Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) fojtviki


fojtviki
senior tag

Koszonom mindenkinek.

(#17452) kIsDe` válasza fojtviki (#17451) üzenetére


kIsDe`
tag

Sziasztok!

Egy szolgáltató által letiltott telefon, csak UK-n belül használhatatlan, vagy idővel külföldön is az lesz? Sok "unwanted gift"-es BNIB teló van pl. ebay-en jó áron, ami nekem picit gyanús. Nem-e valami nullára kihozott pay monthly teló, amit majd szépen tiltanak, pár hónap után. :U köszi a válaszokat :R

(#17453) zsambek válasza kIsDe` (#17452) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia,

Az ilyeneket el lehet kerülni, ha normális feedbackű emberektől vásárolsz :D

zsambek`

[ Szerkesztve ]

(#17454) Wyco


Wyco
tag

intel i5-3570k proci elado...(csak proci, doboz v venti nelkul)...iranyar £160.
2x2 gb ddr3 laptop ram szinten elado PC8500 (1066mhz?)...kinek mit ér, hynix

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17455) antilevel20


antilevel20
újonc

Sziasztok merre érdemes le telepedni illetve , merre van több munka? :R

(#17456) Wyco válasza antilevel20 (#17455) üzenetére


Wyco
tag

Gondolod minnel nagyobb a varos annal tobb a melo de ennek megfeleloen dragabb is. Azt a munkat amit te csinaltal lehet tobb fele is tolni, szerintem eszakon is van ra kereslet, de mondom nem annyira ismerem a teruletedet. Londonban van a legtobb munka de a legnagyobb verseny es legmagasabb árak is.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17457) Balinov válasza Wyco (#17454) üzenetére


Balinov
félisten

Wyco: 1x 2GB DDR3 lapos erdekenle, ha bontanad a szettet (I5-os Latitude-ba kellene) Mennyiert szamitanad meg postaval egyutt Dublinba?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17458) antilevel20 válasza Wyco (#17456) üzenetére


antilevel20
újonc

aha értem hát nem akarok pont londonba költözni de egy olyan helyre ahol van munka és olcsó az albérlet oda leginkább. :) :))

(#17459) kraftxld válasza antilevel20 (#17458) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Általában az ilyen helyeken meló sincs annyira.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17460) antilevel20 válasza kraftxld (#17459) üzenetére


antilevel20
újonc

Aha értem és ti mit tanácsoltok? Persze ha szabad kérnem/kérdeznem? :B :R

(#17461) tildy válasza antilevel20 (#17460) üzenetére


tildy
nagyúr

Utanajarast, olvasast, es eldonteni mit es hol szeretnel. Addig, amig altalanosan kerdezel, arra meg ott a 0. hozzaszolas, a bevezeto. Tenyleg olvasd el.

Nem tudom mit szeretnel hallani. Tanacsot meg sokszor nem szivesen ad az ember, foleg ilyen abszolut konkretumok nelkuli kerdesre, mert a vegen visszaut, hogy xy ezt mondta, j meg amazt. Mindenki mas. Talald ki mit szeretnel es hol, utana jobban tudunk segiteni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17462) Gyick válasza antilevel20 (#17460) üzenetére


Gyick
őstag

Olvass el egy rakás blogot én is azt tettem/teszem....pl [link]

(#17463) fojtviki válasza tildy (#17461) üzenetére


fojtviki
senior tag

Egyebkent szerintem neki Leeds nem rossz valasztas. Sokat gondolkodtunk mi is rajta, de mivel sogornomek Londontol nem messze vannak ezert Bracknell lett.

(#17464) BÁ Nutrition válasza tildy (#17461) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én milliomos szeretnék lenni, röpcsijegyet megvettem már, kell még valamit tennem? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17465) antilevel20 válasza Gyick (#17462) üzenetére


antilevel20
újonc

köszönöm szépen olvastam már egy pár blogot de ezt még nem találtam meg. Nagyon Szépen köszönöm.

(#17466) Wyco válasza Balinov (#17457) üzenetére


Wyco
tag

Lehet olcsobban kijossz belole ha ebayen megnezed, tracked international delivery £7.35...szolj ha erdekel igy is de sztem nezz korul elobb..

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17467) Balinov válasza Wyco (#17466) üzenetére


Balinov
félisten

nem olyan veszes az a font regisztralt nemzetkozi kuldemenykent. Csak azert kerdeztem, mert kene a ceges I5-be meg egy 4GB SODIMM, de az IT-s srac azt mondja, be se tegyem myrequestbe, mert meg ha a managerem approvolna is, ok visszabasszak, hogy office-ra, Oracle-ra, Siebelre eleg a 4GB is. Gondoltam beruhazok sajat penzen egy 4GB-os modulra (DC nem art) de elegge megszaladtak a ramarak, a Te egyik 2GB-osod, ha jo aron adnad, meg pont jo lenne.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17468) Wyco válasza Balinov (#17467) üzenetére


Wyco
tag

£18 + posta?

