Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) mynames válasza Mag_ (#1998) üzenetére


mynames
senior tag

nézd csak meg ezt:
[link]

nem hiszem, hogy igy is megéri...

(#2002) siriq


siriq
őstag

Hali

Nna a home office-s dologhoz csak annyit hogy aki mar regen melozik es ''elfelejtette'' beregizni magat az ne feljen. En tavalyi datumot irtam be munka kezdesnek(tobb mint 1 eveset) es sima megcsinaltak 1 het alatt. Szoval nem kell izgulni nekik csak a penz kell.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2003) SzalaiG válasza Mag_ (#1998) üzenetére


SzalaiG
addikt

Suzukim van. Megyek a nyáron ki. :D

(#2004) SzalaiG válasza Mag_ (#1998) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nem néznek csúnyán az idegen rendszám miatt?

(#2005) tusi74


tusi74
őstag

Na most egy kicsit megszívattam magam. Vettem az angol e-bay-en tök jó áron egy vadiúj bluetooth headset-et. Már ki is fizettem, amikor elolvastam a termékleírást.
''UK mains charger'' (végül is logikus, először licitálok, fizetek, majd olvasok :W )

Ezt hogy fogom használni itt Magyarországon? Létezik valami adapter? Hacsak lehet nem lépnék vissza, meg a pénz már az eladónál, meg az ár tényelg nagyon jó.
Szállítással 8700 Ft-ra jött ki egy vadiúj Plantronics 610-es. Valami tipp?

(#2006) tusi74 válasza tusi74 (#2005) üzenetére


tusi74
őstag

Megoldódni látszik, mert a Vaterán 500 Ft-ért találtam adapter.

(#2007) Oreg_Nene válasza MegalodonS (#2000) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Dontottem en is lenezek, bar csak nezokent de kell valami BF polo akarmilyen aron :) Ha latogatokent megyek ott lehet aludni vajh egy satorban?

2007. post - oh yes :C

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#2008) kraftxld válasza SzalaiG (#2003) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És az angol megy már?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2009) KillDon


KillDon
tag

Sziasztok. Valaki nem tudja Angliába milyen a mobilok ára? Jóval olcsóbb mint itt?

(#2010) SzalaiG válasza kraftxld (#2008) üzenetére


SzalaiG
addikt

Járok angol tanfolyamra. Heti 2x két óra. Nem sok, de igyekszem itthon is tanulni. :)

(#2011) Bondi


Bondi
csendes tag

Kicsit off, de régebbi olvasóknak talán jól jön még egy kis kiegészítés az angliai bankok témája kapcsán.
Februárban véletlenül mínuszba húztam a bankszámlámat 96 pennyvel. Havonta jön a számlaforgalomról kinyomtatva a kivonat, de én a múlt hétig nem néztem át. Azt írták a végén, hogy emiatt 30,00 azaz harminc font(!) díjat számolnak fel április első hetében.
Bementem a bankba, hogy remélem, ezt csak áprilisi tréfának szánták. Azt mondták, semmi gond, elintézik (ők is észrevették a 96 penny és a 30 font közötti aránytalanságot).
Ma délelőtt nézem a számlámat, és hétfőn csak levonták azt a 30 fontot.
Így legyen kedves és megértő az ember, mint én voltam. De holnap szerintem már nem lesz hozzá türelmem.

Egyébként itteni megfigyelésünk, hogy ha kicsit felemeled a hangod vagy akár írásban is erősebben fogalmazol, akkor általában megéri, mert összekapja magát a sok semmitérő, agyonbonyolított ügyfélszolgálat. (Nem úgy, mint otthon, ugye, ahol ordítva is előadhatod, és csak még magasabbról fognak sz*rni bele.)

(#2012) Flow válasza Bondi (#2011) üzenetére


Flow
senior tag

Jah, engem is lehúztak azzala 30 fonttal a köcsögök. Nagyon kell vigyázni, mert ahol lehet, lehúznak. nem kevés pénzzel. Én is valami 3-4 fonttal mentem alá.


