Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Devid_81 válasza t72killer (#39000) üzenetére


Devid_81
nagyúr

WizzAirrel nem utaztal meg? :Y
Mirol maradtal le :DDD
Soha az eletben nem utaztam meg WizzAir gepen ami idoben indult volna.
Az egy oras keses naluk olyan mintha pont idoben indulna a gepuk...

Par eve nyaron 5-6 oras keses Magyarorszagon Liszt Ferin, kint egy szellozes mentes atmeneti "hangarban" lett kozolve velunk a gepre szallas elott, hogy bocs nincs gep, de lesz masik ahogy megerkezik Angliabol...
Olyan 30+ fok volt bent, mire elkezdtek az emberek elajulni akkor nyitottak csak ajtot, hogy legalabb a levego mozogjon bent es ne halljon meg mindenki... :W

...

(#39002) Bubee82 válasza sh4d0w (#38998) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem tudom te honnan informalodtal Norvegiaval kapcsolatban, de en pontosan az ellenekojerol olvastam az ott, akar evtizedek ota elo, norvegul is beszelo magyaroktol.

Mivel eltem Daniaban 3 evet, ezert van nemi elkepzelesem arrol, hogy a skandinavok mennyire nyitottak vagy sem.

(#39003) moleculez válasza Devid_81 (#39001) üzenetére


moleculez
veterán

Inkább gyalog… :DDD Nekünk az volt a legjobb mikor a cabin baggage policy megváltoztatták mire odaértünk a reptérre. Akkoriban még kinyomtattam a jegyeket (manapság csak QR kód Apple watchon, ehh…), amin pont rajta volt ez az info a nyomtatás idejével (8 órával korábban). Namost kitalálták hogy a hátizsák mellett nem lehet nálunk kistáska. Esetünkben ez ilyen “roadman” style kistáska (Telo, passport, füles, aproságok), az asszony kistáskája meg ugye kis retikül. (Benne: Lord of The Rings összes, 30m koax kábel, 14 pár zokni, 2 hajszárító).
Namost, ezt a két apró táskát rakjuk be a hátizsákba. MERT EZ (Lett) A POLICY HOGY EGY UTAS EGY CABIN BAG :W És itt találkozott a mozdíthatatlan objektum egy megállíthatatlan erővel. Security rakott rendet. Felszálltunk a gépre, és kivettem a kistáskát a hátizsákból. Amúgy nem dacból nem raktam bele, mert legyen ez bármilyen csicska dolog, okos enged szamár szenved alapon mindig engedelmeskedünk, hogy nem basszunk ki másokkal, de egyszerűen fullra tele volt a táska, így is szétpattant a cipzár.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39004) t72killer válasza Devid_81 (#39001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Huhh, inkább bepakolom a kiccaladot a verdába és irány Newcastle.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39005) Devid_81 válasza t72killer (#39004) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De igy lemaraCC minden jorol is :))

...

(#39006) nitro16 válasza Devid_81 (#39001) üzenetére


nitro16
senior tag

Sajnos elmondható ez az összes fapados légitársaságra... a késések nagy részénél pedig a kiszolgáló személyzetnél csúszik el az egész hiszen a repülési idő az fix. (Jó persze időjárási körülmények illetve esetleges gépproblémák közbe jöhetnek). Az elmúlt 2 hétben 4x repültem rövid távokon minden gép csúszott és mindegyiknél a probléma a kiszolgáló személyzet miatt volt. Utolsónál is a kapuzárás időpontja után még +40 percig hívták az utasokat úgy, hogy az utasok 90% ott volt már és a gép is bent állt, de persze nem mehetünk sehova így egy 1-1,2 órás késéssel kezdtünk. :N

[ Szerkesztve ]

(#39007) Balinov válasza t72killer (#39004) üzenetére


Balinov
félisten

Vigyázz, NI-ben is van Newcastle (GOT forgatási helyszín volt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39008) t72killer válasza nitro16 (#39006) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért nekem sehol máshol(fapad: Ryan, Easy, Germanwings) nem volt túlfoglalásom, kb 100 repülésből volt 3db 3 és 5 óra közti késésem.

