Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Picco válasza radi8tor (#23998) üzenetére


Picco
addikt

nem tudom eldonteni hogy most csak manipulalni akarjak a £ arfolyamat a tobbihez kepest vagy ez tenyleg komoly? mindenesetre erdekes fejlemeny.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#24002) radi8tor válasza Picco (#24001) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is ez jutott rögtön eszembe, főleg azért, mert 1 hónap múlva fontot akarok váltani. :D

⭐ Stella

(#24003) zone válasza radi8tor (#24000) üzenetére


zone
őstag

Lemaradtál a "Marmite-gate"-ről. [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#24004) #45997568


#45997568
törölt tag

Ez alkotmanyos kerdes naluk, a birosag kimondta hogy a jelenleg ervenyes torvenyek alapjan a kormany nem indithatja el a kilepest, a parlamentnek kell megszavaznia. Megy a legfelsobb birosagra, ha az is ezt mondja ki, akkor akar meg elorehozott valasztasok is lehetnek ami egy Brexit referendum 2.0 is lehet, egyelore sakkoznak.

A veresszaju szelsojobb meg mar egybol felkelessel riogat meg szabadsagharccal... Honnan is ismeros ez nekem, ja, Mo ...

Szoval jobb ez nem lesz, ezt nekik kell lezongorazniuk maguknak, ami egeszen biztos nem fog jot tenni a gyulolet buncselekmenyek alakulasanak, a gazdasagi kiszamithatosaganak, ahogy Mo-n is beleallt a jobb oldal a szelsojobb hulyesegeibe itt is megcsinaltak, kb ugyanott is tartanak. Azt nem mondom hogy tiszta hulyek, mert az nyilvanvalo.

Amit ezzel a poppy-fifa vitaval is lerendeznek az is szanalmas, mint fifa tagorszag tisztaban kell lenniuk a szabalyokkal, de ez is egy remek alkalom a nacionalizmus seggrepacsizasara... A jelenlegi kormanyzopart igen erosen noveli a viselkedesevel a zurzavart, aztan a vege az lesz hogy kicsuszik a kezukbol az iranyitas...

szerk: azert mire kiborul a bili nem varom meg... Kiszamithato, nyugodt helyen szeretnek elni, nem ilyen kaoszban.

[ Szerkesztve ]

(#24005) aero. válasza KMan (#23999) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azt amugy is az ASDA-ban kell venni, mert ott akció nélkül is csak 2.50. :D

(#24006) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Valaki tudja esetleg pontosan, hogy ha itt vasarolunk tv-t az jo lesz Magyarorszagon? Kicsit elbizonytalanitottak az ismerosok :F Koszonom.

(#24007) rgqjx válasza fojtviki (#24006) üzenetére


rgqjx
aktív tag

A tv jó lesz, de csak külső tunerrel/set top boxszal. ;]

Lényeg annyi, hogy UK-ban a digitális földfelszíni adás (DVB-T2) MPEG-2-be tömörített, Magyarországon pedig MPEG-4-be. Ha olyan tv-t veszel itt, ami csak az MPEG-2-t ismeri, akkor otthon csak külsőleg csatlakoztatott tunerrel tudod az MPEG-4-es adásokat nézni. Ez mind a tv antenna bemenetére (tunerjére) vonatkozik. Ha hdmi-n, vagy más csatlakozón keresztül kapja a jelet, az ugyan úgy fog működni otthon is.
Otthon kihagytak egy lépést és a modernebb verzióval kezdtek.

A hálózati csatlakozót (230V) majd cserélni kell, vagy átalakító.

[ Szerkesztve ]

(#24008) fojtviki válasza rgqjx (#24007) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom a valaszt. Otthon UPC ize van. Azt hiszem azon van HDMI. Masra nem lesz hasznalva ugy sem. Kizarolag erre:)

(#24009) rgqjx válasza fojtviki (#24008) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Az otthoni szolgáltatók szeretnek "saját" set top boxot használni, lényegében azon váltasz csatornát. Mivel az egy külső tunernek minősül, így az itt UK-ban vett tv is működni fog vele az általad említett HDMI-n keresztül. :K
De nélküle nem!

