) tildy válasza noorbertt (#18602) üzenetére


tildy
nagyúr

Ehhez kepest joval olcsobb lesz Bristol, de szinte barmelyik varos Londonon kivul. Egy ismerosom lakik ott csak, plusz egy regi kollega, de nem hallottam rosszakat Bristolrol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18607) BÁ Nutrition válasza noorbertt (#18593) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a mondandódból az jött le hogy normálisabb lakhatási körülményeket szeretnél. erre írták hogy ez Londonban is lehetséges, nem kell ehhez mindkettőtöknek várost, munkahelyet váltani egyből.

az hogy mennyire toleránsak a nyelvtudásoddal kapcsban azért függ attól is, hogy van-e valamilyen szaktudásod vagy a legegyszerűbb betanított munka jöhet-e szóba.
alapvetően nem rossz a helyzet. lakni London kb benne van a top 5 legdrágább városba a földön bár ez csak tipp
többi meg rajtatok múlik

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18608) noorbertt válasza eszgé100 (#18605) üzenetére


noorbertt
őstag

Mert nem az volt a lenyege szamomra , bocsanat a pontatlansagokert ;)
Bristol erdekel csak jo lenne egy ket tapasztalati velemeny.
Amugy nem reg neztem ott 140/w +rezsi ert mar szep 1szobas es 1nappalis flatek vannak kozponti helyen.

(#18609) noorbertt válasza BÁ Nutrition (#18607) üzenetére


noorbertt
őstag

Betanitott munka a McDonald's es az enyem is. Ilyen kategoria maradna ott is azt gondolom. Kicsit eleg volt London es persze a lakhatas miatt is, ezert is volt kiemelve de tisztaban vagyunk az itteni arakkal es lehetosegekkel.

(#18610) BÁ Nutrition válasza noorbertt (#18609) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha nincs magas fizetésed akkor London nem jó hely szerintem.
ha találsz állást vidéken akkor anyagilag, és eletszínvonalban biztos fentebb leszel mint ott

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18611) tildy


tildy
nagyúr

Wyco szolt par honapja, van-e kedvunk menni a The Book of Mormon musicalre. Volt. 50 font volt a jegy, ha valaki szeret szinhazba jarni, abszolut megeri :) Jo volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18612) Bubee82 válasza noorbertt (#18593) üzenetére


Bubee82
őstag

Bristol olyan, mint London, csak annak negativumai nelkul. Termeszetesen itt is vannak hasonlosagok, de nem hiaba valasztottak meg a legelhetobb varosnak. Vannak gettosabb kornyekek, azokat el kell kerulni.

Latom, hogy sok magyar jon el Londonbol, a napokban is volt legalabb 2 par.

Kb. 4,000 magyar van itt, meg x10 ennyi lengyel, akik angolbol elegge alultaplaltak. De manapsag ez mar nem szempont sem a munkaltatonak, sem a joembereknek. Ez ugye most a tobbnyire fizikai es kepzettseget nem vagy nem annyira igenylo munkakra tartozik. Ennyit a nyelvrol :)

Munka szinte minden nap felbukkan a bristoli magyarok FB csoportjaban.

600-800 pcm aron meg 2 szobas hazat lehet berelni (akar detached) kozel a kozponthoz, vagy a kulso peremen a varosnak. Sokan ingaznak 8-10 mi tavolsagrol ki-be.

[ Szerkesztve ]

(#18613) MPowerPH válasza noorbertt (#18593) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szep...eleg borsosan laktok. Elelmiszer is ennyivel dragabb arrafele?(pl. mennyibe faj 1kg csirkemell?)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18614) Wyco


Wyco
tag

DDR3 ramok mostansag miert ilyen baromi drágák? Két éve vettem 16G kingston memoriat, 1600mhz-st, akkor volt £65, most ugyan az a tipus majdnem 2x annyi lenne, de a legolcsobb szarok is 90 korul vannak ebayen...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18615) MPowerPH válasza Wyco (#18614) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem irom le, tavaly volt egy kis baleset a Hynixnel.

