Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Apollyon válasza Yeffy (#36998) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Diplomatikus legyek, vagy őszinte? Inkább utóbbi. Szóval: liberálfasiszta PC terror. A skót gendertéma erőltetés a kisgyerekekre semmi a svédekhez képest.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37002) Yeffy válasza Apollyon (#37001) üzenetére


Yeffy
veterán

meg merjem kerdezni, h mi(k)re gondolsz? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37003) t72killer válasza zone (#36999) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD . 100e font kb 10 darab utcanévtábláért és történelemradírozásért. Itt is a Mészárosék pingálják?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37004) t72killer válasza Apollyon (#37001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van rajta gondolkodnivaló, ezt nem a zÓrbánék vagy valami egyéb illiberálmókus írta, hanem a bbc:

Norway's Barnevernet: They took our four children… then the baby

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37005) Snoop-y válasza t72killer (#36994) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk svajcban meg buntetik ha ketten kerestek mert az osszeadott magasabb jovedelem utan adoztok :W

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37006) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

UK expected to be only major economy to shrink in 2023 - IMF

The UK economy will shrink and perform worse than other advanced economies, including Russia, as the cost of living continues to hit households, the International Monetary Fund has said.

The IMF said the economy will contract by 0.6% in 2023, rather than grow slightly as previously predicted.

However, the IMF also said that it thinks the UK is now "on the right track".

Azért van valami, amiben élen járunk.

(#37007) t72killer válasza Alvin_ti4200 (#37006) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az oroszokat alulmúlni tényleg művészet. És lám sikerül, rossz irányba térdepeltek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37008) Apollyon válasza t72killer (#37007) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah, el is hiszem hogy a korrupt, autokrata vezetésű oroszoknál, akiket mindenhol is banoltak, meg miután a civilizáció is kivonult már az országukból majd ezek után növekszik is a gazdaságuk. Főleg, mert általában semmiről sem hazudnak.

BBC meg rendkívül manipulatív és kattintás-, hatásvadász, érdemes vigyázni vele.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37009) G.Zs. válasza Apollyon (#37008) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Jah, el is hiszem hogy a korrupt, autokrata vezetésű oroszoknál, akiket mindenhol is banoltak, meg miután a civilizáció is kivonult már az országukból majd ezek után növekszik is a gazdaságuk.

Nincs ebben semmi meglepo. A tavalyi beszakadashoz kepest fog egy kicsit novekedni iden az orosz gazdasag. Nem a haboru elotti allapotokhoz kepest.
Mondjuk ehhez hasonlitani az UK gazdasagi novekedeset nagyjabol olyan mint almat kortehez.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#37010) t72killer válasza Apollyon (#37008) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz mind2, meg ugye az egész csak becslés a jövőre nézve. Az oroszokat annyira nem nehéz becsülni: benzinkútország, ha gyengül az ural akkor koplalnak, ha erősödik dőzsölnek. Miután földbe verték, van rá esély, hogy emelkedni fog az ára. #37009: +1.

A brit kilátásokat tekintve nem vagyok túl optimista: a brexit folyamatos teher, a magasabb reál adóterhelés, alacsonyabb reálbérek pedig negatívan hatnak a fogyasztásra. Ez sajnos nem csak ijesztő jövőkép, ez "fizikailag" ütni fog, aminek a tetejébe még elvándorlás is jöhet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37011) Cicero


Cicero
őstag

Hali! Hamarosan Angliában találom magam, mint mérnök munkavállaló. Már tervezgetem a kijutást, kintlétet és a költözéssel kapcsolatban merült fel bennem, esetleg van itt valaki, aki Brexit után költözött?

(#37012) moleculez válasza Apollyon (#37008) üzenetére


moleculez
veterán

Ez kicsit olyan mint amikor az egyik autógyártó valami 3000% Y2Y növekedést könyvelt. Igaz h 2020Q4 (kovid) - 2021Q4 (kovid utáni kilábalás egyáltalán elindult), de ugye "a számok nem hazudnak" :DDD ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37013) t72killer válasza Snoop-y (#37005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, két jövedelem együtt már magasabb kulcs. Plusz ugye ott a heiratsstrafe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37014) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

The End of Tax-Free ISAs? A Major Change Ahead

Már olvastam erről múlt héten és csupán egy nevetséges proposal (egyelőre), de ha ebből bármilyen formában törvény lesz, én csomagolok.