#39007: :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39009) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Tegnap délelőtt mikor éppen kortyolgattam a kávémat a lenti kávézóban láttam, ahogy az egyik helyi fiatal lakos egy nagy palesztin zászlóval a hátán sétált a téren, aminek finoman fogalmazva sem örültem, mert csak feszültséget generál. Mivel London multikulti, csak remélni tudom, hogy nem fogja elkezdeni itt is gyilkolászni egymást a két népcsoport...

(#39010) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziaqsztok. Van itt foci rajongó? :) Kellene szereznem jegyet Liverpool meccsre, de úgy, hogy London vagy környékén játszanak. Valami megbízható jegyirodát keresek igazából :) Köszönöm

(#39011) aswyx válasza fojtviki (#39010) üzenetére


aswyx
csendes tag

Van. Nem olcso mulatsag.

Eloszor is: Mikorra kellene? Csak Premier League vagy esetleg FA cup / League cup is jatszik?

Ha PL: Liverpool nagy csapat, a berletesek valoszinuleg elviszik az osszes/legtobb jegyet. Ha a masik csapat is nagy (Arsenal, Chelsea, Tottenham) akkor meg inkabb, igy inkabb eselyes Brentford, Crystal Palace, Fulham, West Ham meccset nezni. Ha jol latom abbol iden Crystal Palace van (a tobbi meccs a szezon masodik feleben, 2024). Esetleg Luton, de az o stadionjuk nagyon kicsi, varhatoan tele lesz.

Egyik lehetoseg, hogy regisztralsz Crystal Palace membernek ( https://www.eticketing.co.uk/cpfc/Memberships/List Adult Membership £25.00) es remenykedsz, hogy lesz jegy amikor a mezei memeberkre kerul sor. Van ra esely ha tudod mikor jon ki a jegy, es szerencses vagy, nem emlekszem a pontos arra, £80/fo korul.

A masik https://www.livefootballtickets.com/fixtures/crystal-palace-v-liverpool-tickets-english-premier-league.html. Ez biztos, de dragabb. Arsenal - Tottenham par hete £350+ volt szoval ahhoz kepest meg barati. Hasznaltam parszor, kicsit ijeszto amikor csak egy screenshot jon egy mobil jegyrol ennyi penzert, de eddig mindig mukodott.

Ha talasz olcsobbat vagy jobbat szolj :)

Én vezettem, azt mondd meg, én vezettem?!?

(#39012) fojtviki válasza aswyx (#39011) üzenetére


fojtviki
senior tag

Köszönöm. Az ár úgymond nem lényeg, nem gond, párom üzlettársának kell. Január-Február környékére kellene. Mindegy úgymond, hogy kivel játszanak, csak Liverpool legyen és London körül. 7 darab jegy kellene. Legutóbb sógornőmék intéztek el, akkor is valami 700 Font körül voltak a jegyek. A P1 travelen lett véve, de ott valamiért nem találunk most jegyet :( Köszönöm a segítséget :R

(#39013) fojtviki válasza aswyx (#39011) üzenetére


fojtviki
senior tag

Úgy tünik meg is van :) Arsenal-Liverpool Február 3. Lehet is 7 jegyet venni. Köszi mégegyszer :R

(#39014) t72killer válasza Alvin_ti4200 (#39009) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reméljük ennyi csak. A nagy ünneplésből hamarosan siránkozás lesz. Tényleg otthon hagyhatná mindenki a hátrahagyott konfliktusait.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39015) aswyx válasza fojtviki (#39012) üzenetére


aswyx
csendes tag

Szeretnek en is meccs jegyet venni ugy, hogy az ar nem szamit! :))

Én vezettem, azt mondd meg, én vezettem?!?