Ti hogy küldtök/utaltok haza pénzt? a banki túl sok, wu is, posta necces... :\

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2013) Flow válasza KillDon (#2009) üzenetére


Flow
senior tag

Angliában nem olcsóbbak a mobilok, sőt, pl banőm telóját ott még nem lehetett kapni, amikor itthon már igen. ha egy éves hűséget esküdsz valmelyik szolgáltatónak, akkor általában ingyen hozzádvágjáka telefont. Ez havi cirka 30 font, de sok perc lebeszélhető, meg sms.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2014) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Kint hogyan ünneplik a Húsvétot?

(#2015) Flow válasza SzalaiG (#2014) üzenetére


Flow
senior tag

Munka? :)

Azért majd bnőmnek elszórok pár csokitoást az udvaron.... gyerekkor 4 3v3r! ;]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2016) MegalodonS válasza SzalaiG (#2014) üzenetére


MegalodonS
őstag

Munkaval!

Mivel Dupla fizetes jar arra a napra + 1 nap szabadsag!

(#2017) MegalodonS válasza Oreg_Nene (#2007) üzenetére


MegalodonS
őstag

Oksa!

Akkor privibe dobj 1 mobil szamot!Vasarnap delelott megyek le mert ejszaka mar dolgozom!Aludni lehet szerintem nem gond inkabb 1 halozsakot hozz magaddal bent is van 1 resz alvasra.

(#2018) Oreg_Nene válasza MegalodonS (#2017) üzenetére


Oreg_Nene
tag

irtam privit

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#2019) Flow


Flow
senior tag

Amugy valaki van itt, aki stamfordban lakik? vagy a környékén? (peterborough, leicester,...)

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2020) Oreg_Nene válasza Flow (#2019) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Akkor ha valaki lenne Clapham Junction vagy South Harrow környékéről az is jelentkezzen :D

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#2021) Flow


Flow
senior tag

Amugy milyen árak vannak? 3x2 személyre, óccsó. Szülőket ki akarjuk hoznia nyáron, éshát londonhoz azért kell 1,5 nap legalább. Nem tud esetleg valaki valami szállást?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2022) Bondi válasza Flow (#2012) üzenetére


Bondi
csendes tag

És szó nélkül hagytad, hogy lehúzzanak tízszer annyival, mint amennyit túlhúztál? O_O

Bementem újra szerdán a bankba és mondtam, hogy múlt héten azt ígérték, törlik a levonandó összeget. Megnyugtattak, hogy csak a rendszer miatt van így, majd visszaírják a pénzt. És szerencsére azóta tényleg jóvá is írták a levont 30 fontomat.

>Ti hogy küldtök/utaltok haza pénzt? a banki túl sok, wu is, posta necces... :\

Ajánlom a Moneybookers-t. Van is itt egy ilyen topik, keress rá.
Annyi az egész, hogy regisztráció után megadod az angol bankszámlaszámodat és a magyar bankszámlaszámodat. Az angol bankból feltöltöd a MB-es számládat, a magyar bankszámládra pedig visszavonod. (Vagyis akár a PayPal, csak sajnos ez még nincs annyira elterjedve.) Az egész díja csak 1,20 font. A WU-hoz képest mondanom se kell, mennyire pitiáner ez az összeg. Ráadásul még az átváltási arányuk is jó volt.
A díj egy bizonyos összeghatáron felül megemelkedik, de még úgy is nevetséges az ár. Sajnos van egy bizonyos korlát is az átutalható összegre, de alapból elég kell legyen (fejből nem tudom, de a honlapon leírnak mindent, MoneyBookers.COM).
Az átutalás pedig, ha jól emlékszem össz-vissz egy hét alatt megvan. (Kb. három munkanap feltölteni a MB-számládat, illetve leutalni róla is kb. ennyi.)

(#2023) Oreg_Nene válasza MegalodonS (#2017) üzenetére


Oreg_Nene
tag

En is vasarnap delelott megyek lehet ott alszom bar nincs halozsak :D

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#2024) MegalodonS válasza Oreg_Nene (#2023) üzenetére


MegalodonS
őstag

Orulok hogy talalkoztunk! Newburry i30 [link]

Sajnalom hogy nem sok eredklodo van honfiarsaink kozul egy ilyen esemenyre.A legkozelebbi augusztusban lessz remelem 1x sikerul majd osszehozni 5-6 embert akik mar jatszaniak is szeretnenek(FPS,RTS).

