Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) MaciG válasza fojtviki (#18850) üzenetére


MaciG
addikt

KÖszi.

És kirándulás szempontjából melyik a jobb hónap. március vagy április? Esetleg május eleje?

Valami olcsóbb szállást tud ajánlani esetleg valaki 3-4 napra?

BANZAII

(#18852) KMan


KMan
őstag

Flame ON:

[link]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18853) legiaap válasza KMan (#18852) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem meglepő. Jó hírt azóta nem hallok a "hazámról" amióta az eszemet tudom. Aki meg mást állít az vagy hazudik vagy kőgazdag és neki okés a helyzet. És még van lejjebb is.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18854) tildy válasza MaciG (#18851) üzenetére


tildy
nagyúr

Wimdu, Airbnb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18855) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok,

Gyors kérdés:
Lehet itt kapni kefirhez hasonló készítményt?
Ha igen akkor hol/milyen néven keressem? :)

Köszi

Be Victorious!

(#18856) rgqjx válasza Mottie (#18855) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Szerintem ez hasonlít.

(#18857) Balinov válasza Mottie (#18855) üzenetére


Balinov
félisten

Magyar/lengyel/stb boltban talan van ott is, bar en az itteni teszkoban veszem Kefir nevem, Bakoma markajut. Jobban izlik mar, mint az otthoni.

Gondolom,ha az ir teszkoban lehet kapni, akkor valszeg az angolban is (bar tesco.com-on nincs kefires talalat bakoma kulcsszora keresve), de sztem ez is megteszi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18858) Mottie válasza Balinov (#18857) üzenetére


Mottie
őstag

Köszi, megnézem itt a helyi tecsót, a lengyel polcon egyébként is vannak jó dolgok :)

Be Victorious!

(#18859) Balinov válasza Mottie (#18858) üzenetére


Balinov
félisten

nincs mit. Kovaszosuborkat szoktunk, az is van olyan jo, mint az otthoni bolti (hazit persze nem nyomja le). Van meg neha eleg jo felvagottjuk, meg Vegetahoz hasonlo cucc...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18860) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Mindig is feltem az itteni egeszsegugyi ellatas miatt, mert remhireket ugye mindig lehet hallani. Sajnos most ket napig korhazban vendegeskedtem, egy igen eros fertozes miatt:( Viszont az ellatasra egy szavam sem lehet. Vizsgalatot ket orvos csinalta. Noverek jottek mentek, nem telt el ugy 30 perc, hogy valaki ne nezett volna meg:) A kortermek szep tisztak voltak, kedves noverek. Szoval tenyleg le a kalappal elottuk. Vissza azert nem vagyom, de jo kezekben voltam azt kell mondanom. Mondjuk az ilyen infuziotol nagyon irtoztam mindig is, de most azert kaptam eleget. A korhaz egyebkent a St Peters Chertsey-ben. Egyszoval nekem positiv a megitelesem.

(#18861) engine88


engine88
aktív tag

Valaki tudna biztositani egy ejszaka szallast nekem es baratnomnek szerda vagy csutortok estere London belvarosaban? 2 napra mennenk Londont latogatni de 100 font egy bnb mindenhol a belvarosban. Kuldok fbacebook adatlapot kedves aranyosak vagyunk :P

(#18862) tildy válasza fojtviki (#18860) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha amr korhazban vagy, akkor altalaban jo az ellatas, csak addig at kell verekedni magad sokszor a GP-n, ami viszont, khm...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18863) tildy válasza Mottie (#18855) üzenetére


tildy
nagyúr

Orosz, lett, litvan boltok : kefyras neven.

Illetve nehany sainsburysben is van, lengyel reszen kefir/kefyr neven.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18864) Balinov válasza tildy (#18862) üzenetére


Balinov
félisten

mintha csak az ir egeszsegugyrol olvasnek.. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18865) concret_hp


concret_hp
addikt

[link] londoni metrótérképen nekem nem egyértelmű east ham az még a 3. zóna?
azt írja ami be van keretezve az both fare zones, az mit jelent? van egy külön lejárat a 3-as meg egy külön a 4es zónába vagy hogy?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18866) melon válasza concret_hp (#18865) üzenetére


melon
tag

Egyszeru, ez is meg az is egyszerre. Tehat ha 1-esbol utazol odaig, akkor 1-3-as jegyet fizetsz, ha az 5-osbol, akkor pedig 4-5-oset.