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17469) Balinov válasza Wyco (#17468) üzenetére


Balinov
félisten

az nekem sok,de azert koszi a lehetoseget. ennyit nem er meg ceges laptopot upgradelni. KB 10€-vel tobbert kapok 4GB-os modult ireknel is ujat, postaval. Sok sikert az eladashoz azert. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17470) Wyco válasza Balinov (#17469) üzenetére


Wyco
tag

Koszi :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17471) Bubee82


Bubee82
őstag

Noh, alig több, mint 1 év alatt 2 rendőrségi ügyem akadt itt :) Tavaly lendlédimtől elcsórták a depositomat (ruhák között tartottak kp-ban :DDD ), ami végül megoldódott cirka fél év alatt és visszakapom a lóvét. De volt itt levelezéses ujjlenyomatvétel meg minden ami kell.

Ma meg azt vettem észre, hogy az eladandó autómról mindkét rendszámot kvázi letépték. Mindezt a puszta közepén, távol a várostól :N

Mo-n a 30 év alatt 1 ügyem volt, az is Vaterás csaló miatt :)

(#17472) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17471) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezt a landladys lopást nem vágom :U :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17473) kraftxld válasza Wyco (#17470) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na szép, itt mászkáltál egy hónapig aztán még egy sörre / borra se ugrottál be :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17474) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17472) üzenetére


Bubee82
őstag

Mit nem értesz?

Shared accommodation, a főbérlő - landlady - a saját szobájában a ruhásszekrényben a ruhák között egy borítékba tárolta az én depositomat, amit beköltözéskor adtam neki - készpénzben.

Jött egy új - kis r!banc - bérlő kb. 20 éves félbrazilfélangol keverék, aki beosont a szobába, megtalálta a borítékot és elemelt belőle valamennyit (hagyott is benne!).

Rendőrség kihív, ügyet megnyit. Én közben költöztem messze és a rendőrség emailben/levélben tartotta velem a kapcsolatot. Küldtek DIY ujjlenyomat levételhez szükséges levelet, meg ilyenek. Végül nemrég kaptam a területi bíróságról egy levelet, hogy ügy lezárva, augusztusig utalják az ellopott lóvét.

Remélem így érthető.

[ Szerkesztve ]

(#17475) rgqjx válasza Bubee82 (#17474) üzenetére


rgqjx
aktív tag

A depozitnak nem a főbérlőnél kéne lennie... :U
Persze nem ismerem a részleteket.. (pl lehet másnap akarta befizetni)

[ Szerkesztve ]

(#17476) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17474) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azt nem értem hogy mi a lóf*x közöd van ahhoz a pénzhez amit már átadtál neki..
nem tőled lopták el, nem te loptad el. neki akkor is visszajár/lelakhatod ha ő azt később kapja vissza..

meg akkor is ha azt rituálisan elégeti az utca közepén.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17477) Bubee82 válasza rgqjx (#17475) üzenetére


Bubee82
őstag

Ez nem az a fajta hely volt, de mivel ezt Magyarországról szereztem - kb. last minute - és nagyon olcsó volt és akkor még azt se tudtam, hogy létezik a TDP, ezért a mai napig nem érdekel. A rendőrség itt megoldotta viszonylag rövid idő alatt. A másik pedig, hogy egy nagy kedves öreglányt ismertem meg és elég szar volt otthagyni, amikor költöztem... Szóval a történtek ellenére csak jó emlékeim vannak :)

A mostani hely az már komoly, rendes szerződéssel, TDP-vel stb. Nem mintha utóbbi 100%-os biztonságot takarna arra, hogy vissza kapok minden pennyt.

Az az én pénzem és csak akkor lett volna a lédié, ha úgy hagyom ott a kecót, hogy vissza kellett volna tartania helyrehozatal címszó alatt.

[ Szerkesztve ]

(#17478) Wyco válasza kraftxld (#17473) üzenetére


Wyco
tag

Bocsiiii - bar megmondom oszinten adott h felig szervezett ut volt, nem nagyon lett volna ra lehetosegem. De ha ujra ott jarok, szolok!! [igaz most nincs tervben, picit messze van...]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17479) kraftxld válasza Wyco (#17478) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pedig a Hokitika-Christchurch-Wellington háromszögben elég mobil vagyok ha egy jó sörözés a téma :D
Na majd legközelebb, vagy majd ha esetleg én jutok el végre a Londoni SMWS (Scotch Malt Whisky Society) klubba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17480) tildy


tildy
nagyúr

Mai nagybevasarlasunk 3 felnott emberre. ( multkor tema volt ki mit es mennyit. )
Van egy-ket keszetel benne ( thai chicken es lasagne) , ezeket munkahelyre szoktuk bevinni ebedre, ha ninc ssok idonk fozocskezni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17481) Bubee82