(#39016) moleculez válasza aswyx (#39015) üzenetére


moleculez
veterán

Amíg Croydonban laktunk a Selhurst Stadiumtól 10 percre gyalog volt Palace Membershipem, mert a gyerekeket a foci érdekelte. Engem a legkevésbé sem, de 2 szezonon át kijártunk. Jó és barátságos a légkör, kulturált az egész, messze nem balkán. Nem olcsó hobby az biztos😀

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39017) fojtviki válasza aswyx (#39015) üzenetére


fojtviki
senior tag

Üzleti céllal veszik :) A cég partnereinek ajándék. Én amúgy csak pislogok az árakon, kb én akkor se mennék, ha fizetnének érte :DD

(#39018) instantwater válasza fojtviki (#39017) üzenetére


instantwater
addikt

Ilyenkor nem merül fel vesztegetés gyanúja, vagy a HMRC nem vizsgálódik, hogy esetleg a kölcsönösség jegyében a partner viszonozza-e a kedvességet, és így mindenki céges pénzen megy focimeccsre?

(#39019) fojtviki válasza instantwater (#39018) üzenetére


fojtviki
senior tag

ÖÖÖ mi már Magyarországon élünk :) Szóval vizsgálódjon a HMRC :) De mivel mi éltünk Angliában, megnyertük, hogy elintézzük a vásárlást :)

(#39020) sh4d0w válasza aswyx (#39011) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az de durva... Chelsea-Vidi EL-meccsre £20 volt a belepo...

https://www.coreinfinity.tech

(#39021) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

All flights suspended as large fire breaks out at London Luton Airport

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39022) instantwater válasza fojtviki (#39019) üzenetére


instantwater
addikt

Igaz.
Hirtelen azt hittem angol cégekről van szó.

(#39023) t72killer válasza t72killer (#39021) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól látom, "szerencsére" "csak" a parkoló, úgyhogy a repülőforgalom még visszaállhat hamarosan.

Helyi: "Edinburgh University faces transphobia row over book launch event" << :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39024) Devid_81 válasza t72killer (#39021) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vajon elektromos auto vagy esetleg bizonyos nepcsoport tevekenysege lesz?

...

(#39025) t72killer válasza Devid_81 (#39024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Énis pontosan egy naagyon ulez-barát járgány lemerült akksijára gondoltam...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39026) axioma válasza t72killer (#39025) üzenetére


axioma
veterán

cikkbol: "Bár az autótüzeket mostanában szereti a közvélemény elektromos járművekhez kötni, – annak ellenére is, hogy ezek jóval kevésbé hajlamosak a kigyulladásra – itt most egészen biztosan nem erről van szó. A helyi tűzoltóság szerint a lángok egy dízel Range Rovernél csaptak fel először, mely nem sokkal korábban hajtott be a parkolóházba. Valószínűleg véletlen balesetről van szó, szándékos gyújtogatásra semmi nem utal."

(#39027) Balinov válasza t72killer (#39025) üzenetére


Balinov
félisten

Ezt az ULEZ-t leirva valamiért nekem mindig a Kamaz ugrik be, csak tudnám miért :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39028) Tufa_ válasza Devid_81 (#39024) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Egy dizel range rover volt..

szerk: elobb kuldtem mint vegig olvastam.. :R

[ Szerkesztve ]

(#39029) Devid_81 válasza Tufa_ (#39028) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Most olvastam en is.
Nah akkor nem jott be a tippem :D

Ugyis ki kell takaritani a diesel autokat a forgalombol, kapora jon most a hir :))
Viccet felreteve, hogy lehet megallapitani 1500 autobol, hogy melyik volt az elso?
Vagy cameran lattak, hogy honnan indult a tuz?
A cikk amit olvastam nem irta, hogy hogy jottek erre ra :F

Azert kemeny, hogy elmegy az ember nyaralni, nem olvassa a UK hireket ottlete alatt, majd itt jon ra, hogy az autoja elment a fusti fecskekkel az orok vadaszmezokre :(

...

