Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) skitzoo válasza Bubee82 (#17350) üzenetére


skitzoo
senior tag

Azért is kérdezősködök itt, hogy hol lenne a legjobb. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17352) Bubee82 válasza skitzoo (#17351) üzenetére


Bubee82
őstag

Mondjuk első javaslatom az, hogy amíg nem tisztázzátok le, hogy mégis mi a fenét akartok itt csinálni - de legfőképpen, hogy hova akartok elérni és mennyi idő alatt - addig ne gyertek.

Ez már rég nem az az Anglia ami sok évvel ezelőtt lehetett. Egyre nehezebb labdába rúgni. Alacsony fizetéssel, alacsonyabb rangú munkával, bár jobban lehet élni, mint Mo-n, de sokkal számottevőbben már nem.

Ha kaland kell, meg tapasztalat, akkor kevesebb tervezés is elég, azonban ha itt képzelitek el a jövőt és tényleg az itteni viszonyoknak megfelelő 'jó' életre alapoztok, akkor bizony a karrier és életutat nem árt tisztán látni, már az elején.

Mert az ember könnyen beleveszik a 'megfelelőbe', értsd szobába vagy sokadmagával egy külön házban eléldegél évekig egy kevésbé intelligenciát igénylő munkával, aztán 5 év után ráébred, hogy ez így nem lesz jó. A nyugdíj ugye aligha több, mint 100 font havonta és ha te nem alapozod meg időben, akkor oltári nagy gáz lesz. És ez nem csak bevándorló probléma, hanem angol is.

[ Szerkesztve ]

(#17353) skitzoo válasza Bubee82 (#17352) üzenetére


skitzoo
senior tag

Mire én elérem azt a kort, hogy nyugdijas legyek addigra már nem is lesz. :(

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17354) Bubee82 válasza skitzoo (#17353) üzenetére


Bubee82
őstag

Még én se vagyok olyan vén :)

De azért igyekszem elérni azt a pontot úgy 50-re, hogy a pénz dolgozzon nekem :)

Ez az az ország, ahol el lehet, csak ugye nem könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#17355) legiaap válasza Bubee82 (#17354) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ha már nyugdíj akkor folyamatosan azon filózunk, hogy
1. Vegyünk-e házat jelzálogra (mi másra is ugye) és mire elérjük a nyugdíjat vissza lesz fizetve az ára vagy
2. Maradjunk albikba és szévingeljünk vagy
3. Mindezeket másik országban
:)
Az elsőhöz kell még nekünk f@sza kredit score, amit összehozni elnézve az ütemet ahogy javul 1-2 év, plussz összeszedni 10% önerőt legalább az még 1-2 év a fent említett időhöz hozzáadva.
Persze minimálbéres fizu mellett számolgattam.
És akkor gyereket mert majd szeretnénk, meg kocsit nem is számoltam.
Akárhogyis itt sem egyszerű főleg minimálból.
Az elsőnek az előnye hogy saját a ház, úgy alakítja az ember ahogy akarja.
Másodiknak, hogy nincs lekötve az ember.
Egyelőre még így 29 éves fejjel sem tudom merre menjek.
Ha abba belegondolok apám 22 volt mikor megszülettem és rá 3 évre már megvolt a ház is, ahhoz képest sehol sem vagyok.
:(

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17356) tildy válasza melon (#17338) üzenetére


tildy
nagyúr

Naponta johet, de nem jon azert :D

Van ugy, hogy kimarad a hus egy nap. Ritka, de van. Pl. rendszeresen keszitek a csirkes wrapot halloumi sajttal, isteni. Vagy falafelt. Vagy epp tepsis krumpli van.

Na ugy nez ki , csaladbol lehet lesz megint valaki, aki kulfoldre veszi az iranyt. Kezd erdekes lenni a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17357) skitzoo válasza legiaap (#17355) üzenetére


skitzoo
senior tag

Egyik ismerősöm 26 éves és most születik gyereke. Van már saját házuk. Itt MO-on élnek. Normális munkahelye van de ott is megy a seftelés. Meglehet oldani. Csak van ahol könnyeben.