(#37015) Apollyon válasza moleculez (#36858) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez a bánat, amit említettél, néha itt is jelen van a topikban. Én azért pozitívabb vagyok ennél, szerintem sokkal több rosszabb hely (ország) van ennél, mint jobb. Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37016) Tufa_ válasza Alvin_ti4200 (#37014) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Kivancsisag keppen, a dividend income-os nyugdijjadat adomentesen tervezted es ez bekavarna ha mondjuk 10 ev mulva bevezetnek? Teljes portfoliod csak ISA? Ugy emlekszem hogy par ev mulva amugy is terveztel volna tovabb alni, akkor tovabbi befektetes nem lesz opcio, arra mi a terved?

(#37017) moleculez válasza Apollyon (#37015) üzenetére


moleculez
veterán

Amúgy igen, mert ugye (minden rosszindulat nélkül) mindenki a saját szintjén nyomorog. Ez ugye mindenkinek más. Mi jelenleg stabilan megélünk, a tervek haladnak a terv szerint, vannak kilátások, perspektívák, nincs okom panaszra.
Nem azt mondom, hogy ha hónapról hónapra megél az ember akkor az egy teljesítmény (amúgy van ahol az, sőt!), de itt a topicban látok olykor olyan számokat hogy a hajam égnek áll, hogy mennyiből lehet kényelmesen (ami nincs definiálva) elleni. Nem tudom, mi elvagyunk a 1/5-bol annak ami másnak szájhúzva elég. Hát kinek mi🤷‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37018) t72killer válasza Alvin_ti4200 (#37014) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Izé, ez a már bentlévő megtakarításokat is érinti? Mert akkor effektíve visszamenőleges törvénykezésnek számít.

#37017: +1 :R. A gond ott van, ha nem jön ki a matek. 2 gyerekkel, tipikus brit szar szigetelésű házban (=fizess fűtést egy vagyonból vagy szigeteltesd le háromból?) én úgy látom, hogy anyagilag(!) még Mo. is jobb lehet, pláne, ha ugye Mo.-on kéznél a gyerekre vigyázó nagyszülő. Ami azért nem kicsit szégyen egy "nyugati" ország számára (nem mintha tudatosulna bennük) és az ember elgondolkodik, hogy akkor miért is mászta végig a szamárlétrát úgy ahogy, és miért nem ment el szobafestőnek az v.kerületbe :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37019) Mercutio_ válasza t72killer (#37018) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tényleg, miért? :U

:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37020) instantwater válasza t72killer (#37018) üzenetére


instantwater
addikt

Nagy segítség valóban egy kéznél levő nagyszülő, viszont a gyerekeink nagyszülei azaz a mi szüleink még dolgoznak jópár évig.

Tehát leginkább csak hétvégén, vagy vészhelyzetben szabira/betegállományba menve elérhetőek.

Az én gyerekkoromban a nagyszüleim már nyugdíjasok voltak.

(#37021) emvy válasza instantwater (#37020) üzenetére


emvy
nagyúr

> Tehát leginkább csak hétvégén, vagy vészhelyzetben szabira/betegállományba menve elérhetőek.

De ez azert irto fontos. Marmint heti 1 randinap helyett heti 0 azert nagy visszaeses :)

while (!sleep) sheep++;

(#37022) instantwater válasza emvy (#37021) üzenetére


instantwater
addikt

Ismered a game over memet... :DDD

(#37023) Balinov válasza emvy (#37021) üzenetére


Balinov
félisten

Heti? Havi, negyedéves 0 :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37024) moleculez válasza emvy (#37021) üzenetére


moleculez
veterán

randi what?? :DDD ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37025) moleculez


moleculez
veterán

Erre van eszük... hogy kötőtűvel vakarják a szemüket arra nincs :W :(((

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37026) Yeffy válasza Yeffy (#37002) üzenetére


Yeffy
veterán

:F

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37027) t72killer válasza moleculez (#37024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindkét házas félnek kijár egy romantikus este. A feleségnek keddenként, a férjnek csütörtökön... ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37028) Apollyon válasza Yeffy (#37026) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem politizálok, és maradok diplomatikus. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37029) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

panaszkodtam az élelmiszerárak miatt: visszaszívom, Kanárin, amin régen nagyon elgondolkoztam, úgy kb a Morrisons (!=Lidl!) ár duplájáért megy úgy kb minden, talán a vizet kivéve.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37030) FeRkE válasza t72killer (#37029) üzenetére


FeRkE
őstag

Nem tudom, en is itt vagyok egy honapja Fue-n, nekem nem tunt fel, hogy olyan hatalmas arkulonbseg lenne. Ilyen 10 eurokert ebedelek altalaban, normalis fott kajat, uditovel (tropical lime). Finom kebab szinten tropicallal 7.5£ mig otthon 9.5£-ert szoktam German Donerben enni. De majd szetnezek boltban, hogy par dolog ara hogy viszonyul egymashoz, amit itt is ott is szoktam venni :)