(#39030) t72killer válasza axioma (#39026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+többiek :R :R.

Mindenesetre elég érdekes, hogy egy parkoló dízel begyulladjon...

#39029: tanulság: valami max 2-3k£-os csotrogánnyal kell járni, amiért nem óriási kár. ... - pipa :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39031) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Londoni Hamasz

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39032) moleculez válasza t72killer (#39031) üzenetére


moleculez
veterán

Dehogy londoni hamasz, a palesztin kérdésben nehezen találsz olyat aki Izraelt támogatja (áldozatszerep, elvették a földjüket, szimpátia, ószegények, terroristaizrael), kimegy provokálni Izraeli zászlóval, most mit várt?! Ez olyan mint a(z agyonvert) bebörtönzött ukrán kölyök, aki az orosz embassy előtt emberkedett. A muszlimok meg hivatalból Palesztinával vannak, nyilván. De pl én nem tudom teljes mellszélességgel támogatni őket, mert akárhonnan nézzük, kormányuk nincs, egy terrorszervezet áll az ország élén, aki néha átlövöldöz amit éppen tud, cserébe rommá bombázza a másik oldal -> jön a sírás :N Kérdés: más opciójuk van? Reálisan, nem nagyon. Hogy Izrael mit keres ott megint másik kérdés…

Azt most hagyjuk, hogy ismét egy olyan topic aminek szakértői vannak és ők sem tudnak megegyezni kinek is lehet(ne) igaza, és miért nem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39033) moleculez válasza moleculez (#39032) üzenetére


moleculez
veterán

Kieg.: ez így fog menni amíg Palesztina földjén ember él.🤷🏼‍♂️ Ha elmenekülnek akkor az a baj, miért nem maradnak otthon harcolni? Hát ezért, mert gyak értelmetlen. A legmodernebb hadsereg + komplett USA ugrásra készen mit csináljanak? Zavarják el a Hamast? Kik? És ha elzavarták mivel lesz jobb?! A cionista kormány majd rezervátumba zárja a pelsztinokat? :F Nem jó ez sehogy se, az egész (!) területet porig bombázni a ‘csába azt kész, sóval felszórni hogy fű se nőjjön. Itt el is engedtem a kérdést. 🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39034) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

King Charles III new coin designs revealed

A két penny-s a mókussal a kedvencem :) A két fontos is szép, bár a két szín miatt elég furcsán néz ki.

(#39035) moleculez válasza Alvin_ti4200 (#39034) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem tetszik, ízléses, modern, de mégis komoly, elegáns. Bár amennyi casht én használok, majd kb 2025-ben találkozom velük :DDD

(Szomszédos kínai étteremben (cash only) is “hitelbe’ “ ettem tegnap, mondom ma behozom, munkából hazafele veszek ki a kúton, csaj csak nevetett persze rendbe van)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39036) t72killer válasza moleculez (#39032) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magyarból is sokan akarják vissza Erdélyt és Horvátországot(!), evvan.

#39033: a MEGOLDÁS az lett volna, hogy a palesztinoknál stabilizálódik egy Fatah+egyéb "felnőtt" pártból álló kormányzás, illetve a merényelgetések abbamaradásával Izraelt rákényszeríti a nemzetközi közösség, hogy ne zárt bantusztánokban tartsa az egyik, a területen élő népcsoportot, hanem egyenrangú polgárként kezelje őket. Ez amúgy idővel ki is alakulhatott volna, de pl Katar, Törökország és mások kitalálták, hogy nem lesz ez így jó, tápoljuk fel a nem-muszlim népesség kiirtására felesküdött, effektíve fasiszta disznó hamaszt. Kérdezemén: magyarból ki az, aki ki akarta/akarja IRTANI civilestül-gyerekestül-külföldivendégestül a szlovákot, románt, horvátot, stb??