Bubee82
őstag

(#17482) legiaap válasza Bubee82 (#17481) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tuti, hogy nagyvárosból rövid időn belül el fogunk húzni, mert nekünk már sok ez a nemzetek keveredése.
Nyáron megyünk máltára majd nyaralni és nyitott szemmel fogunk ott járkálni. Ha tetszene tuti lépnénk.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17483) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17481) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

18 nap és tovább rontom a helyzetet, bár legalább fehér vagyok :D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17484) tildy


tildy
nagyúr

Vegre 5.5 het utan megerkezett az NI, illetve bankszamlat is sikerult nyitni, viszont a nem IT jellegu allaskeresesben en nem vagyok jartas.

Unokatesomnak nezunk allasokat, picker packer, warehouse assistant, stb, ahova alapfoku angollal el tudna menni. Vegzettseget tekintve villanyszerelo, majd elektromuszeresz vegzettseget szerzett, vegul hiradasipari ( mobil telekommunikacio) szakiranyon vegzett villamozmernokkent. Karbantarto mernokkent meg villanyszerelokent is dolgozott.

Viszont mint irtam en nem vagyok jaratos az ugynokseges vagy nem online allaskeresesben, pedig itt valoszinuleg az lenne nyero.
Ha tudtok ugynoksegeket, akik bevaltak ( egyelore Londonban) , szoljatok. Koszi:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17485) Bubee82 válasza legiaap (#17482) üzenetére


Bubee82
őstag

Nekem sem hiányzik. Bár vannak hátrányai a semmi közepén élésnek - aminek ellenére a k*rva rendszámot simán lelopják -, de ugyanannyi előnye is. És talán egyre több, ahogy egyre zsúfoltabbá válik az ország.

BÁcsi

Írország nem fogad vissza? ;]

(#17486) fojtviki válasza tildy (#17484) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ha veletlen Reading is szoba johet, akkor tudok. Tesco depot. Ejszakai muszak 8.84 alap. Szazalektol fuggoen akar 12 font orankent. Londonban nezzetek meg a Best connectiont, Hanger Lane.

(#17487) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17485) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

most errefelé megyek, jelenleg sokkal lejjebre módosult mint ahová eredetileg terveztem, te hun is vagy?
most newbury a célpont

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17488) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17487) üzenetére


Bubee82
őstag

Bristol és Bath között valahol félúton :)

(#17489) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17488) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

komoly táv van a kettő között :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17490) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17489) üzenetére


Bubee82
őstag

Arról a környékről költöztem ide. Nem bántam meg :N

(#17491) tildy válasza fojtviki (#17486) üzenetére


tildy
nagyúr

Koszonom:) :R Azert Londont nezzuk elsokorben, mert itt ugye a szallasa megoldott.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17492) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17490) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

meritt mi nem gyó? :)
elvileg lett melóm is, bár ugye még nem vagyok kint. majd ha az első fizu megjön akkor lehet kijelenteni csak :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17493) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17492) üzenetére


Bubee82
őstag

Newburyt nem ismerem, basingstoke-i voltam. Ott szerettem, mert élhető város. Egy jó kis kikapcsolódós központtal és sok kertvárosi környékkel, parkokkal. Szívesen maradtam volna.

Itt kb. ugyanez, csak szebb környék és itt van egy köpésre Somerset szíve és Cornwall sincs messze. Nameg Wales is a szomszédba van. Ennél ideálisabbat nehezen lehet elképzelni.

Ha nyüzsi kell, akkor Bristol vagy Bath, 15-20 perc és ott vagyok :)

(#17494) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17493) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

sajtfordba vagy? :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17495) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17494) üzenetére


Bubee82
őstag

Azmiaz? :F :N

(#17496) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17495) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Bath és Bristol kozott feluton

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17497) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17496) üzenetére


Bubee82
őstag

:U ;]

(#17498) melon


melon
tag

Korabban emlitette valaki, hogy mobilnetrol nezve a ph topikot szetesik az oldal. Hat most nekem is olyan lett. Koltoztunk, es amig nem kotik be a netet, mobilrol van megosztva es ilyen lett [link]

Gondolom valami tartalomoptimalizalas lehet a hatterben, a kepek is tomoritettek es valoszinuleg a HTML is ujra van formazva Google Page Speed vagy mas hasonlo megoldassal. A pH javascriptje meg esetleg aldozatul esett neki :)

(#17499) legiaap válasza melon (#17498) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én voltam az. O2 ilyen.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17500) eszgé100


eszgé100
őstag

30 helyett 35, 100 font + 3 pirospötty. még jó, hogy lehet kapni :W

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.