[ Szerkesztve ]

(#37031) Alvin_ti4200 válasza Tufa_ (#37016) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen, adómentesen terveztem felhasználni, legalábbis olyan értelemben, hogy nincs költsége az ISA-ról való kiutalásnak. Bár ez (elkezdeni csipegeteni a bérkező osztalékokból) még nagyon messze van (reálisan 8-10 év), az ISA-nak számomra pont az a varázsa, hogy adómentesen lehet rajta portfóliót építeni és az éves 20k befizetési határ a jelenlegi anyagi helyzetemet nézve nem lesz túl nagy gát még elég sokáig.

Jelenleg még a portfólióm nagy része normál bórker számlán van, viszont elkezdtem átmozgatni mindent ISA-ra, miután a kormány bejelentette a Capital Gain Allowance és Dividend Allowance drasztikus csökkentését.

Mivel az ISA-t nem kell felszámolni, ha elhagynám a UK-t (befizetni nem lehet rá, amíg vissza nem térek) és az oda beérkező osztalékokat vissza lehet forgatni, így nekem az ISA mindig is egy jó alap lenne, akárhol is legyek a világban. A kanadai megfelelője (TFSA) sajnos sokkal karcsúbb (msot emelték meg évek 6500 kanadai dollárra a befizetési határt), így oda például át sem tudnám mozgatni az ISA-mat, ha akarnám se, mert beletelne vagy tíz évbe és közben ugye egy klasszikus bróker számlán kéne tovább tolnom a befektetést.

(#37032) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem tudom, volt-e már, de áprilistól emelkedik a vízdíj is.

"The annual bill for an average household in England and Wales will hit £448, industry body Water UK has said.

The 7.5% increase means customers will pay on average £31 more than last year."

Forrás: BBC

(#37033) instantwater válasza FeRkE (#37030) üzenetére


instantwater
addikt

Mindenki nyaral? :)

Mi is haza szoktunk látogatni hosszabb időre (amig a tanítónéni még nem irányítja az életünket), de ez mindig érdekelt, hogy mondjuk Kanárin hogy lehet ezt kivitelezni.

Saját ingatlan/rokonok?
Vagy simán csak olcsó az AirBNB?

Akinek van gyereke, van valami trükk a hosszabb kiruccanásokra anélkül, hogy a gyerek lemaradna vagy az iskola nagyon reklamálna, mert mondjuk 1-2 hétre ki akarja venni a szülő a gyereket?

Hamarosan aktuális lesz ez a kérdés nekünk, és eddig simán meg tudtuk csinálni, hogy 1-2 hónapra lelépünk, az óvónénit nem érdekelte, de a tanítónéni szigorúbb lesz. :(

(#37034) instantwater


instantwater
addikt

Most fedeztem fel a HSBC-nél a Global Money számlát.
Ez gyakorlatilag egy lebutított Revolut.

Viszont akinek eddig volt devizaszámlája náluk, most ingyen ki tudja venni róla a pénzt a Global Money számla és kártya segítségével, nem kell vaskos transzferdíjakat fizetni vagy átváltani GBPre.

Maga a Global Money kártya és számla ingyen van, és a normál deviszaszámla is.

Korábban csináltam azt, hogy Revoluton váltottam, majd visszautaltam a HSBC devizaszámlára, (azonban már díjat számol fel rá a Revolut) mert ott biztonságosabbnak érzem parkoltatni, mint a Revoluton.

Persze itt nem költőpénzről van szó, mert azt természetesen Revoluton kezelem, hanem inkább diverzifikálásról, ha bármi történne a Fonttal, akkor van némi devizatartalék is ami esetleg ellensúlyozhatja a Font romlását. Bár ennél jobban nem tudom, hova tudna még romlani.

(#37035) instantwater válasza t72killer (#37029) üzenetére


instantwater
addikt

Ez melyik sziget, és melyik bolt?

(#37036) Tufa_ válasza Alvin_ti4200 (#37031) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Szamolgattam a korabbi szamok alapjan amiket megosztottal, fizu (es hogy mennyit emelkedett miota kijottel), rent (azon az alapon hogy nem mentel bele egy lakas osztozkodasba), 2019es megtakaritas es hogy az kb mennyi lehet most (tip 50-60k ha 8-10evre lenne meg a 100?). Ha a CPI Indexet beleveszem es tovabbra is berelni fogsz, szerintem a 10. ev korul valtozik a megtakaritasod es elkezd leepulni.