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17358) tildy válasza skitzoo (#17357) üzenetére


tildy
nagyúr

A sajat haz 26 evesen dolognal azert sok esetben ott van, hogy orokseg, szuloi tamogatas meg egyebek. Persze minden tisztelet annak, aki ezek nelkul, onalloan 26 eves korara onerobol lakast vesz, de eleg ritka.

Nalunk a 10% onero mar meglenne, de ez edeskeves meg a lakasvetelhez. Magyarorszagon persze mar meg tudnank venni egy lakast, de nem szeretnenk visszajonni. Budapestre , ahol munka lenne? Nem kot oda semmi. Sosem ereztem otthonomnak. Elvoltam, de sosem volt "otthon". Munka meg leginkabb ott van.
Videken? Szeged johet szoba, nem tudom milyen eselyekkel indulnank , milyen lehetosegek vannak.

Raadasul bele vagyunk zugva Svedorszagba, de ott van az is, hogy egyszeruen nagyon jo baratsagokat kotottunk britekkel, akarhova vetodtunk. Szoval meg barmi lehet. Lehet Skocia lesz a vegen, ott legalabb ho is van, nem csak szel :D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17359) Bubee82 válasza legiaap (#17355) üzenetére


Bubee82
őstag

Én a ház kérdéssel úgy vagyok, hogy jó lenne. De egyszerűen képtelen vagyok feldolgozni azt, hogy ami Mo-n 15-30 millióba kerül, az itt 50-100-ba vagy többe. Ezt egyszerűen nem vagyok hajlandó lenyelni. Nekem egy ház, ahol aktívan alig pár órát töltök el egy napból, az nem ér annyit. Ugyanabból, vagy még sok esetben annál szarabb anyagokból és módszerrel felépítve. Akkor inkább utazok, bejárom a világot abból, amit arra költenék. És azt senki el nem veheti tőlem. Fedél meg mindig lesz a fejem felett, attól nem félek.

Viszont nemrég találtam egy nagy jó alternatívát, ami alapvetően megnyugtatott, hogy lesz házam. Most pont nem találom sem a linket, sem mást róla. Lényegében egy német mérnöki project, ami már a prototípusig eljutott. Passzív házról van szó, ami kb. durván fogalmazva egy csavarhúzóval DIY alapon felépíthető. Nagyon tutin néz ki és mindennel együtt olyan 10-15k euróba kerül. Kell ennél több? Nekem nem.

Anglia két lehetőséget ad: keresett szaktudást piszok jól megfizeti, amiből telik mindenre vagy vállalkozó szelleműeknek, ha van egy jó ötletük, azoknak rendkívül kényelmes helyzetet teremt arra, hogy a legtöbbet kihozhassák magukból.

[ Szerkesztve ]

(#17360) Bubee82 válasza Bubee82 (#17359) üzenetére


Bubee82
őstag

Na megvan: [link]

Az ár kicsit több, mint amire emlékeztem: 14-16k

Emvy:

Itt olyan 10-20k körül már egy szép nagyot kapok :R

A lényeg, hogy semmi esetre sem lesz 300k font :((

[ Szerkesztve ]

(#17361) emvy válasza Bubee82 (#17360) üzenetére


emvy
nagyúr

Aha, de a telket is meg kell venni.

while (!sleep) sheep++;

(#17362) legiaap válasza Bubee82 (#17359) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na az a passzív házas dolog érdekelne, ha meg találod.
De azt itt építenéd fel? Vagy otthon?
Ez nekem is szúrja a szemem, hogy a ház/ingatlan itt baromi drága.
Szoktuk nézni azt a műsort a tv-ben ahol árverésen vesznek házat, felgyúrják és vagy eladják vagy megtartják. És mindig azon filózok honnan van embereknek annyi tőkéje, hogy beruházzanak egy ilyenre? Főleg mikor Londonban vagy ahol közel vesznek méregdrágán házat, plussz még költenek is rá.
:U
Ezért írtam lehet jobban jár az ember ha albikban húzza meg magát (bár az valamennyire "kidobott" pénz) azt idős korára haza költözik és otthon el lesz az itt összegyűjtött szévingből.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17363) Bubee82 válasza legiaap (#17362) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem tudom Mo-n elképzelni az életem. Legalábbis jelen pillanatban így érzem.

