Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) legiaap válasza Ck. (#17200) üzenetére


legiaap
nagyúr

Már megint telefont akarsz váltani?
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17202) Ck. válasza legiaap (#17201) üzenetére


Ck.
addikt

Már nem. :DDD

(#17203) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Van aki rendszeresen megy innen haza vonattal?(marmint euro tunel) Csak mert ma gyorsban eldontottem, hogy komp helyett azzal megyunk haza. £25 volt az arkulonbseg oda-vissza, rugalmasabb is, meg gyorsabb is. Annyit akarok kerdezni, hogy chech in -nel azt irta, hogy be kell mutatni a kartyat, amivel foglalasnal fizetted a jegyet. Na most, en e honap vegen kapok uj kartyat vegre. Ebbol adodhat kellemetlenseg?

Don't Tread On Me

(#17204) legiaap válasza Ck. (#17202) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na ezért nincs szévinged.
:D
mit vettél? Ragtapaszos gs5-öt? S4-et vagy valami note-ot?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17205) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Regebben nezelodtem olyan oldalon, hogy ingyen dolgok voltak, csak a fuvart kellett fizetni. Most nem talalom az istennek sem :DD Nem tudja valaki veletlen?:)

(#17206) emvy válasza MPowerPH (#17203) üzenetére


emvy
nagyúr

az uj kartyad jo lesz

while (!sleep) sheep++;

(#17207) tildy válasza fojtviki (#17205) üzenetére


tildy
nagyúr

gumtree-n van freebies section, ha arra gondolsz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17208) MPowerPH válasza emvy (#17206) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kiraly. :)

Don't Tread On Me

(#17209) fojtviki válasza tildy (#17207) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem, nem a gumtree-ra. Kulon oldal volt, csak errol szolt az oldal. Mindegy keresgelek, hatha valahogy eszembe jut:)

(#17210) Ck. válasza legiaap (#17204) üzenetére


Ck.
addikt

Nem vettem semmit csak lejárt a husegem, persze lehetne kisebb csomagom is, de nem ezen a 35 fonton múlik a világ sorsa sajnos.
Amúgy Note 3 és b@szottjau. :)

(#17211) melon válasza fojtviki (#17209) üzenetére


melon
tag

Freegle?

(#17212) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tudja valaki, hogy az angol hazakban a mosogepekhez vezetett hidegvizes csobol folyo viz alkalmas e emberi fogyasztasra?

Don't Tread On Me

(#17213) legiaap válasza MPowerPH (#17212) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igén miért ne lenne alkalmas.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17214) MPowerPH válasza legiaap (#17213) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mert olvastam valahol, hogy szabvany szerint annyi a kitetel, hogy a fo csonknal bejovo viznek kell megfelelnie a kivanalmaknak, mai ugye a konyha. Onnan megy a vezetek a furdobe. Ellenben ami a mosokonyhaban van, az a boilertol jon kozvetlen(hideg-meleg).
Nekem ebbol az jott le hirtelen, hogy kimeljuk a kornyezete cimen akar johet ketfele minosegu viz is az utcarol. De ha ok, akkor szuper. Lenyeg, hogy a huto ugyis megszuri. :)

Don't Tread On Me

(#17215) legiaap válasza MPowerPH (#17214) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nálunk a mosogatós vízről van leválasztva az meg iható. Rendszerint arról választják le.
Viszont én is kérdeznék.
Már több helyen láttam, hogy az úton keresztben megy kettő egymáshoz nagyon közel lévő parhuzamos gumi szalag (kör keresztmetszetű) és az út egyik oldalán egy fem dobozban végződik.
Valami olyasmire gondolok, hogy átmenő forgalmat mér.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17216) tildy válasza legiaap (#17215) üzenetére


tildy
nagyúr

Google talalatok a traffic counterre: [link]

Szoval igen, forgalomszamlalo.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17217) legiaap válasza tildy (#17216) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na akkor eltaláltam.
:DD

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17218) MPowerPH válasza legiaap (#17215) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valszeg itt is, csak arrol az agrol, ami a bojlerbe kuldi a vizet.

Don't Tread On Me

(#17219) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Zsir, ma vegre megjott a Lloyd debitem. Nem mellekeltek semmi tajekoztatot, hogy aktivalni kellene. Csak annyit, hogy a pinem ugyan az maradt. Ettol kezdve akkor a regi kartyam mar hasznalhatatlan, vagy eloszor az ujjal kell valamit csinalni, hogy hasznalni tudjam?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17220) kem


kem
addikt

1 hét múlva telefonos interjum lesz :))
Linux teszt már megvolt.
Drukkoljatok!

Köszi!