Azert is erdekelt hogy ha erre tervezed a nyugdijat, mekkora nyugdijjal szamolsz ami fenttartja a lakberletet es a koltsegeidet melle? Meg mindig bo 30 ev addig neked is, de ha kb evi minimum 10k a megtakaritasi rata ezutan a 10 ev utan es mondjuk egy feltoppolt 500k's pottal szamolsz jobb esetben, 5%os dividend ado nelkul is csak 25k per ev.

Csak erdekel, nem kotekedem. Johet priviben is ha nem akarsz itt reszletezni! :)

(#37037) Snoop-y válasza Tufa_ (#37036) üzenetére


Snoop-y
veterán

Angol nyugdijbol ehenhalni lehet nemhogy szinten tartani…

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37038) t72killer válasza instantwater (#37033) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk a februári síszünet (nyomorult 1 hét csak :((( ) van pár nappal megtoldva "betegség" címszó alatt. Egyébként ja, van évi 31 nap szabim, király lenne pl az egész februárt lent tölteni, de ahhoz már drága a heti 600eur-s turista apartman.

#37035: superdino, mindenütt van. Este feltöltök pár képet a polcokról.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37039) Tufa_ válasza Snoop-y (#37037) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Mi ha maradunk az 5+3%on, asszonnyal Nestbol evi £22+18k (jelenlegi fizukkal), plusz allami 2x £10k, annyira nem hangzik szornyunek hitelmentesen... Nem erre alapozok, meg valoszinu par ev mulva sikerul kifizetni a hitelt ami utan valoszinu 30-40k menne be nyugdij alapba ami meg egy teljesen mas eredmenyt mutatna (£100k+ csak az en oldalamon..)

(#37040) zone


zone
őstag

Met accepting functionally illiterate applicants
A cikk utolsó mondata a legjobb :D

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#37041) t72killer válasza zone (#37040) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

rendszáma? hátőizéé, AB, a többi karakter nem tisza :B :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37042) instantwater válasza t72killer (#37038) üzenetére


instantwater
addikt

Ahha, értem.

Rémlik nekem ez a név legutóbbról, amikor ott jártam.
Volt a bejáratnál egy aranyos ATM, ami 7 EURért kedveskedett volna adni casht összegtől függetlenül. :Y
Annyira nem kellett :)) .

[ Szerkesztve ]

(#37043) instantwater válasza zone (#37040) üzenetére


instantwater
addikt

Ez már tényleg a hülyeség kora :U .

(#37044) t72killer válasza instantwater (#37042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A legtöbb helyen 3féle bolt akad fél órás autóúton belül: vmilyen Dino, Spar, vagy helyi kiskereskedő. Ezek közül a dino a legkevésbbé drága, a spar modernkori gyarmatosítást végez...

ja, naptej-árak, ha vhol elhagytad volna az otthonit: legolcsóbb 10+€/flakon! Seychelle-en olcsóbb volt a 100as faktorú cucc...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37045) aero. válasza t72killer (#37044) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A naptej tényleg drága, én szeptemberben voltam, de összességében nem mondanám drágábbnak, mint itt.
Dobozos Sangria meg ananász kókusz 1€, a vodka sokkal olcsóbb, mint UK-ban :D
Nem mellesleg Tenerifén nagyon jó áron fogtuk ki az apartmant (Navaria Beach, nagyon ajánlom), 6 napra £360

Ausztria, na az drága lett. :N

[ Szerkesztve ]

(#37046) sh4d0w válasza zone (#37040) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ennek fényében különösen fals: [link]

https://www.coreinfinity.tech

(#37047) zone válasza sh4d0w (#37046) üzenetére


zone
őstag

Fals? Mármint micsoda?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#37048) sh4d0w válasza zone (#37047) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát hogy annyira megválogatják, kiket vesznek fel, hogy funkcionális analfabéták is felvételt nyernek.

https://www.coreinfinity.tech

(#37049) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sima részvénykereskedésnél, tehát ha pl megveszek egy "OTP"-t 8000 FORINT(!)-ért és 3év hepehupája-rizikója után eladom 9000 Ft-ért tudja vki hogy adózik az árfolyamnyereség?

Hasonló kérdés kriptóra, ha pl valaki 5 év alatt csinál egy giga buktát és egy szuper nyerő kört?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37050) Mercutio_ válasza t72killer (#37049) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tippre a kettő másképp működik, az első szabályozott tőzsdén kereskedett termék, míg a második nem (hacsak nem kriptóra alapuló ETF-et veszel)

Ja és persze, hogy melyik brókernél veszed és hol adózol (hol vagy adórezidens) az is lényeges.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.