(#17364) emvy válasza legiaap (#17362) üzenetére


emvy
nagyúr

Most vettek meg Londonban a tortenelem legdragabb lakasat, 171 millio euroert.

while (!sleep) sheep++;

(#17365) legiaap válasza emvy (#17364) üzenetére


legiaap
nagyúr

Sajnálni tudom a tulajt.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17366) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17350) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Észak felé az ipar a jellemzőbb. Sok gyárral, üzemmel."
ez miért baj?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17367) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17350) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem baj az ipar, nem mindenki tehénmérnök :P

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17368) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17366) üzenetére


Bubee82
őstag

Mer sajt. Amúgy meg kabbe :o :P ;]

(#17369) Viszlát válasza Ck. (#17316) üzenetére


Viszlát
addikt

Bevalt modszerem az ilyenekkel, hogy elkezdek hozza magyarul vagy oroszul beszelni. Aztan megmondom neki, hogy mivel angolul nem ertette, gondoltam megprobalom mas nyelven amiket ismerek. Erre nagyon nem tudnak mit mondani. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17370) Ck.


Ck.
addikt

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy nem költekezünk nagyvilági módra.

Viszlát:
;)

[ Szerkesztve ]

(#17371) eszgé100 válasza Viszlát (#17369) üzenetére


eszgé100
őstag

Nagyzolgatunk, magyar mellett orosz is? ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17372) Viszlát válasza eszgé100 (#17371) üzenetére


Viszlát
addikt

Aa, csak ven trotty vagyok, en meg oroszt tanultam suliban. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17373) eszgé100 válasza Viszlát (#17372) üzenetére


eszgé100
őstag

te amúgy a környékemről származol, ugye? a két nagy szürke meg egy fehér otthonából

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17374) Gyick válasza Bubee82 (#17363) üzenetére


Gyick
őstag

Én se csak én még itt vagyok az a baj :D

(#17375) Gyick válasza legiaap (#17355) üzenetére


Gyick
őstag

Az is egy megoldás hogy mielőtt elmész majd nyugdijba előtte 10-15 évvel csinálsz ilyen magánnyugdijpénztárat vagy vmi hasonlót mármint a UK-ban azt vissza jössz Magyarországra (ha lesz egyáltalán Magyarország akkor még :DD )
A vendégmunkások ugyanugy kapnak nyugdijjat mint a britek?Vagy hogy van ez szankcionálva?

(#17376) emvy válasza Gyick (#17375) üzenetére


emvy
nagyúr

UK-ban lenyegeben majdnem mindig magannyugdijpenztari tagsagod van. Es igen, kapsz onnan is nyugdijat, ha nem ott elsz, akkor is.

while (!sleep) sheep++;

(#17377) Gyick válasza emvy (#17376) üzenetére


Gyick
őstag

De nincs vmi időkorlát?ha vki 2 évet dolgozik kint akkor is?

(#17378) emvy válasza Gyick (#17377) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor is. Nekem 2 nyugdijpenztarban van penzem, ebbol az egyikbe csak fel evig ment a penz. Ott is szepen megvan az egyenlegem.

while (!sleep) sheep++;

(#17379) ronson válasza Gyick (#17377) üzenetére


ronson
őstag

Ha az állami nyugdíjra gondolsz, akkor 30 év után jár, elvilelg a teljes összeg aminek a minimuma most 113GBP/w.

[ Szerkesztve ]

(#17380) legiaap válasza Gyick (#17375) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerintem a magánnyugdíjpénztárnak nem sok értelme van. Ugyanaz mintha csak simán nyit az ember egy szévinget azt jónapot.
A nyugdíj nem valami sok itt UK-ban. Valami 400 fontot olvastam valahol egy hónapra. Na írták is alattam mennyi.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17381) emvy válasza legiaap (#17380) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem erted. En a _kotelezo_ magannyugdijpenztarrol beszeltem. Ahol en dolgoztam, ott volt egy ceg altal valasztott nyugdijpenztar, ahova ment a ceges nyugdijad. Tehettel bele meg tobbet is, es a ceg matchelte a kontribucioidat. Tehat van onkentes es nem onkentes mnyp.

Es tok nem ugyananaz, mint a savings, mert a bruttodbol megy bele a penz, nem pedig a nettodbol.

