Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) fojtviki válasza MaciG (#17694) üzenetére


fojtviki
senior tag

Arra azert szamits, hogy nem ugy megy a dolog, hogy kijossz, beulsz buszba es vezetsz:)) Nagyon nagyon nem egyszeru a buszozas, foleg Londonban nem. Mondjuk mi Londonban laktunk, de parom azt mondta, hogy ha 30 fontot fizetnenek orankent, akkor se buszozna. O csak sima teherautot vezetett, de szinte mindig central Londonba kuldtek, kicsit elege lett belole. Nem egyszeru itt vezetni ekkora nagy kocsikat. Mondjuk o kamionozast se vallalna be. Bar most meglatjuk mi lesz videken, hatha itt jobb a helyzet. Londonban peldaul elso napjan ket tukrot tort le:)) Office-ba mondta, a valasz az volt, hogy a tukrokkel ne foglalkozzon, nagyobb baj ne legyen. Tokrok tornek nap mint nap:) Egyebkent ha ilyen jogsid van, akkor tenyleg neked kell jonnod elsonek. Parom tud benne segiteni, sokaig nem ulnel otthon:)

[ Szerkesztve ]

(#17702) MaciG válasza fojtviki (#17701) üzenetére


MaciG
addikt

Igen tudom, hogy nem sima ügy, mert kell pl. angol jogsi, erős angol nyelvtudás, stb.
Van jogsim teherkocsira meg kamionra is a busz mellett, de azokból nincs sok tapasztatom, busszal viszont van 4 és fél év.
Nem London a cél, inkább egy "kisebb" város.

BANZAII

(#17703) emvy válasza Ck. (#17698) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne viccelj mar. A fizetesedet nem azert kapod, mert sokat dolgozol, hanem mert erteket* teremtesz. Eppen a kozelmultban volt sok olyan emberrel kapcsolatom (adminisztracios okokbol), akik jo esellyel evtizedek ota csinaljak ugyanazt a munkat, es valami rendkivul szar minosegben. Es ujra megertettem, hogy miert keresnek ok havi 100e forintot, es nem tobbet -- mert ot oldalban le lehetne irni, amit tudni kell a munkajukhoz, es megsem csinaljak rendesen.

Van, akinek meg otezer oldalban se lehetne leirni azt, amire szukseg van a munkajahoz, es megis meg tudja csinalni. Hat ezert lehet 1000 meg 100 fontos napi fizetesert is dolgozni.

Ha asol egy godrot, es betemeted, az biztos nehez munka, de egy fillert sem er meg.

* ertek = valami, ami masnak ertekes, es emiatt fizet erte.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17704) ronson válasza BÁ Nutrition (#17691) üzenetére


ronson
őstag

Miért, otthon könnyebb 80-100000-ből lakástbérelni és élni?

(#17705) Bubee82 válasza emvy (#17703) üzenetére


Bubee82
őstag

Nekem eddig meg senki sem volt hajlando megbecsulni ES megfizetni a tudasom es torekveseimet.

Nekem ez annyit jelent: csinald magad. Es igy is lesz.

Aztan elmehet mindenki oda ahova akar.

(#17706) Ck. válasza emvy (#17703) üzenetére


Ck.
addikt

Nem gödörásásra gondolok. De pl. az EDF csoportnál lévő, 30 éves múltú részleg vezető ne keressen már 1/3-ad annyit, mint pályakezdő Jancsi és Juliska, csak mert az egyik Oracle-zik, a másik pedig hálózatokat kezel.
Nem szabadna ilyen különbségeknek lenni akkor sem, ha vki most magára ismert Jancsiban és Juliskában.
Én amíg osztályvezető voltam,
minden 3 hónapban a jutalékom terhére bónuszt osztottam a beosztottaimnak, mert a magas fizetési különbségek hosszútávon csak széthúzást jelentenek az emberek között mind a munkában, mind pedig a magánéletben egyaránt.
Sosem támogattam az alsó és felső réteg szakadékának kiszélesítését.

[ Szerkesztve ]

(#17707) Bubee82 válasza Ck. (#17706) üzenetére


Bubee82
őstag

Respekt. Sajnos ezzel a mentalitassal sehol sem talalkoztam, pedig a problemakat egytol egyig megoldotta volna. Tobbekkozott az enyemet is. Es akkor talan nem itt lennek egyedul, hanem a csaladommal...

