Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) emvy válasza alton1978 (#11999) üzenetére


emvy
nagyúr

Eddig meg nem tudjuk, milyen munkat keresel. Reading pl. jo, ha mernok vagy banyasz vagy, de nem mas meg masmilyen munkara idealis.

while (!sleep) sheep++;

(#12002) Gabor tm válasza emvy (#12001) üzenetére


Gabor tm
tag

Sziasztok!

Northamptomban van valaki innen? Kb egy hónap múlva tervezek menni oda dolgozni, és szállásban jól jönne némi segítség vagy jó tanács :)

Köszi előre is :)

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#12003) alton1978 válasza emvy (#12001) üzenetére


alton1978
tag

Jaja!

Én ezt csak bedobtam infónak, egyébként egyenlőre vendéglátás, azután megcsinálom a portfólióm, s 3D modeler. De ezt már egy hete kiveséztük... :DDD

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#12004) legiaap


legiaap
nagyúr

Ma kicsit sétálgattunk itt a környékünkön, hát elég döglött. Minden utcasarkon egy autószerelő, autógumis vagy valami gyár féle, de az olyan mint otthon. Azok a lerobbant félék.
Érdekes. Persze tőlünk 10 perc kényelmes sétára van a belváros, arrafelé fokozatosan alakul át a táj.
Ja és a Birmingham wikipédia szerint 6,6 % fekete él itt. Mi úgy néz ki pont erre a környékre jöttünk. A szomszédunk is az. Remélem azért a jövőben nem lesznek bajaink ezekkel a népekkel.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12005) MaryGoRound válasza Balinov (#11993) üzenetére


MaryGoRound
újonc

Nem terveztem Aberdeen-be menni, csak a mutatókat néztem.
Hát igen és ez tényleg lutri, mert hiába jók a mutatók, ha ott csak bányászra van igény :)

Tildy:
Még régebben említetted, hogy van egy bolt, ahová be kell sétálni és egy katalógusból kiválasztani, hogy mit szeretnél venni és valaki összeszedi neked. Megmondanád a bolt nevét?

(#12006) Balinov válasza MaryGoRound (#12005) üzenetére


Balinov
félisten

bar a kerdest Tildykonak intezted, amit keresel, az az Argos

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12007) Fortissimus


Fortissimus
őstag

2012.09.27. KŐHALMI, Szomszédnéni @ Dumaszínház London

erdekel valakit? en tuti megyek:)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#12008) Bondi válasza alton1978 (#11991) üzenetére


Bondi
csendes tag

Hátnemtom, ezek szerint rossz helyre kerültem, mert az én általam ismert angolok javánál erősen dívik a slagging off, a másik háta mögött való pocskondiázás... Persze lehet, hogy ez is inkább egy bizonyos iskolázottsági szint fokmérője, nem etnikai jelleg.

Ez meg a mai abszurdum Angolhonból. Bemegyek a fogorvosi rendelőbe feldagadt pofával, az asszisztensnő felnéz és kiböki az udvariassági formulát: - Morning, you alright?
Kis híján dobtam egy hátraszaltót. :DD

[ Szerkesztve ]

(#12009) emvy válasza Bondi (#12008) üzenetére


emvy
nagyúr

a y'all right? pont ugyanaz egyebkent, mint a hi. Az egyik srac nalunk csak es kizarolag igy koszon.

while (!sleep) sheep++;

(#12010) emvy


emvy
nagyúr

Na, halodik a tevenk, ugy tunik. Csodalatos.

(TV-nk, nem tevénk.)

while (!sleep) sheep++;

(#12011) legiaap


legiaap
nagyúr

Gyerekek ez a Liszt Ferenc reptér, a nagyobbik természetesen, mekkora egy retek. Annyira odáig voltak érte anno, de nem egy nagy szám. Ráadásul lépni nem lehet a sok embertől, ülőhely sem elég, a WC-k sem elegek ennyi emberre. Nekem a kisebbik jobban bejött. Kár érte.
Viszont a Birminghami reptér iszonyat szép és baromi nagy. 5 percenként mennek gépek onnan.
Ryanair-rel repültünk haza. Ez volt az első út velük. Jobb, mint a Wizz, de leszálláskor viszont halálfélelmem volt úgy imbolygott a gép.
:D
Ja és nagyon, de nagyon meleg van itthon. Kell egy kis idő míg átáll a fejem erre a melegre, addig marad a fejfájás.
:P

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12012) tildy válasza legiaap (#12011) üzenetére


tildy
nagyúr

Szoval azt mondod gaz? Ez nem jo hir. Mi jovo hetvegen megyunk, illetve hetfon tovabb, ez azt jelenti, kinn kell aludnunk a repteren, remelem lesz hely aludni. Gaz lenne, ha nem...