Volt valami kozvetett ismeros, 36 eves korara kimaxolta a maximalis nyugdijpenztar-keretet, aztan elment Thaifoldre buvaroktatonak.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17382) ronson válasza emvy (#17381) üzenetére


ronson
őstag

Gondolm ez csak a fullosabb munkahelyeken van, mert nálunk ilyen nincs.

(#17383) Bubee82 válasza emvy (#17381) üzenetére


Bubee82
őstag

Nálunk most vezetik be, mert amint hallottam, valamikor mostantól kötelezik a munkaadókat a bevezetésre. Régebben ez vagy volt vagy nem alapon ment.

Az információ nem biztos, de mintha ezt hallottam volna. Az én jelenlegi cégem elég sóher és amikor felvettek, akkor ez még nem volt. Szóval csak van valami valóság alapja.

(#17384) emvy válasza ronson (#17382) üzenetére


emvy
nagyúr

Te is tehetsz ugyanigy felre, de nagyon sok munkahelyen elintezi neked a ceg.

A lenyeg, hogy a bruttodbol megy, tehat nagyon nem ugyanaz, mintha felreraksz penzt.

A masik tuti dolog az ISA, ahol nem kell nyeresegadot fizetni, viszont 'csak' evi 12000 font koruli osszeget rakhatsz bele szemelyenkent, ha ertekpapirba fektetsz. Keszpenzes ISA pedig kb. evi 6000 fontig hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17385) legiaap válasza emvy (#17381) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na ezt nem tudtam akkor nem szóltam. Amúgy ilyen nálunk sincs sajna.
Na közben filózok, hogy ugye a bruttóból vonják le az NI-t meg a tax-ot és ha szeretnék ilyet akkor még azt is levonják tehát ergo kevesebb lesz a fizum is nem?
Vagy nem jól értelmezem?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17386) tildy válasza legiaap (#17385) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, ergo kevesebb lesz a fizud.

Nalunk az van, ahany szazalekot te belepakolsz, a ceg is annyit rak bele. En 6%-ot valasztottam, a fizum 6%-at vonjak a bruttombol. 6%-ot a ceg meg hozzarak. A vicc, hogy1 ev alatt igy tobb kerult bele, mint a magayr mnyp-mbe a majd 10 ev alatt osszesen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17387) Bubee82 válasza tildy (#17386) üzenetére


Bubee82
őstag

Az durva... Akárhogy is nézzük, ennek a haszna nem kérdőjelezhető meg.

(#17388) ronson válasza Bubee82 (#17387) üzenetére


ronson
őstag

Igen ez nagyon jó. Hány százalék lehet a maximum?

Sajnos nekem, kb. soha nem lesz ilyen munkahelyem. :(

[ Szerkesztve ]

(#17389) kraftxld válasza ronson (#17388) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért ne lehetne? Csak megfelelő szakmát kell tanulni aztán munkahelyet váltani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17390) Viszlát válasza legiaap (#17380) üzenetére


Viszlát
addikt

Mondj nekem kérlek egy olyan megtakarítási lehetőséget ahol mégegyszer annyit beletesznek mint amit én és még utána hozama is van?!! Most rögtön belekezdenék. :)

Közben látom már mások is megjegyezték a dolgot.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17391) emvy válasza kraftxld (#17389) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez azert nem igy megy sajnos. :) Nem lehet mindenkibol mittudomen, mernok, akkor se, ha nagyon-nagyon-nagyon akarja.

while (!sleep) sheep++;

(#17392) Bubee82 válasza ronson (#17388) üzenetére


Bubee82
őstag

Aztat én nem tudom. 15-én lesz a gyűlés/tájékoztató.

(#17393) kraftxld válasza emvy (#17391) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért ha keményen nyomja az ember, azért el lehet érni egy normális fizetést akármilyen munkakörből indul. Nem lehet mindenki mérnök, de ha jól csinál valaki valamit azért lehet belőle félrerakni nyugdíjra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17394) emvy válasza kraftxld (#17393) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem ez nem biztos, hogy igaz. Es egyre kevesbe lesz igaz, ahogy a robotika fejlodik.