(#17708) emvy válasza Ck. (#17706) üzenetére


emvy
nagyúr

A bereket a piac szabja meg. Ket dolgot csinalhatsz: torvenyben foglalod, hogy bizonyos munkakorokben ne kereshessenek tobbet, mint X (mindenkinek rossz, mert munkaerohianyod lesz), vagy bizonyos munkakorokben legalabb Y-t keressenek az emberek (mindenkinek rossz, mert tulfizetsz embereket, akik nem termelnek annyi erteket, mint amennyit megkeresnek).

> Sosem támogattam az alsó és felső réteg szakadékának kiszélesítését.
En se, de ezt mas modszerekkel ernem el.

while (!sleep) sheep++;

(#17709) fojtviki válasza MaciG (#17702) üzenetére


fojtviki
senior tag

A jogsicsere nem annyira veszes. En magara a vezetesre celoztam. Szuk utak vannak itt nagyon:) Videken is szukek, szoval nem konnyu itt vezetni. Raadasul a buszvezetoknek ott a sok "bolond" utas. Mopondjuk csak Londonba buszoztam, de rengetegszer veszekedtek a buszvezetovel:)

(#17710) zsambek válasza emvy (#17708) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia,

Emvy, kicsit bővebben ki tudnád fejteni, mert érdekel, vagy valamilyen linket tudnál ezzel kapcsolatban adni? :)

Köszi!

zsambek`

(#17711) Gyick válasza emvy (#17708) üzenetére


Gyick
őstag

sajnos Mo.-n kialakult egy elég szar helyzet hogy az alkalmazottak 90%-a kb 100k körül keres vagy annyit se és nagyon kevesen keresnek keresnek "sokat".Valószinüleg ennek az oka a szocializmusban keresndő akkor tünt el a középosztály.sztem is teljesen felesleges megszabni hogy ki mennyit kereshet ugy se lesz jobb tőle nem az a probléma.

más:Találtam egy jó dokumentumfilm féleséget Londonról nekem tetszik [link]

[ Szerkesztve ]

(#17712) tildy válasza SityiSXT (#17685) üzenetére


tildy
nagyúr

Most meg nem mondom pontosan , melyik dell gep ( kinezetre mint itt a jobb) van, de nem oldotta meg, sem a jumperes dolog, sem az elemnel a rovidrezaras , termeszetesen kihuzott allapotban.

Mondjuk arra nem emlekszem, hogy lehuzott jumperrel inditottuk-e.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17713) tildy válasza emvy (#17693) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha bentlakasos, akkor tul sok mindenre nem kell kolteni, es valoszinuleg aki azt vallalja, otthon sem keresne jobban.
Azt se felejtsd, nannyk eseten huszonevesekrol van szo tobbsegeben.

MEg azt se feledd, hogy rengeteg helyen meg mernokoknek sem nagyon akarnak tobbet adni 100-120 ezer forintnal ( netto) otthon , es meg nekik all feljebb , ha tobbet kernel.

Es akkor ott van az az igen nagy reteg, aki videken el es dolgozik 70-80 ezer forintos havi fizuert.
Szoval igen, nekik lehet jobb az itteni 9 fontos oraber, mint az otthoni ketto.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17714) BÁ Nutrition válasza tildy (#17713) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azért nem tudom milyen mérnök keres 100-120 körül :F a gyakornok?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17715) legiaap válasza BÁ Nutrition (#17714) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hát öregem én mikor kiröppentem a fősuliról kemény 110.000 forinttal indítottam mérnökként.
Aztán felmentem 170.000 nettóig az volt a plafon, de azért heti 6 napokat dolgoztam 10-14 órában.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17716) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17714) üzenetére


Bubee82
őstag

Jelentkezem. Tejipari kutato es termekfejleszto (mernok), akitol meg elvartak azt is hogy gepeszmernokke is kepezzem magam ingyen.

170e netto. Nagyon jo angollal (akik a duplajat kerestek ennek azok meg mokogtek). Persze nekem kellett forditgatni.