(#17221) Balinov válasza MPowerPH (#17219) üzenetére


Balinov
félisten

ha hasonlo a szitu, mint az ir AIB banknal (laser (aka Maestro) kartyam volt, contactless Visa Debit lett) akkor abban a pillanatban, amikor eloszor hasznalod a Visa/Mastercard debitet deaktivalod a regit. Persze a bekesseg kedveert en felhivnam oket, hogy mi a szitu.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17222) MPowerPH válasza Balinov (#17221) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eloszor kiprobalom itt az automatanal, aztan elvalik. Lekerek egy egyenleget.

mas: 1 hete beallitottam a councilnak az oldalan, hogy en direct debiten fizetnem, 10 honapos lebontasban a taxot, minden ho 5.-en. Na most, jott is a level, hogy mennyit kell fizetnem havonta, es az, hogy valtozott a fizetesi method. Csekkoltam a szamlamon a direct debit reszt, ott meg nem jelent meg olyan tetel, ami a councilhoz tartozik. Nem tudom ez gaz e, vagy csak az elso levonaskor fog megjelenni?!

Don't Tread On Me

(#17223) legiaap


legiaap
nagyúr

Szerintetek 569 ponttal (poor) érdemes megigényelnem a saját bankomnál (Lloyds) credit kártyát vagy még várjak míg feljebb megy?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17224) tildy válasza MPowerPH (#17219) üzenetére


tildy
nagyúr

Az elso hasznalattola z uj kartya el. Club lloyds? Paypassos-e?
btw, holnaputan lesz 5 hete, hogy varjuk az NI-t. Haromszor telefonaltunk, kezd erdekes lenni a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17225) Bubee82 válasza legiaap (#17223) üzenetére


Bubee82
őstag

Hogy a fenébe lett olyan alacsony :F Én tavaly mikor kijöttem már eleve 625 körül indultam :U

Aztán hiába volt 825 még egy tetves basic -> current account upgradet sem voltak hajlandók csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#17226) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

tudom hogy nemrégiben volt téma, egy ultimate megoldas erdekelne legjobban

hogyan eri meg penzt hazautalni a legkisebb veszteséggel? csak Forint alapu kartya van otthon

(#17227) legiaap válasza Bubee82 (#17225) üzenetére


legiaap
nagyúr

Kb. 1 éve vagyok csak bereggelve electoral roll-ra. Szerintem ezért. Ja meg kivettem 3500 fontot a szévingemről és ment haza. Plusz 1.5 éveg egy deka direct debit nem volt a nevemen meg semmi számla sem. Gondolom ezek miatt ilyen alacsony. Az előző hónaphoz képest így is nőtt 4 pontot. Azért remélem ennél gyorsabban fog nőni.
Vacillálok, hogy meg igényeljek valami kártyát, de nem merem még az alacsony pont miatt. Nem akarok elutasítást kapni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17228) Viszlát válasza aero. (#17226) üzenetére


Viszlát
addikt

Transferwise.com

27 utaláson vagyok túl, mindegyik sikeres, nagyon jól váltanak és gyorsak. Nincs jobb megoldás jelenleg.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17229) Picco válasza legiaap (#17227) üzenetére


Picco
addikt

direct debit, lakcim valtozasok, munkahely valtozasok, lakhely tortenete!!!(lehet elt ott par rossz arcu ember, akik mondjuk nem fizettek telefont/csalast kovettek el a cimet felhasznalva, megha egy regebbi cimrol is van szo stb) meg sokminden befolyasolja meg.
ne gorcsolj ra, tarts 2-3 direct debitet es majd felepul az. minden egyes credit check, elutasitott hitel/CC/telefon vasarlasi kiserlet kokemeny nyomot hagy es csokkenti tehat jobb ha nem erolteted.
meg biztosan van meg sokmindent, de majd a tobbiek elmondjak.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17230) aero. válasza Viszlát (#17228) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Koszonom :R

(#17231) legiaap válasza Picco (#17229) üzenetére


legiaap
nagyúr

DD-el már nincs gond. 5 van belőle, cash isa szévingemen is szépen lassan megy vissza a pénz. A második lakcímemmel volt amúgy gondom mikor akartam telefont rendelni és visszautasították a rendelésem mert volt valami azon a lakcímen, de ezt ugye honnan a fenéből tudhattam volna mielőtt odaköltöztem. Na ez a kib@szás.
Mindenhol ugye 3 év itteni lakcímet kérnek, még 1,5 év és kikerül az a cím.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17232) Picco


Picco
addikt

Sracok, ha meg dohanyzik valaki itt es erdekli hogy sikerult leszoknom rola 13 ev kemeny dohanyzas utan(26 vagyok) a GP segitsegevel, nyugodtan keressen meg.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17233) Balinov válasza Picco (#17232) üzenetére