(#24010) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Olyat lehet h otthoni tv adasra befizetni innen es neten nézni? Elsosorban sport erdekelne, csak azt rendszeresen letiltjak külföldről

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24011) generic válasza BÁ Nutrition (#24010) üzenetére


generic
senior tag

IPTV :)

(#24012) BÁ Nutrition válasza generic (#24011) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nincs sport1

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24013) radi8tor válasza BÁ Nutrition (#24010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem, pont erre való az IP szűrés. Szerzői jogi okokból van ez.
BBC-s netes videókat sem lehet külföldről nézni. :(

Ellenben, ha műholdas TV-re fizetsz elő, azt felszerelheted Angliában, valószínű menni fog.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24014) fojtviki válasza radi8tor (#24013) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nalunk is ugy van a UPC:)

(#24015) FeRkE


FeRkE
őstag

Nah, Amerikaban is megvolt az IQ teszt.. :(

(#24016) G.Zs. válasza FeRkE (#24015) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez lesz mindenhol. A nepbutitas meghozza gyumolcset. Jovore Franciaorszag es Nemetorszag jon.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#24017) Picco válasza FeRkE (#24015) üzenetére


Picco
addikt

nem mintha az itteni "IQ teszt" sokkal jobban sikerult volna sajnos. :(
kanadai immigracios website meg lehalt :DDD

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#24018) radi8tor válasza FeRkE (#24015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amúgy nem mindegy ki az államfő? Úgysem ő irányítja az országot, hanem ő is csak egy báb.
Persze az ő képét kell nézni 5 évig(?), de szerintem ez csak színjáték.

⭐ Stella

(#24019) emvy válasza radi8tor (#24018) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat nem egeszen. Bar jo ilyesmivel batoritani magunkat. :)

while (!sleep) sheep++;

(#24020) BÁ Nutrition válasza G.Zs. (#24016) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem meg ez egy termeszetes reakcio. a liberalis kollegak addig provokaltak a nepet míg ez jott ki belole.
angol kolleganak is mondtam h lehet ki sem leptek az eu-bol. -> az baxna be megyunk az utcára volt a valasz

mondom latod? ugyanaz mint amerika, ill nemetorszagban varhato, ha a fejedre tojnak megadod a valaszt szavazason. 5 eve ki akartal lepni az eubol? Nem.
kb 3-4 eve provokaljak folyamatosan a lakossagot faxsagokkal brusszelek. tobbekkozott minket magyarokat is.. joparszor le lett xarozva az orszag, pl a juncker europa szegyene konkretan pofonbaxa nyilvanosan az orbant.. aki erted? magyarorszag miniszterelnoke. ha a k anyját.

byebye Merkel stb. brusszelben meg egy karácsonyfát se allit a varos mert mit szolnanak a muszlimok.. agyrem..
addig oruljunk amig erre ilyen demokratikus valaszok adodnak..

na mindegy a lenyeg h engem nem erdekel a politika pont a fenti dilettanizmusbol fakadóan, es inkabb brusszelre ferne ra egy iq teszt mert ez nem vezet sehova csak szetesik az eu..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24021) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#24022) G.Zs. válasza BÁ Nutrition (#24020) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Sokmindenben egyetertek veled, de ugy gondolom, hogy sem Trump sem a brexit nem megoldas ezekre a problemakra. Esszeru, idoben elkezdett reformokkal urra lehetett volna lenni mind az EU mind az USA bevandorlasi problemain.
Ok, ez nem tortent meg, ez a hajo elment. Ok, a britek a kilepesre szavaztak, rendben. Demokracia van, vegre kell hajtani a kilepest. De vajon veiggondolta-e csak egyetlenegy ember is, hogy akkor most mi lesz? Hogyan tovabb? Jelenleg ugy tunik, hogy otletuk sincs merre lesz az elore. Akkor lett volna esszeru a kilepes, ha ugy szavaznak az emberek, hogy van alternativa, es tudjak, hogy mifele statusza lesz ezutan az Egyesult Kiralysagnak, es valaszthatnak, hogy mit akarnak. De nem tudtak. Most sem tudjak. Szavaztak egyet, mer szar az EU oszt jonapot. De nem tudtak, hogy mire szavaznak, csak szavaztak valami ellen. En szemely szerint egy ilyen szavazason a kilepesre nem szavaztam volna.
Es igen, igazad van. Sajnos a Juncker fele idiotak sokat tettek azert, hogy kilakuljon ez a helyzet. Ugyanugy ahogy a britek, a tobbi tagallam is szepen ki fog lepni, amikor alkalma lesz ra. Az EU mai formajaban nem fog hosszu ideig letezni. A nagy kerdes, hogy mi lesz vajon helyette? A bezarkozott nemzetallamok Europaja vajon mennyire lesz versenykepes a vilaggazdasagban? Egyenkent meg tudjak-e vedeni a hataraikat? A szetesett europa orszagait nem fogja-e szepen egyesevel felzabalni az orosz maci? Vagy legalabb a szinte teljesen vedtelen keleti reszet, ami par tiz eve meg a sajat erdekszferaja volt? Biztos, hogy ez igy jobb lesz, mint egy kinkeservesen, de egyutt kiszenvedett megujulas lenne az EU tagallamoknak?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#24023) emvy válasza G.Zs. (#24022) üzenetére