(#2025) Bondi válasza MegalodonS (#2024) üzenetére


Bondi
csendes tag

Érdeklődő volna, de én úgyis csak NPC-ként tudnék részt venni. Már rég nem játszom semmivel rendszeresen.

(#2026) MegalodonS válasza Bondi (#2025) üzenetére


MegalodonS
őstag

Akkor eljossz megismerni minket es masokat.Lehet nezelodni boven,mert olyan pc-s dolgokat latni amit mashol nem igazan lathato.En 2 orat voltam es vezettem 100 merfoldet miatta.Orulok hogy talalkoztam regi es uj ismerosokkel.Kar hogy TE nem jottel el. :)

(#2027) Oreg_Nene válasza MegalodonS (#2026) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Sorry de a fapados Nokiam ugy nez ki megadta magat ezert szakadt meg ma este - mindenesetre minden osszejott mert utana kikaptunk Bf2-ben egy orosz csapattol de szerencsere csak gyak war volt :) Mi lesz a rengeteg szabadsagoddal kiveszed majd egyben es goto Hawaii szigetek? :D

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#2028) mynames válasza MegalodonS (#2016) üzenetére


mynames
senior tag

csak sajna nem skociaban... :O

Amugy megkaptam a WRS-t, kb 1 het alatt. Persze a régi lapzos szemelyimet kuldtem... :D szal nem fontos az uj fele ID card ehhez.

(#2029) MegalodonS válasza Oreg_Nene (#2027) üzenetére


MegalodonS
őstag

Az a keveske 35 nap ? :)
Nem tudom de valahova lepni kell majd!

(#2030) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

I30 Multiplay Event

part 1, ver 0.4 beta :)

Nos volt szerencsém a hétége folyamán az I30 néven ismert Multiplay által rendezvényen részt venni, sajna egyelore mint csak nézo. De így is volt szerencsére mit látni, hallani - ebbol álljon itt egy kis izelíto:

Mi is az az I30? Az Egyesült Királyság egyik legnagyobb (ha nem A legnagyobb) multiplayer összejövetele. 1500 (!) gép, meghívott fejlesztok és kulisszatitkok (ezévben Hellgate: London, ET: Quake Wars stb) nagyközönség elott való bemutatása. Ami számomra érdekes volt (meg hát csak ezt láttam a fontosabbak közül éloben haha) az egyedül a World In Coflict demója volt. Aki látta a teasereket és a nuke-os bemutatót annak már lehet fogalma mi készül itt, viszont úgy néz ki tényleg tudják hozni azt a grafikai színvonalat amibol már láthattunk némi ízelítot. A robbanások -különösen amit a tüzérség vág majd hozzánk- istenien néznek ki, víz tükrözodése szintén, Hind-ek kicsit bután mozognak egyelore mintha cérnafüzéren rángatnánk oket, a tankok útkereso rutinja se csábított káromkodásra:) Ami rossz hír: AI-rol semmi hír mert csak multiban lehetett nyomulni és a sokat emlegetett atomcsapást se láthattuk éloben - bízzunk benne hogy a fejlesztok (állt mellettem pár 20 év körüli pattanásos arcú srác mellettem developer pólóban, de nagyon el voltak foglalva a két cicababa látványával, hát igen a barnának akkor szíve volt hogy csak NA:)) nem felejtik ki ezeket a dolgokat (lásd mostanában mit ígérünk és mit kapunk ala Stalker).

A helység: Newbury Racecourse - 4 szintes konferencia épület ebbol 3 szinten zajlottak az események. A gamerek aludhattak bent az épületben hálózsákban vagy az asztalra borulva (aki már vett részt több napos kábulat lan party az tudja, hogy ez milyen kényelmes haha), a wc kivételével minden vastagon szonyegezve igy akár a földre is kuprodhattál. A parkoló mellett elég nagy kiterjedésu, sátorozásra alkalmas terület, itt szálltak meg a legtöbben. Ha friss levegore vágytál akkor goto exit és gyönyörködj a hátul elterülo golfpályában és az azt körülvevo ügetoben. Pazar látvány az biztos pedig még csak néhányan próbáltak a környéken Tiger Woods nyomdokaiba lépni, de környezet szinte festoi.