Don't Tread On Me

(#18616) Wyco válasza MPowerPH (#18615) üzenetére


Wyco
tag

Remlik...de az tavaly volt, azota eltellt par honap.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18617) MPowerPH válasza Wyco (#18616) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es azota az arak be is fagytak...

Don't Tread On Me

(#18618) Balinov válasza Wyco (#18616) üzenetére


Balinov
félisten

ha talalsz valahol epkezlab aron 4GB so-dimm dd3-at, ramirnal? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18619) ronson válasza MPowerPH (#18613) üzenetére


ronson
őstag

Hát szerintem az élelmiszer, ha valahol a legolcsóbb, akkor Londonban kell lennie, a nagyobb verseny miatt.

Pár hete egy kisvárosban, wales mellett ettem spicy wings-et és pont 2x annyiba került, mint Londonban.

(#18620) fojtviki válasza MPowerPH (#18613) üzenetére


fojtviki
senior tag

38.83-ert veszunk 15 kg-ot mindig. Minosegre is megfelelo, bar hozza teszem fagyasztott:)

[ Szerkesztve ]

(#18621) Wyco válasza Balinov (#18618) üzenetére


Wyco
tag

Ha talalok szolok, de en is csak ebayt nezegetem. Az a helyzet h nem latom ertelmet kiadni mégegyvalag pénzt plusz 16G memoriara, amikor most is csak kb a Chrome eszi meg ami van...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18622) tildy válasza MPowerPH (#18613) üzenetére


tildy
nagyúr

£5.99/kg, nem fagyasztott, friss.
Bar most jo aron volt a lidlben, igy valami £4-ert vettem egy kilot.

Amugy elobb utobb mi is koltozunk, kb 2-3-4 even belul, valahova videkre, cegalapitasban is gondolkodunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18623) Wyco válasza tildy (#18622) üzenetére


Wyco
tag

Vidék...Svédország? :D

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18624) Wyco


Wyco
tag

Marginalis fanatizmus :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18625) tildy válasza Wyco (#18623) üzenetére


tildy
nagyúr

Én szívesen mennék. De tudod, az uram... Ő brit akar lenni. Angol nem tud, így csak brit:D
Meghát tudod, ott odafönn, amit tervezünk - ha el nem szakadnak - hát na, hát azt messziről nehezebb igazgatni.
Amúgy városötletek jöhetnek, főképp egyetemvásorok jöttek eddig szóba.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18626) Viszlát válasza tildy (#18625) üzenetére


Viszlát
addikt

Leeds. ;) Két egyetem is van.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18627) tildy válasza Viszlát (#18626) üzenetére


tildy
nagyúr

:C :D És a lakhatás is olcsó:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18628) Wyco válasza tildy (#18627) üzenetére


Wyco
tag

York?

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18629) emvy válasza tildy (#18625) üzenetére


emvy
nagyúr

Brightonnal mi a baj? Tenger, napsutes, hullamok, egyetem..

while (!sleep) sheep++;

(#18630) Wyco válasza emvy (#18629) üzenetére


Wyco
tag

Ildinek nem igazán jon be a napsutes dolog. Neki szutyok ido kell hogy boldog legyen :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18631) emvy válasza Wyco (#18630) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt hittem, a meleggel van baja. Brighton nem meleg, de napos(abb).

while (!sleep) sheep++;

(#18632) Wyco válasza emvy (#18631) üzenetére


Wyco
tag

Brighton nem meleg? Azt hittem az ország meleg-fovarosa! :DDD

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18633) tildy válasza emvy (#18629) üzenetére


tildy
nagyúr

Brighton Lalának túl szeles. Nekem oké lenne. Felmerült Oxford, Bristol is amúgy, Brighton részemről oké , de előbb utóbb Londonon kívül leszünk.
Newcastlet ha lehet kihagynánk, hiába van egyetemük:D Mint írtam pár éven belül fejlesztőcéget akarunk összehozni, Londonon kívül, de relatíve jól megközelíthető helyen.