[ Szerkesztve ]

(#17717) BÁ Nutrition válasza legiaap (#17715) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az mikor volt?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17718) legiaap válasza BÁ Nutrition (#17717) üzenetére


legiaap
nagyúr

2008 februárban végeztem és márciustól már melóztam is.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17719) emvy válasza zsambek (#17710) üzenetére


emvy
nagyúr

Melyik temara gondolsz pontosan?

while (!sleep) sheep++;

(#17720) SityiSXT válasza tildy (#17712) üzenetére


SityiSXT
őstag

Mert nem a CMOS-t kell törölni. Külön jumper van a jelszó törlésére (a PSWD jelölésű az alaplapon), mivel a többi gyártóval ellentétben a Dell a vállalati gépeinél azt külön, egy NVRAM chipben tárolja.

(#17721) tildy válasza BÁ Nutrition (#17714) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, nem gyakornok. ( nettot irtam, ez bruttoban 200)

Pl jaszfenyszarun ekkorul ajanlgattak , Jaszberenyben is, de Szegedrol is tudok peldat hozni ( villmernok).

SityiXT: megkeresem a pontos tipusszamot, az alapjan keresheto az alaplap is, de sem Esmeinnek, sem nekem nem sikerult kiszednunk azt a passwordot.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17722) emvy válasza tildy (#17721) üzenetére


emvy
nagyúr

Es ez tenyleg mernoki munka lenne? Nem hinnem, mert ha valaki mondjuk villamosmernok, akkor miert menne el 200 bruttoert Jaszfenyszarura, ha tele van a piac ennel sokkal jobban fizeto allasokkal?

while (!sleep) sheep++;

(#17723) tildy válasza emvy (#17722) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, az. Amugy nem ertem miert gondolod , hogy el kene oda mennie. BP-en kivul is van vilag, sokan ott elnek, vagy a kornyeken.

Akinek pl. ott van haza, csaladja, lakasa, gyerekenek baratjai tudod te is jol, hogy nehezebben mozdul, nem tul mobil nep a magyar.

Hozhattam volna Debrecent is, onnet is tudok peldakat.

Szerinted pl egy 2 gyerekes par, akinek ezek ott helyben megvannak, mennyi esellyel fogja feladni a hitellel terhelt lakasat, es az orszag tulso vegebe koltozni, mondjuk duplaennyi fizetesert?

Amugy annak idejen egy hasonlo ajanlatom volt nekem is, mar elotte tobbet kerestem Budapesten, de akkor ugye en konnyen mozogtam, barhova, ahol munka van.

(Mindemellett azt vallom, csaladdal is lehet, de el tudom kepzelni, hogy ugy problemasabb, vagy egyszeruen nem merik paran meglepni)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17724) emvy válasza tildy (#17723) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez oke, de ugye onnan indult ki a diszkusszio, hogy vajon aki UK-ban 9 fontert dolgozik orankent mernokkent, az nem jonne-e ki hasonloan anyagi szempontbol Magyarorszagon. Tehat egy jaszfenyszarui mernoknek pl. Budapest mar tul messze van, Anglia meg kozel?

Tehat arra akartam celozni, hogy ma Mo-n ha egy mernok nem keres 400 bruttot (ami nagyon kevesnek szamit a mufajban), az egyszerubben is segithet magan, minthogy elhagyja az orszagot. Nyilvan ha mas oka is van a kulfoldre koltozesnek, az oke, csak tenyleg annyira megdobbentoen alacsony szam ez a 9 font/ora mernokkent...

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17725) tildy válasza emvy (#17724) üzenetére


tildy
nagyúr

A 9 font nanny-s berre volt irva, nem? Ja nem, mintha sofort latnek.

( Jaszfenyszaru nincs messze pesttol, viszont ha pl. Jaszsag delebbi ill keleti reszebol jar at oda, maris eleve 50 perc igy is a bejaras, lenne Pestre 2.5 busszal, autoval meg 1.5) Mindne nap, esoben kodben, fagyban napsutesben. Autoval en nem csinalnam, foleg, ha penzt is viszi el.

A masik, sokan ugy vannak vele, ha mar lepnek, akkor miert ne kulfoldre , ahol elobb-utobb sikerul nekik megfelelo munkat talalni. Mert ha mondjuk ugyanez az ember NYugat- Magyarorszagon megkapna netto 200-t, de mondjuka nemeteknel sokkal magasabb eletszinvonalra van lehetosege, akkor miert ne inkabb az utobbit lepje meg?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17726) emvy válasza tildy (#17725) üzenetére


emvy
nagyúr

Az is elhangzott, hogy a kikoltozok nagyresze minimalberes munkaval kezdi. Legiaap mondta, hogy o mernok (nekem legalabbis ez jott le), de nem mernokkent dolgozik.