Balinov
félisten

Erdekel, Pico kartacs. Augusztusban jon a csemete, addig illene leszoknom, de qrvara nem megy :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17234) tildy válasza Picco (#17232) üzenetére


tildy
nagyúr

18 alatt nem is kaphat az ember cigarettát, ejjejj. Btw, apuka is dohányzott vagy 10 évet, végül egyik napról a másikra lerakta 27 éves korában. Volt egy tüdőgyulladása is, meg hugom is akkor született.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17235) ronson válasza Picco (#17232) üzenetére


ronson
őstag

Én 30 vagyok, sajnos 17 éve szívom. :W

(#17236) Picco válasza tildy (#17234) üzenetére


Picco
addikt

Elosztori: 13 eves korom ota dohanyzom, raadasul a legrosszabbik fajtabol: aki letudozi es meg lent is tartja egy ideig, hadd keruljon a veraramba meg egy kis plusz aldas. Volt par leszokasi kiserletem, de 1-1 hetvegi iszogatas alkalmaval mindig ragyujtottam es szopec lett a vege. Mig a legtobb ember betegseg alkalmaval leall vagy legalabbis kevesebbet sziv, en ezt soha sem tettem. Vicc az egeszben hogy aktivan sportolok es sportoltam kb egesz eletemben, igyekszem lehetosegekhez kepest megvalogatni mit eszek stb tehat effektive egeszsegesen elek, csak a dohanyzas ami pusztitott eddig es csak par eve kezdtem el erezni hogy mennyire.
Nehany honapja eldontottem h eleg, nevetseges h mennyire nem tudom kontrollalni ezen fuggosegemet, holott minden mas fontos valtoztatas az eletvitelemben jatszi konnyedseggel veszem. Egyik itt megismer magyar cimboram, ex lakotarsam leallt (felig meddig) a cigizessel, sosem volt nagy dohanyos de ez inspiralt es ugy dontottem most vagy soha.
Allen Carr: rovid uton leszokni a dohanzasrol -ezt a konyvet ajanlotta es jo is. Eloszor nmagos hangkony formaban hallgattam, foleg amikor meloztam telen, keves munka, keves ugyfel a motoros boltban, ebay hirdeteseket meg mar becsukott szemmel irtam, tehat kellett valami mas elfoglaltsag. Jo az audiobook, de normalis konyv formaban szamomra sokkal hasznosabb volt. El is olvastam vagy 3szor. Eloszor amikor megszilardult bennem az otlet h en marpedig nem szivom tovabb azt a szart, ahogy a konyv is utasit, nem szabad az elso olvasas alkalmaval elkezdeni a leszokast, inkabb figyeld meg magad meg hogy hogyan alakitja a szokasaidat a cigaretta. Amikor epp nagyon belelovalltam magam, egy eppen ott dolgozo handyman mondta nekem h o a GP-tol kapott valami tablettat, ami a fuggosegi kozpontra hat igazan es megvaltoztatja a cigi izet is es hogy ajanlja nagyon. Elmentem GP-hez, aki adott egy idopontot a Fulhami stop smoking programban valo reszvetelhez es ott kaptam kis bogyokakat. nevszerint: Champix.(amcsiba valami mas neven fut asszem)
Ingyenes, 12 het kurzus, 2 hetente kontroll, co meres, beszelgetes. Miutan elkezded szedni a tabit, elso ket hetben altlaban az emberek nagyresze felhagy a cigizessel, nekem ez kb 3.5 hetig tartott, addig mondjuk drasztikusan redukaltam 5-6 szalra a napi adagom. Ez alatt az idoszak alatt egyre tobbszor felejtettem el cigizni orakra, raadasul perpill csak part timeba dolgozok egy ideje, meg epp melo valtasra keszulok, koltoztem stb, tehat minden csak nem idealis/stresszmentes a kornyezet. De lassacskan jottek a dozis csokkentesenek a hatasai, kezdtem jobban erezni magam, pozitivabb lenni es szepen lassan kinyilt a szemem es rajottem h a dohanyzas nem mas mint rengeteg stressz, flusztracio, energia es penz felaldozasa arra h szepen lassan szisztematikusan megold magad. Ne erts felre, mindig is imadtam dohanyozni, azthittem h az ize miatt teszem, kikapcsolodas miatt stb, de ez hazugsag, egyik legnagyobb amit magamnak mondtam a husveti nyuszi ota. Tehat kezdett kitisztulni a kep.
Most ott tartok hogy kb 4-6 hete nem cigizek, mar nem emlekszem pontosan. Legzes konyebb lett, allokepessegem javult, futva jarok dolgozni es vissza is, nincs legszomjam, szvsz ha nem feltenem a terdemet a betonon, 5-8 km-t siman lefutnek minden problema nelkul. Szexen is dob kicsit ;)
Szaglasom mint egy kabszer kereso kutyae, nem akarok tulozni de a sok intenziv dohanyzas miatt ez a keszsegem olyannyira el volt butulva hogy 15-20%a volt a mostaninak es biztos vagyok benne hogy 1-2 ev mulva ez meg javulni fog.
Izlelesem is visszatert, mondjuk 50-60%rol fullra(asszem) Egyetlen hatranyat latom, hogy egy honap alatt elfogyasztottam az eves csokis muffin adagomat, de szarok bele. Evek ota nem elveztem az edessegeket, ha ragcsalni tamadt kedvem mindig valami sosat valasztottam, tobbnyire magvakat.
Fuggosegi erzetem: Napokig nem gondolok a cigire pedig stressz es szabadidom tobb van mint valaha. Baratnom dohanyzik, igaz, o kis vekonyka cigiket teker, sokkal elviselhetobb illata van mint a normalis ciginek, ami egyszeruen undorral tolt el vagyakozas helyett.
Husvet alkalmabol alkoholfogyasztas is volt, mindenki cigizett korulottem a szo szoros ertelmeben, amikor mar elegge pityokas voltam, volt egy kis vagyakozas, de siman elhesegettem es ennyi, 2 perc utan el is felejtettem. Asszem ezzel kialltam a probat, de meg nem hagyom abba a pirulat, habar gyerek korom ota nem szedtem gyogyszereket.