wyco: napsütés lehet, csak meleg ne legyen, és most nem homoszexuális beállítottságra gondolok, az nem probléma.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18634) Bubee82 válasza tildy (#18633) üzenetére


Bubee82
őstag

Lokalpatriotakent tovabbra is... Bristol ;]

(#18635) Wyco válasza tildy (#18633) üzenetére


Wyco
tag

En laktam Oxfordban egy evet, akkor nagyon kedveltem, de alapvetoen egy kisvaros es keves a munkalehetoseg. Persze ha sajat magadnak akarsz dolgozni akkor ez nem (igy) problema, es valoban jol megkozelitheto, Londonhoz kozeli hely, viszont majdnem olyan draga mint London maga (lakhatas legalabbis)

ps. Lala meg húzzon kendot a fejére mint a fanatikusok aztan nem érzi a szelet :)

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18636) Viszlát válasza Wyco (#18628) üzenetére


Viszlát
addikt

York (meg úgy általában egész North Yorkshire) irracionálisan drága, majdnem London szintű árak vannak, és a fővároshoz hasonlóan zsúfolt, élhetetlen, közlekedni rémálom. Konkrétan kollégákkal sorshúzással szoktuk eldönteni ki legyen a szerencsés ha menni kell a cég York-i központjába valamiért. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18637) Gyick válasza tildy (#18633) üzenetére


Gyick
őstag

Reading :)

(#18638) Wyco válasza Gyick (#18637) üzenetére


Wyco
tag

Jo hogy nem Bracknell...:DDD

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18639) legiaap


legiaap
nagyúr

A lloyds-nál mióta vonnak kezelési költséget? Levontak nálam 5,39-et. Eddig még nem volt ilyen.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18640) Wyco


Wyco
tag

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18641) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hi!

Valaki nem utazik (autóval) Anglia-Budapest viszonylatban szeptemberben?
Kinéztem egy kenyérpirítót, de Amazonról lekerült és az Angol boltok nem szállítanak külföldre. (itthon nem kapható ez a modell)

Szeretném valakinek a segítségét kérni ennek a cuccnak a behozatalában. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18642) Bubee82 válasza radi8tor (#18641) üzenetére


Bubee82
őstag

Ha itt nem lesz senki, akkor javaslom valamelyik FB csoportot. Itt legalabbis ketnaponta vannak hirdetve oda-vissza utak.

(#18643) Balinov válasza radi8tor (#18641) üzenetére


Balinov
félisten

hogyhogy lekerult az amazonrol? Most is ott van, mint dispatched & sold by Amazon. Ha a "This item can be delivered to"-nel kivalasztod Mo-t, akkor ugy tunik, meg oda is szallitanak. Esetleg nemet vagy francia domaines amazonon is nezd meg.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18644) radi8tor válasza Balinov (#18643) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez piros, de én a mandula színűt szeretném. Azt nem árulják 1 hónapja. :(

Bubee82: thx, eddig tudtak itt segíteni nekem, meg ez azért zártabb közönség, mint az ismeretlen FB csoport. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18645) Balinov válasza radi8tor (#18644) üzenetére


Balinov
félisten

a szinet nem irtad ;] :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18646) radi8tor válasza Balinov (#18645) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A linkemen olyan volt. ;)

⭐ Stella

(#18647) Balinov válasza radi8tor (#18646) üzenetére


Balinov
félisten

:B bocsesz, akkor nem szoltam semmit

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18648) Viszlát válasza radi8tor (#18641) üzenetére


Viszlát
addikt

10-en megyek haza, ha addig meg tudod oldani, akkor reszemrol okes.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18649) radi8tor válasza Viszlát (#18648) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet megoldjuk addig. :R

⭐ Stella

(#18650) tildy válasza radi8tor (#18646) üzenetére


tildy
nagyúr

Most megint elerheto a kremszinu.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.