Angliaban tenyleg sokkal jobban lehet elni (anyagilag), mint otthon, de nem ugy, hogy az ember a sajat szintje alatt dolgozik.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17727) tildy válasza emvy (#17726) üzenetére


tildy
nagyúr

"Angliaban tenyleg sokkal jobban lehet elni (anyagilag), mint otthon, de nem ugy, hogy az ember a sajat szintje alatt dolgozik."

Teljesen igazad van.

"Tehat arra akartam celozni, hogy ma Mo-n ha egy mernok nem keres 400 bruttot (ami nagyon kevesnek szamit a mufajban), az egyszerubben is segithet magan, minthogy elhagyja az orszagot. "

Nekem nagyon nem surolta, megha kevesnek is szamit egyes korokben. Joval kevesebb volt ennel.
Netto 130 volt pl. kikoltozesem elott masfel evvel, 2008 elejen. ( Igaz ebben benne volt, hogy szakmai elorelepes miatt kenytelen voltam anyagilag visszalepni, egy jobban fizeto allasbol)

Az, hogy ezzel szemben helyt tudok-e allni,akar kulfoldon, a tapasztalat megmutatta. :)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17728) Bubee82 válasza emvy (#17726) üzenetére


Bubee82
őstag

Na, ez a lenyeg. Ezt kellene mindenkinek megceloznia, aki ugy jott ki, hogy volt egyfajta jol hangzo, de meg nem becsult munkaja Mo-on.

Csak valaki evekig elvegetal abban a minimalberes vilagban, valaki meg 1 ev utan mindent feltesz egy lapra, hogy nagyot alakitson.

A 9 font a kezdo buszsofor munkara vonatkozott.

(#17729) emvy válasza tildy (#17725) üzenetére


emvy
nagyúr

> Mert ha mondjuk ugyanez az ember NYugat- Magyarorszagon megkapna netto 200-t, de mondjuka nemeteknel sokkal magasabb eletszinvonalra van lehetosege, akkor miert ne inkabb az utobbit lepje meg?

Ezekre mar sokszor sokfele valasz elhangzott. Nekem egyreszt nem ugy tunik, hogy pl. a topiclakok nagyresze olyan magas eletszinvonalon elne (oke, vesznek egy dragabb mobilt, vagy ilyesmi, de kb. ennyi). Lakast venni UK-ban nagyreszuknek eselye sincs es nem is lesz sose. Nektek meg esetleg lehet, mint Londonban elo programozo, mondjuk nektek ugyanugy lett volna eselyetek otthon is. Azt se latom, hogy olyan sokan hasznalnak pl. a Londonban elerheto gasztronomiai lehetosegeket. Es NAGYON fontos: nem sokmindenkinek van meg a topicbol gyereke. A gyerek pedig UK-ban extrem draga. Ha van egy par, ahol mindket fel keres, es nincs gyerek, akkor tenyleg jol lehet elni. De ez atmeneti.
Tehat en ugy latom, hogy pusztan eletszinvonal szempontjabol nincs akkora elony, kiveve egyetlen szcenario: ha valaki odakint akar penz gyujteni, hogy aztan majd otthon elkoltse (pl. ingatlant vegyen belole). Azok, akik vegleg ki szeretnenek koltozni, eleg keves esellyel fognak jobban elni, mint otthon. Ti lehet, hogy kivetelek vagytok, de nem vagyok benne biztos.

Ezert cserebe meg fel kell adni azt, hogy a tarsadalom egyenrangu tagjai vagytok, sajnos. Persze megintcsak sokfele elethelyzet van, pl. a te munkadban nagyreszt 'ertelmisegiekkel' vagy korulveve, de epp most tor elore az UKIP: minden otodik ember az utcan azt gondolja, hogy miattad van szarban Anglia, es jobb lenne, ha visszatakarodnal az orszagodba.

Szerintem siman van arra pelda, hogy valaki ugy osszessegeben jobban erzi magat, es meg is eri neki kintmaradni, de tippem szerint 15 ev mulva a topiclakok nagyobbik resze nem lesz az UK-ban.