Vas, sw, egyéb: hát igen. Nagy pénz, Nagy foci. Több pénz, bikább hardver. Életem megrontójával a Battlefield 2-vel toltam vagy 1400 órát szóval van fogalmam róla, hogy is néz ki a játék. A 2142 néven rémisztgeto utódját beta tesztelhettem a szuk magyar közösséggel karöltve, de már nagyon nem jött be. Itt belépsz az ajtón, rögtön megakad a tekinteted valami 40-42' colos hdtv-n és csak lesel. Mi a frász ez? Nem tudom de gyönyöru, biztos a Quake Wars az. Nem. Sajnos. Valaki a 2142-t tolta ezen a szörnyeteg tv-n de a látványt nem lehet visszaadni. Csak célkereszt legalább akkora mintha két öklöd egymás mellé raknád, aztán jobbról beúszik egy füstölo páncélos (ami kis túlzással olyan széles mint az én 17' monitorom), srác aknavetore válta majd BANG!, lángnyelvek. De nincs ám rece. Lag. Beszagattás. Mint kés a vajban, minden a maxra beállítva. Kezd megfogalmazódni bennem egy triviális kérdés: miféle gépeken toljátok kedveseim?

End of part 1

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#2031) mynames válasza Flow (#2012) üzenetére


mynames
senior tag

na bankos témához szeretnék hozzászolni:
Tegnap egy itt dolgozo magyar megkert , hogy menjke el vele a Lloyds fiokba mert vmi nem ok. Hat mondom jol van elmegyek, mert szegeny igen gyengen nyomja az angolt...

A sztori: mikor otthon volt januarban Mo-on, tobb alkalommal is a Lloyds-os kartyájával fizetett. És minuszba ment...
Mikor visszajott egy honap mulva tetti s ra lovet, hogy +ba legyen. Igen am csakhogy figyeljetek a Lloyds szabalyat!
Ha egyszer minuszba mesz akkor azért 30 font overdraft fee van charge-olva, teljesen mindegy hogy mennyivel is vagy minuszban (persze max 100 font lehet). Na o minusz 4 fontba volt majd hasznalta otthon a kartyáját még három alaklalommal januarban. Sorrendben -25, -49. majd -89 fontig! Ezért a Lloyds a szabalyzatuknak megfelelően 3X 30 font tovabbi buntetest szamolt fel amit csak bo 2 honap mulva terhltek a szamlara.
-abszolut non-fairnek tartom, hogy pl. -30 fontrol ha csak -31-be mesz, akkor azért az egy ujabb negativ novekmenyert is ujabb kib...tt 30 fontot kell fizetni! :(( -mielotta a 90 fontot levették volna a szamlajrol, az ismerosom, befizetett annyit hogy ujra pluszba legyen., de amikor vegul is levettek, akkor ujra minuszba ment...
de ekkor irtak neki egy levelet, hogy ok termeszetesen megertik, hogy milyen konnyu minuszba menni, es ezért most nem számolnak fel semmit. Hat meg jo hogy nem mikor az o 90 font buntijuk miatt ment minuszba ujra, es kertek , hogy faradjon be a fiokjukba es kerdezze meg, hogy kaphat-e hitelt arra az estre, ha legkozelebb ujra minuszba megy( a hitel kamata 30% :Y )
Persze nem kaphatta meg ezt a lehetoseget....szarul alhattak a csillagok, vagy talan apaly volt...
Gondoltam, megkerdem magamnak is ezt a lehetoseget ha mar ott vagyok, meg gondoltam miert ne kaphatnam meg, hisz mar tobb mint egy eve account holder vagyok naluk, meg ott savelem a penzem,,,persze nekem sem járt...az ui csajszi csak mutogatta a kepernyot, hogy ott van hogy not available...de menjek vissza egy honap mulva, es akkor hatha...
tiszta vicc...
Tanusag: ne vasarolj az ozdi tescoban angol kartyaval mert igen draga lehet...mert o azt tette...no comment.
bocs a hosszu postert!