elegge csapongo az iras, visszaadni tenylegesen hogy erzek. elnezest mindenkitol ha bantoan fogalmazok egy ket helyen, tenyleg ad-hoc modon belulrol jovo erzeseket irtam le, oncenzura nelkul.
barmi kerdes, ohaj-sohaj kivansag, szivesen valaszolok.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17237) Picco válasza ronson (#17235) üzenetére


Picco
addikt

van kiut es UK-ben leszokasban segito, rengeteg tapasztalattal rendelkezo segitseggel nem is olyan nehez mint hinned. felre ne erts, nem volt konnyu, de sokkal konyebb volt champix es allen carr konyvenek segitsegevel mint hittem volna. (nem vagyok ugynok, nem kapok szazalekot eladasok utan:DDD)
ha elolvasod amit most irtam lathatod h 3.5ev difi csak a kulonbseg, ami annyira nem sok.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17238) eszgé100 válasza tildy (#17224) üzenetére


eszgé100
őstag

unokatesóm majd 6 hétre az interjú után kapta meg, barátnője is várja már vagy 3 hete. azt mondták, hogy sok a kérelem a környékünkön, és ha 6 hét után sem jön semmi, akkor kell csak elkezdeni telefonálgatni

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17239) legiaap


legiaap
nagyúr

Valaki használ itt skype premium-ot?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17240) emvy válasza legiaap (#17239) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen.

while (!sleep) sheep++;

(#17241) legiaap válasza emvy (#17240) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igazából nem tudom ez most hogy működik. Neten keresztül megy, tehát data-t emészt vagy olyan mint egy rendes hívás?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17242) tildy válasza legiaap (#17241) üzenetére


tildy
nagyúr

Data-t hasznal, gondolom en. Nekem nem premium, hanem sima 200 perces elofizum van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17243) emvy válasza legiaap (#17241) üzenetére


emvy
nagyúr

Data, persze. A premium es a penzes feltoltes mast jelent, elobbivel pl. lehet csoportosan szexelnivideotelefonalni.

while (!sleep) sheep++;

(#17244) legiaap válasza emvy (#17243) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mennyire jó a hangminőség? Hozza azt a szintet mintha mondjuk egy Lebarással hazaszólnék?
Viber hanghívását próbáltam na az egy kalap kaki.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17245) emvy válasza legiaap (#17244) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs Lebaram. A Skype minosege az adatkapcsolattol fugg, en a muncheni metroban gond nelkul telefonalok rola mobilon, zero lag.

while (!sleep) sheep++;

(#17246) legiaap válasza emvy (#17245) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi az infókat.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17247) tildy válasza legiaap (#17244) üzenetére


tildy
nagyúr

Attol fugg mirol hivsz. Ha mobilos skyperol, akkor szolgaltatotol es annak minosegetol fugg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17248) legiaap


legiaap
nagyúr

Na nálunk tele a város ilyen pószterekkel.
:U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17249) rgqjx válasza legiaap (#17248) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Írd alá szép nagy betűkkel, hogy ha a britt helyett egy bevándorló kapja meg az adott munkát, akkor ez a brittet (is) minősíti... ;]

(#17250) emvy válasza rgqjx (#17249) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezek nem racionalis vitak, sose voltak azok.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.