Es az egeszen biztos, hogy a Budapestre vagy Angliaba koltozes kozott nem csak annyi a kulonbseg, hogy az egyik kicsit messzebb van, es tobbet fizetnek.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17730) emvy válasza tildy (#17727) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem nagyon nem surolta, megha kevesnek is szamit egyes korokben. Joval kevesebb volt ennel.
Netto 130 volt pl. kikoltozesem elott masfel evvel, 2008 elejen. ( Igaz ebben benne volt, hogy szakmai elorelepes miatt kenytelen voltam anyagilag visszalepni, egy jobban fizeto allasbol)

Azota eltelt azert jopar ev, tapasztaltabb lettel. En Angliaban asszem 10x annyit kerestem a vegen, mint amennyivel eljottem Mo-rol. De ennek az oka nem az, hogy 10x akkorak a fizetesek, hanem eltelt 5 ev, es ha most hazamennek Mo-ra, akkor 3-4x annyit keresnek, mint amivel eljottem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17731) tildy válasza emvy (#17729) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem csak az anyagi biztonsag szamit. Ha mar csak kicsit is jobban elek itt, mint otthon, de azt erzem, a kornyezet inspiralo, hogy nagy koponyakkal dolgozhatok egyutt, hogy jo a kozosseg, mar megerte. Ha azt latom, ha akarom, siman el tudok menni koncertekre, musicalre, szinhazba, moziba barmikor, amikor akarok, mar megerte. Es meg lehetne sorolni.

Amugy ki tudja, lehet megyunk kesobb eszakabbra( pontosabban eszakkeletre).

Otthon is lett volna eselyunk, csak kedvunk nem volt hozza. Lehet itt a topiklakok jo resze Magayrorszagra visszamegy, nalunk abszolut nincs tervben. Turistaskodni hazamenni jo, szep tajak, jo borok, finom etelek, jo maganorvosi ellatas, ez igy szuper.

Legiaapon meg csodalkozom, en a helyeben mar nezelodnek szakmabeli allasokat. Amiota kinn vannak, az angolja mar valoszinuleg van olyan, hogy siman bekerulne szakmai allasra is. ( lehet nezelodik, nem tudom)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17732) fojtviki


fojtviki
senior tag

Egyedul biztosan nehezebb, de parban azert valamivel konnyebb itt is. Nem mindenkinek van egyetemi-foiskolai vegzettsege. Otthon viszont legutoljara a Nokia-ban dolgoztam. Napi 12 ora, szinte egy helyben. Emlekeim szerint 110 netto kornyeken kerestem. Fizettem egy lakas hitelt, rezsi stb stb. Hat nagyon nagyon nehez volt. De a kerdesre a valasz, 6.31-bol jobban lehet e itt elni: Igen. Szamomra az otthoni elet nyomor volt. Pedig iskola utan 1 evvel mar dolgoztam eleg kemenyen, de vegulis a mostani parom kicsalt ide. Nem bantam meg, meg igy sem, hogy en az alja munkat vegzem. Viszont normalis etelt eszunk, tudok magamra is kolteni, van autonk, es ezmellett meg felre is tudunk rakni. Otthon neha az is problema volt ho vege fele, hogy mit egyek! Ha szegyen ha nem! Nem erzem, hogy kevesebb lennek az miatt, mert nincs diplomam. Tudom magamrol, hogy ugy sem tudtam volna elvegezni. Ettol fuggetlenul szerintem mindenki megerdemel egy normalis eletet, vegzettsegtol fuggetlenul, aki dolgozik.

Szerk: Raadasul itt egy igen jo elethez nem feltetlen kell diploma. Sogornomek 2-en igen jo eletet elnek. A 2 fizetes £5000 felett van. Abbol ahogy nezem, igen jo szinvonalon lehet elni. Ha most minden osszejon akkor kettonknek lesz kb 2500 havonta. Abbol 500 alberlet, 126-rol 60 lett a car insurance, 2x35 a telszamla, 150 a havi etel. Nagyjabol 800-900 fontbol kijovunk, Tehat legrosszabb esetben is 1400-1500 fontot felre lehet tenni. Otthon ezt egy nem diplomas par nem tudja megtenni sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#17733) pockhome


pockhome
senior tag

Csesszemeg, most nézem a CISCO-s meg Windowsos vizsgáimmal 45-55ezer között lehet keresni, az annyira nem is rossz :D

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#17734) Ck. válasza Bubee82 (#17707) üzenetére


Ck.
addikt

Köszönöm, sajnos én sem találkoztam ilyesmivel, az én főnököm anno konkrétan egy rohadék volt. Ugyanabba a munkakörbe az újakat 30-40%-kal többért vette fel, mint az évek óta ott lévőket. Ugyan az a pozíció, ugyanaz a munka, 1 napos munkaerő vs. 3 éves munkaerő. A régieké nem lett megemelve. Miután ez kiderült, óriási balhé volt, meg is kapta mindenki visszamenőleg ami járt, emberünk meg repült.
Magyar bank rendszer.