Ez van, nem oldhato meg, hogy barki fuvarozzon, igy muszaj ott aludni, este 11re erunk fel, masnap 6.30kor tovabb Thessalonikibe.

Jut eszembe, ha valaki aprosagot kuldene Magyarorszagra, egy keves hely talan van a kezipoggyaszban.

MaryGoRound: Balinov mar irta, igen, argos.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12013) emvy válasza tildy (#12012) üzenetére


emvy
nagyúr

Repter kozeleben nincs hotel?

while (!sleep) sheep++;

(#12014) kovsol válasza legiaap (#12011) üzenetére


kovsol
titán

pedig most még épp egy hűvösebb idő van itthon :D

May the Force be with you!

(#12015) tildy válasza emvy (#12013) üzenetére


tildy
nagyúr

3-4 orara?( kb 1tol tudnank 4ig aludni) Felesleges penzkidobas. Halozsak ugyis lesz nalunk, leven satrazni megyunk egy fesztivalra.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12016) engine88


engine88
aktív tag

Van valami fasza társkereső ismerkedős oldal, ahol helyileg lehet válogatni a gárék közül?
UK only of course

(#12017) tildy válasza emvy (#12013) üzenetére


tildy
nagyúr

Ferihegy 1-en nem volt gond amugy, ott mindig volt hely. MEg ismertuk mar jol. Most Vasarnap szuloknel leszunk, de este jovunk fel. Mondjuk mikor jovunk vissza , lehet hotel lesz belole vagy ismerosok , mert kulonben gaz lenne a munkahely ugy, hogy elotte ejjelrepteres alvas volt, es rogton a repterrol mennek be melozni...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12018) Viszlát válasza tildy (#12017) üzenetére


Viszlát
addikt

A 2B terminálon ha lementek az alsó szintre, akkor ott van két helyen is eldugott sarok, rendszeresen ott szoktak aludni a transferesek. Érdemes átsétálni az A-ból a B-hez, sokkal de sokkal kevésbé zsúfolt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12019) tildy válasza Viszlát (#12018) üzenetére


tildy
nagyúr

:Y :C :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12020) Wyco


Wyco
tag

Dolgozik valaki pubban esetleg? Lenne egy villamkerdesem...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12021) Wyco


Wyco
tag

(kozben nem aktualis.)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#12022) Balinov


Balinov
félisten

Sracokholgyek, gyors kerdes. Elvileg minden magyar nagykovetsegen lehet utlevelet csinaltatni/hosszabbitani? Jol gondolom?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12023) Viszlát válasza Balinov (#12022) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen. Ahol sok magyar él, ott viszont elég brutális időket kell várni az időpontra. Konkrétan a londoni követségre ment be unokatestvérem és novemberre akartak neki időpontot adni. Így aztán átment Párizsba, ahol azonnal fogadták.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12024) Balinov válasza Viszlát (#12023) üzenetére


Balinov
félisten

:R Remlett, hogy volt kolleganom tavaly szivott rendesen, de itt megnezve tenyleg lehet, igaz kb 4-5 het az atfutasi ideje.

Otthon gyorsitott eljaras kereteben mennyi ido alatt keszul el az uj utlevel? Novemberben ugyis megyunk 1 hetre haza, lehet inkabb ott inteztetem el, a tokom se var kb 4-5 hetet, ami siman lehet 6 is, ha nem tobb

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12025) Viszlát válasza Balinov (#12024) üzenetére


Viszlát
addikt

Simán beleférhet az egy hétbe, több ismerősnek is megérkezett 3-4 nap alatt. De azért a biztonság kedvéért én akkor rögtön első napon ezzel kezdeném. Plusz, ha jól tudom, akkor ezt csak a központi okmányirodában lehet igényelni (mármint a sürgősségi változatot) és kétszeresébe kerül a normál árnak.