emvy
nagyúr

> a Juncker fele idiotak

Egyebkent ezzel erdemes vigyazni, mert egyelore a vilagon senki nem tudja, hogyan lehet 'nyerni' a populizmus ellen. Az esszeruseggel biztos nem, hiszen kapasbol az emberek 50%-a 100-as IQ alatt van; a vilag fontos problemainak jelentos reszet pedig meg a nagyon okosak sem ertik meg konnyen.

while (!sleep) sheep++;

(#24024) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#24020) üzenetére


Mercutio_
félisten

"konkretan pofonbaxa nyilvanosan az orbant.. aki erted? magyarorszag miniszterelnoke. ha a k anyját."
Csak azt kapta amit kiérdemelt azok után amit saller és koki témában előadott ;]
Gondolom azért vagy külföldön, mert annyira a sajátodnak érzed te is vityát :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24025) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#24024) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Azt h itt vagyok nem befolyasolja h epp melyik fax van otthon hatalmon. Marmit ha a masik uralkodna akkor is itt lennék

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24026) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#24020) üzenetére


Yeffy
veterán

giga +1 :K
a háttérhatalom létezésére meg ugyanannyi a bizonyíték, mint arra, hogy kamu

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24027) rgqjx


rgqjx
aktív tag

(#24028) BÁ Nutrition válasza rgqjx (#24027) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jaja
aki nem ert veled egyet az hulye vagy naci :K :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24029) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#24028) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem szimplán csak az előtte lévő hsz-re reagált némi iróniával...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24030) #45997568 válasza BÁ Nutrition (#24028) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat lassan mindkettovel dunat lehetne rekeszteni... ;)

(#24031) Yeffy válasza Mercutio_ (#24029) üzenetére


Yeffy
veterán

szerintem meg

ad1: ebben az esetben legyen "tökös", és címezze nekem,
ad2: nem írtam egyik oldal mellett sem

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24032) KMan válasza FeRkE (#24015) üzenetére


KMan
őstag

Donald Kacsa vezetgeti mostantol Disney Landet, kar hogy Goofy nem indult a valasztason!

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#24033) radi8tor válasza KMan (#24032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:DD :C

⭐ Stella

(#24034) rgqjx


rgqjx
aktív tag

A képet kis feszültségoldónak szántam, poénból linkeltem, mert látom hogy az utóbbi időben előkerültek a képhez is köthető témák. Ahogy Mercutio_ fel is fedezte, csupán irónia volt a célom. (de nem feltétlen az előző hozzászólásra) Ahogy emvy is írta "az emberek 50%-a 100-as IQ alatt van". Biztos vagyok benne, hogy ez az 50% jóval hamarabb talál magának ellenséget (démont ;] ) a képről.

@BÁ Nutrition:
Igazából nem teljesen értem, hogy mivel is nem ért velem egyet aki vagy hülye, vagy náci? :F
A képet egyébként nem konkrétan neked szántam, lásd fent. de ha magadra vetted, akkor meg is érdemled. :C ;]

Azt amúgy megfigyeltem, hogy mi magyarok különösen hajlamosak vagyunk szinte mindenben a hátsó szándékot, a rosszakarást keresni, miért?

@Yeffy DJ:
Tudom használni a válasz gombot és még tökösnek sem kell hozzá lennem. :P

[ Szerkesztve ]

(#24035) BÁ Nutrition válasza rgqjx (#24034) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Csak szimplan megfogalmaztam a liberalis politika lenyeget
Ne vedd magadra

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24036) generic válasza BÁ Nutrition (#24012) üzenetére


generic
senior tag

100+ csatorna. Sport1 is van. :) Okos teven smartiptv alkalmazassal mukodik tokeletesen.