Mas:
Ha innentől úgy döntök h nem tartok pénzt az angol szamlamon, mert rendszeresen meglopnak, ezért azonnal leveszem a fizetésem és csak a számlavezetesre, meg a dd-re hagyok rajta, akkor rossz lesz a credit besorolasom?

[ Szerkesztve ]

(#17735) tildy válasza Ck. (#17734) üzenetére


tildy
nagyúr

Meglopnak?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17736) Viszlát válasza legiaap (#17655) üzenetére


Viszlát
addikt

Ne haragudj ha sértőnek hat a kérdésem, de baromi kíváncsi lettem, hogy mégis mennyire olvastál te utána az egész credit history - credit score dolognak? Tényleg ez a szint, hogy sztorizgatunk, hogy nekemseadtak meg nekise és nem szeretnek itt minket? És te komolyan el tudtál végezni egy főiskolát?

Bárki aki olvassa a topikot: a pénzügyi rendszer nem tesz különbséget bevándorló és őslakos között, csak ismerni kellene a rendszert...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17737) Ck. válasza tildy (#17735) üzenetére


Ck.
addikt

Jogosulatlan charge a netbank hibás működése miatt.
De a lényeg h ha magyar számlán tartom a pénzem vagy párna alatt, de kapom rendszeresen az angol számlára attól a fizetésem és a számlavezetesre és a dd-re futja akkor is rossz lesz a creditem?

Viszlát:
A scoring igenis különbséget tesz. Maradjunk annyiban h közel állok a tűzhöz annyira h ezzel tisztában legyek.

[ Szerkesztve ]

(#17738) tildy válasza Ck. (#17737) üzenetére


tildy
nagyúr

A credit score, amit a kreditminosito cegek csinalnak teljesen mas, mint a banki minosites, multkor volt rola szo.

A lloyds es a Barclay's is annyit mondott, kell penzforgalomnak a szamlan lenni, kulonben idovell leezarhatjak a szamlad.... (En is meglepodtem rajta, de teny , hogy megnyitaskor kerdeztek , mekkora penzmozgas lehet rajta).

Jogosulatlan chargera en a Citizen Advice bureau-t javasolnam elsokorben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17739) Viszlát válasza Ck. (#17737) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt fejtsd ki kerlek, oszinten kivancsi vagyok.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17740) legiaap válasza Viszlát (#17736) üzenetére


legiaap
nagyúr

Sértésnek veszem ha megkérdőjelezik az iskolázottságom, úgy hogy erről akár le is pattanhatnál.
Igen elvileg nincs tesznek különbséget. Elvileg...
Eléggé utánaolvastam a dolognak, de azért kicsit furának tartom mikor az angol kollégám ugyanazzal a fizuval hasonló adottságokkal simán kap credit kártyát. Ugyanúgy poor kategóriában volt mint én és neki szó nélkül adtak. Mi az ha nem pofa?
Persze most még jobban lecsúszott. Egy deka szévingje sincs mint ahogy sok angolnak sem de inkább bennük bíznak.
Gratula nekik.
És nem kell a kérdés akkor mi a fenének vagyok itt ha semmi nem tetszik.
Mert nincs más választásom azért.
Részemről befejeztem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17741) emvy válasza legiaap (#17740) üzenetére


emvy
nagyúr

Sajnos nem ismered az teljes döntési folyamatot, szoval a 'hasonlo' profil nem jelent sokat.

while (!sleep) sheep++;

(#17742) tildy válasza legiaap (#17740) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy 500 fontos aruhitelt akartunk felvenni, reszletfizetos moka.

Nekem excellent, akkor Esmeinnek fair volt a ratingje. En nem kaptam meg, o igen. Mindketten magyarok vagyunk. Erre varrj gombot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17743) tildy


tildy
nagyúr

Napi szines "rabszolgasorban" tartott magyarokrol : [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17744) Gyick válasza tildy (#17743) üzenetére


Gyick
őstag

Én ma ezt találtam érdekeset [link]

Ez is annyira undoritó hogy azt írják hogy magyarok tartottak rabszolgaként magyarokat pedig nem is.