A másik, hogy állítólag normál igénylés esetén is elkészülnek vele 1-1.5 hét alatt, szóval akár azt is csinálhatod, hogy otthon megigényled bármelyik okmányirodában, de a dublini nagykövetségre kéreted postázni. Időben még így is sokkal rövidebb és megspórolsz 30 EUR-t. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12026) Balinov válasza Viszlát (#12025) üzenetére


Balinov
félisten

ha Ryanair vagy AerLingus is ugy akarja, szombaton repulnenk es kovetkezo vasarnap jonnenk vissza, szoval 7fo reggel beallas a gyori okmanyirodaba nem lehet gond.

Majd megkerdezem anyosomat, neki van ismerose ott, mi a teendo, meg mi mennyi konkretan. (2eve arom szig-jet, lakcimkartyajat, jogsijat 1 nap alatt levertuk, miutan az utlevel kivetelevel elloptak mallorcan)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12027) legiaap


legiaap
nagyúr

Egy kis árak itthonról:
- Egy képeslap 70 ft
- Teljesárú buszjegy 18 km-re, 370 ft
- Lejárt jogsi megújítása: 6800+4000=10800 ft
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12028) tildy válasza legiaap (#12027) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem fogod lecserelnia jogsit itt kinn? Elvileg 3 even belul le kell. Mondjuk gondoloma kutya sem nezi, de szeretem betartani a jogszabalyokat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12029) _BM_ válasza Balinov (#11995) üzenetére


_BM_
senior tag

"valahol neten lattam ilyen Y alaku atlatszo gumitomlot"

Erre 150 év alatt nem jöttek rá az angolok? :))

(#12030) Balinov válasza _BM_ (#12029) üzenetére


Balinov
félisten

hat latod. sot, az irek se. Laktunk egy ideig itt magyar ismerosoknel, kb 20-25eves lakoparki sorhazban, ott is mindenhol kulon volt a hidegmeleg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12031) legiaap válasza tildy (#12028) üzenetére


legiaap
nagyúr

De majd lecserélem, csak még nem tudom mikor,meg nem is voltam benne biztos, hogy a lejárt jogsit át tudtam-e volna váltani.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12032) Bondi válasza legiaap (#12011) üzenetére


Bondi
csendes tag

Szerintem már én is írtam, mekkora pofáraesés a Ferihegy 2. Nem erre emlékeztem (2005-ig odamentek a fapadosok is). Ott vannak a csövek, erre föl ugyanúgy a gettóbuszokkal furikáztatnak, illetve leszállásnál keresztet vetnek rád, gyalogoljon vissza a kedves utas egy kilométert a kifutó végéből. A csomagváró meg kb. kisebb, mint az 1-esen volt.
Kívül meg, ha kocsival mész, vadászni kell a parkolóhelyet az áthatjóban. Majdnem összebalhéztunk az egyik tányérsapkás paraszttal miatta.

(#12033) alton1978 válasza Balinov (#12024) üzenetére


alton1978
tag

Szia!

Most csináltattam új útlevelet, Debrecenben. A kis csaj aug. végére akart időpontot adni! Szépen rámosolyogtam, kaptam is azonnal időpontot. Egyébként a 4. héten hozta a postás. A gyorsított, azt hiszem 1 hét.

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#12034) alton1978 válasza Balinov (#12026) üzenetére


alton1978
tag

Ha Győrben csináltatod meg, akkor 4 hét alatt készítik el! Ez 100% ! Ha gyorsítottat kérsz, az 1hét, mert csak pesten készítik el az útlevelet, sehol máshol az országban! Kérj postázást, s add meg a kinti címed, bár, lehet, hogy oda nem vállalják a postát...

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#12035) Balinov válasza alton1978 (#12034) üzenetére


Balinov
félisten

koszi, es ha a 39000Ft-os opciot valasztom?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12036) Gabor tm válasza Balinov (#12035) üzenetére


Gabor tm
tag

Sziasztok!