A kemenyen dolgozni kepessege ugyanugy egy skill, mint mondjuk a matematikai erzek. Reszint tanult, reszint velunk szuletett. Hajlamosak vagyunk ugy gondolni, hogy vannak dolgok, amikhez 'tehetseg' kell, es vannak, amiket csak 'akarni' kell. Holott az akaras is egy tehetseg, reszben.

Szoval szerintem az automatizalhato munkat vegzokre _nagyon_ kemeny idok varnak a kovetkezo evtizedekben.

while (!sleep) sheep++;

(#17395) kraftxld válasza emvy (#17394) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez tény, de mondjuk itt a tökéletes lehetőség a szalag mellett dolgozóknak, hogy megtanulja "mitül is mén az a robot" aztán jópénzért eladja a tudását, minthogy utána óbégasson, hogy jaj nincs meló.
Bár lehet én vagyok a túlzottan idealista :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17396) BÁ Nutrition válasza kraftxld (#17395) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

aki a szalag mellett van az általában a munkaidő 90 százalékát kitölti vmivel, pakol, csavaroz stb. ugyanazt az egy-két mozzanatot, és rohadtul nem fog érteni semmihez se évek múlva se mert nincs ideje mással foglalkozni mint amit rábíznak. sőt még örülnek is neki hogy van aki elviseli a monoton melót. ha nem meg lecserélik, azt a pár mozzanatot ált 5 perc alatt megtanulja bárki -> biorobot lesz.

ti melyik repcsitársaságot preferáljátok? most néztem és lassan már azért is külön kell fizetni ha rövid a hajad vagy hosszú.. régen nem volt ilyen a malév korszakban azért. airlingus is normális volt relatíve
most néztem a ryanairt meg a jet2-t :W

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17397) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17396) üzenetére


Bubee82
őstag

Autó :U

(#17398) ronson válasza kraftxld (#17393) üzenetére


ronson
őstag

Ez nem teljesen így van. Én tipikusan "főnyeremény" munkavállaló vagyok, ahogy egy volt munkáltatóm fogalmazott, aki mindenhez ért, mindent megcsinál, rendszerben gondolkozik és gyakorlatilag mindenhol a céget magaménak tekintvén és annak megfelelő hozzáállással dolgozok. Gyakorlatilag, az életemet alárendelem, folyamatosan a munkámnak. Viszont így pont jó nekik, hogy nincs diplomám, mert szar-húgyér tudnak foglalkoztatni, előre meg nem léphettem soha, mert gyakorlatilag pótolhatatlan voltam. 2 főmunkahelyem volt otthon, az egyiktől, egy multitól 1,5 évig hívogattak, mindig egy kicsit többet ígérve, amíg találtak egy embert, aki többé kevésbé el tudta látni a munkám. A másik meg egy magyar középvállalkozás volt, ahol szintén tárgyalni szerettek volna a bérről, mikor már beadtam a felmondásom, illetve ott egyszerűen tudtak pótolni, mert felvettek helyettem 2 embert, illetve a managerem magára vette a munkám bonyolultabb részét. Mindezen munkahelyek mellett, 7 évig másodállásom is volt, illetve plusz a maszek, de évente több mint 300 napot dolgoztam és volt , hogy előfordultak 30+ órás munkanapjaim is sokszor. Mindezzel meg tudtam keresni 160-180e-et havonta, néha kicsit többet. Kapják be, büszkeség is van a világon. Ebbe kicsit belefáradtam otthon.

Most, itt egyelőre még a nyelvel küzdök, hogy valamerre komolyabban elindulhassak, de borzasztó, mennyire nincs hozzá érzékem, valószínűleg az iskolába is ezért nem ragadt rám, csodálkozok, hogy tudtam egyáltalán magyarul megtanulni. Pedig a matek, fizika, kémia, földrajz, illetve mindenféle gazdasági tantárgy, esti mese volt nekem a suliban. Jövő nyárra, ha törik, ha szakad el kell érnem egy társalgási szintet.

(#17399) Viszlát válasza eszgé100 (#17373) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17400) Wyco válasza ronson (#17398) üzenetére


Wyco
tag

Járj meetupokra, ott eleg sok és sokféle ember van, tudsz társalogni...(meetup.com)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.