mynames

(#2032) Bondi


Bondi
csendes tag

Mondjuk tényleg f*ság külföldi kártyával fizetni, már csak az átváltás miatt elbuksz egy csomó pénzt, plusz még azon felül is rászámolnak díjat...
Nem egészen értem, tehát akkor az volt a baj, hogy felszámolták neki az a 30 fontot, és amiatt ment megint mínuszba a számlája, és emiatt ismét levontak 30-at? Én továbbra is azt mondom, hogy érdemes utánajárni több bankfiókban is, hátha kifogtok egy épeszűbb tisztviselőt, mert ha így volt, akkor röhej. Ha meg nem, akkor meg szüntessétek meg a számlát, ilyen szintű ''szolgáltatást'' bármelyik más banknál találni.
(Egyébként Select Account-om van náluk, de csak azt reklámozzák, hogy igényelhetek 50 font kamatmentes hitelt. A szimpla túlhúzással járó 30 fontról egy szót sem ejtenek a szerződésben. Mellesleg a cash/basic account nevű dolgon felül az összes többi szolgáltatásuk is egy nagy vicc, nulla. Az ún. ''internet banking''-jükkel bezárólag. Az összes számlacsomaguk csak arról szól, hogy rád próbálnak sózni hitelkártyát/-keretet meg mindenféle hülye biztosítást.)

(#2033) Bondi válasza MegalodonS (#2026) üzenetére


Bondi
csendes tag

Itthon vagyok éppen, nem is értem volna rá. Majd legközelebb.
Jó kis kerülővel kellett hazajönnöm a ferihegyi sztrájk miatt. Pozsonyban szálltam le az Easyjettel, busszal hoztak át Pestre. Másfél óra volt a repülőút, két és fél óra meg a buszozás... Ráadásul még nem tudni, hogy esetleg most hétvégén folytatják-e a sztrájkot. :o)

[Szerkesztve]

(#2034) Flow válasza mynames (#2031) üzenetére


Flow
senior tag

Amugy szvsz nem rossz a banki középárfolyam, amin az ilyen külföldi fizetéseket számolják. Másik ami engem irritál: a visa azért jó, mert bhol díj nélkül vásárolhatsz, stb... legalábbis otthon ez igy van. Mikor pl szlovákoknál tankoltam, vagy étteremben ettünk, nem volt + díj. A Lloyds meg minden egyes alkalommal 1 fonttal terhel. Még akkor is, ha innen vásárolok pl ebayen valamit németo-ból.

Amugy én nem tartom unfairnek. Ha egyszer minuszba mész (mert nem olvastad el/nem emlékszel a szabályzatra)... Aztán ha még arról sincs fingod, mennyi pénz van a kártyádon, ezért mégegyszer minuszba mész, még 30. Valahol muszáj meghúzni a határt, még ha kicsit sokallom is... Viszont soxor nem azonnal veszik le a pénzt, hanem kb 2-3-4 nap múlva. Ez bosszantó, főleg ha csak megnézed a balanceodat egy cp-nál.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2035) mynames válasza Flow (#2034) üzenetére


mynames
senior tag

Hát igen, egy szónak is száz a vége: jobb nem minuszba menni...

A Lloyds azt az 1 fontot overseas transaction-ként veszi le.
De szvsz osszehasonlitva a magyar bankokkal (nekem Erste) jobbnak tartom az ittenieket.

(#2036) SzalaiG válasza mynames (#2035) üzenetére


SzalaiG
addikt

OTP van kint?

(#2037) Balinov válasza SzalaiG (#2036) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem nincs,tőkeerősnek tőkeerős a nagy marha ótépé,de inkább keleteurópához..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2038) mynames válasza SzalaiG (#2036) üzenetére


mynames
senior tag

Nincs OTP, de esélyük sem lenne itt piacon maradni az otthoni dijszabásaikkal. Képzeld csak el: elhagyott bankkártyádat ingyen potolják pl... Csányit verné a víz!

(#2039) SzalaiG válasza mynames (#2038) üzenetére


SzalaiG
addikt

Akkor ott egy bankigazgató sem veszi meg a munkahelyét? Érdekes? ;] :U :W

(#2040) Flow


Flow
senior tag

JAh, most jutott eszembe a karácsonyi hazaruccanásunk. Stamford-stansted-hahn-győr-hamburg-lübeck-hamburg-amsterdam-london-peterborough-stamford. Érdekel valakit? Tanulságos story. :)