A kinti ügyintézéshez mindenképp kell útlevél? Jogsit nem fogadják el a személyi mellé?

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#12037) Viszlát válasza Gabor tm (#12036) üzenetére


Viszlát
addikt

A személyi önmagában is elég, még csak a jogosítványra sincs szükség. Legalábbis nekem nincs útlevelem és még sosem kérték a jogsimat (NI number, bankszámlanyitás, stb).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12038) Zodicus válasza tildy (#12028) üzenetére


Zodicus
senior tag

Én úgy tudom, hogy 2 év után kötelező lecserélni, mert utána már illegálisan használod. Most a költözésnél is gondunk volt vele, mert a tag nem akarta ideadni az előre le bookolt kocsit, mert kiderült, hogy több, mint két éve itt lakik a lakótársam.

(#12039) tildy válasza Zodicus (#12038) üzenetére


tildy
nagyúr

3.

"Provided your licence remains valid you may drive in GB:

Car, motorcycle driving licence holders (ordinary driving licence):
until aged 70 or for three years after becoming resident, whichever is the longer period"

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12040) tildy válasza Balinov (#11995) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk argosban:

[link]

[link]

Mondjuk nalunk a lakasban az osszes csap keverocsap.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12041) Gabor tm válasza Viszlát (#12037) üzenetére


Gabor tm
tag

Köszi, akkor nem rohanok miatta :)

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#12042) Balinov válasza tildy (#12040) üzenetére


Balinov
félisten

nalunk is, halistennek, kb 12 eves apartmanblokk...mondjuk nem kellett volna mostanaban ilyen, 4 heting nem volt melegvizunk, elotte meg honapokig szarakodott a futes...disputeolom is a futesszamlat ;] :P

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12043) tildy válasza Balinov (#12042) üzenetére


tildy
nagyúr

A mienk most volt kb 6 eves , 2006 kornyeken huztak fel. De nekem a nagy vagyam majd az ujonnan epulo Hallsville Quarterben lakast venni. Jo kozlekedes, lesz konditerem, zold park kozepen, mi kell meg? Kivarni 2014t, kb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12044) Balinov válasza tildy (#12043) üzenetére


Balinov
félisten

egy aprocska, iciripiciri tenyezot kihagytal. penz :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12045) Azazello-


Azazello-
senior tag

valakinek nincs kedve eljonni augusztus 27-en dumaszinhazba?

nemreg koltoztem fel es meg nem igazan ismerek magyarokat...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#12046) tildy válasza Balinov (#12044) üzenetére


tildy
nagyúr

Ismersz mar, amit akarok elobb-utobb elerem:) De egyebkent igen, 230 korul van a legolcsobb ketszobas lakas. Mondjuk lehet jar allami tamogatasu hitel ra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12047) Balinov válasza tildy (#12046) üzenetére


Balinov
félisten

becsulom is benned. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12048) _BM_ válasza tildy (#12046) üzenetére


_BM_
senior tag

Mármint 230 ezer font? Gyorsan össze lehet dobni az árát. ;)

(#12049) alton1978 válasza Balinov (#12035) üzenetére


alton1978
tag

Balinovnak a válasz:

Ha a 39 ezres opciót választod, az azt jelenti, hogy 10 évre csináltatod. Ha ráér 30 napon belül, akkor a 39.000-nek csak a felét kell fizetned.

Azért 39 ropi mert 1 héten belül elkészítik, így duplát kell fizetned. Azonban, lehet, hogy elkészül már 2 nap után is, de ugye még le kell szállítsák a győri önkormányzathoz ( Debrecenben legalábbis ott kell csináltatni).
Ha kéred a postázást, akkor az egyenesen az útlevél "csinálóhelyről" postázzák, vagyis jelen esetben BP-ről, az általad kért címre. Hogy ez lehet-e külföldi? Azt nem tudom, de ahol beadod a kérelmet, ott megmondják.

Szerintem azzal jársz a legjobban ha 5 vagy 10 évre kéred, s expressz és kipostáztatod oda, ahol áttudod venni.

Cheers!

[ Szerkesztve ]

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#12050) tildy válasza _BM_ (#12048) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.