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39038) moleculez válasza t72killer (#39037) üzenetére


moleculez
veterán

1/ Ez tényleg gáz, akármelyikünk végezheti így?! :F
2/ Sajnálom a családot, de… natural selection.
3/ Na ezért tolják a kémiai kasztrálást LMBTQGJK/#+[} -t, ösztrogénezett tini fiu nem agresszív🤷🏼‍♂️ Tesztosztos tini lány meg max hamarabb szőrösödik🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39039) t72killer válasza moleculez (#39038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Terelik a valós problémákról a figyelmet ezerrel (iskola). Ráadásul azzal, hogy az egyik alapproblémára (magukra hagyott/töredékcsaládból jövő tinik frusztrációja) ráb.sznak egy lapát bizniszt.
Ahogy megfigyelem, a drogozás is úgy megy mindenütt, mintha legális lenne. Nuku prevenció, érdemi szankció, tinikorból egyenes az út az eldrogozgatom az UC-t életbe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39040) t72killer válasza t72killer (#39039) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Profik vagyunk: North East Ambulance Service patient declared dead woke up in hospital

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39041) Apollyon válasza t72killer (#39040) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Reméljük nem harap meg senkit....

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39042) moleculez válasza Apollyon (#39041) üzenetére


moleculez
veterán

A következőnél majd jöhet Marsi Anikó klasszikusa: “Túlélték, mégis meghaltak”

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39043) Devid_81 válasza Apollyon (#39041) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lattunk mar olyan filmet/sorozatot ahol egyetlen harapasbol eleg nagy baj lett :DDD
Szal jah remelem nyugodtan ebredt fel... :))

...

(#39044) t72killer válasza Apollyon (#39041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39045) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Csak, hogy t72killer valami jó hírrel is találkozzon :))

Humza Yousaf announces Scottish council tax freeze

(#39046) t72killer válasza Alvin_ti4200 (#39045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , a semminél ez is több. Az SNP katasztrofális vereség elé néz több évnyi kormányzás után, így addig ütötték-rúgták a szakijaikat, hogy kitaláltak valami népszerűt. Már "csak" az eltűnt NHS-fogászatot kéne megkeresni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39047) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ideköltözésünk óta van valamennyi usd-megtakarításunk. A font közben fejestugrott a 💩osbilibe, vajon az árfolyamkülönbözet után adózni kell :F ? Ha igen, hogyan? Váltok belőle 400 fontot akkor valljak be 25 font "jövedelmet"? (Fiktív összegeket írtam, lehet 2,5 és 250ezer)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39048) moleculez válasza t72killer (#39047) üzenetére


moleculez
veterán

Ha nem számottevő összeg a “haszon” (így idézőjelben mert ugye reálinflára igazítás után ugye nem annyi az annyi), akkor a pályaudvari kóborkutyát sem érdekli. Én ilyentéren cowboy vagyok, olyan 20k haszonnál már hivatalosan érdeklődnék addig szép csendben csapolgatnám. De ez én vagyok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39049) t72killer válasza moleculez (#39048) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól azért még a pöcegödrös fonttal is nagyon messze vok - sajnos :R.

Olyat viszont olvastam, hogyha itt megtakarítási céllal szimplán vmi kevésbbé rohadó devizába váltasz, pl chf, az már visszaváltáskor adóköteles lesz. Mekkora kreténség már... Reálinfla alatti "hozamnál" az adó szimpla lopás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39050) instantwater válasza t72killer (#39049) üzenetére


instantwater
addikt

Magánemberként sima devizastámlás váltásnál milyen eszközöd vagy a HMRCnek milyen eszköze áll rendelkezésre, hogy megállapítsa a hasznot egy olyan pénzösszegen, amit lehet, hogy 10 év alatt 100 tranzakcióban gyüjtöttél össze, amiből lehet, hogy valamelyik kívülről érkezett az adott devizában és nem a saját GBP pénzedből váltottad át?

Persze egy trading accounton ez biztos ki van számolva, de fogyasztói számlánál szerintem ezt közel képtelenség kimutatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.