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2041) Flow


Flow
senior tag

Még egy gyors kérdést dobok: kezdtem egy hotelben, mint part time, ami soxor 40+ óra volt, majd pár hónappal rá kaptam egy full time jobot, a holtelban meg megbeszéltem, ha akarják, hogy maradjak, szívesen jövök néhány napot a héten. Persze, oké. Ez kb ugy néz ki, vasárnap felhívom őket, mielőtt megvan a rota, megmondom mikor érek rá, ez általában 2-3 nap, majd nagyrészt be is írnak azokra anapokra. Volt ugy, hogy pl 1 hónapig nem dolgoztam, de olyas is, amikor 4x9 órát toltam le pluszban náluk. Még a banki év vége előtt valamivel bementem az öregasszonyhoz (főnök felesége, ő intézia kifizetéseket, stb), mondom kéne a holidyem, mert nem akarom, hogy elvesszen. Mi? nincs is olyan neked, mert hát őő...izé... te nem is dolgozol itt vagyis de ...dee... őőő... nem ugy,hogy minden héten pl szombat este, őőő... meg már amugy is van szabid a full time-os melódban nem? mondom nem hinném, hogy van köze a kettőnek egymáshoz. - Jó, izé... őő ... őőő... majd megnézi, jöjjek vissza később. 2 óra múlva: őő izé, menjek innen, mert zavarom, és nem tudja ... őő... menjek már. (k***a anyád?) oké, azóta megvolt a bankni fordulás, szal valszeg elveszett minden, pedig ha összeadom az órákat, és elosztom annyi héttel, amióta ott vagyok, akkor 20óra /hét jön ki kábé. Ami azért izmos part-time. Most mit csináljak? Menjek be, és verjem az asztalt? vagy menjek a tax office-ba? vagy mondjam nekik, hogy megyke a taxofficeba, szal jó lenne, ha kitalálnánk valamit, hogy ezt elkerüljük? :F

Amugy rendesen adozok a hotelben is, NI, TAX, minden szar. Igazából szerződés nincs, vagy legalábbis én nem írtam alá semmit az application formon kívül, ha jól emlékszem. AMugy ezt sem tudom, hogy működik, most akkor én szürkén dolgozok ott? vagy mi?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2042) SzalaiG válasza Flow (#2040) üzenetére


SzalaiG
addikt

Elég jó eu körút. Miért is?

(#2043) Azazello- válasza KillDon (#2009) üzenetére


Azazello-
senior tag

altalaban ugyan annyi mint otthon. a kulonbseg csak az, hogy elofizetessel a legujabb mobilt is hozzadvagjak ingyen :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2044) Azazello-


Azazello-
senior tag

amugy nemreg kihoztam a kocsimat otthonrol, es az elso tapasztalatok alapjan mindenkinek csak ajanlani tudom, hogy hozza ki.

asda 2 perc, kirandulni barmikor mehetunk, stb...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2045) PaladiN válasza Azazello- (#2044) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Csak arra figyelj hogy egy éven belül el kell hagynod az országot! Még ha öt percre is de el kell menjél a határig. Ezt mondjuk egyszerű megtenni úgy pl, hogy a kirándulást oan helyre tervezitek (pl írekhez, vagy franciákhoz) Ebben az esetben semmi kötelezettséged sem lesz a kocsiddal szemben.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#2046) Azazello- válasza PaladiN (#2045) üzenetére


Azazello-
senior tag

mar nem azert a 10 fillerert, de a kutya sem tudja, bent vagyok az orszagban. sehol nem kertek semmi papirt...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2047) ÁHIM válasza PaladiN (#1818) üzenetére


ÁHIM
újonc

AZ ÉN ÉLETTÁRSAM A GYÁRBAN DOLGOZIK MÁR LASSAN EGY ÉVE.KERESEK OLYAN EMBEREKET AKIK SZINTÉN OTT DOLGOZNAK. :R TILDY NEKED SIKERŰLT?

[Szerkesztve]

(#2048) Bondi válasza ÁHIM (#2047) üzenetére


Bondi
csendes tag

NEKEM IS BERAGADT A CAPS-LOCK!!!

(#2049) ÁHIM válasza Bondi (#2048) üzenetére


ÁHIM
újonc

NAGYON VICCES KEDVEDBE VAGY.igy már jobb?arra válaszolj amit kérdeztem. ;]

(#2050) Mag_


Mag_
tag

biztos irta már valaki,de most nincs kedven 1-2 ezer hsz.t átolvasni:

ha 1000 fontot kapsz bruttoban egy honapra ,az saccra mennyi lesz nettoban?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.