[ Szerkesztve ]

(#17745) emvy válasza Gyick (#17744) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem magyarok? Hanem akkor ki?

while (!sleep) sheep++;

(#17746) ronson válasza emvy (#17745) üzenetére


ronson
őstag

Ezen lehet vitatkozni, egy ember állampolgársága és nemzetisége, sok esetben eltér. Orsós úrnál is ez lehet e helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#17747) emvy válasza ronson (#17746) üzenetére


emvy
nagyúr

Magyar allampolgarokrol van szo, es ennyi. Ha mondjuk svabok, zsidok vagy totok lennenek, azt se irnak ki, teljesen jogosan.

while (!sleep) sheep++;

(#17748) Ck. válasza Viszlát (#17739) üzenetére


Ck.
addikt

Ha fel akarsz venni pl. egy jelzáloghitelt ingatlan vásárlásra, akkor a hitelbírálat során egy rendkívül összetett minősítést végeznek.
Egyrészt ott van ugye a credit score, de ezen felül számos egyéb tényezőt is figyelembe vesznek. A teljesség igénye nélkül:
nem, kor, lakhely, származás, mobil előfizetés típusa (havi díjas vagy pay as you go), szolgáltató (igen, komolytalan, de számít. A legtöbb bank pl. a three-t és a vodafone-t hátrányként bírálta egy időben a nagyok közül), családi állapot (egyedülálló, élettárs, házas), tulajdonjog (autó, egyéb ingatlan,stb.) , egyéb hitelek, kötelezettségek, alkalmazotti státusz, munkaszerződés típusa, az is számít, hogy ahol dolgozol cég, annak milyen a minősítése (ha egy induló, kevésbé likvid, vagy éppen eladósodott cégnél vagy alkalmazott, akkor Téged is a céggel azonosítanak, ami szintén ront az esélyeiden), ingatlan értéke, stb. A listát reggelig írhatnám, annyi apró dolog van, és sajnos vagy nem sajnos, a származás is köztük van.

Más téma:
Az egész referencia rendszer lényegét magyarázza már meg vki. Párom próbál munkát váltani, eddig 3 helyen már "szinte" felvették, a referencia kellett utolsó lépésként. A munkáltató az első 2 helyet elintézte annyival, hogy nem alkalmazná a helyükben az illetőt, az utolsónál pedig megmondták, hogy ha ennyire nem tetszik a munkahely, akkor holnap már nem kell jönni és kész. Ezzel a referencia dologgal szerintem ellehetetlenítik a munkahely váltást, ugyanis egyik munkáltató sem nézi jó kedvel, ha a dolgozója más után keresgél, asszisztálni pedig ehhez már végképp nem fognak senkinek.

(#17749) #47053824 válasza Ck. (#17737) üzenetére


#47053824
törölt tag

Miert volt jogosulatlan? Te magad irtad, hogy az ugyintezo keresere sem vagy hajlando levenni a penzt automatabol, mert megbuntetnek. Azutan hazamentel es elutaltad a penzt ketszer is. Ez olyan mintha levetted volna. Ennyire bonyolult a dolog?? Komolyan kerdezem...

(#17750) Ck. válasza #47053824 (#17749) üzenetére


Ck.
addikt

Azért jogosulatlan, mert a netbank szerint van pénzem, aztán 5 nap múlva rájönnek, hogy ja de mégsem volt.
Nem ezzel az egyszeri dologgal van a bajom. Hanem az, hogy ez rendszeresen előfordult, immáron 2 banknál is, körülbelül minden héten. Attól, hogy másnak sosincs 50 font alatt a számlája és ezért nem veszi észre a kései elérhető egyenleg változást, az még nem jelenti azt, hogy jól működik. A lloydstól már 3x kaptam vissza charge-térítést. Nyílván nem adták volna vissza, ha én lennék a hülye, ők meg az okosok.
Most a Halifax-ot készülök ott hagyni (Lloyds csoport az is), aztán megyek megcélozni a Natwestet. Kell, hogy legyen egy olyan bank, ahol ez működik. A barclays sajna nem jó, amit Fojtviki ajánlott, mert nincs olyan számlájuk, ami egyszerre tudna breakdown covert és mobile insurance-t is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.