[ Szerkesztve ]

(#18867) fojtviki válasza tildy (#18862) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mondjuk nekem surgossegi volt. Sogornom bevitt, lattak, hogy rosszul vagyok. Rogton vervetel, megjott az eredmeny es mar kerestek is az agyat. Szoval nalam most kimaradt a GP:)

(#18868) concret_hp válasza melon (#18866) üzenetére


concret_hp
addikt

értem, szóval ha 1-3 zónás bérletet veszünk, akkor az jó ugye? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18869) Balinov válasza fojtviki (#18867) üzenetére


Balinov
félisten

kellett valamit csengetni? Nalunk it Eszak-Dublin egyik legnagyobb korhazaban az A&E-n ugy kezdtek, hogy GP beutalo? Mondom he? Ha nem vennek eszre, a surgossegin vagyunk. Mondjak, oke, akkor 100€. lehet csengetni. Mindezt ugy, hogy 5-6 honapos veszelyeztetett terhes felesegem gyk hullafeher volt (valszeg enyhebb epegorcs volt egyebkent). Meg jo, hogy mindketten 6 eve fizetjuk az itteni TB-t + magan egeszsegbiztositas benefit of a kind-kent. :W

Terhesgondozason + szulesnel viszont minden klappolt, le a kalappal elottuk.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18870) fojtviki válasza Balinov (#18869) üzenetére


fojtviki
senior tag

Itt nem kellett fizetni. Azt ellenoriztek le, hogy van e GP regisztracio. Szovatettek, hogy miert Londonba szol a regisztraciom, de fizetni semmit nem kellett.

(#18871) melon válasza concret_hp (#18868) üzenetére


melon
tag

Igen, ha Central Londonbol Barkingig akarsz utazni, akkor 1-3-as kell neked.

(#18872) concret_hp válasza melon (#18871) üzenetére


concret_hp
addikt

barking az már a 4es nem?
(de east hamig akarunk, akkor az tuti jó :) :R)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18873) tildy válasza concret_hp (#18865) üzenetére


tildy
nagyúr

Zonahataron levo allomas. 3-4es zona hatar , ezert jo pl a 2-3 zonas berlet is ra, de a 4-9-es is.

fojtviki: belso verzessel nehezen lett volna nekem is mas, mint surgossegi. Csak mondom, nem minden eset ilyen, es ennel az esetnel sem vettek eszre azonnal ( A&E bementunk, a hemoglobin rendben levonek tunt, adtak UH-ra ket nappal kesobbre idopontot, es hazaengedtek. Mondjuk lehet a hemoglobin amiatt is rendben volt, mert rendszeres verado vagyok).

De pl.a terdemmel anno nem csinaltak semmit, pedig eleg nagy fajdalmaim voltak: szedjek fajdalomcsillapitot. Orokletes. Tovabb se utaltak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18874) fojtviki válasza tildy (#18873) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen tudom, hogy a GP az mas dolog. Nekem is anno kijott ujra a gerinc servem. Bementunk GP-hoz. Alltam a recepcios elott konnyes szemekkel a fajdalomtol, es adott ket nappal kesobbre idopontot:) En most magara a korhazi ellatasra irtam a velemenyem:)

(#18875) melon válasza concret_hp (#18872) üzenetére


melon
tag

Igen, bocs East Hamet akartam irni.

(#18876) Mottie válasza tildy (#18863) üzenetére


Mottie
őstag

Szerencsém volt a kedvenc Tescomban kétféle is van, A korábban linkelt és a Bakuma is. Csak olyan helyen ahol eddig nem kerestem :)

Be Victorious!

(#18877) MaciG


MaciG
addikt

A London Eye-t leszámítva melyik a legmagasabb épület a városban ahova turistaként is fel lehet menni nézelődni?

BANZAII

(#18878) melon válasza MaciG (#18877) üzenetére


melon
tag

The Shard

(#18879) Mottie válasza melon (#18878) üzenetére


Mottie
őstag

BA0869..

:D Most ahogy jöttem egy teljes kört leírtunk a kivilágított belváros felett, igen szép látvány volt.

Be Victorious!

(#18880) SityiSXT válasza MaciG (#18877) üzenetére


SityiSXT
őstag

(#18881) melon válasza Mottie (#18879) üzenetére


melon
tag

Igen, LCY-re erkezni is gyonyoru, de attol az meg nem epulet ;)

(#18882) KMan


KMan
őstag

Alkoholmentes sort latott itt mar valaki? :D

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18883) BÁ Nutrition válasza KMan (#18882) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

teszkóban van asszem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18884) Mottie válasza BÁ Nutrition (#18883) üzenetére


Mottie
őstag

Van bizony, többféle is :)

Be Victorious!

(#18885) ALLAT001 válasza KMan (#18852) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Flame? Ez a szomorú valóság.

(#18886) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, ismeros valakinek a Dimplex haztartasi gep marka? Amazonon, itteni muszaki boltokban eleg sok modelljuk van.