[ Módosította: radi8tor ]

(#24037) BÁ Nutrition válasza generic (#24036) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Koszi, nem kellett volna a 100 csatornat bemasolni. Szal akkor smartiptv weblapra keressek ra. Ez kikeruli a blokkolast sportmusornal?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24038) generic válasza BÁ Nutrition (#24037) üzenetére


generic
senior tag

Írtam üzenetet. ;)

(#24039) madrac


madrac
őstag

Sziasztok,
Azt hallottam, hogy a brexit szavazás óta nem adnak ki újabb NI számokat Angliában az újonnan érkezőknek. Ebből mennyi lehet igaz? Gondolom területenként is lehet eltérés...

(#24040) aero. válasza madrac (#24039) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia

Nettó hülyeség.

(#24041) BÁ Nutrition válasza madrac (#24039) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kitol?
biztos vmi szakerto lehetett

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24042) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Font most elindult felfelé vagy csak nagy levegőt vett?

⭐ Stella

(#24043) G.Zs. válasza radi8tor (#24042) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem csak nagy levegot vett. :)
Egyebkent egy 370-380HUF koruli arfolyammal en mar elegedett lennek hosszu tavon is.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#24044) KMan válasza madrac (#24039) üzenetére


KMan
őstag

Semmi sem igaz belole.

@BA: hja, a politikanak es a is focinak mindenki szakertoje :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#24045) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A helyzet a kovetkezo. Egyik volt lakotarsam tavaly, az ev kozben hazament. Nem jelentkezett ki, igy a HMRC ide kuldte a P800-ast, meg egy csekket az adovisszateritesrol. O a csekkel otthon nem tud mit kezdeni. Azt mondta, hogy ha besetalok a bankba, akkor az automatanal siman rakuldhetem a kartyamra a penzt, majd onnan elutalhatom neki. A kerdes csak annyi, hogy ez igy torvenyes e? Nem akarom e miatt megutni a bokamat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24046) BÁ Nutrition válasza G.Zs. (#24043) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

360 kornyeke a sok eves atlag

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24047) madrac válasza BÁ Nutrition (#24041) üzenetére


madrac
őstag

Egy ismerőstől aki állítólag pont azért nem ment ki, mert hogy már nem adnak NI számot az újonnan érkezőknek. Talán valami ismerőse van kint. Ezek szerint őt is átverhették akkor, ha ez tényleg kamu. Azért tettem fel itt a kérdést mert én is erősen kételkedtem ebben. Köszönöm a választ mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#24048) Mercutio_ válasza MPowerPH (#24045) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már szóba került a téma kérdezek :
Mik a teendők, ha valaki ~év közben haza költözik?

Bérelt szoba(?) egy 1 hálószobás lakásban, főállás egy otthonban , majd kb 2 hónapja parttime job egy boltban + az otthonban már csak "bank"- ban van (ha valaki kiesik hívják, hogy ráér-e,ha igent mond OK, ha nem akkor sincs gond, legközelebb újra hívják hasonló esetben szóval amolyan tartalékos pozi) van egy használt autója is. Bő 1 éve van kint.

Tehát kivel mit kell intéznie,milyen űrlapot / kérelmet begyűjteni, igazolást kikerni?
A lényeg, hogy ha 1/2 év múlva újra visszamenne ne legyen semmi problémája/hátránya mert valamit nem intézett el.
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24049) fojtviki válasza MPowerPH (#24045) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Nem akarok nagy hulyeseget mondani, de mintha azt olvastam volna fb-on, hogy otthon is be lehet rakni a bankba. Talan ugy irtak, hogy egy honap mire jova irjak. De ugye, mint tudjuk azert fb csoportban nem lehet biztosra venni semmit:))) Annyit meger, hogy utana jarjon az ember.

(#24050) MPowerPH válasza fojtviki (#24049) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt neki kellene, de ha meg arra sem volt kepes, hogy kijelentse magat, akkor ezt sem fogja megcsinalni. Nem nagy penz, csak £190-rol beszelunk, de nem igazan torodik vele, egyszerubb volt rambizni....

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.