Konkretan paratlanitot neznek es meg ennek a markanak a modelljei a szimpatikusak a De'Longhi mellett.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18887) KMan válasza Mottie (#18884) üzenetére


KMan
őstag

Tudnal ajanlani konkretan? (Ha szoktal venni egyaltalan :DDD)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18888) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ismerömnek, mont ment ki szept. végén (lyány, 36 éves) 1 héten belül megszűnik az albérlete Londonban

pedig most lett egy munkahelye

tudtok valami megoldást, hol lehetne találni szobát?
pénze szerintem majd az első fizetésből lesz neki

vagy esetleg tudtok valakit, aki be tud fogadni egy lakót valameddig?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18889) Mottie válasza KMan (#18887) üzenetére


Mottie
őstag

Nem szoktam venni, de látom a polcon őket. Ami alkoholmentes sört én eddig bárhol ittam az bűnrossz volt. Már ha sörnek itta az ember. Mind ilyen keserített, de amúgy ízetlen lötty volt nekem.

@all: Akkor mst hogy felfedeztem, hogy a Lebara SIM-em deaktiválódott a nyár alatt és így nem is működik, milyen Top-up konstrukciót ajánlanátok, ami nem szűnik meg akkor sem ha fél évig nincs rá töltve =elérhető maradok, ha telefonálni nem is tudok.

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#18890) fojtviki válasza Mottie (#18889) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igaz, hogy nem tudom mikor szunik meg, de a vectone nagyon jo. En Magyarorszagra telefonalok vele ami 1p/perc mobilra:) Le van tesztelve, es tenyleg annyi.

[ Szerkesztve ]

(#18891) legiaap


legiaap
nagyúr

Aki használ amazon prime-ot azokhoz kérdés. Olvastam, hogy több, mint 15.000 film/sorozat jár hozzá. Itt a kérdés, hogy itt mennyivel jobb a felhozatal, mint a Netflix-nél?
Ma olvastam, hogy bevezetik az aznapi kiszállítást, de csak azoknak akik elő vannak fizetve a prime-ra. Ha a film felhozatal jobb, mint a netflix akkor megérné nekem váltani és a netflix-et kukáznám.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18892) Balinov válasza legiaap (#18891) üzenetére


Balinov
félisten

azt hiszem van 1 honapos prime trial, nem probaltad meg ki? Netflixet lemondtam en is, par boxseten kivul, amit lusta voltam P2P kikolcsonozni nem tul sok olyan friss film volt rajta, amit ne lattam mar a NF-es megjelenes elott 720/1080p-be P2P forrasbol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18893) legiaap válasza Balinov (#18892) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem szeretek triálokat próbálgatni. Inkább előtte kérdezősködök másoknak mi a véleménye.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18894) Balinov válasza legiaap (#18893) üzenetére


Balinov
félisten

en sem, de mi a riziko benne? ma enrollosz a trialba, aztan telefonon, emailen beallitasz magadnak 4-5 emlekeztetot a 28-ik napra, ha jo, bejon, ignoralod oket, ha nem, csak raboksz a do not continue-ra.

Nem az amazon prime-val, egy masik fizetos online tanulos oldalnal csinaltam, mukodott meg ugy is, hogy emlekeztetokkel (cavinton rulz!) is eleg szetszort vagyok mostaban.

Tenyleg, .co.uk-s amazonon a prime-ot csak UK lakcimmel lehet igenybevenni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18895) kem válasza rii (#18888) üzenetére


kem
addikt

Itt az en landlordom szama, lehet veluk egyezkedni tobb kiado szobajuk es room-share is van:
07568314677 - Akos, tud magyarul is.

Köszi!

(#18896) rii válasza kem (#18895) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!! .-)

át is adom a z'info-t .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18897) Mottie válasza kem (#18895) üzenetére


Mottie
őstag

Én egy mobilszámot azért inkább privátba tettem volna ;) Már persze lehet hogy a Landlord örül, ha többen hívják.. :D

Be Victorious!

(#18898) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok!
Van itt valaki aki Angliába rendelt mostanában Koreából eBay-en keresztül? Mekkora költség került még rá a vételáron felül?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#18899) legiaap válasza sysrq (#18898) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én rendeltem onnan 5 ujjú zoknit.
:DDD
De nem volt nagy összeg így nem jött rá semmi sem.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18900) Mottie válasza sysrq (#18898) üzenetére


Mottie
őstag

Összegfüggő, EU-s jogszabályoknak megfelelően. A legvalószínűbb, hogy 20% Áfa jön rá.. Hadrágább cucc, akkor vám is előfordulhat :)

Be Victorious!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.